Het ondergrondsch verzet in beeld en boek Dr J. Prins over de houding in dezen tijd NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 14 DECEMBER 1949 Interessante tentoonstelling in de Lakenhal Amsterdamsche fotografen hebben op de gevoelige plaat vastgelegd, wat er alzoo in den bezettingstijd in de hoofdstad des lands de revue is gepasseerd. Onder auspiciën van „Vrij Nederland" en ,,de Vrije Katheder" worden deze opnamen tentoongesteld in de Lakenhal ten bate van het comité 19401945 en gistermiddag heeft de voorz. prof. N. Posthumus de opening verricht. Reeds dadelijk na het uitbreken van den oorlog werd het gewapend verzet in beeld gebracht. 14 Mei 1940, zorgden patriotten er voor, dat tie aanwezige petroleum in vlam men opging. Toen heeft men immer? letter lijk onder de rook van Amsterdam geleefd. Dam neemt de Joden-vervolging een aanvang. Gewapende militairen stroopen de wijken af, waar de nazaten der Israëlieten huizen en de prooi, jong en oud, gezonden en zieken, worden in wagons gepropt en naar Wester- bork getransporteerd. Dan zien we een over zicht van den hongerwinter. Alles trekt er op uit om toch maar iets te eten te hebben. Bij honger wordt kou extra gevoeld en zoo krijgen wij een beeld van de slachtoffers, die aan uitputting gestorven zijn. Veel te lang vaak werden dooden in de huizen ge houden, daar er geen gelegenheid tot be graven was. Het gemeentebestuur greep in en de Zuiderkerk werd tot doodenbewaar- plaats ingericht. Het is voorgekomen, dat er eerst na 5, 6 7 weken gelegenheid was om tot begraven over te gaan. We zien iemand bezig in het Weteringplantsoen, die clandestien de Hollandsche driekleur uit spreidt over de 36 neergevelden door mi- trailleurvuur, die vochten voor de goede zaak. Aan de overzijde is het huis van wijle dr J. Koopmans, die als 37ste slachtoffer viel. Een kogel verdwaalde en trof hem tussohen het oog. Ook hij, de jonge veelbe lovende theoloog liet het leven als gevolg van de Duitsche terreur. Maar dan komt de verlossing in 't zicht. Het Zweedsohe Roode Kruis helpt. De pa- ketten worden gelost. En niet lang daarna, daar zijn de majestueuze vliegtuigen, die voedsel uitwerpen. Wie herinnert zich dat niet meer? Ook de illegale per? is tenslotte in beeld gebracht. Maar waarom slechts een gedeelte Prof. jhr de Savornin Lobman spreekt te Leiden Voor de Chr. Staatkundige Studieclub voor Jongeren. Zooals wij onlangs reeds hebben gemeld, wordt Dinsdag 18 Dec. a.s. een groote open bare vergadering gehouden van de Chr. Staatkundige Studieclub voor Jongeren. Van het aanvankelijk voornemen om twee spre kers te laten optreden heeft het bestuur af gezien en thans zal alleen prof. jhr. mr B. C. de Savornin Lohman, hoogleeraar te Utrecht en lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal voor de C.H. Unie, in deze bijeen komst het woord voeren, met het onder werp: „Onze taak nu Deze samenkomst wordt gehouden in den Foyer van de Stadsgehoorzaal en vangt aan om 8 uur. Bewijzen van toegang zijn vanaf morgen verkrijgbaar bij de bureaux van de „Nieuwe Leidsche Courant", Hoogewoerd 103, „De NieUwe Nederlander", Breestraat 151, en des avonds aan de zaal. Wij wekken zoowel ouderen als jongeren op deze belangrijke vergadering bij te wonen. De spreker waarborgt een goede voorlich ting over de staatkundige vraagstukken van dezen tijd. Dus Dinsdagavond naar de Stads gehoorzaal. Hedenavond houdt de club een ledenvergadering in gebouw „Prediker", Jan Vossensteeg, waarin de heer Y. Tijmstra, hoofd van de Chr. School aan den Mosch- weg, zal spreken over „Kerk en politiek". LEIDSCHE DOOFSTOMMEN-SCHAAK VEREENIGING 10 December j.l. is te Leiden opgericht de eerste Leidsche Doofstommen-schaakvereeni- ging, waarvan de leden vol enthouiasme het lidmaatschap hebben aanvaard, hopende dat vele lotgenooten uit Leiden en omstreken zullen toetreden als lid. Het adres van aan melding is bij den heer K. J. de Haas, Oranjegracht 115a. De clubavond werd vast gesteld op eiken Dinsdag om 7.30 uur ten huize van den heer A. de Jong, Prins Hen drikstraat 19. Zij, die toch zooveel moeten missen en als het ware van de wereld zijn afgescheiden, weinig of geen ontspanning hebben, kunnen zich nu op bovengenoemde wijze ontspannen en vermaken, en zoo ook in de toekomst aangesloten bij den Leid- schen Schaakbond, met andere clubs wed strijden spelen. WELKE APOTHEEK? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 15 Dec. 13 u. tot Zaterdag 22 Dec. 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdingh en Blanken, Hooge woerd 171, Tel. 20502 en Apotheek Reijst Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Qegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Raadhuispark 8, Tel. 26274.- DISTRIBUTIEVARIA CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER Dinsdag worden zij, wier familenaam be gint met de letter Re-Ri, opgeroepen ter con troleering en. verbetering van het bevol kingsregister. Medebrengen trouwboekje persoonsbewijzen en 2e ddstributiestamkaar- ten van alle gezinsleden; alleenstaande per sonen persoonsbewijs en 2e distributiestam kaart. BURGERLIJKEN STAND VAN LEIDEN Geboren: Adrianus P. D„ z van A. A. Buijens en H. Joosten. 'Overleden: J. Bink, 81 j.; H. Buitendijk, 30 j.; L. J. van der Weyden. 77 j.; A. W. van der Lek, 60 j.; F. J. M. Bijleveld, 1 m. Ondertrouwd: J. P. la Lau, 22 j. en C. A. C. Geeve, 19 j.; W. A. Steenbergen, 28 j. en J. de Hoog, 21 j.; P. Poleij, 30 j. en A. de Bruijn, 27 j.; B. O. J. van Tuijl, 37 j. en T. Segaar, 32 j.; P. Lepelaar, 21 j. en M. Borsboom, 19 j.; J. C. Boekkooi, 23 j. en H. J. Nieuwendijk, 21 j.; J. Siebert, 22 j. en L. Ramak, 21 j.; I. Laterveer, 29 j. en M. Niehot 28 j.; J. C. L. Blankenburg, 26 j. en E. Falk. 40 j.; K. Kwes- tro, 32 j. en G. Jansen, 30 j.; H. J. Siebert, 20 j. en A. J. Verbaan, 18 j.; J. Sepers, 22 j. en J. M. Lamers, 25 j.J. Aarts, 31 j. en T. van den Doel, 37 j.; G. P. van Zijp, 20 j. en J. Heetveld, 20 j.; A. Sierag, 23 j. en C. A Ouwersloot, 23 j.; J. Karstens, 25 j. en J. de Mooij, 24 j.; K. van Leeuwen, 24 j. en A. M van Mierlo, 27 j.; J. Beekman en J. Koster; L. van Werkhoven, 30 j. en E. C. Lut. 28 j. Getrouwd: A. J. Rijken en E. C. Fontein. De politie heeft opnieuw 8 onbeheerd staande rijwielen ingepikt. Te bevragen op het politiebureau, Zonneveldstraati daarvan? Er waren er toch meer als „Vrij Nederland" en de „Vrije Katheder", die den geestelijken moed onder ons volk er hebben ingehouden? In de volgende afdeeling worden nog ten toongesteld boeken, die in de oorlogsjaren als verzetslectuur zijn verschenen. Leiden heeft hierin een belangrijk aandeel gehad. Om maar één naam te noemen, dr K. Heero ma, die onder schuilnamen als Muus Jacobse en Waterman veel heeft geschreven. Wij twijfelen er niet aan, of deze tentoon stelling zal veel belangstelling trekken. Tot 6 Jan. a.?. zal er dagelijks van 104 uur ge legenheid zijn het fotomateriaal te be zichtigen. Mr J. A. van der Stok f Met hem ging een begaafd ambtenaar heen. In den ouderdom van 56 jaar is na een korte ongesteldheid nog plotseling overleden mr J. A. v. d. Stok, wnd gemeente-secre taris van Leiden. Dr v. d. Stok, die 26 jaren geleden bij de gemeente kwam en werkzaam was op de ge meente-secretarie, was langen tijd commies redacteur, in den rang van administrateur en als zoodanig volgde hij eenige jaren ge leden mr van Strijen als wnd gemeend-secre taris op. De overledene, die in het openbare leven weinig op den voorgrond trad en onder het personeel in hoog aanzien stond, studeerde te Leiden, waar hij promoveerde op het proefschrift: ..Over de wetten van ambte naren". Tijdens den eersten wereldoorlog diende mr v. d. Stok als res. majoor bij het corps Grenadiers en Jagers. Het verscheiden van dezen begaafden hoofd-ambtenaar beteekent voor de Sleutel stad een groot verlies. Kunst en Letteren CONCERT RESIDENTIE-ORKEST Het Residentie-Orkest, dat gisteren weer eens in Leiden concerteerde, bracht als eerste verrassing een uitermate belangwekkend pro gramma. Franck's symphonisch gedicht „Psyche", ..Dafnis et Cloé" van Ravel en het eerste pianoconcert van Brahms. Drie wer ken, die zelden gespeeld worden en waarvan wij de uitvoering dus dubbel op prijs hebben gesteld. De tweede verrassing was de kennismaking met den gastdirigent Jan Out. Deze dirigent heeft met zijn eerste optreden hier getoond over voortreffelijke eigenschappen als orkest leider te beschikken. Hij weet zijn musici te inspireeren, hij laat het orkest mooi klinken. Zoowel in het prachtige werk van Franck als in de geniaal geïnstrumenteerde, doch zeer moeilijk te dirigeeren partituur van Ravel heeft hij prachtige dingen gedaan en in het niet bepaald doorzichtig geïnstrumenteerde concert van Brahms wist hij er voor te wa ken dat de piano door den orkestklank werd overwoekerd. De derde verrassing was de voordracht van het concert van Brahms door Simon Admi raal. Deze pianist heeft hier onlangs een reci tal gegeven, dat niet aan de hooggespannen verwachtingen beantwoordde, naar achteraf blijkt, doordat de concertgever toen door oververmoeidheid niet gedisponeerd was. Admiraal heeft zich echter gisteren volledig gerehabiliteerd en zelfs meer dan dat. Als technische en muzikale prestatie was zijn vertolking van het in elk opzicht moeilijke concert bewonderenswaardig. Wat echter het meest frappeerde was de wijze, waarop deze jonge pianist den geest van het werk wist te peilen. De sombere wanhoop, de vla gen van verbeten opstandigheid, de grijze melancholie, dit alles werd zuiver aange voeld en uitgebeeld. Het publiek toonde zich opgetogen en heeft dirigent en solist hartelijk gehuldigd. HENNIE SCHOUTEN De kleuters in- huize „Margriet" vermaken zich best en doen allerlei spelletjes onder leiding van ervaren kleuter-verzorgsters. Foto Nj v. d. Horst Leiden. Rede voor de Chr. Ceref. Jeugdverenigingen fci de Chr. Geref. Kerk aan de Steen- schuur werd gisteravond een jeugdsamen- komst gehouden vanwege de contactcom missie der Chr. Geref. jeugd ver eenigingen, waarin als spreker optrad dr J. Prins, lector aan de Theol. School te Apeldoorn met het onderwerp „Onze houdingnu!" Sprekende over de hedendaagsche situatie wees dr Prins allereerst op de dank, die er in ons hart moet zijn jegens God, Die ons toen de nood ten toppunt steeg red ding schonk. Doch ondanks de vrede zijn er nog vele gecompliceerde problemen, die we moeten ontwarren, willen we in stoffelijk opzicht den vrede winnen. Buiten de stoffelijke, moeten we ook de religieuse structuur van ons leven bezien. Toetsen wij die, dan moeten wij, voordat wij tot daden overgaan, vooraf erkennen, aldus spr., dat we aan de rand van het nihilisme staan. De mensoh is innerlijk verschrompeld, uitgehold en ontzonken aan de geestelijke waarden van het Christendom. De waarden van de religie graaft men uit tot onder de funda menten en men werpt ze achteloos weg. Buiten de wereld is daar, zoo vervolgde spr., ook de Kerk, waar zich een verwe- reldlijkingsproces ontwikkelt en juist daarom is het noodzakelijk, aldus dr Prins, nü onze houding te bepalen, want onze religieuse eigenschappen zijn zoo gauw geneigd den weg in te slaan van het mondaine leven, dat ons in allerlei toonaarden toeroept om mee te doen. Vragen als: waarom kunnen predi kanten overgaan tot de S.D.A.P., waarom is het Humanisme niet te qualificeeren, waarom geen toetreding tot de N.V.B. moe ten geen vragen zijn voor een Christen, zoo betoogde spr. Het Humanisme put de waar heid niet uit Gods Woord, doch de auto nomie van den mensch staat in het volle licht. De Kribbe, die staat in de schaduw van het Kruis zegt op dit alles een radicaal en absoluut „neen." Wij moeten, temidden van de hedendaagsche problemen, de antithese vasthouden, als wij maar als hoeksteen kie- VOOR DEN POLITIERECHTER. Drie mannen en een paard. In een stal aan de Langegracht te Leiden stond een paard; in den hongerwinter een verleidelijke aanwezigheid. Op 5 Januari togen drie mannen naar den stal, haalden het paard er udt en dit werd in een woning geslacht. C. de V. fungeerde als uitkijk en was dus medeplichtig; als heler stond hij terecht. De ongunstige tijden en het gunstige rapport deden den Officier zes maanden gevangenis straf vorderen, waarvan vier voorwaardelijk. De Politierechter legde de zes maanden voor waardelijk op. TENTOONSTELLING MENNO KAMER- LINGH ONNES Morgenmiddag, 2.30 uur, zal de loco-bur gemeester, weth. M. G. Verweij, in het Sted. Museum „De Lakenhal" een tentoonstelling openen van werken van Menno Karnerlingh Onnes (1860—1925). De expositie duurt t/m 20 Jan. 1946. Op de Vischmarkt is de 19-jarige B. S. met zijn rijwiel geslipt, waardoor hij zijn rechterbeen brak. De E. H. D. heeft het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. zen het koningschap van Jezus Christus. De Kerk moet openstaan voor den nood van de wereld. Zij moet de solidariteit van dien nood erkennen en worstelen met het fata lisme, de bruisende wereldstroom, om de bijkans ontredderde jeugd uit haar macht te ontworstelen. Een georganiseerd getuigenis, gebaseerd op het Woord, zal het meeste effect sortee- ren in deze wereld, die zich op negatieve basis verzet tegen den positieven zin van Gods genade De grootste clementie Gods manifesteert zich in het Kindeke in de kribbe. God heeft den oorlog verklaard aan alle machten van verderf, doch in het ver schiet gloort een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, waarop gerechtigheid woont. Als de heerlijkheid des Heeren de gansohe wereld zal doortrillen, zullen wij zien, dat dit op de aarde door geen oor is gehoord en geen oog is gezien. Gelooft in Hem, Die U van de duisternis wil leiden naar het Licht, zoo besloot dr Prins zijn boeiende rede. waarop een korte bespreking volgde. NEDERLAND HELPT INDIë Inlichtingenbureau Maandag 17 December wordt op het secre tariaat van het U.V.V., Stadhuis, Kamer 112, een bureau geopend, waar men alle inlich tingen omtrent alle kwesties betreffende de repatrieerenden uit Indië kan krijgen. Het bureau zal geopend zijn dagelijks van 10—12 uur, behalve Zaterdag. Vit de Omstreken ALPHEN a. d. RIJN Na een gehouden onderlinge samenspre- king van het personeel der dakpannenfabriek fa D. van Oordt en Co N.V. is besloten ge durende vier weken 2 pet van het loon af te staan voor de steunverleening aan Ned.-ïn- dië. Hieraan wenkt het voltallige, dus ook het kantoorpersoneel, mee. Ter navolging! De inbraken blijven voortduren. Thans werd weer een bezoek gebracht aan een ma gazijn van de Martha-Stichting, waar 75 kg suiker en een partijtje rozijnen ontvreemd werden. Men wist binnen te komen door het indrukken van een ruitje. Het ledental van de pl. afd. van den Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbei ders staat weer op het hoogste peil van voor den oorlog en is de 250 gepasseerd. Deze afdeeling belegt Vrijdag 21 Dec. een Kerst avond in Concordia, waar het hoofdbestuurs lid, de heer C. v. d. Wal en cand. A. P. de Jong het woord zullen voeren. Voor het te Den Haag gehouden examen maohineschrijven zijn de volgende crusisten, allen leerlingen van het Instituut van den heer G Klok, geslaagd. Mej. J. Kcuppe, H. P. Hoogendijk, L. v. d. Zande, H. Naber, mej. L. Oskam, H. J. J. Plomp, mej. J. M. van Wijk, mej. J. de Vries, J. H. Christiaanse, mêj. J. P. Lok, B. van Triest, C. M. G. Boer, J. H. Soumokil, T. I. C. J. O. van Harskamp jr en E. Sutherland. KATWIJK. De uitreiking van de nieuwe bonkaarten aan zelfverzorgers zal plaats hebben op Maandag 17 en Dinsdag 18 Dec. De geldig verklaarde bonnen van de afgeloopen periode moeten opgeplakt ingeleverd worden. Ten distributiekantore werd bekend ge maakt, dat de afdeeling Textiel tijdelijk ge sloten zal zijn van Maandag 17 December 1945 tot 7 Januari 1946. Alleen a.s. moeders Kerst- en Nieuwjaarsgratificaties weer toegestaan Als het tenminste vroeger gewoonte was Het College van Rijksbemiddelaars heeft bepaald, dat de gebruikelijke Kerst- en Nieuwjaarsgratificaties, die ten minste reeds vanaf Dec. 1939 of Jan. 1940 zijn toegekend, zonder vergunning, ook ditmaal uitgekeerd kunnen worden. Voorts is het toekennen van een dergelijke gratificatie voor dit jaar, ten beloope van ten hoogste één week loon of een kwart maand salaris, aan die andere werkgevers toegestaan, bij wie de loon en niet hooger liggen dan 115 pet van het op 31 Oct. 1942 of 125 pet van het op 10 Mei '40 geldende loon. HERVATTING EFFECTENHANDEL OP 2 JANUARI De effectenhandel zal vermoedelijk 2 Jan. 1946 worden hervat. Het ligt in de bedoeling eerst den handel te hervatten in binnenland- sohe obligaties en pandbrieven. Verkoopers van deze effecten dienen een vergunning aan te vragen bij de Vereen, voor den Effecten handel. kunnen normaal babyuitzetten aanvragen: ieder en Maandag, Dinsdag en Woensdag tus- schen 8.30 en 11.30 u. Aanvragen van baby- pakketten voor kinderen, geboren tusschen 1 Januari 1945 en 8 October 1945, mogen niet in behandeling genomen, indien destijds een vergunning voor wol is verstrekt. Aan wie deze week een texitielformulier voor het aan vragen van wollen dekens, werkkleeding enz. tegen overlegging van een bereidverklaring is afgegeven, kunnen dit formulier nog inleveren Maandag 17 Dec. en Dinsdag 18 Dec. bij de afd. Textiel tusschen 8.30 en 11.30 u. Zendeling Schuurmans uit Groningen, tot kort voor het uitbreken van den oorlog Europa nog op de zend in gs veld en in Zuid- Oost Celebes. logeert op het oogenblik in on9 dorp en houdt lezingen voor de kinderen der scholen, op catechisaties en vereenigingen over land en volk van Celebes, en in ver band daarmee over den zendingsarbeid aldaar. Ook heeft zendeling Schuurmans dezer dagen voor de onderwijzers gesproken over de Indonesische kwestie. Het sloopen van den Atlantic-wal heeft eenige vertraging ondervonden, doordat een' der graafmachines defect raakte. Nu deze weer gerepareerd is, zullen er spoedig weer meerdere brokstukken in het zand ver dwijnen. Zooals men weet, hebben de gezamen lijke onderwijzers een serie lezingen ge organiseerd, waar de verschillende vakken van het lager onderwijs volgens de nieuwste inzichten onder de loupe genomen worden. Gisteren sprak de heer J. v. d. Hucht over het onderwerp „Zendingsonderwijs". LEIMUIDEN - De heer A. D. Offringa, onderwijzer aan die School met den Bijbel, is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Zuid- wolde (Dr.). Tot marechaussee alhier is benoemd de heer Rottink, voorheen 'marechaussee met standplaats Rijpwetering. De Gemeenteraad komt Dinsdagavond 18 Dec. a.s. om 7.30 uur n.m. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt een voorstel tot vaststelling van de bezoldiging der brugwachters, voorstel tot aanvulling Raadsbesluit verhuring rietlanden en benoe ming van twee leden en twee plaatsvervan gende leden in het algemeen bestuur Stich ting Waterleiding „De Drie Gemeenten". LIS SE Doodelijk ongeluk. Gistermiddag had op den hoek van den Heereweg-Vreewijk een aanrijding plaats tusschen een tram komende van Lis9e en een wielrijder die vanuit Vree wijk den Heereweg opreed. De wielrijder, Pater Sixtus uit IJmuiden, die tijdens de Missieweek alhier vertoeft, kwam daarbij zóó ongelukkig terecht, dat hij een schedel- fractuur en een zware hersenschudding be kwam. Hij werd overgebracht naar het Jo- sephhuis, waar hij, zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden. Uit de getuigenverklaringen is komen vast te staan, dat den trambesuturder geen schuld heeft aan de aanrijding en dat vermoedelijk de onbekendheid van den pater met de si tuatie ter plaatse, als oorzaak van de aan rijding moet worden aangemerkt. NOORDWIJK. Het College van B. en W. heeft tot loco burgemeester aangewezen mr. C. Punt, die tevens zal optreden als wethouder van Open bare Werken en Bedrijven. De heer v. Graas zal optreden als wethouder van Soc. Zaken, Onderwijs en re-evacuatie. De heer Punt zal voorloopig alleen op verzoek te spreken zijn, ter wijd wetlh. v. Graas spreekuur zal houdeA <ies Vrijdags van 910 uur. Ter Gem. Secr. afd. Alg. Zaken logt ter inzage een door Ged. Staten goedgekeurde verordening van 28 Aug. 1945, tot wijziging van de Bouwverordening der gemeente Noordwij'k. De Burgemeester deelt mede, dat naar aanleiding van een ontvangen, schrijven het reizen voor particuliere doeleinden aar Duifcsdhlanifl niet mogelijk is. Op de rijkspostspaarbank te Noordwij'k is gedurende de maand November ingelegd f 8730,69 en terugbetaald f 45417,96. Distributienieuws. Rij wielen Maandelijks zal een zeer klein aantal rijwielen ter distributie beschikbaar zijn. De fietsen, die voor Dec. beschikbaar waren, zijn reeds verdeeld. Een nadere publicatie volgt omtrent de data voor het indienen van aanvraagformulieren voor de volgende maanden. Textiel. De tijdens de uitreiking de* levensmiddelenkaarten afgegeven formulie ren voor het aanvragen van textielkoedere» kunnen thans worden ingeleverd: Maandag 17 Dec. van 24 u. de letters A t.m. C; Dinsdag 18 Dec. van 24 u. de letters D t.m. J; Woensdag 19 Dec. van 24 u. de letters K t.m. Q; Donderdag 20 Dec. van 24 u de letters R t.m. V; Vrijdag 21 Dec. van 24 u. de letters W tjn. Z. Meegebracht moeten worden de ingevulde formulieren, benevens de stamkaarten van de betreffende personen. De toegewezen punten zullen bij de indiening van de formulieren terstond worden uitgereikt. Het aanvragen van tex- tielgoederen voor bijzondere gevallen (a.s. moeders e.d.) kan alleen geschieden op Maandag en Dinsdag, 's morgens van 912 U. Klompen. Aanvraagformulieren voor klompen kunnen worden afgehaald op Maan dag 17 en Dinsdag 18 Dec. des morgens van 912 uur op het distributiekantoor. De inle vering der formudlren kan plaats hebben op: Woensdag 19 Dec. van 912 u. de letters A G; Donderdag 20 Dec. van 912 uur de let ters HQ; Vrijdag 21 Dec. van 912 uur de letters RZ. Uitsluitend zij die voor het ver richten van hun arbeid hoofdzakelijk op het gebruik van klompen zijn aangewezen, mo gen een aanvrage indienen. De stamkaarten, der betrokkenen moeten worden overgelegd. Bij het invullen der formulieren moet vooral de binnenmaat der klompen in centimeter* nauwkeurig worden opgegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 5