NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 12 DECEMBER IMS Stadsnieuws agenda gemeenteraadsvergadering. De agenda van de vergadering van den noodgemeenteraad, welke Maandag a.s. bij eenkomt, vermeld verschillende verzoeken om ontslag en benoemingen, om. van leden van het college van Curatoren van het gymnasium, van een geneesheer-directeur der gestichten ..Endegeest", ..Voorgeest" en ..Rhijngeest", van een ingenieur bij Gemeentewerken, van een chef van de afd. Plantsoenen en van onderwijzend personeel van de O. L. Scholen: voorts voor stellen tot wijziging van de gas- en electri- citeitsverordeningen, en van het reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad. DISTRIBUTIEVAR IA. Morgen zijn de letters N en O aan de beurt om nieuwe bonkaarten af te halen. CONTRÖLE BEVOLKINGSREGISTER. Donderdag worden zij, wier familienaam begint met de letter PaPI, opgeroepen ter controleering en verbetering van het bevol- kings-register. Medebrengen trouwboekje, persoonsbewijzen en 2e distributiestamkaar ten van alle gezinsleden; alleenstaande per sonen persoonsbewijs en 2e distributiestam kaart. VAN DEN HAAGSCHEN POLITIERECHTER De officier zou tegen T. G. de B. te Lei den zes maanden gevangenisstraf hebben ge vraagd, ware het niet, dat de raadsman, mr E. de Glas, moest wijzen op een verminder de toerekeningsvatbaarheid. Die jongeman had een rijwiel zien staan, en dat meegeno men. Vanwege de bijzondere omstandigheden vroeg de officier nu twee maanden gevan- gènisstraf. De raadsman bepleitte die straf voorwaardelijk op te leggen, waarmede de officier wel accoord kon gaan, mits er een geldboete bij zou komen. De politierechter veroordeelde verd. tot'5 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en dan nog f 120 boete of 60 dagen hechtenis. 0 DE BEWOGEN BEWAKERS. De bewakers G. K., G. H. T. en A. de W. uit Leiden, waren bewogen geworden door de smeekbeden, die het publiek bij hen had aangeheven. Ze moesten bij de Textielfa brieken op den diefstal van .bruinkool pas sen, maar gaven een slordige 250 zakken bruinkool weg, waarvoor niet alleen een gulden per zak, doch ook een en ander :n r.atura werd geschonken. De verdachten ontkenden de kolen te hebben verkocht. De officier wilde rekening houden met de tijdsomstandigheden, en vroeg voor elk f 200 boete of 2 maanden hechtenis. Omdat ze die boeten nogal stevig vonden, legde de politierechter vier maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk op met een proeftijd van drie jaar, en f 100 boete of 2 maanden hechtenis. C.-H. STATENKRING LEIDEN. In de Zaterdag gehouden vergadering der C.-H. Statenkring „Leiden" zijn tot bestuurs leden herkozen de heeren B. J. Thijssen. Pb. Deumer, Jac. Kingma, G. Verschoor, E. L. de Witt en mr dr Jac. Sprey en gekozen de heeren Veerman, dr Hendriks, Bloem, Zand bergen, de Boer, van Houte en Schoneveld. VOOR ONZE JONGEREN. Zondag a.s. wordt in de Waalsche kerk een Jongerendienst gehouden, waarin zal voorgaan zendeling De Neef. Kinderen van de V.G.L.O. School (Noordeinde 40) zullen een Kerstcantate zingen. KERSTMIS NADERT WEER en we maken reeds onze plannen om deze dagen zoo aangenaam en huiselijk mogelijk door te brengen, dochvelen" in Vlissin- gen hebben zelfs geen dak boven hun hoofd Meldt u voor de herstelwerkzaamheden te Vlissingen, waarvoor gevraagd worden tim merlieden. metselaars, stucadoors. schilders, dakdekkers en loodgieters. Dagclijko van 9 tot 12 nur, afd. Bouwbedrijven, Gewestelijk Arbeidsbur., Leiden. LAAT UW RIJWIEL NTET ONBEHEERD STAAN. Zooals wij reeds hebben gemeld, nëemt de politie alle rijwielen, welke onbeheerd en niet op slot op straat worden aangetroffen, in beslag. Dat het haar hierbij ernst is. moge binken uit het feit. dat alleen gisteren reeds vijf rijwielen in beslag werden senomen. Nadat tegen de eigenaars procesverbaal wbs opgemaakt, konden zij hun eigendom weer in ontvangst nemen. Men zij dus gewaar schuwd „NEDERLAND HELPT INDIE" De door de bedrijfscommissie uit het bak kersbedrijf onder het motto ,De nood in Indië is groot, dus 10 cents toeslag op elk brood" gevoerde actie belooft een groot suc ces te worden. Reeds vonden vele duizenden toeslagzegels een weg onder de Leidsche bur gerij hetgeen de verwachting rechtvaardigt, dat aan het eind dezer week een aanzienlijk bedrag aan het Nederlandsche Roode Kruis en de Stichting „Nederland helpt Indië" als gevolg van deze campagne kan worden af gedragen. Wij wekken onze stadgenooten on ook in de resteerende dagen van deze week deze actie te blijven steunen. De opbrengst van de Schouwburgvoor stelling ten bate van de actie „Nederland helpt Indië" bedraagt ruim f 1853 BEDRIJF SZUTVERING. In verschillende bedrijven wordt thans overgegaan tot zuivering van het personeel in verband met gedurende de bezetting aan genomen houding. In een aantal gevallen is tot ontslag overgegaan, wijl betrokkenen vrij willig werk hebben aanvaard bij de Duitsche Weermacht of vrijwillig naar Frankrijk of Duitschland zijn vertrokken De Directeur van het Gew. Arbeidsbureau te Leiden vestigt de aandacht erop, dat het gewenscht is in dergelijke gevallen vooraf inzage te nemen van de bij zijn bureau be rustende dossiers, opdat zooveel mogelijk wordt voorkomen, dat in deze uiterst moei lijke materie onjuiste en dus onbillijke be slissingen worden genomen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN. Judith, dr van L. T. Stam en G. Plu: Aria H., dr van J. J. Romijn en J. Spaanderman: Irene L. M., dr van P. C. van dre Hoorn en C. A. Uitendaal. OVERLEDEN. D. van Gorkum, 55 jaar: P. J. Ekel. 16 jaar. ONDERTROUWD. P. van de Wijngaard, 33 jaar en G. Gravendijk, 46 jaar. GETROUWD. D. Rijneke en F. v. Vliet. LEIDERDORP. Voor den dien-stpMcht voor de lichting 1945 Zijn 36 persor.m ingeschreven. Het Werkcomité voor Ontwikkeling en Ontspanning van „Volksherstel" heeft dr. Cks Heyster. de bekende radiospreekster en Ly beiilesch r ijfeterbereid gevonden een lezing te houden over ..Sexueele voorlich ting aan de jeugd", welke wordt gehouden op Dinsdag 18 Dec. a.s., 8 uur v.m. in de Ned. Herv. school aan de Kastan-jelaan. Toe gang hebben gehuwden en opvoeders. Zie voor kaartverkoop de raambiljetten. Leidsche telegrammen De Commissaris van Politie vestigt er de aandacht op, dat ieder amateur-tooneel- gezelschap, dat in het openbaar optreedt, in het bezit moet zijn van een vergunning van de N.A.TJJ., Carel van Bylandtlaan 30 te 's-Gravenhage. Het 11-jarige meisje M. W. M. heeft, terwijl het in de Driftstraat aan het baantje glijden was, een heen gebroken. Het meisje is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. In den foyer der Stadsgehoorzaal heeft de E.H.B.O. een feestavond in intiemen kring voor haar leden en adspirant-leden gehou den. Na een kort voorwoord van den voor zitter, den heer B. Agema, werd door eigen krachten een geïmproviseerd cabaretpro gramma opgevoerd. Na afloop bleef men nog korten tijd gezellig bijeen. Zaterdagmiddag was St. Nicolaas de gast van de buurtvereeniging „Eensgezind heid". Een 650 kinderen hebben in tegen woordigheid van den bisschop met zijn zwar ten knecht, genoten van leuke kinderfilms, goochelen, muziek, snelteekenen. poppenkast, sprekende pop, en natuurlijk werden vele versnaperingen uitgereikt. De voortdurend glundere gezichten der kinderen, het vroo- lijk meedoen in alles wat maar van hen gevraagd werd. was wel het beste bewijs, dat het vele verrichte werk gedaan door de verschillende bestuursleden, bijzonder ge slaagd mag heeten. Ook waren nog verschei dene Vlissingsche kinderen, bij hun diverse pleegouders op het Zijlsingel-Eiland inwo nend, aanwezig. Uit de Oynstrekcn A.R. HULPCENTRALE „ALPHEN" De A.R. hulpcentrale „Alphen" kwam onder leiding van den voorzitter, den heer D. Batelaan van Bodegraven, in vergade ring bijeen. De samenkomst was bedoeld als „vraaggesprek", waarbij de heer Ghr. v. d. Heuvel de besprekingen opende. Aan de hand van het aan alle leden toegezon den scfiema \frerden de verschillende ac- tueele vraagstukken behandeld, waarbij o.m. het bezwaarschrift van de 49 voor aanstaande Chr. Historischen besproken werd. Na deze inleiding gaven tal van aan wezigen zich voor de bespreking op. Vooral de sociaal-economische vraagstukken, de sa m e»n werk in g met de Chr. Hist., de toe standen in Indië en niet het minst de ver houding Oud eren-Jongeren hadden de aan dacht. Duidelijk "bracht men zijn wenschen en opmerkingen naar voren. Men kon in derdaad spreken van een vraaggesprek. „Werkloosheid moet voorkomen wor den". .jDe Anti Rev. Partij is zoo bewogen ge weest als mogelijk was met den nood der minderbedeelden, maar .erkent, dat niet alle leed in deae bedeeling weggenomen kan worden". „Het Chr. Nat. Vakverbond dringt op meer samenwerking van alle Pro testa ntsche Christenen met nadruk aan". „Het plan ,3evm" is voor Engeland en men kan dit niet overnemen, alsof er in Nederland niet reeds verstrekkende voor zieningen op dit gebied bestaan". Deze aanhalingen uit de verschillende redevoeringen geven aan in welke richting het gesprek zich bewoog. Velen zijn komen praten, anderen, vooral uit de omliggende dorpen, weerhield de sneeuw. Zij hebben een open en eerlijke samen spreking1 gemist. De spreker ging voor in dankgebed. De voorzitter^ sloot de vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijwiel van politieman gestolen. Terwijl een tweetal agenten voor een onderzoek in een café verhieven, werd van één van hen het rijwiel gestolen. De verdenking viel op een zekere v. L. die eerst in het café aan wezig was, maar later verdween. Hij werd aangehouden, ontkende eerst hardnekkig, maar legde tenslotte een bekentenis af. Het rijwiel had hij in de Gouwe geworpen om het later weer op te visschen, doch dat jverd nu voor hem gedaan. De politieagent H. J. Voogd, die door den N.S.B.-burgemeester destijds wegens on betrouwbaarheid werd ontslagen, is door het Ambtenarengerecht volledig gerehabiliteerd en oefent zijn functie weer uit. Oud-Geref. gemeente. Van Mandersloo- straat. Hedenavond 7.15 uur ds v. 't Hoog van Utrecht. Aan de Chr. school te Gouwsluis (hoofd G. H. Franken) werd als onderwijzeres be noemd mej. C. Zaal te Bodegraven. De stichting „Onze Alphensche Gemeen schap" organiseert een driedaagsche Kerst tentoonstelling in de toonzaal van den heer Couvée. Het is de bedoeling dat deze ten toonstelling m woord en beeld naar voren brengt, wat er leeft en groeit in den Kerst tijd. bij de meest uiteenloopende gezindten van onze bevolking. Jeugd en Evangelisatie. Over dit onder werp spreekt Donderdagavond voor de Geref. Jeugdcentrale ds A. v. d. Weg te Bussum in de kerk aan de De Ruyterstraat KOUDEKERK. De heer J. Verhagen, die Maandagavond de Herdenkingsbijeenkomst in de Ned. Herv. kerk ter gelegenheid van het 50-jarig be slaan der J.V. bijwoonde, is na afloop naar huis gewandeld, heeft de deur achter zich gesloten en is daarna in elkaar gezakt en overleden. Toen Dinsdagmorgen zijn patroon hem wilde spreken, kreeg hij geen gehoor. Na achterom in het huis te zijn gekomen, vond hij Verhagen in de gang liggen. De overledene was 75 jaar. oud. GEBORENGerardïna F„ d. van N. J. Heks en C. M. van der Loo. ONDERTROUWD: J. M. Weststijn, 33 j.. te Alkemade en K. Peeters, 33 j. OVERLEDEN: J. Schelling erhoiit, 80 j. rijnsburg. In de Geref. kerk, Rapenburg, zal he denavond een ouderavond gehouden wor den. uitgaande van de Geref. Schoolvereeni- ging. Dit is de eèrste vergadering na de be vrijding. Ds Brandsma zal in plaats van heden avond, morgenavond zijn Bijbellezing hou den over het boek Jona. VOORSCHOTEN. Intrede ds. C. v. d. Jagt. In de geheel gevulde zaal vaci „Ons Eigen Hu-is" deed ds. C. v. d. Jagt, die Zondag werd bevestigd door ds. B. A. Bos van Voorburg, gister avond zijn intrede bij de Geref. kerk (art. 31 k.o.). Ds. v. d. Jagt bediende het Woord naar a-anleidng van 2 Petrus 1: 1921 en bepaalde zijn gehoor bij het profetische Woord, dat vast is en sprak achtereenvolgens over: cm welk Woord het gaat, de wijze van uitleg- ga- g van dat Woord en de goddelijke inspi ratie van dat Woord. Na de prediicatie bedankte ds. v. d. Jagt Kerkeraad en Gemeente voor de hartelijke ent vangst, waarhij hij zijn vertrouwen uit sprak in een goede samenwerking, tot zijn collega's, den wnd. burgemeester, weth. O. R. I. Vrveen en tot zijn ouders. Deze toespraak werd beantwoord door oud. J. F. van Spronsen namens den Kerke raad, ds. B. A. Bos namens de dlassis en den wnd. burgemeester als vertegenwoordiger van de burgerlijke overheid. Tweede Kamer een half uur bijeen Nota over regeeringsbeleid vandaag verwacht. (Van onzen Parlementsredacteur). De Tweede Kamer is gistermiddag bijeen gekomen ter regeling van werkzaamheden. Besloten werd de ingekomen wetsontwer pen, w.o. Bretton Woods, en de Wijzigingen van het Regeeringsreglement van Suriname en in dat van Curagao na afloop -der verga dering in de afdeelmgen te onderzoeken. Donderdagmiddag 1 uur komt de Kamer opnieuw bijeen voor enkele huishoudelijke zaken, o.a. benoeming van een commies griffier. Verder zullen voordrachten worden opgemaakt voor benoeming van 3 leden van den Hoogen Raad. Ook de voorziening in de vacatures Brug- mans en Bommer zal aan de ofde komen. De Nota over het Regeeringsbeleid zal heden nog bij de Kamer inkomen. Omtrent de behandeling van dit stuk. dat ongeveer 20 hoofdstukken bevat, zal de voorzitter a.s. Donderdag een voorstel doen. Te half 2 werd de vergadering gesloten. WAT DE REGEERINGSNOTA BEHELST. Nader meldt onze Parlementsredacteur: De nota omtrent het regeeringsbeleid zal beschouwingen bevatten over. de Kabinets formatie, de gebeurtenissen in Indië, het re geeringsbeleid te Londen, de werking der overheidsorganen (M.G., R.V.D. en Oog en Oor) de rechtskracht der wetsbesluiten, de behandeling der politieke delinquenten, oor logsschade, loon- en prijspolitiek, arbeids verhoudingen, wachtgeldregeling, sociale politiek, volksgezondheid, voedselpolitiek, buiten!, economische politiek, welvaartsplan, de zuivering, benoemingen, Kieswet, nooi- gemeenteraden en Prov. Staten, en de fi- nancieele verhouding van het Rijk en de gemeenten. Voorts nog org. bedrijfsleven en vervoerspolitiek. Verzoeken tot verhooging van den huurprijs op basis 9 Mei 1940 van alle onroerende goe deren, zooals woningen, kamers, lokalen e.d. worden door de Prijzenbureaux'voor onroe rende zaken slechts in behandeling geno men, indien het verzoek wordt gedaan i.v ai. woningverbetering, .woningsplitsing, be stemmingswijziging, onderverhuur, enz. Cuor den hoofdbewoner. Alle overige verzoeken om huurverhooging zullen terzijde worden gelegd. Kunst en Letteren CONCERT SWEELINCK-KWARTET. Het Sweelinck-kwartet, dat gisteren in de Lakenhal concerteerde, bracht drie meester werken ten geboore, waarvan twee voor Leiden noviteiten waren, nJ. het quartet in C op. 20 No. 2 van Ha yen en een quartet van den Italiaanschen componist Malipiero. Het quartet van Haydn, dat door het Swee- lin-ck -kwartet kort geleden in ons land voor het eerst in het openbaar werd gespeeld, is een van de schoons ie vruchten van de on uitputtelijke fantasie van den .meester. De melodische vinding en thematische bewerking is even gemaal als in de beste der overige quartetten van Hay da dit quartet frappeert bovendien door het feilloos ccntrapuntisch meesterschap van den campomist, die zijn hoogste troeven uitspeelt in de ongelooflijk mooie fuga, waarmede het werk besluit. Hulde» aan de speur zin. van het Sweeliock- kwartet, dat dit werk aan de vergetelheid heeft ontrukt! Als tweede nummer „Rispetti e Stram - botti" van Malipiero, twintig korte stukken in liedvorm, die in drie groote groepen te verdeel-eo zijn. Een prachtige compositie, boordevol origineele invallen, waarin nieu we mogelijkheden voor het strijkquartet zijn ontdekt en ontwikkeld. En tot slot het on volprezen Quartet van RaveL de uitvoering was zeer veel te waar- dèeren. De méést sympathieke eigenschap van deze jonge spelers is wel het enthou siasme, waarmede zij zich aan hun taak geven. De klanik kan nog aan fijnheid win nen, een werk als het quartet van Ravel kan nog „Latijrtscher" worden uitgevoerd. Bij een enèemble, dat pas kort geled-en werd opgericht, is het vanzelfsprekend, dat nog ndet alles v.olkomen. „au point" is. Maar bovendien is het niet veel belangrijker, dat de uitvoerende musici het mu zielsbe wustzijn van het concertpubliek uitbreiden door nooit gehoorde meesterwerken te bren gen, dan dat zij vletókelooze vertolkingen geven van oomposities, die de meeste con certbezoekers al bijna van buiten kennen? HEN1NIE SCHOUTEN. Sport en Spel VOETBAL. De winter 'deed in de afgeloopen week zijn intrede en van het vastgestelde programma kwam dan ook niets terecht. We willen nu de heeren voetballers een overzicht geven, hoe zij op de ranglijst zijn geplaatst. Voor de een'e club wellicht een aanmoediging om op het goede spoor voort te gaan. voor de andere club een aansporing om alsnog te trachten een betere plaats te gaan innemen. 4e kL N.VJL: gesp. gew. gel. verl. pt. dlgm. Quick Boys 6 5 1 11 304 R.A.F4 3—16 12—9 Rijnsb. Boys.. 5 3 1 2 7 1815 Ter Leede 6 3 1 2 7 2923 A.R.C6 2 1 3 5 22—19 C.N.V5 1 4 2 12—29 Noordwijk 6 6 0 933 Aanteekening: R.AJF.Rijnsb. Boys (40) gestaakt. Ie kl. L.V.B.: gesp, gew. gel. verl. pt. dlgm. Leiden I 5 4 1 8 21—7 Rijnsb. B. II 4 3 1 6 14—12 Quick Boys II 3 2 1 5 117 RAF. II 4 2 115 19—11 Katwijk I 4 1 2 1 4 17—11 AJR.C. II 3 1 2 2 10—11 R.C.L. I 2 2 0 5—7 Noordwijk n., 5 5 0 637 2e kl, A: gesp. gew. gel. verl. pt. dlgm. A.R.C. III 3 3 6, 15—8 Ter Leede II.. 3 2 1 4 10—7 Quick B. IV.. 3 1 1 1 3 10—9 Lisser Boys 12 1 1 2 23 Katwijk II 2 1 1 2 5—7 Leiden II 3 1 2 2 78 T en D. I 3 1 2 1 7—10 Quick B. IH.1 1 0 3—7 2e kl. B: gesp. gew. gel. verl. pt. dlgm. C.N.V. n 2 2 4 12—4 Koudekerk 2 2 4 62 Katwijk m 3 2—1 4 16—5 Quick Boys V 3 2 1 4 11—8 ARC. IV 2 1 1 2 "tS7 Rijnsb. B. m. 2 1 12 35 Alphia 3 3 0 3F Leiden III 3 3 0 620 In de 3e klasse zijn nog slechts 6 wedstrij den gespeeld. Noordwijk in heeft hier de leiding met 6 punten uit 3 wedstrijden. Hoe de stand bij de Junioren is, zullen wij I volgenden week vermelden. Aan onze Ktcartaalabonne s Daar overboekingen per giro nog steecto vertraging ondervinden, verzoeken wij onzen kwartaalabonné's, die per giro wenschen te betalen, het abonnementsgeld voor het eerste kwartaal 1946 ad f 3.25, reeds deze week over te maken. Dan is de overboeking vóór het eind van deze maand zeker in ons bezit, zoodat U voorkomt, dat onnoodig een kwitantie bij U wordt aangeboden, terwijl onze administratie daardoor vereenvondigd wordt. Het No.van onze postrekening is 58936. DE DIRECTIE. HAMSTERT WINTERPEEN. (Officieele Publicatie) Daar er momenteel een zeer groote aan voer van winterpeen is, kan men dit artikel bij alle kleinhandelaren zgn. „vrij" koopen.- Wij raden het publiek ten sterkste aan, een voorraad van deze winterpeen te vormen, roet het oog op de komende wintermaan den, waarin onze groentevoorziening zeer schaarsch zal zijn. Financieele Flitsen De 60 perc. geblokkeerde rekeningen in België worden met 1 Jan. 1946 omgezet in staatsleeningen, welke 3% perc. rente 's jaars zullen dragen. De komende wereldhandelsconferentie zal, naar de Washington Post verneemt, de economische samenwerking binnen het ka der van de organisatie der vereenigde volken bevorderen. Het doel der conferentie zal zijn te voorkomen, dat de handelsbelemme ringen te groot worden. De Belgische tapijtindustrie, een van België's waardevolle industrieën van. voor den oorlog, werkt weer. De export is vnl. gericht op Nederland, Zuid-Afrika, Egypte, Scandinavië, en Australië. De productie van Amerikaanseh-e land bouwmachines is door het beschikbaar ko men van meer werkkrachten in October ge stegen tot een productiewaarde van 53.716.000 dollars tegen 47.684.000 dollars in September. De achtste en laatste Amerikaansche overwinnmgsleening, waarvan de inschrij ving op 29 October werd opengesteld, groot 11 milliard dollar, is ruim overteekend. De Amerikaansche kolenleverantïes aan Europa, welke ver bij het plan ten achter zjjn, dienen in snel tempo te worden opge voerd, aldus de president van het War Mo bilization Bureau. Op 1 Jan. a.s. zal er. ge rekend naar de huidige verschepingen, 2.192.400 ton te weinig verzonden zijn. Brocades Steeman heeft over 1944 een bedrijfsverlies geleden van f154.959 (v. j. winst f 36.549). Het dividend wordt gepas seerd. Venvacht wordt, dat 1945 wederom een aanmerkelijk verlies zal opleveren. De pharmaceutische groothandel zal een moei lijke periode tegemoet gaan. De Braziliaansche schuldenregeling, waaromtrent Nederlandsche bezitters van Braziliaansche obligaties voor 31 Dec. a.s. zich moeten hebben uitgesproken, wordt na genoemden datum effectief. De Algemeene Hypotheekbank maakte over 1944 een brutowinst van f117.127 (v. j. f159.783). Het belang bij verwoeste en ge sloopte panden beloopt in totaal f 1.710.870. Uitgekeerd wordt 6 perc. (v. j. 8 perc.) dividend. De Amsterdamsche diamantmarkt ex porteerde sedert 1 November voor f 1.528.150. De toekomst is bemoedigend. Sir Ernest Op- penheimer heeft toegezegd, Amsterdam te zullen helpen. Amsterdam zal de diamant stad blijven, die het sinds eeuwen is geweest, aldus mr N. van Essen, directeur van het Rijksbureau voor diamant. De auto-industrie in den Oeral zal ten gevolge van de groote uitbreiding in het raam van een vijfjarenplan, vijf tot zesmaal zoo groot worden. In 1950 zullen er jaarlijks 80 tot 100.000 auto's vervaardigd worden. Den stakers bij de General Motors werd door de vakbondleiders geadviseerd het voorstel van president Truman, om naar him werk-terug te keeren, te verwerpen. Het aanbod van een loonsverhooging ad 10 perc. werd eveneens verworpen. Het werkkapitaal der Amerikaansche Spoorwegen is sterk toegenomen, daar het bij de Securities Exchange Commission ge registreerd werkkapitaal van 79 Spoorweg maatschappijen tusschen Dec. 1939 en Juni "45 met 392 perc. is gestegen tot 1691 millioen dollars. HARINGVISSCHERIJ. Van de haringvisscherij kwam heden te Scheveningen binnen de logger Sch. 443 (M. Bruin) met 34 last. Hedenochtend was er ge ringe aanvoer van-versche visch uit zee. Aan de markt waren 20 kisten. Door het slechte weer zijn geen kustvisschers naar zee ver trokken. BEURS VAN 10/12 11/12 9814 97% 26% 26 '2 75% 77% 18% 18% 55% 557 8 31% Atch. Baltim. Balt. 4 Can. P. Chsap NY Cen 32% NY C 4% 95% NY Trns 118% 118% Penn 44 44 Fa S. Rail 59% 59% Un. Pac. 144V2 144 Arg96 98 AL Ch. .193 193% Am. Can 104 104% RM 30% 30% Sm 69% 68 ?n T 1901/2 193% Tob 89 89% Anac. 46% 46% B. Steel 97 97 Case 47% 46%* Ch. N. Bk 44% 44% Chrysl. 138% 137% City FC 55 54% Cons. Ed 33% 33% Cons. Oil 29% 21 Dupd N 190 190% E. Kod 222% 225 El. B en S 21 20% Gen. El. 48% 49% Am. Am. A. T t Am. NEW YORK. 10/12 Gen. Mot 77 Good Y 60 In Harv 99 I. Nickel 36% Int. T a T 31% Kennec. 50% Montg. 75 N. Cit. B 46% Pgas en E 44% Pack Mot 11% Pure O. 24% Radio C 19 Rep. St. 33% Reyn Tb 37 Shell U Socony Sperry C 38 St. O. N 67% Studeb. 33i/8 Texas C 60% Un. Air 37% Un. Corp 4% Un. Fr. 113% Un. Gas 23% US Rubb 68 US Smelt 75 US Steel 84% Whouse 36% W worth 50% 18% 18% 32% 37% 33% 18% 38% 67% 33% 60% 37% 4"% 112% 23% 67% 74 84 Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum i (301 m.) 6.45 gymn.; 7.01 nieuws; 7.50 ochtendwij ding; 8.01 nieuws; 12.01 gram.; 12.30 Neder land' aan den shag; 12.35 orgel; 13.01 nieuws; 13.20 orkest; 14.01 wereldprog.; 15.00 Voor de vrouw; 15.15 Robert Lortat: 15.30 Kalender der toonkunst; 16.00 Bijbellezing; 16.30 kamer muziek; 16.45 Na schooltijd; 17.00 Kinderkoor; 17.15. Gram.: 17.30 Volksherstel; 17.35 Jazz muziek-. 18.01 Jan Cordaiwener; 18.15 Caba- het; 18.39 Het rijk overzee: 18.45 Krontjong- rmrziek: 19.01 Nieuws: 19.30 Eddy Walis; 23.01 Nederland herrijst; 20.15 Brieven uit Londen; 20.30 Kamermuziek; 21.00 Hoorspel: 21.49 Gram.; 22.15 Mm sch en Maatschappij; 22 30 Gram 23.01 Nieuws; 23.30 Avond- wijding; 23.30 Slukiog. Het programma van Hilversum n (415 m.) 18.01 Nieuws; 18.30 ..La Gioccnda" (gr.): 19.10 Hans Brandts Buijs; 19.30 Progr. Ned Strijdkr.: 29.01 Omroeporkest*. 21.03 De patriot; 31.15 Vaudeville orkest: 21.15 Avond - wijding; 22.01 Nieuws; 22,20 Dansmuziek, (gr.); 223* SUkting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3