SHUT ZEEP VERGEET nietl JJJEUWE leidsche courant DINSDAG 11 DECEMBER 19« Stadsnieuws D. Parmentier overleden Een vooraanstaande figuur te Leiden ging heen. Met ontsteltenis zullen velen in onze stad de tijding hebben vernomen van het plot seling overlijden van den heer D. Parmentier. firmant van de fa. Joh. Parmentier. die in het openbare leven in de Sleutelstad ee vooraanstaande persoonlijkheid is. geweest. Feeds geruimen tijd was de overledene lij dende aan een hartkwaal, waarom hij zich in den zomer van dit jaar uit vele functies heeft teruggetrokken, doch zijn verscheiden kwam toch nog onverwachts en het zal in breeden kring als een ernstig verlies worden gevoeld. De heer Parmentier stond "als industrieel in hoog aanzien en zijn bedrijf, dat mede onder zijn leiding zeer is uitgegroeid, ver schaft aan vele inwoners een bron van be staan. s Ook in de politiek en het kerkelijk leven tr?d de heer Parmentier op den voorgrond. Hij was voorzitter van de A JR. Kiesvereeni- ging en had voor de AJR. partij zitting in den gemeenteraad, terwijl hrj ook bestuurslid is geweest van den Kamerkieskring Leiden. In de Geref. kerk,- welke hij als ouderling diende, was hij een dragende kracht. Irf het bijzonder ging zijn belangstelling -uit naar het Chr. onderwijs en als penningmeester van de Geref. schooïvereeniging heeft hij hieraan zijn uitnemende krachten gegeven. De nagedachtenis van dezen eminenten wer ker zal bij velen in dankbare herinnering blijven voortleven. NED. CHR. REISVEREENIGING. Gisteravond heeft de afd. Leiden van Je Ned. Chr. Reisvereeniging haai eerste film avond in dit seizoen gehouden. De voorzit ter. de heer Joh. Vooys, riep de talrijke aan wezigen een hartelijk welkom toe en gaf in het kort een overzicht van *het winter pro gramma. dat o.m. vermeldt: excursies naar het Stadhuis, het Museum van Land- en Volkenkunde en een lezing van de bekende schrijfster Mary Pos. Vervólgens werden eenige films over Zwitserland vertoond, waarbij op het witte doek schitterende berg tochten naar Jungfrau en Pilatus werden gemaakt, sneeuwgevechten werden geleverd, enz. Tenslotte werd een interessante sport film gedraaid. De muzikale afwisseling werd verzorgd door het gezelschap ..A.S.R.K.". UIT DE KERKEN. Tot diakenen der Ned. Herv. Gem. zijn gekozen de heeren L. Questroo en L. Schopper. De Kerkeraad der Geref. Kerk heeft na uitgebracht advies van de commissie ..Studenten predikant" besloten over te gaan tot benoeming van een Studenten predikant. Tot koster der Geref. Kerk aan de Heerengrachtkerk is benoémd de heer v. d. Voort te Koudekerk. JUBILEUM J.V. „OBADJA" Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de J.V. op G.G. „Öbadja" zal Vrijdag 28 Dec. a.s. in de Geref. kerk aan de Heeren- gracht een herdenkingssamenkomst worden gehouden, waarin het bondsbestuurslid, de heer Ad. Kuyper te Utrecht feestredenaar is met het onderwerp: ,.75 jaar J.V.. en nu Medewerking zal verleenen het dubbel-mannenkwartet ..Inter Nos'\ dat ter herdenking van de gevallen J.V.'ers in ons land ten gehoore zal brengen ..Ecce Com mode Maritur" van Jacob Handel, terwijl de heer Chr. Hanegraaff een orgelbespeling geeft. VOOR ONZE JONGEREN. Donderdagavond zal dr J. Prins, lector aan de Thelogische School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn in het kerkgebouw aan de Steenschuur voor_de Chr. Geref. Jeugd- vereenigingen een rede houden over het onderwerp, „Onze houdingnu". Voor alle Geref. jongens en meisjes wordt Maandagavond 17 Dec. in de Heeren- (grachtkerk een Kerstavond gehouden. Spre ker is ds A. G. Barkey Wolf van Den Haag- Oost. NEDERLAND HELPT INDIË. Gistermorgen hebben de leden van de V.V.S.L. de actie ingezet mei de openstel ling van een tol op de Nonnenbrug voer het Academiegebouw aan het Rapenburg waar iedereen in de gelegenheid wordt ge steld voor het goede doel .te offeren, terwijl een daarneven gelegen pontje aan spele- vaarders de mogelijkheid opent om op een zeer ongebruikelijke wijze den overkant *e bereiken, 's Middags is op het parkeerter rein aan de Beestenmarkt een oliebollen- kraam geopend, waarvan de netto-opbrengst aan het Comité ten goede komt PROMOTIE Dr. PH. C. P. HARTMANN. Gisteren is aan de R. U. te Utrecht gepro moveerd tot doctor in de wis- en natuur kunde, de heer Ph. C. P. Hartinann, op een proefschrift over de aardmagnetische anoma- lien in Nederland. Dr. Hartmann werd 31 Mei 1919 te Tjims- hi (bij Bandoeng) geboren en studeerde te Leiden tot aan de sluiting der Universiteit, waarna hrj zijn studie voltooide te Delft en Utrecht. Zijn dissertatie kwam tot stand onder leiding van den bekenden prof. dr. ir F. A. Venïng Meinesz. Tijdens zijn verblijf was de heer Hart mann de ziel van het Chr. Jeugdwerk, dat onder de buitenkerkelijken groeten zegen Verspreidde. DIS T RIB U TIEVARIA. Morgen is de letter M aan de beurt om nieuwe bonkaarten af te halen. CONTRoLE BEVOLKINGSREGIISTER. Dinsdag worden zij, wier familienaam be- Jfint met de letter O, opgeroepen ter contro- eering en verbetering van het bevolkings register. Medebrengen trouwboekje, persoons bewijzen en 2e distributiestamkaarten van alle gezinsleden: alleenstaande personen per soonsbewijs en 2e distributiestamkaart. DE GLADHEID. Telkenjare als de vorst haar intrede doet komen er ongevallen door de gladheid. En zoo ook nu. Op den Lagen Morschweg kwam de 57-jarige mevr. M. Z. ongelukkig terecht, waarbij zij haar rechterpols brak. Door den E.H.D. is zij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. In de Tesselschadestraat kwam de 33-jarige C. J. van R. te vallen waarbij hij een verwonding aan zijn rechterknie opliep. Ook hier verleende de E.H.D. zijn bemidde ling en werd het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Tenslotte kon de 17-jarige mej A. van V. zich in de Zee manlaan niet staande houden. Zij moest door den EJIJ3. naar haar woning worden vervoerd. 'Ambtenaren van den C.C.D. hebben den 41-jarigen veehouder C. D. uit Alkemade aangehouden, die in het bezit was van 24 kazen Hij -is in het Politiebureau opgesloten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. GEBOREN: Lucy Irene, dr van J. Overbeek ■en A. G. Jansen; Jacob, zn van J. Overduin en A. G. Sanderse; Maria, dr van B. Daan en en C. C. Hulscher; Johanna Maria Elisabeth, dr van C. H. van Wetten en A. van den Nieu wen dijk; Johanna Geertruïd. dr van H. J. Postel en R. J. G. Goethart; Eric, zn van int de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. Donderdag herdacht de heer K. Ver boom, machinist van de watertoren in wijk Hoorn,, zijn 25-jarig jubileum in dienst van de water- en lichtbedrijven. De wnd. bur gemeester feliciteerde den jubilaris namens de gemeente en overhandigde het gebruike lijke couvert. De hoofdboekhouder, de heer Beek, sprak namens het personeel en bood een ruststoel en bloemen aan. Verder werd nog gesproken door de heeren Mulder. Dis sel en P. Koren die op verschillende manieren met den jubilaris samen werkten en hem roemden als een prettig collega. Het. bestuur van de Chr. Sportvereen. D.O.S. hèeft in de gymn. zaal van het Chr. Lyceum aan haar leden een feestavond aan geboden in verband met onze bevrijding. De avond stond onder leiding van den dir., den heer G. W. de Jong, en had een buitenge woon prettig verloop. Hoogtepunt vormde wel het verschijnen van St. Nicolaas met Zwarte Piet Het economisch delict. De Haagsche po litierechter, belast met behandeling der eco nomische delicten, vond, dat de huisvrouw E. H. uit Alphen aan den Rijn, nu maar eens een» flinke straf moest hebben. Het was al een keer best voor haar afgeloopen, toen zij probeerde een winkelier een vervalschce distributiebon in de handen te werken.Maar nu ze het kunstje weer had uitgehaald in Zwammerdam, liep het zoo rustig niet af. De zes margarine- en twee roomboterbon- nen, die ze bij dep winkelier had ingeleverd, waren weer vervalscht. Nu had ze spijt van hetgeen ze deed, maar de rechter geloofde, dat het meer spijt over de ontdekking was. De Officier vorderde twee maanden gevan genisstraf, en ten spijt van de tranen, werd het drie weken gevangenisstraf. ALKEMADE. GEBOREN: Wilhelmus, z. van v. d. Meer, J. T. en Semp. C. M.; Margaretha J. G. M. d. van v. Zaal, J. G. S. en Straatihof. C. J. KATWIJK. De Buurtvereen. ,,De Noord" hield in gebouw .Irene" haar Sint Nicolaasfeest. De voorzitter, A. Wassenaar, memoreerde het ontstaan van de vereeniging en sprak zijn dank uit aan allen die hebben medegewerkt om dit feest te organiseer en. Hij verzocht de vergadering- toch wel te willen medewerken om dezen avond op een gepaste wijze vroolijk te zijn en onzen Chr. geest te handhaven, wat met een dankbaar applaus werd beantwoord. Het verdere van den avond werd gevuld met zang en voordrachten en een kopje koffie met versnaperingen e.a. Het muzikale ge deelte werd verzorgd door het gezelschap Van der Klaauw uit Leiden. Sint Nicolaas was met twee zwarte Pieten aanwezig. Voor controle stamkaarten zijn aan de beurt: Donderdag 13 Dec. v.m. Dallinga t m» den Duik, n.m. Dun t.m. Cornelia v. Duyn. Vrijdag 14 Dec. v.m. v. Duyn Comelis t.m. v. Duyn Jacoba; n.m. v. Duyn Jacobus tjn. v. Duyn Marinus. Zaterdag 15 Dec. vm. v. Duyn Martinus t.m. v. Duyvenbode Gijsbert. Stamkaarten meebrengen en het trouw boekje. Kantoren open 8.3012 u. en 1.30 5 uur. GEBOREN: Willem, z. van M. Schoneveld en G. v. d. Meij. ONDERTROUWDC. v. Duij ven voorde en J. Guijt; C. Durieaux en J. v. d. Boon. GEHUWD: Z. v. d. Plas en M. de Mol; J. Knetsch en K. v. d. Wiel; C. v. Duijn en J. de Jong; J. W. Parlevliet en M. Haasnoot; L. v. d. Does en N. Guijt. QVFJRT.EDENJ. Ravensbergen, 72 j.; J. van Rjjk-Zuijderduijn, 71 j. LEIDERDORP. Ds G. Koch, die het beroep naar Haarlem- Noord (Schoten) heeft aangenomen-, zal eind Januari 1946 afscheid nemen van de Ned. Herv. Gemeente. Woensdagavond 12 Dec. wordt van 78 uur in de Ned. Herv. kerk een gemeente avond gehouden, waarin ds G. Koch spreekt over: „De dienst der Kerk aan en voor het volk.". NOORDWUK. Beperking watergebruik. De directie van het Gem. Waterleidingbedrijf deelt mede dat het tot nader order verboden is leidingwater te gebruiken voor het schrobben van straten, wasschen van vensters enz. Overtreding wordt gestraft. Distributienieuws. De uitreiking van nieuwe levensmiddelenkaarten voor Noord wij k-Binnen zal plaats hebben op het Dis tributiekantoor op de volgende dagen: Woensdag 12 Dec. van 912 u. letters K—M, van 2—4 u. letters N—Q. Donderdag 13 Dec. van 912 u. letters RS. van 24 u. letters TV. Vrijdag 14 Dec. van 912 u. letters WZ. Een bewoner van den Beethovenwig heeft aangifte gedaan van diefstal van een gouden polshorloge. De politie heeft een goede vangst ge daan in den persoon van een zekere Z., die in opdracht van enkele Hagenaars, de door hen gestolen fietsen hier aan de markt trachtte te brengen, wat in verscheidene ge vallen gelukte. Een 11-tal rijwielen zijn reeds opgespoord, benevens een bakfiets. Voor het cand.-ex. Phys. Geografie is --aan de Gem. Univ. te Amsterdam geslaagd onze plaatsgenoot, de heer A. J. Wiggers. OUDE WETERING. Donderdag 13 Dec. a.s. spreekt in de Geref. Kerk voor de jeugd en ki es vereen ï- gingen dr Boeijinga. Het onderwerp gaat over Indië. VALKENBURG. Vrijdagavond boden de padvinders van Valkenburg ,,Die Rhynlanders" een Sint Nicolaasfeest aan alle kinderen van 5 tot 10 jaar aan. De h^er Develée uit Leiden ver toonde de poppenkast, hetgeen-zeer in den smaak viel. In de pauzes werden de kinderen door de voortrekkers op lekkers getracteerd: chocolademelk, gebakjes enz. Daarna kwam de Sint met de zwarte Piet binnen, die met veel liedjes begroet werd. Maar de Sint bracht niet alleen wat lekkers, maar had ook in zijn gouden boek verschillende aan- teekeningen van stoute kinderen staan, die allen bij hem moesten komen, doch zijn vermaningen werden vergoed als zwarte Piet hun wat lekkers gaf. Na nog verschillende tractaties vertrokken de kinderen en werd het feest voor de padvinders voortgezet, waarbij alle padvinders en leidsters en leiders een. cadeau ontvingen. VOORSCHOTEN. Distributie van Rijwielen. In beperkte mate kan in zeer dringende' gevallen een aanvraag voor rijwielen ingediend worden op Dinsdag en Woensdag a.s. aan het Dis tributiekantoor Treubstraat 9. In het ver volg kunnen dergelijke aanvragen gelijktijdig met de aanvragen voor rijwielbanden de H. W. C. Boom en E. J. Meurs; Willem Cor nells Daniel, zn van C. D. W. Blansjaar,. en J. M. van der Velden. OVERLEDEN: E. W. Borgmeijer, dochter, 8 mnd; H. A. J. Dapper, zoon, 8 jaar; R. Uges, man, 74 jaar; M. R. Kuijvenhoven, dochter, 3 maanden; A. H. Landsbergen, man, 86 jaar; C. W. J. Slinkerland. huisvr. van B. Turk, 63 jaar; K. Gesman, man, 65 jaar; B. Jasperse, man, 79 jaar. Volgend jaar Nederl. voedsel naar Duitschland Vferklaring van Minister Schermerhorn. Op de Winterconferentie van den Vrijz. Chr. Studentenbond te Amsterdam heeit minister Schermerhorn o.m. stil gestaan bij het begrip gerechtigheid. In dit verband merkte hij op „Eens zal het duidelijk worden dat Europa als één geheel dient gezien te worden en de volkeren van Europa met elkaar moeten leven. Ook Duitschland zal een plaats moe ten krijgen in dit geheel van volkeren. Ik ben niet bereid een politiek te voeren, ge baseerd op het spreekwoord: Oog om oog. tand om tand. De export van voedingsmid delen naar Duitschland zal volgend jaar weer moeten aanvangen als ien begin van een noodzakelijke volkeren-samenleving. Jhr. Mr. Dr. L. H. N. BOSCH RIDDER VAN ROSENTHAL WAS ERNSTIG ZIEK. Naar wij vernemen is de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. nr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, die zeer ernstig ziek geweest is. thans her stellende. Hij zal nog eenigen tijd rust moeten nemen. JHR MR J. D. H. DE BEAUFORT GAAT HEEN ALS SECR. VAN RAAD VAN STATE. Naar wij vernemen heeft jhr mr J. D. H. de Beaufort met ingang van 1 Januari e k. eervol ontslag gevraagd als secretaris van den Raad van State, welk ambt hij bekleed heeft sinds 1 Augustus 1921. eerste 10 dagen van de maand ingeleverd worden. Klompendistributie. Zij, die bij het ver richten van hun arbeid hoofdzakelijk op klompen zijn aangewezen, kunnen voortaan een aanvraag indienen bij het Distributie kantoor Treubstraat 9. Tot nader order kun nen deze aanvraagformulieren afgehaald en ingeleverd worden op Maandagen en Dins dagen. Aanvragen voor kinderklompen kun nen door de ouders ingediend worden verge zeld van een advies van den Dienst voor Soc. Zaken of het schoolhoofd WARMOND. Gisteren kwam de noodgemeenteraad voor het eerst bijeen, onder voorzitterschap van den wnd. burgemeester mr G. F. W. van Berckel. Aanwezig Waren alle leden, de heeren J. de Greef, A_ Oudshoorn. C. van Schie, H. J. Weyers en C. Zwetsloot, die ook reeds in den ouden gemeenteraad zitting hadden, en de heeren J. Dekker en P. F. Vergeer, wier plaatsen in de oude raad werden "ingenomen door de heeren C. Bree- dijk en W. den Dunne. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord de geestelijke tyrannie en den totalen oorlog, waarmee wij kennis hebben gemaakt, en waaraan in onze gemeente bur gemeester Ketelaar ten offer is gevallen. Hij sprak de hoop uit, dat de verhoudingen in de nieuwe vergadering even goed zouden zijn als zij destijds onder burgemeester Ke telaar waren. Voorts heette hij de leden van harte welkom, in het bijzonder de nieuwe leden. In de#verkiezing van den heer Dek ker komt de dank tot uiting voor de on baatzuchtige, eerlijke en fatsoenlijke wijze waarop hij het illegale werk heeft gediend De heer Zwetsloot dankte als. oudste raadslid den voorzitter voor zijn woorden en richtte ook een woord van dank. tot den heer Oudshoorn, die na de dood van burge meester Ketelaar de gemeente voor verdere rampen heeft behoed. Na de beëedigïng der raadsleden werden tot wethouders gekozen de heeren Ouds hoorn en Zwetsloot. De voorzitter sprak hierover zijn vreugde uit en zeide, dat dit een bestendiging van het oude beteekeit, doch tevens de waarborgen schept voor de noodige vernieuwing. Financieel Nieuws De Amerikaansche begrooting dient niet later dan in het op 1 Juli 1947 aanvangende begrootingsjaar in evenwicht te worden ge bracht, aldus heeft de bond van fabrikanten verklaard. Voortdurend grooter uitgaven dan inkomsten zullen eventueel leiden tot „afkeer van de Amerikaansche schuld of oncontroleerbare inflatie." De Amerikaansche goudproductie be droeg in October 101.472 ounces (v. j. 81.792). Het voor de Ver. Staten beschikbare zilver (binnen- en buitenl.), beliep in October 7.Ö92.000 ounces (v. j. 5.295.000). De Friesch-Groningsche Hypotheekbank keert over 1944 f24.(v. j. f28.per' aan deel van f 1000 met 20 perc. storting uit De Nederlandsche Hypotheekbank decla reert f 16.(v.j. f 24.per aandeel. De gewone reserves der banken zijn geste gen tot f 14.208.492, ongeacht de reserves voor bijzondere doeleinden. De Amerikaansche uitvoer is in de eer ste 7 maanden van 1945 gedaald tot 6585 millioen dollars óf tot 23 perc. beneden den export van dezelfde periode van 1944. De goedereninvoer steeg in genoemd tijdvak tot 2456 millioen dollars of tot 6 perc. boven dien in de overeenkomstige periode van 1944. De inkomsten der Amerikaansche spoor wegen le klasse bedroegen in October na aftrek van rente, 21 millioen dollars (v. j. 60 millioen), De Fransche koopvaardijvloot wordt volgens een 10-jarig plan opgebouwd tot een volkomen gemoderniseerde vloot van 3% millioen ton, per 1955, waarbij nog komt 1 millioen vooroorlogsche tonnage. Het voor- oorlogsche totaal lag beneden de 2 mil lioen ton. De Braziliaansche koffieoogst zal naar raming voor 1945/46 6% millioen zakken be dragen. De Hollandsche Betonmij. keert voor het eerst in haar geschiedenis geen divi dend uit over 1944. Het verliessaldo bedraagt f 50.560. De moeilijkheden in het bedrijf wa ren vele. Voorspellingen over de toekomst kunnen niet gedaan worden. President Truman zal voortaan 100.000 dollar per jaar honorarium ontvangen in- plaats van 75.000 dollar, gelijk totdusver. Een wetsontwerp in dezen geest is bij het Huis van Afgevaardigden ingediend. De guldenkoers volgens de jongste mo netaire overeenkomst met Zweden bedroeg te Stockholm Zw. Rkr. 157.75—158.50 per f 100. De Mexicaansche spoorwegen hebben een tariefverhooging van 60 perc. toegepast Een en ander dient ter bestrijding van de kosten verbonden aan de verhooging van loonen en salarissen. De Spaarbank te Rotterdam boekte in November j.l. aan inlagen f 1.004.285 (v.j. f772.071), vergeleken bij October van d.t jaar f 345.352 (v.j. f 937.289). De terugbe talingen beliepen in November f 2.678.993 (v.j. f 739.567), in ctober f 2.791.402 (v.j. f 1.014.604). Vereenigde Kleermakerijen boekte een winstsaldo over 1943/4 van f 133.436 (v.j. f 113918) en keert 3 perc. dividend op de gew. aand. uit. Boekjaar 1944/5 zal een belangrijk verlies opleveren. In de op 20 en 21 December a.s. te Amsterdam te houden algemeene vergade ringen van aandeelhouders zal worden voor gesteld over het boekjaar 1944 het dividend als volgt vast te stellen. Voor de Friesch-Groningsche Hypotheek bank N.V. op f24 (v.j. f28) per aandeel van fiooo met 20 pCt. storting (per onder-aan deel f 6). dat ga thans weer Maizena fabrikaat Duryta B «sn vóór-Qortogsche kwaliteit - op Uw B bon kunt krijgen. Een pak van 200 gram B voor 17 cent. Vraag Uw winkelier. Voor de Nederlandsche Hypotheekb^fe- N.V. op f 16 (vj. f24) per aandeel van f 1000 met 20 pCt. storting en f8 (v.j. f12) per aandeel van f 1000 met 10 pCt. storting. Voor de Algemeene Friesche Hypotheek bank N.V. zal worden voorgesteld uitslui tend 3 pCt. rente uit te keeren over het onverplicht gestorte kapitaal (v.j. f6 divi dend per aandeel van f 1000 met 10 pCt. storting). Dividenden te verminderen met de ver schuldigde 15 pCt. dividendbelasting. De gewone gezamenlijke reserves der ban ken stijgen tot f 14.208.492.55 ongeacht de reserves voor bijzondere doeleinden. N.V GEMEENSCHAPPELIJK EIGENDOM. In de gisteren gehouden jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders der N.V. Gemeenschappelijk Eigendom zijn de balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1944 goedgekeurd. Het dividend is vastgesteld op 4 pet., zoowel voor de prefe rente winstdeelende,, als voor de gewone aandeelen. De aan de beurt van aftreden zijnde commissarissen, de heeren S. van Alphen, B. van Haersma Buma en Th. P. C. J. Op de Coul, werden herkozen. In de be staande commissarissenvacalure werd voor zien door verkiezing van den heer mr A. F. van Nier op. BEURS VAN NEW YORK. 8/12 10/12 8/12 10/12 Atch. T. 99% 98% Good Y 6OV4 60 Baltim. 26% 26% In Harv 98 99 Balt. 4V2 76% 75% I. Nickel 29 28% Can. P. 19 18% Int. T a T 32 31% Chsap' 56 55% Kenmec 50% 50% NY Cen 33 32% Montg. 75 75 NY C 4]/2 94 95% N. Cit. B 48% 48% NYTr. 117% 118% Pgas en El 44% 44% Penn 44% 44% Pack Mot 11% 11% S. Rail 59% 59% Pure O 24% 24% Un. Pac. 144 144% Radio C 18% 19 Arg 98 98 Rep. St. 32% 33% Al. Chi 190 193 Reyn Tb 37% 37% Am. Can 104 104 Shell U 34% 33 "2 Am. RM 28% 30% Socony 18% 18% Am. Sm 67% 68% Sperry C 38% 38 A. T en T 190% 190% St. O NZ 68 67% Am. Tob 88% 89 Studeb. 32% 33% Anac. 46% 46% Texas C 59% 60% B. Steel 96% 97 Un. Air 37% 37% Case 47% 47% Un. Corp. 4% 4% Ch. N. Bk 44% 44% Un. Fr. 112% 113% City FC 54% 55 Un. Gas 23% 23% Cons. Ed 33% 33% US Rubb 69% 63 Cons. Oil 20% 20% US Smelt 74% 75 Dupd N ia9 190 US Steel 84 8*% El. B en S 21% 21% Whouse 36% 36% Gen. El. 47% 48% Wworth 50 50% Gen. Mot 77% 77 Wat de Radio morpren brenpt Het programma van Hilversum I (301 m.) 6.45 Gymn. 7.01 Nieuws. 7.50 Ochtend wijding. 8.01 Nieuws. 12.01 Zuid Amerikaan sche muziek en zang (gr.). 12.30 Nederiand aan den slag. 12.35 Ensemble Jetty Cantor. 13.01 Nieuws. 13.20 Dansorkest. 14.01 Wereld- progr. 15.00 Kwartier voor de vrouw. 15.15 Cabaret. 15.30 Recital. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Recital. 16.45 Kort verhaal. 17.00 Gram. 17.30 Ned er land helpt Indië". 17.35 Harry de Groot's Vibrafoon Sextet. 18.01 Hawaiian muziek. 18.15 Jane Bron. 18.30 Engelsche les voor beginners. 19.01 Nieuws. 19-30 Gabriel Faure. 20.01 Nederland herrijst, èo.15 Gram. 21.00 Vragen kwartiertje. 21.15 Gabriel Faure. 21.45 Het Sylvestre Trio.22.15 Mensch en maatschappij. 22.30» Componist van de week. 23.01 Nieuws. 23.20 Avondwijding. 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum n (415 m.) 18.01 Nieuws. 18.30 Gram. 18.50 Voor je slapen gaat19.01 George Frank. 19.30 Progr. Nederl. Strijdkr. 20.01 Kamermuziek. 20.40 De werkende vrouw. 20.55 Jan Cordu- wener, orgelconcert. 21.45 Avondwijding. 22.01 Nieuws. 22.20 Dansmuziek. 22.58 Sluiting. RADIOBERICHTEN VOOR NED. MILITAIREN Ingevolge een met den bevelhebber" van de Ned. strijdkrachten getroffen regeling is het mogelijk aan Ned. militairen, zich bevinden de in het Vereenigd Koninkrijk, de V.S. nf Duitschland, per radio telegrammen, in ver band met ernstige ziekte en overlijden, te doen toekomen. Deze kunnen aangenomen worden aam een der radioposten B.N.S. en moeten onderteekend zijn door een burger lijke of militaire instantie (burgemeester, comm. Kon. Marechaussee, officier van ge zondheid, enz). De radioposten van de B.N.S. zijn gevestigd in de groote steden en wel te Den Haag Andries Bickerweg 1 c, tel. 330701. S.O.S.-RADIOBERICHTEN Dezer dagen rijn nauwkeurige bepalingen vastgesteld voor de uitzending van S.O.S.- beriehten aan familieleden door de radio. Tot uitzending van een S.O.S.-bericht be staat alleen aanleiding in geval van levens gevaarlijke ziekte, waarbij het noodiig is de naaste familie te waarschuwen. Indien 'n S.O.S.-bericht telefonisch wordt opgegeven door een burger, dient het offi cieer bekrachtigd te zijn door een behande lend geneesheer, burgemeester of politie. Overlijdensberichten kunnen slechts m ze-er bijzondere gevallen, b.v. als zij op schimpers betrekking hebben, worden geaccepteerd.. -Deze verzoeken tot het uitzenden van S.O.S.- boodsohappen moeten worden gericht aan „Herrijzend Nederland", afd. programma uitvoering, telefoon 9945, Hilversum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3