JEUGD en Schoonheid Noordwijkers oud-Weth. Vogelaar nieuwe leidsche courant vrijdag 7 december 19« Stadsnieuivs De opleiding tot kraamverzorgster in nieuwe banen Samenwerking tusschen de vereenigingen op dit gebied. Het Staatstoezicht op de Volksgezondheid vestigt er onze aandacht op, dat onlangs de beide vereenigingen, die te Leiden tot nog toe hun bemiddeling gaven hij de verleening van kraamhulp, met de Groene en Wit-Gele Kruisbes-turen besloten hebben tot stichting van een centrum voor de opleiding van kraamverzorgsters, volgens de richtlijnen, aangegeven door de van Staatswege ingestelde „Commissie in zake Kraamhulp". Duur dezer opleiding is 15 maanden. Naast het, door de zoo juist genoemde ver eenigingen aangewezen bestuur zal het medi sche toezicht worden uitgeoefend door het hoofd van de verloskundige kliniek van het Acad. Zi ekenhuis, prof. dr A. J. M. Holm er. Het verpleegkundig onderricht zal ver zorgd worden door op dit terrein ervaren kraamverpleegsters-docenten. De „Kraam hulp" zal bestaan uit dag- en nacht verzor ging, terwijl aan de verzorgster tevens de leiding van de huishouding zal worden toe vertrouwd. De bedoeling is de gezinnen tijdens het kraambed een goede verzorgster te verschaffen, die tevens deskundig is op het gebied der kraamverzorging. Hieraan ont breekt het nog maar al te zeer en daarom is bovengenoemd initiatief zeer toe te juichen, temeer omdat op het gebied der kraamverzorging nog veel geschiedt, wat den toets der critiek allerminst kan doorstaan. In het belang van moeder en kind is het dan ook dringend geboden, alvorens kraamhulp aan te nemen, dan wel een cursus in kraam verzorging te volgen, zich bij den G.G.G.D., Nieuwe Mare 13a, Leiden, te vervoegen om inlichtingen over het betrokken bureau of den cursus in kraamverzorging. Elke deel name aan iederen cursus, niet-uitgaande van bovengoenemd centrum voor kraamopleiding, moet dan ook ernstig ontraden worden. De van het Leidsche centrum voor oplei ding van kraamverzorgsters uitgaande cursus zal aanvangen 1 Januari a.s. Opgaven van deelname kunnen wonden ingezonden bij: mevr. N. C. Key, Burggravenlaan 3. Leiden, en mej'. A. Reniers, Huize ..Duinzicht", R'nijn- geesterstraatweg 40. Oegstgeest. Cursisten mogen niet jonger zijn dan 21 jaaT en niet ouder dan 40 jaar. DE GEMEENTERAAD BIJEEN. De npodgemeenteraad komt Maandag 17 December a.s. in vergadering bijeen. WELKE APOTHEEK? De avond nacht en Zondagsdienst der anotheken wordt van Zaterdag 8 Dec., 13 uur tot Zaterdag 15 Dec., 8 uur waargenomen dooT: Apotheek de Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel 20552. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Raadhuispark 8, tel. 26274 JUBILEUM BLOEMENM AG AZIJN BUURMAN. In intiemen kring is gisteravond het 75- jarig bestaan herdacht van het bloemen magazijn van J. Buürman Zn. aan het Utrechtschejaagpad, welk jubileum in Juni van dit jaar onopgemerkt voorbijging. De vader van den huidigen eigenaar, de heer J. Buurman, opende in Juni 1870 het bloemenmagazijn waaraan tevens een kwee- kerij was verbonden. In den loop der jaren heext de zaak zich, vooral ook onder leiding van den heer H. Buurman, uitgebreid tot wat zij op het oogenblik is: een zaak waar van naam en standing uitgaan. De heer Buurman, die zijn vak tot in alle details ver staat, is bovenal vakman. Het moet den tegenwoordigen eigenaar tot groote voldoe ning strekken, dat hij alhoewel zijn zaak buiten het centrum der stad is gelegen steeds een uitgebreid en vooraanstaand pu bliek tot zijn clientèle mocht rekenen. Een feit, dat zeker de vermelding waard is, is dat de heer Buurman voor het-eerst de losse of moderne schikking toepaste. Ge zien zijn buitengewone kundigheid werd hij meerdere malen geroepen in een of andere jury zitting te nemen en heeft hij op vele tentoonstellingen groepen gearrangeerd. Vele jaren heeft hij ook les gegeven in bloem- binderijcursussen. Naast zijn gewone werkzaamheden vond de heer Buurman nog gelegenheid zich op kerkelijk en maatschappelijk gebied te be wegen waar hij een persoon is naar wiens woord wordt geluisterd. Het moet den huidigen jubilaris, die onder zijn collega's een zeer bijzondere plaats in neemt, ongetwijfeld groote voldoening schen ken, dat zijn vier zoons eveneens het vak van hun vader hebben gekozen en er op deze wijze voor gezorgd hebben, dat wie i Buurman zegt aan bloemen denkt. Dit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN. Weer een inbraak. In den nacht van Dins dag op Woensdag is wederom een belangrijke inbraak gepleegd. Thans was het de sigaren winkel van den heer Rogaar in de Hooft- straat die bezoek kreeg. Voor een waarde van pl.m. f 1200 aan tabaksartikelen is ont vreemd en voorts de distributiebescheiden van de bewoners, die ook in den winkel lagen. Het surveilleeren van de politie wordt zeer bemoeilijkt door het ontbreken van straatverlichting na middernacht. Tot ouderling der Geref. kerk is gekozen Verklaard de heer W. de Vries. Tot onderwijzeres aan de Chr. school Martha-Stichting is benoemd mej. M. Niejuerk te Roosendaal. In het Wilhelminakwartier heeft een commissie reeds enkele malen goed geslaagde feesten gehouden in verband met de bevrij ding etc. Thans heeft men een permanente buurtvereeniging opgericht, waarvan tot voorzitter gekozen is de heer G. Post Jr. Er is een commissie ingesteld voor de zui vering van het P.T.T.-personeel. Klachten en gegevens betreffende de houding van het P.T.T.-personeel gedurende de bezetting kun nen uiterlijk tot 15 Dec. a s. schriftelijk wor den ingediend bij den secretaris van de com missie. G. de Pree, Stationsstraat 11, Alphen aan den Rijn. KATWIJK. Katwijksche Kunstkring. Voor de Katwijk- sche Kunstkring hoopt Donderdag 13 Decem ber te declameeren de beroemde declamatrice Nel Oosthout. Ten tooneele brengt zij „De Krijtkring", een Chineesch spel van gerech tigheid in 5 bedrijven van Klabund naar Li-Hing-Tao. De Katwijksche Reddingsbrigade is weer begonnen met haar zwemlessen 's Maandags avonds tusschen 7 en 8 uur in de Overdekte te Leiden. Jammer, dat de reisgelegenheid met de stad nog van dien aard is. dat niet alle zwemliefhebbers in de gelegenheid zijn hieraan deei te nemen LISSE De Prot. Jeugdcentrale organiseert mor genavond weer een mooie avond voor de jeugd. Zij heeft de vereeniging Willen is kunnen" bereid gevonden op te voeren het mooie historische spel ,,De kracht van hunne Kracht", een stuk dat speelt in den tijd van Prins Willem van Oranje en Juliana Van Stolberg Nog enkele kaarten zijn ver krijgbaar zoowel voor 8 Dec. als voor 15 Dec. Op 15 Dec. hebben ook ouderen toe gang. Waarschuwing politie. Met het oog op de komende feestdagen wordt gewaarschuwd tegen het organiueeren van loterijen zonder toestemming van daartoe bevoegd gezag. Voorts wordt het publiek opgewekt haar medewerking te verleenen bij het tegengaan van het plegen van baldadigheid door de jeugd. Meer in het bijzonder wat onze plantsoenen betreft. NOORDWIJK „Bloembollencultuur" De Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde in Royal, onder leiding van den heer J. C v. d. Meer. Een voorstel van de afd. Noord wij kerhout om het areaal progressief te doen plaatsvin den, werd na bespreking aangenomen Het voorstel Uitgeest om verschillende maatregelen af te schaffen, die hinderlijk zouden zijn voor den export werd verworpen. Een instructie voor de afgevaardigden naar de Alg. Vergadering werd vastgesteld. Bij de rondvraag werd gevraagd bij de politie er op aan te dringen dat de Pol. verordening betreffende losloopende honden goed ge handhaafd zou worden, daar veel schade wordt aangericht. De heer C. Punt, lid van den gemeente raad, heeft mede namens twee andere leden, een voorstel ingediend inhoudende, dat aan den tijdelijken gemeenteraad dezelfde be voegdheden zullen worden toegekend als aan een normalen gemeenteraad. Een comité is gevormd dat zich ten doel stelt ter gedachtenis aan den heer R. Tappen- beek, voorzitter van de V.V.V. „Noordwijk Vooruit," die in Duitsche gevangenschap is omgekomen, een gedenkteeken op te richten. RIJNSBURG Dezer dagen is opgericht de Buurtver. ,,'t Centrum". Het doel der vereeniging is op Nationale Feestdagen de Vliet N.Z. en Z.Z. te versieren. Het bestuur bestaat uit de heeren: W. Timmers, voorz.: G. Rodenburg seer.; J. H. B. Berkemeier, penn.: M. Grim bergen, C. Zandbergen. In Januari hoopt men een feestavond te organiseerenPer sonen boven de 18 jaar kunnen zich alsnog als lid opgeven bij het bestuur. Ds N. Brandsma hoopt dit seizoen eiken Woensdag om 7 uur in de Chr. Geref. Kerk een bijbellezing te houden over het boek Jonathan. De heer J. Streekstra, onderwijzer aan de Julianaschool, is benoemd aan een Chr. school te Den Haag, terwijl tot onderwijzeres aan de Emmaschool is benoemd mej. van Zevenhoven te Wilnis. Mej De Vliet, werkzaam aan de Juianaschool is benoemd tot onderwijzeres te Leiden. gv Alleen de medewerking van het publiek kan uitkomst geven. Tornt gemeenschaps zin, weest zuinig met g~s, overschrijd ng van het gasrantsoen leidt tot afsluiting! Gaat men op Java geweld gebruiken? Volgens Reuter wordei) nieuwe wegen ingeslagen. Het is waarschijnlijk, zoo meldt Reuter uit Batavia, dat op de conferentie, welke heden wordt gehouden in Mountbattens hoofd kwartier te Singapore en waaraan Britsche en Nederlandsche militaire en politieke lei- dei-s deelnemen, de bijzonderheden zullen worden vastgesteld van een nieuwe politiek, welke duidelijk zal maken, dat niet langer geduld zal worden betracht. Het is bekend, dat zoowel bij de Nederlanders als bij de Engelschen het geduld is uitgeput bij het pogen, de situatie op Java door onderhan delingen op te klaren Geweld zal beant woord moeten worden met geweld. Volgens den correspondent zal de Amer. vloot de evacuatie van duizenden vrouwen en kinderen, welke op Java geïnterneerd zijn, op zich nemen en hen naar veilige plaatsen brengen. Hij voegt er aan toe: „Dit is het voorspel tot het introduceeren van een geheel nieuwe politiek van de ver- eenigde naties, door de Britten en Neder landers ondernomen, om met de Indonesiërs in het reine te komen". Turkije en de Dardanellen Bereid de Amerik. voorstellen te aanvaarden. De Turksche premier, Saradjogloe, heeft hedennacht in een persconferentie medege deeld, dat Turkije in principe bereid is het Amerikaansche plan tot herziening van de conventie van Montreux te aanvaarden. Het plan komt neer op de volgende punten: 1). Vrije doorvaart door de Dardanellen voor alle koopvaarders van alle landen en te allen tijde. 2) Vrije doorvaart te allen tijde voor oor logsschepen van de landen, die aan de Zwarte Zee liggen. 3) Doorvaartverbod voor oorlogsschepen van andere landen met uitzondering van oorlogsschepen beneden een bepaalde ton nage, welker doorvaart goedgekeurd wordt hetzij door de drie Zwarte-Zeemogendheden, hetzij door de organisatie der \^reenigde Volken. 4) Japan dient als mede-onderteekenaar van de conventie van Montreux te worden geschrapt. De organisatie der Vereenigde Volken moet optreden ter vervanging van den voormaligen volkenbond. De Britsche regeering heeft haar instem ming met de voorstellen betuigd, maar zij gaf te kennen de quaes tie niet als urgent te beschouwen. Saradjogloe voegde aan deze uiteenzet ting toe. dat het zijn wensch was, dat de Ver. Staten aan de besprekingen zouden deelnemen. „VITAMON-FACE POWDER" bevat eveneens de heilzame vitamine- eenheden BI en B 2 en is ideale poeder om gebruikt te wo dsn in combinatie met het „VITAMON- MASK", het verj omging smask ar. Vitamon Powder., f2.50 Vitamon-Mask f 0.60 J. P. VAN DER BLOM Steenstraat 57 Telef. 21721 op de bon Niemeijer's Gala-thee verkocht Financieele Flitsen De Nederlandsche Handelmaatschappij te Penang, de eenige Nederlandsche bank al daar, heeft haar werkzaamheden hervat. Zij kan nog niet de gebruikelijke bankzaken doen, daar alle banken onder militaire con trole staan en de moratoriumwet nog altijd van kracht is. Een zetel op de New-Yorksche beurs werd verkocht voor 90.000 dollar hetgeen 4.000 doklar meer is dan bij vorigen ver koop. De kosten van den tweeden wereldoor log raamt James H. Bradey, een Ameri kaansche geleerde, voor wat betreft bewape ning en oorlogsmateriaal op ongeveer f 2.500.000.000.000. Een voorstel tot het verleenen van ex- port-credieten aan Nederland en Ned.-Indië tot een bedrag van 150.000.000 dollar is door den Canadeeschen minister van financiën bij het parlement ingediend. C. Hoying N.V. sloot het boekjaar 1944/45 af met een verlies van f 53.781 v. j. f 65.367). Verwacht wordt, dat ook het vol gend boekjaar verliesgevend zal zijn. American Waterworks had aan netto inkomsten over de eerste 9 maanden van 1945 (incl. spec. belastingvereffening) 2.986.623 (v.j. 2.930.925), hetgeen overeenkomt met 0.39 dollar (v.j. 0.38 dollar) per aandeel. BEURS VAN NEW YORK. 5/12 6/12 5/12 6/12 Atch. T. 98% 98 Am. Car 62 63% Baltim. 26% 25% AFP 7 pr 114 114% Balt. 41,2 76% 75% AFP a 7% Can. P. 18% 18 A. Powp 101 Chsap 56% 55%* Am. Luc 40% 41 NY Cen 31% 31% Am. Met 37% 38 NY C. 41/2 93% 93 Am. Rad 18% 19 NY Tr 117% 117% Am. Sug 58 57 Penn 44 44V4 Am. Vise 64% 64% S. Rail 55% 58% Am. WW 23 22% Un. Pac 143 144% Atl. Ref. 41% 42% Arg 98 V2 98% Bald. L. 34% 34 Al. Ch. 187 187%* Bendix 54% 55%* Am. Can 103% 104% Boeing 31% 32% Am. RM 28% 28% Briggs M 50% 51% Am. Sm 66 65%* Cer Pas 43% 45 A. T en T 190% 190% C. Edis 33% 33% Am. Tob 88% 88% C. St. pr 123% 122% Anac. 46% 46% Cont. C. 46% 47 B. Steel 95. 96% Curt Wr. 8% 8% Case 45% 47% Douglas 95 94 Ch. N. Bk 45 El. Pow 143 143 Chrysl. 137% 138% El. Pow 18% 18% City FC 53% 54% G. Foods 51 50% Cons. Ed 33% 33% Gulf Oil 59% 60% Cons. Oil 20% 20% Gr N. pr. 61 60% Dupd N 185% 187 Hudson 30% 30% E. Kod 217% 218 E. Pow. g 4334 4334 El. B en S 21% 21% E. Powp 117 115%* Gen. El. 47% 47% J. Manv. 142% 143% Gen. Mot 75% 76% Lockh. 37% 40 Good Y €1% 61 M. Cont. 35% 35% In Harv 98% 98 N. Bisc. 33% 335% I. Nickel 38% 38% N. Dairy 34% 34% Int. T a T 32 32% N. Dist. 68% 68 Kenneq. 50% 50% N. Steel 84% 85% Montg. 74% 74%* Norf. W. 255 253% N. Cit. B 48% Nth Am. 30% 30 P.^Jas El. 44 44% North B. 37% 37% Pack Mot 9% 9% Pac. Gas 44 4% Pure O. 23% 23% P. Light 58% 59% Radio C. 16% 16% Param. 48% 50% Rep. St. 30% 31%* P. Dod'ge 38% 383,4 Reyn Tb 38 38 Ph. Petr. 56% 57% Shell U 36 34* Pr. en G. 64 64 Socony 17% 17% P.S. 0 NY 25% 25»/2 Sperry C 38 38 R.rand 35 34%* St. O. NJ 67% 67% Sears R. 36% 36% Studeb. 30 30% South P. 60% 603.4 Texas C. 59 59 Stand Br 48% 48% Un. Air 37 37% S. Oil I. 43 44% Un. Corp. 4% 4% Sterl. pr 42% 43% Un. Fr. 110 112 U Carb 10J% *100% Un Gas 23% 23% US St. pr 152% 152 US Rubb 68 68% W. Un. A 54 535'8 US Smelt 74% 74% YSh. en T 65 65% US Steel 82% 83% Alum. C 58% 59 Whouse 35% 36 A. Cyan 49 4834 Wworth 50 50% A Gas El. 40% 40% Chile 6 22 21% Br. Tract 25% 25 S. Pacif 103% 103% El Bshpr 77 77 Air Red 50% 51% ex-dividend. DE OVEREENKOMST VAN BRETTON WOODS Bij de Tweede Kamer ingediend Ingediend is een wetsontwerp tot toetre ding tot de overeenkomsten van Bretton Woods. Het betreft hier de beide overeen komsten betreffende het internationale mo netaire fonds en de internationale bank voor herstel en ontwikkeling, ontworpen op de „United nations monetary and financial con ference" te Bretton Woods. Het betalingsverkeer tusschen dé landen moet bevrijd worden van bestaande hinder palen voor een behoorlijke economische sa menwerking. Stabiele wisselkoersen zijn noo- dig en vrijheid van het betalingsverkeer. Het fonds schept een regelmatig georgani seerd overleg tusschen de landen over hun monetaire politiek en de daarmee samen hangende intern, valutaproblemen. In de tweede plaats kan men eikaars valuta koo- pen, op deze wijze wordt evenwicht In de betalingsbalansen bevorderd. Een goedkeuring van zijn beleid in de afgeloopen jaren Gistermiddag is weth_ G. Vogelaar te Noordwijk ter gelegenheid van zijn afscheid van de gemeente-ambtenaren op hartelijke wijze gehuldigd. Uit de burgerij was een comité gevormd om den heer Vogelaar een blijk van waardeering aan te bieden. Namens dit comité voerde dr H. Kruyt het woord, di& herinnerde aan de verschil lende gebeurtenissen, welke ertoe hadden ge leid. dat weth. Vogelaar zoo'n vooraanstaan de plaats in de gemeente innam. Spr. roemde dé vastberaden houding van weth. Vogelaar tegenover de Duitschers. waaraan het te dan ken is, dat hun maatregelen zoo weinig suc ces hadden en dat de gemeente betrekkelijk zoo ongeschonden door den oorlog is heenge- komen, is voor een groot deel te danken aan den heer Vogelaar, die daarvoor de dank van alle Noordwijkers verdient. De afgetre den wethouder heeft met veel beleid en tact de belangen der gemeente behartigd, aldus spr, die besloot met den wensch uit te spre ken, dat den heer Vogelaar spoedig een nieuwe ambtsperiode ten deel zou mogen vallen, waarna hij een schilderij aanbood en mevr. Vogelaar een fraaie bloemenmand overhandigde. De heèr Vogelaar bedankte in hartelijke bewoordingen voor dat blijk van waardeering en met zeer gemengde gevoelens richtte sj)r. zich tot de aanwezigen, waarbij hij zeide, dat hij slechts op den sterken aandrang van het comité toestemming had gegeven tot dit officieele afscheid. Spr. verklaarde in deze huldiging ook een uiting te zien van de goed keuring van zijn beleid in de afgeloopen jaren. Critiek is spr. niet bespaard gebleven, doch met een vrij geweten tegenover God kan hij zeggen dankbaar te zijn, dat hij op zijn post is gebleven en zijn gaven en krach ten heeft gegeven in hét belang der gemeente. Spr. is zeer erkentelijk voor den geest, welke uit deze huldiging spreekt en deze zal een gulden bladzijde blijven in zijn levensboek. Zich richtend tot de gemeente-ambtenaren, herinnerde de heer Vogelaar aan de oorlogs jaren, den bezettingstijd en de spanningen welke deze teweeg brachten. Ruim een jaar heeft hij zonder bijstand van andere wet houders *Sls burgemeester gefungeerd en tij dens het bestuur van den N.S.B.-burgemeester werd spr. door velen als chef der gemeente Sport en Spel voetbal. wedstrijdprogramma voor zaterdagmiddag. 4e kl. N.V.B.: RAF—CNV (terrein CNV), 3 uur, Ter LeedeARC 3 uur. Ie kl.: RCL—Leiden 1 (Docos-terrein), Quick B. 2—Noordwijk 2. RAF 2—Rijnsb. B. 2. 2e kl. A: Katwijk 2Quick B. 3, Leiden 2 T. en D 1. 2e kl. B: ARC 4—Alphia, Rijnsb. Boys 3— Katwijk 3. 3e kl.: Noordwijk 3—Katwijk 4, Lisser Boys 2—Ter Leede 3. Quick B. (A)—Quick B. (B). Waar geen tijd vermeld is, vangen de wed strijden om 2.45 uur aan. In de 4e klasse is opnieuw de wedstrijd RAFCNV vastgesteld, die ditmaal op het terrein van CNV gespeeld zal worden. De RAF is de laatste weken wat uit vorm en als de rust van enkele weken CNV goed gedaan zal hebben, achten wij haar zeker tot een gelijk spel in staat. Volgens het programma ontvangt Ter Leede ARC. doch wij vermoe den. dat hier een fout in de programma- opstelling is geslopen, daar deze wedstrijd reeds op 27 Oct. werd gespeeld. Is hier sprake van den retumwedstrijd. dan zullen de Sas- senheimers het in Alfen niet gemakkelijk krijgen. Bij de le klassers ontmoeten RCL en Leiden elkaar. Veel zullen zij elkaar niet toegeven. Quick B. 2 krijgt «feet niet zwaar tegen Noord wijk 2, terwij] RAF 2 wel eens de eer aan de Rijnsb. Éoys zal moeten laten. In de 2e kl. A hebben we twee plaatse lijke derbies, welke we! eens verrassende uit slagen kunnen brengen. In de 2e kl. B houden we het op de thuis clubs. Noordwijk zet in de 3e klasse ha»r 'over winningenreeks voort en ditmaal wordt Kat wijk 4 het slachtoffer. Het reserve-elftal der Lisser Boys verschijnt voor het eerst in het veld en trekt van leer tegen Ter Leede 3. We wachten hun prestaties rustig af. Bij de junioren is de wedstrijd tusschen de A's en B's van Quick Boys natuurlijk voor de A's. beschouwd. In de voorbijgegane jaren, aldus spr. hebben wij geleerd veel ambtelijk forma lisme over boord te werpen en in den lof, welke hem thans is toegezwaaid, wilde hij gaarne de ambtenaren doen deelen. Spr. ein digde zijn toespraak met allen hartelijk dank te brengen voor hun toewijding en trouw en hun Gods zegen toe te wenschen. De gemeente-secretaris, de heer B. "Ike, heeft in een hartelijke speech, namens de ambtenaren, van den heer Vogelaar afscheid genomen, daarbij den wensch uitsprekende, dat het scheiden van tijdelijken aard zou zijn. Tenslotte gaf weth. v. d. Werf in een gees tige toespraak uiting aan zijn dank voor het vele werk, dat weth. Vogelaar in zijn ambts periode had tot stand gebracht en voor de wijze, waarop spr. in het college van B. en W. was ontvangen. Hierna namen de aanwezigen persoonlijk afscheid van den heer Vogelaar. VOORSCHOTEN. Over October is op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 8.320.62 en terugbetaald f 62.563.19. Vrijdag 14 Dec. a.s herdenkt de heer C. A. L. Bancher, wegwerker bij de Ned. Sp. den dag, dat hij vóór 25 jaar bij de Spoorwegen in dienst trad. TV aar bevinden zich onze zeeschepen Aalsum, 3 v. Lagos n. Nederland. Adinda. 4 van Haifa te Alexandrië. Boissevain, 2 v. Marseille n. Saigon. Clavella, 3 Bombay n. Abadan. Doros. 3 v. Maracaïbo te Cristobal. Ittersum, 3 v. Amsterdam te Baltimore. Jaarstroom, 4 v. Manus te Sydney. Ruys, 2 v. Bombay te Takoradi. Sibajak, vertr. 12 Dec. v. Bombay n. Hong kong. Salanto, v. Amsterdam n. Baltimore p. 5 Dover. Van Honthorst, 7 v. Rotterdam n. Cardiff. Prins Willem van Oranje, 7 v. Rotterdam n. Belfort. Rotterdam aangekomen 6 Dec: John Wise Peru. Finse, Delfzijl. Alasko, Oslo Alkaid Kiel. 7 Dec. 1945: Prinses Margriet, Methel. Mecklenburg, Londen. Oranje-Nassau, Londen. Wilja, Londen. Jenny, Westervik. Houp op Zegen, Londen Te Rotterdam aangekomen, 6 Dec.: Banco, Londen. Wilda, Londen. Aruba, 5 v. Rotterdam n, B.-Aires. Hermes, 1 v. New-York n. West-Indië. Indrapoera. 5 v. Rotterdam te Southampton. Jan Lievens, 68 Dec. v. Baltimore te Rot terdam verwacht. Philip Wouwerman, 6 v. R'dam n. B.-Aires. Weltevreden, 4 v. Los Angeles n. de Stille Zuidzee. Zijpenberg, 5 v. Sorel te Amsterdam. HARINGVIS SCHERIJ. Van de haringvisscherij kwam heden te Scheveningen binnen de logger Sch. 5, (C. de Graaf) met 40 last haring. Wat de Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m). 6 45 Gymn 7.01 en 8.01 Nieuws. 12.01 Gram. 12.30 Nederland aan den slag. 12.35 Orgel concert. 13.01 Nieuws. 13.20 Jetty Cantor. 15.00 Sopraan en pianp. 15.30 Engelsche les. 16.00 Gram. 16.45 Boekbespreking. 17.00 Can tabile-septet. 17.30 Swingprogr. 18.01 Radio- filmshow. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.30 ..Novelty serenaders." 20.01 Nederland her rijst. 20 15 Gram. 20.30 „De week is voorbij." 21 30 „De avonturen van de schim." 22 00 Jan Corduwener. 22.15 Mensch en maat schappij. 22.30 Dansmuziek. 23.01 Nieuws. 23.15 Avondwijding. 23.30 Op den drempel van den nacht 23.57 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 m). 13.01 Voor de Ned. strijdkr. 13.30 Cana- deesch progr 14.01 Tuinbouwpraatje. 14.20 Piano. 14.45 Beeldende kunsten. 15.00 Gram. 16.00 T.b.c -bestrijding. 16.15 Vibrafoon sex tet. 17.00 Kinderhoorspel. 17.30 St Nicolaas- liederen. 18.01 Nieuws 18 30 Gevraagde pla ten. 19.30 Voor de Nederl. strijdkr. 20 01 Metropole orkest. 20.30 Sportpraatje. 20 45 Romantische muziek. 21.45 Avondwijding. 22 01 Nieuws, 22.15 Klass. muziek. 22.57 Slui ting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3