Accoentantskaatoor JAC. STGL nieuwe leidsche courant dinsdag 4 december 1945 Stadsnieuws E. H. D. BIJ BRANDWEER ONDERGEBRACHT. Naar wij vernemen is met ingang van 1 December j.l. de Eerste Hulpdienst onder gebracht bij de Brandweer in de Brandweer kazerne. Langebrug. Vanaf dien datum is ook permanent een E.H.B.O.-er van den voormaligen Luchtbeschermingsdienst aan wezig. Het verdient aanbeveling, dat alle mei dingen zooals dit ook voorheen het geval was binnenkomen bij het Bureau van den geneeskundigen Dienst op de Mare, telefoon 20645. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen is de letter G. aan de beurt om de nieuwe bonkaarten af te halen. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER. Morgen worden zij, wier familienaam be gint met de letters La t/m Lus opgeroepen, ter controleering en verbetering van het Be volkingsregister. SINT NICOLAAS BIJ „MARGRIET". Sint Nicolaas wie zal het ontkennen is in deze dagen populair als geen ander. Waar hij ook verschijnt, overal ziet men opgewekte en blijde kindergezichten. Dat was ook gisterenmiddag het geval toen de goede Sint op zijn tournee door Leiden, ge legenheid vond om een bezoek te brengen aan het Kleuterdagverblijf „Margriet". Met groote vreugde en het zingen van St. Nico- laasversjes onthaald, heeft hij van zijn kant zich niet onbetuigd gelaten. Ieder kind om ving eenige mooie geschenken eneen zak met lekkers. „NEDERLAND HELPT INDIË" Gisteravond werd in den Leidschen Schouwburg een tooneelvoorstelling gegeven ten bate van de Stichting „Nederland Helot Indië" Voor een goed gevulde zaal gaf de Schie- damsche Tooneelvereeniging „Utile Dulci" een vlotte voorstelling van hel detectivestuk door Jan Fabricius „De Butler". De totale opbrengst van deze voorstelling en van de consumptie kwam geheel ten goede aan bovengenoemde stichting. BRAND BIJ DE ANNA-KLINIEK. Op het terrein van de Anna-Kliniek brak gisteravond brand uit in een houten loods, waarin gipsmodellen worden bewaard. Door krachtig optreden van de brandweer werd gevaar voor belendende gebouwen af gewend Met twee stralen op de waterlei ding werd het vuur spoedig gebluscht. Ver moedelijke oorzaak is hitteuitstraling van de kachel. WAAR BLEVEN DE PAKKETJES? Een bewoonster van de Timorstraat te Leiden, kreeg van haar man, die in Duitsch- land was pakketjes toegezonden tot op zeke ren dag werd geconstateerd dat een pakket „gesneuveld" was. Daarmee begon de „zaak" tegen mevr. E. C. v. D. die voor haar buur vrouw pakketjes had aangenomen en het ont vangbewijs bij de post geteekend had. Maar ze wist niets niemendal van het ver miste pakket af. Toch had ze geteekend. zoo luidde de verklaring van den schriftkundige en twee postambtenaren getuigden dat ze het pakket hadden afgeleverd. Zoo kwam de Offi cier tot zijn eisch van f 200.- boete of 50 dagen hechtenis en zelfs de verdediger zag geen kans de onschuld aan te toonen van zijn cliente en moest verklaren dat er weinig tegenin te brengen viel. Het vonnis voor de hevig verontwaardigde verdachte werd f 80- boete of 20 dagen hechtenis, met een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De peau de suède schoenen. Hoe was het nu net zoo mogelijk, dat mevr. H. te Leiden eenige maanden, nadat bij den schoenmaker haar peau de suède schoenen waren gestolen, zij diezelfde schoenen daar weer aan trof, maar toen ge kenmerkt als eigendom van mevr. A. E. Die stond nu terecht wegen diefstal subs, de schuldheling. Maar verdachte zei dat de schoenen haar eigendom waren, en mevr. H. beweerde hetzelfde. Een Salomo's ooTdeel zou hier noodig zijn geweest, ware het niet dat de mededeelingen van mevr. B. waar zij haar schoenen zou hebben gekocht, niet door getuigen werden gesteund, integendeel. En daarom nam de Officier schuldheling aan, en vorderde f200 boete of 50 dagen hechtenis, dat ook het vonnis van den rech ter werd. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN. Vergadering A.R. Kiesvereeniging. „De desbetreffende Commissies werken hard, om voor de komende verkiezingen met een kort, zakelijk program voor het forum van het Nederlandsche volk te kunnen ver schijnen", aldus de heer Warnaar, in zijn rede voor de AH. Kies ver In een boeiend betoog bepaalde de spr. zijn gehoor bij de actueele vraagstukken van dezen tijd. Een urgentie-program zal om schrijven de politieke doelstellingen der partij, waarbij inzonderheid de sociale en economische politiek aandacht zal vragen. Verder besprak de heer Warnaar de ver houding tot de Chr. Hist. Unie, ging na wat ons scheidt van de N.V.B., en lichtte onze houding als A.R. tegenover het huidige kabinet SchermerhomDrees uitvoerig toe. Over het vraagstuk van: „de jongeren" wer den behartigingswaardige opmerkingen ge maakt. Vastknoopende aan een mededeeling van den Voorzitter in zijn openingswoord, dat ook te Alphen a/d. Rijn een jongeren Studie- en propagandaclub opgericht was, drong spr. er krachtig op aan, zich bij deze club aan te sluiten. (Adres Raadhuisstraat 23). Aan de bespreking namen verschillende leden deel. Toen de Joden terug kwamenHet was een eigenaardig geval waarin J. A. v. H. te Alphen aan den Rijn was betrokken. Hij zou zich een hoeveelheid koffie, thee, zeep. jam enz. hebben toegeëigend, dat toebehoorde >an een Jodin, die weggevoerd was. Die feiten werden niet ontkend, doch vol gens verdachte, had hij er geen kwaad mee gedaan, omdat hij tevoren van de toestem ming overtuigd was en de goederen bij terugkeer wel weer terug zouden komen En het eigenaardige was ook, dat niet de benadeelde zelf, doch iemand bij wie de goederen in huis waren, de aangifte had gedaan De Haagsche politierechter wilde dan ook onder deze omstandigheden niet tot een ver- oordeeiing besluiten, doch hield de zaak aan voor nader getuigenverhoor. Ouderavond Oranjeschooi. Na eenige jaren onderbreking werd in de Oranjeschooi een Ouderavond gehouden, waarvoor de be langstelling zeer groot was. Na de gebruikelijke opening gaf de vooiz. de heer E. v. d. Pol, een overzicht van de achter ons liggende jaren, ondanks den druk bloeide de school. Het hoofd, de heer D. Streefkerk, sprak over: „Wat veranderde en wat bleef". Na discussie sloot Ds. H. Mulder deze ge animeerde bijeenkomst. Jub'leeren. De heer C. v. d. Linden, 2e gasfitter was Vrijdag 25 jaai bij de Water en Lichtbedrijven in dienst. De gemeente feliciteerde bij monde van den wnd. burge meester, weth. W. J. Spreij. Hierna werd het Woord gevoerd door den heer W. H. G. Beek, hoofdboekhouder en den heer Schouten, namens de collega's. Een geschenk onder couvert, een lamp en bloemen, mocht de jubilaris in ontvangst nemen. Benoemingen Tot leeraar Fransch aan het Clir. Lyceum is benoemd de heer drs. P. van Brederode te Marken. Tot onderwijzeres aan de Chr. school Mar- tha-Stichting is benoemd mej. M. Niekerk te Roosendaal. Het Haagsche Bijz. Gerechtshof veroor deelde Vrijdag Marinus vam Hemert uit Al- fen aan den Rijn tot 2 maanden gevangenis straf wegens dienstneming bij de N.S.K.K. De eisch was 1 jaar. HAZERSWOUDE. Ze haalden aardappelen maarDat was de geheele bedoeling geweest van A. P. v. d. B. en P. A. K. uit Ha- zerswoude, maar het werd een complete inbraak en met schapenwol waren ze thuis gekomen. En dat nam de Officier bij dén Haagschen Politierechter hen kwalijk, want voor honger helpen wel aardappelen, maér geen schapenwol, zoodat hij het een gewone diefstal vond die ernstig moest wor den gestraft. De Politierechter hield toch nog rekening met den honger en legde elk van de verdachten vier maanden gevange nisstraf op. Donderdag 13. Dec. spreekt cand. C. W. Corts, hulppred. té Alphen a/d Rijn in den bijeenkomst der Jong-Hervormden over „De veronderstelde wedergeboortehet 1 eerge schil in de Geref. Kerken". De vergadering wordt gehouden in „Salvatori" en vangt aan om 7.30 uur n.m. Tot notabele der Ned. Herv. Gem. is her kozen de heer L. van Gorkum. KATWIJK. Hij ging er aan. „Als je met hem begint, dan ga je er aan," zoo luidde de informatie die J. van V. te Katwijk had gekregen over zijn plaatsgenoot H. G. En van V. was met G. begonnen, en inderdaad er aan ge gaan, want hij stond nu voor den Haagschen Politierechter, omdat hij samen met G. een inbraak je had gepleegd in een schuur, waar twintig kilo tabaksbladeren werden gestolen. Bij die gelegenheid was van V. de uitkijk geweest, voor welke medeplichtigheid de Officier 4 maanden gevangenisstraf tegen hem vorderde, en tegen G. zes maanden. Het vonnis werd voor van V. twee maanden en G. drie maanden gevangenisstraf. De bekende Chr. Muziekvereen. U.N.I. viert dezer dagen haar 45-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan een drietal concerten zijn georganiseerd op Dinsdag 4. Donderdag 6 en Vrijdag 7 Dec. in de kapel van de Ned. Herv. Gemeente, waar dan verschillende ge zelschappen zullen concerteeren. Voor de oudere Katwijksche jeugd wordt hedenavond 8 uur in de kapel der Ned. Herv. Gemeente een ontspanningsavond ge houden. Na een inleidend woord van ds C. A. v. Harten zal een afwisselend programma van declamatie. st>el en zang worden uit gevoerd Op het terrein van Katwijk werd een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het ge- meentesecretariepersoneel en de politie. De match eindigde in een 108 overwinning voor de politiemannen. KATWIJK AAN DEN RIJN. L.T.B. De afd. Katwijk van de L.T.B. hield een ledenvergadering onder leiding van den Voorzitter den heer C. J. Boskamp. Onder de ingekomen stukken was wel het belangrijkste „Bespreking Arbeidscontract over loon- en arbeidsvoorwaarden". Met de voorgestelde loonbedragen kon de vergade ring zich vrijwel vereenigen, doch ten op zichte van den arbeidstijd bleek men het niet eens te zijn. Katwijk behoort eigenlijk niet bij de bollenstreek, de werkzaamheden en de teelt zijn hier van geheel anderen aard dan in de bollenstreek. Vandaar dat de arbeidstijd ook hier niet zooals in de bollenstreek geregeld behoort te worden. Ook ten opzichte van het pensioenfonds wenscht tnen hier een andere regeling dan in de bollenstreek. De vergadering besloot deze wenschen aan het Hoofdbestuur kenbaar te maken. De Harmonie Katwijk, het corps, dat steeds op zoo kranige wijze de Oranjefeesten begeleidde, zal, voor het eerst na den oorlog, weer een uitvoering geven. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Gemeenteraad De nood-gemeenteraad van Koudekerk aan den Rijn heeft zijn eer ste vergadering gehouden. De agenda voor die vergadering vermeldde slechts twee punten, n.l. beëediging van de raadsleden en verkiezing van de wethouders. De burgemeester G. Verheul, memoreerde de vijf bezettingsjaren en herdacht daarbij degenen, die voor de goede zaak goed en bloed hebben opgeofferd. Bij monde van den heer A van Egmond bracht de raad den burgemeester dank voor al hetgeen hij gedurende die bezettingsjaren voor de gemeente en haar ingezetenen is geweest en roemde daarbij het vele dat de burgemeester in die jaren heeft gedaan met betrekking tot de plannen voor woningbouw, uitbreiding, dempen van slooten, opruimen van een brug in den openbaren weg, ver breeding van den openbaren weg en zooveel meer en sprak de hoop uit, dat de burge meester nog een reeks van jaren aan Eet hoofd dezer gemeente zal staan. Tot wethouders werden benoemd de 8°- jarige aftredende wethouder A. van Egmond (C.H.) en D. J. Reijneveld (A.R.) in de vaca ture N. P. Slegtenhorst (A.R.). Nadat de wethouders verklaard hadden hunne benoeming aan te nemen wijdde de burgemeester zeer waardeerende woorden aan den afgetreden wethouder N P. Slegten horst. LISSE. Distribntienieuws. De uitreiking der nieuwe bonkaarten zal te Lisse plaats heb ben op Vrijdag 7 Dec. AJ; Maandag 17 Dec. KR: Dinsdag 18 Dec. SZ. telkens des v.m. van 8.3012 uur en n.m. 1.303 30 uur in het Patronaatsgebouw. In de week van 37 December kunnen textielformulieren worden afgehaald voor de letters BiBij dus het restant van letter B. Schoenen van de Hark. De Hark- afdeeling ontving ter distributie een aantal paren heerenschoenen van maat 40 en hoo- ger Zij die dringend om schoenen verlegen zitten kunnen een aanvrage indienen bij de Hark. Heereweg 282, alleen schriftelijk met duidelijke opgave van naam en adres. Bloembollencultuur Lisserdijk. afd. Lisserdijk van de ALg. Ver. voor Bloem bollencultuur kwam in ledenvergadering bijeen onder presidium van den heer M. Mesman. Dr A. J. Verhage werd als alge meen voorzitter herkozen. Vervolgens wer den gekozen; in de vac.-Jonkheer de heer M. Mesman in de vac.Herbe de heer J. Schipper, terwijl voor de overige candidaten in de vacatures Kieft, Kramer en Schone- veld den afgevaardigden vrij mandaat werd gegeven. Omtrent de contributieverhooging werd geen bezwaar gemaakt. Betreffende samenvoeging teeltrecht ging de vergadering met de zienswijze van het hoofdbestuur aceoord. De diverse voorstellen betreffende teeltrecht en teeltuitbreiding werden in den breede besproken. De heer Joh. v. d. Lely betoogde, dat de kleine kweekers meer dan 10 pCt. mogen uitbreiden. Het voorstel-Lisse om de mogelijkheid te scheppen om het teelt recht in te trekken van hen die deze door onrechtmatige handelingen hebben bekomen, werd aangenomen. Eveneens werd het voor stel-Lisse aangenomen betreffende om alleen uitbreiding toe te staan aan hen die het vak zelfstandig beoefenen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de afd. Lisse en hun motie tot instelling van een com missie voor een algemeen onderzoek inzake teeltuitbreiding werd uitvoerig besproken. De heer J. van Essen achtte dit uitstel en is meer voor het voorstel-Noordwijkerhout Meerdere stemmen waren niet voor deze motie, zoodat deze niet gesteund werd. Als afgevaardigden naar de alg. verg. werden benoemd de heeren Joh. v. d. Lely en J. van der Lans. Loco-Burgemeester. Wij vernemen dat Weth. J. W. A. Lefeber is benoemd tot loco- bur ge.me ester NOORD WIJK. Distributienieuws. Uitreiking van nieuwe levensmiddelenkaarten zal voor Noordwijk aan Zee plaats hebben in het Vereen.gebouw Hoofdstraat 11 op de volgende dagen: Woens dag 5 Dec. van 912 u. letters GJ, van 24 u. letters KM: Donderdag 6 Dec. van 912 u. letters NQ, van 24 u. letters RS: Vrijdag 7 Dec. van 912 u. letters TV, van 2—4 u. letters W—Z. Daar er weer de beschikking gekregen is over een aantal textielpunten zullen er gelijk met de uitreiking van levensmiddelenkaarten textielformulieren worden uitgereikt en wel voorloopig alleen aan gezinnen van 8 tot 11 personen drie formulieren, en voor gezinnen van 12 personen vier formulieren. De veearts gaat heen. De heer C. de Graaf, hoofd van den vleeschkeuringsdienst omvat tend de gemeenten Katwijk. Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg, heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd per 1 Jan. a.s. eervol ontslag gevraagd. Controle Bevolkingsregister. Deze week zal een aanvang worden gemaakt met de con trole op het bevolkingsregister. Daartoe zullen de aangewezen ambtenaren huis aan huis gaan. Een ieder die bezocht zal worden ont vangt één dag te voren een kennisgeving. Verzocht wordt dan de betreffende beschei den. distributiestamkaarten, persoonsbe wijzen, trouwboekje e.d. gereed te leggen. OEGSTGEEST. In aansluiting op den feestavond van 10 Nov. j.l. heeft de Chr. Jeugdvereeniging „Jong-Oegstgeest" in het kader van de festi viteiten ter gelegenheid van haar 25-jang bestaan Zaterdag een drukbezochte fancy- fair gehouden in de Kleuterschool a/d Dentz- straat. De indeeling was zeer goed verzorgd en ondanks de overweldigende drukte kon iedere bezoeker toch alle uitgestalde artike len bekijken of deelnemen aan bal gooier, schijfschieten e.d. Vele Oegstgeestenaren hebben op deze wijze nog aardige St. Nico- laascadeaux kunnen verkrijgen.. Sport en Spel Donderdagmiddag a.s., 3 uur. zal op het N.B.L.O.-terrein aan den Zoeterwoudschen Singel een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen een elftal der N.S. en een elftal van het Leidsche Studentencorps. Voor dezen wedstrijd zullen de spoorwegmannen in 't wit uitkomen. Op de jl. gehouden bestuursvergadering van de pas opgerichte Ontspannings- en Jubileumvereeniging der Ned. Spoorwegen en Van Gend en Loospersonel te Leiden, is het dagelijksch bestuur als volgt samengesteld: C. Ph. Weber, voorz.; P. B. Beenker, secr., en C. de Roode, penn. Tot leider van de afdee- linlg Sport is de heer J. Crama, Van Lennep- straat 2. benoemd, bij wien men zich voor alle soorten van sport kan melden. SCHAKEN. Schaakclnb „De Zwarte Pion". Stan.d afdeeling Hl: 1. L. van der Lans 81, 2. H. van Dongen 72, 3. W. Koeman 62, 4. J. Geerling 5—3, 5. A. Zwetsloot 54. 6. J. Nijssen 45, 7. H. Heemskerk 34. 8. C. Witteman 36, 9. A. Koomen 27, 10. G. Turk 09. SCHAAKVEREEN. „DANIËL NOTEBOOM" TE NOORDWIJK. Uitslagen Vierkamp. Groep I: A. Turk Scheepmaker uitgesteld: ScheepmakerP. Bédijn 10. Groep n: L. BedijnJ. Paardekooper 10; A. LeenheerJ. Ho o gov een 01. Groep HI: G. VinkF. Hoek uitgesteld; C. WaasdorpH. Viola afgebroken. Groep IV: C. FlugW. v. Rooijn 10; A. BoutkesJ. Mooijekind 10. Groep V: A. Trinarvan Duyn 10; B. v. d VoortA. Veefkind 01. Groep VI: F. Klok—J. Plug uitgesteld; J. BizotM. Giezenkamp 01 Groep VII: D. LindhóutP. v. Rooijen uit gesteld: P. MeyersA. Scharipow 01. Afgebroken partijen vorige ronde: A. Bout- kes-W. v. Rooyen 1-0; G. Maryt-A. Turk 0-1. Damclub „Lisse Vooruit". Uitslag der 8e ronde: C. BaartmanN. J. van Hal, af- gebr.; G. 't HortChr. Boogerd 20; J. SchierD. Vergunst 2—0: A. Mooijekind P. Balkenende 20; N DekkerWijnhout 11; N. v. EssenW. Warmerdam 02; G. v. d. VoetA. Balkenende 11; J G Snel S Algera 11: J. van HalJ. Lanbroek 11: J. v. DrunenG. Balkenende 11. De onderlinge competities van de Hazers- woudsohe Damclub waren als volgt: D v StaverenK. Matze 02; J. WindhorstD. Hassefras 20; L. MatzeA. Dorsman 02; J. de GelderJ. Wortman afgebroken LAAT NU UW BOEKHOUDING IN ORDE MAKEN DOOR HET BEKENDE RAPENBURG 122 LEIDEN Tel. 20400 Privé-adres: van Slingelandtlaan 1Tel. 24891 Belast' zich tevens met ALLE BELASTINGZAKEN. VOORHOUT. AFSCHEID VAN Ds. A. J. FLINK. Voor een stampvolle kerk nam Ds. A J. Flink Zondagmiddag afscheid van de Ned. Herv. Gemeente wegens zijn vertrek naar Gapelle a/d IJssel. Onder de aanwezigen merkten wij op. Prof. Bakhuizen v. d. Brink uit Leiden, Ds. den Hertog de consulent, eenige Ringpredi- kanten. de Burgemeester en Gemeentesecre taris. Als tekst koos Ds. Flink Math. 21 5e vers „Zie Uw Koning komt". Spr. zeide voor zich zelf, dat er een gaat en dit is heel gewoon, maar Hij die komt is Goddelijk, het is advent, die gaat is een mensch, maar die komt is een koning! Evenals zij die het evangelie wekelijks verkondigen, zoo was Johannes de Doopsr de Heraut van Christus, die Hem aankondig de aanhalend Jes. 53. Maar toen Johannes Hem predikte verwachten zij een Koning met Dracht en praal, en niet den man van smarten (Jes 53). De gemeente van Jezus Christus die in de branding staat, en de prediking voor den advent kent, heeft noodig telkens weer op geroepen te worden „Zie Uw Koning komt". De heraut gaat Voorhout verlaten, dat ^ij 3 jaar getracht heeft het verlangen naar den Koning te prediken en telkens heeft Lij het moeten ervaren, dat wij maar menschen zijn. Na het instemmen van het adventslied Gez: 7 vers 12 werd nog een woord ge sproken tot den burgemeester, de ringcol- lega's. den kerkeraad en de gemeente. Namens den ring en als consulent werd de scheidende leeraar toegesproken door Ds. den Hertog te Noord wij kerhout. Namens de gemeente sprak ouderling Renee. VERHOOGING VAN DE WASCH- TARIEVEN VAN MEI 1940 MET 50 pCt. De op 9 Mei 1940 geldende tarieven voor wa-schbehandeling mogen met 50 pCt. of de op 18 Sept. 1940 geldende tarieven met 25 pCt. worden verhoogd. De prijzen moeten zoo spoedig mogelijk aan de klanten worden bekend gemaakt. Indien de wasch per kg wordt berekend, mag voor natwasch niet meer dan f 0.25 tot f0.35 worden gevraagd, voor droogtoegeslagen wasch f0.32 tot f 0.40, voor mangelwasch f 0 30 tot f 0.45, voor pers- wasch f 0.40 tot f 0.55 en voor geheel opge maakte wasch f 0.45 tot f0.60. GEEN ELECTRICITEIT VOOR ETALAGE OF RECLAME. Gezien de reclame-activiteit van menig winkelier om de étalage' in helder licht te zetten of lichtreclames aan te steken, wijst het Rijkskolenbureau er nog eens met nadruk op. dat het verbruik van electriciteit voor étalage, of reclame verlichting ten strengste verboden is en tevens, dat het niet toegestaan kan worden, dat in winkels of andere be drijven lampen branden, terwijl er niemand aanwezig is. DOODSTRAF TEGEN JODENVERRADER. De proc.-fiscaal van het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam heeft tegen Petrus G. v. Eist te Amsterdam de doodstraf geëischt wegens het verraad van illegale drukkers en een ondergedoken Jood in Aug. 1942, waardoor laatstgenoemde in Amersfoort is doodgeran seld. BEURS VAN Waar bevinden zich onze zeeschepen? Agatha, 28 Nov. v. Singapore n. Penang. Barendrecht, 3 Dec. nm. v. Curacao te R'dam. Salland, 3 Dec. v. New York te Rotterdam. Jan Steen. 3 Dec. v. So rel te Amsterdam. Johan de Witt (uitr..), 1 Dec. te Napels. Bloemfontein, 27 Nov. v. Liverpool te Cape Henry. Sloterdijk. 1 Dec. v. San Francisco n. Manilla. Frans Hals. 28 Nov. v. Norfolk te Quebec. Van der Velde, 29 Nov. v. Norfolk te New Orleans. NEW YORK. 1/12 3/12 Am. Car 62 63 AFP 7 pr 115% 115 AFP a 7 V2 7% A. Powp 103 V2 103 Am. Loc 39% 39 Va Am. Met. 37% 38% Am. Rad 18% 185/a Am. Sug 59 59 V2 Am. Vise 64% 65 Am. WW 23% 23% Atl. Ref. 413s 41 Bald. L 33% 34% Bendix 53% 54% Boeing 30% 3OV2 Briggs M 50 V4 507/a Cer Pas 46% 44V2 C. Edis. 33% 33% C. St. pr 124V2 124 Cont. C 47 46 Curt Wr 7% 8% Douglas 88 V2 88 El. Pow 146% 142 G. Foods 52Ve 52 Gulf Oil 59% 59% Gr. N. pr 61 61 Hudson 30% 31s, 4 E. Pow g 42% 43% E. Powp. 115% 117 J. Manv. 141% 143% Lockh. 37 38% M. Cont. 35V4 35 N. Bisc. 33Vs 33% N. Dairy 34 V4 34% N. Dist. 69 69% N. Steel 83% 83% Norf. W 254 254 Nth Am 30% 30% North P 36% 37% Pas Gas 44 44% P. Light 58Va 58% Param. 47% 48% Ph Pod'ge 40 39% Ph. Petr. 58% 58% Pr. en G. 64% 64% P.S. o NY 25% 26% R.rand 31% 32% Sears R. 36% 37 South P. 60 60% Stand Br 46 47 S. Oilofl. 41% 42% Sterl. pr. 41% 42 U. Caxb. 101% 101% US St. pr 151% 152V2 W Un. A 52% 51% Y Sh en T 62 64% Alum. C. 5S% 57% A. Cyan. 48% 49% A Gas El. 41 40% Br Tract 23% 24 El BShor 78% 78 1/12 3/12 Atch. T. 111 no Baltim. 26 26 Balt. 4% 76% 77% Can. P. 17 17% Chsap 56% 57% NY Cen 31% 31% NY C 4% 93 92% NY Tr. 1'17 117% Penn. 44% 44% S. Rail 55% 55% Al. Ch. 186 187 Am. Can 104 105% Am. RM 27% 27% Am. Sm. 65 65% A. T en T 101% 190 Am. Tob 88 88 Anac. 47% 47 B. Steel 95% 96 Case 45% 46 Ch. N. Bk 45% 45% Chrysl. 133% 139% City FC 53 54 Cons. Ed. 32% 33% Cons. Oil 19% 20% Dupd N. 183% 184 E. Kod 218% 220% El. B en S 21% 21% Gen. El. 46% 47% Gen. Mot 74 75% Good Y. 60% 61 In Harv. 100% 99% I. Nickel 38 38% [nt. T a T 31 Vs 30% Kennec. 49% 50% Montg. 73% 741'2 N. Cit. B 48% 48% P. Gas El. 44 44% Pack Mot 8% 8% Pure O. 23% 23% Radio C. 16% 16% Rep. St. 28 29% Reyn Tb. 37% 38 Shell U. 35 36% Soeony 16% 17% Sperry C 35% 36% St. O. NJ 67% 66% Studeb. 29% 31% Texas C. 59% 60 Un. Air 32% 34% Un. Corp 4% 4% Un. Fr. 113% 113% Un. Gas 23% 23% US Rubb 68% 69% US Smelt 77 75% US Steel 77 75% Whouse 36 3«% Wworth 36 36% Chile 6 21% 22 S Pacif. 103 1027b Air Red 49 49% Wat 8e Radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m) 7.01 en 8.01 Nieuws. 12.01 O. gel. 12 30 Ne derland aan den slag. 12 35 Kwintet Rent meester. 13.01 Nieuws. 13.20 Ted Powder. 15.00 Voor de vrouw 15.15 St Nicolaas voor de kleuters. 15 30 Ned. muziek. 16.00 Bijbel- vertelling. 16.30 St Nicolaas bezoekt de studio. 17 00 Sylvestre Trio. 17.30 Volksherstel. 17.35 Jazzmuziek van voorheen. 18.01 Gram. 18.15 Cabaret. 18.30 ..Het rijk overzee". 18 45 Ne gro spirituals. 19.00 Nieuws. 19.15 St Nicolaas- progr. 20.01 Eddy Walis. 20.20 St Nicolaas- hoorspel. 20.35 Vaudeville orkest. 21.00 St. Nicolaasprogr. 22.45 Op den drempel van dén nacht. 23.01 Nieuws. 23.15. Avondwijding. 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 m) 18.01 Nieuws. 18.30 The Novelty Serena-ders. 19.00 Cl ave-cymbel muziek. 19.30 Voor de Ned. Strijdfcr. 20.01 Omroeporkest. 21.00 De Pa triot. 21.15 Gram. 22.01 Nieuws. 22.15 Dans muziek. 22.57 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3