Opzienbare onthullingen te Neurenberg Aan den vooravond van het Mussert-proces NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 26 NOVEMBER 1915 Hitler's verhouding tot Jozef Sfalin Tn Neurenberg overstroomt een vloedgolf van documenten de persvertegenwoordigers. Zoo kregen zij Zaterdag 91.000 woorden te verwerken. Wat deze aanklachten behelzen is verpletterend voor de aangeklaagden. Vele van zulke documenten bewijzen, hoe in de Rerlijnsche regeeringspaleizen over dood of leven van millioenen beslist werd op een wijze, zooals een verworden misdadigers- bende aast op haar prooi. Het proces van Neurenberg heeft, nauwelijks begonnen, reeds bewezen, dat de zwartste beschouwing over het nazi-bewind nog veel te rooskleu rig is tegenover de werkelijkheid die thans wordt bloot gelegd. Het meest opmerkelijke bewijs van de driestheid, waarmede Duitschland .het uit breken van den oorlog forceerde is tot dus verre wel de aan het tribunaal overgelegde rede van Hitier voor zijn generaals op 22 Augustus 1939. Toen het tijdstip voor den aanval op Polen was vastgesteld. Deze rede wekt den indruk, dat Hitier ten aanzien van Polen door duivelschen waanzin bezeten was Hij vergeleek zich met een Djengis Khan, dia ook millioenen vrouwen en kinderen vernie tigd had en nochtans in de geschiedenis voortleeft als een groot staatsman. „Wat de West-Europeesche beschaving van mij denkt, doet er niet toe: Ik zal iedereen neerschieten, die maar een woord van critiek heeft" zeide hij. HITLER WILDE STALIN GEBRUIKEN. Daar het Hitier gebleken was, dat Japan niet aan de zijde van Duitschland wilde strij den zonder bepaalde voorwaarden en Musso lini bedreigd werd door een „zwakzinnigen koning en een verraderlijken schurk van een kroonprins" besloot Hitler met Stalin in zee te gaan. ,,Er zijn slechts drie groote staats lieden in de wereld" aldus verklaarde Hitier, ,.Dat zijn Stalin, ik zelf en Mussolini. Bin nen enkele weken zal ik Stalin op de ge meenschappelijke Dtritsch-Russische grensde hand drukken en met hem zal ik overgaan tot het verdeelen van de wereld." Voorts had Hitler in deze toespraak nog het volgende gezegd: „Ik heb naar het Oosten alleen mijn doodskop-eenheden gezonden, met het bevel zonder medelijden alle mannen, vrouwen en kinderen van Poolsch ras of taal te doo- den. Alleen op deze wijze kunnen wij den „Lebensraum" verkrijgen, welke wij noodig hebben. Polen zal ontvolkt en gekoloniseerd worden door Duitschers. Na den dood van Stalin hij is thans ernstig ziek zullen wij de Sowjet-Unie verpletteren." Hitier legde daarop de bekende verklaring af. dat hij vreesde niet langer dan nog enkele jaren te zullen leven. Daarom moet de oor log tegen Polen snel beginnen, „want ieder oogenblik kan er een idioot komen, die mijn leven bedreigt of dat van Mussoloni. „Voor ons is het gemakkelijk een beslissing te nemen. Wij hebben niets te verliezen en kun nen alleen iets winnen. Onze economische situatie is zoo, dat wij het niet langer dan een paar jaren kunnen uithouden. Wij heb ben geen andere keus dan te handelen." De situatie in de wereld achtte Hitier nooit beter, dan op dat moment en hij zeide alleen maar bang te zijn, dat „het vuile zwijn Chamberlain" op het laatste oogenblik roet m het eten zou gooien, door met vredes- of bemiddelingsvoorstellen te komen. .Ik zal een propagandistische aanleiding tot den oorlog maken, onverschillig of die waar is of niet. Den winnaar zal niet ge vraagd worden of hij de waarheid sprak. Als men een oorlog begint doet het recht niet terzake maar alleen de overwinning. Ik eisch meedoogenloosheid. brutaal geweld en uiter ste gestrengheid." Dat Hitier en zijn gang sterbende zich bewust waren van de ontzag lijke draagwijdte van hun misdadigen toeleg kan blijken uit het memorandum dd. 2 Mei 1941 inzake de voorbereiding van den aanval op Rusland. Daarin wordt gezegd: „De oor log kan alleen worden voortgezet als de ge- heele gewapende macht m het derde jaar van den oorlog door Rusland gevoed wordt. Er is geen twijfel aan, dat als gevolg hiervan vele millioenen menschen zullen sterven van honger, wanneer wij uit Rusland dingen halen, die wij noodig hebben." Toen Hitier zijn plannen over Polen aan zijn generaals had meegedeeld, ..sprong Goe- ring van blijdschap op de tafel en danste „als een wilde", zegt een aanteekening. Dat de rooftocht door Europa het doel was ▼an de Duitsche politiek, blijkt uit een do cument van 30 September 1934, waarbij het rijksministerie voor economie belast werd met de economische oorlog voorbereid! ïg. In 1936 al moesten de laatste reserves voor aankoop van metaal en rubber aangesproken worden. De financieele catastrophe was dooi de leiders van het Duitsche rijk geen pro bleem, daar de rooftocht toch het sluitstu*. van hun economie was. DE SPRONG OP RUSLAND. Een hoofdstuk apart vormen de documen ten inzake de voorbereiding van den sprong op Rusland, waarover reeds in 1936 in het kabinet gesproken werd. Rusland leverde snel en goed de producten, die in Ribben- trop's verdrag waren toegezegd. In de laatste dagen voordat Hitler den aanval begon, re den er nog extra treinen met Indische rub ber uit Rusland naar Duitschland. Daaren tegen kon Duitschland zijn tegenprestaties niet voldoen en de moeilijkheden daarover waren zoo groot, dat Hitier verordende, dat levering van wapenen aan Rusland voorrang moest hebben voor leveringen aan de eigen Wehrmacht. Er zijn ook vele documenten, die betrek king hebben op de organisatie, waarmede de Duitsche Armeewirtschaftsfuehrer terstond beslag legden op bezit en economie in de veroverde landen. De oorlogen in Polen en het Noorden waren voor deze ploegen een soort oefening. Bij de operaties in ons land, België en Frankrijk werd voor het eerst op groote schaal van deze organisatie gebruik gemaakt. Wanneer Engeland effectief had kunnen ingrijpen brj den Duitschen inval m Polen, zou Nederland reeds in 1939 door de Duitschers bezet zijn. Hitier zeide tot zijn naaste medewerkers: „Als Engeland inter venieert in den Poolschen oorlog, dan dienen wij Holland met den grootsten spoed te be zetten! Wij moeten streven naar een nieuwe verdedigingslinie op Nederlandschen grond tot de Zuiderzee. HET INCIDENT TE VENLO. Het incident te Venlo, waarbij een Neder- landsch officier door nazi's werd doodgescho ten, komt ook in de documenten van Neu renberg ter sprake. Op 23 November 1939 /.ei Hitier, sprekend over de gevaren, die het Ruhrgebied konden bedreigen: „In België en Holland is ieders sympathie voor Engeland en Frankrijk. Denk aan het incident te Venlo: de man, die werd doodgeschoten, was geen Engeïschman, doch een Nederlandsch stafofficier. Dit hebben wij verzwegen in de pers. De Nederlandsche regeering vroeg uit levering van het lichaam van den Nederland schen officier. Dat is een van haar grootste domheden. De Nederlandsche pers noemt het incident in het geheel niet meer. Op een ge geven oogenblik zal ik daarvan gebruik ma ken om mijn actie te motiveeren". DE PLANNEN VOOR DEN AANVAL OP SINGAPORE De plannen voor den aanval op Singapore werden voor het eerst te Berlijn besproken 4 April 1941 bij het bezoek van Matsuoka aan Hitier. Daarbij zegde de laatste den Jappen zijn steun toe. Tegen den achtergrond van al deze feiten is de houding der beklaagden niet minder dan verbijsterend. Zij pra-ten en lachen samen en demonstree- ren hun ijdelheid als hun verschillende func ties ter sprake komen. Zondag bezochten zij een Luthersche kerk dienst, waarbij Goering's zware stem bij het zeggen der gebeden boven allesuitklonk. Frank, die in Polen duizenden priesters liet vermoorden, bekeerde zich tot de R.K.-kerk en bezoekt iederen morgen de mis. Het is alles even wanstaltig, als de ver halen over Iwa-n den Verschrikkelijken, die ook bidden ging vóór hij z'n gruwelen be dreef. De Verschrikkelijken van Neurenberg bidden na hun wandaden. Sterfte in het Westen was ruim verdubbeld Vergelijking le helft 1944 met le helft 1943. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft eenige cijfers en grafieken gepubli ceerd betreffende de geboorte en sterfte in een 12-tal groote gemeenten in het Westen des lands, waarbij het eerste halfjaar 1945 wordt Vergeleken met de overeenkomstige periode van 1944. Tegenover ruim 13.000 sterfgevallen in de eerste helft van 1944, blijken in 1945 ruim 29,000 personen te zijn overleden, hetgeen een stijging beteekent met 120 procent. OPHEFFING STAKING VEROORZAAKT STAKING. Als protest tegen den terugkeer van den gestaakten hoogleeraar prof. dr. J. P. Wibaut, die als reotor-ma.gnificus optrad juist toen het studenten verzet de scherpste vormen aannem, heeft niet een van de studenten aan de wis- en natuurkundige faculteit der Am- sterdamsche Gemeente Universiteit heden eenig college gevolgd. CHRISTELIJKE EMIGRATIE CENTRALE. De Christelijke Emigratie Centrale, een van de instanties, welke voor den oorlogvan voorlchting diende inzake de mogelijkheid van emigratie naar overzeesche landen, heeft haar werkzaamheden hervat. In het bijzonder onder de plattelandsbevolking, wordt nauw keurig nagegaan waar zich goede mogelijk heden voor nederzetting in de toekomst voor_ doen. Het secretariaat van de C'hr. Emigratie Centrale is gevestigd Westerweg 18, Purmer. VEEHOUDERS KRIJGEN GEEN BOTER MEER. OP MARGARINEBONNEN. Veehouders zullen, van 25 November «f, geen boter meer op den margarinebon ont vangen, zooals tot dusver. Zij krijgen het zelfde als de overige verbruikers. Het gevo'rg van dezen maatregel zal zijn, dat het boter- rantsoen voor alle Nederlandsche kinderen dezen winter gehandhaafd blijft en alle ove rige consumenten nog driemaal de gebruike lijke hoeveelheid van 125 gram boter zullen krijgen. Het Intern. Padvinders Comité bracht dezer dagen een bezoek aan Buckingham Palace. waar het door den Koning van Engeland werd ontvangen. Van links naar rechts: Sir Alfred Pickford (Engeland), Gen. J. Lafout (Frankrijk), Dr. James E. West (Ame rika), Z. M. de Koning van Engeland. Prins Gustav Adolf van Zweden, Col. J. S. Wul- sen, Lord Rewallen (Shief Scont). Mr Ove Helm (Denemarken) en Lord Hampton (Groot— Brittannië). „Leider" s'udeert nog steeds hard Engelsch (Van. onzen verslaggever voor rechtszaken). Het grootste politieke proces dat Neder land sinds 1619 meemaakte, toen de Raadpen sionaris van Holland, Van Oldenbarnevelt ter dood werd gebracht, zal Dinsdag voor het Bfjz. Gerechtshof te 's-Gras-nhage met het terechtstaan van ir Anton Adriaan Mus- sert, den leider der Nat. Soc. Beweging in Nederland, een aanvang nemen. De belangstelling voor het proces is zoo groot dat reeds weken van te voren alle beschikbare plaatsen van de rechtzaal aan den Kneuterdijk, in de oorlogsjaren den hoofdzetel der Duitsche propaganda, waren bezet. Een 60-tal journalisten der binnen- en buitenlandscfae pers zullen de zittingen bij wonen. Met de berechting van Mussert zal worden afgerekend met het ergste verraad, dat de Nederlandsche geschiedenis tot heden heeft gekend'. De procureur-fiscaal mr J. Zaaïjer heeft in zijn bondige dagvaarding van vijf folio vellen, voor het forum van het Nederland sche volk, den gedaagde in het gezicht ge slingerd dat hij, terwijl Nederland in oorlog was met Duitschland, getracht heeft het Koninkrijk der Nederlanden, onder de heer schappij te krijgen van Adolf Hitier, dat hij in Sept. 1940 een brief aan de Duitsche autoriteiten zond, bestemd voor Hitier. waar in het voorstel was vervat om een Bond van Germaansche volken te stichten, met het Nederlandsche volk als lid, onder opperge zag van Hitler als Germaansch Führer, met een gemeenschappelijke bondsweermacht onder Hitier als opperbevelhebben, dat hij in Sept. 1940 Hitier een telegram zond waarin hij verklaarde het welzijn van Ne derland in diens handen te leggen. Voorts dat hij omstreeks 12 Sept. 1941 te 29. Na het maal praatten ze nog een kwartiertje over hun schone toekomst- idealen, maar net wilden ze een tukje gaan doen, toen de Lange verschrikt opsprong. De veldwachter, wien ze zo netjes om- snapt waren, was, na de fiets teruggebracht en z*ch eens flink gewassen te hebben, weer op zoek ge gaan, had de beide boos doeners ontdekt en kwam zich er in. De Lange, die nu met grote stappen door de sterkste was, pakte de ",e wei aanhollen. Zonder riemen. Snoekie maakce zich te bedenken renden .het bootje los en aaar Snoekie en Bollebolcs naar roeiden ze er van duor. de slootkant en sprongen tjoep-tjoep het water in. 30. Ze konden allebei zwemmen al3 bruinvissen en kwamen een heel eind verder weer boven. Ze klampten zich aan een roeibootje vast en hesen Maar de veldwachter, die hen nu al een paar keer „bijna" te pakken had ge had, gaf de moed niet op en holde hen langs de kant na, hopende hen op de een of andere manier wel te pakken te zullen krijgen. Berlijn den eed van „trouw tot in den dood" aan Hitier aflegde, dat hij omstreeks 14 Febr. 1941 de leden der N.S.B., W.A. en S.S. opriep om zich voor krijgsdienst in de „Waffen- S.-S." te melden. In het tweede deel der dag vaarding wordt hem ten laste gelegd dat hij omstreeks Juli 1942 te Utrecht een aanslag op den Ned. Staat voorbereidde waarbij Miis- sert uitgeroepen zou worden tot Regent en de in beslag genomen Koninklijke bezittin gen te zijner beschikking zouden worden ge steld. In het derde deel wordt Mussert ten laste gelegd bevordering van actieve deel name aan de Duitsche oorlogvoering. Het is het streven geweest van den open baren aanklager om door beknoptheid van dagvaarding en beperking der getuigen het proces kort te houden in tegenstelling met vele buitenlandsche politieke processen. Slechts 3 getuigen k charge zullen gehoord worden, w.o. dr J. A. Carp, President in het Nazi-Vredegerechtshof en in 1943 tot Hoofd van de Secretarie van Staat der N.SB. geweest, die zal worden gehoord in verband met het voorstel van Mussert aan Hitler tot stichting van een Bond van Ger maansche Volken. Dr Carp is sinds Mei ge detineerd. De 2 andere getuigen zijn T. J. van Dien, inspecteur van den Pol. Opsporingsdienst en P. van Houten van het Centr. Bur. van Documentatie, die formeele verklaringen zullen afleggen. Getuigen k décharge zijn niet opgeroepen. Mussert was van plan Seyss Inquart en andere Nazi-baronnen op te roepen, doch dit werd niet toegestaan, daar dit het proces noodeloos zou rekken. Sinds maanden werkt Mussert in de ge vangenis aan zijn verdediging, daarin als secretaris bijgestaan door den gewezen hoofdredacteur van „Volk en Vaderland" Lindeman. Volgens bekend geworden uitlatingen hoopt Mussert op een vrijspraak, omdat hij altijd het goede met het Nederl. volk heeft voor gehad. In een brief aan zijn vrouw, die ook in een kamp is opgesloten, heeft hij gezegd dat hij na zijn vrijlating naar de Vereenigde Staten zal gaan, waarvoor hij zich thans mede druk bezig houdt met de studie van het.... Engelsch. Zijn eerste verdediger, mr. J. M. Rolandus Hagedoorn, stierf plotseling één week voor het proces zou beginnen, waardoor de be handeling moest worden uitgesteld. Zijn nieuwe verdediger, mr. Wrfckerh^ld Bisdom, die het juridische deel zal behande len Mussert zal een langdurig politiek pleidooi leveren maakte veei naam in den bezettingstijd in Duitsche processen, waarin hij Nederlandsche illegale werkers verde digde. Het proces zal geleid worden door den President van het Hof, mr. var Berckel, bij gestaan door de rechtsgeleerde raadsheersn prof. \an Oven en mr. Burgerdijk en de mi litaire raadsheeren luit.-generaal Best en gen.-mafoor -baron van Lawick. Griffier is mr. Jordens. Voor het proces zijn drie dagen uitgetrok ken. Ir. Anton Adriaan Mussert werd op 11 Mei 1894 te Werkendam geboren, waar zijn vader hoofd der lagere school was. Na de H.B.S te Gorkum te hebben bezocht, ging hij: in 1912 t-e Delft aan de Tech. Hoogeschool studeeren. waar hij in 1918_cum laude tot civ. ingenieur promoveerde. Zijn benoeming bij den Prjv. Waterstaat te Utrecht volgde, waarna hij in 1927 werd benoemd tot hoofd-ingemeur. In Dec. 1931 stichtte Mussert de N.S.B. Op 13 Dec1942 werd hij door Hitier tot leider van het Nederl. Volk aangesteld. Kerk en School Ned. Herv. Kerk. Drietal: te Leiden (vac. wijlen dr W. Th. Boissevain), C. J. Gall te Rotterdam-Kra- lirigen, J. Swijnemburg te Sloten en J. v. d. Velden te Weesp; (vac. dr G. J. Streeder), J. F. van Eerkei te Apeldoorn, J. A. Peters te Beverwijk en M. W. Spruyt te Arnhem. Beroepen: te Benschop, J. Bakker te Veenendaal; te Brakel, R. E. Damsté te Sta- venisse Z.te Craam, Alphen en Baarle- Nassau, oand. F. J. ter Beek te Bïltlioven; te Schingen-Slappeterp, P. Inberg te Lange- zwaag (toez.); te IJsselmuiden, J. J. Poot te Ameide. Aangenomen: naar Apeldoorn (7e pred. piJ. de Vries te Rotterdam-Vreewijk, die bedankte voor Hillegom; naar Dordrecht (vac. G. Verdoes Kleyn), L. Lagerwey te IJmuiden; naar Huissen (Gld.), cand. G. van Zebem te Zutphen, die bedankte voor Anger- Do (toez.); naar Leiden (10e pred. pl.), M. W. J. Geursen te Rumpt (Gld.); de benoeming als predikant in alg. dienst voor "het arbei dersjeugdwerk van A. A. Wildschut te Rot terdam, die bedankte voor Bussum. Bedankt: voor Alphen a/d. Rijn. J. S wijn en burg te Sloten; voor Engelum, J. J, Kalma te Warga (Fr.); voor Groot-Ammers, R. - E. Damsté te Stavenisse: voor 's-Herto- genbosch, J. v. Rossum te Terwolde; voor Huizen (vac. G. Lans). L. Blok te Middelbar- niis; voor de benoeming tot Zendingspredi- kant op Celebes (vanwege den Geref. Zend. Bond), J, Ewoldt te Goedereede. Geref, Kerken. Beroepen te Amsterdam (2 vacatures) P. N. Kruiswijk te Hilversum en Js. v. d. Linden te Haarlem; te Leidschendam, oand. H. v. Koningsveld, hulppred. te De Lemmer (voor N.O. polder); te West-LJsselmondeJ. Lafeber te Puttershoek. Aangenomen naar Franeker, W. Die per sloot te Diemen; naar Schiedam, H. de Moor te Boskoop. Geref. Kerkeir (Art. 31 K.O.) Beroepen te Amsterdam-C., J. A. Vink te Berk el en Rodenrijs. Aangenomen: naar Veendam cand. J. Bos Jr. te Kampen, die bedankte voor Leek en Uithuizen. Chr. Geref. Kerk. Geref. Gemeenten. Tweetal: te Dordrecht, L. J. Aangeen- brug te Leerdam en T. Dorresteyn te Op- h-ausden. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Rotterdam vae. C. C. G. Visser), Th. Scharten te Monniken dam. Baptiste Gemeenten. Bedankt voor Stavoren, K. Prins te Nieu w-Weerd in ge. Ver. van Vrijz. Herv. Tweetal: te Groningen (2e pred. pl.), H. F. van. Aalst te Ede en J. Goor huis te Ha- velte. DE KANSELBOODSCHAP. Ook de classis Leiden der Geref. Kerken heeft besloten zich tot het I.K.O. te wend-en om haar bezwaren tegen de kanselboodschap kenbaar te maken en vooral de aandacht te vestigen op de rechtspraak der Overheid. 0e houding der R. U te Leiden in oorlogstijd Officieele hulde van de Regeering. De minister van O. K. en W. heeft een- brief gericht aan prof. dr W. van der Woüdè, die van 18 Sept. 1941 tot 1 Febr. 1943, het rectoraat van de R.U. te Leiden heeft waar genomen en van 7 Mei tot 17 Sept. 1945 als rector magnificus dier universiteit is opge treden, waarin hij zijn dank uitspreekt voor de groote toewijding en energie in die func tie, veelal onder de moeilijkste omstandig heden. betoond. „Het is voor de Leidsche Universiteit een zegen geweest, dat iemand, die gelijk gij het algemeen vertrouwen bezit, zoo langen tijd, gedurende twee periodes, welke buiten gewone eischen aan gezagdragers stelden, de leiding van den senaat heeft gehad. Stellig hebt u dientengevolge bijgedragen tot de krachtige en fiere houding van de Leidsche Universiteit gedurende den bezettingstijd", aldus heet het in dezen brief. HUGO DE GROOT-HERDENKING In de oude Rem. Kerk te Amsterdam is Zaterdagmiddag een herdenkingsbijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het feit, dat 300 jaar geleden Hugo de Groot is over leden. In zijn herdenkingsrede besprak prof jhr mr W.J.M. Eysinga, rechter in het Perm. Hof van Intern. Justitie eerst Hugo de Groot als historische figuur, en vervolgens als mensch, die niet alleen een zeer groot taalkundige, maar tevens historicus, rechtsgeleerde en theoloog was. Hugo de Groot, aldus spr., heeft bewust gewerkt voo-r de toekomst en zijn kracht, kennis en persoonlijkheid in dienst gesteld van de menschheid. De bijeen komst werd opgeluisterd door Valerius-Iie- deren, gezongen door mevr. L. Heere Hennig, begeleid door den organist K. Bakker. PROMOTIES. LEIDEN. Bevorderd tot doctor m de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Directe investeeringen in het buitenland", C. D. A. van Lynden, Den Haag; tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Een meetkundig bewijs van de stelling van Picard", R. J. Wille, Den Haag; tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Thermodynamiscne eigenschappen van helium in de omgeving van het a punt", J. Kistenmaker, Leiden. Acad. examens. AMSTERDAM. Vrije Univ. Geslaagd doet. ex. rechten J. v. d. Molen, Bussum; mej. C. Verwey, den Haag; W. J. Bos. Amsterdam; cand. ex. rechten H. C. Wytzes, Sneek; H. Schootstra, Leeuwarden. LEIDEN. Geslaagd taalkundig cand. ex. Indologie J. J. Tekkes, Leiden; doet. ex. In dologie H. L. J. Hamen, Oegstgeest; cand. ex geneeskunde D. W. van Bakkum, W. Frijling. H. H. Kortebos, W. P. C. Knutel, G. J. Lam- mers, Liem Tiauw Hien, W. Ouwehand, J. H. Pleiter, W. A. Roessingh, J van Rijsir.ge en J. Th. Wilkens, allen te Leiden, G. J. ivl. J. Tielens te Maastricht, C. Harteveld, Den Haag; bevorderd tot apotheker de dames E. van Konijnenburg, Oegstgeest, en J. K. de Bruijn-Kranen, Leiden. NIJMEGEN, 24 Nov. Geslaagd doet. ex. klass. taal- en letterkunde, M. B. v. Leeuwen te Heest bij Nijmegen. UTRECHT, 23 Nov. Geslaagd cand.-ex. rechten: H. F. Beenhakker; cand.-ex. Semiti sche letteren J. H. Hospers; doet. ex. genees kunde, 2e ged.: mej. A. A. J. v. d. Velde, W. L. A. v. d. Heuvel, mej. H. M. Hogeweg en K. de Ruiter; semi-artsex.J. Knoppe, E. J. van Haaften, W. Klip, A. J. R. Simons, A. Winckel, L. H. v. d. Hoeven, P. H. Maier; artsex.: H. J. ZweeTS en C. A. F. W. Sicherer. EXAMENS M.O. TEEKENEN MA, MB EN MC. Geslaag voor acte M.A.: W. J. Visbach, E. de Vries, J. Waltman en J. A. Zeegers, allen te Den Haag en P. v. 't Zelfde te Voorburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 2