nieuwe leidsche courant woensdag 11 november 194j Stadsnieuws JODEN VERRADER KRIJGT 1 JAAR GEVANGENIS STRAF. Het Bijz. Gerechtshof te Den Haag heeft vandaag den Leidschen kleermaker J. J. van Weeren, die Joden had verraden, maar daar inaast veel Joden had geholpen, tot 1 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De edsch van vijf jaar. DISTRIBUTIEVARIA. Morgen zijn de letters W t/m Z aan de beurt om de nieuwe bonkaarten af te halen. BEVOLKINGSREGISTER. Morgen worden zij, wier familienaam be gint met de letters Ga t/m Gorree, opgeroe^ pen ter controleering en verbetering van het bevolkingsregister. UITVOERING „EX ANIMO". De aandacht wordt er op gevestigd, dat de beide uitvoeringen van het kinderkoor ,Ex Animo" vanavond en morgen geheel zijn uit verkocht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN: Rubertus G. F., zn van G. van Leeuwen en I. L. Heinrichs; Fredericus W. A. M zn van L. T. Menken en A. H. M. van der Drift: Kees J., zn van W. N. Broekhuizen en I. T. Kuti. GEHUWD: J. J. Korswagen en G. van der Meer. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN. Zendingsbijeenkomst. In de Geref. kerk aan de Raadhuisstraat trad, op uitnoodiging van de •Zendingscommissie, als spreker op ds Jac. van Nes Czn te Delft, met het onderwerp: „De arbeid des Evangelies onder de Joden in den bezettingstijd". Ds L. Zwaan van Zwammerdam, deputaat voor de Jodenzen- ding van de classis Woerden, opende deze bijeenkomst en wees er op, dat ondanks alle tegenwerking het Joodsche volk blijft voort bestaan en zelfs in de internationale politiek van beteekenis is. Ds van Nes stond eerst stil bij het werk in de eerste jaren van de bezetting, toen 'het met voorzichtigheid nog voortgezet kon worden. Na de deportatie der Joden veranderde de arbeid van karakter. Het werd intensief voortgezet onder de Joodsche onderduikers. Spr wees er op hoe in die jaren, mede dank zij de opofferende houding van vele Christen-gezinnen, meer zegen werd gezien dan in voorgaande jaren. Vele Joden kwamen tot het geloof in den Christus. Wat de toekomst betreft, spr noemde die bemoedigend hoopvol door de contacten die gelegd zijn. De stationschef vertrekt. De heer S. T. van der Ploeg, stationschef alhier, is met ingang van 1 Dec. a.s. benoemd tot onderstationschef te Amersfoort. KATWIJK. Ouderavond Hervormde School IV. Er was voor dezen ouderavond in de Oranjezaal een overweldigende belangstelling. Ds R. P. A. Rutgers sprak een openingswoord naar aan leiding van Psalm 127: „De kinderen zijn een erfdeel des Heeren", waarna de heer J. J. Veldhuijzen voorlas ,.De St. Steffins- rit", van wijlen den bekenden predikant van Voorst, ds J. H. de Groot, een schets, welke niet naliet diepen indruk te maken. Het hoofd der school, de heer J. Volbeda, memoreerde de gebeurtenissen van het afgeloopen ja^tr, ditmaal van zoo bij zonderen aard, en wees op de taak van ouders en onderwijzers in dezen tijd. In aansluiting op de korte inlei ding van den heer Fl. van der Rhu vertoonde de heer D. Kruijt na de pauze een tweetal films over Java, betrekkeng hebbende op de theecultuur en Oud-Batavia. De heer Volbeda eindigde met dankgebed. Voldaan over den geslaagden avond keerde men huiswaarts. De C.D.U. heeft een schrijven gericht aan den burgemeester, waarin zij haar leed wezen uitspreekt over het feit. dat zij bij de samenstelling van den noodgemeenteraad niet is gekend. Gevaarlijk speelgoed. Wederom werden een tweetal kinderen gewond door het spelen met in de duinen gevonden patronen en andere Duitsehe munitie. Er kan niet genoeg op ge wezen worden, om vooral van dat gevaar lijke goedje af te blijven en de politie te waarschuwen. De heer C. Boot, chef van den buiten dienst bij het Gem. Electriciteitsbedrijf, is benoemd tot technisch ambtenaar. De opbrengst der collecte voor de ver- eeniging voor T.B.C.-bestrijding „Draagt elkanders lasten" heeft f 811.72 opgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tot ouderling in de Ned. Herv. Gem. werden benoemd de heeren J. M. Gerretsen en W. J. Zwaan en tot diaken de heeren W. Haasnoot en M. Marijnes. In het voormalige Missiecollege St. Willibrord zijn enkele honderden kinderen ondergebracht, kinderen van N.S.B.ers, poli tieke gevangenen e.a. Deze kinderen leven in verhoudingen en omstandigheden, waarin een behoorlijke opvoeding een volslagen onmoge lijkheid is. Om hier eenigszins in te voorzien, hebben de kerkbesturen van Katwijk aan den Rijn de handen ineen geslagen. Protestant- sche en R.K. comitéleden hebben hiervoor de gezinnen in de gemeente bezocht met de be doeling voorloopig de kinderen des Zondags op te nemen in gezinsverban d, waarin men goed is geslaagd. Mogelijk is dit het begin, van een verdere actie in het belang der kinderen, die anders geestelijk dreigen onder te gaan. LIS SE De R.I.VXB. bijeen. Onder presidium van den wnd. voorz., de heei van Luyk, werd Zaterdagmiddag een vergadering ge houden van de Reizigers-, In- en Verkoo- pers In Bloembollen vak (RIVIB)De heer Luyk heette de aanwezigen hartelijk welkom in deze vergadering. De secretaris bracht verslag uit omtrent het onderhoud met de Bedrijfsunie. waaruit bleek, dat de RIViB niet in de Bedrijfsunie kan worden opgero- m-fen als zelfstandige organisatie, doch wel als vakgroep. Geadviseerd werd dat de leden toetreden tot een der bestaande organisat>s, teneinde toch aan de belangen van het alge meen mede te kunnen werken. Dienovereen komstig werd besloten. De RIVIB zal echter toch als vereeniging blijven voortbestaan voor de cultureele vraagstukken en om zv. o noodïg als adviseur op te treden in de so ciale vraagstukken der betreffende bedrijfs unie. Besloten werd een commissie te benoe men, die de collectieve arbeidsovereenkomst in studie zal nemen om de eventueel ge- wenschte correcties op de a.s. Unievergado- ring naar voren te brengen. „Met de jeugd in Amersfoort". Over dit onderwerp komt Donder dagavond 7.30 u. ds. C. M. van der Loo. Geref. pred. te Rijns burg, spreken op uitnoodiging van de Prot. Jeugdcentrale. De samenkomst, welke wordt gehouden in de Chr. Geref. kerk, zal worden opgeluisterd door zang van den heer A. van der Burg (bas) en het Chr. Geref. Kerkkoor onder leiding van den heer Alb. Helmus. NIEUWE WETERING. Op Donderdag 22 en Vrijdag 23 Nov. zal er in de Chr. school een filmvoorstelling van „Quo Va dis gegeven worden. NOORD WIJK. Geref. kerk, hedenavond 7.30 uur ds B. Bouma, dankstond voor het gewas. Hedenavond geeft in de groote zaal van het Casino mevr. Klok-Boerdam een solisten- concert. Medewerking wordt verleend door de dames N. Poortier en mevr. Waasdorp-de Ridder, en de heeren B. Engering, C. v. Dalen en A. Philippens. Uitgevoerd worden werken van Handel, Schubert, Chopin, Debussy e.a. Oudste inwoner overleden. Verleden week is te Noord wijk aan Zee overleden de heer Cl. Duindam op den leeftijd van 91 jaar. De overledene, die de laatste jaren zeer kras ge bleven is, is gedurende 52 jaren aaneen werkzaam geweest bij de fam. Barahoorn alhier. Vergadering A.R. Kiesvereeniging. Donder dagavond vergadert de A.R. Kiesvereen. in het zaaltje achter de Geref. kerk te Noord- wijk-Binnen. De heer A. Warneke zal inlei den het onderwerp: Het Parlementaire stelsel. A. Dorsman, t Op 87-jarigen leeftijd is te Breda overleden de heer A. Dorsman, een zeer bekende figuur te Noordwijk. De over ledene was één der oprichters van de V.V.V. en lange jaren voorzitter. Ook als redacteur van het plaatselijk blad De Noordwijker heeft de heer Dorsman zich bekendheid verworven. De heer Dorsman was een onvermoeid ij veraar voor de belangen der badplaats. Zijn heengaan laat in Noordwijk een leege plaats achter, en zijn nagedachtenis zal steeds in hooge eere blijven. Benoemingen. Met ingang van 1 Nov. zijn bij den dienst van Gemeentewerken in vasten d:enst aangesteld: W. Vink, Q. van Os en J. van den Eijkel. OEGSTGEEST. De noodgemeenteraad stak van wal. Gistermiddag kwam de noodgemeenteraad in eerste vergadering bijeen. Nadat alle 13 leden den eed of belofte hadden afgelegd, hield de loco-burgemeester weth. N. Zand berg een korte rede, waarin hij, na gewezen te hebben op de veranderingen, met wee moed en eerbied den heer van Kampenhout, die als illegaal strijder op het veld van eer is gevallen, herdacht. Onze gedachten gaan uit naar oud-burgemeester C. J. Ger- vink, die 15 jaar zijn beste krachten aan de gemeente heeft gewijd en naar wethouder T. van Egmond, die om gezondheidsredenen zijn functie moest neerleggen. Was Oegst- geest voorheen een welvarende gemeente, zoodat ontworpen plannen konden worden uitgevoerd en in korten tijd veel is tot stand gekomen, thans is dit ten ongunste gekeerd. Ook de financiën van Oegstgeest zijn steeds meer achteruit gegaan. Dit jaar is het tekort f 66.000, wat voor 1946 op ruim f 100.000 wordt geraamd. Tevens is er bij den aanleg van wegen, parken en wegbeplantingen een groote achterstand ontstaan en alleen de verbetering van den Rijnsburger weg zal een uitgave van f 50.000 vragen. Komt de Staat de gemeente niet te hulp door zooals voor heen de personeele- en gemeentefondsbelas ting weer aan de gemeente te laten, dan zul len nog meer belastingobjecten moeten wor den gezocht. Spr. bracht tenslotte nog dank aan de oude raadsleden voor hun arbeid. De heer C. Oos- terom beantwoordde deze rede namens den raad. Tot wethouders werden gekozen de heeren: N. Zandberg (C.H.) en Dr. W. J. J. Dijssel- bloem (R.K.) VOORHOUT. Een mooie kunstavond. De organist Hans Boelee heeft in de Ned. Herv. kerk een orgelbespeling gegeven. Het programma be vatte werken van J. S. Bach, G. F. Handel, César Franck, A. Pomper, Rob. Schumann en P. D. Paradisi, en werd op vlotte wijze Uit gevoerd. In het Toccata van P. D. Paradisi toonde de heer Boelee zijn technische vaar digheid en van het „Naspel en koraal Gezang 198:4", een compositie, bewerkt door hem zelf, heeft het publiek genoten. Hiermee be wees hij tevens een goed componist te zijn. Op 22 en 23 Nov. biedt de Muz. Ver. „Nieuw Leven" te Leiden een concert aan voor Volksherstel in het Parochiehuis te Voorhout. Programma's a fl, voorverkoop Voorhout Parochiehuis, te Leiden A. v. d. Nagel, Meezen straat 2. Kunst en Letteren VOORSCHOTEN. Bekroond. Onze plaatsgenoot de heer van Rooijen, behaalde op de te Leid- schendam gehouden Pluimveetentoonstelling met zijn inzending Post- en Sier duiven niet minder dan 35 eerste prijzen, 4 eereprijzen 2 tweede prijzen. Tot nader order wordt het inditenen van aanvraagformulieren voor textiel, behalve voor a.s. moeders stopgezet. Met den meesten spoed zullen de reeds ingediende aanvraag formulieren afgewerkt worden. PIANORECITAL GEORGE VAN RENESSE Wij hebben in deze kolommen herhaalde lijk moeten constateeren, dat bij vele concer- teerende pianisten het herscheppend vermo gen lang niet evenredig is aan hun pianis tische kwaliteiten. George van Renesse be hoort gelukkig niet tot de categorie van uit voerende musici, die in de eerste plaats pianist, in de tweede plaats kunstenaar zijn Voor hem is het instrument slechts een me dium tusschen de compositie en het publiek. Elke noot, die hij speelt, is doorleeft, elk werk, dat hij voordraagt is zijn geestelijk eigendom geworden, waarop hij een persoon lijke visie heeft. Ook wanneer deze visie tegenspraak uitlokt, wordt men toch meege sleept door den drang, dien men in zijn spel voelt om de in noten en teekens gebannen intenties van den componist in klanken te rea liseeren. Dat van Renesse een vertolker van for maat is zal velen, die gisteravond in de kleine zaal naar zijn spel luisterden, niet direct duidelijk zijn geworden. In de hoek- deelen der sonate pathétique werden de tempi wel wat erg snel genomen, waardoor niet alle passages geheel tot haar recht kwa men. De vertolking van de fantasie van Schubert echter was in één woord meester lijk. Van Renesse heeft een persoonlijk con tact met Schubert, men krijgt den indruk, dat deze componist hem heel na aan het hart ligt. Vooral het Adagio werd ontroerend mooi gespeeld. Van de drie werken van Chopin bevredigde Berceuse het meest. Het slot nummer „Prélude, Choral et Fugue" van Franck was grootsch van visie. Misschien heeft Van Renesse al te sterk het accent op het monumentale van dit werk laten vallen; verschillende passages hadden wij graag iets meer „cantabile" gehoord. Maar prachtig heeft hij de groote lijn gevolgd en met zeld zame duidelijkheid werd de combinatie der thema's aan het slot den hoorder bewust. Van Renesse dankte voor het applaus met de eerste Arabesque van Debussy en een Scherzo van Mendelssohn. HENNIE SCHOUTEN PIANORECITAL SIMON ADMIRAAL. Wanneer wij het pianorecital van Simon Admiraal als sportieve prestatie moesten be- ooxdeelen, zou deze pianist op een uitermate waardeerende recensie aanspraak mogen maken. Admiraal heeft een groote vinger techniek en een groote trefzekerheid, om kort te gaan, hij speelt in een minimum van tijd een maximum aantal noten. Wij gaan echter niet naar een concert om sportieve prestaties te waardeeren maar om muziek te genieten. En van schoonheidsontriering is gisteravond geen sprake geweest. Noch in de Waldsteinsonate noch in de werken van Brahms wist Admiraal sfeer te scheppen en de vertolking der sonate van Chopin was be paald leelijk. Toch waren er enkele momen ten, die de vraag bij ons deden rijzen, of Admiraal gisteren misschien slecht gedispo neerd was. Er kunnen natuurlijk allerlei omstandigheden zijn, waardoor een instru mentalist gehandicapt wordt. Maar wanneer deze pianist gisteren niet de volle honderd procent heeft kunnen geven, dap is het nog veelzeggend, dat hij alleen in de voordracht en niet in de techniek tekort geschoten Is. Wij willen echter de mogelijkheid geenszins uitsluiten, dat Admiraal zich bij een vol gende gelegenheid van een anderen kant zal doen kennen. HENNIE SCHOUTEN. 0e Staten-Generaal geopend VEEL BELANGSTELLING. Qmtrept de plechtige opening der Staten- Generaal kunnen wij nog melden, dat aan het hoofd van de Koninklijke stoet twee motorrijders van het troependetachement M.G. reden. De auto werd geëscorteerd door vier officieren op motorrijwielen. Tegen één uur inspecteerde luit.-gen. J. J. G. baron van Voorst tot Voorst de op het Binnehof opgestelde troepen. Kort daarop arriveerde de Koninklijke auto, waarna HJK.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, gevolgd door H.M. de Koningin uitstapten, terwijl de kapel van de Mari niers het Wilhelmus speelde. Over hetgeen er in de Ridderzaal viel waar te nemen meldt onze Parlementsredac- teur Soberheid en ernst, passend bij de om standigheden. waarin land en volk verkee- ren, kenmerken ook de plechtigheid in de historische zaal, waar op 29 Mei 1940 het leugenwoord van een der groote oorlogsmis dadigers geklonken had: Aan de geestelijke vrijheid van het Nederlandsche volk zal niet worden getornd. Geknecht zijn we tot het uiterste. In geestelijke vrijheid sprak thans weer tot het Nederlandsche volk onze eigen Vor stin in taal, die doordringen wilde tot het innerlijk van ons bestaan. Sport en Spel VOETBAL. De uitslagen van de wedstrijden van Za terdag jJ. luiden 4e kl. N.V.B.: ARC—CNV 6—3; Quick Boys Ter Leede 60; RAFRijnsb. Boys 40 (gestaakt). Ie kl. L.V.B. Rijnsb. Boys II Leiden I 4—3; Noordwijk 2—ARC 2 1—4. 2e kl. A.: T. en D. 1—Katwijk 2 2—4. 2e kl. B: Leiden 3CNV 2 3—8; Quick B. 5—ARC 4 4—2. 3e kl.. Katwijk 4RCL 2 0—2; Ter Leede 3Noordwijk 3 25. Jun. A.: Quick B. (A.)—Rijnsb. B. 6—0. Jun. B. Afd. A.: KRVQuick B. 1—3; UVS (a)—ASC (a) 2—2. Jun. B. Afd. B.: NASC (b)Katwijk (a) 21; Roodenburg (b)Lisse 31. ARC won in haar thuiswedstrijd met groote cijfers van de Noordwijkerhouters, alhoewel het krachtsverschil in het veld niet zoo groot was. Quick Boys was veel ster ker dan Ter Leede. Alleen in het begin werd een felle strijd geleverd, maar daarna deelde de thuisclub slechts de lakens uit. In tegenstelling met den wedstrijd tegen Terleede ontplooide de RAF Zaterdag jX in haar thuiswedstrijd tegen de Rijnsb. Boys prachtig spel. Het duurde niet lang of ze had een 40 voorsprong. Toen echter meende het talrijke publiek zich in den strijd te moeten mengen en was scheidsrech ter Ju genoodzaakt den wedstrijd te staken. Zooals we reeds verwachten, had Leiden 1 in de le klasse tegen de reserves van de Rijnsb. Boys een zwaren dobber. Met een 43 nederlaag keerden zij dan ook naar de Sleutelstad terug. Ook Noordwijk 2 kon het tegen ARC 2 niet bolwerken en leed een -4 nederlaag. T. en D. beleefde in haar eersten wedstrijd in klasse 2A niet veel pleizier en moest in de reserves van Katwijk haar meerdere er kennen. In de 2e kl. B. deden de reserves van CNV het uitstekend en wisten Leiden 3 er met 83 onder te houden. Quick Boys 5 won van ARC 4, hoewel ARC 4 protesteerde wegens te korten speeltijd. RCL 2 stak in haar eersten wedstrijd tegen Katwijk 4 goed van wal en won met 2—0. Noordwijk 3 toonde, dat haar groote overwinning op de reserves van T. en D. geen vergissing was en was n-u Ter Leede 3 met 52 de baas. Quick Boys A pakte bij de Juniores de Rrïusb. Boys stevig aan en won met 60. Quick Boys B wilde voor de groote broers niet onder doen en won in de pl^atselöke derby met 31 van de jeugd van KRV. UVS (a) had ditmaal geen. zacht e:tie en bracht het niet verder dan een gelijk spel tegen ASC (a). ASC fb) won wederom. Ditmaal van Katwijk (a), dat er nog niet veel van terecht heeft gebracht. Roodenburg (b) zorgde voor een geweldige verrassing en klopte het ongeslagen Lisse met 31. De Engelsche voetbalclub Chelsea heeft het plan zich op hetzelfde hooge peil te wer ken als Arsenal voor den oorlog. Tot nu toe heeft ze reeds 25.000 besteed om Engelsche internationals van andere clubs over te ne men. Zoo is Tom Lawton van Everton ge kocht, John Harris van de Wolves en Len Goulden van Westham, resp. middenvoor, spil en rechtsbinnen van het nationale team door Chelsea overgenomen. Tot nu toe kon alleen Arsenal zidh dergelijke uitgaven veroorloven, doch van deze Loi- densche club is nog slechts een schaduw van vroeger over. George Allison, Arsenal's ma nager, heeft verklaard dat de club thans uit „ruw materiaal" sterren zal gaan kweeken, daar de financiën geen buitensporige uitga ven mogelij'k maken. Het terrein van Arse nal is tijdens den slag om Engeland dusdanig beschadigd, dat ze van de gastvrijheid van Tottenham Hotspurs gebruik moest maken, waar de belangstelling lang niet zoo groot was, als eertijds op Highbury. Tenslotte is het voor Arsenal een handicap, dat nog steeds haar beste spelers overzee verblijf houden. Het Haagsche Houtrust is weer voor de sport geopend. Na een afwezigheid van twee jaar zal H.B.S. er haar intrek weer nemen. Schaak ver. „Dan. Noteboom" te Noordwijk. De uitslagen van de 2e ronde van de vier kamp luiden als volgt: Groep I: P. RedijnA. Turk 01, J. ScheepmakerG. Marijt uitgsteld. Groep n: A. LeenheerL. Bedrjn 10, J. Hoogeveen A. Paardekoooer 7474. Groep UI: C. Waas dorp—G Vink 1—0. A. Viola—F. Hoek 1—0. Groep IV: J. P. MooijekïndC. Plug 10. A. BontkesW. v. Rooijen uitgesteld. Groep V: A. GiezenkampJ. Plug uitgesteld. F. Klok J. J. Bizot 10. Groep VI: A. v. d. Voort A. Tim an 10, A. v. DuinA. Veefkind 01. Groep VII: D. P. LmdhoutP. J. Meijers 10. A. ScharipowP. v. Rooijen 01. Afge broken partijen le ronde: A. VeefkindA. Timan 01, D. P. LindhoutA. Scharipow 01, W. v. RooijenJ. P. Mooijekïnd 10. LAWN TENNIS Wimbledon, het beroemde tennisstadion AT H LET! EK. De zuiveringscommissie van de K.N.A.U. heeft verschillende leden en eere-leden ge royeerd. w-o. den bekenden sprinter Tinus Osendarp, die. naar bekend is. dienst geno men had bij de S.S. De Staten-Generaal waren bijna voltallig aanwezig. Ditmaal geen galakleeding, maar het stemmig zwart, harmonieerend met het geheele overige decorum, domineerde. Met groote aandacht werd geluisterd naar den inhoud van de Troonrede. H. M„ ter rechterzijde Prinses Juliana en aan haar lin kerkant Prins Bernhard, las het staatsstuk op rustige wijze voor. Ruim 20 minuten nam dit in beslag. Helaas was er in de zaal een iet wat hinderlijke echo, waardoor de woorden misschien ook door het iets zwakke stem geluid van H. M. iets minder ver droegen dan voorheen. Na beëindiging der lectuur rezen allen van hun zetels. Het was weer de heer Duymaer v. Twist, die oudergewoonte, den roep: „Leve de Koningin" deed hooren, waarmee alge meen werd ingestemd in drievoudige herha ling. Het Vorstelijk gezelschap en de Commissie van ontvangst en uitgeleide verlieten daar na de zaal. Nadat H.M. Prinses en Prins zich nog eenigen tijd met de commissie hadden onderhouden, werden de auto's weer bestegen en verliet de stoet met het gebruikelijke ceremonieel het Binnenhof, toegejuicht door de talrijke menschenrijen, welke zich hier hadden opgesteld. Gebruiken de extremisten ch'oorgas Reuters speciale correspondent, Noel Buck ley, seint, dat een Britsch officier in een rapport over den strijd in Batavia ste ke vermoedens uit over het gibruik van gas door de nationalisten en wel in den vorm van flesschen, die, met chloorgas ge' uld, naar den tegenstander woiden geworpen. Het rapport is op dit punt echter niet uit voerig. Financieele Flitsen De nationalisatie-maatregelen in Enge land beoogen, blijkens mededeeling van re- geeringszijde, behalve het tot staatseigendom maken van de mijnindustrie, ook de nationa lisatie van de electriciteitsfabrieken, de gas fabrieken, spoorwegen, kanalen en het vracht vervoer over langen afstand langs den weg. Het wetsvoorstel inzake een hoogeren goudprijs en het toestaan van aanmunting van goud, ingediend door congresleden der goudmijnstaten in Amerika, schijnt weinig kans te hebben aanvaard te zullen worden wegens afwijzend standpunt der regeering. De buitenlandsche petroleumbeleggingen der V.S. vertegenwoordigen meer dan 40 per cent der wereldoliereserves buiten Amerika. De Amerikaansche staalindustrie werkt deze week op een capaciteit van 82.4 percent. De productie zal 1.509.300 ton bedragen Naar verluidt zijn de toestanden in het tinbedrijf op Billiton veel beter, dan men aanvankelijk dacht. Men verwacht dat de tinwinning onmiddellijk ter hand zal worden genomen. Beurs van New-York 19/11 20/11 Atch. T. 10912 11074 Baltim. 2438 26 Can. P. 1674 1774 Chsap 5774 5774 NY Cen 30% 3174 Penn 45 46 S. Rail 5574 57% Un. Pac 148 147% Arg99% 99% Al. Ch. 185 185 Am. Can 105% 106 Am. RM 27 27% Am. Sm 60% 61 A. T en T 193% 192% Am. Tob 90% 90 Anac42% 44% B. Steel 95% 96% Case 43 43% Ch. N. Bk 45 45% Chrysl. ..130 130 City FC 54% 53% Cons. Ed 33% 33% Dupd N. 185% 184 E. Kod 219 221 El. B en Gen. El. K-ennec. Montg. Rep. St. 27V Texas C. Un. Air Un. Corp. 21% 21% 48% 48 73 7374 60% 60% 93% 9574 38% 39 29% 2974 4774 4974 73 73% 4874 4874 8% 874 23% 2374 1574 1574 27% 2874 3874 3874 33% 34 16*4 16% 35 35 6774 6874 29 28% 5974 5974 3374 3374 4% 474 Un. Fr. US Rubb US Steel Wh ouse W worth Air Red. Am. Car AFP 7 pr AFP a A. Powp. Am. Loc Am. Met Am. Rad Am. Sug Am. Vise Am. WW Atl. Ref. Bald. L. Bendlx Boeing Cer Pas Cont. C. Curt Wr. Douglas El. Pow El. Pow G. Foods Gulf Oil Hudson I. Pow. g I. Pow pr J. Manv. Lockh. N. Bisc. N. Dist. N. Steel Norf. W. Nth Am. North P. Param. Ph Dodge Ph. Petr. Pr. en G. P.S. o NY Sears R. 35% 35% 49% 49% 48% 60 60 116 116% 8% 8% 102 101 35% 35-% 38% 38% 18% 18% 52% 55% 63% 63% 23% 22% 40 41 28% 30% 59 58% 26% 27% 43% 43 48% 47% a% 8% 84% 85 152 152% 17% 17% 50% 50% 58% 583% 29% 29% 42% 43% 114% 112 143 141% 34% 33% 32% 33% 66% 6734 84% 84 254 254 2874 2834 32% 3414 44 4534 3974 3974 55% 56'4 64 6414 26% 2634 37% 37% Wat tie radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m.) 6.45 Gym». 7.01 Nieuws. 7,20 Lichte mu ziek. 7.50 Ochtendwijding. 8.01 Nieuws. 8.20 Lichte muziek. 9.00 Lilly Kraus, piano. 9.30 Waterstanden. 9.33 Symph. dansen. 10.00 Muziek bij den arbeid. 10.45 Ziekenbezoek. 11.15 Viool en piano. 11.45 Berichten over krijgsgevangenen uit het Verre Oosten. 12.01 Liedjes. 12.15 Ensemble Paul Wainapel. 12.3012.35 Nederland aan den slag. 13.00 Nieuws. 13.20 Orkest. 13.45 Operafragmenten. 14.39 Albert Sandler speelt. 15/» Voor de kroderën. 15.15 Voor de vrouw. 15.30 Ka mermuziek. 16,30 Plaatjes. 17.00 Radio- jeugdkrant. 1730 Orkest. 18.01 Waterstan den. 18.04 Melodieën. 18.30 Kwartier voor den arbeid. 18.45 Oude bekende melodieën. 19.00 Nieuws. 19.15 Reportage. 19.30 Canta bile-septet. 20.01 Nederland herrijst. 20.15 Conce rt.geb. ork. 22.15 Menseh en maat schappij. 22.30 Ensemble George Frank. 23.01 Nieuws. 23.15 A vond wijding. 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum n (415 m.) 18.01 Nieuws. 1830 Rhytbmekwartet. 19 00 Zang met piano. 19/» Progr. Ned. strfjdkr. 20Z)1 Orkest 20.30 Lamdbouwpraatje. 20.45 Non-stop progr. 21.00 R.VD. 21.15 Cabaret, 21.45 Avond wij ding. 22.01 Nieuws. 22.20 Dansork. 22.58 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3