Uit den Omtrek Er is weer Overal nieuvve leidsche courant DINSDAG 20 NOVEMBER 1945 „De Protessorenwijk" In „Zomerzorg" werd gisteravond een druk bezochte leden vergadering gehouden van ,,De professoren wijk". In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer D. v. d. Kwaak, mede, dat het goed gaat met de vereeniging, maar dit zal alleen zoo kunnen blijven als elle leden, zooals dat thans het geval is, het bestuur hun medewerking blijven verleenen. Vervolgens wees spr. er op, dat het bestuur besloten heeft om N.S.B.'ers, als zij 'hun straf hebben ondergaan en in de maatschappij te- rugkeeren, ook weer een kans te geven om aan het normale leven, dus ook aan het ver een iginigsleven. deel te nemen. Hierna installeerde de heer Van der Kwaak een aantal contactcommssarssen, die het be stuur *n de verschillende straten der wijk zullen vertegenwoordigen. De secretaris, de heer S. Platteel, deed mede d eeling van een ingekomen schrijven van de N.Z.H.T.M., waarin deze mededeelt, dat zij. op een verzoek der vereeniging, be sloten had de interlocale diensten weer aan de halte Stadhuis te doen stoppen. Bespre kingen worden nog gevoerd om in de toe komst een stadslijn naar de halte Tuinstad- wijk te doen loopen. Als leden der arbitrage commissie werden gekozen de heeren F. J. Riks, M. L. van der Hoek, dr Kortmann, A. van Dijk en H. C. F. de Greef en als plaats vervangende leden de heeren J. Th. Witte, J. Putman. J. Faber, A. van 't Hoff en L. G. J. Tegel aar. Tot leden der kascommissle werden be noemd de heeren J. Walter, H. te Lintum en W. C. Rijsbergen. Tijdens de vergadering werd bij monde van den heer Eduard, een zeer fraa' uitgevoerd en met vele foto's verlucht allbum aangebo den. waarin het ontstaan der vereeniging tn beeld wordt gebracht. De avond, welke een zeer enthousiast en gezellig verloop had, werd afgewisseld met muziek, zang, declamatie, en tooneelspel. INTREDE DR G. J. STREEDER. Na des morgens bevestigd te zijn door ds H. Waardenburg van Rotterdam, deed dr G. J. Streeder zijn intrede bij de Haagsche Herv. gemeente, hét woord bedienende naar aanleiding van Jeremia 1 12b. Na enkele persoonlijke woorden gericht te hebben tot het ministerie van predikanten, den kerke- raad, gemeente en den Leidschen predikant, ds H. C. Touw, zong de gemeente haar nieu wen herder en leeraar Ps 121 4 toe. Stadsnieuws Zware straffen van het Haagsch Bljz. Gerechtshof EN NU.... SCHOONMAKEN! We hebben kunnen lezen, dat met het dichten van het laatste gat het Nollegat, Vlissingen geheel en al is drooggelegd. U weet wat dit zeggen wil: de woningnood in Vlissingen kan eenigszins verlicht wor den, want door deze gebeurtenissen komen ruim 800 huizen beschikbaar. Vooralsnog is het voor de bewoners niet mogelijk om er in te trekken, omdat de huizen in verregaanden staat van vervuiling verkeeren. Overal modder en nog eens mod der. Met een voortvarendheid en een spreek woordelijk geworden zin voor reinheid, de Nederlandsche vrouwen eigen, is men overal met de groote schoonmaak begonnen. Wij doen hier een beroep op onze huis moeders, om haar collega's in Vlissingen te helpen aan borstels, bezems, dweilen enz. Helpt, zooveel als u kunt. Uw bijdrage voor dat doel wordt gaarne ingewacht bij den secretaris van „Leiden helpt Vlissingen, den heer Van Kerkhof, Narmstraat la, Leiden. DISTRIBUTIEEVARIA. Morgen zijn de letters T, U en V aan de beurt om de nieuwe bonkaarten af te halen. CONTROLEE BEVOLKINGSREEGISTER. De letter F. is morgen aan de beurt om zich te melden voor de controleering en ver betering van het bevolkingsregister. Chr. Geref. Kerk. Woensdag 7.30 U. ds. Jansen, Dankstond voor het Gewas. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBORENHendrikus M. z. v. H. M. van Fulpen en J. E. Beij; Hendrika P. d. van A. G. A. de Vrind en J. C. Borgerding; Jo hanna J. M. d. van W. Pierlot en J. M. la Lau; Jan H. z. van H. T. la Riviére en M. M. Josemans; Arnolda K. A. d. van T. H. Op stal en C. Hoogeveen; Louise d. van J. W Best en W. Pruis. OVERLEDEN: H. T. Seisveld 89 j; W. Neu teboom-van Polanen 71 j; M. W. van der Wal 65j; A. M. Willemsen-van Oevelen 45 j; J. Nijhuis 70 j; A. du Burck 79j. OVERLEDEN: H. Reijken—Pauw, 27 j. M. J. Vellekoop-Smit, 69 j. GETROUWD: J. J. de Keijzer en C. v. d. Steen: H. Tisseur en J. C. Carton; J. H. F. van Valderen en H. P P. Zwagerman; H. T. Vreeburg en M. E. Dreef; A. E. Vetter en M. E. van den Broek; W. A. Bodewes en P. H. A. Hogendoorn; G. H. Boot en H. M. van den Broek. GETROUWD: W. H. Rosie en M. van Hooidonk. ALPHEN A. D. RIJN. Benoeming. De heer A. H.Sybesma ambte naar aan het kantoor van den gemeente ontvanger is benoemd tot ambtenaar ter secretarie afd. Financiën te Krimpen a. d. IJsel. Geslaagd: Onze plaatsgenoote, mej. M. Duinker, is aan de R. U. te Utrecht geslaagd voor het doet. ex. geneeskunde. Mutaties bij de politie. Met ingang van 16 Nov. is tot brigadier van politie bevorderd de hoofdagent Z. J. van Gijzel, terwijl de agent le klasse II. de Groot is bevorderd tot hoofdagent. Het corps werd aangevuld met den heer J. Z. van der Kuik, agent te Vlaardingen en als hulpagenten werden aan gesteld de heeren H. Haasnoot uit Katwijk aan Zee en J. C. Woerde uit Nieuwhof. Reeks van diefstallen. De vorige week zijn verschillende meer of minder belang rijke inbraken gepleegd. De grootste slag werd geslagen in de manufacturenwinkel van de firma H. de Vos in wijk Hoorn. Men wist hier via het dak en een zolder in den winkel te komen, waaruit een. groote partij textiel, o.m. een tiental wollen dekens, tot een totale waarde van ongeveer f 2000, werd wegge sleept, terwijl tevens een zoo goed als nieuw •rijwiel werd meegenomen. Bij fa. G., bouwmaterialenhandel in de zelfde wijk werd een schrijfmachine ont vreemd. Alphens Chocoladehuis, in de Van Mandersloostraat, kreeg ook bezoek en hier was de buit een partij chocolade en andere snoeperijen. Tenslotte werden bij den heer v. H., aan het Stationsplein, twee bontjassen en een winterjas uit de gang gestolen. Als verdacht van den laatsten diefstal werden T. en R. alhier, door de politie aangehouden. HAZERSWOUDE. Morgenochtend 10 uur komt de tijde lijke gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. KATWIJK. Morgenavond 8 uur zal de A.-R. Propa- gandaclub „Groen van Prinsterer", haar eer ste vergadering houden in dit winterseizoen, waarin de heer W, van Veen zal spreken over „Sluit de gelederen". Vele vonnissen overtreffen den eisch. Het Bijz. Gerechtshof te 's Gravenhage ver oordeelde heden Adr. van Donk, grondwerker te Alphen aan den Rijn, en Joh. Corn. Groeneweg. huisschilder te Alphen aan den Rijn. ieder tot 3 jaar gevangenisstraf resp. wegens dienstneming bij de N.S.K.K. en Organisatie Todt. De eisch tegen beiden was 1 jaar. Engelb. Ant. v. Egmond, metaaldraaier te Alphen, en C. P. P. Berg, monteur te Leiden, werden tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld resp. wegens dienstneming bij de N.S.K.K. en den Wachtdienst. De eisch was voor beiden 3 jaar. Karei Peter Scheps, pianostemmer te Leiden, kreeg 7 jaar wegens dienstneming bij de Ned. Landwacht. De eisch was 5 jaar. Pieter Maarten Korbee, timmerman te Alphen, werd tot 9 jaar ver oordeeld omdat hij gedurende bijna den ge- heelen bezettingstijd voor de Org. Todt had gewerkt. De eisch was 5 jaar. Corn. Middel koop, landarbeider te Alphen, kreeg 6 Jaar Wegens dienstneming bij de N.S.K.K. en zich aanbieden voor de lijfwacht van Hitier. De eisch was 4 jaar. Marinus van Roon, schipper te Alphen, werd tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens dienstneming bij de Org. Todt. De eisch was 2 jaar. In alle gevallsn werd het kiesrecht voor het leven ontzegd, doch recht tot cassatie toegestaan. Aanvraagformulieren voor textiel. WoeriC- dag 21 Nov. V.m. is aan de beurt om formu lieren aan te vragen voor textiel: v. Duy:i. Donderdag 22 Nov. v.m. letter D. In de serie lezingen „God heeft een plan met ons volk" zal morgenavond ds. v. Oost in de Ned. Herv. kerk spreken over het on derwerp „God heeft een plan met ons gezin". KOUDEKERK AAN DEN RIJN Tot leden van het kiescollege der Ned. Hervormde Gemeente zijn herkozen de heeren J. Mostert, F. var Veen, Joh. van Harskamp en J. P. Jongenbloed, terwijl ge kozen zijn de heeren G. van Ommering en L. C. Verhagen. LISSE. Indische dag N.B.G. De afd. Lisse van het Ned. Bijbel-Genootschap houdt Woens dag een „Indische dag" in de Ned. Her Kleuterschool, alwaar een tentoonstelling wordt georganiseerd, welke des middags :s te bezichtigen voor de hoogste klassen der scholen en des avonds voor ouderen. Tevens zal 's avonds de heer D. J. Coumou over het werk van het N.B.G. in Indië vertellen en daarna zal de jaarvergadering worden ge houden. Vergadering „Theorie en Practijk" Zaterdagmiddag werd een zeer druk bezochte vergadering gehouden van de Vereeniging „Theorie en Practijk", waarin als sprekers optraden Ir. K. Volkersz, Rijkstuinbouw- consulent: Prof. Dr. C. van Slochteren, Direc teur van het Lab. voor Bloemb. onderzoek en Dr. A. J. Verhage, voorz. der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, die door den voorzitter, den heer H Hylkema, werden verwelkomd. Ir. K. Volkersz sprak over „Problemen voor Onderwijs en Voorlichting als gevolg van de tijdsomstandigheden". Bij de behandeling van dit onderwerp vond spr. gelegenheid de aan wezigen een overzicht te geven van den huidigen stand van zaken en de verwikke lingen, die de Rijkstuinbouwschool heeft on dergaan en wat voor de toekomst de taak is der school, zoowel wat het gewone onderwijs betreft, als op het terrein van de voorlichting voor het bloembollenvak. Spr. gaf goede wenken voor de practijk om met de beschik bare middelen een zoo gunstig mogelijk resul taat te bereiken. Prof. Dr. E. van Slogteren sprak over „Ex porteeren of sterven". Hij zette uiteen dat. export een levensbehoefte is voor onze streek. Daarmede staat of valt ons vak. Maar wij moeten ook zorgen dat het artikel, dat wij willen exporteeren van die kwaliteit is, dat wij daarmede eer inleggen. Met een product van hooge kwaliteit kunnen wij onzen roem handhaven. Spr. drong met klem aan op ernstige bestudeering der problemen die zich voordoen in ons vak. Tenslotte behandelde Dr. A. J. Verhage het onderwerp „Eenige problemen in verband met de ontwikkeling van het Bloembollenbedrijf" Spr. gaf in zijn betoog een overzicht van de groote en vele moeilijkheden inzake den uit voer naar het buitenland. Het contingentee- ringssysteem in het buitenland zal ons nog veel moeilijkheden geven om onze vleugels te kunnen uitslaan. Oök de jongeren zullen actief moeten deelnemen aan ons vak. Veroordeeling door den Tuchtrechter. A. H. B. uit Lisse had op de kermis te Warmond voor 6 slagen op de kop van „Jut" f 1 gerekend. De tuchtrechter waarschuwde verdachte voor herhaling, daar hij anders in' Nu kreeg hij f 200 Gearresteerd. De politie heeft in het po litiebureau alhier ingesloten terzake van prijs opdrijving van lucifers J.V. en J. H. uit Leiden. Voorts werd proces-verbaal opgemaakt tegen een bewoonster van het woonwagen kamp, M. M. v. V.-S., terzake van prijsop drijving van garen, kammen, elastiek en wrijfwas, terwijl tevens nog gearresteerd wer den J. W. en zijn zuster M. W. uit Haarlem, die met een tien-jarig zusje de winkels van Lisse als operatieterrein hadden gekozen. In drie winkels zag het kind kans artikelen te stelen, terwijl haar broer en zuster het winkelpersoneel afleidden. In den vierden winkel werd het kind, bij het stelen van een paar schoenen, door den winkelier betrapt. Na acht dagen de gasten van de politie te zijn geweest, werden zij op vrije voeten ge steld Winkeliers: let op uw klanten! NOORDWIJK. Solistenconcert. Woensdag 21 Nov. geeft mevr. KlokBoerdam in Casino een sol's- tenconcert met medewerking van de heeren Engering, van Dalen, Philippens, de dames mw. Waasdorpde Ridder en mej. N. Poor tier en de dameszangklasse. Uitgevoerd wor den werken van Handel, Beethoven, Schu bert, Chopin e.a. Onverwachte thuiskomst. Maandag jl. werd de fam. Bulk te Noordwijk aan Zee verrast door de thuiskomst van hun oudste zoon Kees, die na een afwezigheid van 5 jaar in de ouderlijke woning terugkeerde. Het. weerzien was des te treffender, daar c?e jongeman reeds als vermist was opgegeven. Al de zes jaren heeft hij ter koopvaardij ge varen en de geallieerde zaak doeltreffend gediend. OUDE WETERING. Kerkconcert. Morgenavond 7.30 uur zal in de Geref. kerk een kerkconcert gegeven worden. Medewerkenden zijn Jac. Bonstt, piano: mevr. Bonset, zang; Bert de Graaff, orgel en het Chr. Gem. Zangkoor „Zang en Vriendschap" uit Aalsmeer, dir. de heer v. Willegen. Toegangsbewijzen verkrijgbaar aan het kerkgebouw. VOORHOUT. In een vergadering van stemgerechtig de leden van de Ned. Herv. Kerk alhier werden tot notabel gekozen de heeren Joh. den Haan, E. F. Knoppert Azn en H. J. Rc- nee. Voor notabel J. v. d. Bent werd geko zen D. Bol. WARMOND. Dit jaar was het 25 jaar geleden, dat mej. R. Caspari werd benoemd als onderwij zeres aan de School met den Bijbel, doch door de oorlogsomstandigheden was het niet mogelijk dit feit op den dag zelve te her denken. Het bestuur der Schoolver. heeft echter gemeend dat alsnog aan de dank baarheid op overtuigende wijze uiting gege ven moet worden, en daarom besloten dit feit feestelijk te herdenken. Van 4 tot 5 ur wordt in de zaal van hotel „De Zon", Dorps straat, een receptie gehouden, waar alle be langstellenden verwacht worden. WOUBRUGGE. In de op Donderdag 15 Nov. '45 gehou den verkiezing voor twee gemachtigden m het college van Notabelen der Ned, Herv. kerk zijn herkozen de heeren G. v. d. Boon en N. Bouthoorn, die beiden hun benoeming hebben aangenomen. Donderdagavond 7 uur hoopt voor ae Mannenver.. „Dr. Alexander Comrie" in het gebouw Ismanuël op te treden ds Vroegindc- wei van Waddingsveen. Vrijdag jl. vergaderde de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Woubrugge. Bij Ie bestuursverkiezing werden herkozen de hee ren H. Angenent, C. W. Anker en J. dan Ouden. Als onderwerp werd deze avond „Het onderwijs in de Bijbelsche Geschiede nis op onze scholen" ingeleid door het hoofd der school, den heer J. Hooyaart. Daarbij kwam ter sprake het vak Bijb. Gesch. op de Chr. sohool, terwijl tevens het actueele on derwerp „De Bijbel op de openbare schooi" werd behandeld. Over dit laatste merkte de spreker op, dat dit onderwerp zijn volle be langstelling heeft. De oplossing van dit vraagstuk beschouwde hi3 in de eerste plaats te behooren tot de taak der openbare school zelf en mogelijk tot die der kerken. De Chr. school is het door God gegeven middel voor de geestelijke en verstandelijke vorming der kinderen; aldus spr. Doch de kinderen van de openbare school mogen n el zonder geestelijke verzorging zijn en daar- om stond spr. niet afwijzend tegen de actie om den Bijbel op de openbare school te bre.:- gen: indien noodig en mogelijk wilde hij Oil werk steunen, mits de Bijbel wordt be schouwd als Gods Woord en het onderwijs hieruit wordt gegeven door hen, die Jen Bijbel ook als zoodanig beschouwen. Uit de levendige bespreking, die hierop volgde, bleek dat dit onderwerp zeer de be langstelling van de leden had en dat men jn de hoofdzaken het standpunt van. den inlei der deelde. Sport en Spel QUICK BOYS—TER LEEDE 6—0. De wedstrijd was in den aanvang bui tengewoon fel. Dit tempo aan beide zijden was eohter niet vol te houden. Toen het bruisende er wat af was, ging al spoedig Quick Boys over tot scherpe en doelbewuste aanvallen, wat binnen een tiental minuten uitliep op een eerste doelpunt (10). Kort daarop volgde 20. In een voorbeeldig sa menspel vooral van den linkervleugel, wist Quick Boys voor de rust nog een derde en vierde goal te maken. Na de rust konden de gasten het wel tot emkele zwakke aan vallen brengen. De voorhoede van Ter Leede was echter tegenover de Katwijksche verdediging niet in staat om tot doorbraken te komen en te scoren. Nog tot twee maal toe werd de doelman van Ter Leede in de tweede speellhelft gepasseerd, zoodat toen het fluitsignaal klonk, de stand 60 voor Quick Rovs was. Verdere uitslagen luiden: 2e kl B Quick Boys 5—ARC 4 4—2; 3e kl.: Katwijk 4RCL 2 0—2; Jun. A.: Quick Boys (A.)Rijnsb. B. 60. R.A.F,—RÏJNSB. BOYS 4—0 (GESTAAKT). De R.A.F.-ploeg was Zaterdag uitstekend op dreef. Bij de stand 40 voor de R.A.F. zag de scheidsrechter de heer Ju, zich ge noodzaakt den wedstrijd, wegens overlast van het publiek, te staken. R.K. Schaakclub „Zoeterwoude." Aan de Massakamp van den Leidschen Schaakbond namen 10 spelers van bovenge noemde club deel, waarvan de heeien H. Elemans, A. Geijer, J. G. Kardol, G. Plas- meijer en C. Schouten het tot een overwin ning wisten te brengen. ïn de onlangs ge houden ledenvergadering werd besloten de contributie tot f0 80 per maand te verhoo- gen en werden planner, ontworpen tot vie ring van het St. Nicolaasfeest op Vrijdag 7 December en Oudejaarsviering. Het be stuur werd als volgt samengesteld: A. H. J Paardekooper Czn., voorz.; H. J. M. Siever- d-ing, secr.; D van Gelder, penningm.; A Geijer en Jac. v. Leeuwen. Vrijdag j.l. werd de 1ste wedstrijd ge speeld van de Nederlaagwedstrijden. Het lste tiental der club speelde tegen V.T.L., van welke wedstrijd de uitslag luidt: Zoeterwoude IV.T.L. I 5%4%; A. Paar dekooperA Smit 01: A. Geijer—J. Nie- vaart D. v. Gelder-H. Dingjan H. J. SieverdingW. F. Smit 10; H Ele mansA. Crispijn 10; C. Paardekooper H. Stoute 01; C. Schouten—P. Breman 0—1; Pater C. KaulingJ. Tervooren 10; J. v. LeeuwenJ. v. Dijk en J. G. Kardol— J. Gordijn 1—4). Voor de volgende weken is het pro-gram-: Hedenavond speelt het 2e tiental een uit wedstrijd tegen Boskoop II. Vrijdag onder linge competitie en Maandag 26 Nov. le tiental tegen Fhilidor I. IJsclub Lisserdijk. Deze vereenig'ng hield dezer dagen haar jaarvergadering. De voorz., de heer J. Mesman, verheugde zich in de groote stijging van het ledenaantal. Uit het jaarverslag vernamen wij, dat het batig kassaldo thans f 1530.37 bedraagt, waarover de kascommissie een gunstig rap port uit bracht. De aftredende bestuursle den werden herkozen. Besloten werd zoo mogelijk in den a.s. winter een nation"le hardrijderij te houden. Financieele Flitsen Maizena fabrikaat Duryea. Natuurlijk prefe reert gij dit kwaliteitsproduct verreweg. Uw winkelier levert t graag; maar maak hem wèf Uw voorkeur kenbaar( vraag Maximumprijzen voor auto's zullen in Amerika vermoedelijk in den loop van deze week worden bekend gemaakt. Men wacht met spanning op de aankondiging, daar de nieuwe prijzen van zeer groot belang zijn in verband met d-e looneisehen De overschakeling der Amerikaansche industrie heeft zoodanigen voortgang, dat de voornaamste daarbij betrokken bedrijven volgend jaar Juni twee en een half maal zooveel zullen produceeren als in 1939 en ongeveer 2 maal zooveel arbeiders in dienst zullen hebben Frauduleuzen invoer van buitenlandsche effecten in Frankrijk heeft men geconsta teerd uit groote verkoopen ter beurze van aandeelen Koninklijke Olie. Er zijn maat regelen genomen en arrestaties verricht. De loon en der zeelieden zijn besproken op een bijeenkomst der internationale mari tieme conferentie De vertegenwoordigers der zeelieden wensohen aanvaarding van alle arbeidsvoorwaarden in het internationaal zeeli edencharter. Het salaris van den president der New- Yorksche beurs is verhoogd tot 100 000 dol lar Het salaris bedroeg tot dusver 48.000 dollar Voorwaar een aardige duurtetoeslag Bouwkas „Rohyp" boekte in 1944 een productieverhooging van meer dan zestien en een half millioen gulden De En.gelsch-Amerikaansche besprekin gen kenmerken zich thans door drieërlei moeilijkheden- le. De grootte der leening: 2e. Zekere uit voer-controles, die Engeland ia de overgangsperiode wil hebben; 3e. De escape-clausule met name de vraag, wie zal beoordeelen of Engeland niet in staat is inte rest te betalen. Stork en Co., machinefabriek zal over 1944 geen dividend (v.j. 4 pCt.) uitkeeren, daar het jaar met verlies wordt afgesloten. De Braziliaansche schuldregeling, welke voor Nederlar.dsohe bezitters tot 1 Januari 1946 is verlengd, wat betreft de keuze tus- schen plan A. en plan B. komt .op het volgende neer: Plan A. laat de nominale waarde der leendngen intact, doch stelt nieu we en definitieve interestpercentages en af- lossingsvoorwaarden vast; plan B. verlaagt de nominale waarde der stukken. Er wordt een uitkeering in contanten verricht, ter wijl de rente over de nieuwe nominale waarde 3% pCt. zal bedragen. Plan B. wordt aangeraden als het beste voor Ne- derlandsch deviezenbeiang. Beurs van New-York 17/11 19/11 109 109 Va 24 V4 24Va 16% 16% 57 Va 57 V4 30% 30% 44 Va 45 56 55 V4 148 148 99% 99 Va 186 Va 185 106 Va 105Ve 27 27 60% 60% 194 193 Va 90 Va 90 V2 41 Va 42% 95 Va 43 43 45% 45 132 130 53% 543/4 34 33% 186 185% 218 219% 21% 21% 48% 48% 74 73 61% 60% 92% 931/2 37% 38% 47% 47% 73% 73 485/8 48% 8% 8% 22% 23% 15% 15% 27% 27% 38% 38% 32 33% 16% 16% 16% 15 67% 67% 27% 29 59 59% 32% 33% 17/11 19/11 Un. Corp 4% 4% Un. Fr. %15% 116 US Rubb 66% 67 US Steel 81 80 Whouse 35% 35 Va Wworth 50% 49% Air Red 49% 49 Am. Car 60% 60 AFP 7 pr 116 116 AFP a 8 8% A. Powp. 102 102 Am. Loc 36% 35% Am. Met 35 38% Am. Rad 17% 18 Va Am. Sug 52% 52% Am. Vise 63% 63% Am. WW 23% 23% Atl. Ref. 40 Ve 40 Bald. L Bendix Boeing Cer Pas Cont. C Curt Wr Douglas 29Ve 29% 59% 59 26Va 26% 43 43% 47% 47% 8% 8% 85% 84% Atch. T. Baltim. Can. P. Chsap NY Cen Penn S. Rail Un. Pac. Arg Al. Ch. Am. Can Am. RM Am. Sm A. T en T Am. Tob Anac. B. Steel Case Ch. N Bk Chrysl. City FC Cons. Ed Dudp N E. Kod El. B en S Gen. El. Gen Mot Good Y In Harv I. Nickel Int. T a T Kennec. Montg. N. Cit. B Pack Mot Pure O Radio C Rep. St. Reyn Tb Shell U Socony Sperry C St. O. NJ Studeb. Texas C. Un. Air Gaan we binnenkort visch exoorteeren? Naar ons uit IJmuiden gemeld wordt, zal binnenkort waarschijnlijk begonnen worden met den uitvoer van visch naar het buiten land, ten einde daar andere artikelen te kun nen koopen. In de eerste plaats wordt ge dacht aan Frankrijk, dat steeds gaarne de fijnere vischsoorten afnam. Van regeerings- wege wordt een onderzoek ingesteld naar mogelijke afzetgebieden. El. Pow 149 El. Pow 18% 17% G. Foods 51 50 Gulf Oil 59% 59% Hudson 291% 29% I. Pow g 43% 43V4 I. Pow pr 113% II41/2 J. Manv. 144% 143 Lockh. 34% 34% N. Bisc. 33 32% N. Dist, 68% 66% N. Steel .85% 84% Norf. W. 254 254 Nth Am. 28% 28% North P. 33 32% Param. 44% 44 Ph Dodge 39% 39% Ph. Petr. 55% 55% Pr. en G. 64% 64 P.S. o NY 26 26% Sears R. 37% 371/4 Waar bevinden zich onze zeeschepen? Kota Gede, 14 v. Batavia te Fremantle. Kedoe, wordt 25 Nov. te Fremantle verwacht. Gerard Dou, 18 v. Rotterdam n. Noori- Pacific. Jan van Goyen, 18 v. Rotterdam n. Hamp ton Roads. Volendam, 17 v. Alexandrië n. Toulon. Joh. de Witt, 17 v. Amsterdam n. Southamp ton. Gadila, 10 v. Rotterdam te Curacao. Juno, 10 v. Curacao naar New-York. Mirza 8 v. Santos te Curapao. Nieuw Amsterdam, 14 v. Colombo n. Nsd. Indië. Het 8871 ton metende Ned. schip „Edam" is gistermiddag op de Goodwin-zandbanken geloopen, ongeveer 12 km. ten Z.O. van Deal. Het schip is echter 2% uur later op eigen kracht weer vlot gekomen en heeft zijn reis van New-York naar Nederland, met 40 pas sagiers en een bemanning van 60 koppen, voortgezet. De kapitein heeft de hulp van motorsleepbooten geweigerd. Wat de radio morgen brengt Het programma van Hilversum I (301 m). 6.45 Gymn. 7.01 Nieuws. 7.20 Lichte mu ziek. 7.50 Ochtendwijding. 8.01 Nieuws. 8.20 Populair orkest. 9.00 Symph. cyclus: „Ma vlast." 9.30 Waterstanden. 9.33 Yehudi Menuhin speelt viool. 10.00 Muziek bij den arbeid 10.45 Ziekenbezoek. 11.15 Kook- praatje. 11.30 Fransche chansons. 11.45 Be richten over krijgsgevangenen uit het Verre Oosten. 12 01 Vioolsolo. 12.15 Twee vleugels. 12.30 Nederland aan den slag. 12.35 Or gel j 13.00 Nieuws 13.29 Balalaika-orkesten spe len. 13.45 Kamermuziek. 14.30 Gram. 15.15 Kwartier voor de vrouw. 15.30 Concert, pl.m. 15.5516.10 pauze: sprekertde schrij vers. 16.30 Na schooltijd. 16.45 Muziek voor de jeugd. 17.00 Leo Delibes. 17.30 Mededee- 1 ingen van Volksherstel. 17 35 Ellingtonprogr. 18 01 Filmmuziek. 18.15 Cabaret. 18.30 Het rijk overzee. 1-8.45 Krontjongorkest. 19.00 Nieuws. 19.15 Reportage. 19 30 Orkest. 20 01 Lezing. 20.15 Brieven uit Londen. 20.30 Con cert. 2100 Hoorspel. 22.10 Soirée de Vienne. 22.15 Mensch en maatschappij. 22.30 Compo nist van de week. 23 01 Nieuws. 23.15 Avond wijding. 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 m). 18.01 Nieuws. 18.30 Walsen. Geraldo tan go's. 19.00 Henry Puree 11 -programma19.30 Progr. Ned. strijdkr. 20.00 Omroep-orkest. 20.45 Jan Corduwener non-stop. 21.00 De Patriot. 21.15 Ensemble Jetty Cantor. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. 22 20 Op de drempel van de nacht. 22.58 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3