Ons college van B. en W. is weer compleet Uit den Omtrek nieuwe leidsche courant dinsdag 13 november 1945 Weth. M. G, Verwey 1 R.K., 1 V.D. en 2 S.D.-welhou- ders gekozen Het was gisteren een historisch gebeuren voor de Slteutelstad. Na jarer. waarin „het recht struikelde op de straten" en van ve len, hetzij door marteling, uitputting of ont bering, de levensdraad werd afgesneden, was eindelijk het oogenblik aangebroken, waarop het democratisch regeeren van onze stad weder kon worden aangevangen en te vens de prachtige raadzaal van ons nieuwe Stadhuis, niet alleen de glorie van de Bree- straat, doch ook de parel van geheel Leiden, in gebruik kon worden genomen. Daardoor kreeg de installatie van den noodgemeente- raad nog een bijzondere bekoring. In veler hart ging tijdens de oogenblikken, welke in de raadzaal werden doorgebracht, meer om dan men oogenschijnlijk zou vermoeden. De rede, waar- mede de ioco- burgemeeste", weth. M. G. Ver- weij, den Raad na de beëedigmg installeerde, heeft niet nagelaten op alle aanwezi gen gereser veerde en publie ke tribune waren dicht bezet indruk te maken, waartoe zeke. hebben bijgedra gen de woor den, waarin op zoo treffende wijze werden herdacht de stad- en landgenöoten, die de bevrij ding niet heb ben mogen bele ven, en hulde werd gebracht aan de verzetsbeweging in onze stad. Woorden, welke ieder uit het hart waren gegrepen en werkelijk niet formeel zijn uitgesproken. Het was kloeke taal van een goed Vader lander, eenvoudig, zonder opsmuk, doch juist daardoor klank verkrijgend. Geen program ma, geen beloften, doch een oproep tot her en nieuwbouw, waarbij het accent werd ge legd op de zware verantwoordelijke,, maar ook schoone taak, welke den Raad in de toekomst te wachten staat. Ook de woorden, gewijd aan den burge meester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, zullen allen met instemming hebben aange hoord, want ieder had hem zoo gaarne ge gund dit historisch moment voor de Sleutel stad, waarbij hij in den geest tegenwoordig was, mede te maken en te leiden. Wel zelden hebben wij ook in den tijd na de bevrijding zulke eerlijke, ontroerende mi nuten van stilte ter herdenking van de doo- den medegemaakt dan gistermiddag in de Leidsche raadzaal. Niet alleen het applaus, dat opklonk na de rede. doch ook de herverkiezing van weth. Verwey met alle stemmen, getuigde van de instemming en waardeering van den Raad voor woord en daad van den loco-burge meester. Zijn beleid in de achter ons liggen de maanden werd duidelijk onderstreept en goedgekeurd. Als oudste raadslid in dienstjaren beant woordde mevr. Bruggaar de Does de rede van weth. Verwey en deze sprak haar vol doening uit, dat dit „moment van den dag" in de nieuwe raadzaal kon plaats vinden in volle vrijheid, zich aansluitend aan de hulde aan de „illegaliteit", wier offers wij voor oogen moeten houden. Namens den Raad, welke zeker begrip zal toonen voor de moei lijkheden in het huidige tijdsgewricht en gaarne samenwerking wenscht zegde zij de volle medewerking toe bij het besturen dei stad. Terstond hierna vroeg de heer van Weizen (Comm.) het woord, die verklaarde, dat de Raad in deze samenstelling niet de verschui vingen vertoont, welke in de laatste jarer. heeft plaats gevonden. Voor dezen afgevaar digde beloofde dit niet veel goeds voor de toekomst, doch elke democratische maatre gel van het stadsbestuur zou door hem naar waarde worden getoetst. De verkiezing, van de vier nieuwe wethou ders kon in één stemming haar beslag krij gen, een gevolg van het aannemen van het voorstel van den heer A. van Dijk (R.K.) waarin deze gang van zaken werd bepleit. De voorzitter deed een tegenvoorstel om over elke vacature afzonderlijk te stemmen, doch dit werd met 2213 stemmen verwor pen, waardoor de stemming geschiedde, zoo als de heer van Dijk deze wenschte. Het bleek, dat de fracties in onderling overleg reeds tot accoord gekomen waren en zoo liep deze verkiezing na hel stemmen over de wijze van stemmen, vlot van stapel. Het resultaat was, dat het nieuwe College van B. en W. er als volgt uitziet: Gekozen werden de heeren Verwey (S.D.) met 35 stemmen, S. Menken (R.K.) met 32 stem men. J. A. Riedel (V.D.) met 24 stemmen en A. van Schaik (S.D.) met 22 stemmen. Allen aanvaardden hun benoeming en namen hun zetels aan de tafel van B en W. in, zoodat ons stadsbestuur thans weder compleet is. Aan onze gelukwenschen voegen wij den wensch toe. dat onze nieuwe wethouders langen tijd kun arbeid mogen verrichten tot zegen van onze stad. De uitslagen van de stemmingen voor de diverse commissies laten wij hier volgen. Com. van Financiën: jihr mr L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal, Th. H. Per- quin, H. J. J. Tesselaar en A. Carton. Comm. van Fabricage: H. W. Wittenaar, A. v. Dijk, B. J. Huurman en A. J. Jon- geleen Comm. van het Openb. Slachthuis: mr H. Bungersdijk, J. Gosselings, J. Stokman en H. Ligtvoet. Comm. Markt- en Havendienst A. Carton en Raden Mas H. Roesomo Oetoyo. Comm. Strafverordeningen: mr M. B. Vos, mr H. Burgersdijk, Raden Mas H. Roesomo Oetoyo, J. M van Stralen en jhr mr L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal. Comm. voor het Onderwijs H. J. Jonge- leen, D. J. v. Dijk, D. Hendriks, Th. H. PerqJuin en mevr. H. v. Tra«-v. d. Burg. Comm. voor Stedelijke Fabr. v. Gas en Electriciteit: C. Roole, E. Gobée, A. v. Dijk en B J. Huurman. Comm. Beheer „Endegeest," „Voorgeest" en „Rihijn geest": mevr. C. P. Bragigaar-v. d. Does, H. M. J. W. J. Kortmann, mr M. B. Vos en D. Hendriks. Comm. G.G.D.: A. Smit, dr M. Rey, H. M. J. W. J. Kortmann en C. J. Piena Comm. voor arbeids- en dienstvoorwaar- den van gemeen tepersoneel C. T. Tielen- burg, J. A. M. v. Oyen, J. En-gels. C. J. Piena en H. v. Weizen; pl.v. leden: C. Roole, A. O. Frohwein, H. W. Wittenaar, dr M. Rey en J. Leicher. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER Morgen worden zij, wier familienaam be gint met die letters Brouwershaven t/m Bijzei opgeroepen ter controleering en verbetering van het bevolkingsregister. Veiliq verkeer, een dringende eisch Hangt niet aan trams, auto's, enz. De klachten der politie ovei onveilig ver keer blijven aanhouden. Hoe vaak per dag ziet men b.v. niet menschen buiten aan de tram hangen? Loopt men langs een tram, die aan de halte staat, heen, dan ziet mea een geweldig gedrang om naar binnen te komen en kan men er dan heelemaal niet meer iri, welnu, dan gaat men er buiten aan hangen. Want: „Ik moet toch mee!" Jawel, maar men weet toch ook wel dat er 5 mie. later weer een tram gaat? Geldt in Leiden dan niet meer: „safety first?" Men zegt zoo spoedig, dat er toch niets gebeurt. O, neen? Nu, dan moet men dit maar eens op het po litiebureau in for mee ren. Dezer da-gen zagen we nog hoe de tram uit Den Haag op het kruispunt Korevaarstraat-Hogewoerd de stadstram even raakte. Een jongeman hing buiten de deur, hoewel er binnen vol doende ruimte was en kreeg een flinken tik. Gelukkig liep dit goed af En zoo is cr nog veel meer. B.v. het hangen aan een rij dende auto. Een 5-jarig meisje uit het Mare- dijkkwartier wil-de dat ook doen. Ze viel er af en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd worden. We leven in een tijd van wederopbouw. Ook het verkeer wordt weer steeds drukker. Daar mede wordt ook weer de eisch dringender: Houdt u aan de verkeersregels. Waarschuwt uw kinderen! Helpt mede de ongelukken te vermijden. MILDERE STRAF GEËISCHT. Voor den Bijz. Raad van Cassatie te Den Ha-ag werd behandeld de zaak contra Georg H-amipe te Leiden, van Duitsohe nationaliteit, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan het opzettelijk blootstellen van iemand aan opsporing en vrij heidsberoo ving.' De verdediger bestreed het door het Bij zonder Gerechtshof gewezen vonnis van éen jaar gevangenisstraf op juridische gronden. De conclusie van verdediger was vrijspraak subsidiair een lichtere straf. De advocaat-fiscaal concludeerde tot ver nietiging van het gewezen vonnis en wijzi ging van 1 jaar gevangenisstraf in 6 maan den gevangenisstraf. Uitspraak 5 December VETERANEN KOMEN IN ACTIE. Woensdag 14 Nov. 3.30 uur speelt op het Pomona-teirein een elftal van de Tram tegen de Spoor. Opstelling Tramboys: Cristiaanse, Galjaard, Polanen. Gaastra, Huij. de Kruis, Been, Schenkelveld, Burggraaf, Gouwentak, Vermaak. Res.: Mulder, Plug, Wilk, Philip- po Sr. N.L.S. verschijnt met: Kwaak, Weber, Verwout, v. Veer. de Joode. Rijsdam. Apel doorn, Jagt, Jansen, Buitendorp en Goes. Res. Zwanenburg. Kruiswijk, Crama. Scheids rechter: v. d. Staay. DISTRIBUTIE-V ARIA Morgen is de letter N aan de beurt om in gevulde formulieren voor boven- of onder- kleeding in te leveren. Tevens kan op dien dag de letter L de nieuwe bonkaarten afhalen. Zondagmiddag te 4.30 uur werd de brandweer gewaarschuwd voor een schoor steenbrand in de voormalige dansschool van Jeanne de Wekker, op de Hooglandsche Kerkgracht en Middenweg. Toen de brand weer arriveerde, bleek de schoorsteenbrand in een zwaren brand te zijn overgegaan. Het geheele gebouw stond in lichterlaaie. Twee motorspuiten hadden het vuur na een half uur blusschen onder de knie. Het nablus- schen nam geruimen tijd in beslag. Een woord van hulde voor de Leidsche brand weer onder commandant K. Flaming, die ver dere uitbreiding voorkwam. Ook de commis saris van Politie, de heer R J. Meyer, was op het terrein aanwezig. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. Geboren: Bernardus G. M., z. van P. L. van der Zwet en C. J. v. d. Hoorn; Anna M., d. van J. A. van Leeuwen en M. de Jong; Guurtje, d. van W. F. Stouten en G. Pe.t; Catharina, d. van J. P. Karstens en C. van Es; Pieter, z. van P. C. Krispijn en H. J Los; Johanna I., d. van J. van der Voord en J. Fijnenbuik. Overleden: M. P. den Hollander, 11 m.; J. M. de Haas, 2 j.; T. Verheul, 42 j. DS. C. A. VAN HARTEN NIET NAAR LEIDEN. Ds. C. A. van Harten te Katwijk aan Zee, die door den kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente was beroepen in de vac. van wijleh ds. Boissevain, heeft voor dit beroep bedankt. HET LEIDSCHE TRIBUNAAL Ook de leden van de vijfde kamer van het Tribunaal (district Leiden) zijn thans be noemd en wel de heeren: mr. M. B. Vos (plaatsvervangend voorzitter); C. Favier; F. Fuhri Snethlage; J. de Graaf, Zoeterwoude; mr. E. Minderop; L. Questroo; J. Res, (Sas- senheim) en H. Stoffels. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dr F. C. Nieuwenhuyzen is benoemd tot secretaris van de organisatie van het Art sen-verzet „Medisch contact" en belast met de verzorging van de artsenb©langen bij het ziekenfonds wezen in ons land. Hij zal voor- loopi-g nog in onze gemeente blijven wonen. De noodgemeenteraad zal voor het eerst in openbare vergadering bijeenkomen op 27 Nov., 7 uur njn. Een halve eeuw boekhandel. De be kende Christelijke boekhandel van de Fa. J. G. Baart aan de Hooftstraat bestaat thans 50 jaaOr. Op 14 Nov. 1695 opende wijlen de heer J. G. Baars deze zaak, daarnaast was de heer Baart jarenlang uitgever van de Rijnlandsche courant en de Rij-la-ndsche Kerkbode. De boekhandel wordt thans doo-r kinderen van den oprichter gedreven. KATWIJK a/d RIJN Donderdag 15 Nov. a.s. hoopt de „On derlinge Hulpkas bij Ziekte" voor Katwijk en Omstr. haar jaarvergadering te houden en zal dan tevens in een feestelijk samenzijn haar 30-jarig bestaan herdenken. In de serie „Samenkomsten voor ieder een" zal morgenavond 8.15 uur in de Ned. Herv. Kerk gesproken worden over „God heeft een plan voor ons volk." LISSE. Distributienieuws. Tot nader aankon diging worden geen punten of vergunningen meer afgegeven door den Distributiedienst. Woensdag 14 Nov. hoopt cand. D. H. van Daalen, hulppred. bij de Ned. Herv. Gem. voor de S.D. A .P.. afd. Lisse, te spreken over: Evangelie en Socialisme. Verhooging gastarief. Het gastarief in deze gemeente is van 9 ct. tot 12 ct. per m3 verhoogd. OUDE WETERING Morgen zal ds W. v. d. Bos voorgaan in den dankstond voor het gewas. Dus niet Donderdag, zooals in de Kerkbode stond. NOORDWIJK. Volksherstel. Het dorp Haalderen in de Betuwe, dat door Noordwijk is geadop teerd, is door den oorlog zwaar geteisterd. De kerk, de school en ongeveer 80 pCt. van de woonhuizen zijn totaal vernield. Dank zij de hulp die door Noordwijk werd verleend en de actie van het comité wederopbouw Betuwe, is reeds veel gedaan om het ergste leed te verzachten. Een 80-tal van de 250 huizen die het dorp telt, zijn weer in zoo verre opgeknapt, dat ze eenigezins bewoon baar zijn. Ook op de akkers en in de boomgaarden wordt weer gewerkt, en het leven herneemt weer een igszins zijn gewo nen gang. Toch is de ellende nog groot in dit eertijds zoo welvarend dorpje, en om dit nog eens goed t*> laten zien, komt nog deze maand kap. van Moorsel uit Haalderen naar Noordwijk, waarbij eenige flims zullen ver toond worden van de verwoestingen. Het ligt in de bedoeling van het comité nogmaals een meubelinzameling te houden. Het verwacht dat, waar Noordwijk bijna geheel voor het oorlogsgeweld is gespaard gebleven, iedere burger zijn plicht zal verstaan en naar ver mogen zal helpen. Haalderen rekent op ons! Onder het motto „Kerkdiensten voor iedereen" houdt de Ned. Herv. Gem. /an Noordwijk aan Zee een aantal samenkom sten, waarin gesproken wordt over Gods plan". Zondag sprak ds. Cupedo over het onderwerp: Gods plan met de Kerk. In de loop van deze maand zullen weekdienstcn worden gehouden, waarin behandeld zullen worden: Gods plan met ons volk, met ons gezin, en met u zelf. Voorgangers zijn d3. den Hertog van Noordwijkerhout. ds. Rie- mens van Leiden en ds. Alma van Lisse. Er zal rekening gehouden moeten wor den, dat door reparatie aan het uurwerk in den Gemeentetoren te Noordwijk-Binnen, de klok de eerstvolgende weken niet den juisten tijd zal aanwijzen. Benoeming. Tot lid der Tweede Kamer is benoemd mr. J. Ie Poole te Noordwijk aan Zee, secr. van de Nat. Adviescommissie. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr. de Ruijter, Lijnbaan- weg 7. Sport VOETBAL. C.N.V.Quick Boys 19. Voor de wedstrijd begon werd Quick Boys, in verband met haar 25-jarig bestaan, in de bloemetjes gezet. C.N.V. moest het in deze wedstrijd zonder haar besten back, Ab Koud- ijs doen. Al spoedig bleek, dat Quick Boys technisch veel beter was, wat voor de rust in vijf doelpunten werd uitgedrukt. Na de rust vond Quick Boys nog viermaal het doel, terwijl Henk Bouwmeester de eer wist te redden. De juniores deden het beter en wisten Warmunda (B) in Warmond met 02 te kloppen. Leiden IITer Leede II 52. Leiden had na haar nederlaag tegen A.R.C. III eenige wijzigingen in haar elftal aange bracht. Dit bleek een goede keus te zijn geweest W. Zeilstra (2 x) en W. Wassenaar gaven Leiden een 30 voorsprong. Even voor de rust verkleinde Ter Leede den achterstand 3—1. Na de thee wist Leiden door W. Zeilstra en R. uit den Boogaard te scoren, terwijl de Ter Leede-midvoor nog tegen wist te doel punten. Katwijk IQuick Boys II 33. Katwijk begon nerveus tegen de Boys en speelde later erg tam. De Boys daarentegen speelden iets forscher, maar weinig produc tief. Vijf minuten voor het einde, wist Quick Boys een vierde doelpunt te scoren, wat even wel werd geannuleerd. Q. Bos teekende pro test aan. Verdere uitslagen: ARC 3—Quick Boys 4, 52; Rijnsb. B. 4Q. Boys 6, 3—7. De Engelsche League. Zoowel in Noord als in Zuid moesten de leiders genoegen nemen met een gelijk spel. Chesterfield kon op eigen terrein niet meer bereiken dan 11 tegen Stoke, en Charlton, dat in Zuid aan den kop gaat. behaalde den zelfden uitslag tegen Swansea, dat op eén na de onderste plaats bezet houdt. Daar in Noord, Blackpool en Liverpool beide ver loren, staat Chesterfield, ondanks haar ge lijk spel, nog steeds bovenaan. In Zuid liepen Aston Villa en Birmingham beiden een punt in op Charlton. Hieronder volgen de uitslagen: Noord: BarnsleyMiddlesbrougr 22; BlackburnBradford 12; Bolton W.Sun derland 12: BurnleyLeeds U. 23: Ches terfieldStoke I1; EvertonSheffield U 10: HuddersfieldGrimsby 32; Manches ter C.Bury 41; New CastleLiverpool 62; PrestonManchester U. 22; Sheffield Wedn.Blackpool 32. Zuid: Aston VillaPlymouth 42: Brent fordTottenham H. 13: ChelseaBirming ham C. 23; CoventryNottingham F. 14: Derby C.Wolvers 20; Leicster C.New Port 20; LutontownPortsmouth 11; Mill- wallWestbromwich 14; Southampton— Westham U. 33: SwanseaCharlton A. 1-1- LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Donderdagavond 8 uur spelen in het hotel Centraal L.D.V. n en L.D.V. Ill een vriend- schappelijken wedstrijd tegen A.D.C. I en A.D.C. II uit Alphen. De competitiewedstrijden van den L.D.D B zullen 26 Nov. aanvangen, terwijl de kam pioenschappen van Leiden 20 Nov. beginnen. Dammen. De uitslagen van de Katwijksche Damclub „K.D.C." voor de 9e ronde van den bekerwedstrijd zijn als volgt: Groep I: A. v. BeelenA. Hogewoning 2-0: J. Houwer—G. Varkevisser 11; B. v. KampG. Varkevisser 02; G v. d. Wiel J. Freke afgebr.; Uitslag uitgestelde partij: J. HouwerA. A. Vooys 02. Groep II: J. SchoneveldT. v. d. Gost 2-0; W. BöttcherJ. Boezaard 20; Am. v. Bee lenH. Koele wijn 20; C. KorpelshoekA. Oexman 20. Uitslag uitgestelde partij: J. SchoneveldC. Zandbergen 20. Lissesche IJsclub. De Lissesche IJs club organiseert voor het eerst na eenige jaren, weer een feestelijke algemeene verga dering tegen Woensdag 21 Nov. a.s. in ge bouw Rehoboth. Kampioenschap Biljarten Bloembollenstreek pnt. brt. h.s. gem J. Duivenvoorde 200 55 15 3.63 A. v Dijk 131 55 13 2.38 W Visser 200 46 C. Slootbeek 122 46 W. Visser 200 26 M. de Groot 80 26 8 3.07 J. Schrama 200 31 37 6.45 J. v. Kampen 94 31 17 3.03 J. Schrama 200 33 33 6.06 Jac. v. Diest 136 33 20 4.12 4.33 NOORDWIJKERHOUT. Voor den Bijz. Raad van Cassatie in Den Haag werd de zaak behandeld tegen Joh. van Elk, uit Noordwijkerhout, die door het Bijz. Gerechtshof tot 4 jaar gevangenis straf met ontzetting uit het actief en passief kiesrecht voor het leven, was veroordeeld, wegens het opzettelijk, wederrechtelijk be nadeel en van een ander in zijn vermogen. De verdachte had cassatie aangeteekend. De verdediger mr N. Teekens, bestreed in een uitvoerig pleidooi op juridische gronden, de juistheid van het door het Bijz. Gerechts hof gewezen vonnis. Hij concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. Bovendien voerde de verdediger aan dat het profijt dat verdachte van zijn daad had gehad, gering was, terwijl hij nooit blijk had gegeven, politiek „fout" te zijn geweest. Een straf van ongeveer 6 maanden achtte verdediger vol doende. De advocaat-fiscaal ging bij zijn conclusie uitvoerig in op hetgeen de verdediger had aangevoerd. Hij nam verschillende punten over en besloot zijn conclusie met het ver zoek tot vernietiging van het vonnis van het gerechtshof en wijziging van de gevangenis straf van 4 jaar in een straf van 2»,£ jaar. Uitspraak 5 Deo. OEGSTGEEST. In de vacature voor de 2e pred.pl. der Ned. Herv. Gem. is beroepen ds J. J. van Zorge te Nederhorst den Berg. De beroepen predi kant werd in 1909 geboren, was hulpprediker te Emmen-Erfscheiderveen en Kloosterham, waar hij ook in het predikambt is bevestigd. Noodgemeenteraad. De eerste vergade ring van den Oestgeestschen noodgemeente raad wordt gehouden Dinsdag 20 Nov. a.s. n.m. 3 uur. Het voornaamste punt van de agenda is de verkiezing van twee wethouders. Zooals bekend bestaat de raad uit 4 C.H., 3 R.K., 2 A.R., 2 Gem. Belang, alsmede 1 V.D. en 1 S.D.A.P.'er Geref. Kerk Art. 31 K.O. Donderdag avond, 8 uur, wordt in de W. de Zwijgerkerk een samenkomst gehouden, belegd door een aantal leden der Geref. Kerk (art. 31 K.O.) waarin Ds. D. K. Wielenga van Rotterdam-C zal spreken over „Het kerkelijk conflict". Met ingang van Zondag a.s. zullen vanwege de Geref. Kerk, art. 31 K.O., te Leiden, eiken Zondagmiddag, 3 uur, kerkdiensten worden gehouden in de W. de Zwijgerkerk. In den eersten dienst zal voorgaan ds A. Veldman te Leiden. „Jong Oegstgeest" welke ver. thans in Pad- vindersverband is georganiseerd en ruim 150 leden telt. heeft Zaterdag in een gezellig sa menzijn haar 25-jarig bestaan herdacht. De feestavond, welke uitnemend geslaagd is, werd voor een deel ook bijgewoond door ds A. P. v. d. Haas. RIJNSBURG. Bevestiging en intrede Ds. Brandsma. Na des morgens te zijn bevestigd door zijn vriend Ds. W. Heerma van Rotterdam-C, deed Ds N. Brandsma, gekomen van Harder wijk, Zondagmiddag zijn intrede als predi kant der Chr. Geref. Kerk, met een predika tie over Hosea 6 3. Spr. zette boven de be handeling van 'den tekst: „De rijkdom der Godskennis, eigendom en adeldom van Gods gemeente", sprekende over le. Wat hierbij betracht wordt. 2e. Wat hiervoor verwacht wordt. Spr. wees eerst op de beteekenis van deze ure. Na lang vacant te zijn geweest, is thans de wensch der gemeente vervuld. Thans zal het Woord Gods bediend worden •n den Heere te kennen. De kennis Gods, aldus spr. is onontbeerlijk heerlijk en begeerlijk. We moeten niet al teen tijd hebben voor aardsche dingen, maar ook tijd over hebben voor God en Zijn Dienst, want dan is de volle dageraad de vroege en spade regen. Dit alles is onweer staanbaar, onschatbaar en vruchtbaar. Als er geen rechte Godskennis is, kan er ook geen zelfkennis zijn en zal de dageraad over zulk een mensch niet opgaan! Voor dengene, die God wel kent, zal het zijn: Hun zal een schat van zegening in Hem ten erfdeel zijn. Spr. hoopte zoo te mogen arbeiden, dat de schare van menschen. die behooren tot de laatst genoemden, daardoor uitgebreid wordt. Na zijn prediking richtte hij het woord tot Ds Heerma, zijn bevestiger en vriend, tot den kerkeraad. catechisanten, koster, organisten en tenslotte tot de afgevaardigden van het college van B. en W., van de classis en van zijn vorige gemeente Harderwijk. Nadat de kerkeraad bij monde van den heer Zandbergen Ds Brandsma had toege sproken, werden ook de afgevaardigden in de gelegenheid gesteld het woord te voeren, waarvan verscheidenen gebruik maakten. De gemeente zong Ds Brandsma, die in een propvolle kerk een aandachtig gehoor vond, de zegenbede uit Ps. 134 toe. Wat de Radio vanavond brengt Het programma van Hilversum I (301 M.) 17.45 Luise Walker, gitaar. 18.01 Waterstan den. 18.04 Ster van den dag. 18.30 Eng, ies. 19.00 Nieuwsb. en progr.-overz. 19.15 Repor tage. 19.30 Orkest Piet Coomans 20.01 Neder land herrijst; Nederland huldigt de B.B.C. (auteur Kousemaker, Delft). 20.15 Vragen- kwarrier. 20.30 Uit operette en opera- comique. 21.00 Op de brug, minister Lief- tinck. 21.15 uit operette en opera-comique. 22.00 Virtuoze vingers. 22.15 Garmt Stuive ling over: letteren en maatschappij. 22.30 Willem Strieder, cello, Jan Nederpelt, piano. 23.01 Nieuwsb. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting. Het programma van Hilversum II (415 M.) 18.01 Nieuwsb., progr.-overz. wij spreken met... en persoverz. 18.30 Wekelijksch optre den van Jane Bron met nieuwe en oude songs 18.45 Vroolijke orgelplaatjes. 18.50 Voor je slapen gaat... 19 00 Cantabile-septet. 19.30 progr. Ned. Strijdkr. 20.01 Recital. 20 30 De werkende vrouw, mej. Joop Reijntjes^ de werkende vrouw wint den vrede. 20.45 Benjamino Gigli zingt. 21.00 Op de brug. min. Lieftinok. 21.15 Jan Corduwener non stop. 21.45 Avondwijding. 22.01 Nieuwsb en post scriptum 22.15 Wil Walls met „Sweet and swing". 22.58 Sluiting. Waar bevinden zich onze zeeschepen Aletta, 1, van Malta naar Gibraltar. Delftdijk, 13 nm. van New-York te R'dam verwacht. Kota Gede, van Rotterdam naar Australië 5 te Batavia, 8 van Batavia n. Fremauble, wordt 14 aldaar verwacht. Cottica, 2 van New-York te Curacao. Slalawati, 7 van Maiseille n. Saigon. Tosari, 8 van Brisbane naar Sydney, wordt 12 aldaar verwacht. Madoera, 9 van New-York via Suez n. Ned.- Indië. Volendam, 11 nm. v. Toulon te Alexandrië. Aldebaran, 8 van Montreal naar Rotterdam, wordt 22 Nov. verwacht. Alcor. 14 nm. van Stagsund te Rotterdam verwacht. Ned. schepen via Scheveningen-Radio. bereikbaar. Bijgekomen: Odysseus. Tiba, Tjibesar; af gevoerd moeten worden: Kelbergen, Tarakan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3