Katwijk aan Zee behoudt zijn oude karakter Uit den Omtrek NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 9 NOVEMBER 194$ Stadsnieuws Sportdagen Leiden—Viissingen Waarom op Zondag? In overleg met het Bestuur van den N.V.B. zullen de competitiewedstrijden op 18 Nov. over het geheele land stil staan om de ver schillende clubs in de gelegenheid te stellen om plaatselijk wedstrijden te organiseeren ten bate van de noodlijdende vereenigmgen in die steden, welke men heeft geadopteerd. In verband hiermede zullen op dien dag ook in de Sleutelstad sportwedstrijden wor den georganiseerd tegen Vfissingsche clubs, o.m. een dames- en heerenhandbalwedstrijd, een korf bal wedstrijd en een voetbalwedstrijd. Op 17 Nov. zullen in de Overdekte zwem wedstrijden plaats vinden waarbij eveneens eenige Vlissingsche zwemploegen zullen uitr komen. Wij betreuren het zeer en keuren het af, dat voor deze wedstrijden de Zondag is uit gekozen, waardoor velen om principieele redenen niet aan deze wedstrijden kunnen deelnemen, of niet in de gelegenheid zijn deze bij te wonen. Juist met het oog op het alg. belang, dat hierin is gelegen, hadden de organiseerende instanties zeker het uiterste moeten doen om dit te voorkomen. HET RESIDENTIE ORKEST. Het tweede abonnementsconcert van het Residentie Orkest te Leiden vindt plaats op Donderdag 15 Nov. te 7.30 u. in de Stads gehoorzaal. Dirigent is Frits Schuurman. Voor dit concert werken twee solisten mede. De sopraan Marie Struyken-v. d. Adel, vervult de solopartij in Mahler's vierde Sympbonde in G. gr. t. De concert meester Sam Swaap treedt voor het eerst weer met Het Residentieorkest op. Hij zal Mendelssohn's Vioolconcert vertolken. Het concert begint met Mozart's Serenata notturna. Dienstgenomen, ondergedoken en gearresteerd Zes maanden tegen Leidenaar geëischt. Het bijz. gerechtshof te Den Haag heeft gistermiddag de zaak tegen G. Piket, ma chinebankwerker te Leiden, voortgezet. Deze had dienst genomen bij de Wachabteilung te Zeist. Verd. verklaarde dat hij gevlucht was, toen hij ontdekte bij een Duitsche instel ling in dienst te zijn getreden en dat hij zich later weer opnieuw had aangemeld, tenslotte was ondergedoken en gearresteerd. Hij werd in Scheveningen gevangen gezet en door de Ganadeezen „bevrijd." De advo caat-fiscaal eischte een gev. straf van zes maanden, met ontzetting uit het actief en passief kiesrecht voor 10 jaar. De verdediger, mi M. I. N. Spaargaren, pleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. NED. ISRAËLIETISCHE GEMEENTE Op een onlangs gehouden vergadering van gemeenteleden werd besloten de Ned. Isr. Gemeente weer op te richten. Tot leden van het kerkbestuur werden benoemd de heeren: Is. Leman, voorz.; E. Italië, Rijnsburger weg 144, secr.-penn.; J. van Frank, Jacq. Levië en L. van Amerongen Hzn. Men is bezig de Synagoge in zijn oor- spronkelijken toestand terug te brengen en de geroofde bezittingen der gemeente te achterhalen. Synagogediensten vinden regel matig plaats, onderwijs en begrafeniswezen worden georganiseerd. Bijeenkomsten voor jongeren en ouderen vinden reeds geregeld plaats. WELKE APOTHEEK? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 10 Nov. 13 uur tot Zaterdag 17 Nov. 8 uur waarge nomen door: de Haven Apotheek, Haven 18, Tel. 20085 en de Doeza-Apotheek, Doeza- straat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsohe Apotheek, Raadhuispark 8, Tel. 26274. Leidsche telegrammen In het kader van de cultureele mani festaties, welke „De Vrije Katheder" in Ned. plaatsen organiseert, zal Dinsdag 13 en Woensdag 14Nov. a.s. een filmvoorstelling plaats vinden van de film „400 Millions", een film over den oorlog in China, voorafgegaan door „Nightmail"', een Eng. documentaire over de nachtsexpress Londen—Edinburgh. Inlichtingen en kaarten zijn vanaf 9 Nov. verkrijgbaar bij het hoofdagentschap voor Leiden en omgeving: St Lvcas Society, Rapenburg 83, tel. 25514. Onder groote belangstelling heeft gister middag in het Museum „De Lakenhal" de laatste rondleiding door mej. van Hasselt op de tentoonstelling „Beleg en ontzet van Leiden" en Leidsche stadsgezichten plaats gehad. Aan het einde der rondleiding dankte een der bezoekers mej. v. Hasselt, waaruit bleek, dat deze deskundige rondleidingen zeer op prijs gesteld werden. Binnenkort zullen door mej. v. Hasselt rondleidingen in de zalen van het museum gehouden worden. Het Leger des Heils (stichting W. Booth) is thans weer geheel in staat zijn taak als voorheen te vervullen. Ook de afd. Leiden beeft haar werkzaamheden volledig hervat en is thans telefonisch te bereiken onder no. 20160. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat met ingang van heden de naam van „Wienerhaus" is gewijzigd in „Het Weensche Huis". Wij teekenen hierbij aan, dat de eigenaar, de heer W. de Graaf, reeds 25 jaar onder den eersten naam hier ter stede heeft zaken gedaan, doch de gewijzigde omstandigheden maken deze naamsverande ring gewenscht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN: Frederik J. M., zn van J. M. Bijleveld en A. M. Bouwman; Hans, zn van C. J. Looijaard en M. Verbeek; Johannes W-, zn van L. J. Harting en W. M. Koole. OVERLEDEN: G. C. Spaan, 20 j. GEHUWD: J. de Neef en G. J. Koning. ONDERTROUWD: J. W./Harting, 59 jr, en J. Robbers, 40 jr; J. J. Verberg. 27 jr. en W. J. T. Meijer, 19 jr; J. Weeda, 29 jr en A. M. Stouten.18 jr; D. G. van Noort, 41 jr, en J. M. Rethans, 37 jr; E. J. van Arkel, 26 jr. en J. S. M. van der Linden, 26 jr; J. Ris. 29 jr, en J. Neuteboomr- 22 jr; H. W. Steenbeek, 26 jr, en J. J. Crama, 29 jr; W. F. Leenen, 29 jr, en T. A. M. Martijn, 27 jr; H. A. K. Schlieker, 21 jr, en E. Hendriks, 29 jr; A. J. Scheffers, 30 jr. en M. C. Ooijendijk, 28 jr; P. J. Ramaker, 26 jr, en A. G. M. M. Heruer, 19 j.; F. de Nobel, 19 jr, en A. Smits. 18 jr;G. Prijs. 42 jr, en J. E. M. G. de Haas, 40 jr; A. van der Meij, 23 jr, en N. Rijnsburger. 22 jr; J. J. Korswagen, 61 jr, en G. van der Meer. 54 jr; H. J. H. J. Scholte, 48 jr, en A. A. P. Caspers, 36 jr; A. Q. Wijnands, 21 jr, en M. van Loef, 20 jr. Nederland bestudeert de economische betrekkingen met Turkije. Felix Gouin werd in Parijs voorzitter der constituante. Het aantal arbeiders in de atoomindustrie Is van 64.000 verminderd tot 49.000. Kunst en Letteren PIANO-RECITAL MARIA STROOK Maria Stroo, die gisteren een concert in de kleine zaal gaf, speelt uitstekend piano. Haar techniek, hoewel niet virtuoos, is toch zoo ontwikkeld, dat zij weidïg of niets aan de noten schuldig blijft. Haar spel is uitermate helder en zeer beschaafd; met een aangebo ren distinctie vermijdt zij excessen in eiken vorm, waartoe haar temperament haar trou wens allerminst drijft. In de hoekdeelen van de sonate in D van Mozart, die een groote doorzichtigheid eischen, was Maria Stroo op haar best; het Adagio vraagt echter een expressiever ver tolking dan zij wist te geven. In de sonate in As op. 110 van Beethoven kwamen haar tekortkomingen in de voordracht zeer dui delijk aan den dag. Maria Stroo liet ons kennis maken met een zeer gesoigneerden Beethoven met uitstekende manieren, doch zonder tragiek en zonder zielegrootheid. Het kan zijn, dat deze pianiste nog te jong is om iets te kunnen doorgronden van den geest, waaruit dit werk ontstond en dat zij met de jaren naar deze muziek toegroeit. Thans klonk alles.nog vrij vlak. In Debussy waren heel goede momenten als „The snow is dancing" en' „Golliwogg's cake-walk". Doch het toucher van Maria Stroo is voor Debussy nog niet genuanceerd genoeg en het pedaalgebruik kan aan raffine ment nog veel winnen. Overigens is verfij ning van haar piano-techniek niet het eerste wat Maria Stroo noodig heeft. Wanneer zij met haar spel ontroeren wil dan zal zij iets moeten leeren aanvoelen van de geestelijke spanningen, waaruit groote kunstwerken ontstaan. Thans kan men voor haar spel groote waardeering hebben zonder er een oogenblik door te worden meegesleept. HENNIE SCHOUTEN Na vier jaar onderbreking is het maand blad „Kroniek van Kunst en Cultuur" weer verschenen onder redactie van D. A. M. Binnendijk, Jac. Bot, L. P. C. Braat. Lon Lichtveld, A. v. Schendel en E. Straat. Loonsverhooging zal niet kunnen uitblijven Maar we moeten ze blijven beheerschen zegt minister Vos. Ofschoon de regeering nu reeds minstens 800 millioen gulden per jaar toeslag geeft om de levensmiddelenprijzen te drukken kan daarmee niet ongelegitimeerd worden door gegaan, zoo merkte minister Vos gisteren op een persconferentie op. Schaffen we dien toeslag echter zonder meer af, dan wordt alles opeens duurder en koont er een wilde drang naar loonsverhoo ging, d'ie overigens toch niet uit mag blij ven, maar dan zoo, dat we haar zelf in de hand houden, aldus de minister. Daarnaast moeten inzonderheid de prijzen van schoei sel en kleeding naaT beneden. Ten deele kan dat, door binnenslands rationeeler en meer efficient te gaan produceeren. De groote vraag daarnaast blijft: hoe den arbei der aan fondsen te helpen orn te koopen tegen den tijd dat er goederen zijn. Er zijn drie mogelijkheden: de loonen verhoogen en de mogelijkheid voor zelf sparen open laten, loonsverhooging met een spaarkwantum. een bedrag dus dat voor den werker vastgezet wordt en dat hij niet in handen krijgt of het geven van een crediet, als de goederen er zijn en geen loonsverhooging. Wat het worden zal staat nog niet vast, maar de mi nister houdt zich met deze zaken ernstig bezig. DE CADI-CLUB VIERDE FEEST. Zooals wij reeds in enkele artikelen hebben gememoreerd, wordt er in Leiden door de Marine hard gewerkt. We hebben het gehad over het werk der M.O.D. en de M.R.D., maar iedereen kent ook de prestaties van de Hollandsche jongens, die ons leger gaan vormen en naar Indië of Duitschland ver trekken of vertrokken zijn. Na ingespannen arbeid behoort er ook de ontspanning te zijn. Hiervoor zorgde gister avond het gezelschap van Louis Gimberg in een non-stop-programma, met groot succes. De stampvolle Gehoorzaal heeft uitgundig van het gebodene, dat op een zeer behoorlijk peil stond, genoten. De avond werd na toe zegging, dat het gezelschap zeer waarschijn lijk nog eens spoedig terugkomt, met een spontaan gezongen Wilhelmus en een drie werf: leve de Koningin, beëindigd. Wat de Padio vanavond brengl Programma van Hilversum I (38 m.). 18.00 Waterstanden. 18.03 De ster van den dag. 18.30 Eng. les. 19.00 Nieuws en progr. overz. 19.15 Reportage. 19.30 Zigeunermu- ziek. 20.01 Nederland herrijst, Comité „Ne derland helpt Indië". 20.15 Politiek week- overz. door L. de Jong. 20.30 Ensemble George Frank. 21.00 Op de brug. 21.15 Mischa ELman, viool. 21.30 Radio Philh. ork soliste: Yvonne Lefebure. piano; in de pa ize 22.1522.30 prof. dr. A. Mennicke over: het verband tusschen maatschappij, opvoeding en onderwijs (5) Amsterdam. 23.00 Nieuwsb. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting. Programma van Hilversum II (415 m. 18.01 Nieuws, progr. roverz. wij spreken nieten persoverzicht. 18.30 Twintig mi nuten Mitzy Smeekens en Sander Vidak, 18 50 Voor je slapen gaat.... 19.00 Melo dieuze herinneringen. 19.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.01 Kitty Raphael, viool, Taap Luyendijk, fluitist, Gert van der Steen, pianist. 20.30 Kwartier voor de werkende vrouw; mej. M. Daniëls: De hulp van de leeszaal aan de vrouw. 20.45 Rina Ketty en Jean Sablon. 21.00 Op de brug. 21.15 Melo dieën uit Wales en Schotland. 21.45 Avond- wijding. 22.01 Nieuwsb. 22.58 Sluiting. Atlantik-Wal wordt begraven Twee zandgrijpers ondergraven den beton nen muur, dien de Duitschers langs dm Boulevard van Noordwijk in het kader van de kustverdediging opgetrokken hebben. De muur wordt gestut en de grijpers verrichten hun werk, tot een diepe kuil ontstaan ls waarna de stutten worden weggetrokken en de muur met een doffe dreun in de gracht kantelt. „Zand erover", en van den muur is niets meer te zien. Zoo wordt het probleem van opruiming In Noordwijk zeer eenvoudig en met de minste kosten opgelost. Deze methode geeft een be sparing van 80 pet. op alle andere methodes, zooals „laten springen", hetgeen echtc-r groote beschadigingen van de perceelen di rect achter den muur zou opleveren en „wegbreken met compressors", hetgeen veel tijd zou vergen en zeer kostbaar zou zijn. De „Atlantik Wal" is hier opgebouwd uit stukken ongewapend beton van 20 meter lergte, die 300 a 400 ton wegen. In totaal is van den 760 meter langen muur reeds 30G meter opgeruimd en over vier weken zal ook dat stuk oorlogswee verdwenen zijn, waarvan de opruiming dan ongeveer twee maanden geduurd heeft. De beschadigingen zijn in Noordwijk niet zoo ernstig als elders. Aan den Zuidkant langs den Boulevard zijn 41 woningen afge broken, maar het bekende hotel „Huis ter Duin" staat nog en heeft niet veel geleden, teiwijl op den Noord-Boulevard van de ho tels en pensions „Oranjehotel"- met den grond gelijk is gemaakt. In Katwijk aan Zee is de schade aanmer kelijk grooter. De Duitschers hadden nier eveneens een betonnen muur van hetzelfde karakter en van 1800 m. lengte opgetrokken, die eveneens volgens bovengenoemde methode verwijderd wordt. De bebouw4 ig langs den voormaligen Boulevard is in een puin veld herschapen en 604 woningen, 83 bedrijven en drie scholen vielen onder sloo- pershanden. Het Oude Kerkje van Katwijk, hetwelk zoo'n karakteristiek beeld gaf aan den Boulevard, bleef echter gespaard, alhoe wel het ernstig beschadigd werd. Ook het monument van de Visschersvrouw, door Prinses Juliana aan de Katwijkers geschon ken, heeft ongerept den bezettingstijd door slaan. Voor Katwijk is een speciaal wederopbouw- plan ontworpen. Nieuwe doelmatiger hotels zullen verrijzen en het oude Katwijk zal gesaneerd worden, waarbij nog enkele hon derden huizen zullen worden afgebroken om er nieuwe woningen voor in de plaats te zetten. Bij de uitvoering hiervan heeft men eenige hofjes ontworpen met een smaaxvol uiterlijk en een lichte gezonde indeeling. Het karakter van hel oude Katwijk, het tjpische visschersplaatsje. zal echter volko men bewaard blijven. Achter den zee-boule vard is een zg. achter-boulevard ontworpen, die. de naam zegt het reeds, achter den zeo- boulevard gelegen zal zijn en met het ovg op den winter, meer beschutting zal geven bij slecht weer. Ten slotte heeft men in de verre toekomst een nieuwe verbinding met Den Haag geprojecteerd. KATWIJK a/d RIJN. De A.R. Kiesver. kwam onder leiding van haar nieuwen voorzitter, den heer J. P. v. d. Nagel, in vergadering bijeen. Als spreker trad op de heer R. A. den Ouden van Oegst geest, die op uitvoerige wijze aan de talrijke aanwezigen uiteen zette, waarom wij in het bijzonder in dezen tijd een Chr. poli tiek hebben te voeren. Voorts gaf hij ant woord op de vragen waarom het niet ge komen is tot de stichting van één groote Prot. Chr. Partij en waarom de A.R. Partij In oppositie moest gaan tegen de regeering. Spr. belichtte hierbij de politieke vraag stukken van den dag. Ook voor dezen tijd geldt nog steeds dat het Calvinisme de oor sprong en de waarborg is van onze consti- tutioneele vrijheden. Een geanimeerde bespreking volgde, waar bij de kwestie der noodgemeenteraden aan de orde kwam. Aan het einde der vergadering werd over gegaan tot heroprichting van de A.R. Propa- gandaclub. Vele nieuwe leden gaven zich hiervoor op. KATWIJK AAN ZEE. De heer C. Schaap Jzn. Louwestraat 9, oud- schipper. die reeds heel wat gedichten be treffende Katwijk en het visschersleven ge maakt heeft, maakte ook na de bevrijding een gedicht over het tijdperk der bezetting waarvan reeds honderden exemplaren zijn verspreid. Hij zond ook een ex. aan H.K.H. de Prinses en-ontving nu van Haar part. secretaris een hartelijk schrijven van dank. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Ter voorkoming van eventueel misver stand deelt het" bestuur mede, dat bij de samenstelling van den „Noodgemeenteraad" door de A.R. kiesvereeniging op geen enkele wijze daaraan is medegewerkt. kwamen verschillende artikelen die zij op dergelijke wijze uit andere winkels ont vreemd hadden. Droeve opvoeding! Benoemd. De heer M. Vermeer is benoemd tot pl.v. kassier aan de Coöp. Boerenleenbank. GEBOREN: Adriana, dr van M. J. Wasse naar en A. J. C. Hoogstraten: Fransiscus W., zn van M. J. Manshande en L. A. M. Derks; Margaretha, dr van E. Forsten en N. Buur man; Theodorus, zn van K. A. v. d. Veek en C. A. Walraven; Hendrika. dr van E. Baak en H. de Reus. ONDERTROUWD: N. W. de Jong en G. W. M. Gerrits; H. Verwoerd en H. Hiemstra. OVERLEDEN: P. W. Hoogendoorn, 83 j.; P. J. M. v. d. Hulst. 1 j. LISSE. Oplichting op groote schaal. Zaterdagmid dag werd bij den winkelier F. alhier een paar schoenen ontvreemd. Terwijl de moeder aan het passen was, zag het dochtertje in dien tijd de kans schoon! Het werd echter door den winkelier ontdekt, welke het politiebureau ervan in kennis stelde. Bij nader onderzoek bleek, dat de ouders met hun 10-jarig dochtertje er een zaakje van maakten. Uit de boodschappentasschen NOORDWIJK. Reisperikelen. Met blijdschap werd door de Noord wij kers enkele weken geleden bet bericht ontvangen, dat het isolement van Noordwijk opgeheven was. Bij nadere ken nismaking met de nieuwe vervoersregeling blijkt het, dat deze vreugde niet onver mengd mag heeten. Het eenige voordeel va1 de nieuwe regeling is, dat thans een hee'e tram beschikbaar is voor reizigers Noordwijk, en dat niet een veldslag meet werden geleverd om een plaatsje in de tram te veroveren, maar dat is dan ook het eenige. Het is gebleken dat de bussen, die vanaf de Jan Zwanenbrug naar Noordwijk rijden, te eenenmale onvoldoende zijn om op spitsuren den stroom van reizigers te vervoe ren. Velen moeten urenlang wachten tot ze mee kunnen, en zeer velen keeren per pedes apostolorum naar hun basis terug. Als men van Leiden komt. ontstaat ree-is te Rijnsburg in de tram een gedrang, on dicht bij den uitgang te komen, teneinde zoodoende een plaatsje in den bus te ve' overen. Dat dit tot onaangename gevolgen n»oet leiden, hebben enkele dames aan dei; liive ondervonden. Mej. M. kwam in het ge drang te vallen en brak een been, terwijl een andere juffrouw van de schuit, die orug fungeert, werd afgedrongen en in t.et water terecht kwam, wararuit ze met veel moeite moest worden opgevischt. Deze vervoersgelegenheid is dus n^g geenszins ideaal te noemen. Het is dan ook dringend noodzakelijk dat de betreffende autoriteiten alle krachten inspannen om de brug zoo spoedig mogelijk weer in orde te maken, zoodat weer een normale trarnver- bir.ding met Leiden tot stand kan komen. De fam. Uazenoot, Trompstraat 6, ont ving gisteren het bericht dat hun zoon Jan Van Houten Weesp Diphteriegevaar. De gemeente-arts doet een dringend beroep op de ouders van niet- schoolgaande kinderen dezen tegen diph Se rie te laten vaccineeren, in verband met het toenemen van deze ziekte. Geboren: Maria G. A., d. van C. H. W. de Ridder en M. J. Hermans: Francïscus W., z. van J. F. van Wins en en E. Hellema; Geertruida W. M„ d. van G. N. v d Poel J C. Does. Ondertrouwd: S. Mi edema en C. J. M. van Weyerwijk. Getrouwd: G. J. Heemskerk en G. M. Dueh, W. Kaptein en A. J. Grootegoed. Overleden: M. P. Graat, 38 j.; A. G. Steenvoorden, 61 j.; G. H. M. v d Berg, 1 J NOORDWIJK ERH OUT. Gisteravond hield de Chr. Muziek-ver- eeniging Harpe Davids" zijn Jubileum- a-vond. De voorzitter de heer G. W. Laros riep allen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder den burgemeester en den gen. secretaris, Ds. W. E. den Hertog, Ds. W. Th. v. d. Wind uit Den Haag, e.a. Nadat de voorzitter het een en ander de revue had laten passeeren gaf de Harmonie „Trou moet Bleyken" uit Lisse het door hen aangeboden concert, waarvan zij zich, even als haar dirigent, de heer L. v. d. Hoef op bijzondere wijze kweten. De acco-rdeon-vir tuoos H. Theunissen van Haarlem oogstte eveneens veel succes. Van de gelegenheid tot geluk wenschen erd gebruik gemaakt door Ds. W. Th. v. d. Windt namens oorlogsvrijwilligers. Ds. W. E. den Hertog namens den jeugdraad, die een enveloppe met inhoud aanbood. Burge meester v. Iersel, de heer J Th. Horsthuis namens de O.V. en de heer M. v. d. Togt namens de R.K. Muziekvereeniging St. Jeanne d'Arc. VOORHOUT. In de vacature van Ds. A. J. Flink werd een drietal gevormd, bestaande uit cand. Kloosterman, hulppred. te Geldermalsen, cand. Postma, te Nieuw Vennep en E. J. Beker, te Haarlem. In een vergadering van Stemgerechtigde leden werd cand. E. J. Beker gekozen. Om dat volgens de reglementen geen beroep kan worden verzonden alvorens de predikant in zijn nieuwe gemeente is bevestigd, zal den heer Beker een toezegging van be roep worden gedaan. GEBOREN: Henriëtte Fr. A. M. d. van J. v. Hoeven en M. J. Eggen. BEURS VAN 7/11 8/11 Atch. Ta. 99% 9914 Bal um. 24 23 Ve Can. P. 16% 16% Chsap 57% 57 NY Cen 30% 29% Penn. 43% 42% S. Rail 56% 55% Un. Pac. 149% 148% Arg97% 97% Al. Ch. 179% 180% Am. Can 101% 102 Am. RM 27% 27% Am. Sm 59% 59% A. T en T 195% 196 Am. Tob 90% 90%* Anac. 39% 39% B. Steel 96% 96 Case 43 43 Ch. N. Bk 46% 46 Chrysl. 131% 130 City FC 53% 53% Cons. Ed 33% 33%* Dupd N 190% 188 E. Kod 225 222 Gen. El. 48% 48% Gen. Mot 74% Good Y 61% In Harv 91 I. Nickel 36 74% Montg. 73% 73% N. Cit. B. 5050 Pack Mot 8% 8 Va Pure O 22% 22%* Radio C 16% 16% Rep. St. 27% 27 Socony Sperry NEW YORK. 7/11 Un. Fr. 115% US Rubb 70% US Steel 82 Whouse 35% W worth 49 Air Red 50% Am. Car 61% AFP 7 pr 116 AFP a 6% A. Powp 93 Am. Loc 35% Am. Met 32% Am. Rad 16% Am. Sug 51% Am. Vise 61% Am. WW 17% Atl. Ref. 39% Bald. L 30 Bendix 61% Boeing 25% Cer Pas 41% Cont. C 55% Curt Wr 8 Douglas 87 El Pow 152% El. Pow 17% G. Foods 55% Gulf Oil 59 Hudson 29% I. Pow g 45% J. Manv 140 Lockh 33% N Bisc. 33% N. D;st. 72 N Steel 81% Norf W. 257% Nth Am 28 North P 32% Param. 45% Ph Dodge 31% Ph. Petr Pr. en G P.S. o NY 27 Sears R ?n7'- 8/11 115% 70 80%* 36'% 49* 49% 61 116 16% 52% 63 18% 38% 29% 65% 53»'8 651 'a Un. Corp 3% 3% ex-dividend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3