Uit den Omtrek 15 punten Textiel- Lederkaart 1 nieuwe leidsche courant MAANDAG 5 NOVEMBER 1949 Stadsnieuws Bisschop Berggrav sprak in Leiden Voor de Academiepreek, welke de bisschop van Oslo, Bisschop Eivind Berggrav in het groot-auditorium der R.U. heeft gehouden bestond van de zijde der Universitaire wereld groote belangstelling. Na het zingen van „Een Vaste Burcht is onze God" hield de Bisschop een toespraak, waarvoor hij tot uitgangspunt had gekozen de tekstwoorden uit het Evangelie van Jo hannes: „Uw hart wordt niet ontroerd, Gij lieden gelooft in God, gelooft ook in mij". Spr. wees er op, dat ook in de achter ons liggende donkere jaren het Noorsche volk zijn vertrouwen op God bleef stellen en dit Geloof stelt nooit teleur, want Gods Woord geeft kracht en troost. Angst en verschrik king mogen er zijn in de wereld door den atoombom, straks komt de dag des Keeren, waarop al onze angst wordt weggenomen en wij voor altijd met Hem zullen leven. De juist door haar eenvoud indrukwek kende toespraak werd met groote aandacht beluisterd. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van het bekende gezang: „Blijf bij ons Heer, met Uwen Geest". Dr E. EMMEN VOOR DE JONG HER VORMDEN OVER DE NIEUWE SYNODE Op uitnoodiging van de Jong Hervormden sprak dr E. Emmen, Ned. Herv. predikant te Haarlem, Zaterdagmiddag in het Wijkgebouw Levend aal over „De beteekenis der Generale Synode''. In het begin van zijn toespraak wees spr. op het verschil van de nieuwe Generale Sy node, welke thans optreedt, en de algemeene Synode, welke wij sinds 1816 kenden. Deze Synode was uitsluitend een besturend lichaam en miste de bevoegdheid tot spreken. Er waren wel mannen in de kerk die spraken maar de kerk zelf was tot zwijgen gedoemd. De nieuwe Generale Synode, staande op den grondslag der belijdenisgeschriften en gehoorzaam aan het Evangelie van Christus, zal weer haar getuigenis doen hooren tegen over ons volk en zijn overheid. Na uitvoerig te zijn ingegaan op hetgeen de Synode in haar zitting te Amsterdam be handelde, ging dr Emmen in op de verwach tingen, die wij van deze Synode mogen heb ben. Wij gaan weer zien, dat wij bij de kerk terecht kunnen met al onze vragen. Spreker eindigde met een oproep tot de jongeren om achter de Synode te staan met hun kracht, vreugd, gebed en arbeid. DS. JOH. JANSEN. Ds. Joh. Jansen, die in verband met een hem verleend ziekteverlof zes maanden vo )r de Chr. Geref. gemeente niet heeft kunnen optreden, heeft gisteren weer tweemaal in den dienst des Woords mogen voorgaan. Jn de morgengodsdienstoefening heeft ds. Jansen met een enkel woord aan zijn afwezig heid en weder optreden herinnerd. Naast dank aan God, Die hem dit groote voorrecht nog schonk richtte hij zich tot de gemeente en den kerkeraad, met woorden van dank. In het bijzonder tot oud. Overduin, die veel voor hem heeft waargenomen. Spr. bediende hier na het woord aan de hand van Zacharia 14 8. Leidsche telegrammen Op Zaterdagen 10 en 17 Nov. zal de heer Caspar Höweler een korten cursus over De- buösy en tijdgenooten, met muzikale tpeliCn- ting geven. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Woensdagavond a.s. 8 uur, hoopt ds H. C. Touw in het Morschlokaal der Ned. Herv. Gem. te spreken over „Onze houding tegen over het Duitsche volk". Aan de Muziekschool van de Mij. voor Toonkunst is per 1 Nov. tot hoofdleeraar in het vioolspel benoemd de violist en paeda- goog Joh. Blok. Komende uit de bekende vioolschool van Oscar Back, deed hij voor dien eindex. conservatorium en behaalde daarbij de hoogste cijfers. Het werkcomité voor „Kunst en Ontspan ning" van Volksherstel heeft, gelet op de moeilijkheden, waarmee jonge kunstenaars hebben te kampen in het begin van hun loopbaan, de mogelijkheid onder oogen ge zien om hen te helpen, een eerste optreden in het openbaar mogelijk te maken. Het noodigt hen daarom uit voor een audi tie, waarop bepaald kan worden, wat „K, en O." voor hen kan doen. Gediplomeerde kuns tenaars van professie, die hierover nadere inlichtingen wenschen, kunnen zich in ver binding stellen met den secretaris van „K. en O.", den heer H. de Wilde,, Breestraat 93. De tentoonstellingen welke gedurende de maand October in de Leidsche musea gehouden zijn, zullen worden verlengd tot en met 11 Nov. De heer L. C. J. M. van Overeem heeft een schilderij van H. A. Daal- hoff aan de Lakenhal geschonken, voorstel lend een Leidsch stadsgezicht en thans te bezichtigen in de zaal waar de Leidsche stads gezichten geëxposeerd zijn. De laatste rond leiding op de tentoonstelling Beleg en Ontzet van Leiden wordt Woensdagmiddag 7 Nov. gehouden te 2.30 uur. Leiden bezat voor den oorlog aan straat beplanting pl.m. 47 km dubbele boomen- rijen, in Mei 1945 waren er nog maar 2% km overgebleven. De jonge boomen, welke a.s. voorjaar in de hoofdstraten geplant worden, zullen bij een goede verzorging, wanneer Zij met rust gelaten worden, binnen 10 jaar aan de stad weer een prettig aanzien geven De Plantsoendienst is momenteel overal bezig voorloopig de vernielde gazons van nieuwe graszoden te voorzien Helpt u mede ook dit onderdeel van de beplantingen te bescher men? BEETHOVENAVOND LAMOND Er is waarschijnlijk geen componist te noe men, die zijn persoonlijke gevoelens met een dergelijke intensiteit heeft verklankt als Beethoven. Zijn werken vormen een muzi kale autobiographie, 'n geschiedenis in tonen van zijn innerlijk leven. Lamond is als kun stenaar verwant met Beethoven. Het is echter geen wonder, dat deze pianist thans de meeste affiniteit toont met den „laten" Beet hoven, met den componist, die zich ontwor steld aan z'n persoonlijke tragiek, die afstand tracht te doen van zijn felle levensdrift en wilde opstandigheid en die alleen in de abso lute, berustende overgave den zin van het leven ziet. Prachtig was Lamonds vertolking van de variaties uit de laatste pianosonate, een stuk muziek, waarin Beethoven los van al net aardsche schijnt gekomen en uitgeheven boven al het individueele. Waarschijnlijk kan een uitvoerend kunstenaar alleen in de Mat ste periode van zijn leven muziek van een dergelijke geestelijke hoogte vertolken. Prachtig was ook de vertolking der Bagatellen en van deelen uit de Mondschein- en de Waldstein sonate. Dat Lamond uiteraard niet meer over de virtuositeit en het elan van zijn jonge jaren beschikt, dat het passagewerk niet overal duidelijk wa. en we verschillende deelen uit de sonates op. 53 en op. 111 bewogener en brillanter hadden gewenscht, wat doet het er eigenlijk toe? De geest van Beethoven was in dit spel. Weegt dit niet ruimschoots op tegen enkele tekortkomingen, die bij een zoo hoogbejaard kunstenaar eigenlijk vanzelf sprekend zijn? HfiNNIE "SCHOUTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. Geboren: Huibertha S., dr v. J. de Graaf en A. v. Bekkum; Henny M., dr v. J. Muller en J. Drpogmans; Peter C., zn v. C. P. Mantel en S. G. Vredenburg: Christine C., dr v. P. W. v. d. Schee en A. v. Leening: Jo hanna M. C., dr v. W. Pijnakker en S. S. Kok. Overleden: W. Vonk, zn., 11 jr. Getrouwd: J. C. M. Stemp en A. Ha gen s. Ondertrouwd: W. F. Ramak, 24 j. en P. C. den Hollander, 22 jH. T. Vreeburg, 26 j. en M. E. Dreef, 23 j.; F. A. v. Velsen, 33 j. en L. de Burette, 43 j.; T. Koster, 18 j. en M. J. Breuning, 23 j.; C. A. J. Slingerland, 24 j en C. C. v. Thiel, 20 j.; H Egberts, 25 j. en H. M. Vialle, 22 j.; H. Tisseur, 26 j. en J. C. Carton. 21 j.: J. G. Verhoef, 24 j. en C. H. de Laaf. 22 j.; G. Swinkels, 24 j. on H. Hen- drichs, 27 j.; D. K. A. Guldemond, 30 j. en J. G. Ponstein, 23 j.; A. v. Leeuwen, 21 j. en M. H. v. Putten, 21 j.: E. T. Salman, 23 j. en J. de Laaf, 17 j.; H. T. Lamers, 51 j. en J. M. C. Witte, 48 j.; J. Heemskerk, 24 j. en F. H. E. Stuurop, 21 j.; H. A. Meester, 24 j. en M. Ouwerkerk, 22 j.: J. Lazaruk, 28 j. en H. P. van der Meer, 24 j.; W. A. Bodewes, 27 j. en P. H. A. Hogendoorn. 25 j.; J. J. Koene, 27 j. en A. P. Verstraaten, 24 j. LISSE. W. Dorrepaal overleden. Op 80-jarigen leeftijd is overleden de heer W. Dorrepaal, die ruim 40 jaren voorzanger is geweest in de Ned. Herv. Gem. Met hem is heengegaan een man van den goeden ouden stempel! GEBOREN. Dirk, z. v. C. Algara en C. v. Mourik; Paulina, dr. v. D. J. Wassenaar en J. Hageman; Cornelis, z. v. S. de Vlieger en H. Zandbergen. ONDERTROUWD. J. J. Lamboo en H. E. Vink: N. J. A. Boekei en M. E. de Jong; L. J. Vink en A. Ransdorp. GEHUWD A. A. v. d. Geeste en J. C. v. Berkel: J. Santing en J. v. Dijk. OVERLEDEN. F. Montagne, 34 j.; S. C. Potman, 72 j.; W. Dorrepaal, 80 jaar. NOORD WIJK Uitreiking van levensmiddelenkaarten zal plaats hebben te Noordwijk aan Zee in het Vereenigingsgebouw op de volgende dagen en uren: Dinsdag 6 Nov. van 912 uur de letters A en B en van 1416 uur de letters C t/m. F: Woensdag 7 Nov. van 9—12 uur de letters G t/m. J en van 1416 uur de letters K t/m. M; Donderdag 8 Nov. van 9—12 uur de letters N t/m. Q en van 1416 uur de letters R en S; Vrijdag 9. Nov. van 912 uur de letters T t/m. V en. van 1416 uur de letters W t/m. Z. Te Noordwijk Binnen op het Distributie kantoor en wel: Maandag 12 Nov. van 912 u. de letter A en van 1416 uur de letters B en C: Dinsdag 13 Nov. van 912 uur de let ters D t/m. G en van 1416 uur de letters H t/m. J; Woensdag 14 Nov. van 9—12 uur de letters K t/m. M en van 1416 uur de letters N t/m. Q; Donderdag 15 Nov. van 912 uur de letters R en S en van 1416 uur de letters T t/m. V; Vrijdag 16 Nov. van 9-12 uur de letters W't/m. Z. Medegebracht moeten worden de stam kaarten en inlegvellen van alle gezinsleden. Zij die zelfverzorger zijn, zullen een aparten oproep ontvangen. Uitgereikt zullen worden de levensmid delenkaarten, benevens een tabakskaart of een versnaperingenkaart of een gecombineer de kaart. Distributienieuws. Schoenen. Op Maandag 5 Nov. zal er gele genheid zijn om aanvraagformulieren af te halen ter verkrijging van een schoenenbon. Deze uitreiking zal geschieden: Te Noord wijk aan Zee in heft Vereenigingsgebouw, Hoofdstraat, en te Noordwijk Binnen aan het Distributiekantoor, en wel van 912 uur de letters A t/m H, en van 1416 uur de letters K t/m Z. Rantsoenbonnen. Er wordt met nadruk op gewezen, dat alle groene rantsoenibonnen be halve voor Eenheidszeep. wasdhpoeder, scheerzeep, toiletzeep, artikelen A t/m D., en art. F t/m K., na 10 Nov. a.s. ongeldig zijn. Voortaan zal de Spaarbank voor Noord wijk en Omstreken geopend zijn op Dins dagavond van 18 tot 19.30 uur. Nogmaals wordt er aan herinnerd, dat de kantoren van den Distributiedienst alleen geopend zijn voor: Rantsoenbonnen en kaar ten van 912 uur vm.; Textiel alleen Maan dag en Dinsdag van 912 uur Schoenen, ban den, bijzondere arbeidsvormen en Textiel, anders dan op Maandag en Dinsdag, alléén na oproeping. Spreekuur van den Leider is alléén van 910 uur v.m. Tijdens een huiszoeking zijn bij enkele bekende zwarte handelaars in totaal 3000 sigaretten in be9lag genomen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door Dr. Ooenraads Nederveen. Geboren: Petrus G. Th., z. v. Th. P. Warmerdam en C. C. Duivenvoorden: Corne lis, z. v. P. Duindam en A. S. J. van 't Wout; Cornelia, d. v. W. C. Koemans en A. Im- thorn; Wilhelmus, z. v. P. v. Schie en C. M. Schulte. Ondertrou:wd: J. Vlieland en H. J. de Graaf. G tr o u w d: H. W. Steen voorden en H. H. Hoogervorst; H. Breitbach en A. C. van Dorsen; J. de Ruiter en E. M. Oord; H. P. Steenvoorden en W. P. Vin-k; J. Hogenelst en M. A. C. Augustanus. Overleden: C. M. v. Niekerk,» 81 j„ G- J. C. Rutgers, 4 j., J. G. v Rijn, 7 j.; J. M. v. d. Poel. 72 j. NOORDWIJKERHOUT Een comité gevormd uit de bevolking, heeft een verzoekschrift gericht tot de N.S. te Utrecht, om te bevorderen, dat met het invoeren der electrische tractie op het baan vak HaarlemLeiden, de treinen te Noord - wijkerhout zullen stoppen. 30-jarig bestaan „De Harpe Davids". Daar op 25 Nov. a.s. de Chr. Muziekver. „De Har- r»e Davids" haar 30-jarig bestaan hoopt te herdenken, hoopt de Chr. Muziekver. „Trou moet blvcken" van Lisse op Woensdag 7 Nov. een jubileumconcert aan te bieden in de groote zaal van v. d. Geest. Herv. Jeugdraad vergaderde. Vrijdag avond hield de Herv. Jeugdraad voor haar leden en aangesloten vereenigingen een ge zel! igen avond. De voorz., ds W E. de Her tog, hield voor de pauze een toespraak, waar in spr. uit liet komen, dat de jeugd in dezen tijd vraagt naar ontspanning, doch als Chr. jeugd wordt ook van hen gevraagd, dat zij het pand. hetgeen God hun toevertrouwd heeft, zullen bewaren. Slechts dan zal het blijken dat het leven bevredigend en geluk kig is. Na de pauze kwamen voordrachten en eenige gezellige spelen aan de orde. GEEOREN: Hendricus T. M.. zn van P. C. J. van Reden-Langeveld; Maria A. H.» dr van L. B. Kaptein-Heemskerk; Theresia M. M., dr van L. H. van den Aardweg-van den Berg; Paulus J., zn van J. Verdegaal-van Eed en; Johanna M. T.. dr v. N. J. de Jong-van Dam. ONDERTROUWD; J. B. Trompen en G. Schoone; Th. A. Warmenhoven en C. C. Otto. GEHUWD: J. van Bohemen en H. M. de Winter OVERLEDEN; J. G. P. Warmerdam, 3 J. Wat kan ik koopen met: HUISMOEDERS, DIT LIJSTJE UITKNIPPEN, OPPLAKKEN EN BEWAREN. Met ingang van 29 October zijn van de textiel-lederkaart V.A. 510 de punten 1 tm. 15 geldig verklaard. Hieronder volgt een lijst met artikelen, welke op de punten van de textiel-lederkaart kunnen worden gekocht. Het eerste cijfer achter elk artikel geeft de puntenwaardee- ring aan voor mannen en vrouwen boven, 15 jaar, het tweede cijfer betreft de jongens' en meisjes van 315 jaar en het derde cijfer heeft betrekking op baby's en kleuters van 03 jaar. Babybavets en -befjes 0 0 1; badpak 12 7 4; band (alle soorten 1/2 tot 1 punt per m. al naar gelang de soort; beenwindsels (puttees) 4 4 0; boorden (alle soorten, waaronder be grepen papieren boorden met stoffen over trek. Geheel papieren boorden zijn vrij) 110 bretelband per meter (ongeacht de breedte) 110; bretelles 2 2 0; bretelpatten per 3 stuks 1/2 1/2 0; buikbanden (alle soorten) 4 4 0; bustehouders (alle soorten) 3 3 0; butterflies 110; cache-nez 4 4 0; capuchons 3 3 0; cor- setlijfjes (alle soorten) 4 3 0; corseletten (alle soorten) 14 14 0; corsetten (alle soorten) 10 10 0; dassen (alle soorten) 110; elastiekband (op kaartjes) per 11/2 meter 1/2 1/2 0; elas tiek (weefsel) van 20 cm breed tot 20 cm lang 110; idem 20 cm breed tot 35 cm lang 11/2 11/2 0; feston per 2 meter 1/2 1/2 0; front of serviteur (chemisette) 3 0 0; gordels (alle soorten met uitzondering van jarretels- en lijfsgordels 6 6 0; halsdoek (vierkant model) 4 4 0; halsdoek (driekant model) 2 2 0; handschoenen per paar van stof gebreid of gevoerd tricot) 3 2 1; hemdfrontje of serviteur 3 0 0; hoedenlint (tot 26 mm breedte) per meter 1/2 1/2 0; idem (26 mm en breeder) per meter 110; hoeden 3 3 2; hoofddoek (vierkant model) 4 4 0; hoofd doek (driekant model) 2 2 0; hoofdwarmer 2 2 0; jabots (alle soorten) 10 0; jarretelle- band (18 mm breed per 80 cm lengte) 110. jarretelleband (30 mm breed per 60 cm lengte 110; jarretellegordeltje (zonder lijfje) 4 3 0; idem (met lijfje) 8 5 0; jarretelle-lijfje 6 0 0; jarretelletjes (per paar) 111; kantstof fen per m2 6 6 6; knie warmers per paar (uit gezonderd elastieken) 6 6 6; knoopgatenband van gummi, 18-20 mm breed per 60 cm lengte 111; kousenbeschermers (z.g. pils) per paar 111; kousboorden per paar 2 2 2; kousvoeten (alle soorten) per paar 110; kraagjes (alle soorten) 110; kraagmotieven 1/2 1/2 0; lint (geen hoedenlint) tot 20 mm breedte per 3 m 1/2 1/2 0; idem van 20 mm en breeder per 3 meter 110; lijfgordel 6 6 0; lijfje 6 3 2; maag banden (alle soorten) 4 4 0; manchetten (geen verpleegsters) per paar (alle soorten) 2 10; idem verpleegsters per paar 3 0 0: mond doekje 0 0 0; mouwbeschermers (ook mors mouwen) per paar 3 0 0; mouwophouders per paar 110; mutsen (alle soorten) 2 2 2; naad band tot een lengte van 6 meter 1/2 1/2 0: VOORSCHOTEN. Vischdistributie. Op bon V 01 van de Visohkaart zijn vanaf heden verkrijgbaar 3 bokkingen 13% cent per stuk. WARMOND. INTREDE DS J. J. ZANDEE Ds. J. J. Zandee, gekomen van 's-Heev- Hendrikskinderen, die 's morgens bevestigd was door ds W. H. Kelder van Leiden, deed gistermiddag zijn intrede als predikant der Ned. Herv. Gemeente. Vóór den aanvang van den dienst sprak hij eenige persoonlijke woorden tot de gemeente en tot verschillende instanties, waarop ds Oost namens den ring Noordwijk en ds Kr ij kamp als consulent hem een welkom toe riepen. De gemeente zong tiaar nieuwen voor ganger toe Gezang 117A: „Staat op en strijdt den goeden strijd". Als tekstwoord voor zijn predikatie had ds Zandee gekozen 2 Kor. 5:20 en 21. Sprekende over het werk Gods in en door Jezus Christus wees hij op het begrip „zonde" als het zich losrukken van Gods leiding en op het onge loof als het wezen van de zonde. Jezus Chris tus, in Wien Gods erbarmen jegens ons vleesch is geworden, werd door den zondigen mensch aan het kruis geslagen, doch God maakte deze daad van ons tegen Hem tot Zijn daad voor ons, opdat het weer recht toe zou gaan tusschen God en ons. Dit geschiedt door de verzoening, de liefdedaad van God waarbij de vijandschap van de wereld jegens God teniet wordt gedaan. Deze verzoening heeft twee kanten: de vergeving, Gods liefde ondanks onze vijandschap en in de tweeds plaats de verandering in ons hart en leven, waardoor wij niet meer voor ons zelf leven doch voor Christus. Met deze Zijn liefde na dert God de wereld: de ambtsdrager is daar bij gezant van Christus alsof God door onzen mond sprak. Een kerkgang is daarom niet een samenkomst rondom de behandeling van een godsdienstig onderwerp, doch het luiste ren naar de prediking des Woords en als zoo danig buitengewoon verantwoordelijk werk, want achter den gezant moet de gemeente den Zender zien. Sport en Wedstrijden LEIDEN I—ARC II Aanvankelijk zag het er voor de rust naar uit dat Leiden een groote overwinning zou behalen. Al met den eersten aanval had Lei den succes, toen bij een doorbraak Batelaan scoorde. Steeds kwam Leiden goed combi neerend voor het doel en het zou niet te verwonderen zijn geweest wanneer zij een grooten voorsprong zou hebben genomen. Na 20 minuten wist Leiden wederom met een goed doelpunt den stand op 20 te brengen. Door een fout in de achterhoede wist A.R.C. door haar middenvoor den achterstand te ver kleinen, welke echter weer spoedig ver anderde door een goed doelpunt van L. v. d Stoel (31). In dezen stand kwam voor de rust geen verandering meer. Na de rust pakte A.R.C. goed aan en wist zij met snelle aan vallen de verdediging van Leiden aan den tand te voelen. Toen zij na ongeveer 25 min. den achterstand wist te verkleinen werd Leiden wakker geschud en werden de zaken flinker aangepakt, maar de keeper van A.R.C. was in goeden vorm en wist op keurige wijze zijn doel schoon te houden. Jammer was het dat bij het laatste gedeelte de duisternis inviel en de wedstrijd moeilijk te volgen was. Toen de goed leidende scheidsrechter v. d. Velden het einde floot had Leiden een kleine, doch verdiende overwinning behaald. Door het goote aantal nagekomen elftal len is het noodzakelijk gebleken de Zater dagmiddagcompetitie opnieuw in te deelen, thans in vier inplaats van drie af deelingen. Ie KI. A.R.C. 2. Katwijk 1, Leiden 1, Noordwijk 2, Quick B 2, R.A.F. 2, R.C.L. 1. Rijnsb. B 2. 2e KI. A.: A.R.C. 3, Katwijk 2, Leiden 2. Quick B 3, Quick B 4, Ter Leede 2, T. en D. 1. 2de KI. B.: Alphia, A.R.C. 4. C.N.V. 2. Kat wijk 3. Leiden 3. Quick B 5, Rijnsb. B 3. 3de KL: Katwijk 4, Noordwijk 3, Quick E 6. R.C.L. 2, Rijnsb. B 4, Ter Leede 3. T. en D. 2. Vraagt ons Prospectus Staats* examen A en B. H.B.S- A en B. Handelscorrespondentie (Ned., Frans, Duits, Engels en Spaans). omslagdoek .(grooter dan 1 m2) 12 12 0; idem (tot en met 1 m2) 6 6 0; onderlijfje 4 3 0; parapluie 6 6 0; parasol 6 6 0; petten (alle soorten) 3 3 0; pochette 110; polsmofjes (-warmers) 2 2 1; regenkapjes (geen trans parant) 3 3 0: idem (transparant) 11/2 11/2 0; revers (alle soorten) 110; rokband 4 cm br. per 80 cm lengte 1/2 1/2 0; ruche per 2 m 1/2 1/2 0; schoentjes (alle sooorten) per paar 0 0 2; shawl (alle soorten) 4 4 2; (ski-)sokjes per paar 3 2 1; slabbetje per stuk 0 0 1; sok- ophouderband per 75 cm 110; sokophouders per paar 110; sousbras, per paar 1/2 1/2 0; strikjes van stof (ook vlinders en lavallieres) 1/2 1/2 0; tailleband 4 cm breed per 80 cm lengte 1/2 1/2 0; tres (alle soorten) per 11/2 meter lengte 1/2 1/2 0; uitknoopbare jasvoe- ring 12 9 0; vest (zonder rug) piqué vest 3 0 0; wanten per paar (gebreid en gevoerd tricot) 4 2 1; zakdo^c(je) 111; zakmotievcn 1/2 1/2 0; zwembroek (alle soorten) 6 3 0: Voor garens geldt de volgende puntenwaar- deering: festonneergaren. naaigaren, rijggaren per 100 yards 1 punt, haakgarens, handbrei garens, per 100 gram 4 punten: tapijtwol per 50 gram 2 punten; maasgaren, stopgaren en stopzijde, per 40 meter 1 punt. Bovendien mag op de punten van de pun- tenkaart worden afgeleverd reparatiestof voor werkkleeding, echter met dien ver stande dat de winkeliers aan een persoon niet meer dan 0,5 m2 mogen afleveren. Voor 0.5 m2 stof mogen 3 punten in rekening worden gebracht. Officieele publicaties AANVRAGEN RIJWIELBANDEN TEN BEHOEVE VAN LEVENSMIDDELEN- BEDRIJVEN. Aanvragen voor rijwielbanden ten behoeve van levensmidd elenbedrij ven moeten voor het indienen van het aanvraagformulier bij het Distributiekantoor worden afgestempeld aan het Districtskantoor van het Ministerie van Landbouw en Vissc ie ii Kantoor Lei den, Mandenrnakersteeg 12, tel. 26110. Eerst na afstempeling van het formulier kan het in behandeling worden genomen. De wnd. Directeur van den Distributiedienst, L. J. DE REEDE. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Handelaren in fruit moeten de bonnen F 01 en D inleveren ter verkrijging van een toewijzing fruit op Dinsdag 6 November 1945 tusschen 2 en 3.30 uur op het distributie kantoor „Den Burcht", kamer 1. De wnd. Directeur van den Distributiedienst, L. J. DE REEDE. Wat de Radio vanavond brengt Programma van Hilversum I (301 m.) 18.01 Waterstanden. 18.04 Ster van den dag. 18.20 Programma voor de rijpere jeugd. 18.45 Pianomuziek door Arthur Rubinstein. 19.00 N.B. en progr.-overz. 19.15 Reportage. 19.30 Cantabile-septet. 20.01 Nederland herrijst. „De Fox". 20.15 Anton Beuving presenteert: „Schoppen is troef". 21.00 De stem onzer bondgenooten. Een geallieerd officier. 21.15 Omroeporkest. 22.15 Mensch en maatschappij Dr. A. Severijnen over: Geestelijke onvol waardigheid als sociaal probleem (V). 22.30 Lichte avondklanken. 23.01 N.B. 23.15 Avond wijding. Programma van Hilversum II (415 m.) 18.01 N.B., progr.-overz.. Wij spreken met., en persoverz. 18.30 Ted Powder en zijn orkest. 19.00 Orkesten-parade. 19.30 Progr. voor de Ned. strijdkr. 20.01 Berthe Lowey, sopraan; Henk Lowey, cello en Cor van Boven, piano. 20.30 Landbouwpraatje, „De bestrijdingsmid delen-positie in ons land". 20.45 Benedict Sil- bermann and his „Novelty Serenaders". 21.15 Bekende stemmen bezingen Ierland. 21.45 A vond wij ding. 22.01 N.B. en Post Scriptum. 22.15 Gram. 22.45 Zang door The National V Cavaliers. 22.58 Sluiting en Wilhelmus. BEURS VAN NEW YORK 2/11 3/11 2/11 3/11 Atch. T. 96 96% Un. Fr. 115% 115% Baltim. 22'% 23 V2 US Rub 70% 70% Can. P. 16 16% UU Steel 903% 80% Chsap 56% 563/4 Whouse 35 343% NY Cen 29% 30% Wworth 48 48 Penn. 42 43% Air Red 483% 48% Un. Pac. 143% 144% Am. Car 60 61 S. Rail 54 55 AFP 7 pr 114% 114% Arg 97 96% AFP a 6% 6% Al. Ch. 174% 175% A. Powp 93 91 Am. Can. 103 102% Am. Loc 35% 35% Am. RM 28 28 Am. Met 32% 31% Am. Sm 59% 59% Am. Rad 16% 163% A. T T 188 1887'a Am. Vise 59% 59% Am. Tob 89 89% Am. Sug 51% 51 Anac. 39% 39% Am. WW 177'a 173% B. Steel 94% 95 Atl. Ref. 39% 39% Case 43% 43% Bald. L 29 29% Ca. N Bk 46% 46% Bendix 59% 60 Chrysl. 126% 125% Boeing 26 26 Ci ty FC 53 55% Cer Pas 41% 42% Cons. Ed. 33% 33% Cont. C 56% 56% Dupd N 186 187% Curt Wr. 77'e 77'. E. Kod. 220 220 Douglas 86%* 87% Gen. El. 48% 49% El. Pow 140 142 Gen. Mot 74% 74 El. Pow 173% 17% Good Y 61 61% G. Foods 543% 53 In Harv 90% 90% Gulf Oil 59 59% I. Nickel 347'g 347i Hudson 29* 283% El. B S 18% 18% I. Pow g 41% 42% Ind. T a T 27% 27% I. Pow pr 111 113% Kennec. 447'a 44% J. Manv 140 140% Montg. 72 72% Bockh. 33% 33% N. Cit. B 50% 50% N. Bisc. 32% 32% Pack Mot 8 8% N. Dist 65% 66 Pure O 217k 22 V8 Norf. W. 254 256 Radio C 157a 15% Nth Am 27 27% Rep. St. 27% 27% North P 30% 31% Reyn Tb 39 38% Param. 447a 44% Shell U 29% 291'4 Ph Dodge 35% 35% Socony 16% 16% Ph. Petr. 517 a 51 Sperry C 35% 35% Pr. en G 65% 65 St. O. NY 66 65% P.SpNY 26% 263% Studeb. 28% 28% Sears R 38 38 Texas C 57% 57% Un. Air 31% 31% ex-dividend. Un. Corp. 37's 3%

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3