Hollandsche kinderen in Groot-Brittannië China doet concessies aan communisten NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANBAG 5 NOVEMBER IMS Haast allen worden steeds „gewichtiger" Ds Jac. Poort schreef ons begin October Uit Aberfoyle: In de afgeloopen week heb ik een bezoek gebracht aan de kampen te Abington en te West Linton. Ik ben nl. aangesteld als geeste lijk verzorger van onze Protestantsche Haag- eche kinderen, die over onze drie kampen zijn verdeeld. Nu liggen die kampen zoo ver uit een dat het niet doenlijk is ze alle drie te verzorgen. Er zijn dan ook in beide ge noemde kampen plaatsvervangers. Maar ik voelde mij verplicht zelf toch ook eens te komen. In deze kampen bleken de kinderen en ook de leiders(sters) zich in een goede ge zondheid te verheugen. Ze verheugen zich trouwens over meer: de goede verzorging, de geschonken kleedingstukken en schoenen, de rijke natuurpracht, het gezellig kamp leven enz. Toen ik 's avonds met den dokter, die per auto de kampen afreist, te Abington aankwam, werd daar een lezing gehouden voor de volwassenen door een der leidsters ©ver haar verblijf in concentratiekampen. Dat was verschrikkelijk mooi. Ik gebruik met opzet deze woorden, want ik wil zeggen, dat het eenerzijds niets dan verschrikking was, en anderzijds veel moois liet zien. Het was, om het anders te zegen: hel en hemel vlak bij elkaar, satan en God; de een in zijn ver woestend werk, de ander ih Zijn bewarenden, opbouwenden, zegenrijken arbeid. Eiken avond is er overigens wat te doen; soms is het een louter gezellige avond, dan weer_ is er een lezing, of ook, zooals gisteravond hier in Aberfoyle, wordt er religieuse poëzie ge declameerd met pianobegeleiding. Onze organist zal vanavond een orgelconcert geven in het dorpskerkje. In West-Linton was ik daar ook getuige van. Daar trof ik het nl. net dat de manager van het kamp jarig was en dat werd gevierd en goed gevierd ook. In West-Linton waren tot nog toe uitslui tend jongens. Morgen zou er een deel der meisjes uit Abington worden heengebracht. Ook was er bezoek van een vijftal Neder- landsche cadetten uit Edinburgh. Van Edin burgh gesproken: van West-Linton uit wordt er iederen Donderdag per autobus een uit stapje naar die mooie stad gemaakt door een NOODGEMEENTERAAD VAN UTRECHT. De Noodgemeenteraad van Utrecht is al dus samengesteld; ir J. D. M. Bardet. H. A. Bekker, H. B. Berghuijs, mr A. Blom, B. A. Blom geb. Krijgsman, G. A. J. van den Bo gaard. mr W. H. J. Derks, C. A. van Donse laar, H. C. Driedonks. mr J. W. A. van Eijke- lenborg, R. van Gaasbeek, dr K. Groot, C. P. de Groot, J. C. de Haas, W. G. L. de Haas, G. Haes, mej. A. M. M. Hutten. J. Kronen burg, ir G M. Leeuwenberg, J. H. Lodder, C. Marees, mr J. H. Nieuwenhuijs, E. Ossendrij ver gob. Jacobs. C. G. Paap, H. Ploeg Jr.., W. Romijn, dr J. Schoonenberg, mr C. H. J. W. van Soest, B. F. H. Spelbos, O. Stadig, dr W. Steigenga, H. F. Stekelenburg. F. W. Swane, F. van der Velde, A. C. Verhoef. H. van der Vlist, J. G. Voorn, mr H. B. J. Waslander en J. G. Winkel. NED. DELEGATIE TER ARBEIDS- CONFERENTIE IN PARIJS. De Ned. delegatie naar de te Parijs te hou den 27e arbeidsconferentie zal staan onder leiding van oud-minister dr J. v. d. Tempel. Verder maken er deel van uit: prof. dr F. J. Th. Rutten. hoogleeraar aan de R.K. Univer siteit te Nijmegen, mr A. N. Molenaar en E. Kupers. Als technische raadslieden der Re geering gaan mee: ir N. C. Winkel, dr P. Honig, Raden Djoemena, mr B. Slotemaker, mej. mr G. J. Stemberg, dr W. F. de Gaay Fortman. Ook aan de afgevaardigden voor de werkgevers en de arbeiders zijn techni sche raadslieden toegevoegd. Voor de eersten de heeren Evelein, Jongejan en Telders en voor de laatsten de heeren PaJar, Serrarens en Fuykschot. de beide laatstgenoemden voor het Intern. Chr. Vakverbond. INLICHTINGEN VERZOCHT OVER EEN VROUWENLIJK. De recherche te Amsterdam verzoekt te worden bekend gemaakt met de identiteit van het lijk eener onbekende vrouw, dat op 13 Mei 1945 bij de Fordhaven te Amsterdam is gevonden. Signalement: plm, 35 jaar. lang 1.53 meter, normaal gebouwd, Joodsch gelaatstype, zwart haar. bruine oogen, bijzonder gaaf gebit, gekleed: grijze vilten hoed, bruine lage schoenen bruine dunne kousen, blauwe gebloemde katoenen japon, wit-zijden onder jurk met rose bloempjes, rose tricot direc toire met dito hemd. rose corselet. Inlichtingen worden verzocht aan het hoofdbureau van politie, kamer 136, telefoon 44211 toestel 315. aantal der jongens. Ze bezoeken dan o.m. het beroemde kasteel te Edinburgh en den dierentuin. De kinderen maken het uitste kend, bijna allen zijn in gewicht toegenomen. Er zijn slechts enkele lichte ziektegevallen. Wat de kleeding betreft, die is nieuw en warm. Dat is dan ook wel noodig, want het heeft hier geweldig geregend. Laatst vroeg een Schot mij, of het in Holland ook zoo erg kon regenen. Alsof hij er trotsch op was dat ze hier een soort regenrecord konden halen. De natuur blijft voor ons allen een dagelijks vernieuwd genot. Mijn reis naar de andere kampen was ook in dat opzicht een feest. Drie uren autorit van Aferfoyle naar Abington over Glasgow. Vier uren per bus van West-Linton naar hier terug over Edin burgh. West-Linton ligt een uur toeren van Abington af. Maar overal is het panorama verrassend mooi. (Officieele publicatie) Onder verwijzing naar hetgeen reeds werd gepubliceerd door het Comrp. gen. v.d. Ned. econ. belangen in Duitschland wordt thans bekend gemaakt, dat met ingang van 5 No vember de gelegenheid wordt opengesteld voor indiening van de vorderingen op Duitschland met uitzondering van vorderin gen inzake in effecten belichaamde waarden en die wegens geleden oorlogsschade. De in diening moet geschieden ten kantore van het Nederl. Clearinginstituut. Rokin 6 te Am sterdam, vóór 30 November 1945 op speciaal daartoe bestemde formulieren. De formulie ren zijn verkrijgbaar bij het Nederl. Clea ringinstituut. de Kamers van Koophandel en Fabrieken, bankinstellingen en soortgelijke. NATIONALISATIE DER NED. BANK? Onder voorzitterschap van prof. mr. F. de Vries ds door den minister van Financiën een commissie benoemd tot herziening van het statuut der Ned. Bank met de bedoeling den overgang te bereiken van de Bank van par ticulier eigendom in publiekrechtelijken of sem.i-publiekrechtelij.ken eigendom ZEGELKAARTEN VOOR ZELFVERZORGERS. Het C.D.K. deelt mede, dat door stagnatie in de verzending der zegelkaarten een aan tal distributiediensten, welke de bonkaarten K 512 (en niet K 513, zooals ten onrechte ge meld werd) reeds hebben uitgereikt, nog niet in het bezit zijn van zegelkaarten voor zelfverzorgers. Uiteraard mogen echter de zelfsverzorgers de bonnen voor die artike len, waarvoor zij zelf verzorger zijn, niet ge bruiken. Zij. moeten deze bonnen zorgvul dig bewaren en bij eersten oproep inleve ren bij den plaatselijken distributiedienst. Doormanmonument te Rotterdam vernield Als protest tegen weinig geslaagde kunstuiting. Tijdens de voorbereidingen voor de Navy- week, die eenigen tijd geleden te R'dam werd gehouden, was op 't voetstuk van het oude standbeeld van Van Hogepdorp reeds een gipsen beeltenis geplaatst van schout-bij- nacht Doorman, den held van de Javazee. Na het beëindigen van de vlootweek liet men het beeld staan, tot groote ergernis van velen, die het allerminst een geslaagde proeve van beeldhouwkunst vonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het beeld van zijn voetstuk geworpen en vernield. Voorbijgangers vonden nog de ladder en het touw, waarmede de daad be dreven was, alsmede een briefje. Daarop stond geschreven: „Wilt ge uw zeehelden eeren, tracht dan de kunstenaars niet te bla- meeren. INLICHTINGEN GEVRAAGD OMTRENT GEFUSILLEERDEN. De dienst identificatie en berging, bureau Amersfoort, Kampplaats 1914 verzoekt den verwanten of goeden bekenden van: 1. Joseph J. Rozendaal, geb. 13-3-1903, ge huwd met Wolffers, geb. 20-7-1904, laatst be kende adres Van Oldenbarneveldtstraat 134a te Rotterdam, en 2. Smits, waarvan niets bekend is, dan dat hij in Leidschendam woonde, beiden gefusilleerd op 29 Dec. 1942. zich te melden aan bovengenoemd adres. Zij die in staat zijn alle namen te ver schaffen. van de op 29 December 1942 ge- fusilleerden zoowel van de groep „Leeuwen garde" als van de groep „Volksmilitie Neder land". worden verzocht daarvan schriftelijk mededeeling te doen aan genoemd bureau. Tevens verzoekt de dienst identificatie en berging aanwijzingen omtrent .naam en her komst van een onbekend persoon, waar schijnlijk van Joodschen bloede, gefusilleerd op 20-7-1943. die vermoedelijk enkele dagen voor de fusilleering is overgebracht uit de gevangenis te Haarlem of Scheveningen naar Utrecht. Aangifte van oorioasmisdrijven Oproep aan de Ned. bevolking op komst. Dezer dagen zal door middel van aanplak biljetten de Nederlandsche bevolking worden opgeroepen tot het doen van aangifte van oorlogsmisdrijven, tijdens den oorlog waar ook gepleegd, door anderen dan Nederlan ders of Nederlandsche onderdanen. Van slachtoffers van deze oorlogsmisdrij ven, nabestaanden en allen, die hieromtrent verklaringen kunnen afleggen, woordt ver wacht, dat zij daarvan med'edeehmg doen bij (ie politie. Deze aangifte moet vóór 15 No vember schriftelijk geschieden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de aan plakbiljetten. Zelfs bereid tot overleg bij troepenbewegingen Uit Tsjoenking wordt vernomen, dat de Chineesche minister van voorlichting bijzon derheden heeft onthuld van voorstellen, die de regeering heeft gedaan aan de communis ten van Yenan in de hoop een eind te maken aan den burgeroorlog. Deze punten zijn: 1. Stopzetting der troepenbewegingen aan beide zijden. 2.Terugtrekking der communistische strijd krachten 6 mijl van de aangevallen spoor lijnen. 3. Overleg met de communisten alvorens troepen zich langs de spoorlijnen bewegen. 4. Instelling van een corps tot behoud van den vrede (antibandietentroepen) en van een controleerend lichaam. VRIJDENKERSVER. „DE DAGERAAD." De Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad" heeft op een buitengewone algemeene ver gadering te Utrecht besloten te ijveren o.a. voor de volgende punten: Handhaving en verdediging van de bij de Nederlandsche grondwet gewaarborgde rechten van spre ken, schrijven, vergaderen en vereenigen. Gelijkberechtiging van niet-godsdienstige cultureele stroomingen in de uitzendingen van den raddo-omroep. Bevordering van a-religieus onderwijs met toepassing van ra tioneel -humanitair e onderwijsmethoden Bevordering eener rationeele beoefening van wetenschap. Verruiming van het huwelijks recht, gelijkberechtiging van man en vrouw, met ruimere toepassing en snellere afdoening van echtscheidingen. Gelijkstelling voor de wet en in de publieke zeden van de ge huwde en ongehuwde vrouw, de gehuwde en ongehuwde moeder. Wetenschappelijke voorlichting omtrent sexueele vraagstukken. Dit voorstel van de regeering beteekent, dat Tsjang Kai Sjek tegemoet komt aan de voorwaarden van de communisten. De belang rijkste concessie is de bereidheid van de re geering om de communisten te raadplegen over de troepenbewegingen langs de spoor lijnen. DE ORGANISATIE DER NED. JOURNALISTEN. Het comité, dat zich ten doel stelt tot we deroprichting van een organisatie van Ne derlandsche journalisten te geraken en waarin zitting hebben 17 vertegenwoordi gers uit de geheele Nederlandsche pers, heeft dezer dagen weer vergaderd. Een bureau werd gevormd. Als tijdelijke functionarissen namen daarin zitting mr M. Rooy, Rotterdam (voorzitter); C. Wilden berg, Goudenregenstraat 91, Den Haag, (secretaris) en A. J. Koejemans, Amsterdam (penningmeester) Een concept-statuut werd afgehandeld. Zoo spoedig mogelijk zullen regionale bij eenkomsten worden belegd ten einde de statuten, welke daarna in een algemeene vergadering kunnen worden vastgesteld, te bespreken. Een bijdrage, welke in mindering zal ko men van de later vast te stellen contributie, zal worden gevraagd aan de reeds verschei den honderden adspirant-leden, die zich be reids hebben aangemeld. Besprekingen werden gehouden over de perszuivering. Ter zake zal het bureau zich tot den minister van Binnenlandsehe Zaken wenden. ONZE KOLENPRODUCTIE OVER DE MAAND OCTOBER. Naar wij vernemen, bedraagt de totale ko- lenproductie van de Nederlandsche steen kolenmijnen over de maand October 619.866 tori. VAN OVER DE GRENZEN Tot eind September is uit Amerika voor bijna 1.200.000 dollar aan kleeding, voedsel en medicamenten naar Nederland gezonden. 6 van alle bosschen en weidegrond in Japan is eigendom van den Mikado; hij zou een inkomen hebben gehad van circa 25 millioen gulden per jaar. België kan maar 9 k.g. aardappelen per maand per hoofd der bevolking geven; het brood is echter vrij. Engeland gaat een centrum voor proef nemingen met atoomenergie inrichten; Rus land zet met Duitsche hulp zijn experimen ten op dit gebied voort. Te Londen zal in een gebied binnen een straal van 100 km een luchttaxi-dienst worden geopend. De Japansche ambassades en legaties blijven overal gesloten, heeft Mac Arthur op een Japansch verzoek beslist. Sophocles Venizelos, zoon van den vroe gere n Griekschen leider, is aangezocht om op te treden als kabinetsformateur; hij is niet in een formatie geslaagd De conferentie over schadevergoedin gen uit West-Duitschland begint 9 Nov, 111 Parijs. Amerika is bereid Engeland 4 milliard dollar te leenen a 2 pet; een beslissing is nog niet gevallen. Prins Karei van Zweden heeft wegens hoogen leeftijd hij is 84 jaar ontslag genomen als voorzitter van het Zweedsche Roode Kruis. In Japan is voor bijna 6\'2 millioen dol lar aan verdoovende middelen gevonden. Brood- en meelrantsoeneering is voor Engeland nog niet te vreezen, aldus de Eng. minister voor Voedselvoorziening. 46 Waardevolle schilderijen zijn te Hamburg ontdekt als deel van Ribbentrops oorlogsbuit. In Frankrijk is, op privaatrechtelijken grondslag, een commissariaat voor de atoom energie ingesteld. Een Londensche diamanthandelaar is tot twee maanden gevangenisstraf en een boete van 45.000 pond st. veroordeeld wegens zijn betrekking met de smokkelarij van goud stukken en deviezen tusschen Frankrijk en Engeland. Op de zwarte markt te Tokio zijn vier Amerik. soldaten en twee Ital. diplomatieke ambtenaren gearresteerd; ze verhandelden gestolen legergoederen. Morgenthau schreef een boek, waarin hij in het wegnemen van alle zware Duitsche industrieën, de beveiliging tegen agressie zegt te zien. Graaf Bernadotte vertelt in een boek, dat de Duitsche leiders, die hem begin 1945 in vredesbesprekingen poogden te betrekken, niet meer voor een ideaal vochten, maar tegen elkaar intrigeerden en slechts hun eigen leven vol misdaden poogden te redden. Drie publieke maatschappijen zullen in Engeland belast worden met de exploitatie van de burgerluchtvaartlijnen. Bij de Engelsche raadsverkiezingen be haalt Labour groote successen ten koste van conservatieven, liberalen en onafhankelijken. De Russen zijn begonnen Duitsche staatseigendommen in beslag te nemen en ook bezit van ontbonden vereenigingen en leidende nazi's. De Levensmiddelen- en land'bouwcon- ferentie te Quebec is gesloten. In den Ameriikaainsohen Senaat is door den president een voorstel ingediend om de atoombom als oorlogsmiddel in overleg aller volken buiten de wet te stellen. Molotoff acht het protest der Engelsche en Amerikaansche correspondenten tegen perscensuu-r op hun Russisch nieuws niet ge fundeerd. In de laatste dagen zijn enkele tien tallen Duitsohe bankiers opgepakt in ver band met hun activiteit tijdens den oorlog. De Russen zouden een af weer wapen tegen den atoombom hebben ontdekt, dat door een straling op 15 km afstand het pro jectiel tot explosie kan brengen. Frankrijk vordert aan herstelbetalingen een groot aantal óbjecten, die ook door Rus land begeerd worden. De Deensohe socialisten zullen geen deel uitmaken van het nieuwe kabinet! In Alexandrië en Cairo zijn de anti-Jood- sche relletjes afgeloopen; de minister-presi dent heeft er zijn spijt over betuigd. De haven van Brest is weer voor de scheepvaart toegankelijk. De voormalige Hongaarsche premier Bardossy is veroordeeld tot den dood door den strop; hij vroeg onmiddellijke uitvoe ring. De stakingen in Amerika breiden zich nog steeds uit; er zijn meer dan 200.000 stakers. De Joodsche dr Lisse Meitner is be noemd tot professor te Washington om col lege te geven over atoomenergie; hij heeft deelgenomen aan de oudste Duitsohe atoom- experimenten Frankrijk blijft gekant tegen de vor ming van een centrale Duitsohe regeering en blijft voorstander van regionale pacten. Men is thans aan het speuren geslagen in de omgeving van den bunker, waar Hitier zioh zelf gedood zou hebben. O.a. zijn twee graven met twee kruisen zonder inscriptie ontdekt. De 4 anti-fase. partijen in Duitschland vragen vergelding van de misdaden der nazi's. Een Amerikaansche chirurg zou er in geslaagd zijn uit de onder-armstomp van iemand, wiens hand was geamputeerd, twee groote vingers te vormen, waardoor de patiënt deze stomp als hand gebruiken kan en de tastzin behouden blijft. Kerk en School Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Apeldoörn (7e en 8e pred.pl.), J. de Vries te Rotterdam-Vreewijk en J. de Groot te Driebergen; te Hoens- broek-Treebeek (2e pred.pl.), Ph. F. Faber te Wychen-Leur; te Oostvlieland, J. Plooij te Rottum en Stitswerd (Gr.); te Sloten (3e pred.pl.), S. Kranenburg te Zoeterwoude. Aangenomen: naar Berlicum (N.-Br.), Dr M. Hansen te Kats; naar Gouda, J. J. Koning te Hoogvliet, die bedankte voor Oegstgeest (2e pred.pl.); naar De Kaag, cand. C. W. Corts, hulppred. te Alphen a/d Rijn. Benoemd: tot hulpprediker te Oolt- gensplaat-Langestraat, J. Nijenhuis, gods dienstonderwijzer te Ermelo, die deze be noeming heeft aangenomen. Geref. Kerken. Drietal: te Haaksbergen, cand. H. Rab- bers, hulppred. te Ruinen; cand. W. S. Schenk, hulppred. te Zaandam en cand. Joh. Verhave, hulppred. te Naarden-Bussum. Tweetal: te Veendam (2e pred.pl.) D. de Boer te Munnekzijl en W. J. Meister te Wommels. Beroepen: te Venlo cand. D. Wijnbeek te Amsterdam; te Zwijndrecht H. de Moor te Boskoop, die bedankte voor Rijswijk (Z.-H.) Aangenomen: naar Dieren G. van Andel te Ooster-Nijkerk; naar Knijpe cand. J. Goris, hulppred. te Krommenie; naar Rot terdam-Zuid (vac. prof. Brillenburg Wurth) G. R. Visser te Oudewater, die bedankte voor 's-Gravenhage-West (7e pred.pl.). Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen: te Amsterdam-C. F. A. den Boeft te Rotterdam-Kralingen; te Bunscho ten-Spakenburg W. Scheele te Zwijndrecht; te Monster E. Teunis te Oostzaan. Bedankt: voor IJsselmuiden-Grafhorst J. v. d. Zwaag te Ambt-Vollenhove. Benoemd; tot hulppred. te Groningen ds. H. Brink te Onderdendam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: te Aarlanderveen-Nieuw- koop M. Baan te Bussum; te Bunschoten- Spakenburg D. van Wilsum te Kornhorn. Geref. Gemeenten. Beroepen: te Hilversum T. Dorresteya te Opheusden. Evang. Luth. Kerk. ..Bedankt: voor Rotterdam J. van Leeu wen te Nieuwe-Pekela. APPèL VAN LEGER DES HEILS Het Leger des Heils (stichter William Booth) zal 5 November 's avonds half acht in K. en W. te Den Haag een „algemeen appèl" houden en zich dan presenteeren aan commandant Bouwe Vlas, die zal worden ge assisteerd door den chef-secretaris lt.-koio- nel Jac. Smael en den divisie-officier, bri gadier M. Huyg. Dit appèl beteekent een afsluiten van de periode, waarin het Leger des Heils uitslui tend als een evangelisatie-beweging moest werken en tevens een hereeniging van alle takken van arbeid, zooals die voor de liquidatie in Maart 1941 functioneerden. DE BETEEKENIS VAN DE KERK VOOR DUITSCHLAND Ds. Niemoeller heeft een verklaring afge- legr over de beteekenis van de kerk voor Duitschland en wel naar aanleiding van een. aan de Duitsche Evang. Kerk gerichte uit- noodiging om in Februari een delegatie te zenden naar de bijeenkomst van den We reldkerkenraad te Genève, aldus de „Duit sche nieuwsdienst in de Britsche zóne. ..De Kerk", zoo zei hij, is een van de weinige stemmen, waarmee het Duitsche volk tot het hart van andere volkeren kan spreken". HET CONFLICT IN DE GEREF. KERKEN. Op verzoek van de Gen. Synode heeft de kerikeraad der Geref. Kerk van Rotterdam-C. aan ds G. Bouwmeester een half jaar verlof verleend, ten einde in allerlei plaatsen in verband met het conflict in de Geref. kerken op voorlichtingsvergaderingen het woord te voeren. Te Aduard (Gr.) is een Geref. kerk (onder houdende art. 31 K.O.) ontstaan, terwijl ook te Wetsinge-Sauwerd godsdienstoefeningen vanwege deze kerk worden gehouden. NED. PROFESSOREN BEZOEKEN LEUVEN Een belangrijke groep Ned. hoogleeraren heeft een bezoek gebracht aan de Leuven- sche universiteit. Deze professoren konden zich ter plaatse rekenschap geven van de aan de universiteit toegebrachte schade, alsmede van het tempo van de herstellings werken. AMBTSAANVAARDING PROF. DR. A. J. M. HOLMER. Dr. A. J. M. Holmer, voorheen verbonden aan het Gemeente-ziekenhuis te 's-Graven- hage, heeft het hoogleeraarsambt aan de R.Ü. te Leiden aanvaard met het uitspreken eener rede, getiteld: „Beschouwingen over het verband tusschen vorm en functie bin nen het gebied van verloskunde en gynae cologie". Onder de vele aanwezigen bij deze plechtigheid bevonden zich artsen, direc teuren en verplegend personeel van het Ge meente-ziekenhuis in de Residentie. PROMOTIES. Aan de Vrije Universiteit te A'dam is cum laude gepromoveerd tot doctor in de Rechts geleerdheid, Mr. N. Okma, op het proefschrift „Misbruik van Recht". Academische examens. AMSTERDAM, V. U. Geslaagd voor het cand.-examen theologie H. Schut, Amster dam; cand.-ex. rechten mej. A. L. J. J. Bok, Ermelo. GRONINGEN. Geslaagd voor cand. ex. wis- en natuurkunde (k) J. C. van Veen en voor het kerkel. voorbereid, examen de heer F. W. Dekker. GRONINGEN. Geslaagd voor cand. ex. letteren en wijsbegeerte (Nederlandsch) W. Diemer en A. Sassen; cand. ex. godge leerdheid mej.. J. Banning; cand. ex. ge neeskunde C. A. Oosterheert. GRONINGEN. Geslaagd voor het cand, ex. theologie. D. J. van Wezep. GRONINGEN. Voor het artsexamen le ged. zijn geslaagd: mej. J. W van Heel. J. Julius en B. Zuiderhoek; het artsex. A. P. R. W. Meyer en G. J. Ubbrink. LEIDEN, 2 Nov. Geslaagd voor het can- didaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren: G. C. T. van Tets te Leiden. F G. Regtdoor- zee Greup te Leiden, J. L. Antheunissen te Den Haag, M. Guljé te Leiden. W. H. v. d. Sande Bakhuijzen te Leiden, mej. G. van. Swaaij te Den Haag en L. H. v. d. Bilt te Rotterdam. UTRECHT. Geslaagd voor het artsex.: Ch. van Rossum, R. Nicolai; semi-arts: J. v. d. Veen, mej. J.E. Ultee, mej. A.M. Roosenburg J. J. Mous, M. M. Matlener, S. P. ten Holt, P. A. de Groot, M. G. J. Fock, H. Buys, doet. Ned. letteren; H. F. A. v. d. Lubbe. WAGENINGEN. Geslaagd voor prop. ex. J. G. C. Gerritsen, M. Huige, J. F. Kooit haas. T. M. Wormer, F. Zomer,

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 2