Kerkhervorming in Pieterskerk herdacht Uit den Omtrek Te koop aangeboden NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 1 NOVEMBER 1945 De Reformatie van 1945 „Staat dan in vrijheid, waarmede Chris tus ons vrijgemaakt heeft en wordt niet we derom met liet juk der dienstbaarheid be vangen". Zoo luidde het woord van den apostel Paulus tot de gemeente van Gala ten, die onder de wet van Mozes gebukt gingen. Dezen tekst koos gisteravond ds W. H. Kelder Jr. in den herdenkingsdienst van dè Kerkhervorming, welke in de eeuwen oude Pieterskerk plaats vond. Dit jaar droeg deze dienst een bijzonder karakter, daar ook op dezen dag in de Nieuwe Kerk te Am sterdam de nieuwe Gen. Synode der Ned. Herv. Kerk zich uit de deformatie als in Luthers dagen en in 1618 ophief en zich re formeerde. Zeker, de Hervormingsdag was voor de Unia Sancta immer van bijzondere beteekenis. Maar het was geen toevallig heid. dat de Kerk in nieuwe samenstelling op 31 Oct. 1945 in Generale Synode in Am sterdam is bijeengekomen. Jaren van be proeving zijn over de Kerk heengegaaan, een doemwaardige verlamming lag over haar. Hier verstaan we iets van de hoofd lijn der kerkhistorie. De Kerk geformeerd, de Sterk in deformatie, maar ook de Kerk op Gods tijd weer gereformeerd. Spr. waar schuwde voor de valsche vrijheid. De reali teit van Paulus' woord aan de Galaten is deze: Om waarlijk vrij te zijn, moet ge door Christus zijn vrijgemaakt. ïn de Javastraai 100 te Den Haag was het kerkelijk systeem tot een fossiiiteit geraakt. Op de Gen. Sy node rust een vorstelijke taak; de Kerk op haar belijdenis werkelijk vrij te maken. De Kerk heeft zich 180 gr. omgewend en zal waken om weer niet het slavenjuk op zich te laden. Hoe? Door het gebed; Venï Creator Spiritus. Paplus durft de beeldspraak aan. dat hij een slaaf van Christus geworden is. Zonder Christus is de vrijheid slavenwerk, met Christus koninklijk, priesterlijk werk Na het dankgebed werd de dienst beëindigd met het zingen van Ps. 105 vers 3 en 24. Oproep bouwvakarbeiders De wederopbouw van Vlissingen vordert slechts langzaam wegens gebrek aam bouw vakarbeiders. Er is directe behoefte aan tim merlieden, metselaars, opperlieden, stuca- doors, grondwerkers, loodgieters, enz. De arbeiders ontvangen het loon dat in hun woongemeente voor hum beroep geldt, daar bij ontvangen de gehuwden en ongehuw de kostwinners vrij kost en huisvesting. De ongehuwden niet kostwinners betalen hiervoor f 1 per dag. Bouwvakarbei- der's van Leiden, werkt daadwerkelijk mede aan den wederopbouw van Vlissingem en meldt u op de afd. Bouwbedrijven van het Gew. Arbeidsbureau, Douzastraat 2a. Leidsche telegrammen Naar wij vernemen zijn de schilderijen ven C. Eu .elbrechts. „De Beweerkog" en het „Ziel f port ret" van Lucas v. Leyden, welke In het Mauritshuis te Den Haag waren ten toongesteld, weder in de Lakenhal terugge keerd. In één der zalen is thans een expositie van Leidsche stadsgezichten inge richt. Het Ma.redijkkwartier belegde in de Stadsgehoorzaal een feestavond. De voorz.. de heer G. A. Sassen, opende dezen avond met een kort woord, waaraa uit het midden der leden een vereenigingsvlag werd aange boden. Het gebodene op dezen avond stond od hoog peil. Het orkest „Gerhof" verzorgde met muzikale shows het leeuwenaandeel van het programma. Naar wij vernemen, heeft de Mij voor Toonkunst tot dirigent van het bekende Kamer-Orkest benoemd Ivon Baarspul, wel bekend van het Residentie-Orkest, waarover hij meerdere malen den dirigeerstok zwaaide. Wanneer zal Leiden kunnen genieten van de uitvoeringen van een eigen Symphonie Or kest? H.O.R.A.-vergadering. De afd. Leiden van de H.O.R.A., Vereeniging tot Ondersteu ning van Burgerlijke Ambtenaren, hield weer voor het eerst sinds 1941 een druk be zochte vergadering. De voorz. herdacht in zijn openingswoord de leden, die in de oorlogsjaren gevallen wa ren, en bracht dank aan de heeren v. d. Burg en Huykman, die de H.O.R.A. in den bezet- tingstijd hadden bestuurd. Tevens dee'de hij mede. dat de afd. tihans ruim 450 leden telt. In de bestuursformatie kwam een:ge ver andering door het periodiek aftreden van 3 leden. De administrateur, de heer v. d. Berg. bracht een uitgebreid verslag uit over de lotgevallen van de vereenigingen het her stellingsoord te Ede gedurende den bezet tingstijd. Met algemeene stemmen werd besloten om In Maart 1946 een propaganda-avond te or- ga niseeren. N.V.B., afd. Leiden. De gehouden bestuurs verkiezing voor de afd. Leiden van den Ned. Voetbalbond heeft tot resultaat gehad, dat de aftredende bestuursleden, de heeren G. J. v. d. Ploeg. G- A. Brokaar en C. Burggraaf, zijn herkozen. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand October 1945 ingelegd f 34 917.10 en terugbetaald f357.242 88. Het tegoed der 23 647 inleggers, hieronder begrepen 1356 deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde October 1945 f 16.171.658.57. U.V.V. KRIJGT HULP. Wij vernamen, dat de vrouwelijke gedeti neerden in de Doelenkazeme zullen worden ingeschakeld als hulp der U.V.V. Huisvróu wen worden in de gelegenheid gesteld sokken en kousen tegen vergoeding van 10 ct. per stuk of 20 ct per paar door hen te laten stoppen. De kousen of sokken dienen echter gewassclten en behoorlijk verpakt te zijn (het etiket), terwijl stopmateriaal moet bij gevoegd worden. Zaterdagmorgen van 10— 12 uur kunnen de pakketjes op kamer 112 van het Stadhuis worden afgegeven. DISTRIBUTIE VARIA De ingevulde aanvraagformulieren voor boven- of onderkleeding kunnen morgen worden ingediend door de letters Hom t/m. Hy., terwijl blanco formulieren kunnen wor den afgehaald door de letters E t/m. L. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBOREN: Sara M., dr van H. v. d. Meer en H. J. Nievaart; Frederik, zn van J. Hart man en J. van Putten; Johannes, zn van L. Fidom en M. H. Rutjens; Hendrik us H., zn van L. Fidom en M H. Rutjens; Greta C~ dr van P. Hermans en G. C. Oexman. OVERLEDEN: J. Huisman, 6 m.; G. Heems kerk 2 w.; M. M. Schiock-Koppers, 80 j.; H D ekker. 78 j.; J. W. D. Terpstra. 26 j. ONDERTROUWD: H. J. de Boer. 30 j.. en G. A. Eggink. 28 j.; F. Kroesemeijer, 22 j., en G. de Haan, 25 j. .GEHUWD: J. J. H. van Ree en E. C. A. Jfcetbergen; W L. P. M. Smeenk en M. J. ttbboei. Ook in de Evang. Luth. kerk werd een herdenkingsdienst gehouden, waarin voor gingen ds. Ph. Makkink en dr. J. Riemens, em. pred., terwijl in het kerkgebouw der Geref. Gemeente ds. L. Rijken voor de jeugdvereenigingen over de Kerkhervorming sprak. Deze deed dit aan de hand van Efez. 2:8-9. Allereerst gaf dr Rijksen een inzicht van de beteekenis van het gebeuren op 31 Oct. 1517, om daarna een oogenblik stil te staan bij den persoon en het werk van Maarten Luther. In het tweede gedeelte van zijn rede wees spr op de beteekenis van de kerkhervorming ook voor dezen tijd. Spr deed een beroep op alle protest-anten om hun belijdenis ook waarlijk te beleven De dienst werd besloten met het zingen van het Lutherlied. EI VIND BERGGRAV PREEKT IN DE ACADEMIE. De bekende bisschop van Oslo en primaat der Noorsche Staatskerk, Bisschop Eivind Berggrav. brengt dezer dagen een bezoek aan ons land. In den oorlog maakte hij naam door zijn prachtige houding tegenover de Dudtsche bezettingsautoriteiten. Onze lezers herinneren hem zich waarschijnlijk uit zijn boeken o.a. ,,de Ziel van den Gevangene" en „In het Land van de Middernachzon". Terecht ziet het Noorsche volk in hem één van zijn geestelijke leiders; ook buiten zijn land wordt hij beschouwd als een der meest vooraanstaande figuren op geestelijk en po litiek gebied. Nu hij thans enkele dagen in Nederland vertoeft om de eerste vergadering van de nieuwe Synode der Nederlandsche Hervorm de Kerk bij te wonen, heeft hij zich bereid verklaard om op a.s. Donderdag 19.30 uur in de Leidsche Universiteit een Academiepreek te houden. HAZERSWOUDE. Met ingang van 1 Jan. '46 is in de plaats van mej. Kerkhoven als onderwijzeres aan de Chr. school (hoofd B. Offringer) benoemd mej. L. Brouwër te Steen wijk. Mej. M. J. H. Hebly, tot dusver onder wijzeres aan de Chr, school, is in vasten dienst benoemd. en KATWIJK Katwijksche Kunstkring. De vraag naar goede kunst en goede cultureele voorlichting is in dezen na-oorlogschen tijd sterk en alge meen. Het zou dus zeker interessant zijn, eens een proef te nemen, waaruit de levensvat baarheid van een Katwijkschen Kunstkring zou blijken. Afgezien van intieme bijeen komsten hier en daar in den oorlogstijd, heeft hier tot nu toe niets van dien aard be staan, hetgeen toch wel eenige verwondering mag wekken, want Katwijk is een gemeente met byna twintig duizend inwoners Op initiatief van den heer S. H. van E ij bergen Jr. is nu een begin gemaakt, en besloten tot oprichting van den „Katwijk schen Kunstkring", waarvan het eerste naar buiten treden reeds heeft plaatsgehad met het concert van Maandagavond j.l. Naast den heer Van Eijbergen vormen de heeren H. Bouman, A. C. W. Verhees, C. Steinz en Leen Haasnoot, onderwijzer en dirigent van „Katwijk's Kerkkoor", het voor- loopig bestuur. Men heeft groote plannen. Behalve het genoemde concert, komen er nog drie dit seizoen, eveneens van kamermuziek. Verder één declamatie- en één filmavond, terwijl daarnaast tentoonstellingen van schilder- en teekenkunst en lezingen over onderwerpen van artistieken en wetenschappelijken aard zullen worden georganiseerd. Het ligt in de bedoeling men zal zich daar ook streng aan houden uitsluitend eerste rangs artis- ten en prominente sprekers uit te noodigen. KATWIJKSCHE KUNSTKRING le Concert. Willy Fens (piano) De avond van 29 October 1945 is waard in de Katwijksche analen opgeteekend ie wor den als een zeer bijzondere. Een eigen mu ziekleven is voor deze gemeente op dit tijd stip ingeluid. Het publiek, dat de Oranjezaal zoo goed als geheel vulde, besefte dit zicht baar. Het programma, dat de Rotterdamsche pia niste tot verklanking bracht, was, op het slot na, in chronologische volgorde samengesteld. Bach (de groote Johann Sebastian), opende de rij van componisten met de Toccata in D-dur, samengesteld uit een Fantasia en Fuga. Technisch vertolkte de pianiste dit zware werk bijzonder knap, geestelijk deed het ons niet zooveel. Natuurlijk had zij ook tijd noodig, om er „in" te komen, maar het kwam ons toch voor, dat de muziek van de oude grootmeesters haar minder goed ligt. Deze opvatting vonden we bevestigd in haar vertolking van Haydn's „Andante varié", in f-moll. Met Brahms, in zijn twee Rhap- sodieën (1 en 2. opus 79), begon Willy Fens te ontroeren. Brahms kan vaak de forschheid en wilskracht, die haar spel kenmerken, ver dragen. Van nu af ging het crescendo. De impressionisten kwamen aan de beurt en daarin leefde de pianiste zich ten volle uit. De Nederlander Henri Zagwijn heeft in zijn zes „Stemmen" (natuurimpressies) iets moois, hoewel niet altijd iets eigen, gegeven. In 't bijzonder in „Zomerweelde" werden we getroffen door de prachtige klankkleur, die volkomen juist in de vertolking werd weer gegeven. Debussy spande de kroon. Hier gaf de kunstenares subliem werk te hooien. ,Xa Cathédrale engloutie" en „Feux d'Art5- fice" werden tot herscheppingen van hooge orde. C h o p i n 's „Etude in f-moll. en „Bal lade in g-moll", hoewel niet zeer romantisch geïnterpreteerd, voldeden toch zeer wel. De toegift „Jardins sous la pluie" was o.i. eigen lijk het hoogtepunt van het concert door de boeiende klankenweelde, waarmee de pia niste het ons voortooverde. Job. van W. LIS SE. ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR Belangrijke vergadering afdeeling Lisse. Onder presidium van den heer C. J. Segers kwam de afd. Lisse in vergadering bijeen. Er was een zeer groote opkomst In zijn openingsrede herdacht de voorzitter de leden die overleden zijn, in het bijzonder de heeren B. Donk. H. Wessels. J. de Graaf. S. Schone- veld en G. C. Segers. Daarna gaf hij een overzicht over den toestand in het vak, waarin zich vele perspectieven openen. Besloten werd om dr A. J. Verhagen, den voorz. van het Hoofdbetsuur, die in 1946 aftreed, weer candïdaat te stellen. V-oorts werd besloten om zoo mogelijk in het voor jaar 1946 een groote bloemententoonstelling te organiseeren. Het financieel verslag maakte melding van een batig saldo. Een breede discussie werd gevoerd over de uitbreiding van het areaal. Een voorstel van den heer D. W. Lefeber, om een onderzoek in te stellen wie voor uitbreiding in aan merking komen, werd aangenomen. Deze lijst zal via het Hoofdbestuur en de pl. afdee- lingen samengesteld moeten worden. Een voorstel om adhaesie te betuigen aan hef voorstel van de afd. Anna Paulowna, om 10 pet uitbreiding tulpen, werd verworpen. Het voorstel-D. W. Lefeber om tegen te stemmen voor samensmelting van teelt- bewijzen werd aangenomen en overgenomen en zal ter kennis van het Hoofdbestuur wor den gebracht. De heer Schoorl bracht het snij con tract ter sprake en drong aan op meer naleving daar van. Wij moeten dit doorvoeren of opheffen. Zooals de toestand momenteel is. gaat het niet. De heer Grullemans deed het belangrijke voorstel om te Lisse een permanente tentoon stelling te houden. Lisse is het centrum van de bloembollenstreek. Laten wij hiervoor een gebouw zoeken of een nieuw gebouw stich ten. Deze gedachte zal door het bestuur nader onder de oogen worden gezien. Hierna sluiting. NOORD WIJK. Benoeming. Tot vuurtorenwachter, tevens hoofd van de Kustwacht, is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd de heer K. Soetekouvv. Promotie Burgemeester. 6 Nov. a.s. hoopt burgemeester J. B. V. M. J v. d. Mortel aan de R.K. Universiteit te Nijmegen te pro- moveeren op een proefschrift getiteld: „De positie van den Landdrost in Noord Brabant van 1807—1810". RIJNSBURG. Intrede dr van Niftrik. Na te zijn bevestigd door prof. dr M. van Rhijn uit Utrecht, deed dr G. G. van Niftrik zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Zeist (in de vac.-ds F. G. Hospers). waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van' Joh. 10:11. VOORSCHOTEN. Hedenavond 8 uur spreekt in het ge bouw voor Chr. Belangen mr, J. J. R. Schmal, lid van Ged. Staten, over Chr. His torisch, juist nu. Sport en Wedstrijden 0e Zaterdagmiddag-competitie De uitslagen van de competitiewedstrijden van Zaterdagmiddag j.l. luiden: 4e kl. N.V.B.: Ter Leede—A.R.C. 5—5: Rijnsb. BoysNoordwijk 31; R.A.F.C.N.V. (R.A.F. niet opgekomen). le kl N.V.B., afd. Leiden; Katwijk 1— Noordwijk 2. 12—3. 2e kl.: T. en D.C.N.V. 2. 6—0; Alphia— Quick Boys 3, 07. 3e kL: Leiden 3Quick Boys 5, 36; A.R.C. 4Rijnsb. Boys 4, 22. Jun. A: Quick Boys (B)Quick Boys (A) 28: Warmunda (B)Warmunda (A) 05. Jun. B., afd. A.: K.R.V.—A.S.C. (A). KRV. niet opgekomen: Roodenburg (A)Alph. Boa'S 30. Jun. B., afd. B.: KatwijkRoodenburg (B) 1—4; A.S.C. (B)—Lisse 4—9. In de 4e kl. N.V.B. wist A.R.C. tegen Ter Leede voor de rust een 52 voorsprong te nemen. Ter Leede kwam echter in de tweede helft geweldig opzetten en slaagde er in. na spannenden strijd, den stand gelijk te maken. Het eerste winstpuntje voor de Alphenaren. Noordwijk speelde in Rijnsburg tegen de Rijnsb. Boys een onfortuinlijken wedstrijd. Na een kwartier spelen moest Arend Smit wegens een blessure uitvallen en speelde Noordwijk met 10 man verder. De rust ging met een 31 voorsprong voor de Rijnsburgers in. Na de rust had Noordwijk zijn gebles seerden keeper opgesteld, maar deze moest na 10 min. spelen, nu met een oogblessure en hersenschudding, uit het veld gedragen worden. Er werd verder niet meer gescoord. De derde overwinning voor de Boys. C.N.V. toog naar Valkenburg om daar de R.A.F. te ontmoeten. De sportleider daar vertelde, dat de heeren niet over een veld konden beschik ken en er geen spelers aanwezig waren. Hij stelde een 11 of 22 uitslag voor. Waarde vliegers zoo zijn bij ons de manieren niet 1 In de le kl. haalde Katwijk haar eerste overwinning binnen en versloeg Noord wijk 2 met rake cijfers, n.l. 12—^, T. en D. en Quick Boys 3 bleven in de 2e kl. C.N.V. 2 en Alphia de baas en zegevier den resp. met niet minder dan 60 en 07. Quick Boys 5 zegevierde in Leiden over Leiden 3 met 36 en A.R.C. 4 en Rijnsb. Boys 4 deelden eerlijk de puntjes (44). Bij de A-juniores lieten de A's van Quick Boys en Warmunda over de B's hun meer derheid blijken. De cijfers 28 en 05 spre ken voor zich. In de afd. A. van de juniores B. stevent Roodenburg (A) regelrecht ©p het jtampioenschap af «n versloeg haar concur rent Alph. Boys met 3—1. Roodenburg (B) behaalde haar eerste overwinning in de B- afd. op Katwijk, terwijl de jeugd van Lisse weer met ferme cijfers won, ditmaal van AJ5.C. (B). L.P.S.V.R.A.F.-comb. 3—3. De L.P.S.V. verschijnt met enkele invallers in het veld maar steekt direct goed van wal. De R.A.F.-verdediging geeft echter „niet thuis". Geleidelijk aan neemt de R.A.F. het spel geheel in handen en weet de rechts buiten vanaf de cornerlijn den LPSV-keeper te verschalken. Wel maakt de L.P.S.V. door haar midvoor gelijk, maar nog voor de rust neemt de R.A.F. door haar uitstekend spelenden linksbinnen een 13-voorsprong. Verwachtten we na de rust een zelfde spel- beeld te zien, we kwamen bedrogen uit. De L.P.S.V. speelde enthousiast verder en legde de R.A.F. dikwijls haar wil op. De links binnen en midvoor zorgden er voor den stand gelijk te maken. Wat de beide ploegen verder ook deden voor den winnenden goal, de stand bleef' ongewijzigd. Scheidsrechter Swanenberg leidde correct. LANENLOOP DWARS DOOR OEGSTGEEST. De Vereenigingsprijs, de Oranjewisselbeker. werd Zaterdag niet gewonnen door Siomo uit Den Haag, doch door W.I.K. uit Wassenaar. Damclub „Lisse Vooruit". 5e ronde: W. WarmerdamG. 't Hart 02. N. DekkerA. Mooijekind 20. A. WyhhoutD. Vergunst 20, C. BaartmanG. .v d. Voet 11, G. BalkenendeJ. v. Hal 11, S. v. d. Klauw J. Langbroek 11, A. BalkenendeJ. G. Snel 02. H v. DrunenS. Algera 02. N. J. v. HalK. v. Essen 20, C. Boog er dJ. Schrier 02. Lisser Schaakclub, le ronde; H. v. Wamel P. Boogerd 10, 3e ronde: R. Hooge woning G. Dekker uitg.; B. v. SteenselJ. Dekker 01, W AlgeraJ. G. Snel 01, P. Bouma E. Baartman 01, P. BoogerdA. Philippo uitg.; M. KoppenaalH. v. Wamel uitg.; C. v. d RipP. Pols uitg. De Chr. Korfbalver. „Fiks" heeft haar oude terrein aan het eind van den Hofdijck we derom terug. De animo is hierdoor zeer toe genomen. Met 2 twaalftallen is voor de win- terwedstrijden van het district Zuid-Holland (Noord) van den Chr. Korfbalbond ingeschre ven, resp. in le en 3e klas. Zaterdag j.l. werd de eerste ontmoeting van deze wedstrijden gespeeld en wel tegen het Haagsche V.E.S. De wind was een groote handicap en het spel nog wat onwennig. Des ondanks werd het een verdiende 21 over winning. Zaterdag a.s. wordt gespeeld Fiks n F.O.P. II A en Zaterdag 10 Nov, Fiks I Ijsvogels I (Den Haag). zwaar eiken ameublement, dres soir, 4 stoelen, 2 rrapauds met tafel. En een groote vulkachel. Te bez. Vrijdag tusscben 2 en 5 u. Berkheistraat 29, Wassenaar. KATWIJKER EN DELFT EN AAR HOUDEN OPGELEGDE STRAF. In de zaak tegen den landstormer A. Ros te Katwijk, die door het Bjjz. Gerechtshof te 's-Gravenhage was veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf, bepaalde de Bijzon dere Raad van Cassatie, waarvan Mr. D. Tol lenaar te Beekbergen als militair raadsheer optreedt, het cassatieberoep onontvankelijk. Eveneens werd het cassatieberoep verworpen van den landstormer E. de Kerf uit Axel. die tot 20 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. De zaak tegen D. v. Wijk te Pijnacker weid 14 dagen aangehouden. Hierna nam de proc.-fisc. baron v. Tuyll van Serooskerken conclusie in de zaak tegen Jac. Breedveld te Delft, die tot de doodstraf was veroordeeld, en verwierp het cassatieberoep, hetgeen hij ook deed in de zaak tegen J. P. Kuur uit Delft, die wegens het verraden van radioluisteraars, tot 5 jaar was veroordeeld. EEN ZELDZAME PRESTATIE. Zoowel ds. H. J. Jaanus, Ev. Luth. pred. te Rotterdam, als zijn echtgenoote, mevr. M. L. Jaanus-Bouman, zijn cum laude geslaagd voor het doet. examen theologie. Wat de Radio vanavond brengt Programma van Hilversum I (361 M.) 18.04 Ster van den dag. Maggie Teyte. 18.30 C. v. d. Lende over: „Het congres van het Wereldverbond van Vakvereenigingen te Parijs". 18.45 André Kostelanetz speelt Mark Twain. 19.00 Nieuwsber. en reportage. 19.30 Jan Corduwener Non-stop. 20.00 Dr. P. J. Meertens over: „De doodstraf". 20.15 Radio Philharmonisch orkest o.l.v. Albert v. Raalte ongev. 21.0021.20 Pauze. Cultureele agenda. 22.15 Prof. Dr. P. Gevl over: Nationaliteits besef in onze historie (2). 22.30 Pro Arte kwartet. 23.01 Nieuwsber. 23.15 Avondwijding Ds. E. H. Blauwendraad, Ned. Herv. pred. te Baarn. 23.30 Afkondiging en Wilhelmus Programma van Hilversum II (415 M.) 18.01 Nieuwsber., progr.-overz., persoverz. 18.30 Al Bowllv, zang en Sydney Torch, orgel. 19.00 Stephan Askenase, piano. 19.30 Voor de Ned. Strijdkrachten. 20.01 Omroeporkest oJ.v. Mannus van 't "Woud. 20.30 Ir. C. Maliepaard over: „De boer en de arbeiders" 20.45 Om roeporkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 21.00 R.V.D. antwoordt. 21.15 Zangvaria. 21.45 R.K. Avondwijding. 22.01 Nieuwsber. en P.S. 22.15 Dansorkest Ambrose, met zang van o.a. Jack Cooper. Vera Limn en Anne Shelton. 22.50 Afkondiging en Wilhelmus. 23.01 A.N.P.- nieuws op dicteersnelheid. BEURS VAN 30/10 31/10 Atch. T. 95 95% Baltim. 21% 22% Can. P. 15% 16% Chsap 56% 56% NY Cen 27% 28% Perm 41% 21% S. Rail 49% 51% Un. Pac. 139 141% Arg 96* 96% Al. Ch. 173»'4 173 Am. Can 101 101% Am. RM 27 28% Am. Sm. 58% 59 A T en P 186% 186% Am. Tob 87 87% Anac. 38% 39% B. Steel 92 94% Case 42 42% Ch. N Bk 44% 44% Chrysl. 122% 125 City FC 51% 52% Cons. Ed 33", 33% Dupd N 182 184 E. Kod 209 218 GenEl 46% 47% Gen. Mot 72% 74 Good Y 61 61", In Harv 89% 89% I. Nickel 34% 35 El. B en S 18", 19% Int. T a T 25", 26 "2 Kennec. 44 44% Montg. 67% 68% N. Cit B 48 49 Pack Mot 7% 8 Pure O 21 21% Radio C 15% 15% Rep. St 26% 27% Revn Tb 38% 38% Shell U 28% 28% Socony 16 "4 16% Sperrv C 33% 33% St. O NJ 64% 64% Studeb. 27% 28% Texas C 56 56% Un. Air 30% 31% Un. Corp. 3% 3% NEW YORK. 30/19 Un. Fr. 113% US Rub 69 US Si.ee! it1,4 W-house - 34% Wworth 47% Air Rid 47 Va Am. Car 58 AFP 7 pr 113',a AFP a 5% A. Povvp 88% Am. Loc 35% Am. Mel 31 Am. Rad 16% Am. Sug 50% Am. Vise 57 Am. WW 17% All. Ref. 36% Bald. L 28% Bendix 57% Boeing 25 Cer Pas 40% Cont. C 45 Curt Wr. 7% Douglas 91 El. Pow 139 El. Pow 18% G. Foods 50% Gulf Oil 58 Hudson 28% I. Pow. g 40% I. Pow pr 109% J. Manv. 138 Lockh. 32% N. Bisc. 31% N. Dist 60% N. Steel 79% Norf. W 253 Nth Am 28% North P 28% Pa-ram. 43% Ph Dodge 34 Ph. Petr. 50% Pr. en G 64% PS o NY 25 Sear» R 37 31/19 114% 70 80% 34% 48% 48% 45% 7% 94% 29% 41% 110% 137 Va 33% 31% 64% 80% 251 27% 30 44%

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3