SAVOY" RESTAURANT Plechtige Wijdingsure in de Pieterskerk De organisatie van de 3 October-optochten Tal van Kamerleden voelen zich bezwaard DEN GEHEELEN DAG NIEUWE LEÏD8CHE COURANT DINSDAG Z OCTOBER 1941 De herdenking begonnen Gisteravond heeft de Chr. Zangver.-Kerk koor „Ex Animo", o.l.v. Herman de Wolff op trnditioneele wijze de 3 Octoberviering inge wijd. Ook het jeugdkoor van ,,Ex Animo" ert de organist Leo Mens verleenden hierbij hun medewerking. „Ex Animo" heeft ons in deze feestelijke wijdingsure weer doen genieten van uitste kenden zang. Hoe frisch klonken ook de kin derstemmen op in het Lof zij den Heer, den Almachtigen Koning der eere! en Dankt, dankt nu allen God. tezamen met het groote koor. De heer Leo Mens bracht op het in restau ratie zijnde orgel op meesterlijke wijze ten gehoore Toccata van Sweelinck en 3 koraal- bewerkingen van Joh. Seb. Bach op „Wie maar den Goeden God laat zorgen". De feestredenaar, Ds. Kuilman, wees er in zijn rede op, dat we juist nu. nu we zelf jaren van moeite en verdrukking, strijd en lijden achter den rug hebben, maar ook in de verlossing zijn gezet, ons recht kunnen in denken, wat het beleg en ontzet van Leiden in 1574 heeft beteekend. Spr. voerde zijn hoorders in den geest mee naar den eigen lijken geestelijken strijd der Vaderen, waar, als het goed was, ook wij in gestaan hebben. Diploma zwemmen In de Overdekte Zweminrichting vond het diplomazwemmen A en B plaats. De navol gende candidaten zijn geslaagd: Diploma A: Dames en meisjes: P. Kerk vliet; W. v. d. Pol; J. Siebert; M. v. Haar lem; E. Haasbeek; C. de Graaf; M. Marijt; M. Eikelboom; E. Beekman: A. Haneveld; M. Mechelse.W. Langeveld; S. Pet v. Varink; M. F. Slierings-Hoppenbrouwer; A. Gijzenij; R. Keunen; H. Keunen; G. C. Bulthuis; H. ten Have; J. Boekooi: J. Bink: E. BekooijM. Hamerling; J. l'Amie; C. Duijveman; C. Pet; M. Verver; J. Filippo; R. Ouwerkerk; R. Fles; A. Oostendorp; J. Oostendorp; B. Keizer; D. Sloot; B. Arbouw. Diploma A Heeren: J. Post; H. Buitendijk: W. Koreman; G. Holswilder; G. Ravensber- gen: T. v. d. Zeeuw; R. Molenaar; W. Zon neveld P. Homburg; F. Robbers; M. Bruins Slot; J. de Miranda; B. de Haas; L. Disse- veld; H. Slijkhuis; S. Honsbeek; G. v. Nierop. Diploma B dames en meisjes: C. Sierat*; G. Hulsbos: N. Rotteveel-Neef jes: G. Mechelse G. Kluivers; W. Bogers; A. Meurs; C. M. Kluivers: B. v. Iterson-Klaaster- mans; M. Tuininga; A. Emink; C. Bergers; J. Filippo: J. de Haan; B. Keizer: T. Ser- vaas; C. Bogers; G. Meurs; L. v. Sloters; J. v. Ruiten. Diploma B Heeren: G. J. Brussel: J. Post; S. Honsbeek: J. Faber; H. Buitendijk. Kerk en School Geref. Kerken Aan genomen: naar Apeldoorn (vac. E. I. F. Nawijn) S. Eringa te Franeker; naar Driebergen (vac. H. Torenbeek) A» de Bruin te Opperdoes. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Midwolda, L. Holtriigter te Hatrlingen. Kerkelijke examens Het classicaal bestuur van 's-Gravenhage heeft na gehouden examen de acte gods dienstonderwijs in de Ned. Herv. Kerk uit gereikt aan de heeren J. Vellekoop te Delft en J. F. Mensinga te 's-Gravenhage. PROF, DR B. M. TELDERS HERDACHT In een uiterst sobere doch treffende ge dachtenisure, gistermiddag in het groot audi torium der Leid9Che Universiteiten gehouden, is het overlijden van den onder professoren en studenten zoo algemeen geaohten en in binnen- en buitenland zoo hoog gewaardeer- den prof. dr B. M. Telders herdacht. Onder de zeer vele aanwezigen merkten wij o.m. op de ministers mr E N. van Klef- fens en dr ir J. A. Ringers. Prof. mr R. P. Cleveringa. decaan van de faculteit der Rechtsgeleerdheid, sprak de her denkingsrede uit en deze noemde prof. Tel ders een sieraad van de faculteit der Rechtsgeleerdheid. Hij was een man van breeder blik maar tevens iemand van diepe beschouwingen. Hij was een noest en scherpzinnig werker, doch voor alles was hij jurist. Prof. Cleveringa gaf tenslotte op fijne wijze nog even een voorziohtigen indruk van het geloofsleven van den overleden hoog leeraar. Het is zijn geloof geweest, dat hem in den geestelijken strijd, dien hij te strijden had, heeft gesterkt. UTRECHT. Op een proefschrift getiteld ..Ontlome of the gieology of the eastern part óf the province of oriente> Cuba" is tot doctor in de wis- en natuurkunde gepromoveerd F. G. Keijzer, geb. te Voorburg. WAGENINGEN, Landbouwhoogeschool. Geslaagd op 29 Sept. voor het candidaatsexa- men tuinbouw: J. H. Brust, J. J. Doesburg, C. L. W. Ruys, J. P. Schutter en B. Vrijhof; voor het candidaatsexamen Ned. landbouw: G. Beelen, G. W. J. van Bers, D. T. Biewinga, G. Buiter, J. Dammers, J. Driesaen, H. Eg berts, F. C. C. Hupkens v. d. Eist, H. Lam berts ,H„ J. Louwes (met lof>, H. Meijer, Y. v. d. Wal, R. A. Wassenaar ervjT- T,* H* Nauta; voor het ingenieursexamen Ned. landbouw:- C. H. Bool (Medan), H. Egberts (Norg), W. C. A. C. Franken (Bergen op, Zoom),. T. Goldhoorn (Groningen), H. T. Hollenkamp (Amsterdam), J. Keestra (Dronrijp, Fr.), j. Frummel (Appingedam), P. C. D. Toxo- peus (Leens), mej. A. H. van Veen (Uithui- mermeeden), J. G. Veldink (Borculo) en M. C. Wagenaar Hummelink Vlaardingen). Officieele Publicaties ZEEVARENDEN OPGELET: Teneinde een overzicht te krijgen van het beschikbare personnel voor de koopvaardij, is door het Ministerie van Scheepvaart en Visscherij bepaald, dat alle zeevarenden, woonachtig in het gewest Leiden, zich on verwijld moeten melden op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden of haar bijkantoren te Katwijk a. Zee, Lisse, Alphen, Woerden, Zoetermeer en Gouda. De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden: H. HAZELHOFF. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentelijke bureaux en in stellingen op Woensdag 3 October 1945 zullen zijn gesloten. Het Bureau van den Burgerlijken Stand is dien dag evenwel geopend van des voormid dags 910 uur en het Museum ,,De Laken hal" van des voormiddags 1012 uur. Leiden, 1 October 1945. M. G. VERWEIJ, Weth. Loco-Burg. v H' J. ROW AAN, Loco-Secretari#. Spr. bracht een eeresaluut aan de dappere mannen en vrouwen, die ondanks alles, vol hielden. Nu na de bevrijding In 1945 nog n;et alles zóó is. als wij zouden wenschen, zij onze hoop gevestigd op God, want: In de bangste smarten blijven onze harten in den Heer gerust. De dienst werd besloten met het gezamen lijk staande zingen van 4 coupletten van het Wilhelmus. Leidsche telegrammen Het Werkcomité voor Kunst en Ontspan ning organiseert op 8. 9, 10 en 11 October in den Leidschen Schouwburg vier opvoeringen van de eerste Leidsche Bevrijdingsrevue „Leyds Goedt". Deze revue werd. In opdracht van dit Co mité, geschréven door Han de Wilde: Han Zirkzee componeerde de muziek van de lied jes. Medewerkenden zijn o.m. dames van „Nieuw Brunhilde", leden van de Kon. Ver. „Litteris Sacrum", het Indisch gezelschap „Insulinde", 't dubbelmannen/kwartet „Sem- pre Avanti" en Jan Grefe. De regie is in handen van Bas Hageman. Vrijdagavond speelde de heer G. Boascha simultaan tegen 15 leden der Leidsche Poli tie Sch a akv e reen igi ngBosscha won 13 par tijen en verloor van de heeren G. Iking en J. v. Kluis. Dezer dagen viert het Kleedingmagazijn „De Concurrent", Hoogl. Kerksteeg 1012 zijn 25-jarig jubileum, ter gelegenheid waar van het een groote sorteering heeren- en kinderkleeding etaleert. BERICHT In verband met den 3 Octoberdag zal ons blad morgen niet verschijnen. Onze bureaux zijn den geheelen dag gesloten. DE DIRECTIE. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand Sept. 1945 ingelegd f 1.587.840.09 en terugbetaald f 324.463.13; ingeschreven zijn 909 nieuwe inleggers, terwijl 42 boekjes ge heel werden uitbetaald. Het tegoed der 23623 inleggers, hieronder begrepen 1356 deelne mers aan den Afhaaldienst, bed~oeg einde Sept. 1945: f 16.493.708.68. 291 Spaarbusjes werden ter lediging aangeboden met een gezamenlijken inhoud van f 4.724.77. Ditmaal is iai verband met de reis- moeilijkheden de competitie voor de Leidsche clubs, welke uitkomen in de 4e klas N.V.B. (Zaterdagmiddag) als volgt ingedeeld: ARC 1. CNV 1, Noordwijk 1. Rijnsb. Boys 1. Ter Leede 1 en Quick Boys 1. De kampioen van deze afdeeling zal met de kampioenen uit de Haagsche en Dordt- sche afdeeling in een competitie uitmaken, wie met den titel zal gaan strijken. DIRECTEUR-GENERAAL VAN POLITIE Bij K.B. is benoemd in vasten dienst bij het departement van Justitie tot admini strateur met den persoonlijken titel van directeur-generaal van politie mr L. de Ble- court, substituut-officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Koning Leopold is in Zwitserland aan gekomen; hij zal de uitspraak der verkie zingen afwachten en verdedigt zich in een proclamatie tegen critiek op zijn houding. De heer de Koning vertelt Morgen is het weer 3 October, de dag van de herdenking van Leidens ontzet in 1574. Tienduizenden uit stad en omgeving zijn dan op de been en willen vooral het hoogtepunt van den dag, den grooten optocht, welke wijd en zijd vermaardheid verwierf, niet missen. Er is dit jaar aan dien optocht een jubi leum verbonden, aangezien de organisatie hiervan nu 25 jaar in handen is van den heer B. de Koning, den actieven voorzitter van de optochtcommissie. Hij zat de laatste dagen natuurlijk volop in 't werk, maar toch is het ons gelukt tot den jubilaris door te dringen om eens even een praatje met hem over die „Konings-optoohten" te maken. Wij troffen hem in zijn privé-kantoor te midden van stapels papderen, want thans rust niet alleen de organisatie van den grootsten optocht uit Leidens geschiedenis op zijn schouders, maar ook is hij met zijn zaak be trokken bij de geldsaneering en haar rompslomp. Doch te midden van dit alles vond hij toch nog gelegenheid ons te woord te staan. Wanneer or ganiseerde U den eersten op tocht? Laat eens kijken, ja, voor 1914 deed ik dut reeds eenige malen voor het oude bestuur, tnaar vanaf 1919 heb ik dit. de oorlogsjaren daargelaten, on afgebroken ge daan. Verliep alles altijd vlot. mijn heer de Koning? Nu, de eerste jaren stond ik er tegenover als een schooljon gen. Vertelt U dit maar gerust, als waarschuwing voor mijn opvolgers. Er zijn toen grappige fouten gemaakt. Zoo is het éénmaal voorgekomen, dat de optocht inplaats van om 1 uur, kwart voor drie uit de Doelen kazerne vertrok, omdat daar alles was misgeloopen. 'k Heb me toen voor genomen nooit meer te laat te zijn en het is me ook verder steeds gelukt, dank zij de krachtige medewerking van het bestuur en hulp daarbuiten. Wat is de mooiste optocht geweest? Och. dat zou ik niet precies kunnen zeggen. De één was nog mooier den de ander. Maar 1924 vormde wel een hoogte punt. toen H.M. de Koningin den optocht in oogenechouw nam. Van toen af aan ia het steeds crescendo gegaan. Wat ie uw verwachting voor morgen? Dat is nog een groot waag toeken. Te eamen met het bestuur is er ontzettend hard voor gewerkt. Maar vergeet U niet. er waren geen paarden, hout, verf en bek leed ings- stoffen, om maar iets te noemen. Gelukkig hadden we echter nog een kleine reserve. En de deelname? Ja, die is ongekend. Naar ik schat zullen er 2000 of zelfs meer deelnemers zijn, terwijl er elf muziekoorpsen zullen meeloopen. De optocht ie toch altijd voor de Leide- naa-rs het hoogtepunt van de viering geweeet? Ja. maai- niet alleen voor de Leidenears. Deze optocht ik steeds een prachtige reélame voor Leiden geweeet. Etf' zijn ^fareh vdorge- komeri, dat de treinen e«~ trams alleen al-80 a 90.000 passagier» op 3 October naar Leiden DE VOETBAL GAAT WEER ROLLEN. De eompetitieindeeling voor de Leidsche Zaterdagmiddagclubs voor het seizoen 1945 1946 zie«t er als volgt uit: le kl.: ARC 2. Katwijk 1. Leiden 1, Quick B. 2, RAF 2, Rijnsb. B. 2. 2e kl.: Alphia, Katwijk 2, ,CNV 2. Quick B. 3, Quick B. 4. Rijnsb. B. 3. T. en D. 3e kl.: ARC 3, Katwijk 3, Leiden 2, Quick B. 5, Quick B. 6, Rjjnsb. B. 4. Jun. A (1517 jaar): ARC, Quick B., Rijnsb. B., VVLV, Warmunda (A). Warmunda (B). Jun. B (12—14 jaar), afd. A: Alph. Boys, UVS (A)' Roodenburg (A), Afd. B: ASC (B). Katwijk, CNV. Lisse. Roodenburg (B). UVS <B). De competitie zal op Zaterdag 13 October aanvangen. brachten. Daar komen dus nog bij menschen. die per autobus, per eigen wagen of ander vervoermiddel de stad bezochten. U ontvangt zeker veel bewijzen van erkentelijkheid? Och ja, laat ik U er dan maar een ver tellen. Een dezer dagen bezocht een vijftig jarige mi valide dame mijn zaak. Zij wilde mi] per se even alleen spreken en zei mij toen, dat zij in haar leven heel weinig vreugde ondervond. Een uitzondering was echter de 3 October-optocht, waar zij altijd van genoot. Voor mijn vrouw kreeg ik een mooi eigen gemaakt kleedje van haar, als bewijs van erkentelijkheid. Wij hebben den heer de Koning niet langer meer opgehouden ons gesprek werd toch •1 steeds onderbroken door telefoontjes, etc. en hem van harte succes en sterkte toe- gewenscht voor den dag van morgen. Nog vele malen, mijnheer de Koning! VERVOEDERVERBOD VAN SUIKERBIETEN De aandacht wordt er op gevestigd, dat de slechte suikerpositie levering van alle ge teelde suikerbieten aan de fabrieken ge biedt, waardoor het vervoederen van suiker bieten al of niet aan eigen vee derhalve niet kan worden toegestaan. Tevens zal er nauwlet tend op worden toegezien, dat bij het kop pen der bieten de kop niet beneden het on derste blad wordt 'afgescheiden. In de pro vincies Groningen. Friesland en Drente is het rooien van suikerbieten vóór 8 Oct. a.s. verboden. DR TH. RUYS JR. Dr. 1h. FuysJr. gehuldigd Ter gelegenheid van het zilveren ambts jubileum van dr. Th. Ruys Jr., vond in de Geref. Kerk een. hartelijke huldiging plaats. Het Kerkgebouw was tot in alle hoeken be zet. Onder de genoodigden werden behalve vele familieleden tal van predikanten uit de omgeving opgemerkt. Deze herdenkingsavond stond onder lei ding van den heer C. H. Steenwinkel jr., voorz. van het jubileum-Comi té, die een be groetingswoord sprak, waarna het woord was aan den Vice- praeses van den Kerkeraad. den heer P. Muys- scn, die op fijn gevoelige wijze wist te schetsen en te w aar dee- ren den herder lijken arbeid van Dr Ruys in het midden der gemeente. Na mens de Ge meente werd het woord ge voerd door den heer J. Montagne, die wees op de trouw in de bearbeiding der gemeente en als huldeblijk den jubilaris een bewijs van overschrijving van een bedrag in geld op zijn bankrekening overhandigde. De heer J. P. Segers bood onder toelichting den jubilaris een prachtig herinneringsal bum met de handteekeningen der gevers, aan, waarna Hanny Segers namens de Cate chisanten een keurig schilderij heeft over handigd. Vervolgens werd door een rij van sprekers het woord gevoerd door ds van der Stoel van Boskoop als Praeses van de Classis Leiden; ds Wiersinga van Leiden namens de Gen. Zendirvgsdeputaten; de oud-ouderlingen Veenstra en Noorland van Leiden; ds J. C. Brussaard van Bloemendaal, ds Broekstra van Oegstgeest. ds Ten Brink van Santpoort, ds Krabbe van Hillegom als Consulent, terwijl ds Kuiper van Sasoenheim met een zeer geestige speech de rij van sprekers besloot. Aan het einde van dezen gedenkwaardiger •vond heeft de jubilaris een hartelijk woord van dank gesproken, waarbij mevr. Ruys zich aansloot. Zondagmorgen heeft dr Th. Ruys Jr eer» gedachtenispredicatie uitgesproken over he4 laatste vers van Ps. 90. Alvorens tot de be diening des Woords over te gaan, richtte d Ruys zich in een persoonlijk woord tot zijn gemeente. Aan het einde van den dienst zong de ge meente ds Ruys de zegenbede ud-t Psalm 134 toe. TELEGRAAFVERKEER MET DE WEST DE HELFT IN PRIJS VERLAAGD Met ingang van 1 October zijn de tarieven voor alle telegrammen van Suriname en Ned. West-Indië, die per Holland-Radio worden overgeseind, tot op de helft vermin derd. Het tarief voor gewone telegrammen zal i.p.v. f 1.20 per woord thans nog slechts f0.60 bedragen. De tarieven voor de overige telegrammen zullen per woord luiden: code- f 0.36: uitgestelde- f 0.30; pers- f0.15; brief- telegrammen f0.20. met een minimum van 25 woorden voor f 5. Wegens de hun opge'egde beperkingen Ontleend is aan het voorloopig verslag over het wetsontwerp, houdende regelen omtrent de voorloopige Staten-Generaal Algemeen uitte meri zijn voldoening over het feit, dat de Kamer thans eindelijk weer bijeengeroepen is en dat het mogelijk is met de regeering van gedachten te wisselen over hef heitel van den parlementairen regee- ringsvorm. Het had. zoo meende men, tot de eerste werkzaamheden der regeering moeten behooren. de volksvertegenwoordiging sneller te herstellen. TIJDELIJKE STATEN-GENERAAL Alvorens het wetsontwerp houdende rege len omtrent de voorloopige Staten-Generaal te bespreken, meende men algemeen eenige beschouwingen over het besluit tijdelijke Staten-Generaal niet achterwege te mogen laten. Hieromtrent was de algemeene opvatting, dat de thans bijeengeroepen Staten-Generaal, al worden deze aangeduid als „tijdelijk". de grondwettelijke Staten-Generaal zijn. Het mandaat van de leden der Kamers, die in Mei 1949 zitting hadden, is, zoo meende men vrij algemeen, door het besluit tijdelijke- Sta ten-Gen er aed verlengd, althans hersteld. Bestond omtrent het karakter van de „tij delijke' Kamer eenstemmigheiddit be tee kent niet. ctet men de in het Kon. Besluit gekozen constructie de meest juiste achtte. ZUIVERING EN BEPERKING Wat de zuivering betreft meenden vele leden, dat zuivering op zichzelf onvermijde lijk was en dat de afwijking van de Grond wet, welke daartoe noodig is, met een be roep oo staatsnoodreoht kan en moet wor den gerechtvaardigd. Onjuist achtten zij het eohier, dat het initiatief tot deze zuivering van de regeerirtg is uitgegaan en dat zfl is uitgevoerd door een buiten de Kamers staand lichaam. Van verschillende zijden werd gevraagd, welke redenen deze commissie er toe ge leid hebben, een lid van de Tweede en twee leden van de Eerste Kamer van het lidmaat schap uit te sluiten. De volksvertegenwoor diging heeft er. naar men meende, recht op te weten, waarom" bepaalde personen in haar midden geen zitting meer hebben. Tegen de beperking van de taak der „tij delijke" Staten-Generaal tot de behandeling van het wetsontwerp omtrent de voorloopige Staten-Generaal. benevens interne aange legenheden, welke beperking meebrengt, dat de Kamer de in de grondwet neergelegde rechten van interpellatie, van initiatief en Bekend Restaurant-Trio HETTEMA 3 October SPECIALE SCHOTELS van enquête waarborgen voor handhaving van de rechten des volks mist, werd door vele leden ernstig bezwaar gemaakt: VOORLOOPIGE STATEN-GENERAAL Overgaande tot een bespreking van het wetsontwerp omtrent de voorloopige Staten- Generaal verklaarden vele leden het niet juist te achten, dat de regeering zich in de eerste plaats baseert op het besluit, hetweLk de indiening van zulk een wetsontwerp voorschrijft. Het herstel van de volksver tegenwoordiging is grondwettelijke plicht. Dat de voorloopige Staten-Generaal. in dien het ontwerp wet wordt, naast gekozen leden ook benoemde leden zullen tellen, achtten zij, wier meening hiei wordt weer gegeven. in flagranten strijd met de Grond wet. VERKIEZINGEN Dat de regeering verkiezingen eerst mo gelijk acht. indien daartoe niet alleen tech nische. doch ook de politieke voorwaarden aanwezig zijn. konden zij onmogelijk goed keuren. Verkiezingen moeten worden gehou den zoodra dit technisch mogelijk is. Wat betreft de voorgestelde benoemings procedure betwijfelden deze leden of de Na tionale Adviescommissie, die hieromtrent zal moeten adviseer en, wel tot deze taak ha. staat ie. Deze commissie is zelf zeer eenzijdig samengesteld. Vele leden echter spraken al« hun oordeel uit. dat een ideale oplossing niet mo gelijk is. Met betrekking tot de verkiezingen werd ook van de zijde van hen. die een nood oplossing gis de voorgestelde konden aan vaarden, door vele leden aangedrongen grooten. spoed. Verscheidene van deze leden waarschuw den tegen een streven naar volmaaktheid. BEZWAREN TEGEN BENOEMINGEN Tegen de voorgestelde regeling van de be noeming der leden, die. de opengevallen plaatsen in de beide Kamers zullen moeten innemen, werden van verschillende zijden, ook door leden, die zich met het beginsel van aanvulling door benoeming wel kon den vereenigen, bezwaren ingebracht. Ver scheidene leden waren van oordeel, dat een te groote invloed is toegekend aan de Natio nale Adviescommissie. BELANGRIJKE VRAAGSTUKKEN. Vele leden wezen er op, dat het zeer ge- ruimen tijd zal duren voordat de voorloo pige Staten-Generaal hun werkzaamheid kunnen uitoefenen. Deze beschouwingen gaven aan verschei dene leden aanleiding nog eens de aandacht te vestigen op de talrijke hoogst belangrijke vraagstukken, welke binnen den korst moge lijken tijd om een oplossing vragen, zooals onze verhouding tot verschillende andere landen, de ratificatie van verdragen, de annexatie van Duitsch grondgebied, de posi tie van Ned -Indië, Suriname en Curagao, de regeling van onze geldmiddelen. Sommige leden stelden de vraag, waarom de regeering niet heeft voorgesteld de voor loopige Staten-Generaal uit één Kamer te doen bestaan. Vele andere leden voerden hiertegen aan, dat invoering van een één-Kamerstelsel alleen bij wijziging van de Grondwet moge lijk en geoorloofd is. Verscheidene leden zouden van de regee ring willen vernemen, wat zij denkt te doen, indien dit wetsontwerp hetzij door een der Kamers wordt verworpen, hetzij zoodanig geamendeerd, dat het voor de regeering on aanvaardbaar wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3