De Marine maakt onze kusten weer veilig De Anti-Revolutionairen en de Regeering Spanje moet zich uit Tanger terugtrekken NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1945 Explosieven worden zoo snel mogelijk opgeruimd De Duitschers hadden onze kust en haven toegangen zeer sterk versperd, ten Zuiden van IJmuiden zelfs met een achtvoudige rij. Op de hoog waterlijn lagen met explosieven gevulde betonblokken, die de 160 pond zware lading deden ontploffen als de op stand er van door een schip werd geraakt. De helft van deze 4 a 6000 ladingen is op geruimd; thans gaan er 500 per week af. De toegangswegen naar de havens zijn vrij maar voor het badleven is. de kust nog niet veilig, met uitzondering van enkele kleine gedeelten. Zwemmen blijft echter gevaarlijk Over een paar maanden hoopt men de ge- heele kust bij Scheveningen geruimd te hebben. Op Walcheren zijn uit den dijk vele niet ontplofte geallieerde bommen en Duitsche mijnen verwijderd. Toen kon het dichten van den dijk beginnen. Bij Katwijk is de schelpenvisscherij weer mogelijk gemaakt. Ook bij de bunkers op den duinrand der Delflandsche hoofden zijn de gevaren verwijderd. Bij Vlissingen is een strook vrijgemaakt voor het spelen der kin deren. Het geruimde strand wordt regelma tig geïnspecteerd. Bij IJmuiden en aan den Hoek v. H. rui men Duitschers mijnen aan de kust en ra ondiep water. In diep water, op de rivieren De organisatie-Woltersom Wordt door nieuwe vervangen. Mi- J. F. de Jongh, chef van het kabinet van het ministerie van Handel en Nijverheid, heeft een radiorede gehouden over organi satie en zuivering van het bedrijfsleven. Hij besprak de z.g. organisatie-Woltersom, de organisatie van het bedrijfsleven J*1®* haar hoofdgroepen, bedrijfs-, vak- en onder vakgroepen. Zij stond onder sterken Duit- sohen drang en druk met haar leidersbegin sel en hiërarehischen opzet. Natuurlijk zijn uit de besturen onmiddel lijk de N.S.B.-ers verwijderd en vandaag zul len een aantal commissies worden ingesteld om eventueele politieke bezwaren tegen ge handhaafde bestuurders te onderzoeken. De heele organisatie kon men echter zonder meer niet afschaffen, omdat «ij in enkele op zichten naar algemeen gevoelen een vooruit gang heeft gebracht. Aan de bedrijfsgroepen •wordt de voorkeur gegeven boven de vroe gere vereenigingen. De regeering wil op dit punt de meeningen zich laten ontwikkelen en handhaaft daarom voorloopig de organi satie-Woltersom, ook wijl zij anders zonder consultatief apparaat zou komen te zitten bij haar moeilijk herstelwerk en ook het be drijfsleven moeilijk zou kunnen voorlichten. Ook omdat de Regeering zelf concrete plan nen had voor een nieuwe publiekrechtelijke, democratische bedrijfsorganisatie, wilde zij niet meer afbreken dan volstrekt noodzake lijk was. Ook zullen, waar noodig, besturen anders worden samengesteld of aangevuld. De Raad voor het bedrijfsleven heeft zijn werkzaamheden reeds gestaakt. In de plannen der regeering is gedacht aan groote verticale organisaties, waar binnen de bedrijfsgenooten per bedrijfstak worden ge organiseerd. Ten slotte werd meegedeeld, dat het Kon. besluit voor de bedrijfszuivering spoedig zal worden afgekondigd. Collaborateurs zullen voor korter of langer tijd uit hun bedrijf kunnen worden ontzet. Gewaakt is tegen „wild" optreden. KONINGINNEDAG TE BRUSSEL, CURASAO EN AMERIKA. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin werd te Brussel in de Nederlandsche ambassade een receptie ge houden. De ambassadeur, baron B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, wees er op. dat deze verjaardag samenviel met de capitulatie van Japan en Nederland straks niet als een arm, bedelend familielid van de Vereenigde Volken kan worden beschouwd, 'doch als een natie, die rechtens schadeloos gesteld dient te worden. In Curagao recipieerde gouverneur Dr Kasteel, terwijl de bevolking feest vierde op het Wilhelminaplein in Willemstad. Er was voorts een optocht, een speciale kerkdienst en tot besluit vuurwerk. Bij het standbeeld der Koningin werden kransen gelegd. Voorts werd de verjaardag herdacht in 12 steden van centraal Amerika, w.o. Chicago, San Francisco, Washington, Baltimore en Los Angeles. en op zee, doen de mijnenvegers het werk. Gezonken schepen worden zooveel mogelijk gelicht. Bij Sluiskil bv. 12; thans is IJmui den aan de beurt. Bij dit gevaarlijke werk zijn nog geen Nederlanders omgekomen. Het is echter van groot belang, dat burgers, als zij iets van bommen in het water of elders weten, daarvan aangifte doen. Anders krijgen we later groote ongelukken, vooral als de bom men soms wegzakken. Luitenant t. z, le klasse B. C. Mahieu is de chef van dezen opruimdienst. NEDERLANDSCHE BEHEERSINSTITUUT INGESTELD Bij K.B. van 9 Aug. 1945 is ingesteld het Nederlandsche beheersinstituut, dat in het bijzonder belast is met de uitvoering van het besluit vijandelijk vermogen. Deze taak werd tot op heden uitgeoefeid door het Militair commissariaat voor het rechtsherstel. Ingevolge art. 33, lid 7 van het besluit vij andelijk vermogen is de raad voor het rechtsherstel bevoegd, op door hem aan te wijzen plaatsen vertegenwoordigers van het beheersinstituut te benoemen. In Amster dam. 's-Gravenhage en Rotterdam worden bureaux van het beheersinstituut gevestigd De Adviescommissies rechtsherstel, welke op verzoek van het instituut aanblijven, zullen voortaan hun adviezen aan den ver tegenwoordiger van het instituut uitbrengen. De dagelij ksche werkzaamheden zullen wor den verricht door de secretariaten van de adviescommissies, tot welke men zich kan wenden voor het verkrijgen van inlichtingen met betrekking tot plaatselijke aangelegen heden van beheer. Het instituut is gevestigd te 's-Gravenhage, Neuhuyskade 94 en tele- phonisch te bereiken onder de nos. 721119, 721121, 721127 en 726606. Ned. Vakbeweging in nieuwe banen Vakbonden worden omgezet in bedrijfs- bonden Het kostbare Arbeidsfront van Woudenberg heeft afgedaan. Er komt iets anders van Nederlandschen stijl voor in de plaats. De vakbeweging telde vóór den oorlog ruim 700.000 georganiseerde leden: N.V.V. 330.000. R.K. Werkl. Verb. 200.000, C.N.V. 125.000 en neutralen 50.000. Thans zijn 65 pet reeds opnieuw georganiseerd. Voor de toekomst zullen de drie groote centralen sociaal en economisch nauw met elkaar samenwerken. Ieders principes en zelfstandigheid blijven onaangetast, maar er zal in eeh raad van vakcentralen worden samengewerkt. Met de werkgevers is over eenstemming verkregen over de Stichting van den Arbeid", waarin werkgevers en werknemers aan één tafel zitten in het be lang van het handhaven van de ojrde in het bedrijfslevén en om goede sociale verhou dingen te bevorderen. Medezeggenschap op sociaal gebied is hiermede verzekerd. De organisatievormen in het bedrijfsleven zullen veranderen. De v a kbonden zullen plaats maken voor b e d r ij f sbonden, in elk •bedrijf één. In de oude vakcentralen zullen alle bedrijfstakken vertegenwoordigd zijn. De vakcentralen zijn de coördineerende orga nen. Elke bedrijfstak wordt vereenigd in een bedrijfsunie. waarin de drie centrales samen gaan. Bij de werkgevers komen eveneens der gelijke unies. Voor een eenheidsvakbeweging is bij dezen opzet geen plaats meer. AUDIëNTIE MINISTER VAN OPENBARE WERKEN. De minister van Openbare Werken en We deropbouw zal Donderdag 13 September géén audiëntie verüeenen. WELKE BONNEN ELDERS' GELDIG ZIJN. De tot dusverre aangewezen bonnen van de zesde noodkaart en inlegvellen zijn zoo wel in het Westen (Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht) als in het Noorden en Oosten (Groningen. Friesland, Overijssel. Drente en Gelderland) des lands geldig, met uitzondering van de bonnen 607, A 665, D 663 en D 664 van de 6e noodkaarten en E 15 van de inlegvellen, uitgegeven in het Westen des lands en de bonnen 605. 607, 648, 649, A 660, B 660, C 660, D 664 van de 6e noodkaarten, uitgegeven, in het Noorden en Oosten des lands. De hierboven genoemde bonnen zijn uitsluitend in het Westen resp. Noorden en Oosten geldig. Schouten licht hun standpunt toe Op de eerste openbare bijeenkomst van de Ahti-Revolutïonnairen sprak gisteravond in de stampvolle Rivièrahall te Rotterdam de heer J. Schouten voor het eerst na zijn terugkomst uit het concentratiekamp. Spreker ving aan met te zeggen, dat de beginselen van de Anti-Revolutionnairen van voorheen, dezelfde zijn als die van het heden en in de toekomst. Bij de toepassing daarvan wenschen zij evenwel rekening te houden met den tijd waarin geleefd woi'dt. Het na de bevrijding opgetreden kabinet ontmoet bij de A.R. bezwaren. Zij geven de voorkeur aan een kabinet samengesteld uit de verschillende politieke richtingen. Het is niet de begeerte tegen de regeering in oppo sitie te staan, doch zij kan slechts zakelijke steun ondervinden. Het huidige kabinet staat voor zulk een omvangrijk werk. dat het ver langen van iederen vaderlander naar mede werken moet uitgaan. De noodstaatswet voor gemeenteraden was volgens spr. niet noodig geweest, want indien direct na het optreden maatregelen voor verkiezingen waren getrof fen zouden we er thans dichtbij zijn geweest. De A.R. hebben zich tegen de instelling van noodgemeenteraden gekeerd, niet om in de oppositie te zijn, maar omdat er zoo spoedig mogelijk herstel van recht en wet moet zijn. De burgemeester is verplicht de noodwet uit te voeren en de burgerij om zich er aan te onderwerpen, maar zeide spreker, medewer ken is iets anders, waarvoor de A.R. de ver antwoording niet mogen dragen. Wat de radio-kwestie betreft, betreuren de A.R. het in hooge' mate dat de regeering in plaats van recht en wet te herstellen een overgangstijdperk heeft ingesteld. Wij dienen BON VOOR HONDEN- EN KATTENBROOD. Van 1 tot en met 30 September worden op bon no 10 van de noodkaarten voor honden en kattenbrood met de sericletters B, T, W, D. L. R, C en BK, alsmede op bon no. 10 met opdruk ,.Asyl" de gebruikelijke hoeveelhe den honden- en kattenbrood of -meel be schikbaar gesteld. Na 30 September is bon no. 10 ongeldig Tevens wordt bekend ge maakt, dat in verband met de nog voort durende grondstoffensehaarschte, slechts ten behoeve van blindengeleidehonden, trekhon den, waakhonden in bedrijven, katten in be drijven, politiehonden, een beperkt aantal asyüs en proefdieren, nooddistributiekaarten worden uitgereikt. Franco blijft een hinderpaal De diplomatieke vertegenwoordigers van Groot-Brittannië en Frankrijk te Madrid hebben de Spaansche regeering in kennis ge steld van de beslissing, welke bij de bespre kingen over Tanger is genomen en hebben haar uitgenoodigd maatregelen te treffen voor het terugtrekken van de Spaansche troepen uit de zone van Tanger. Amerika was ook ter conferentie vertegen woordigd, evenals Rusland. De delegaties zijn het volkomen eens geworden. De Spaan- «che troepen moeten uit Tanger weg. Het zal weer internationaal bestuurd worden vol gens de conventie van 1923; de Ver. Staten en de Sowjetunie worden uitgenoodigd aan het bestuur deel te nemen. De thans getrof fen schikkingen blijven vah kracht, totdat er een nieuwe oonventie tot stand zal zijn ge komen. Uit gezaghebbende bron heeft Reuter mee gedeeld. dat Spanje niet zal worden uitge noodigd tot de conferentie van gevolmachtig den. welke over zes maanden zal worden ge houden, teneinde een nieuw en definitief sta tuut voor Tanger op te stellen, tenzij Spanje dan een democratisch bewind heeft. Dit zou als een overwinning van Rusland moeten worden beschouwd. De Japansclie vliegtuigproductie was van £50 per maand in 19441 gestegen tot 2657 in 1944 en sinds gedaald tot ongeveer 1100. 3000 Amerikanen zullen morgen als eer- fit e bezettingstroepen Tokio bezetten. Hoe Franco op deze beslissingen zal rea- •geeren, wordt in Londen druk besproken. De algemeene opinie is, dat indien hij aarzelt gevolg te geven aan de eischen der vier mogendheden, deze niet zullen aarzelen hem daartoe te dwingen. Japans Keizer sprak in den Rijksdag Nederlaag openlijk erkend Het Japansche persbureau Domei heeft een rede uitgezonden, uitgesproken door keizer Hiroihito in de gisteren gehouden zitting van den Rijksdag. De keizer deed hierin een be roep op het Japansche volk om „te getuigen van den Japan aangeboren roem" en tevens om koel en kalm te blijven. Het moet trachten de moeilijkheden van het einde van den oorlog te boven te komen en het vertrouwen voor de wereld te her winnen. Het Japansche Hoogerhuis heeft een motie aangenomen, waarin gezegd wordt; „Teza men met d'e geheele natie zijn wij besloten de werkelijkheid van onze nederlaag te erkennen en den zwaren last te aanvaar den, die op onze schouders wordt gelegd, terwijl wij overeenkomstig de instructies van den keizer alle krachten zullen inspannen. Wij zijn voornemens een weg te zoeken uit den huidigen toestand en een nieuwe rich ting in te slaan van nationaal herstel, ten einde de nationale structuur te handhaven en een bijdrage 4e leveren tot den wereldvrede." zoo spoedig mogelijk van alle bureaucratie te worden verlost. Vervolgens zette de heer Schouten in het kort de bezwaren van de A.R. tegen de Nederlandsche Volksbeweging uiteen en zeide hij verder dat de leiding van de A.R. zich van Godswege geroepen gevoelde om te streven naar een samenvoeging van alle Pro- testantsche Christenen en dat daarom ook vereeniging met de Chr. Hist. Unie wordt nagestreefd. Hieromtrent hebben besprekin gen over het geheele land plaats gehad en zij zullen nog worden voortgezet. Op het resultaat hiervan kan evenwel niet worden vooruitgeloopen Het zwerversleven van een legerkrant Van deze week af zal de populaire Cana- deesche legerkrant „The Maple Leaf," die kort na de landing der Canadeezen op Sicilië gesticht werd. in Amsterdam gedrukt worden. De eerste uitgave werd in Napels gedrukt, om na den val van Rome in de Italiaansche hoofdstad te worden vervaardigd. Voor de troepen, die in Frankrijk geland waren, werd weldra een aparte editie gemaakt, die eerst in Caen en daarna in Brussel verscheen. In April 1945 werd deze editie geheel dooi de Italiaansche overgenomen. „The Maple Leaf," die daarna in Brussel gedrukt werd, zal de volgende week Amsterdam aandoen en gedrukt worden op de persen van een der hoofdstedelijke bladen. VAN OVER DE GRENZEN Het salaris van Hitier bedroeg in 1941 26 millioen rijksmark. v Het naoorlogsche Japan zal geen belem meringen in den weg leggen aan de buiten- landsche zending, aldus de minister van onderwijs en eeredienst. Mac Arthur heeft de radio Tokio gelast alle uitzendingen in vreemde talen te staken en alleen de uitzendingen van Japansch nieuws in de Japansche taal voort te zetten. De markiezin van Tavistock, rijkste vrouw van Engeland, die dood in haar slaap kamer is aangetroffen, blijkt 40 slaaptablet ten te hebben ingenomen om haar echtge noot vrees aan te jagen. Bij de ambtswoning van den Britschen premier in Downingstreet is de militaire wacht, die bijna 5 jaar op post beeft gestaan, ingerukt en vervangen door een politie agent. Noorwegen zit met de verantwoordelijk heid voor 9000 onwettige kinderen, wier vader Duitscher is. In Ottawa zijn belangrijke besprekingen gevoerd tusschen lord Keynes en de Cana- deesche regeering over de financiering van den handel na den oorlog. Leon Blum is, na een gesprek met de Gaulle, uit Parijs naar Londen vertx-okken. Scotland Yard maakt bij een nieuw pa trouillesysteem gebruik van 200 auto's, die als vrachtauto's, taxi's e.d. zijn gecamoufleerd, en waarvan de manschappen in radio-spreek- contact staan met het hoofdbureau. Brussel vierde Maartdag den eersten ver jaardag van zijn bevrijding. De Roemeensche minister-president Groza is naar Moskou vertrokken, vermoe delijk i.v.m. den brief van den koning aan de geall. om hem te helpen bij het vormen van een dem. regeering. De Fransche Arbeidersorganisatie is ontevreden over de weigering van De Gaulle om met Jouhaux over de politiek te spreken. Engeland zal strenge maatregelen nemen tegen het geknoei met sigaretten-export, als gevolg waarvan het zelf schaarschte onder vindt. In Londen worden filmvoorstellingen ge geven ten bate van hulp aan Nederland. In Londen waren bijna 2 millioen wo ningen verwoest of althans onbewoonbaar geworden; de helft is weer gerepareerd. Amerika keurt de Russische bezetting van de Koerillen goed. De Amei-ikanen hebben de Mandsjoerij- sclie haven Dairen bezet. \erk en Schopl aJD.-HERV. KERK. Beroepen: te Chaam-Baarle-Nassau (toez.) W. L. Heijmans, cand. en hulppred. te Breda; te Voorst (2e pred.pl.) (toez.) S. L. Knottnerus te Asch (Bet.). Aangenomen: naar Eerbeek (toez.) H. Beker te Angerlo. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Aalten (4e pred.pl.) en te Nieuwer-Amstel-Noord (2e pred.pl.) D. A. Zijlstra te Uithuizen; te Noord-Scharwoude J. v. Buuren te Abcoude. Bedankt: voor Holwei'd N. B. Knoppers te Collum. Tweetal: te Berkel en Roden rijs: J. Bavinck te Lansbergen en B. J. A. Streefkerk te Glanerbrug. Tweetal: te Rotterdam-Charlois, C. A. van Nood te Vorden en drs S. J. Ridderbos te Sleen. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: te Zeist M. Baan te Bussum en L. S. den Boer te Amsterdam-West. Tweetal: te Urk J. van Dooin te 's-Gra- vendeel en H. Visser te Middelharnis. Bedankt: voor beroep naar de Ind. kerk, M. L. W. Schoch, Ned.-Herv. pred. te Vlissingen. Beroepen: en bedankt voor Broek op Langendijk I. de Bruijne te Deventer. AFSCHEID EN INTREDE. Wegens vertrek naar Bunschoten-Spaken burg nam ds H. Torenbeek, na een verblijf van bijkans 10 jaar, afscheid van de Geref. kerk van Driebergen, spiekende over 2 Cor. 13 13. Na tevoren te z*ijn bevestigd door ds P W. v. d. Veen van Broek onder Akkerwoude met Col. 4: 12b., deed ds W. Roeskamp, gekomen van Gai-ijp zijn intrede sprekende over Cor. 4 vei-s 1, bij de Geref. kerk van Driebergen. DS J. OP 'T HOLT. t In den ouderdom van 80 jaar is te Meppel overleden ds J. Op 't Holt, em. predikant van de Geref kerk van Bolsward. UIT HUN AMBT ONTZET. De Ned.-Herv. predikanten dr J. W. v. Bart te Ravenstein (N.-Br.), ds mr L. C. W. Ekering te Amsterdam en ds P. W. Foeken te Haarlem, zijn allen uit hun ambt ontzet. Gelijk bekend waren zij alle drie bei-uchte leden van de N.S.B. NIEUWE PREDIKANTSPLAATSEN. Bij de Ned. Herv. gem. van Boskoop wordt met ingang van 1 Oct. a.s. een tweede pre dikantsplaats- gevestigd: bij die van Bode graven eveneens: bij die van Breda een derde: die van Heemstede een vierde, en die van Voorst eveneens een tweede. KERKELIJKE EXAMENS. Het classicaal bestuur van Eindhoven heeft de acte godsdienstonderwijs in de Ned. Herv. kerk na gehouden examen uitgereikt aan mej. J. A. v. Kuipers te Eindhoven. De classis Zwolle der Chr. Geref. kerk heeft geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten den heer B. v. Smeden, cand. te Groningen en beroepen predikant te Kampen. MET EMERITAAT. De classis Zwolle der Chr. Geref. kerk heeft aan den 70-jarigen ds K. Zuidersma te Hoogeveen m. i. v. 1 Oct. eervol emeri taat verleend. DR J. v. d. ELST. Dr J. v. dt Eist, rector van het Chr. Lyceum te Haarlem heeft met ingang van 1 Dec. a.s. als zoodanig ontslag gevraagd. DE NED. HERV. KERK EN DE GEREF. KERKEN (H.V.). De Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk be sloot de conclusies van een desbetreffend rapport te volgen en „open deur te geven- aan deelen, die van de Ned. Herv. Kerk zijn afgeraakt". Bedoeld wordt in het bijzonder de Geref. Kerk (H.V.). De betreffende reglementsbepalingen zijn daartoe aangevuld met de mogelijkheid, dat dienstdoende predikanten bij een dei' Chr. kerken beroepbaar zijn bij Ned. Herv. Ge meenten en bevestigd kunnen worden na overlegging van een demissie attestatie, af te geven door den kerkeraad der Gemeente, welke de predikant dient. M.a.w. een predi kant. dienstdoende bij een Gemeente van de Geref. Kerken (H.V.) kan thans zonder col loquium doctum en alleen door belijdend lid te worden, volgens een voorgeschreven zeer eenvoudige procedure van de Ned. Herv. Kerk. dienstdoend predikant worden bij de Ned. Herv. Kerk. STUDENTEN DIE TEEKENDEN. De Staatscourant van 30 Augustus 1945 no. 58 bevat een beschikking, t.o.v. de studen ten die de z.g. loyaliteitsverklaring hebben geteekend. Deze studenten kunnen pas dan weer de colleges volgen of examen doen, wanneer de rector-magnificus, gelet op de uitspraak van een daartoe aan elke univer siteit of hoogeschool in te stellen commis sie, heeft verklaard, dat daartegen bij hem geen bezwaar bestaat. Indien de student geen gegronde reden aanvoert voor zijn tee kenen zal de rector-magnificus, gelet op het advies van genoemde commissie, bepalen, welke tijdsduur zal moeten verloopen. voor dat de student tot het bijwonen van het onderwijs weer zal worden toegelaten. Dit tijdsverloop moet ten minste van zoodani- gen duur zijn, dat aangenomen kan worden, dat de student door zijn teekenen niet in betere positie is gekomen dan anderen, die niet geteekend,hebben. LEIDEN, 4 Sept. Geslaagd: artsexamen eerste deel mej. G. M. Schoonewagen te Leidschendam; de heeren: B. Stegeman te Den Haag: A. M. Fontein te Rotterdam; F. Th. van Gelderen te Den Haag; F. J. J. van Assen te Leiden. Bevorderd tot arts de heeren: J. van Dam te Leiden, P. S. M. Kop te Den Haag, B. Quispel te Rotterdam. Examen surnumerair Dir. belastingen enz. Aan het vakexamen surnumerair der Dir. belastingen, registratie en domeinen, hebben voldaan: H. Davelaar, N. J. Delissen, R. T. van de Geer, J. A. Haeek, A. R. A. Hagt, M. K. Kamperman, J. d'e Koning, J. de Meijer, N. H. Schouwstra, C. J. Sleddering, P. J. G. Valck, T. J. F. A. van der Vijver. F. W. Wor- mer en J. H. van den IJssel, allen van de rijksbelastingacademie te Rotterdam. NED. ECON. HOOGESCHOOL. Voor den cursus 1945/46 zijn aangesteld tot rector-magnificus van de Ned. Econ. Hooge school prof. W. C. W. de Vries en tot secre- taris van den senaat prof. W. PI. A. N. Hou wing. De overdracht van het rectoraat heeft plaats op Woensdag 19 September. De col leges vangen, na de studentenzuivering, aan. op 1 October. LeideJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 2