STADSNIEUWS NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 9 AUGUSTUS IMS Prof. Dr. K. H. Miskotte De nieuwe kerkelijke hoogleeraar te Leiden. Zooals wij reeds meldden, is dr K. H. Miskotte, Ned.-Herv. pred. te Amsterdam, door de Synode der Ned.-Herv. Kerk be noemd tot kerkelijk hoogleeraar aan de R. U. te Leiden als opvolger van wijlen prof. dr. F. W. A. Korff. Dr Miskotte werd 23 Sept. 1894 te Utrecht geboren, bezocht het Chr. gymnasium in zijn geboorteplaats en studeerde aan de R. U. aldaar theologie. In 1920 werd hij door het Prov. kerkbestuur van Zeeland toegelaten tot de Evangeliebediening, waarna hij 22 Mei 1921 te Kortgene (N.-Bev.) in het ambt werd be vestigd. In 1925 vertrok hij naar Meppel, welke gemeente in 1930 met Haarlem verwis seld werd en op 25 Sept. 1938 deed hij zijn intrede in de hoofdstad des lands, waar hij sedert eenige jaren belast is met den ar- 3eid onder de buitenkerkelijke intellectueelen. Dr. Miskotte. die in het kerkelijk leven in ons vaderland een bekende figuur is, promo veerde in 1932 cum laude aan de R. U. te Groningen tot doctor in de theologie, op het proefschrift. ..Het wezen der Joodsche reli gie", vergelijking van de grondstructuren der -Toodsche godsdienstfilosofie van dezen tijd. waarbij wijlen prof. dr. W. J. Aalders als promotor optrad. Deze dissertatie trok in breeden kring de aandacht en in 1935 werd dr. Miskotte de Mallinckrodt-prijs toegekend, welke eens in de 10 jaren wordt uitgereikt voor de beste theologische dissertatie aan Ned. Universiteiten. De nieuwe hoogleeraar is een zeldzaam be gaafd kanselredenaar en heeft door tal van publicaties veel van zich doen spreken; wij noemen o. a. „Edda en Thora", Het gewone leven (over het boek Ruth), Antwoord uit het onweer (het boek Job), Het waagstuk der prediking, Bijbelsch ABC, en Wij geloo- ven en belijden. Voorts verschenen van zijn hand vele artikelen in ..Eltheto". Onder Eigen Vaandel, Woord en Geest, Woord en Wereld, enz. Ter perse is van hem: „Hoofd som der historie" (uitlegging van het boek Openbaringen), terwijl ook zijn bevr.ijdings- preek onder den titel „Gods vijanden ver gaan" in druk verscheen. In 1937 maakte dr. Miskotte een reis naar Néd.-Indië op verzoek van de Protestantsche kérken aldaar, om theologische adviezen te geven en hield daar vele voordrachten en lezingen. Dr. Miskotte heeft door illegale publica ties in den bezettingstijd, o. a. „Betere weer stand" en „Wat wij wèl en niet gelooven", ook veel bijgedragen tot krachtiger verzet tegen het nat.-socialisme. De nieuwe hoog leeraar, die dogmatiek, ethiek, kerkrecht en zendingswetenschappen zal doceeren, zal vermoedelijk begin October zijn ambt aan de Leidsche Universiteit aanvaarden. WATERPOLO. Competitie-wedstrijd De Zijl ADe Zijl B. Dinsdagavond werd in de zweminrichting „De Zijl" bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Ëen minuut na den uitworp gelukt het De Zijl B de eerste goal te maken door goed samenspel (01). Dan gaat De Zijl A er met den bal vandoor, maar J. Blansjaar schiet hoog over. De Zijl A geeft goed partij en het is Van Egmond die een goed aangegeven bal in een doelpunt omzet (11). Nog een paar maal worden de keepers aan den tand gevoeld en dan breekt de rust aan. Hierna is het De Zijl B die opnieuw doel punt door goed samenspel van Kloos en de Tombe. Dan gaat het spel wat heen en weer, totdkt Van Egmond opnieuw een kans be nut (2—2). Nog geen minuut later weet Kloos via de Tombe en Arbauw den stand op 23 te brengen. De Zijl A geeft den moed niet op en het geheele stel komt naar voren en het lijkt er op, dat men den gelijkmaker in de touwen wil doen verdwijnen. Direct daarop zit De Zijl B weer op het doel. Hier na fluit de scheidsrechter het einde en heeft De Zijl B dezen wedstrijd met 23 gewon nen. Vooraf speelde De Zijl Hl een wedstrijd tegen L.W.V. (Leidsche Watervrienden) waar van de uitslag luidde 51. Exlra rantsoenen voor jonge moeders De Dir.-Gen van dé Voedselvoorziening deelt in aansluiting op hetgeen reeds eerder gepubliceerd is, mede: dat in N.H., Z.H. en Utrecht a.s. moeders, wier kind verwacht wordt na 5 Jan. 1946, doch Y°or 3 Febr. 1946 voor de eerste maal extra rantsoenen zullen ontvangers voor de periode van 5 Aug. t/m. 1 Sept terwijl a.s. moeders, wier kind ver wacht wordt na 2 Febr. 1946, doch vóór 3 Maart 1946 voor de eerste maal extra rant soenen zullen ontvangen voor de periode van 2 t/m. 29 Sept. a.s. Voorts zullen jonge moe ders, wier kind geboren is na 3 Febr. doch vóór 4 Maart 1944 voor de laatste maal extra rantsoenen ontvangen voor de periode van 5 Aug. t/m. 1 Sept. '45 en jonge moeders, wier kind geboren is na 3 Maart, doch vóór 1 Apr. 1944 voor de laatste maal voor de periode van 2 t/m. 29 Sept 1945. Geestelijk-informatieve-teams vertrokken In het kader van het Roode Kruis. In den loop van den morgen zijn vanwege het Ned. Roode Kruis drie geestelijk-informa tieve teams vertrokken voor den tocht van ongeveer 3 maanden door het door Frankrijk bezette gedeelte van Duitschland. Zooals men reeds uit ons blad vernomen heeft, is door de afd. Repatrieering van het Roode Kruis een zestal dezer teams uitgerust voor de opsporing van zieke Nederlanders in Duitschland. Elk team bestaat uit zes per sonen: een Prot. en een R.K. geestelijke, een informateur, een chauffeur, een monteur en een motor-ordonnans. Maandagmiddag hebben de leden van drie dezer teams officieel een aanvang met hun werkzaamheden gemaakt, ter gelegenheid waarvan baron J. C. van Lynden, le onder voorzitter van het Ned. Roode Kruis, bij een afscheidsthee het woord tot hen richtte. Hij zeide het te betreuren, dat pas nu een actie begonnen is om de nog in Duitschland ver toevende Nederlanders op te sporen, doch de groote vertraging is o.a. een uitvloeisel van de periode-Piek. De ware Roode Kruis- gedachte, de Chr. naastenliefde, zal het mooist tot uitdrukking komen in de samen werking tusschen de geestelijken van tweeërlei geloof. Baron van Lynden besloot met de hoop uit te spreken, dat Gods zegen het werk krone. De Prot. geestelijken van bedoelde drie teams zijn ds W. van Boeyen uit Vreeland, ds V. van der Veen uit Vught en ds B. A. Kleinbloesem pit Rotterdam. Ds van Boeyen merkte op, dat het Houten Kruis en niet het Roode Kruis voor de geestelijken in het midden staat. Hun taak is niet zoozeer het zoeken naar Nederlanders, dan wel het naar de kudde van Jezus terug leiden van hen, die wel is waar zijn opge spoord, doch geestelijk dwalende zijn. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag is de 3-jarige E. H. B. aan de 5e Binnenvestgracht spelenderwijs te water geraakt en verdronken. Com. Hoffmann „in veilige handen" De voormalige commissaris van politie, de heer U. R. L. E. Hoffmann, die elders in ons land was gearresteerd, is thans naar Leiden overgebracht en in verzekerde be waring gesteld. BUURTVEREENIGING „HOOIGRACHT" Dezer dagen kwamen de bewoners van de Hooigracht in vergadering bijeen, waar be sloten werd tot oprichting van de buurtver- eeniging „Hooigracht". Tot secretaris werd gekozen de heer I. G. J. Smelt, Hooigracht 52. Stadgenoot in Residentie gedood In de Residentie zijn Dinsdag drie per sonen om het leven gekomen. Op den Be- zuidenhoutscheweg werd yoor het perceel 15 bij het oversteken de 59-jarige B. H. H. K. uit Leiden door een motorfiets gegrepen en gedood. Om 10 uur 's avonds gebeurde het zelfde met den 76-jarigen L. v. G. op de de la Reyweg. Voorts is 's middags een 21-jarige Cana- deesche soldaat bij het zwemmen ter hoogte van het Scheveningsche havenhoofd ver dronken. R.K. STAATKUNDIG STUDIE-CENTRUM Naar wij thans vernemen bestaat het werk comité van het onlangs opgerichte „Staat kundig studie-centrum voor Katholieken te Leiden en Oegstgeest" uit de navolgende heeren: En Dr W. J. J. Dijsselbloem, voorzitter; A. O. Frohwein, secretaris; mr J. G. Bergmeyer, penningmeester en S. Menken, algemeen ad junct. Het secretariaat is gevestigd Witte Singel 37, te Leiden. Éventjes tachen Voor de derde maal en al weer in een andere nuance wordt ons gemeld dat de Nederlandsche industrie dringend behoefte heeft aan blik. Derhalve heeft het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen de inlevering vooral van chocolade- en biscuitblikken door de grossiers en detaillisten georganiseerd. Ook de huisvrouw kan medewerken door dergelijke .van den winkelier ontvangen blikken bij dezen weer in te leveren. Voor het inzamelen bij het publiek van leege stamppot- en vleeschblikjes zullen binnenkort plaatselijke regelingen wor den bekend gemaakt. Tot dien tijd kun nen deze normaal aan den vuilnisdienst worden meegegeven GEEN MELK EN MELKPRODUCTEN IN FLESSSCHEN Het bedrijfschap voor Zuivel heeft het voor sommige gedeelten van het land reeds beslaande verbod tot bereiden van melk en melkproducten in flesschen uitgebreid tot het geheele land Dit verbod geldt niet voor modelmelk en Yoghurt. De bereiding van Yoghurt in flesschen kan in het Westen des lands echter eerst hervat worden, nadat een regeling is getroffen, welké een redelijke ver deeling over de detaillisten en verbruikers waarborgt. De aanleiding tot uitbreiding van het verbod is gelegen in de nog steeds zor gelijke kolenpositie. Architecten die gefaald hebben Beslissing van den Eereraad. Deze eereraad, door den chef M.G. inge steld, heeft kennis genomen van wat er al zoo voor correspondentie is gevoerd in den door de Duitschers geleiden bond van archi tecten. Daaruit is gebleken, dat het over- groote deel de juiste houding heeft aangeno men en bedankt hebben, maar daarnaast zijn er 61 architecten geweest, die de vijandelijke organisatie hebben gesteund door het betalen van contributies. De eereraad meent de na men der gefaald hebbende architecten te moeten publiceeren en gaat. over tot de orde van den dag. Deze zijn: G. Adriaans, J. H. Antonisse, H. Baarda, ir H. Baars, A. Baart, A. Bakker. C. Bart els, ir J. Beckering Vin- ckers, P. Beekman, A. Th. J. van Beers, H. C. H van Beers, P v. d. Berg, W. Bettink, P M. M. Bilsen, F. C. J. Brandt, H. B. Bul der, H. Dasson, ir J. Denijs, J. C. van Dors- ser, D. Duerrer, M. Duintjer, M. J. M. van Embden, J. H. L. Giesen, ir J. Gratama, A. A. M. Grimmon. ir C. M. Grooten, D. J. Grutterink, D. Hoekveen, C. Hoogeveen, R. J. Hoogeveen, G. van Hoogevest, J. C. H. van Ingen, ir D. Jansen, H. H. Jansen, L. C. Ka lis, H. v. d. Kloot Meyburg, G. B. Koelewijn, L. N. Krijgsman, J. L. C. Kuiler, A. W. de Lathouder, Chr. Lebeau, W. van der Lek, C. F. L. v. d. Luibbe, J. A. Molenaar, A. J. J. Molen sell ot, G. H. Mulder, L. A. Neeskens, F. M. Nieuwerkerk, B. W. Plooy, P. Polet, Oil. L. Quere, ir S. van Ravesteyn, J. Rebel, dr ir D. F. Slothouwer. J. Stuivinga, ir C. B. v. d. Tak, ir H. van Vreeswijk, F. A. War ners, A. J. Westerman, ir J. E. Wiersma. Hoe men er in België thans voorstaat De Belgische -ministerpresident heeft mede gedeeld. dat vanaf October aanstaande maan delijks steenkool voor huishoudelijk gebruik gedistribueerd zal worden en dat de gas- rantsoenen zullen worden verhoogd, als re sultaat van de productieverhooging die men verwacht door het tewerk stellen van Duit- sohe krijgsgevangenen en buitenland sche arbeiders in de Belgische mijnen. Visch zal in België in September buiten distributie komen, en brood in October Het Belgische ministerie van Econ. Zaken heeft besloten, dat voor den "a.s. winter in de lokalen van de Staatsdiensten alleen spriêt (fossielhout) zal mogen worden gebruikt. De bruinkoolbriketten, die reeds aan sommige scholen werden uitgereikt, mogen alleen vermengd met spriet gebruikt worden. DE DISTRIBUTIE VAN TEXTIEL De Dienst van Volksherstel deelt mede, dat de voorraad textielgoederen thans vrijwel is uitgeput. De laatste aanvragers, die geholpen kunnen worden, zullen worden opgeroepen. De mogelijkheid tot registratie blijft open. Er zal naar worden gestreefd, zoodra er weer textiel is, in de meest ernstige gevallen via de normale distributie te voorzien. ZUIVERING ONDERWIJSINSPECTIES Ingesteld is een adviescie voor de zuivering van de inspecties voorber. hooger- en middel baar onderwijs, nijverheidsonderwijs, lager onderwijs, lichamelijke opvoeding en van de stichting Nederlandsche onderwijsfilm. Bezwaren tegen de houding in den bezet tingstijd van hoofdinspecteurs, inspecteurs, hoofdconsulenten en consulenten en tegen bij de onderkijsfilm in dienst zijnde personen kan men vóór 20 Augustus a.s. richten aan den secretaris der commis sie mr T. Vroom, .Paschlaan 22. Apeldoorn. MINIMUMLOON-REGELING Mr dr A. A. v. Rhijn heeft zich voorstander verklaard van een minimumloon-regeling. Het ontwerpen ervan zou een taak van de bedrijfsraden kunnen zijn. Zoo komen we tot een nationaal minimum voor een normaal presteerenden arbeider. Op de vraag of de Staatskas de kosten van zijn nieuwe denkbeelden kon dragen, ant woordde mr v. Rhijn dat dit waarschijnlijk wel kon, vooral als we onze werkloosheids uitgaven zouden kwijtraken. In Amerika heb ik een prachtige samenwerking gezien ten aanzien van opvoering van den levensstan daard, bestrijding van werkloosheid en sociale zekerheid. MELKPRODUCTIE IN FRIESLAND HEEFT DE AANDACHT. Naar aanleiding van het destijds ook door ons vermelde A.N.P.-bericht in zake het z.g.n. droog spuiten van koeien, heeft het M.G. in Friesland een onderzoek ingesteld. Thans wordt gemeld, dat het droog spuiten van koeien, d w.z. het inspuiten in de uier met bepaalde chemische middelen, ter voor koming van uierontsteking bij het vee. niet is geconstateerd. Uit 24 van de 36 rapporten bleek, dat door het ontbreken van arbeidskrachten het niet meer melken, van koeien eeniger mate voorkomt. Het M.G. en de arbeidsbureaux zien echter toe. dat de SECR.-GENERAAL DEP. HANDEL EN NIJVERHEID. Tot secr.-generaal van het dep. van Handel en Nijverheid is benoemd dr P. Kuin/^hef van het secretariaat der Ned. Spoorwegen. De heer Kuin hoopt 15 September zijn nieuwe functie te aanvaarden. SPREEKUUR WND DIR.-GENERAAL DER P.T.T. De wnd dir.-gen. der P.T.T.de heer L. Neher, zal voortaan eiken Vrijdag van 14 tot 16 uur spreekuur houden. DE GAULLE ZET REFERENDUM DOOR. In de gisteren gehouden bijeenkomst van het Fransche kabinet is men het eens ge worden over een ander plan betreffende de aanstaande verkiezingen. Dit nieuwe project vertoont alsnog twee trekken, welke bij de meerderheid van de Assemblée critiek heb ben ondervonden, namelijk een referendum en de verkiezing van een niet almachtige constitueerende vergadering. Bij het referendum zal waarschijnlijk de vraag worden voorgelegd: „Wenscht gij terugkeer van de oude grondwet of wilt gij verkiezingen voor een nieuwe constitueeren- de vergadering?" Indien de meerderheid van het land zich uitspreekt voor terugkeer van de oude grondwet, zullen de verkiezingen voor Ka mer en Senaat worden gehouden. Indien de meerderheid een nieuwe constitueerende vergadering wenscht, zullen de verkiezingen de samenstelling dier vergadering bepalen. ARBEIDSRECHTER EN -POLITIE. Naar verluidt, aldus „De Volkskrant" heb ben thans de aandacht, der regeering de in het eerder bevrijde Zuiden gereedgemaakte wetsontwerpen betreffende de aanstelling van een arbeidsrechter, die den kantonrech ter van de arbeidszaken moet ontlasten en van een arbeidspolitie, die een deel van de taak van de Arbeidsinspectie zou moeten overnemen. B.S. zwaaien af De man, die vrijwillig toetrad tot de B.S., verbond zich, zoo noodig en des- gewenscht, beschikbaar te blijven tot drie maanden na den dag der algeheele bevrij ding van ons vaderland. Deze dag is officieel vastgesteld op 8 Mei. Dat houdt dus in, dat op 8 Augustus a.s. de binnenlansche strijd krachten als officieel „verband" verdwijnen. Verwacht wordt, dat 10.000 man van de sterkte zich zal aanmelden voor de gezags- troepen. Officieele publicaties Burgerlijke Stand van Leiden Geboren: André, z v H. Stafleu en A. v Veen; Ronny, z v A. Joziasse en M. Geurts Ragina M„ d v M. J. Korpelshoek en M. A. v. in „v.ar kn. d. Linde; Albertus J. z v P. Reumerman en J. melkvoorzienine niet In gevaar Ko Giltjes. Overleden: G. H. Voorsluijs, 59 j.; J. P. J. Ansmann, 6 j; A. Keei-eweer-Rondeel, 54 j. Getrouwd: J. C. Engelman en A. J. J. van Apeldoorn; S. van Gijn en L. E. Bril; J. F. v. d. Berg en W. M. Boogers; J. Tukker en A. C. Chijsels. ZIEKENVOEDSEL VOOR DIËETPATIËNTEN Ernsti ge diëetpatiënten, zooals suiker zieken, kunnen weer ziekenvoedsel krijgen volgens de voorschriften van Augustus 1943. Men wende zich tot zijn huisarts. Wie er nog meer in het Britsche kabinet zitten Eerste minister Attlee heeft de volgende benoemingen in het nieuwe Labourkabinet bekend gemaakt: Binnenl. Zaken: Chuter Ede; Dominions: Lord Addison; Indië: Petwick Lawrence; Ko loniën: G. H. Hall; Marine: A. V. Alexander; Oorlog: J. J. Lawson; Luchtvaart: Viscount Stansgate;; Schotland: Joseph Westwood; Ar beid en nationalen dienst: G. A. Isaacs; Op voeding: Miss Ellen Wilkinson; Gezondheid: Aneurin Bevan; Landbouw: Tom Williams; Ravitailleering en vliegtuigproductie: John Wilmot; Oorlogsvervoer: Alfred Barnes; Voedselvoorziening: Sir Ben Smith; Energie; Emanuel Shinwell; Minister zonder porte feuille: P. J. Noel Baker; Pensioenen: Wil fred Paling: Parlementair secretaris van Fi nanciën: William Whiteley. Trekverbod opgeheven behalve voer Zeeland Naar men ons meedeelt, is tegelijk met het reisverbod ook het trekverbod opgeheven. Dit beteekent dat men weer mag overnachten in een andere gemeente dan in die, waar men zijn verblijfplaats heeft en dat men weer vrij mag reizen door het geheele land, behoudens natuurlijk naar de evacuatie- gebieden. waartoe o.m. heel Zeeland behoort, met uitzondering van Tholen en St Philips- land. Reisvergunningen voor Zeeland dienen te worden aangevraagd bij den bui-gemeester van de plaats van inwoning. Men dient voorts rekening te houden met de mogelijkheid, dat bepaalde wegen en bruggen vooralsnog niet voor alle verkeer zijn vrijgegeven, zoodat het zaak is, voor het begin van de reis inlich tingen in te winnen over de te volgen route. De opheffing van het trekverbod heeft geen invloed op de in verschillende steden be staande vestigingsverboden. Distributiekantoor Leiden UITREIKING NOODKAARTEN 6de SERIE EN BRANDSTOFFENKAARTEN T 509 In het tijdvak van 10 t/m 29 Aug. zullen nieuwe noodkaarten en brandstoffenkaarten (voor verwarmingsdoeleinden) voor *t stook- seizoen 19451946 worden uitgereikt. Bij het afhalen dezer bescheiden dient de rechthebbende of zijn gemachtigde.de tweede distributiestamkaarten, eventueel noodstam- kaarten met inlegvellen van alle gezinsleden, alsmede de eerste distributiestamkaart van het gezinshoofd, re9p. van den alleenstaan den hoofdbewoner aan den ambtenaar te overleggen. Tegen inname van ibon A 508 t/m E 508 van de inlegvellen zal uitgereikt worden: aan pers. geb. i<n 1924 of vroeger 1 noodk. Vla aan pers. geb. 113, 1925 t/m 1930 1 noodk. VIb aan pers. geb. in 1931 t/m 1940 1 noodk. VIc aan pers. geb. in 1941 of later 1 noodk. VId De in te nemen bon moet door den ambte naar van het inlegvel worden verwijderd. Bij de uitreiking van de noodkaart 6e serie wordt in het vakje 508a van de stamkaart een diagonale afkruising geplaatst. Tevens zal tegen overlegging van de tweede distri butiestamkaart van alle gezinsleden e n de eerste distr.stamkaart van het gezinshoofd, alsmede het ingevulde en onderteekende for mulier MD 323 09a de brandstoffenkaart T 509 worden uitgereikt. Per zelfstandig gezin kan. slechts één aanvraagform. worden ingediend. Alleenst. hoofdbewoners, die ook verleden jaar een brandst.kaart voor verwarmingsdoel einden hebben ontvangen, kunnen ook dit jaar hiervoor in aanmerking komen. Zij die nen hun huurquit. mede te brengen. Ter stond bij het inleveren dezer form, zal door den distr.dienst worden beslist, of onmiddel lijk tot ve:rstrékking van een brandst.kaart T 509 kan worden overgegaan. Aan personen, die een noodstamkaart be zitten en aan evacués mag geen brandst.kaart worden uitgereikt. Voor deze personen volgt een afzonderlijke regeling. Zij, die door omstandigheden niet in het bezit zijn van een eerste distr.stamkaart, dienen zich den dag, vóór zij de nieuwe be scheiden moeten afhalen, te vervoegen aan het. distr.kantoor ingang Langébrug, loket 16. Indien het gezinshoofd afwezig is. door op name in ziekenhuis, gevangenis, kamp van bewaring of dergelijk dient het plaatsverv. hoofd zich, den dag vóór zij de nieuwe be scheiden moeten afhalen, te vervoegen aan het distr.kantoor, ingang Langébrug. loket 20. Bij de uitreiking van een brandst.kaart T 509 worden in 't vakje I d van de stam kaarten van alle gezinsleden de cijfers 509 geplaatst. De uitreiking zal plaats hebben in het distr.kantoor kamer 3 ingang Steenschuur 21 en in de foyer van den Burcht. De uit- reikk. zullen voor het publiek geopend zijn van 9 tot 12 en 2.15 tot 4 u. 's Zaterdags van 9 tot 11.30 u. Uitgereikt zal worden aan hen wier familienaam begint met de letter: A en B van Baak t.m. Blansjee op Vrijdag 10 Aug.; B vanaf Blase t.m Boshuizen op Zaterdag 11 Aug.: B vanaf Boskamp t.m. einde en C op Maandag 13 Aug.: D en E op Dinsdag 14 Aug.; F en G op Woensdag 15 Aug.; H op Donderdag 16 Aug.; I, J en K vanaf Kaai t.m. Koo Vrijdag 17 Aug.; K vanaf Kooi t/m einde Zaterdag 18 Aug.; L en M vanaf Maaker t.m. Meerburg op Maandag 20 Aug.; M vanaf Meerdink t.m. einde N en O op Dinsdag 21 Aug.; P en Q op Woensdag 22 Aug.; R en S vanaf Saar t.m. Schijndel op Donderdag 23 Aug.; S vanaf Sciaroni tot en met einde op Vrijdag 24 Aug.; T en U op Zaterdag 25 Aug.; V op Maandag 27 Aug.; W op Dinsdag 28 Aug.; X, Y en Z op Woens dag 29 Augustus. Uitgereikt wordt aan hen. die zijn inge schreven in het bevolkingsregister der gem. Leiden, die dus in het bezit zijn van een tweede distr.stamkaart met het kring nummer 340. Een uitzondering woi*dt gemaakt voor schippers, woonwagenbewoners e.a. in het Centr. Bevolkingsregister opgenomen per sonen. Zij, die door bijzondere omstandig heden niet in het bezit zijn van een tweede distr.-stamkaart en/of bijbehoorende inleg vellen. dienen zich in de hierboven ge noemde alfabetische volgorde te vervoegen aan het distr.kantoor Steenschuur 21, ingang Langébrug, loket 10 van 9 tot 12 en van 2.15 tot 4 u., 's Zaterda'gs van 9 tot 11.30. Men passé uiterst zorgvuldig op zijn distri butiebescheiden. Bonverlies wordt in geen geval vergoed. De wnd. Directeur van de» Distributiedienst. TH. J. v. HUMMEL. AANMELDING OORLOGSVRIJWILLIGERS Het bureau aanmelding oorlogsvrijwilligers te Leiden, deelt mede: Donderdag 16 Augustus a.s. inschrijving voor de volgnummers 501 t/m 540. Per IV2 uur 10 nummers. Van 9—10.30 no. 501 t/m 510: v. 10.30—12 uur no. 511 t/m 520; van 1415.30 uur no. 521 t/m. 90 enz. Vrfldag 17 Augustus a.s. no. 541 t/m 580. Regering als boven. Het Hoofd vil. Aanm.-Bureau Leiden De Res.-kapitein. J. C. Wagtendonk. De Plaatselijke Bureauhouder van den Voed- selcommissaris te Leiden deelt aan belang hebbenden in zijn werkgebied het volgende mede Op korten termijn moet worden beschikt over een opgave van al het landbouwmate- riaal, zooals runderen, paarden, schapen, gei ten, pluimvee, wagens, tuigen, tractoren en andere landbouwwerktuigen, die door de Duitschers zelf op „onofticieele wijze" mee genomen zijn tusschen 5-9-'44 en 5-5-'45. Hetgeen officieel via het Bureau van den P.B.H. door de Duitschers is gevorderd, valt buiten de hier gevraagde opgave. Zij die meenen een opgave te moeten doen, dienen zich op Vrijdag a.s. tusschen 15 en 17 uur als volgt te melden: Gemeente Wassenaar, Café v. d. Salm, Lang- Voorschoten, Café Deurloo; Valkenburg, Café Ramp; Katwijk, Casa Cara. Tramstraat; Rijnsburg, Café Hoogstraten; Leiden) Mandenmakei 1 Oegstgeest) 12, Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 3