STADSNIEUWS 7 Gevraagd RIA Rapenburg 63 NEDERLANDS VOLKSHERSTEL. Gisteravond gaf het N.V.H.-voorlich ting aan familieleden en vrienden van repatrieerenden. Ds. R. C. Har der sprak een inleidend woord en zette in 't kort het doel en streven van het N.V.H. uiteen. Dr. Gaillard besprak de medische zijde. Uiterst dringend is het voor degenen, die uit Duitschland of el ders w-eerkeeren en niet in het bezit zijn van een D.P. I, II of III kaart, zich te melden aan het N.V.H. huis, Galgewater no. 1. Want niet alleen het luizengevaar, dat door gebrek aan bestrijdingsmiddelen zoo gevaar lijk is, is daar ook, wat helaas zoo dikwijls voorkomt bij velen een stoornis aan de geslachtsdeelen. In 't belang van gezfti en de betroffene, ter voorkoming van leed voor jaren, is het daarom zich te melden daar, waar dag en nacht doktoren en ver- verpleegsters gereed staan hulp te bieden. Ds. Kelder, de geestelijke kant be handelend, wees op de blauwe bil jetten, die overal in de stad waren opgehangen. Hoe daarop wordt af gebeeld, de eerste steenlegging. Ge bouwd moet er worden, en dan wel in de eerste plaats aan het gezin, dat door den overweldiger uit elkaar gereten was. Gezond gezinsleven be- teekent gezond volksleven, 't Gaat daarom om 't stichten van een te huis, waardoor Nederland zal her rijzen. Mevr. Swart, leidster afd. Gezins zorg van het N.V.H., belichtte de sociale zijde. Erger dan hier in Ne derland hebben onze mannen door bombardementen, honger enz. met den dood samen geleefd. Daarom moet er liefde, toewijding, maar vooral geduld met hen beoefend worden, wanneer zij zich niet direct of later minder in 't gezinsleven gaan thuis voelen. Werkcomité voor kunst en ontspanning. In den kring van N.V.H. heeft zich een werkcomité voor kunst en ont spanning gevormd, waarin zitting hebben genomen Mr. H. Burgers- voorzitter, H. de Wilde, secr., J. Wichers, penn., Mevr. T. Harder- Plantinga, Mej. Marie Veldhuyzen, Prof. L. J. van Holk, kapelaar E. A. M. Paap en Herman Stenz. Dit comité koestert groote plannen en zal de burgerij hiervan geregeld en tijdig op de hoogte stellen Bin nenkort wordt een gezellige zang- De levensmiddelenprflzen. - Men hoort veelal de klacht, dat de prijzen der levensmiddelen, welke thans op de bonnen worden ver strekt, te hoog zijn voor het minder draagkrachtige publiek. Gezinnen, waarvan de kostwinner werkloos is, kunnen nauwelijks rondkomen met het steungeld, terwijl ons gevallen bekend zijn, dat bonnen worden ver kocht, teneinde op de resteerende iets te kunnen koopen. Deze aangelegenheid heeft de volle aandacht der autoriteiten en ons werd van welingelichte zijde mede gedeeld, dat een regeling op komst is, waarbij deze gedupeerde gezinnen zullen worden gesteund. Deze rege ling, welke van duurzamen aard zal zijn, is op korten termijn te ver wachten en geldt voor het geheele land. avond georganiseerd, waar ook aar dige volksdansen zullen worden uit gevoerd. Tevens staat een bonte avond, met muziek, tooneel, zang en dans, een mooi concert, een kerk- concert (beide met toelichting op de uit te voeren nummers), speciale filmavonden, tooneeiuitvoeringen en een echt Leidsche Bevrijdingsrevue op het programma. Tenslotte is het de bedoeling op di verse plaatsen in de stad een open luchtspel op te voeren. Het secre tariaat, dat gevestigd is: Breestraat 93, zal gaarne wenschen, enz. inzake kunst en ontspanning in ontuangst nemen. MILITAIR GEZAG Reisvergunningen. De Mil. Commissaris voor Leiden en omgeving verzoekt ons, nogmaals er de aandacht van het publiek op te vestigen, dat velen bij MiL Gezag een reisvergunning voor de Noord, provincies enz. aanvragen, terwijl zij veelal hiervoor niet in aanmer king komen. Reisvergunningen wor den alleen verstrekt aan hen, die zich naar de afgesloten gebieden moeten begeven ten behoeve van de voedselvoorziening, volksgezondheid en indien het nationaal belang dit dringend eischt, terwijl ook voor ern stige familieaangelegenheden gun stig op de aanvrage wordt beschikt, waarbij b.v. een telegram met ver melding van ernstige**ziskte of over lijden dient te worden getoond. Wanneer de medewerkers van het Mil. Gezag dan ook aanvragen af wijzen, volgen zij de betreffende richtlijnen op en hiervan kan niet worden afgeweken. Zooals bekend, wordt het afgesloten gebied be grensd door het Noordzeekanaal, IJssel en Waal, zoodat b.v. de Velu- we vrij is. De M.G.-bonkaarten. Men verzoekt ons erop te wijzen, dat op de bonnen van de M.G.- kaarten, welke thans voor levens middelen worden aangewezen, niet in alle distributiekringen dezelfde artikelen worden uitgereikt. Het blijkt, dat men van meening is, dat dit wel het geval is, doch eenzelfde gedragslijn wordt blijkbaar nog niet gevolgd. Het is wel de bedoeling tot een uniforme regeling dienaangaan de te komen, maar voorshands is dit nog niet het geval. Uitreiking Voedingskaarten. Donderdag en Vrijdag a.s. zullen voedingskaarten worden uitgereikt, die slechts 5 dagen geldig zullen zijn, n.l. van Zondag tot en met Donder dag. De prijs van deze kaarten be draagt per deelnemer 1.—. Op Maandag 11 Juni en Dinsdag 12 Juni 1945 vindt opnieuw uitrei king van voedingskaarten plaats en wel voor de week van Vrijdag 15 Juni tot en met Donderdag 21 Juni; dus weer normaal voor 7 dagen. De prijs is dan ook weer 1,40 per deel nemer. Voor de week van Zondag 10 Juni tot en met Donderdag 14 Juni 1945 vindt de uitreiking plaats op Don derdag 7 Juni en Vrijdag 8 Juni van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur. Per deelnemer moeten worden inge leverd: van de M.G.-kaart de bon nen 05 en 11 en een bedrag van l.~. Aan personen beneden 16 jaar wor den geen voedingskaarten meege geven. De Burcht is als uitreikplaats weer in gebruik. Men is verplicht met gepast geld te betalen. Opgave Duitsche militairen. Een ieder, die bekend is met de ver blijf- of schuilplaats van Duitsche militairen, onverschillig tot wellj wapen of onderdeel van het Duit sche leger zij behooren, is verplicht hierva.n onmiddellijk mededeeling te doen aan den Burgemeester of den Commandant van de Field Secu rity, Burggravenlaan 11, alhier. Bovenstaande verplichting geldt eveneens ten aanzien van Duitsche militairen, die In dienst zijn geweest van de Nederlandsche Binnenland- sche Strijdkrachten of eenige ande re Nederlandche militaire instantie en waarvan het vermoeden bestaat, dat zij thans zijn ondergedoken of zich schuil houden. Bij niet voldoen aan bovenstaand verzoek stelt men zich bloot aan strafvervolging. De Burgemeester, A. van de Sande Bakhuyzen. Leiden, 4 Juni 1945. UIT DE OMGEVING Doodeiyk ongeval. Bij het weghalen van Versperrings- palen in het Langeveld ontplofte een projectiel, dat aan één der palen be vestigd was, met het gevolg dat de 26-jarige de H. uit Noordwijk op slag gedood werd. Jeugdmeeting Op Woensdag 20 Juni wordt te Lei den een vergadering gehouden van wege de Prov. Propaganda-com- missie Zuid-Holland „Noord" der Geref. Jeugdbonden, 's Morgens komen de meisjes en de jongens apart bijeen teneinde diverse huish- zaken .te bespreken, doch 's mid dags wordt gemeenschappelijk ver gaderd. In deze samenkomst zullen vermoedelijk het woord voeren Mej. M. Parmentïer te Oegslgeest, pres.e van den Geref. Bond' van M.V. en de heer Ad. Kuiper te Utrecht, best lid van den Ned. Bond van J.V. op G.G. ALPHEN AAN DE RUN Politieke opsporingsdienst. Deze wordt in onze gemeenfe ge vormd door de heeren Drs. W. J. Wieringa, hoofd; Mr. J. A. de Jong, waarn. hoofd; A. Hofland, bureau- chef. De adviescommissie voor Rechtsher stel en Beheer wordt gevormd door de heeren Ch. F. Bannier, Inspec teur Rijksbelastingen; H. G. Boks, notaris; P. Kooi, accountant HAZERSWOUDE. Zaterdag werd in *t gezin van de fam. Kroon, Voorweg C 74 een drie ling geboren en wel 2 zoons en 1 dochter. Moeder en kinderen maken het allen goed. Geboren. Jacobus, zoon van H. Ko ren en M. Borg; Laurentia M. M. J., dochter van A. H. Uljee en C. M. Wit tem an. Overleden. S. KaaskoekBuys, 81 jaar; C. J. van Schaik, 2 mnd. Gehuwd. B. J. van Leeuwen en W. C. v. d. Geest Met dank aan God en grooto blijdschap geven wij U keinis van de ge boorte van onzen Zoon en Broertje JOHANNES MARUNUS Joh. Houwer P. Houwer-Zandbergen Kees en Corrie Rijnstraat 29 Katwijk ad. Rijn 3 Juni 1945. 783 In het tehuis voor Ou den van Dagen te f Koudekerk a. d. Rijn, I overleed heden, 4 Juni, zacht en kalm, na een L kortstondige ziekte, in den ouderdom van ruim 69 jaren, onze Zwager en Neef ABIE JAN Y0LLE8RE6T Benthuizen, 4 Juni 1945 L. Griper De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 7 Juni 1945, 12 uur, te Koudekerk aan de Rijn. 815 Hulp in de huishouding liefst eenigszins bekend met naaien v.cL of d. en n. v g .g v. Mevr. BURGERS .Thorbeckestr. 39 Leiden Den 2en Juni werd na een kort, d >ch horig lijden, uit ons midden weggenomen, onze v.cc eeliefde Zo^n, Broed* Zwager en Oom PHiUPPUS FIL1PP0 Uit aller naam H. Filippo, f Ver werst aa' 59 Nog treurende over het verlies van onze lieve Dochter, Zuster en Kleindochtei Cbatha- riena. werden wij we- j der diep getr ffen door het overlijden van onze lieve Dochter, Zuster en Kleindochter JACOBA VERVER, ia den leeftijd van 20 jaar. Dat zij ruste in vrede. Wed. M. Verver de Meij Pieter Verver. Leiden, 3 Juni 1945. Parkstraat 28a. 772 De begrafenis zal plaats hebben op Vrij dag 8 Juni te 11 uur op de Ned. Herv. be graafplaats „Rhijnhof Algem. Kennisgeving. Heden werd na een 5 bezit vsn 7V2 week tot I onze d fpe droefheid van ons weggenomen I nnzeee'ii -sto Lieveling S' 1"!K WUNAKDUS Do diepbedroefde ou ders B. Schelvis W.J. Schelvis Benning Leiden, 1 Juni 1945. Sophinstraat 34 De bografeni® heci plaats gehad op Dinr dag, 5 Juni op de Be graaf plaat 8 Rhijnhof. 751 Dp Zaterdag 2 Juni 1945 wer ouz- jong - ete lieveling op den leeftijd van 4 weken van ons weg genomen. De diepbedroefde Ouders en Zusje L. v. d. Kamp 8. A v. d. Kamp-Ramak Annie Leiden, Uiter8tegracbt 10 Corr.adres: de Ruyierstraat 25. De begrafenis is be paald op Donderdag 7 Juni a.s. te 9 uur op de begraafplaats Rhijnhof 792 s Heden ontsliep in vol- j len vrede Biecht» j dagen voor zijn 49ei. I verjaardag, na kortstondige snekL onze lieve zorgzame en onvergetelijke Man en t onze Pleegvader, Zoon, I Behuwdzoon, Broeder, J Behuwdbroeder e O-n, PülLIPPUS HLIPh., Uit aller naam: M. Filippo Hillebranu Leiden, 2 Juni 1945. Voorstraat 21. De begrafenis is be paald op Vrijdag 8 Juni a.s. te 2 uur op de begraafplaats Rhijnhof 756 Wegens verplaatsing van Breestraat 19 naar ons oude adres zal de COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK Maandag en Dinsdag 11 en 12 Jnni a.s. GESLOTEN zijn. Het kantoor is nadien weder dagelijks geopend van 9 tot 1 uur. Vrijdag middags van 2 tot 5 uur en des Zaterdags van 9 tot 12 uur Heden overleed vrij onverwacht, onze lieve Man, Vader, Behuwd- ei. ^-ootvader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, 6ERARDUS HENDRICUS DE J0N6, in den ouderdom van bijna 71 jaren. O. J. G. A. de Jong-Met- selaar, F. J. de Jong, M. 8. de Jong-Meijer, W. de Jong, J. A. de Jong-van de Wal en kleinkinderen. Leiden, l Juni 1945. LammenschanBweg 66. Corr.adres P. J. Blokstraat 43 De begrafenis is be paald op Donderdag 7 Juni a.s. te 10 uur op de begraafplaats Rhijn hof. 759 De begrafenis van wij len Mw. de Wed. J. Zellsfra- de Lange Zal niet plaats hebben Donderdag a.s. te 12, doch te 3 uur op de begraafplaats Rhijnhof Met droefheid geven wij U kennis, dat 1 dag na zijn geboorte van ons werd weggenomen, ons geliefd Zoontje MARTI NUS M. Nieuwkerk J. C. Nieuwkerk— Leuering. Leiden, 4 Juni 1945. Cathrijnestraat 5a. Heden overleed na een korte ziekte, onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, ALBERTUS KEIJZER, in den ouderdom van bijna 75 jaren. Uit aller naam: Wed. EL Keijzer-Plug Leiden, 3 Juni 1945. Rembrandtstraat 26a De begrafenis is be paald op Vrijdag 8 Juni a.s. te 3 uur op de be graafplaats Rhijnhof. 756 Gevraagd: NET MEISJE van 8-15 uur, met middag- kost enz. 785 Brieven Bur. v. d. Blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1945 | | pagina 2