SANGUINOSE, rram ma SDAG11 JUNI 1941 PAG. 5 VOOR UW GEZONDHEID W.nn.,rpU te veel van hebt geeischt, slecht kunt slapen les te veel is, gy U lusteloos en moe gevoelt, gebruikt dan de zenuwsterkende en bloedvormende middel. SANGUINOSE voedt Uw n verrijkt Uw bloed, en geeft U nieuwe energie en levenslust, rt het, en gij zult tevreden zijn. Per flesch 2—, 6 fl. 11.—, 12 fL 21.—. ikers en Drogisten. VAN DAM CO., De Riemerstraat 2 c/4, Den Haag. HEVAAR VAN HEIMELIJKE SLACHTINGEN keld" vleesch is steeds jrd en daarom zeer >ijk voor de gezondheid de -el eens gevraagd, of aan het CD „gesmokkeld" vleesch gevaren LO -ument zijn verbonden. Dit is geval. Deze gevaren zijn zelfs et zonder reden zijn er in alle g nden wettelijke maatregelen bescherming van den mensch i waaraan hij bij het eten van J' aat. Daarvoor dient een vleesch- Zulk een wet heeft een sterk erking. Dit blijkt, wat Neder- uit de jaarverslagen, van de ng der algemeene, verplichte v gebracht. Laat mij willekeurig nemen: het jaar 1937. In dit E ekeurd: aio.237 waarvan afgekeurd 10,487 12.622 78.010 114.424 JA n 556.502 1,004,692 202.545 11.747 2.674 26,523 etallen moeten wij feitelijk nog piet volkomen deugdelijk" de welke slechts voor consumptie jiten, nadat zij aan een bepaalde Ten onderworpen, d.z. de zooge- ardelijk goedgekeurde, geslachte kaï gheid, dat er in Nederland in jaren slechts sporadisch vleesch- voorgekomen, is uitsluitend te bbe f uitnemende werking van onze ,aaj sdiensten d.w.z. aan de uitvoe- jlHeeschkeuringswet. alen, dat een werkelijke vleesch- h voordeed, betrof het zoo goed u illen, die het gevolg waren van huisslachtingen" of van clande- ge ngen, welke l.atste voor hel tian le crisismaatregelen in mindere D^men. lent de aandacht, dat niet tot de zingen worden gerekend de ge- IV oorspronkelijk goedgekeurd en 11 d°or slechte bewaring in de door andere bijkomstige infectie s geworden. Zoodanige gevallen kend tot de groote groep der Iging. i|E|oog ziet niet genoeg het vleesch kunnen deugdelijk voor consumptie is, de wetenschappelijke keuring Denzulkken wordt er met dat zij het mis hebben! Jschkeuring wordt verstaan een 'lerzoek: de beoordeeling van het -i met alle organen en ingewande» itrekking de deugdelijkheid voor den mcnsch. 'digi keuring van het geslachte dier grootere zekerheid worde ver- van het dier in levenden Bovendien moet men niet zel- bgische onderzoekingen op het om in twijfelachtige de deugdelijkheid tot tc brengen. de deskundige, de dierenarts met De zijn veelzijdige en gespecialiseerde kennis, in staat een volledige keuring te verrichten en uitspraak te doen. Bij de gewone keuring kan nij worden bijgestaan door personen, die van rijkswege daartoe in staat gesteld een ele mentaire kennis van de vlecschkeuring hebben opgedaan en wier beperkte bevoegdheden wet telijk zijn geregeld. Bij dit alles moetn wij goed begrijpen, dat vleesch, schadelijk voor de gezondheid, heel "s°h *an schijnen. Het is bij voorbeeld moge lijk, dat het een mooie, roode kleur vertoont en als men het voelt vast blijkt, terwijl de leek er ook overigens geen afwijkingen van het nor male aan kan bespeuren n.aar dat het gebruik ervan desondanks levensgevaarlijk voor den mensch is. Vooral bepaalde lagere organismen, bacteriën, zijn aan de vleeschvergiftigingen schuldig. Deze bacteriën vindt men in vleesch en organen bij zieke dieren van onderschei den soort. Voor den mensch, die zulk besmet vleesch nuttigt, zijn deze vergiftigingen in vele gevallen doodelijk. Dikwijls beperkt de ziekte zich niet tot één geval, maar treft zij vele ge zinnen tegelijk die allen van het vleesch van zoo'n dier hebben gegeten. Bovendien zijn er nog bepaalde, evenmin als de bacteriën voor het bloote oog zichtbare, parasieten, die in het vleesch kunnen voorkomen en die den mensch heel wat onaangenaamheden en ongemakken kunnen bezorgen, ja, soms zijn dood ten ge volge hebben. Onhygiënische behandeling Daarenbo.cn bestaat het gevaar, dat het ongekeurde, clandestien in den handel ge brachte vleesch, indien het soms op zichzelf al eens deugdelijk is, door de onhygiënische be handeling ervan in de clandestiene bedrijfjes ondeugdelijk kan worden. Dit kan geen ver wondering wekken, als men zich de omstandig heden voorstelt, waaronder de clandestiene slachtingen meestal plaats vinden. Zij geschie den vaak in een donkere en vuile omgeving. Na de slachting wordt het vleesch dikwijls met verontreinigd water afgespoeld. Ter voorko ming van ontdekking bewaart en vervoert men het vleesch op een wijze, die spot met elk be grip van hygiëne. Het wordt bewaard onder mestvaalten, in gierbakken. op smerige zolders en in en onder besteden. Het wordt vervoerd in kinderwagens, op vuile karren onder onzin delijke bedekking, enzoovoorts. Misschien zal men het, eigenaardig vinden, dat men, bij al die frauduleuze slachtingen, zoo weinig hóórt over vleeschvergiftigingen of ziek ten. Maar dit is nog al begrijpelijk. Want hij, die ziek is geworden ten gevolge van het nut tigen van zulk vleesch, zal wel zoo wijs zijn, niet aan de groote klok te hangen, dat hij zich worden door consumptie van vleesch, dat wel is gekeurd, doch welks afwijkingen over het hoofd zijn gezien, dan zou daarentegen het ge beurde binnen den korst mogelijken tijd alge meen bekend worden gemaakt! NEDERLANDSCHE BROEDERSCHAP VAN ACCOUNTANTS. In de bestuursvergadering van de Nederland- sche broederschap van accountants, is de heer Jules Bromet, Amsterdam, afgetreden als pen ningmeester en is in zijn plaats benoemd de heer J. J. Scholten, Den Haag. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Mr. dr. H. D. M. Knol. Leiden, vooi zitter Schra H. M. R. der Eeden. Breda, secretaris. Jan J. Voorzaat. Utrecht. 2e secretaris, tevens secretaris van de ballotagecommissie, tevens bibliothecaris, J. J. Scholten, den Haag. penningmeester, B. Meilink, ning, Hilversum. Jules Bromet, Amsterdam, en M. Konijn. Amsterdam, leden. H. Bader t In den ouderdom van 72 jaar is te Sassen- heim overleden de heer H. Bader, die gedu rende 38 jaar lid van den raad dier ge meente is geweest, waarvan 18 jaar als wet houder. De heer Bader heeft ook gedurende vele jaren een leidende functie uitgeoefend in de Kamercentrale Leiden van de R.K. Staats partij, voor welke partij hij zitting had in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Korpsführer Hühnlein bij Mussert De persdienst van de NS.B. meldt: Op Maandagochtend 9 Juni heeft Reichs- leiter Adolf Hühnlein, de Korpsführer van het N.S.K.K. die in Nederland vertoeft, een bezoek gebracht aan den leider van de N.S.B. te Utrecht. Voor het hoofdkwartier van de N.S.B. aan de Maliebaan stond een eereven del der W.A. opgesteld. In gezelschap van opperheerbanleider van 't Hof en de heerban- leiders Meulenberg en Wijnkamp schreden de Duitsche gasten het front van het W.A.- vendel langs en werden vervolgens aan den ingang van het hoofdkwartier ontvangen door den secretaris-generaal der N.S.B., ïr. C. J. Huygen, die hen naar de werkkamer van ir. Mussert begeleidde. Hier heette de leider der N.S.B. zijn gasten hartelijk welkom waarna terstond een langdurige- bespreking aanving met den Korpsführer en opperheerbanleider van 'tHof. Na dit onderhoud bood ir. Mussert zijn gasten een noenmaal aan ten Paushuize, al waar het gezelschap ontvangen werd door den commissaris der provincie Utrecht, ir. F. E. Müller. De Nederlandsche slagershond vijftig jaar In het Jaarbeursrestaurant te Utrecht heeft de Nederlandsche Slagershond gisteren zijn vijftigjarig bestaan gevierd. In de met ontel bare fraaie bloemstukken opgeluisterde diner zaal waren daartoe honderden leden, velen vergezeld door hun dames, bijeengekomen. NED. BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN De Nederlandsche Bond van oud-onderoffi cieren van land- en zeemacht en koloniën, heeft dezer dagen zijn 53ste algemeene verga dering te Utrecht gehouden. De jaarverslagen en rekening en verantwoording werden goed gekeurd. In de plaats van den verleden jaar overleden voorzitter, den heer L. J. H. Breuker te Arnhem, werd tot bondsvoorzitter gekozen dia heer A. van der Linde te Beverwijk, thans onder-voor zitter. De heer Ph. W. Pattes te Beverwijk, die lange jaren secretaris was geweest, werd tot onder-voorzitter gekozen, waarna to\ secre taris werd gekozen de heer W. A. Visser in Den Held-ar. De heer L. van Geest te Hilversum, die vijf en twintig jaar deel van het hoogdbestuur had uitgemaakt, trad ook af en in zijn plaats werd gekozen de heer P. J. Faas te Vlissingen. De vergadering werd bijgewoond door den are-voorzitter van den Bond, jhr. V. E. A. Bo- reel van Oldenaller, door den voorzitter der afdeeling Utrecht, burgemeester mr. dr. G. A. W, ter Pelkwijk en door het hoofdbestuur van den Bond van onder-officieren van het Nederl. leger. Ged. Staten van Noord-Holland hebben aan de gemeentebesturen en de regeeringscommis- sarissen in die provincie de volgende circulaire gezonden: Het is aan ons college gebleken, dat in een aantal gemeenten in dit gewest aan den ge meente-ontvanger een vergoeding uit de ge meentekas is toegekend voor het houden van kantoor te zijnen huize. Naar het aan ons college voorkomt bestaat voor het toekennen van zoodanige vergoeding geen gegronde aanleiding en behoort deze in het vervolg niet meer te worden verleend. Intusschen bestaat er bij ons geen bezwaar tegen, dat de thans in functie zijnde ont vangers, die een bepaalde vergoeding gerüe- Vitamine E In den laatsten tijd is vitamine E grondig onderzocht. Zooals uit proeven op kippen en ratten is gebleken, die een vitamine E-vrij voedsel kregen, is deze stof noodzakelijk voor de voortplanting. Vandaar den naam: anti-steri- liteitsvitamine. Sedert de ontdekking ervan door Evans in 1926. is de chemische structuur ook bekend geworden. De stof kan tegenwoor dig dan ook synthetisch bereid worden. Dit is te belangrijker, sedert men te weten geko men, dat in oliehoudende vruchten en groenten daarin natuurlijk voorkomende vitaminen ook de steriliteit van dieren, zooals varkens, run deren en schapen in hooge mate vermag op te heffen. Hierdoor kunnen in het bijzonder te vroege geboorten voorkomen worden. Deze in de geneeswijze voor dieren met succes toege paste therapie met vitamine E heeft ook 'bij menschen succes. Men kan tegenwoordig toe- komstigen moeders, die een neiging tot mis- kraam vertoonen, door toediening van vita mine E in den vorm van tarwekiemolie de ge boorte van gezonde kinderen mogelijk maken. Als uitgesproken vetoplossende vitamine is deze ant-steriliteitsvitamine in het bijzonder in dier lijke vetweefsels aanwezig.' Men brengt hier mede het physiologische feit in verband, dat vrouwen, die deze vitamine bijzonder noodig hebben, meer vetweefsel bezitten dan de mari. Dr. W. John te Göttingen heeft in een lc :ing onlangs de nieuwste gegevens omtrent vitamine E samengevat. Hij zeide daarbij onder meer, dat het ontbreken van vitamine E ook een sto ring in de stofwisseling van de kreatine ten gevolge heeft. Deze stof is van beteekenis bij de stofwisseling in de spieren. Dienovereen komstig heeft men bij E-vitaminosen een sto ring in de spierweefsels waargenomen. De met E-vrij gevoede ratten en konijnen hadden in de urine een afscheiding van kreatine, welke opgeheven werd door toediening van vitamine E. Chemisch behoort vitamine E tot de groep van de tokopheroleri, die, wat hun structuur betreft, dicht bij xanthophyl staan, een bekende TOERISTENK A ART ZUID-HOLLAND De A.N.W.B. heeft een nieuwe toeristenkaart van Zuid-Holland laten maken, op schaal 1 100.000, met afzonderlijke kaart van 's"Gra- venhage en omgeving tót Katwijk aan zee. Dez12 wederom voortreffelijk uitgevoerde plattegrond verschijnt te rechter tijd om wielrijders, wan delaars en ruiters in het reeds aangevangen seizoen tot betrouwbare gids te strekken. Om misverstand te voorkomen, deelen we nog mee, dat het op deze schaal in beeld gebrachte ge bied wordt begrensd door de lijn Hoek van Holland RotterdamVianenUtrechtMui- derberg AmsterdamMonnikendam Wijk aan Zee—"s-Gravcnhage. In het Noorden dus meer, in het Zuiden minder dan de eigenlijke grovincie. Onderaan vindt men nog juist rielle, Rotterdam-Zuid en Leerdam op de kaart. Voor het goed functioneeren van den gasgene rator, is het, aldus de A.N.W.B. noodzakelijk, dat zoo nu en dan de aschruimte wordt ge reinigd. Tengevolge hiervan treft men dikwijls langs den weg stilstaande motorrijtuigen aan, waar van de bestuurder bezig is de verbrande brand stof te verwijderen, welke dan op den weg wordt gedeponeerd. Bij eenigen wind vliegen daarbij vaak vonken door de lucht, hetgeen in onbewoonde oorden in het polderland in den regel geen gevaar zal opleveren, behalve dat het wegdek, indien het uit bitumineuze stoffen is samengesteld, door verbranding kan worden beschadigd. Op de wegen, welke in bosch- en heidestre ken zijn gelegen, zijn de wegvliegende vonken echter een ernstig gevaar voor bosch- en heide- Om deze redenen meent de A.N.W.B. hierop de bijzondere aandacht te moeten vestigen var de bestuurders van genoemde motorrijtuigen er. hun op het hart te drukken bij het schoon- DE NOORDOOSTPOLDER. Met het in cultuur brengen van den Noord Oost Polder wordt deze maand een begin ge maakt. Reeds zijn in de drooggevallen gebieden voorbereidende werkzaamheden getroffen enkele proeftuinen zijn reeds aangelegd. De ervaringen met deze proeftuinen opgedaan, geven reden tot groote tevredenheid. 12 Juni "N nuziek land en de vandaag". muziek .ort en licha- ivoeding" twsberichten .roepsympho- terview over fcner) (Engclsch) nmuziek 3: Engelsche „National f the Nether- V. 3.00 Voor de vrouw 3.20 Zang met pianobege leiding en gramofoon- muziek 4.00 Gmnofoonmuziek 4.30 „De Goldberg-variaties van Joh. Seb. Bach", cp.userie met gramo- fconplaten 5.15 BNO: Nieuws-, oeco- nomische en beursbe richten 301.5 METSR r mmuziek j.'jc ociVilndgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7 45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8 15 Gramof. ^nmuziek 10.00 Morgendiens 'voorbe reid door de Christ. Radio-Stichting) 10.20 Pianovoordracht 10.40 Declamatie 11.00 Ensemble Jack der Kinderen, solist en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Munodi-ensemble 12.45 BNO: Nieuws- en oeconomische berich- 1.00 De Ramblers 130 Gramofoonmuziek 2.00 Celesta-ensemble en gramofoonmuziek Gramofoonmuziek Schrammelkwartet en soliste Vreugdestonden aan ziekenspondén Orgelspel en zang Voor de jeugd Christ, lectuur (voor bereid door de Christ. Radio-Stichting) 1 BNO: Nieuws-, oeco nomische en beursbe richten 1 Gramofoonmuziek (In de pauze: Boekbespre king) i Reportage l BNO: Persoverzicht voor binnen- en bui tenland Gramofoonmuziek 1.30 —7.45 „Ik was er zelf bij", causerie) Nieuwsberichten j Spiegel van den dag I Concert voor leden van de Duitsche Weer macht 1 Voor den boer 5 Gramofoonmuziek D BNO: Nieuwsberichten, sluiting Visschen met staande botnetten Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en vis- scherij is bepaald, dat het uiterlijk tot en met 31 Maart 1942 aan visschers, die in het bezit zijn van een daartoe strekkende vergunning van het districtshoofd wordt toegestaan, te visschen met staande botnetten gedurende den nacht in de afgedamde Maas en het Heus- densche kanaal. DRUK- EN BINDWERK hoeveelheden in den handel word't gebracht en bindwerk waaronder te verstaan ieder product boekbinderij of iinieerderij, onverschillig of NIEUWE HERKENNINGSTEEKENS VOOR MOTORRIJTUIGEN Men verzoekt ons mede te deelen, dat ten kantore van den inspecteur-generaal van het verkeer, Koningskade 25, 's-Gravenhage, een gewaarmerkt exemplaar van de vastgestelde modeilen voor herkenningsteekens, welke sedert 1 Juni geldig zijn, voor belanghebben den ter inzage ligt. Afdrukken van deze modellen liggen voor belanghebbenden ter inzage ten kantore van de rijks(hoofd)inspecteurs van het verkeer. De vroegere herkenningsteekens hebben sedert 1 Juni hun geldigheid verloren. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE De recherche te 's-Gravenhage heeft aange houden den 52-jarigen directeur van een specu- latiebank verdacht van verduistering c.q. valschheid in geschrifte gepaard gaande met oplichting. Eveneens is aangehouden zijn 52-jarige kan toorbediende ter zake van medeplichtigheid aan bovengenoemde feiten. Von Mackenzen, rijkscommissaris dr. Seyss Inquart, kroonprins Wilhelm en het Huis Hohenzollern voor de kapel op het landgoed te Doorn, waar Maandag de üg plaats vond van den vroegeren keizer Wilhelm II van Duitschland (P. K. Fntz-Schimmelpenningh) jzetting van den vroegeren keizer Wilhelm II van Duitschland te Doorn. De stoet op het >ed onderweg naar de kapel. Vooraan de krans van den Führer, daarachter de auto met het stoffelijk overschot (P, IC Fritz-Schlmm«lp«nninghj In den Hortus Bulborum der „Neversie" te Limmen bloeien thans de eerste .röntgentulpen' van dr. W. E. de Mol. - Dit is het resultaat van jarenlanga proefnemingen met bloembollen, welke onder invloed ven röntgenstralen tot zeer bijzondere variëteiten zijn uitgegroeid /n (Pax-Holland) Onderwijs Aangezien het Conferentieoord van den Zendingsstudieraad te Lunteren dit jaar niet beschikbaar is en men er niet in slagen kon een andere plaats van samenkomst te vin den, terwijl ook de distributiemoeilijkheden steeds grooter worden, heeft het moderamen van de Onderwijzers-zendingscommissie helaas moeten besluiten ook dit jaar het Zendingsweekend geen voortgang te doen hebben, maar dit uit te stellen tot de gelegen heid zich daarvoor weer beter zal voordoen dan thans. PROMOTIE DR. W. AALDERS Op een proefschrift getiteld: „Pascal als apologetisch prediker" is aan de rijksuniver siteit te Utrecht gepromoveerd tot. doctor in de theologie ds. W. Aalders, Nfed. Herv. predikant te Koudum. Dr. Aalders werd 5 Mei 1909 te 's-Graven hage geboren, waar zijn vader, ds. J. C. Aal ders, thans te Amsterdam, toen predikant was bij de Geref kerk. Dr. Aalders werd in 1935 candidaat en was als hulpprediker werkzaam te Wijk aan Zee en Duin en te Amsterdam. 9 Febr. 1936 werd hij predikant te Oosterzee en Echten en 27 Nov. 1938 ver bond hij zich aan zijn tegenwoordige ge meente. Examens klinische' en bio-chemische onderzoekingen" de heer H Verhagen, geb. te Semarang. Rotterdam. Eindexamen Gymnasium Era afdeeling B. Geslaagd Rotterdam. Kweekschool St. Lucia. Geslaagd de dames: C. Faber. Harlingen; J. L. M. Klaren, Haarlem: C. A. Melkert, R'dam; T. E. S. van den ReJjen. Haarlem; H. A. F. van Rossum, Harlingen B. G. Schatorjé. Haarlem. Delft. Eindexamen gymnasium. Geslaagd voor diploma A: F. Kool, Madeleine P. de Meijer, Dievertje M. P. Nooteboom. J. van Overbeeke en Wilhelmina B. C. G. K. Oxenaar. legstgeest; W. Veltman. Was dam. Eindexamen Marnix _1 voor diploma B: A. C. Boe hof. H Buff in ga. W. Dijkxhoorn. A. Hagen. A. v. d. Hout. G. H. W. Meeder. C. v. d Meer, J. Mulder, M. R. N. Oosterveen. L. v. d. Pol, W. Rijsdijk, J. A. Steunenberg, J. Solk. Afgewezen geen. Rotterdam. Gem. Kweekschool voor Onderwijzers (essen) Bergsingel. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de dames H. H. Hovenkamp, E. Wehr- Boom. H. J. C. Rylaars- E. T. de Vries. jaard. Leiden en C. J. Hanegraaf. 's-Gravenhage. Coevorden Rijkskweekschool voor onderwijze ressen akte l.o. de dames A. H. ten Berge, Nieuw- Dordrecht; G. F. Dijke. Emmen; G. Griffioen, MieuwlanderJ. Omvlee. Erica: H. G. Schoema- ker. Dedemsvaart; A. Scholte, Emmen. 's-Gravenhage. Examen Tesselschade. diplom indidaten, geslaagd A. C. Hulp der Brouwer, S. Smidt. H. Groenendaal. L. Hoenderdos en P. v. d. Mey allen te Haarlem J. M. Wijchers te Santpoort en P. S. der Nederlanden te Zand- Amsterdam. Apothekersaassistentsexamen. Ge slaagd de heer N. Holweraa.'Amsterdam. De dames M. J. J. Paymans te Tilburg en Th. H. M. Nij kamp. 's-Gravenhage. Machi diploma a de hoeren: N._Doornbosch, Heem- - Mier. Rotterdam, stede. C. Z' W. Gravema venhage. J. C. Geslaagd Heem otterdam, J. M. Verkijk, 's-Gra- heer H. R. Doornbosch, Apeldoorn, idem (kj: mej. W. A. Maas. Groningen; idem (e): de heer C. P. Sikkema, Oudeschip (gem. Uithuizermeeden). mhage. Machinisten-examen. Diploma A. Boekentafel De Rivier kwamdoor Stella E. Morgan, uit het Ameri kaan sch. Bosch en Keumng N.V te Dit boek, dat vol is van een verbeten vechten van den zonderlingen boer Jasper Morton een man, die met name al heel vreemd met den Bijbel omspringt tegen de rivier die overstroomend, telkens weer zijn huis meesleurt, zal in de taal waarin het oorspronkelijk ge schreven is, ongetwijfeld aangrijpend zijn door de sobere teekening van dezen strijd, die op het karakter van de Mortons zulk een onuit- wischbaar stempel heeft gedrukt. Deze vertaling toont echter in menig opzicht hoe moeilijk het is om litterair werk goed te vertalen, want het is een wel wat stijf en stug Hollandsch ge worden, met een zinsbouw, die vaak den oor- spronkelijken vorm te zeer verraadt. Pogingen van den vertaler om er meer lqven in te bren gen, zijn niet steeds geslaagd. Zoo is het bijv. irriteerend om volwassen of bijna volwassen kinderen alsmaar over en tot hun „paps" te hooren spreken. En voorts doet de dialoog vaak erg simpel, ja onbenullig aan. Maar er zijn ook heel goede gedeelten, zooals het grimmige „ge sprek dat Jasper, alléén in zijn op het wilde water dobberend huis. met de voor de zoo- veelste maal zegevierende rivier voert. Het huis is het derde, dat hij naar zijn meening op Gods eigen aanwijzingen tegen het water monster heeft gebouwd. Maar de geëxalteerds man gaat er in ten gronde, niet door het watef maar door het vuur, da', is ontstaan doordat hij zijn petroleumlamp bij ongeluk heeft omga» sohopt. Een zeer dramatisch einde van de wor» steling, waarin Jasper in d?n loop van zij® harde leven reeds verschillende van zyn Sf liefden heeft zien onder gaao,

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5