u :l Radioprogramma PAG 10 JUNI 1941PAG- 5 «flectrotechnische wederopbouw «na ;i an Irtiitrale commissie voor "Irdam (C.C.H.W.R.) jever en installateur aan beperkingen gebonden LE, dat ook voor de uitvoering van b'j lische installatie binnen het kader rdor ieropbouw, een speciale goedkeu- Algemeen Gemachtigde Dr. dt vereischt, voor zoover het niet lale herstellingen waarvan de ooger zijn dan ƒ100. Wie zonder iring opdracht geeft tot uitvoe- ■gelijke werkzaamheden, is straf- de uitvoerende installateur zich n uitsluiting van verdere werk- in hier deze regeling in weinige - saamgevat, draagt zij het stempel IJ. ordening van bovenaf. Het geeft ning te weten, dat zij haar oor- NHAft in een P0g'ng d>e uit het be- elf kort na de ramp is opgekomen RLA regeling te geraken waardoor getroffenen geen extra voordeden tilden kunnen toehalen ten koste tra getroffenen. echter niet zoo eenvoudig om :h practisch te belichamen. Er zijn afzonderlijke commissies en oplossing van de zich ende vraagpunten streefden. Toen ik tot overeenstemming konden AN (iben beide partijen zich tot Dr. (wend en deze heeft generaal- E"C. A. van de Kasteele aangewezen •tegenwoordiger voor deze aange- Rotterdam en omgeving. De -gebouw, onder voorzitterschap ■ecteur van het G.EB., ir. Romer, ite vergadering van vertegen- /DClvan de organisaties op electrotech- ed en twee door de Kamer van ond( aangewezen vertegenwoordigers apliek heeft toen aan generaal van Jle het definitieve voorzitterschap l De commissie bestaat nu uit den den directeur van het G.E.B., twee van het publiek en negen Hdrijfsleven, zoowel het georgani- denlhet ongeorganiseerde en draagt den Itrale Commissie Electrotechnische uw Rotterdam (C.C.E.WR.) r h> commissie is een sociale en lomische taak toebedeeld- ia le taak heeft voorop gestaan: llijk mogelijke verdeeling van het iegef alle daarvoor in aanmerking ;r- ^ïstallateurs. Daarbij is er allereerst 'dezlan' 'n ^eze voor R°^erdam 700 [ijden slechts zij voor installatie- ir behooren te worden toegelaten, D Jie plaats gevestigd zijn, óf daar in Kfpen jaren min of meer geregeld ebben. Elk dier installateurs zal vrijöen loop van een jaar niet meer en uitvoeren, dan hem naar ver- 8(an zijn aandeel in vroeger jaren daarboven uit zou gaan zal dus geven oogenblik geen goedkeuring uitvoeren van verdere werkzaam- nen verkrijgen, ook al zou hij reeds IRlenden arbeid daarvoor hebben PY|rachtgver kan zich dus door den r zijner keuze laten adviseeren ir dan nog niet zeker van dat de dcmtdfdcii in«tallatem ook zal toe- wer^ *e voeren. De opdracht- 2 it op zijn aanvraagformulier te ver- Installateur(s) hij ln aan- 4. imerking wensoht te brengen en hij krijgt dan van het secretariaat der commissie mede- deeling wie voor de uitvoering van het werk in aanmerking komt of komen. De offerten vereischen echter de voorafgaande goed keuring van den voorzitter der C-C.E.W.R Deze bepaling heeft ten doel deloyale con currentie zooveel mogelijk te voorkomen, het geen in dezen tijd van zeer gering aanbod van werk voor het behoud van het bedrijfs leven van belang is. Goedgekeurde offertes kunnen worden in gediend bij den opdrachtgever, die zijn keus kan bepalen en daarvan aan het secretariaat der commissie kennis geeft, ten einde de definitieve goedkeuring, voor de uitvoering van het werk door den gekozen installateur, te verkrijgen. Het doen uitvoeren van het werk door een anderen installateur is dan (behoudens machtiging in bijzondere gevallen van den voorzitter der comimissie) niet meer toegelaten. Tot zoover de sociale taak, welke aan de commissie is opgedragen. Haar economische taak is er op ge- rioht in het bijzonder de eigenlijke weder- opbouwwerken zooveel mogelijk en op in ver band met de benarde omstandigheden nog zoo goed mogelijke wijze te doen tot stand komen. Dit houdt dus ten nauwste verband met het gebrek aan materiaal. Eenerzijds zal daarom de voorzitter het ver- leenen van goedkeuring tot uitvoering van een werk afhankelijk doen zijn van de vraag, of de urgentie voldoende groot is om de uit voering, dan wel de uitvoering in versober- i vorm, te wettigen met het oog op den teriaalnood. Is dat niet het geval, dan zal het werk principieel moeten worden gewei gerd, ten einde de beschikbare materialen meer noodzakelijke werken te kunnen aangebroken, moet gaan hakken voor het aanbrengen van nieuwe contacten en licht punten, waartoe men dan verplicht zou kun- :n worden. In de in de regeling genoemde „o m 1 i g- „ende gemeenten" (Barendrecht, Berg- schenhoek, Bleiswijk, Capelle a/d. IJssel, Hil- legersberg, Overschie, Poortugaal, Rhoon, Schiebroek, Schiedam, Vlaardingen, Vlaardin- ger-Ambacht en IJsseltnonde) geldt de rege ling uitsluitend voor z.g. wederopbouwwer- ken. dat zijn die werken, welke dienen ter vervanging van door oorlogsgeweld te Rotter dam verwoeste of beschadigde installaties. Ook hier zal in geval van twijfel de beslis sing liggen bij den voorzitter der commissie. De bedoeling van deze bepaling is, deze wer ken, die in het algemeen slechts buiten Rot terdam worden tot stand gebracht, omdat de gevolgen van de ramp, welke die stad trof, herbouw binnen die gemeenten niet of nog niet mogelijk maken, op gelijke wijze te be handelen als de te Rotterdam uitgevoerde werken. Het secretariaat van de commissie is ge vestigd bij het G.E.B., Rochussenstraat 200 in Rotterdam, waar de te bezigen formulie ren zoowel als de desbetreffende regelisg verkrijgbaar zijn. Anderzijds verleent de commissie haar hulp or het verkrijgen van de noodige materia len. Tot dat doel is de beschikking verkregen zoodanigen voorraad van de bij normale electrotechnische installatiewerkzaamheden meest voorkomende materialen, dat tenminste >or de eerste tijden de materiaalvoorziening in den electrotechnischen wederopbouw in Rotterdam vrij aardig verzekerd schijnt- De bemoeiingen van de comimissie zijn eenerzijds beperkt tot installatiewerkzaam heden, anderzijds tot de bouwnijverheid. Valt dus alles wat geen installatiewerkzaamheid is buiten haar bevoegdheid (winkelverkoop, reparatie van stofzuigers, radiotoestellen e.d.) óók zal zij zich niet kunnen inlaten met in- stallatiewerk in den soheepstoouw, noch met de inrichting van fabrieken en werk plaatsen. Aangezien in dit laatste geval de grenzen niet steeds gemakkelijk te trekken zijn, is in beginsel aangenomen, dat tot de bouwnijver heid zal worden gerekend de electrische in stallatie tot aan de stroomverbruikende toe stellen. Deze toestellen zelf met wat daar achter ligt zullen dus niet beschouwd worden als te behooren tot de bouwnijverheid. Bui ten de bevoegdheid van de commissie valt ook de tram- en spoortractie, kranen en havenwerken. Er zal zich bij de beoordeeling van een en ander een zekere jurisprudentie moeten vor men, maar in elk twijfelgeval zal de voor zitter de knoop kunnen doorhakken. Wat de besparing van materiaal betreft, zal men tot bepaalde normen moeten komen. Op één gebied is reeds een schema gemaakt, n.L inzake het maximum wat aan electrotech nische installatie in arbeiderswoningen mag worden uitgevoerd. Wat tot dusver in dit opzicht als normaal werd beschouwd is bij het Huidige materiaalgebrek ontoelaatbaar. We inoeten wel versoberen. Ten aanzien van winkels en kantoren zijn zulke normen niet te maken en zal elk geval op zichzelf be oordeeld moeten worden. Een der grootste bezwaren in de materialenpositie is het koper gebrek, dus: het tekort aan draad. Dit is niet zóó sterk het geval ten aanzien van enzer en staal. Om deze reden wordt den bouwers van huizen aangeraden om, al mankeert het op het oogenblik aan draad, toch de buizen te laten aanbrengen, omdat men daarmee voorkomt, dat er later, als beter tijden zijn diefstal van koffie en veem in de hoofdstad werden den laatsten tijd voortdurend kleine hoeveel heden koffie vermist, in gewicht varieerende tusschen 5 en 10 kg. De dader naar thans gebleken iemand van het veempersoneel kwam, vergezeld van zijn vader, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. per roeiboot naar het veem, wist met behulp van een valschen sleutel binnen te komen, nam twee balen koffie, ieder van 60 kg en enkele kistjes sigaren mee. Een van de balen geraakte al spoedig te water. De andere zak koffie werd evenals met de reeds eerder gestolen koffie was ge beurd naar een heelster in den Jordaan gebracht. De belde inbrekers en de heelstér en haar zoon zijn echter door de politie gearresteerd. Ook het gestolen goed is in beslag genomen. diefstal van textielgoederen Ir. J. Th- J. Cuypers Bij zijn tachtigsten verjaardag De architect ir. J. Th. J. Cuypers te Roer mond viert vandaag zijn tachtigsiten verjaar dag te vieren. Na in 1883 aan de Polytechnische School te Delft het diploma voor civiel en bouw kundig ingenieur te hebben behaald en na een studiereis door Italië, Frankrijk en HILVERSUM I. 415.5 METER Gramofoonmuziek Ochtendgymnastiek Gramofoonmuziek Ochtendgymnastiek BNO: Nieuwsber. Gewijde muz. (gr.pL) Gramofoonmuziek (9.15—9.20 Voor de huisvrouw) Molto Cantabile en g ramofoonmuziék Voor de jeugd Het orkest Eloward Orgelspel Voor den boer Almanak BNO: Nieuws- en oec. berichten De Haarl. orkestver. en gramofoonmuz. Het Amusementsorkest en solist Voor de vrouw Zang met pianobegeL en gramofoonmuz. Bijbellezing (voorber. door de Chr. Radio- Stichting Voor de jeugd BNO: Nieuws-, oec. en beursber. Voor de jeugd Het Omroeporkest Woensdag 11 Juni (6.15—6.30 Voor dén binnenschipper) 7.00 BNO: Oec. vragen vap den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofoonmuziek 7.30 Volkszang met piano begeleiding 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Gramofoonmuziek 8.45 De lichte Toets 9.30 Berichten (Eng). 9.45 Gramofoonmuziek 10.00—10.15 BNO: Engel- sche uitzending: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies" HILVERSUM II 301.5 METER Gramofoonmuziek Ochtendgymnastiek Gramofoonmuziek Ochtendgymnastiek BNO: Nieuwsber. Gramofoonmuziek Morgenwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) Pianovoordracht Declamatie Zang met pianobeg. en gramofoonmuziek Berichten Het ensemble Bandi Balogh BNO.Nieuws- en oec. berichten Het Omroeporkest sol. en gramofoonmuziek Voor de jeugd Gramofoonmuziek Cello en piano Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voorber. door het Vrijz. Proi Kerk comité) BNO: Nieuws-, oec. en beursber. Het Puszta-orkest Gramofoonmuziek Orgelspel Reportage BNO: Brab. praatje Gramofoonmuziek „Hoe staat de volks gezondheid in ons land er op het oogenblik zoor?" vraaggesprek Gramofoonmuziek BNO" Nieuwsber. Het Residentie-orkest en solist (8.50—9.10 Cyclus „Banden met Vlaanderen") Dagsluiting (voorber. door de Chr. Radio- Stichting). BNO: Nieuwsberich ten: sluiting Uit de zaak van de firma C. K. - Schiedamschesingel alhier is een partij textiel- goederen, bestaande uit kousen en onder- I jurken, gestolen. Ongeveer de helft van het gestolene is in een straat in het Westelijk stadsgedeelte gevonden en bij de politie ge deponeerd. smokkelhandel ontdekt Te Nieuwe Schans is een personenauto aangehouden, waarin een groote hoeveelheid koffie, thee en zeep bestemd voor smokkel handel naar Duitschland en afkomstig van den winkelier U. D uit Blijham. .verd aan getroffen. De marechaussee te Winschoten deed naar aanleiding van deze vondst huis zoeking in de woning van D. en ontdekte daar 50 kg koffie alsmede thee en zeep Voorts nam de marechaussee te Winschoten bij den papierhandelaar K tien dekens en andere textielgoederen in beslag Deze waren via den kettinghandeJ in zijn bezit gekomen. De goe deren waren indertijd door een Groningsche firma bij de inventarisatie niet opgegeven. Eind April had de Winschoter marechaussee reeds een kettinghandel in koffie, thee. cho colade e.d. aan het 'licht gebracht, waarbij te Amsterdam, Alkmaar Wormerveer, Utrecht, Driebergen en Doorn groote partijen konden worden achterhaald. Met ingang van heden zijn de prijzen voor diverse tuinbouwproducten gewij zigd en voor verschillende producten verlaagd. De tomaten zijn in prijs teruggebracht van 44 op 40 cent per kilo, kaskomkommers A van 15 op 14. B van 10 op 9 c, C van 6.50 op 6, plat- glaskomkommers van 15 op 14, B van 11.50 op 10.50, C van 7.50 op 7, alles per 100 stuks, de bloemkool is in prijs verlaagd van 16 op 14 en 2e van 12 op 10.50 per 100, radijs, rabarber en bospeen zijn in prijs niet veranderd. Er is geen maximumprijs meer gegeven voor de gelichte en de natuursla. Duitschland kwam hij op het bureau van zijn vader, dr. P. J. H. Cuypers, te Roermond, waar hij vooral voor diens kerkbouw werk zaam was. Daarnaast was hij te Amsterdam zelfstandig werkzaam, deels in collaboratie met Jan Stuyt. Zijn belangrijkste bouwwerk is de Nieuwe S' t Bavo te Haarlem. Van de vele kerken, welke hij in den lande heeft gebouwd, noemen we verder de H. Rozenkranskerk te Amsterdam, de Onze Lieve Vrouwe van Altijddurenden Bijstand te Bussum, de kerk te Schimmert, de St. Jacob te 's-Hertogen- bosch, de kerk van den H. Antonius te Utrecht, de kerk van den H. Johannes den Dooper te Haarlem, de St. Joseph te En schede, kerken te Oegstgeest, Zoeterwoude, Steenbergen, Ginneken, Breda, Dongen, Beverwijk, de kerk van St. Antonius Abt te Scheveningen. Te Rangoon in Britsch-Indië heeft hij een kathedraal in Europeesch-gothi- schen stijl gebouwd. Niet enkel kerkenbouwer is hij geweest. Hij was de bouwmeester van de Effectenbeurs te Amsterdam, het r.k. Gymnasium, de Boer- havekliniek en het Jezuïetencollege aldaar, de philosophische school der Jezuïeten te Nijme gen, landhuizen, stadshuizen, winkels, scholen, fabrieken, enz. Met zijn vader heeft hij vele jaren gewerkt aan den "herbouw van het kasteel Haarzuylen en talrijke restauraties heeft hij geleid: het stadhuis te Franeker, kerken te Oldenzaal, Arnhem, Gouda, Dor drecht, enz. Hij heeft o.a. voor Maastricht een uitbreidingsplan gemaakt en voor Zuid-Lim burg een gewestelijk bebouwingsplan. Als schrijver, spreker, docent en in het ver- eenigingsleven is ir. Cuypers op den voor grond getreden. In 1891 volgde hij zijn vader op als leeraar aan de rijksnormaalsohool voor teekenonderwijs en de rijksschool voor kunst nijverheid te Amsterdam: aan den cursus voor voortgezet en hooger bouwonderwijs heeft hij les gegeven. Hij heeft zitting gehad in schoonheidscommissies, de rijkscommissie voor de monumentenzorg, de rijkscommissie voor wegenverbetering, de commissie voor uitbreidingsplannen in Noord-Holland, enz. Van het Genootschap Architectura et Amicitia is hij voorzitter geweest, van den Bond van Nederlandsche Architecten vele jaren secreta ris, later voorzitter. Van buitenlandsche archi tecten-organisaties is hij lid geweest en zijn werkkracht heeft hij ook gegeven als voor zitter van het permanent comité voor de inter nationale architectencongressen. De uitwisseling van cultuuruitingen tusschen Nederand en Duitschland Rede van den heer De Koek van Leeuwen te Haarlem Zaterdagavond is in het Concertgebouw te Haarlem de werkgemeenschap Haarlem van de Nederlandsch-Duitsche Kuituur- gemeenschap met haar arbeid aangevangen. Het versterkte orkest van de Haarlemsche Orkest Vereeniging gaf nu onder leiding van Generalmusik-direktor Dammer uit Keulen een concert, waarin de cellist Bram Heme- rik als solist optrad. De heer De Koek van Leeuwen begroette de aanwezigen, in de eerste plaats den Rijks commissaris en diens echtgenoote. In de aanwezigheid van dr. Seyss Inquart zag spr. een bewijs, dat het streven van de Neder landsch-Duitsche Kuituurgemeenschap hem zeer na aan het hart ligt. Verder begroette spr. den commissaris-generaal voor bestuur en justitie, den Beauftragte van den Rijks commissaris in de provincie Noord-Holland en dien voor de stad Amsterdam, den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescher ming, den commissaris der provincie, den regeeringscommissaris en burgemeester van Haarlem, den voorzitter van den Neder- landschen Kuituurkring en de beide voor zitters van de Nederlandsch-Duitsche Kul- tuurgemeenschap. Spr. zeide, zich levendig te kunnen in denken, dat vele Nederlanders zich zullen afvragen of in deze zaak van de werk gemeenschap geen gevaar voor onze eigen Nederlandsche cultuur ligt en waarom zij haar werkzaamheden reeds op dit tijdstip begint, nu Nederland nog bezet gebied is en waarom het wenschelijk is, dat er thans reeds uitwisseling van cultuuruitingen tus schen Nederland en het Groot-Duitsche Rijk plaats vinden. Wat betreft het gevaar voor onze eigen cultuur ben ik er van overtuigd, aldus spr., De bekend* Duitsche aviatrrce Elly B*inhorn houdt thans in Nederland een serie lezingen over haar vliegtochten. Elly Beinhorn voor de microfoon tijdens haar voordracht (Schlmmelpenningh) erl ezem, interessant om hun vorm. zullen kort onder O-dorp bij Alkmaar verdwijnen (Pax-Helland) onder contróle. - Dit dagelijksch voedsel vraagt, bon" is, nog meer dan anders de bijzonder* aandacht de Keuringsdiensten (Pax-Holland) s heeft alweer pech Ti. Rotman (Nadruk verboden.) dat zij, die deze vraag stellen, zelve niet voldoende doordrongen zijn van wat Neder land op dit gebied heeft gepresteerd en waarmede ons volk ook in de toekomst de wereld kan verrijken. Angst voor overvleugeling van onze eigen cultuur en kunst door anderen kan slecht* bestaan van hen, die zich van den Nederland- schen scheppingsdrang en Nederlandsche genialiteit geen of voldoende rekenschap hebben gegeven. Juist dat besef dat ook Nederland op dit gebied voor den dag mag komen en de wereld wat heeft te bieden, doet eenige vrees, die eigenlijk uit een misplaatst ge voel van eigen zwakheid of onzekerheid voortspruit, volkomen teniet. Een volk, dat zich weer van eigen kunnen bewust wordt, is niet bang voor kennisneming van de cultuur-uitingen van anderen, integendeel verwelkomt die juist, omdat zij bevruchtend op de eigen cultuur kunnen werken. De tweede vraag Wat betreft de tweede vraag, waarom of wij onze taak reeds opvatten nu Nederland nog bezet gebied is, zeide spr., dat dit in veler oogen een dwaasheid is. Spr. had een oogenblik zelf met dit probleem geworsteld, doch was tot een andere overtuiging gekomen- Een feit is, dat wij nog midden in de groot ste veranderingen staan, die Europa sinds eeuwen heeft aanschouwd. Juist het gigan tische van de gebeurtenissen die wij nu be leven, maakt dat men moet zien boven de kleinheid en betrekkelijkheid van de genoem de vragen uit, dat men in een heftig bewogen, doch grootschen en daardoor ook weer schoo- nen tijd ook grootsah leert zien, dat men niet in het dal blijft wachten, maar den berg op klimt om te speuren naar de doelen, die den leidenden figuren in Europa voor oogen Wanneer wij dat doen en ons zoo kunnen verheffen, dat het besef tot ons doordringt, dat deze doeleinden volkomen natuurlijk zijn in dien zin, dat zij harmonieeren met de saheppingsorde, waaraan nu eenmaal ge lukkig door ons menschen niet straffeloos kan worden getornd, wanneer wij kunnen zien, hoe zulk een harmonie alleen kan lei den tot opheffing of verzachting van allerlei onnatuurlijke wrijvingspunten en onderlin- gen strijd, dan vallen nog op zichzelf wel licht volkomen logische overwegingen van een veel lagere orde daarbij geheel in het niet. Is het in dit licht bezien dan nog be langrijk, dat onze staatkundige positie nog niet is geregeld en dat het juist de Duitsche weermacht is, die ons gebied heeft bezet? Ieder, die overtuigd is van de waarde van wat Nederland in het verleden heeft verricht en gelooft in de geestelijke kracht van het •Nederlandsche volk in de toekomst, zal van oordcel zijn, dat met de bevordering van de doeleinden van de Kuituurgemeenschap niet langer mag worden gewacht. Want wat leent zich beter tot onderling begrip tusschen Nederlanders en Duitschers dan de uitingen van elkanders cultuur? Wortels in het verleden Zonder wortels in het verleden is geen hedendaagsche cultuur denkbaar en daarom is het goed, dat wij u ook cultuur-uitingen van groote Duitschers in het verleden voor zetten. Deze vormen weer een van de voor waarden voor onze hedendaagsche en toe komstige cultuur en juist doordat de geeste lijke ongebondenheid in de wereld in de jaren achter ons zoo hoogtij vierde en den •elke soms zelfs als het ideaal voor oogen w Td gesteld, beleefden wij de laatste jaren tamelijk cultuur arm tijdperk van onze Th-< r.s wint onder den invloed van den tver.-irenen, grooten cultuur-schepper in dezen tijd van wereldhistorie gelukkig de erkenning van onze beperktheid, het besef van de noodzakelijkheid van onze gebonden heid en van de groote waarden die daaruit voortkomen, weer veld. De bodem wordt dus weer bereid voor nieuwe cultuuruitingen. Aan die groote toekomst wenschen wij deel ':e hebben, omdat wij dat aan onze traditie en ons nageslacht verplicht zijn. In zulk een tijd het dus des te gewichtiger, dat dé cultuur uitingen van ons groote nabuurvolk bevruch tend kunnen inwerken op onzen eigen schep pingsdrang, en dat wij anderzijds gelegenheid krijgen onze cultuuruitingen aan onze naburen te toonen. In een uitwisseling van de beide Germaansche cultuurwaarden zien wij niet slechts iets waardevols, maar iets onontbeer lijks. Voor ons Nederlandsche volk is slechts op die wijze de erkenning mogelijk van zijn eigen wezen en slechts zoo kan het deel heb ben aan den geestelijken opbloei van gansch Germaansch Europa, Een werm werkje. - De arbeiders, die bezig zijn met het bodemonderzoek In den Noord Oostpolder, zijn niet voor een kleintje vervaard (Fax-Hólland) 22- Nu' ik b'loof je, dat dat geen pretje as. Meneer Plrrpelmans ontwaakte dan ook •rstond uit zijn verdoving en trok met zijn enen. wat hij ken. De dokter want het as toevalig dienj tuin kwam net te at om no: te helpen: meneer Pimpelmans el, met aaterlating van een gedeelte zijner oekspi>pen naor omlaag en dook nu hele- lal in de tekelige massa weg. door den bliksem getroffen Tijdens een hevig onweer is Zondagmiddag omstreeks half vier het warenhuis van den heer Huisman aan den Kerkweg te Pijnacker door den bliksem getroffen. Terwijl dit uit ijzer en glas bestaande gebouw niet de minste schade opliep, werd de daarin schuilende 28-jarige ar beider A. Zegwaard, getroffen. Hij zakte be wusteloos ineen, maar kwam spoedig bij en kon zich naar huis begeven. Een geneesheer constateerde een schroeiwond op het hoofd. In de voetzolen hadden de schoenspijkers even eens kleine schroeiwondjes achtergelaten. Zondagavond om zeven uur is bij een kort doch hevig onweer, tengevolge van blikseminslag, brand ontstaan in de aangrenzende schuur van de boerderij van den heer J. Trip, staande aas het Noorderdiep te Nieuw-Buinen. De brand weer uit Borger en Nieuw-Buinen was spoedig ter plaatse en wist door krachtig ingrijp»® het woonhuis te behouden. De schuur is geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. namen aan de Macedonische demonstratie den Duitsch* en Iteliaansche vlaggen mee- (Weltblld-Pax-Holland

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5