r Radioprogramma mg. S DE HELDENGRAVEN VAN DEN WERELDOORLOG achtige worsteling in zinloos resultaat P.B.-verslaggever heeft op tie en Noord-Frankrijk ook tt naar de kerkhover over komt hij tot de proffensief van 1940 de [genoemd kan wonden, welke de kryg pt geslagen. plaats met groote hotels Ir ae duinen boden al oeze miskenbaar beeld van den bnderzoeK viel het evenwel pier onder invloed van de Bzaak het hersiel krachtig L Er hebben zich anders in •endorp tijdens den we- lentie van koning Albert Kid, naar aanleiding waar- te met recht Klein-Duinker- I dit allemaal eigenlijk nog I vergelijking met den we el vaagde de oorlog, als een [storm over dit land. Toen issa's zóó groot, dat men iet voor kan stellen, zich traag en moeizaam voon- iloedigsten kamp, dien de •kend heeft millioen dooden, gezwe- pen die niet op de slag- de fronten door indirecte it het leven zijn gegaan. Fn in dit gedeelte van ■ijk passeert, is de mythe ten aller oorlogen gespon- onbeschrijfelijke werkelijk- waarschijnlijk nog verre Paesschendaels, Dixmuiden, f, Souchez, Vimy, St. Lo- elke meter grond is door bloed dat in de jaren van gevloeid, het bloed van de Kesche volkeren, ptaat het ijzerkruis, hoog en (oene velden ondanks de be- ,het in dezen oorlog opliep, ter aan herinnerd woraen, tnen kruis daar staat in de ^zend kleine steenen kruisen en, die na den oorlog vkn Sen gestolen om er de Bei- li te plaveien. Want het wn- raven der jonge Vlaamsche duizenden in den dood wa- ;een misdadige Waalsche le- K geschiedenis van de drie rs", die door twee fronten ït contact tusschen de ge- _jn te onderhouden, het ging olijk Vlaanderen, los van de I overheersching. tr werd vervolgens gevoerd EL (ïkerkhof Langemarck. Aan irijf.n°g de krans. die werd 'len fuehrer. Daarboven is da 'EN^at ingemetseld met het de- aachPde heldhaftigheid: !d2# s°u ieben va! waaronder de vrijwilligers t «Jversiteiten en hoogere klas- "are scholen hun regimenten 0 pch aan het front in Vlaande- gebrek aan troepen deed ge en, waarin de besten van de 30fan een wik stonden. Onder libath staan de eiodelooze rijen een goede tienduizend, en :hln#n steenen blokje met naam ingsjinimer van den gesneuvelde. Koiiisctie legerleiding van 19 tO snsl# groote gedenksteenen der ichijaties en andere vereenigin- Dfs van kerkhof -en.Kazematten bouwen, die triad1' sonl ere" j wir sterben müssen". constateert koud en zake lijk het feit, doch laat alle commentaar op deze schennende „camouflage" achterwege.. In deze goede, vruchtare aarde liggen zij bij honden uizenden, de helden, die gesneu veld zijn s een monsterachtige worsteling, die tenslo... een volslagen zinloos resul taat opleverde: een verkrachting van de rechten der volkeren, die onafwendbaar tot een nieuwen oorlog moest leiden. Ook op Maison Blanche, het groote kerkhof bij Sou chez, liggen 44,000 Duitschers, die daar in den wereldoorlog gesneuveld zijn. En vooral hier bemerkt men, dat men over de oude slagvelden van 1914'18 rijdt. Overal in hel heuvelachtig, zacht glooiende landschap lig gen de kerkhoven, vredig en stil in de voor jaarszon. Maar het beeld van deze kerkhoven wordt nooit eentonig. Integendeel, het biedt een zeldzame afwisseling, die niet nalaat grooten indruk te maken op den onbevoor- oordeelden bezoeker. Op Maison Blanche lig gen 32,000 Duitsche soldaten in eigen gra ven en 12,000 in het massagraf, maar voor die 32,000 zijn slechts 16,000 kruisjes ge bruikt. en als men daarmede het Cana- deesche kerkhof „Cabaret Rouge" vergelijkt zoo genoeqjd naar een herberg, die zee bekend was bij de strijders van beide fron ten in deze streek dan krijgt men toch wel den indryk, dat er hier met twee maten is gemeten. De gesneuvelde Canadeezen kre gen elk een marmeren grafzerk, terwijl het kerkhof zelf ongetwijfeld onder toezicht van een bekwamen tuinarchitect is aangelegd. Nu in het voorjaar blpeien -er vele bloemen op Cabaret Rouge terwijl het op Maison Blanche, zoo deelt de begeleider mede, tot het jaar 1929 verboden was, den gevallen kameraden, mannen, zonen of vaders zelfs maar een be scheiden bloemenhulde te brengen. Ook de Fransche kerkhoven zijn liefelijk aangelegd, terwijl er witte kruisen op de graven staan. Maar ondanks alles zijn de sobere Duitsche kerkhoven met hun dicht op elkaar staande, zwarte kruisen het indrukwekkendst denkt daarbij aan bataillons, die stram houding wachten op het bevel om op te marcheeren.overigens krijgen wij bij Souchez een klein Belgisch kerkhof te zien, dat sedert jaren ergerlijk verwaarloosd is, omdat de Belgen niet meer betaalden voo»- het onderhoud. Op den top van den heuvel van Loretfa met de bedevaartkerk, het monument en het gedenkteeken voor generaal Maistre alle drie leelijk, bombastisch en slecht passend in de prachtige omgeving ligt een der in drukwekkendste oorlogskerkhoven van heel Frankrijk. Maar hier heeft de oorlog dan ook wel in zijn ergste verschrikking gewoed Want, zoo wilde de legende, wie deze heu vel die de omgeving voor een deel domi neert in zijn bezit had, zou het Fransche !and behouden of winnen. Drie-en-een-half jaar is de frontlijn hier voortdurend in be weging geweest en al dien tijd heeft de ar tillerie geen half uur gezwegen. Vele tien duizenden zijn geofferd aan de verovering en verdediging van dezen heuvel, doch de verdediging wist hem tenminste altijd nog ten- deele in bezit te houden. Nog altijd ziet men van hieruit de ruïnes van de veel omstreden kerk Ablain-St. Nazaire. In dezen oorlog zijn de gevechtwagens dwars door het kerkhof van Notre-Dame-de- St.-Lorette gegaan en er. was geen denken aan om dezen legendarischen heuvel te be houden voor de verdediging. Doch de schade is goed hersteld, zoodat er geen sporen van de gevechtshandelingen meer te zien zijn. Hier ontmoetten de V.P.B.-man ook een officier van den N.S.K.K., die den geheelen wereldoorlog in deze omgeving aan het front gelegen heeft en die hem begeleidde naar den beruchten heuvelrug van Vimy. „Bij een bezoek aan deze streek tusschen 1919 en 1939 deed het ons oud-frontsoldaten pijnlijk aan om dat verschil te zien in den aanleg van de kerkhoven. Ik geloof trouwens zeker dat ook menig oud-frontstrijder andere zijde er precies zoo over heeft ge dacht. Het was allemaal zoo weinig in den geest van het front hoe verbitterd daar dan ook gevochten werd. Maar ja, zoo was hun propaganda nu eenmaal. Wij spraken hier de gevechtslinie alüjd van de „kameraden aan den overkant", dat klonk tenslotte heel anders dan „Hunnen", „Boches", of „Mof fen"als je het zoo meegemaakt hebt, dat je wekenlang in de loopgraven op vijf meter afstand tegenover den vijand lag, zoodat je tenslotte op de punt van de bajonet brood tegen sigaretten ruilde, dan gaan zulke din gen er heel anders uitzien.. Niet ver van het prachtige gedenkteeken voor de gesneuvelde Canadeezen op den heu velrug van Vimy, heeft men een klein ge deelte van de loopgraven uit 1914'18 geheel intact gelaten er. door middel van beton ge conserveerd. Het loont de moeite, zich het verloop van den strijd op dezen sector van het front nog eens te herinneren. Het was op de lange hellingen bij Vimy langen tijd zeer rustig geweest, zoo rustig zelfs, dat men be sloten had, Engelsche troepenconi "IgeTlten, die het in Vlaanderen aan het Yserfront maanden lang zeer zwaar hadden, hier eeni- gen tijd op verhaal te laten komen. Doch het noodlot van deze mannen wilde, dat zij ter nauwernood hun stellingen op de heuvels had den betrokken, waar zij versterking ontvingen van de Canadeezen, of de Duitsche legerlei ding besloot juist in dezen sector tot een der zwaarste offensieven uit den geheelen oor log, En reeds in den aanvang sneuvelden veertig tot zestigduizend man. De wegen, waarlangs de naar voren geschoven Duitsche troepen moesten worden verzorgd, lagen te gen de hellingen van den heuvel op, doorloo pend onder het artillerievuur van den vijand. Er werden andere wegen gevonden en van daag den dag leidt egn gids den bezoeker nog rond in een klein gedeelte van het 35 km lan ge ondergrondsche tunnelnet, dat in den krijtbodem werd uitgegraven. Boven den grond lagen de tegenstanders in de loopgraven op vele plaatsen niet meer dan dertig of veertig meter van elkaar ver wijderd, doch toen de loopgravenoorlog hier vastgeloopcn scheen en vlammen- en mijnen- werpers geen uitkomst meer brachten, werd de strijd ook onder den grond voortgezet. De gids heeft ons de tunnel nog Jpten zien, aan welks einde de Duitschers 37 meter onder het heuveloppervlak bezig waren een landmijn aan te leggen, die een bres jn de stellingen van den vijand moest slaan. En tusschen de loopgraven op den heuvel wijst men u den trechter het lijkt overigens haast een ravijn van dertig tot veertig meter doorsnede, waar een Canadeesche land mijn een geheele Beiersche sectie vernietigde. Een tocht langs en over de slagvelden uit. den wereldoorlog in België en Noord-Frank rijk is allesbehalve een uitstapje voor genoe gen. Als men door het land rijdt, valt er be halve door de monumenten en kerkhoven en een enkele ruïne slechts weinig te zien, dat nog herinnert aan 1914'18, de scheip ob- serveerende reiziger ziet hoogsten hier en daar een vork in de akkers, die van een loopgraaf afkomstig kan zijn, of een paar oude, geheel met mos begroeide kazematten. Pas als men de ontzettende cijfers der hel denbegraafplaatsen en massagraven reali seert, wordt dit alles weer werkelijkheid. sche leger gesneuveld zijn en op de Degraaf- plaatsen der dorpen en stadjes aan deze wegen vindt men soms vijftien of twintig oorlogsgraven. Maar deze aantallen bedragen ternauwernood een fractie van het dooden- cijfer uit den wereldoorlog. Het bleek intusschen, dat een Nederlander van de N.S.K.K. het niet geheel eens was met de opmerking dat dus de huidige oorlog een „humane oorlog" zou zijn. Hij doelde daarbij evenwel op de blokkade waardoor de Belgen en Franschen op het oogenblik honger lijden. Gelukkig dat zij hier overal ter aanvulling van hun rantsoenen vrij sinaasappelen kun nen koopen, en in Frankrijk zelfs oananen. „Maar als zij dezen oorlog niet „humaan" vinden, dan zullen zij dat toch in ieder geval Duitschland niet verwijten, dat bijvoorbeeld op het oogenblik bijna heel België voedt, maar eerder den vroegeren bondgenoot, die nu het „humane wapen" der blokkade tegen hen voert". „De Liesbosch" verkocht Voor ruim 139,000. In het notarishuis te Utrecht zijn door no taris TerHorst de terreinen van de voormalige bekende steenfabriek De Liesbosch met de gebouwen, opstallen en algeheelen inventaris van fabriek en heerenhuis, in massa verkocht aan den heer H. J. ter Heuzen te Baarn voor 139,839,20. Bader in zee verdronken Hij kon niet zwemmen! Met het zomerweer en de baders in zee is ook het verdrinkingsgevaar gekomen. Zondag het eerste slachtoffer hiervan gevallen. Om ongeveer twee uur gistermiddag begaf de 17-jarige G. S. uit Nootdorp zich bij het baden aan het Noorderstrand te Scheveningen ?r in zee. Op een gegeven oogenblik kon hij zich niet meer staande houden in den ster ken stroom, zoodat hij viel. De jongeman, die niet kon zwemmen, werd door den stroom gegrepen en dreef af. Pogingen van zijn vrienden, die evenmin konden zwemmen, om hem te redden, faalden, zoodat hij In zee is omgekomen. Het lijk is nog niet aange spoeld. Nog een slachtoffer Zondagochtend is een 12-jarige jongen uit Amsterdam na het zwemmen in zee te Zand- voort niet teruggekeerd, hoewel niemand iets heeft gemerkt van een ongeval, moet men aannemen, dat de knaap verdronken is. Hij had, alvorens te gaan zwemmen, zijn kleeren afgegeven aan een consumptietent en gister- avond omstreeks 10 uur waren de kleeren nog niet teruggevraagd. Het zoeken langs het strand wordt nog steeds voortgezet. In den middag riep tijdens het zwemmen 33-jarige dame uit Haarlem om hulp. Twee badmannen wisten haar met een vlet te redden. Zij was reeds bewusteloos. Op het strand werd kunstmatige ademhaling toege past, vervolgens werd zij met een ziekenauto naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht Dinsdag 10 Juni Aan weerszijden 1 de wegen naar en vi daar de kruisjes zijden, die bij de achtervolging de lange, kronkelen- i Parijs ziet men hier i soldaten van beide JONGEN VERMIST De fungeerende chef van het bureau kinder- politiie te Amsterdam verzoekt namens de ouders de opsporing van den minderjarigen Johannes Cornells Witlox, oud 15 jaar, die sedert 3 Juni j.L wordt vermist Signalement: lang pl.m. 1.65 m, flink postuur, blond haar, blauwe oogen, bol gezicht gezonde kleur, bruine blouse, lange fantasiebroek, zwarte sokken, hooge zwarte werkschoenen, blootshoofds. SMOKKELBOOT OMGESLAGEN Een der inzittenden verdronken. Vrijdagnacht is een poging van smokkelaars om bij Grevenbicht over de Maas op Neder- landsch gebied te komen, mislukt doordat het bootje midden op de rivier omsloeg. Twee In zittenden konden zich zwemmende redden, doch de derde, een zekere H., uit Stockheim, ver- HILVERSUM I. 415.5 METER 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en Me ditatie (voorber. door de Chr. Radio St.) 8.25 Gramofoonmuziek (9.159.25 Voor de huisvrouw) 10.00 Orgelconcert 10.40 Gram-muziek (11.00 11.20 Declamatie) 11.30 Zang met pianobeg. 11.45 Gramofoonmuziek 12 00 De Ramblers 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en oec. berichten 1.00 Hobovoord radht met pianobegeleiding 1.30 Sprankelende middag klanken 3.30 Pianovoordracht 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 420 Gramofoonmuziek 4.45 Voor de jeugd 5.15 BNO: Nieuws-, oec. en beursfoer. 5.30 Het orkeét Eloward 6.00 Vroolijke voordracht met muzikale omlijs ting 6.15 Gevarieerd progr. 6.45 „Kapitalisme en nat- socialisme, VII" caus. 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Zang en piano 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Het Omroeporkest 9.30 Berichten (Eng.) 9.45 Gramofoonmuziek 10.00—10.15 BNO: Engelsche uitzending: „Econo mie news from Hol- HILVERSUM II 301.5 METER 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gramofoonmuziek 10.20 Planovoordracht 10.40 Declamatie 11.00 Het Amabile-sextet en gramofoonmuz. 12.00 Berichten 12.15 Het musette-orkest „Les Gars de Paris" en gramofoonmuziek 12.45 BNO: Nieuws- en oec. berichten 1.00 Het orkest Eloward met piano-intermezzi 2.00 Het Ned. kamerorkest en soliste 3.30 Zonnestralen in zie kenzalen 4.00 „Muziek langs de kus ten van Afrika", caus. met gramofoonplaten 5.15 BNO: Nieuws-, oec. en beursberichten 5.30 Het Amusementsork. en solisten 6.30 U hebt 't gehad op de lagere school 6 45 Voor de jeugd 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Het ensemble Bandi Balogh 7.45 Voor de werkende 800 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gramofoonmuziek 8 30 Radiotooneel 9 15 Gramofoonmuziek 9.40 Voor den boer 9.55 Avondwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 10.00 BNO Nieuwsberich ten; sluiting. N.S.N.A.P.Kruyt Het A.N.P. meldt: Naar ons wordt medegedeeld, heeft majoor Kruyt de opheffing van zijn partij met ingang van 6 dezer bekend gemaakt. Met de opheffing van de N.S.N.A.P.-Kruyt is verdere klaarheid ontstaan inzake de be staande nationaal-socialistische partijen. Be halve de N.S.B. bestaat thans slechts nog de groot-Duitsche beweging van de N.S.N.A.P.- dr. van Rappard. W.A. MAN TE UTRECHT GEWOND Na en colportage van het Utrechtsche vendel van de WA., onder leiding van opperhopman Dengier, werd gisteravond zingend naar de stad teruggemarcheerd. Het grootste deel van het vendel was ver vooruit. Opperhopman Deng ier volgde met eenige weermannen en de bege leidende politie op eenigen afstand. Aan de Kanaalstraat gekomen nam het publiek tegen over deze laatsten een dreigende houding aan. De "mannen vervolgden hun weg, totdat plotse ling uit het publiek een man met een mes in de hand op den wachtmeester J. Jansen toe- stormde en hem een steek in den hals toebracht en onmiddellijk in vollen ren weer tusschen het publiek verdween. Inmiddels was de voorste groep gealarmeerd en teruggekeerd, waarna door samenwerking van W.A. en politie de orde spoedig was hersteld. De dader kon nog niet worden gevonden. Het werk voor de onvolwaardigen in Zeeland wordt thans geregeld. Te Vlissingen is een afd. opgericht, die het werk op het eiland Walcheren zal behartigen. Te Goes kwam een afd. tot stand (voorzitter dr. J. M. Planteijdt, secretaris-penningmeester de heer J. Dirks), die het overig deel van de provincie Zeeland omvat. Uit ingewonnen in lichtingen bleek reeds, dat er alleen op Zuid en Noord-Beveland 750 onvolwaardigen zijh (daarbij inbegrepen de oude menschen en zij die uitkeering genieten krachtens de Invali diteitswet). Zoodra het mogelijk is, zal een consultatiebureau worden opgericht FELLE BRAND TE ZEIST Zaterdagmiddag heeft een felle uitslaande brand gewoed in een complex schuren en slagplaatsen gelegen achter Nooitgedacht te Zeist. Drie schuren en twee varkens werden een prooi der vlammen. - Konijnenvoer. De stadsjeugd is vindingrijk en bij het grasmaaien In de plantsoenen is zij op haar post, om een kleinen oogst te verzamelen (Het Zuiden) De eerste groenten In het nieuwe land. Op het proef veld van de Cultuurafdeeling der Wieringermeer,-dat in den Noord Oostpolder is aangelegd, staat het gewas er goed voor (Pax-Hollsnd) ,0^emde molens aan de Zeswielen onder den rook van Alkmaar zal het Iraaie ialop den voorgrond moeten verdwijnen, omdat ter plaatse een begin gemaakt a'5' aanleg van drie kanaalvakken, nl. onder de gemeenten Alkmaar, Oudorp, iet j Heerhugowaard en Ursem (Pax-Holland) j^ven een electrische meettafel worden bi] het bodemonderzoek in den Noord Oost- 9 polder de tijden van witslag van waterdruk nauwkeurig genoteerd fax-Hol land) Wachtend op den baas. Het legerpaard heeft, ondanks de ver doorgevoerde mechaniseering en motoriseering van het oorlogsapparaat, zijn onmisbaarheid bewezen (Weltbild-Pax-Hollen^ De strijd in Noord Afrika. Luitenant-generaal Rommel bestudeert met generaal Gariboldi en dan Italiaanschea minister van Koloniën de «talkaart (Orbis-Holiand) Trambotsing te Nijmegen Een tiental reizigers, meerendeels licht, gewond Gisteravond omstreeks half zeven heeft op den rijksweg NijmegenMaastricht bij de Grootstalschelaan te Nijmegen een hevige trambotsing plaats gehad, waardoor aanzien lijke materieele schade werd aangericht en een tiental reizigers werd gewond. Op dat tijdstip naderde uit de richting Nijmegen een personentram van de Maas-Buurt-spoorweg met bestemming Gennep, terwijl uit de tegenovergestelde richting een tram van de zelfde maatschappij, komende uit Gennep naderde. Het uitzicht is ter plaatse zeer goed en het is onbegrijpelijk, dat de machinisten het gevaar niet tijdig gewaar werden. Trou wens nog veel onbegrijpelijker is het, dat de beide trams elkaar hier op enkel spoor tege moet reden. Het gevolg van al dat onbegrij pelijke was, dat de trams ondanks krachtig remmen op het laatste oogenblik met een flinke vaart en een daverenden slag tegen elkaar reden. De beide locomotieven werden bij deze botsing zwaar gehavend en de per sonenrijtuigen moesten het eveneens deerlijk ontgelden. De ruiten braken, een van de wagens sprong uit de rails en een aantal anderen werden ontzet. Als door een wonder bleven de beide machinisten ongedeerd, doch de reizigers werden door den schok tegen elkaar geworpen, zoodat velen kneuzingen en door glasscherven bloedende wonden bekwa men. Aanvankelijk liet het ongeluk zich zeer ernstig aanzien, te meer daar vele reizigers zeer overstuur waren. Twee geneesheeren ;n spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. Daarbij kwam al gauw vast te staan, dat het met den toestand van de ge wonden nogal meeviel. De meesten konden na verbonden te zijn, en wat op verhaal te zijn gekomen, op eigen gelegenheid hun reis vervolgen. Slechts een man, die een rib- fractuur had bekomen, moest in het St. Canisiusziekenhuis worden opgenomen. Na eenige uren had men de beschadigde tramstellen weer in de rails geplaatst, en konden zij naar Gennep worden getrokken, De politie stelt een onderzoek in en tracht de verantwoordelijkheid voor den zonderlingen gang van zaken vast te stellen. Gedenkteeken onthuld te Amersfoort Zaterdagmiddag vond op de algemeens begraafplaats Rusthof te Amersfoort de ont hulling plaats van het gedenkteeken ter nagedachtenis aan de gesneuvelden van het 16e regiment infanterie. Dit monument, ont worpen door den heer Lex Barten, res.- kapitein van het 16e reg. inf., en leeraar aan de Grafische School te Utrecht en uitgevoerd door den beeldhouwer W. Kuilenburg, is ge plaatst op het graf van mr. A. Vreeken, -eerste luitenant van het regiment, die tot de gesneuvelden behoort. Het woord werd gevoerd door den ge wezen commandant van het 16e reg. inf., overste J. Visser, die o.a. zeide, dat het Nederlandsche volk en zeker de oud soldaten van het 16e reg. inf. de gesneuvelden, ter nagedachtenis van wien dit monument is opgericht, nimmer zullen vergeten. Hierna verwijderde de weduwe van luite nant Vreeken de nationale driekleur, die het gedenkteeken bedekte, waarmede het monu ment was onthuld. Een muziekcorps onder leiding van den oud-kapelmeester F. Palla, speelde een melodie uit Valerius' gedenck- klanck. Vervolgens werd het woord gevoerd door ds. W. J. Smit, den vroegeren veld prediker van het regiment. Door het Amers- foortsch mannenkoor werd een gewijd lied gezongen. Radiotoestellen in meubelopslag- plaatsen Ten aanzien van radiotoestellen welke zich in meubelopslagplaatsen bevinden, zijn met ingang van vandaag de volgende voorschrif ten van kracht. Zoowel de eigenaar van een radiotoestel, dat zich in een meubelopslagplaats bevindt als de exploitant van de betreffende opslag plaats zijn verplicht, hiervan onverwijld ken nis te geven aan het hoofdbestuur van de P.T.T., technische dienst radio te 's-Graven- hage, Verkeert de exploitant van een meu belopslagplaats in onzekerhid, of zich bij de bij hem opgeslagen goederen radiotoestellen bevinden, dan dient hij zich -oor zoover mo gelijk hierover bij de eigenaars dezer goede ren zekerheid te verschaffen. De exploitan ten van meubelopslagplaatsen dienen van heden af, wanneer zich onder de bij hen onder te brengen goederen radiotoestellen bevinden, er voor zorg te dragen, c^it deze toestellen op zoodanige vrijze worden ge plaatst, dat controle op eenvoudige wijze mogelijk is. Reeds eerder bij hen onderge brachte radiotoestellen kunnen blijven, waar zij zich thans bevinden. Verzegeling van radiotoestellen, ondergebracht in meubel opslagplaatsen, kan achterwege blijven. EEN 102-JARIGE Zondag vierde de oudste inwoonster vafl Dieren, mej. M. Stenfert, haar 102d^n ver jaardag. De oude dame, die bij familie in woont, is nog kras. Zij verrirht nog geregeld huishoudelijke bezigheden en laat zich niet gemakkelijk van haar dagelijksche wandelin getje afhouden. Op haar verjaardag ondervond zij veel .bh^ ken van belangstelling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5