ADVERTENTIËN BELIJDENIS GESCHENK WIJDINGSAVOND „IN DE HOUTEN BROEK" 26 JAREN OP HET ZENDINGSVElrs Nieuwe Oorlogskaart MAANDAG 7 APRIL 194T AAN DAG Kijkjes in Diergaarde Blijdorp DE LEEUWENKOLONIE GEARRIVEERD Pracht-collectie in het nieuwe roofdierenhuis Een zwempartij in het bassin Vriendschap tusschen hond en leeuw ROTTERDAM. 7 ApriL In de afgeloopen week is de Diergaarde Blijdorp een pracht-collectie leeuwen rijk ge worden. Een moderne diergaarde zonder groote roofdieren is niet wel in te denken. De groote sensatie van den ouden tuin was altijd de roofdierengalerij, waar men de koning der dieren in volle glorie kon gadeslaan, terwijl men er ook enkele prachtige tijgers bewon deren kon. De Rotterdamsche Diergaarde is in de Meidagen deze heele collectie kwijtge raakt en de omstandigheden hadden tot dus ver verhinderd deze opnieuw aan te vullen. Men stelle zich evenwel gerust! Diergaarde Blijdorp beschikt thans weer over een collec tie leeuwen, welke het tusschen de zuilen en rotsblokken van het nieuwe terras heel fraai doen. De nieuwe aanwinst beslaat uit vijf volwassen mannelijke leeuwen, drie volwas sen vrouwtjes, waarvan er één twee welpjes heeft. Voorts is er nog een jong leeuwtje, dat vriendschap heeft gesloten met een aardig hondje, Eobby geheeten. De collectie is in den loop van deze week van den dierentuin Bur gers bij Arnhem naar Blijdorp getranspor teerd, waar zij dadelijk na aankomst in de nieuwe kooien werden gelaten. Nog maar nauwelijks in de Diergaarde aan gekomen. moest een van de drie leeuwinnen naar de kraamkamer worden gebracht, waar zij het leven heeft g*=chonken aan een paar allerliefste welpjes. En dan is er nog het blij de vooruitzicht, dat ook de derde leeuwin binnenkort kroost zal hebben. Voorts kunnen we nog mededeelen, dat vanmorgen nog drie fraaie leeuwen uit Artis in Rotterdam zijn gearriveerd. Zij zijn per nachtschuit naar Rotterdam vervoerd, zoodat Diergaarde Blij dorp thans beschikt over een leeuwenkolonie, bestaande uit zestien dieren, al de welpen meegerekend. Alzoo: een prachtig begin! Gistermorgen zijn de leeuwen voor het eerst uit hun kooien op het terras gelaten en dit evenement hebben wij meegemaakt. Een voor een kwamen de dieren naar buiten en het was een indrukwekkend gezicht de koningen der wildernis zich op het aange- Leeuwen In Diergaarde Blijdorp. Zij „doen" het voortreffelijk In hun nieuwe omgeving! (Foto: Klaver. legde rotsplateau nieuwsgierig heen en weer te zien bewegen. Wat komen de dieren toch veel beter tot hun recht als ze niet in een naargeestige kooi achter die tergende tralies behoeven te liggen! Terwijl de dieren zich in hun nieuwe om geving aanpasten, gebeurde er plotseling een grappig incident Een der vijf leeuwen de vrouwtjes bleven vanzelfsprekend nog bin nen kon de verleiding niet weerstaan wat dicht bij het.water te komen van het bassin, dat hen van het publiek scheidt. Plotseling gleed de poot van het dier uit en hij ging kopje onder. Het dier begon uit alle macht rond te zwemmen, angstig nagestaard door zijn collega's, die het wonderlijke avontuur lang niet op hun gemak gadesloegen. Toen het den leeuw tenslotte weer lukte op het drooge te komen, besnuffelden de vier ande ren nieuwsgierig hun natten kameraad, die voorloopig in een der nissen een goed heen komen zocht om van den schrik te bekomen. Daar het dier in ons klimaat is geboren en groot gebracht, zal hij wel geen nadeelige ge volgen van de zwempartij ondervinden. De jonge leeuw, die met den hond Bobby samenwoont, is g «r ook in de buitenlucht gelaten op het an 2 terras dat men voor de roofdieren beschikbaar heeft. Het was grap pig te zien, hoe de beide dieren op elkaar ge steld waren en hoe de leeuw het hondje koesterde en er over waakte. In Burgers die renpark heeft zich de vrienschap tusschen deze twee ontwikkeld en men hoopt nu maar, dat deze bestendigd zal worden ook als de leeuw volwassen is geworden. De pas geboren welpjes zal het publiek voorloopig nog niet kunnen zien. Deskundige beoordeelaars vertelden ons echter, dat de diertjes er zeer gezond uitzien en dat het ongetwijfeld stevige dieren zullen worden. De moeder is ook een prachtig exemplaar, dat met felle oogen de toeschouwers aankijkt en af en toe de kaken openspert. Het zal de pas geboren diertjes dus aan goede moederlijke zorgen niet ontbreken. En hoe staat het nu met de tijgers zal deze of gene vragen? Ook dat komt in orde, zeide men ons, maar het kan toch nog wel even duren, voor zij arriveeren. Niet onmogelijk is, dat deze dieren m het volgende voorjaar van het voor hen beschikbare terras in Diergaarde Blijdorp bezit zullen nemen. Waarmee dan ook de roofdierencollectie weer geheel com pleet zal zijn. Grootestadsjeugd en Evangelie Op het niet jonge vraagstuk, hoe de jeugd der groote steden te bereiken met het Evan gelie een vraagstuk, dat in deze maanden nog een pijnlijke onderstreeping heeft ge kregen tengevolge der oorlogsomstandig- digheden werpt N. G. J. van Schou wenburg in „Woord en Daad" in een pak kend artikel een scherp licht. Ook de teeke- ning van deze jeugd is raak: De gemiddelde kantoorbediende en zijns gelijke, jong opge slokt door het groote kantoor, ziet zijn sala ris na zeven jaren zóó langzaam gestegen, dat hij wel ziet daarvan en in zijn omstan digheden van would be-gentleman, omstan digheden, die hij niet kan loslaten of verwis selen, nimmer op eigen beenen te kunnen staan, nog minder ooit een gezin te onder houden. Hel werk, dat hij dcet laat hoogere bezoldiging niet toe; het biedt geen enkelen prikkel tot verder studeeren dan de prak tijkdiploma's, waarvan hij zijn zakken vol heeft: hij móet nu gaan leven van goedkoope en dus ondeugdelijke prikkels. „Dat zijn in hoofdzaak dan: de film, de kijksport, en de luchtvaartrubriek uit de krant. Wat de film betreft, hij neeft niet het onderscheidingsvermogen, dat hem de „meest sensationeele, meest spannende" Maurice Chevalier-film, goedgekeurd door de Cen trale Commissie voor Filmkeuring, doet onderkennen als een zaak van zwoelheid, die elke gezonde romantiek, zoo deze zich in zijn leven zou gaan voordoen, bij voorbaat onmo gelijk maakt. Een en ander maal zijn wij op aandringen van deze jongeren naar zulke films gegaan. Het moge farizeïstisch klinken, maar zoowel het gebodene als de gezichten der aanwezigen, lagen immer zoover beneden onzen geestelijken stand, dat wij blij waren daarna op straat een draaiorgel het Ave Maria van Schubert te hooren spelen. „De kijksport is het eenige middel- dat deze menschen van Maandagochtend tot Don derdagmiddag aan conversatie helpt. Het voorbereidend sportpraatje voor den Zondag, dat de radio dan brengt, brengt hen tot den Zaterdag en dan begint het opnieuw. De groote feiten van. den dag mogen op het oogenblik voor een deel die conversatie op een ander onderwerp hebben gebracht, maar een nederlaag van Nederland op het voetbal veld is toch altijd nog belangrijker dan de geestelijke gezondheid van geheel ons volk". Hoe nu deze jeugd te bereiken? „Tot dit legioen zegt de kerk niets meer. Zij zijn nimmer over haar drempel gekomen en weten in de verste verte niet, waar die kerk toe dient. Zij behooren tot hen, die dit zelfs niet meer om en nabij van hooren zeggen" weten. Het kerkgebouw is voor hen in het stadsbeeld zooiets als een leegstaand ziekenhuis: vroeger moeten daar menschen geweest zijn. die er ook wel beter uitkwamen dan zij er in gingen. Maar in hun leven, in dat van hun ouders en van kenissen en vrienden, speelt die kerk geen rol. En aan gezien wij evangelie en kerk tenslotte niet van elkaar kunnen scheiden kan de vraag in het onderwerp ook aldus worden gesteld* hoe brengen wij de kerk weer in het leven van deze jongeren?" In zijn antwoord zet de schrijver dan welke Christelijke vereeniging ook terzijde, ook al is zij ruiver Evangeliseerend. „Zij ge voelen intuïtief, dat zij daar niet hooren. Zij weten, dat helaas al te veelvuldig dat chris telijk vereenigingsleven zelf die begrenzing heeft gewild; men heeft daar al te veel de houding aangenomen van: hier zijn wij- de christenen, en daar zijt gij, de heidenen. Dit is natuurijk onevangelisch, omdat aan den eersten eisch van het evangelie daarmede geweld wordt aangedaan. Ook aan het bevel, dat Ge christenen hebben te gaan als schapen onder de wolven. Daar komt bij, dat de taal der christelijke vereeniging door deze men schen niet wordt verstaan". Maar hoe dan! Het antwoord luidt: „De eenige wijze van Denadering Ugt daarom principieel in een contact-zoeken, zonder aan onzen kant het epitheton „chris telijk" op den voorgrond te stellen." maar met menschen, die welbewust christenen zijn. Een andere wijze van benadering ls jegens deze jongeren ongeoorloofd. In Amsterdam en el ders heeft de A.M.V.J. dit ruim 20 jaren ge leden ingezien en onder den drang van den nood, waarin de grootestadsjeugd verkeert, heeft zij begrepen, dat het ongeoorloofd is het evangelie af te zonderen voor de chris telijke groep, maar is zij met den bijbel gaan staan vlak voor en temidden van die groote scharen, dié alleen rr»3ar met dien bijbel kun nen worden bereikt, omdat daarmede het eenig waardevaste in het leven hun in han den is te geven". Een stap verder ligt in rechte richting naar de Kerk en vanuil de Kerk. „Zij immers heeft historisch en geestelijk in de eerste en laatste plaats haar roeping in deze te ver staan en zij zal daarom moeten doen, wat nu door de A.M.J.V. hier, of door anderen elders, in haar plaats en- ofschoon zij dit mis schien ontkennen durft, in haar naam ge schiedt. Zij zal in haar ambtsdragers en met haar levende gemeente hebben te gaan naar de heggen en stegen der stad en ernstig" moe ten zoeken om deze verloren schapen tot haar huis te brengen". Kan de Kerk in dit opzicht niets doen, of mist zij er de menschen voor op het oogen blik, „dan heeft zij zich te richten tot het opendeurwerk, dat bestaat en heeft zij offi cieel cm samenwerking te vragen. Zij mag en m^et die zelfs eischen. De jeugd van de groote stad is te bereiken. Het is nu, meer dan ooit, vindenstijd. De handen dienen in elkaar geslagen te worden. De Kerk heeft nog altijd hét Woord voor eiken tijd en voor eiken mensch. Indien zij thans optreedt onder de duizenden, die het van haar niet meer verwachtten, of die haar niet meer kenden, vindt zij gehoor!" Maximum-prijzen voor garnalen, mosselen en zoetwatervisch De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij deelt mede Met ingang van Maandag 7 April zijn maximumprijzen vastgesteld voor garnalen, mosselen en mosselzaad, waardoor zoowel producenten, pellerijen, groot- als kleinhande laren aan bepaalde prijshoogten zijn gebon den. Wat garnalen betreft, mag den consument voor gepelde garnalen ten hoogste 0.26 en voor ongepelde garnalen niet meer dan 0.08 per ons in rekening worden gebracht. De prijzen van mosselen mogen voor den consument nrit hooger zijn dan 0.10 per kg voor ongeknipte en 0.15 per kg voor ge knipte mosselen. Voor de overige prijzen wordt verwezen naar de in de dagbladen op genomen afzonderlijke publicatie. Met ingang van Maandag 7 April zijn voorts maximumprijzen vastgesteld voor zoetwater visch, waardoor zoowel producenten, groot handelaren. rookers als kleinhandelaren aan bepaalde prijzen zijn gebonden, welke in een afzonderlijke publicatie in de dagbladen wor den bekend gemaakt. Voor het geval een consument de visch rechtstreeks van den visscher koopt zal de prijs, waarvoor hij de visch ontvangt, niet hooger mogen zijn dan de prijs, waarvoor de groothandelaar aan den kleinhandelaar af- Voorzoover zoetwatervisch wordt verkocht in partijen, waarin verschillende soorten of sorteeringen voorkomen en een van deze soorten of sorteeringen bedraagt meer dan 20 pet. van de geheele partij, geldt als maximum verkoopprijs de maximumprys van de goed koopste in die partij aanwezige vischsoort of sorteering. Aangezien het van groot belang is, dat de consument te allen tijde bekend is met de hoogte van de maximumprijzen, zijn de han delaren, die direkt aan het publiek verkoopen en afleveren verplicht, op voor de koopers duidelijk zichtbare plaatsen prijslijsten te be vestigen. Deze prijslijsten zullen van flinke afmetingen moeten zijn en bij winkeliers zijn aangebracht in den winkel en de etalages, bij de venters, die bij het verhandelen van voer tuigen gebruik maken, -tullen de prijslijsten op in het oog vallende wijze daarop moeten worden bevestigd. Kampen heeft nog steeds honderd koestallen Een zol er 'hans verdwijnen Een van de eigenaardigheden van Kampen is, dat er zioh nog ruim 100 veehouderijen in 1 het hart van de stad bevinden. Dat is een toestand, die reeds eeuwen geleden is ont staan, toen het groot-en buitenburgerschap werd ingesteld. De boeren hadden toen wel vee, maar het land was in gemeentelijk be- zit en werd tegen vergoeding van weidegeld ter beschikking van de veehouders gesteld. Des zomers liepen de beesten dan in de ge meenschappelijke stadsweiden en des winters werden de dieren in de stad op stal gezet. Zoolang Kampen vrijwel u;tsluitend „plat teland" was, werden de bezwaren daarvan niet zoozeer gevoeld. Doch naarmate de be bouwing dichter werd en mede als uitvloeisel van de moderne hygiënische eischen werd de last van de veehouderij in het hart van de oude stad steeds sterker gevoeld. Toch was er weinig aan te veranderen. De veehouders hadden nu eenmaal bepaalde rechten als groot- of buitenburgers en daartoe behoorde ook het houden van melkvee. Het eenige wat de gemeente kon doen was een zeer streng toezicht te oefenen op de stallen en de be woonbaarheid van de aangrenzende behuizin gen, alsmede op het winnen van de melk. Algemeen was men echter van gevoelen, dat er te eeniger tijd aan deze primitieve toestand m einde diende te komen. Doch daartoe was dan in de eerste plaats noodig, dat met het beginsel van de gemeen schappelijke stadsweiden werd gebroken. En dat is thans geschied. Ongeveer 6 jaar ge leden besloot de gemeenteraad van Kampen, de uitgestrekte weidevelden te draineeren en te verkavelen. Iedere veehouder kon na de verkaveling een bepaald gedeelte van den gemeentegrond in pacht krijgen, ter grootte van ongeveer 6 ha. Tezamen met het gehuur de z.g. losse land was hij dan in staat, er een boerenbedrijfje op na te houden. Het ideaal was, dat iedere veehouder op zijn kavel een boerderijtje zou stichten, zoodat dan geleide lijk de koestallen uit het centrum van de stad zouden kunnen verdwijnen. Totnutoe is daarvan echter nog niets gekomen De meeste koeboeren bezitten namelijk niet veel meer dan hun oude koehuis in de stad en hun vee en zouden niet staat zijin, een boerderijtje te bouwen. Te meer niet, daar de stadsstallen zoo goed als geen verkoopwaarde hebben. Er is wel eens aan gedacht, dat de gemeente zou moeten gaan bouwen, althans geld in voorschot zou moeten verleenen, teneinde de verhuizing van de koeboeren uit de stad naar het land aan te moedigen. Doch hiervoor zouden groote kapitalen noodig zijn. Thans zal toch echter de eerste koeboer, namelijk de heer K. Schilder Azn. aan-de Groenestraat, ertoe overgaan, een boerderij tje op een door hem gehuurde kavel van de gemeenschappelijke weide te stichten. Hij heeft aan de gemeente verzocht, een stuk grond van de gemeenschapswcide „Sevenin- gen" op het Karrapereiland voorloopig voor 5 jaar te mogen huren, en hem vergunning te verleenen, daarop een boerderijtje te stichten. Ongetwijfeld is het bouwen en ook het houden van een klein bedrijfje op het Kampereiland zeer vergemakkelijkt, doordat er thans, in- plaats van de pont, een vaste brug over het Ganzendiep is gekomen, zoodat de verbinding met de stad veel is vergemakkelijkt De gemeente heeft zich bereid verklaard, tot verhuur van de verlangde kavel over te gaan: eveneens is toestemming verleend tot hetbouwen van een boerderijtje. Echter onder één voorwaarde, en wel dat in het pand aan de Groenestraat, waar de heer Schilder zijn koestal had, geen ander veehouders- bedrijf zal worden ondergebracht Daarin heeft deze toegestemd. Zoo is een begin gemaakt met de liquidatie van een toestand die in het moderne stads beeld niet meer past. Rechtszaken RECHTBANK TE UTRECHT Kettinghandel Met medeplichtigheid van politieagenten. Voor den politierechter, mr. Visser, is Vrijdag middag de kettinghandel in thee te Zuilen be handeld, waarbij twee plaatselijke agenten van politie een rol hebben gespeeld en deswege uit hun ambt zijn geschorst. Deze zaak heeft een zeer lange voorgeschie denis, want reeds voordat de distributie van thee afkwam, hadden de 43-jarige melkhande laar H. V. en de 36-jarige Th. van H., pluim veehandelaar, zich aan hamsteren schuldig ge maakt. Toen de distributie afkwam, waren zij in het bezit van aanzienlijke voorraden koffie en thee. Aanvankelijk werden deze genotmid delen met een vrij behoorlijke winst en uiteraard zonder bon, aan den man ge bracht, doch in Februari van dit jaar. kregen de handelaren twee agenten van politie op be zoek, en wel de 33-jarige H. A. H. en de 37- jarige Chr. B., die zeiden, dat zij gaarne aan dezen clandestienen handel wenschten mede te werken. Op dat moment was de melkhan delaar H. V. nog in het bezit van een kist inhoudende 35 kg thee en men sprak af, dat deze thee verkocht kon worden voor den prijs van 6.80 per pond. Hier en daar informeerden de agenten van politie, die met de toestanden in Zuilen nu eenmaal goed bekend zijn, welke Zuilenaren aan den kettinghandel wenschten deel te nemen en weldra hadden zij zeer wjV- klanten. Het werd de gewoonte, dat de politieagaken de pakjes thee voor 6.80 per pond van den hoofdschuldige in deze zaak, kochten, en dal zij dan deze thee voor 8 of meer bij hun diverse relaties, aan den man brachten. Zoo dreven zij éen aardig handeltje en brachten zij hoe langer hoe meer hun overheidspositie in gevaar. Eenige weken geleden kwam de rijks politie achter dezen clandestienen handel en zonder dralen werden de agenten in hun functie geschorst. Er werd tegen tien tot twaalf koo pers proces-verbaal opgemaakt. Allereerst had zich voor den politierechter te verantwoorden de 33-jarige politieagent H. A. H., die toegaf zich uit winstbejag aan dezen kettinghandel te hebben overgegeven. Op 9 April a.s. hoopt Ds. A. B. W. M. KOK. zijn 25-jarig Ambtsjubileum te herdenken. Moge God hem nog vele jaren sterken tot zijn arbeid. W. KOK—Vermeer. ARIE. HENK. RIETJE. Gelegenheid "tot geluk- wenschen aan de pastorie op Maandag 14 April a.s., 3—5 en 7%—9^ uur. Zaamslag, 7 April 1941. Met dank aan God en groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon CORNELIS WOUTER. D. C. DE GEUS. A. H. DE GEUS— van Putten. kortstondige ziekte, liefden Man, Vader, Behuwd-. Groot- en Overgrootvader, den Heer JOHANNES DE WIT. Psalm 89 vers 1 (berijmd). Rotterdam, 5 April 1941. Schoonebergerweg 18d. A. A. DE WIT—Ophof G: VERMEIDEN—de Wit A. VERMEIDEN Jzn J. DE WIT A W. DE WIT—Schültz J. H. DE WIT C. F. DE WIT—Hartman Rijswijk (Z.-H.): J. G DE WIT A. DE WIT—van Kapel Klein- en Achter kleinkinderen De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag a.s op de Algem. Begraafplaat? „Crooswijk Vertrek van het Sterfhuis te 1.30 uur. Onze lieve zorgzame Vrouw en Moeder, onze Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mevrouw THONA DE GRAAF— Van den Berg, is heden op 59-jarigen leeftijd A. DE GRAAF. A S. DE GRAAF. Fam. VAN DEN BERG. Fam. DE GRAAF. Vlaardingèn, 6 April 1941. Emmaplein 19. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 9 April a s. op de Algem. Be graafplaats te Vlaardinger-Am- bacht. Vertrek van het woon huis 2.30 uur n.m. Heden nam de Heere tot Zich, slechts één enkele dag oud, ons lief Zoontje en Broertje. A. VAN MUIJEN. J. VAN MUIJEN— de Lange en Kinderen. ZOEKT U EEK PASSEND van blijvende waarde? Vraag dan gratis bij Uw Boekhandelaar de Nieuwe Catalogus I.H.KOKN V. KAMPEN Deze Catalogus bevat een rijke keurcollectie boeken in alle prijzen Ook verkrijgbaar by den Uitgever 250 PIANO'S ORGELS WIJ HEBBEN WAT U ZOEKT SOMMER GORINCHEM Levering ook aan den handel. BELIJDENISGESCHENK I Or K. H. MISKOTTE HET WAAGSTUK DER PREDIKING De titel van dit geschrift zegt voor dezen bewogen tijd genoeg. Verder com mentaar op den inhoud is overbodig. Waar de wereld soms moet zwij gen, blijft de Kerk spre ken; krachtig en onom wonden. Niemand beter dan deze vurige prediker kon dit onderwerp be handelen. F 1.60 Overal in den Boekhandel D. A. DAAMEN N.V., HAAG Kerk e Bij den wederopbouw van het normale zaken leven. is ADVERTEEREN een der machtigste hulpmiddelen. „CEBUC O" Heerengracht 258, Amsterdam C voor GOEDE VRIJDAG, op Donderdag 10 April 1941 des avonds hall acht, in de HOOGLANDSCHE KERK SPREKER: Ds. D. KUUMAN ZangKerkkoor Ex Animo met Jongenskoor en strijk- ensemble, Gezongen worden o.a. Koor No. 1 en Slotkoor uit de Matt Passion van J. S. Bach Toegangsbewijzen a 10 Cent verkrijgbaar bij Boekhandel DE KLER, Nieuwe Rijn, Plaatsbespreking op Woensdag 9 April van 7 tot 9 uur in gebouw Rehoboth, Rapenburg 10 Hét PAASCH- en BELIJDENIS geschenk D. v. d. STOEP - H. H. FELDERHOF Over dominees, preeken en kerkmenschen Met 26 exclusieve Toto's 5e DRUK ter perse Exemplaren 4e dr. beschikbaar, zoolang de voorraad strekt Geb. F 3.65 Overal in den Boekhandel D. A. DAAMEN N.V. - DEN HAAG Het Bestuur van de Stichting, uitgaande van de Vereeniging „Tot Christelijke Liefdadigheid-' te Wagenborgen (Gr.) ROEPT SOLLICITANTEN OP voor de betrekkingen van: ADJUNCT-HOOFD VAN HET ZWAKZINNIGENGESTICHT „BETHESDA" en ADJUNCT-HOOFD VAN HET PAVILJOEN (aangewezen afdee- ling) „EBEN-HAEZER". Diploma B verplicht, Diploma A strekt tot aanbeveling. Van pos. Chr. beg., leeftijd 2530 jaar. Uitvoerige sollicitaties vóór 22 April a.s. a. d. Geneesheer-Directeur. ingang Daarom zegt iedereen„Met Roll13"5 hoofc er benoem ben ik altijd nog beter afI" tethesda. I I is als hoe benoem' M,é Ivan dit I jjl riet ingani CE GERE j}ereforme« ing van ;erk hoi: voor K zijn ja; vist ^llen zich Hèt geschenk voor PaschfT g°ds bevolking van 1936 Herinneringen van een missionair predi^it zjjn door pvenen. A. MERKELIJN pnst De Dit boek verdient een even grooten ingang te vinden jn Bos onze succesuitgave „80 Jaren Domineesche", van Mevj de 700, M. J. de Vrijer-Struys. Het is even bewogen en kg wonèi warm geschreven, maar mannelijker en stoet Er z Ds MERKELIJN vertelt zoo prachtig van zijn ervarik n.i. de onder Europeanen en Inlanders; vaak met zachten h^o.OOO zi« pionier op het zendingsveld en hij deelj 'leden zijn en ook het GEESTELIJK behoud op het spel staat. Wie nimmer belangstelling voor de Zending had, 1 het werk 1.1. 100,0( liefde verdi InsuV^ G' dagelij] die na lezing van dit bescheiden, maar vurige Het bevat een brok Zendingsgeschiedenis van on« bare waarde, sprekender, krachtiger in bewijs, dan 1 Zendingshandboek, omdat het werd geschreven recht uit een vaak teleurstellende, maar ook blijdschap verwekkende praktijk. 368 pag. met 20 exclusieve FOTO'S F 425 GEB. Overal in den Boekhandel inleidir D. A. DAAMEN N.V. - DEN HA ^Sjlienstig In de berichten over den strijd aan de verschillende fronten I11 dagbladen worden steeds kleine plaatsen genoemd, welke op de;d atlassen en kaarten niet voorkomen. Voor weinig geld stellerk in staat goede kaarten te verkrijgen. Deze kaarten zijn specia den huidigen strijd ontworpen en uitgevoerd en wel zoodanig, meest verwende krantenlezer er alles op kan vinden. De uitvol zeer nauwkeurig in zes tot acht kleuren. GRIEKENLAND EN ALBANIË Zuidelijken Balkan en een speciale van Albani9. Zeskleurendi plaatsen in de legerberichten voorkomende, zult U op deze kaartjnwoo Pr. lieden AFRIKA formaat 72 bij 56 c.M. Met drie bijkaarten van de {rond HrniiVH oorlogsgebieden, Lybië, Cyrenaica en Abessinië. Vieiprote: duidelijke kaarten op een vel. De mooiste kaart tot heden verkijken van het zwarte werelddeel. Prijs Jy0^oe nP RAI KAN form. 75 bij 87 c.M. Een standaardkaart. De |on °e. DMtlVMH Balkan, Bulgarije. Roemenië. Joego-Slavië, CL. land, Turkije, Italië, Westelijk Rusland, enz. Deze kaart staat r"* .J teel in het centrum der belangstelling. Prijjverlc WERELDKAART form. 98 bij 70 c.M. Voor elk doel g I 4 tol cators projectie, in acht fraaie k nf11011!1 voornaamste voerd. Met één oogopslag ziet ge. waar de bezittingen lende landen liggen. Bovendien brengt deze kaart hoofdsteden, oppervlakte, aantal MB producten van ieder land. gebieden. Jongste grenswijzigingen van Rusland. Roemenië etc. actueel dus en van waarde voor iedereen, die zich voor de gebeurt van den dag interesseert. Een onmisbaar hulpmiddel bij het volgj™ de oorlogsberichten, omdat deze kaart een overzicht geeft van het» Bevat een geweldige hoeveelheid g^jevens, namer, etc. en :s toclm door den prachtigen druk in 8 Kleuren, uiterst duidelijk seH PrijsB 3 bij P Deze wandkaaL bij geen enkel zakenman ontbreken. Ruim 5000 plaatsnamen hierop voor, evenals alle wegen. etc. Kortom Nederlandl In dezen tijd van reismoeilijkheden een groot gemak Een uiij plaatsnamenregister ontbreekt er evenmin aan Prijs Toezending volgt direct franco per post na ontvangst van het b« bedrag aan Dostzegels of postwissel of storting op giro No. 18373 BOEKHANDEL MULDER. Corn. Schuijtstr. 14, Amsterdam. Men A alleen te vermelden welke kaart of kaarten men wenscht en dit op te zenden. C^o neen freer op hel krachtigste reclame-middel COURANTENRECLAME Verdachte betreurde het gebeurde. Ook de vrutyrmde verdachte, de agent van politie C. B., betuigde zijn spijt. De officier van justitie, mr Camphuys. zeide in zijn requisitoir, dat wanneer men agenten van poli'ie niet volkomen kan vertrouwen, zij niet geschikt zijn hun functie verder uit te oefenen. Hij vorderde een boete van 25 subs, tien dagen. Daarna kwam de hoofdschuldige, de 45-jarige melkhandelaar H. V. voor den rechter, die we gens het ongeoorloofd handelen in thee 300 boete of dertig dagen hechtenis tegen zich hoorde eischen. De politierechter veroordeelde hem tot 150 gulden boete subs, een maand hechtenis. De medewerker van V., de 36-jarige Êluimveehandelaar Th. van H., die de thee van V. voor 380 had gekocht en de partij weer werd veroordeeld tot 75 boete of een maand hechtenis. Vijf andere verdachten, resp, een autoslooper, een melkslijter, een expediteur en een groentenhandelaar en een bakker, werden veroordeeld tot een geldboete van 10 subs. 5 dagen met verbeurdverklaring van de in be slaggenomen hoeveelheden thee. Marktberichten kalfk'oeien «'0—660, varekoeisn t 220—380, alles per stuk. Handel redelijk, prijzen vrijwel gel a nuchtere kalveren; 360 schram.nen I 20-1 n 13—20. Handel redelijk, prijzen gelifte1 MELK. BOTER, KAAS EN EIERE^er ft' 1.50—2 per stuk. duiven 50—60 c. peT^ AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRni( KATWIJK AAN DEN RIJN. 5 April. Kndv. ie A 12—14, schor?"A 1C"! 1nfl' roode kool 7.10—8, 16—17, p lOOp' kool 5.90—6.80, gio-ertst 56.80. spruitkool 1819, u.en 5.506. p. II waschpeen 1.40—2.10. kroten (kfió—0.74, p. kil VI -J klg. J,

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 4