DINSDAG 1 APRIL 1941 PAG. 6 STADSNIEUWS Officieele Publicaties De uitreiking van melk- en cacaokaart^ zal beginnen ^Donderdagmorgen 3 April en afgeloopen zijn Zaterdag 12 April uur. Op Goeden Vrijdag 11 April a s. zal geen uitreiking plaats vinden. Zooals re^'s bekend* is gemaakt »orden voor kmderen, iie n. April 1937 geboren zijn ker melkkaarten een cacaokaart uitgereikt, voor kinderen 4 tot 14 jaar, na 1 April 192T doch voor 2 April 1937 geboren twee melkkaarten en een ca kaart en voor de ouderen één melkkaart. Men wordt dringend verzocht de stamkaar ten van het gezin in Se bekende volgorde te overhandigen, Vader en Moeder bovenop, de kinderen naar afdalende leeftijd er onder. Afgekruist zal worden voor de drie cate gorieën het vmtje U3. Ieder overtuige zich d( gelijk vóór het vorlaten van het lokaal va uitreiking, dat hy het hr— toekomende ont vangen heeft, want reclame- zullen later in geen geval in behandeling genomen worden. He publiek wordt weer opgeroepen in de al- phabetische volgorde der familiename_ Op Donc'erdag 3 April de familienamen, die beginnen met A en B. Op Vrijdag 4 April de familienamen, die be ginnen met C. D. F. G. Op Zaterdag 5 April de familienamen, dis> beginnen met H, I, J. Op Maanoag t April da familienamen, die >eginT op beginnen met M. N, O. P. Op Woensdag 9 April de familienamen, die beginnen met Q, R. S. Op Donderdag 10 April de familienamen, dit beginnen met T, U, V. W. Op Zaterdag 12 April de familienamen, die beginnen met X. IJ, Z. De bureaux van uitreiking zijn van 9 tot 12 u. en van 2 tot 5 u. n.m. (Zaterdags van 9 tot 1 u geopend aan de volgende adressen: Christelijk Militair Tehuis: Morschwej vroegere kweekschool- Oude Vest 36, vn Bureau van Bevolking: Stille Rijn 3. vroeger ?ebouw van de Burgerwacht: utrechtsche Veer Bestuursgebouw ^unstadswijk: Hyacinthen- straat 18, Bestuursgeoouw van de Eendracht: Lombokstrata 49. Leiden, 1 April 1941. De burgemeester van Leiden, A. TEPE, Weth. loco-burgemeester. SCHOENENDISTRIBUTIE De afdeeling schoeisel van het distributie kantoor is met ingang van heden tot nader order voor het publiek gesloten. Leiden, 1 April 1941. De burgemeester van Leiden, A. TEPE, Weth. loco-burgemeester. Foto's Persoonsbewijzen De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend dat de heer P. J. W. Slegtenhorst fotograaf. Nieuwe Rijn 46, alhier, zich bereid heeft verklaard, ten behoeve van de houders van vetkaarten, twee foto's ten dienste de binnenkort uit te reiken „Persoonsbewijzen" te leveren voor den totaalprijs van 25 ets. De te leveren foto's voldoen aan alle eischen. Houders van Vetkaarten, geboren vóór 1 Januari 1927, inwoners dezer gemeente, worden uitgenoodigd van dit aanbod gebruik te maken en zich vanaf heden (ten spoedigste) bij den voornoemden fotograaf te laten fotograveeren. De distributiestamkaart moet worden getoond. Leiden, 31 Maart 1941. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Uitreiking diploi rappor 1 Gisteravond kwamen alle leerlingen van bovengenoemde school, zooals ieder jaar gebrui kelijk is, bijeen, om de uitreiking van de diplo ma's en rapporten bij te worten. Deze uitreiking feschiedde door den voorzitter van het school- estuur, den heer J. H. Nijhuis, in tegenwoor digheid van de overige bestuursleden, directeur en leeraren en de ouders der leerlingen. De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat nog zooveel leerlingen lust gevoeld hadden, alle moeilijkheden aan de verduistering verbonden, te trotseeren en trouw de lessen te volgen. Hij was verheugd aan een gedeelte van hen een diploma te mogen uitreiken. Vervol gens dankte hij directeur en leeraren voor de groote toewijding waarmede zij dezen winter hun lessen hebben gegeven, en wendde zich merup lot He leerlingen van de lagere klassen, "wieTt hij hun rappui-t van den afgeloopen cursus uitreikte en tevens mededeelde wie van hen bevorderd waren. Daarna tot de pas gediplo meerden sprekende, wenschte hij hun van harte geluk met het behaalde succes en drukte hen op het hart, nu niet te blijven stilstaan, maar van de gelegenheid gebruik te maken, die de yervolgklassen hen bieden, om zich nog verder in hun vak te bekwamen. De directeur der school, de heer P. J. J. van Weerlee, dankte allereerst den voorzitter voor zijn waardeerende woorden aan het adres van de leeraren en verzekerde hem, dat allen zich geheel gegeven hadden, om de lessen zoo vruch'dragend mogelijk te doen zijn. Na ook de leeraren voor hun onmisbare medewerking te hebben bedankt, wenschte hij de leerlingen geluk met het behaalde diploma en spoorde hen eveneens aan, geen gelegenheid te laten voorbij gaan om zich nog verder te bekwamen. Hij hoopte, dat allen spoedig volop de gelegenheid zouden mogen verkrijgen om in de praktijk te kunnen toonen, wat ze op de school geleerd hebben. Een der leerlingen dankte he' bestuur en de leeraren voor het genoten onderwijs. Tenslotte reikte de voorzitter nog prijzen uit aan de leerlingen die zich deze cursus door bijzondere ijver en trouw schoolbezoek hadden onderscheiden. Deze prijzen bestonden uit diverse gereedschappen. Bevorderd werden van de eerste naar de tweede klasse: P. J. Dickhoff; H. de Groot; Ph. v. d. Heijden; J. B. W. Kroon; C. J. M. v. d. Linden: J. v. d. Meij. Rijnsburg: A. J. Ouds hoorn, Rijpwe'ering; C. Pieters; P. L. v. d. Voort, Sassenheim. G. J. Zwart; J. C. Siebert; C. C. Beij: G. F. Knijnenburg; D. Galjaard: D. Op den Dreest; W. H. Bodrij; J. Brouwer; H. J. Hensing, Leiderdorp; W. Keijzer; J. Korenhof; B. Lamboov; P. W. Ranselaar; L. C. Snel, LeiderdorpfTh. H. van Stal; J. Tegelaar; J. van Velsen, Warmond; W. F. Vermond; H. v. d. Kwaak, Oegstgcest; C. J. de Grpot; W. H. v. d. Hoeven en A. M. v. d. Hoeven te Zoeterwoude. Niet bevorderd werden 9 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: N. Brands: Th. F. J Colijn, Roelofarendsveen: G. van Delft. Rijnsburg: W. J. Dickhoff; G. Mieremet; W. F. Mulder; R. Ranselaar; W. Stikkelorum; J. Vermond; N. A. Barning; J. Bekooy; A. Braamzeel; E. Friedhoff; W. van Hooven; J. v. d. Kwas'; J. Lasschuit; J. Laurier; J. P. A. Pegt; A. M. J. v d. Pluym; A. Tuithof; W. M. Uittenhout; H. Horree; D. Ouwerkerk; C. L. Seijn; H. L. van Veen, Zoeterwoude; G. Willems. Oude Wetering; H. J. Blechstein; J. H. Clements: M. Dreijhus; B. S. J. Goddijn; W. C. Hoogduin; G. J. Huigsloot; A. P. G. de Kier; J. F. Ramak; Niet bevorderd 1 leerling. Van de derde naar de vierde klasse: P. v. d. Burg: J. Hartevelt; A. F. Jansen. Hazerswoude; H Korfwagen; G. F Schoon; A. B. van Winkel, Liederdorp: N. Flanderhijnh; P. Heineman; H Klein: A L Akerboom, Oegstgeest; D. Bonnel; G. Filippo; Th. J. J. v. d. Pluijm; R. Regeer; B. J. van SU1; G. C. Vis; Th. M. van Schaik; P. Tekamp. Niet bevorderd 3 leerlingen. Een diploma ontvingen: B. Ph. Bisschops, Sassenheim: A. J. van Buuren; W. F. Buys; L de Graaf: P. Griffioen; G. J. Haamke; N H. van Haarlem K. Hulsbos, Abbenes; J. D. Huls bos. Zoeterwoude; H. P. v. d. Laan. Hazers woude :J. v. d. Lucht: J. J. Mulder; J. Uiterdijk: H C. v, d. Voort, Hazerswoude; C. Th. van Wieringen, Alkemade; J. Mieremet; C. Willems, Oude Wetering: C. M. van Bakel; A. W. Blan- kensteijn; A. J. Kok; A. van Lienden; R. J. van Oosten; G. Rozipr; L. J van Schagen; A. Sin- geling; W. A. Verhoogt; L. de Bolster en.Th. A. van Hou'en; 7 leerlingen uit de vierde klassen kwamen nog niet voor een diploma in aan merking. Waar geen plaatsnaam Leiden. Tandheelkundige Polikliniek voor Ziekenfondsverzekerden De officieele opening De tandheelkundige Polikliniek voor Zieken fondsverzekerden, gevestigd in het huis Noord einde hoek Kort Rapenburg waarover wij reeds eerder schreven en die tot stand gek men is door een gelukkige samenwerking tusschen de zeven Leidsche ziekenfondsen en de Leidsche tandartsen is gistermiddag officieel, in huize Bruyns op het Rapenburg, geopend. Daarbij waren o.m. aanwezig behalve ver schillende tandartsen en vertegenwoordigers der fondsen de wethouders van Stralen en Verwet, de directeur van den Gem. Genees kundigen dienst, dr. M. D. Horst en voorts dr. Meyboom als vertegenwoordiger der Leidsche Huisartsenvereeniging en de heer Happé als vertegenwoordiger van het Departemei Leiden der vereenlging tot bevordering der phannacie. De voorzi'ter van de vereeniging van Leid sche tandartsen, de heer Lourens Bosch sprak een welkomstwoord en wees daarna op de beteekenis van de tot stand gekomen samen werking. De nieuwe regeling beteekent in de eerste plaats eenheid bij de ziekenfondsb?sturen en voorts de concentratie van alle tandheel kundige hulp op de kliniek. De huis-behande ling is daarbij uitgeschakeld. Dit beteekent voor enkele van de'medewerkers een persoonlijke spr. twijfelt er niet aan of men Gem. Radio-distributie Woensdag 2 April. Ie programma: 6 4522.00 Hollaifdsch pry- gramma; 22.0024.00 Duitsch programma. lie programma: 6.4522.15 Hollandsch pro gramma; 22.1523.00 Hollandsch programme, uitsluitend voor Radio Centrales; 23.0024.00 Duitsch programm> Jlle en IVe programma: 6,4524.00 Duitscn programma. ARM GEBROKEN Gisteravond te tie.i voor acht is op de Zijlsmgel de 77-jarige B. R. over een stoepend gestruikeld. Hij brak de rechteronderarm en is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. KANTONGERECHT TE LEIDEN. EEN LIEFHEBBER VAN DE ZEE. ding dezer organisatie der patiënten. Daarbij is voor hen ook nancieel voordeel bereik', terwijl voor de tand artsen een redelijke salarisregeling is i t stanc gekomen. Spr. zegde tenslotte in 't bijzondei dank aan de heeren Veltman, Kooreman en lr Rivière voor hun vele werk aan de reorganisa tie besteed. Namens de tandheelkundige commissi? were het woord gevoerd door den heer Vel:man die er op wees. dat er bij deze reorganisa'ii slechts éen belang was, n.l. dat van den patiënt Op deze basis konden de tandartsen en d< fondsen elkaar vinden. De fondsen hebben niel aan hun financieel belang gedacht, maa- uit sluitend bedoeld een goede harmonie te schep pen ten bate van het Leidsche publiek. De woorden van dank kan spr. naar de heeren Bosch en Brand terugkaatsen. De heer Kooreman, die de geschiedenis an de tandheelkundige verzorging in Leiden an het begin af meegemaakt heeft, sprekende namens de Leidsche ziekenfondsen, zeide, dat lang aan de plannen is gewerkt, maar ein delijk is dan dit fraaie instituut tot stand gekomen, waarop de tandartsen '.rotsch mogen zijn. De heer Brand, de directeur van de nieuwe polikliniek zegde dank voor veler medewerking en daarna sprak wethouder J. J. van Stralen het openingswoord. Spr. verklaarde da. het gemeentebestuur groote belangstelling heeft voor deze za'ak. Wat de tandheelkundige ver zorging betreft is in ons land nog een flinke achterstand in te halen. Het zal noodig zijn. dat de overheid zich meer dan tot nog toe "oor deze zaak interesseert. Ook financieel heeft de gemeen'e, die jaarlijks groote sommen u.t:eeft voor de hulp aan min- en 'onvermogenden. belang bij een tijdige tandverzorging Een voornaam belang werd gediend bij de tots nd- koming van dit instituut en spr. bren|t daar voor hulde aan de initiatiefnemers, die daarmee ook de be'eekenis van het particulier initiatief hebben aangetoond. Spr. hoopte dat dit nieuwe I instituut lang en zegenrijk moge werken in het j belang der volksgezondheid en verklaarde daar- i mede de nieuwe polikliniek voor geojvnd. Het gezelschap begaf zich vervolge; naar het gebouw aan het Noordeinde om de :nrich- ng in oogenschouw te nemen. Wanneer men bedenkt, dat van de 75.000 Leidenaars 80 pet., dus 60.000 bij ziekenfonds verzekerd zijn kan men begrijpen, da er een perfecte organisatie noodig is om in de dikli- vallen, huisbehandeling zal worden toe estaan. De organisatie nu is, naar de opzet te re re ien volmaakt In orde. Rustig en snei kunnen ?n groot aantal patiënten op de morgen-, ...iddag- en avond-spreekuren „verwerk wor den. Op deze spreekuren worden dt oodige extracties verricht en voorts afspraken met de patiënten, die een uitvoeriger hande ling noodig hebben. Op vastgestelde ti :-n, cie aan de verzekerden per circulaire bek d ge maakt worden, zijn de verschillende tandartsen aanwezig om deze behandelingen te verrichten. Men heeft daarbij de vrije artsenkeuze ge handhaafd. De polikliniek bevat twee behandel-kamers iet de modernste instrumenten, een kamer, speciaal voor extracties, twee wachtkamers, i één waarvan ook de administratie zetelt, twee kamers waar men kan wachten op de door- werking van de verdooving en twee speel kamers. De kamers zijn onderling zoo gelegen dat men de patiënten als 't ware aan den loo penden band kan helpen, uitdrukking althans r* 1 bijklank ontdoen wil. Op 1 April bestaat de Chr. school Driftstra a 49. geopend 1 Oct. 1928 met 134 leerlingen 12% jaar. In dien tijd nam haar bevolking met rum. 100 leerlingen toe. De tijdsomstandigheden ver hinderen helaas aan dit jubileum eenige aan dacht te schenken. Toch ging het feit niet ge heel onopgemerkt voorbij. In elk gezin pronkt AANBESTEDING Door den directeur van gemeentewerken Is hedenmorgen ten stadhuize aanbesteed: 'net verhoeden van het Zuidelijke deel van de Pe- ikaanstraat 'van Haarlemmerstraat tot Oude Rijn) en het vernieuwen van de Gepekte brug, grootendeels in gewapend beton. eens had willen de reden, waarc- stond. Jammer voor hem bevond deze duintop ich ne'. in het verboden gedeelte en nog meer jammer was het, dat bij. in eerste instantie, ann de politie had verklaard, dat hij wild het opsporen was. De ambtenaar eischte dan ook een geldboete van f 3 subs 1 dag De kantonrechter evenwel vond 3 veel te weinig en maakte er 10, subs 4 dagen van- Voor een zelfde feit moest B. nog eens terecht staan. Thans had een andere agent hem op een anderen dag op verboden gebied aan getroffen, zij het dan ditmaal niet op een hoogen duintop in bewondering voor de haring- vijver. Dat kost B. nogmaals 10. MET JACHTGEWEER OP STAP. Q J van K. te Sassenheim was volgens de dagvaarding, met een geladen jachtgeweer aangetroffen op den openbaren weg. Hij ont kend? op den openbaren weg geweest te zyn maar er juist naast, hetgeen de politie erkende Zii had eenige schoten gehoord en was eens -aan kijken, waarbij verdachte werd aangetrof fen in de eendenkooi te Warmond, alwaar hij, volgens zijn zeggen op zoek was naar eenden, die hij te voren gescho'on had en die daar neer- gevallen zouden zijn. De politie had evenwel geen eenden gezien maar wel de patroonhulzen gevonden. Verdachte was in het bezit van een geldige jachtacte. De ambtenaar was evenwel van meening, dat verdachte zich alleen maar op het terrein had mogen bevinden, waarvoor de jachtacte was af gegeven en verder, da' hij alleen maar met een ongeladen geweer had mogen loopen Alles reden om een geldboete van f 10. subs. r dagen en verbeurdverklaring van het geweer tp eischcn. Over acht dagen zal de kantonrechter schrif- teHjk vonnis wijzen. NOG EEN WILDLIEFHEBBER. J. J. K. te Noordwijk had met wildstrik ken door de duinen geloopen. Hij was gesnapt en hoorde thans een eisch tegen zich van 5, subs. 3 dagen. Ook hier maakte de kantonrechter er f 10 van. R. W. te Leiden reed op de Haarlemmer straat te Leiden. Nabij de Donkersteeg kwam ?en tram van de H.T.M. hem achterop gereden. De trambestuurder belde opdat verdachte op zij zou gaan. De wielrijder versnelde echter zelfs zijn gang niet. maar sukkelde rus'ig. door. Tot aan de Pelikaanstraat moest de tram achter hem bhiven rijden. Toen was de pret uit. want de trambestuurder hield een agent aan en W. kreeg een bonnetje. Dit bonnetje kost hem thans 6 of 3 dagen. HOE EEN AUTO EEN RUÏNE KAN WORDEN. Dat had een automobilist op 5 December te Oegstgeest ondervonden toen hij op den Rijksstraatweg daar ter plaats reed. Zonder da', hij, door de dikke duisternis, iets bemerkte reed hij boven op een groentekar, welke, zonder eenige verlichting in de richting van Katwijk aan Zee werd voortgetrokken door een paard. Niet alléén werd de auto vernield maar tevens werd de autobestuurder ernstig verwond. De eigenaar van het gespan. J. van R. te K a t w ij k aan Zee had zich wegens deze verregaande onachtzaamheid te verantwoorden. Men vond zijn schuld bewezen, zoodat de eisch on uitspraak werd een geldboete van 15 subs. 5 dagen. DRONKEN BAKFIETSBESTUURDER. J. O. te Leiden had in dronken toestand een bakfiets bereden. Hij wilde van de Karne melk b-ug de Nieuwe Rijn oprijden. Alhoewel het daar ter plaatse aardig breed is voor een bakfiets, was het voor O. nog niet breed genoeg want hij had de bocht niet kunnen halen en was, bij den fotograaf Slegtenhorst, in de •talage terecht gekomen. De ruit werd ver brijzeld en de overige schade was bepaald op 17.50. Deze 17.50 zal O. om te beginnen moe ten betalen en dan nog bovendien een geldboete van 15 subs. 5 dagen. Alkemade BURGERLIJK ARMBESTUUR. Tot voorzitter van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Alkemade is in de vacature- J. N. Los benoemd de heer P. Krispijn, te Ouaewstering, tot dusver 2de voorzitter^ Tot vermeld, is deze bijkomende werken, waren 16 inschrijvingen ingekomen, op als volgt was ingeschreven: N.V. Aann. Mij. v.h. v. Dongen en v. Hoven Dordrecht 69.870; fa. Luymen en Bul, Rid- kerkerk 69.800; N.V. Beton- en Aann. Mij. Monolite. A'dam 68,900; N.V. v. Splunder' Aann. Mij., Ridderkerk 68.800; Key's Wegen bouw. Rot{erdam 67.450; G. Bartels. Haarlem 65,680; Gebrs. Schouls, Leiderdorp 62.400; C Godschalk en Co., Leiden 59.760; H. C. Heems kerk, Leiden 59.700; fa. Thijms. Sanders Snepvanger Delft 59.310; W. F. Marcelis Co.. Leiden 59,000; Wed. H. van Driel, Kou dekerk 58.900; Fa. v. Halem en DoorniK, Leiden 58.600; C. M. Deerenberg en Gebrfc J en P. van Wijk, Alphen a.d. Rijn 57,405; L P v. d. Geer en A. Th Stuifzand, Leiden 57,i75; Th. L. J Zitman, Zoeterwoude 55,500. De gunning is aangehouden. BURGERLIJKE STAND DVERLEDEN: B. J. Favier, m., 68 j P. vander Pompe, m., 81 j. J. Aolthuis, dr., 18 j. J. E. Smits, m., 55 j. GEHUWD: geen. HUWELIJKSAANGIFTEN: geen. GEBOREN: Christianus, zoon van H. Boon en A. Willems Jan, zoon van J. Zandbei- gen en M. Rutert Johann Jakob Bernhard, zoon van J. B. H. Liebregt en L. Kriebel Imkie, dochter van J. Dijkstra en H. Louwsma Johannes Cornells, zoon van A. C. Oole en A. M. C. van der Basch Robert, zoon van P. J. Majolée en W. L. Blansjaar Wouter Jacobus zoon van L. Wassing en J. de Bruin Francis James zoon van J. F. ten Pierick en A. Bailey Tom zoon van C. van Beek en C. M. Vastenhout Jacob, zoon van J. Ver kade en C. J. van den Berg Jan zoon van T. N. Kerkvliet en J. M. Tuithof Cecilia Wilhelmina Maria, dochter van A. Noorder- meer en C. van Saasen Elizabeth Catharina Margaretha, dochter van D. van Tilburg en M. A. van der Niet Johanna, dochter van T. W. Gottenbos en G. A. Akerboom Caro lina Maria Alberdina, dochter van J. J. Swaan M. A. Buurman Johanna Maria dochter J, J. 'van Steenbergen en C. C. Compeei Johanna Maria, dochter van P. C. van Zijp W. C. Crama Piete r oon van P. Neute boom en S Hartevelt Martinus zoon van L. Bouma en J. G. Oudshoorn Jannetje doch ter van J. Bodijn en J. Seriier. n Distributiestamkaarten distributiekaarten melk worden uitgereikt. De afgifte zal als volgt plaats vinden: a. personen, die op 1 April 1941 den leeftijd van 14 jaar of ouder bereikt hebben, ontvangen uitsluitend één melkkaart; b. personen, die op 1 April 1941 den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, doch nog niet 14 jaar oud zijn, ontvangen twee melkkaarten en één cacaokaart; c. kinderen, die op 1 April 1941 nog niet den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, ontvangen vier melkkaarten en één cacaokaart. De uitreiking heeft plaats te Alphen aan d Rijn, op het distributiekantoor aan de Wilhel- minastraat 12, volgons onderstaande regeling: Donderdag, 3 April 1941: van 912% begin 2—5 i na- met de letters A tot Vrijdag, 4 April 1941: van 9—12% uur v.m.' en van 25 uur n.m. aan hen, wier namen be ginnen met de letters F tot en met K; Maandag, 7 April 1941: van 912% uur v.m. en van 25 uur n.m. aan hen, wier namen beginnen met de letters l. tot en met Q; Dinsdag, 8 April 1941; van 912% uur v.m. en van 25 uur n.m. aan hen, wier namen beginnen rtiet de letters R tot en met V; Woensdag, 9 April 1941: van 912% uur v.m. en van 25 uur n.m. aan hen, wier namen be ginnen met de letters W tot en met Z. Te Aarlanderveen zal de uitreiking ge schieden op Donderdag. 10 April 1941 in het Vereenigingsgebouw van 91 uur v.m. Voor de bewoners van Vinkebuurt enz. wordt ten kantore van den heer B. Spreij, Lindenhovestraat 49, zitting gehouden op Zater dag, 5 April 1941 van 912 uur v.m. Bewoners van Groeneweg enz. kunnen op Zaterdag, 4 April 1941 de kaarten verkrijgen ten kantore van H. den Ouden en Zoon, Jaag pad 9. De kaarten kunnen uitsluitend worden afge geven op vertoon van Distributiestamkaarten. Aan personen, beneden 15 jaar, worden geen kaarten meegegeven. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand Maart 1941 ingelegd 206,589.01 er. terugbetaald 230,660.04; ingeschreven zijn 142 nieuwe inleggers, terwijl 133 boekjes geheel werden uitbetaald. He', te goed der 16,685 inleggers, hieronder begrepen 981 deelnemers aan den Afhaaldienst. bedroeg einde Maart 1941 5,866,252.93. Door den Afhaaldienst is in deze maand 12,497.25 ontvangen in 4255 posten. Alphen a/d. Riin JEUGDIGE DIEVEGGE AANGEHOUDEN. Den laatsten tijd is reeds verschillende malen bij de politie aangifte gedaan van dief stal uit tasschen die op fietsen, speciaal wel damesfietsen, bevestigd zijn. Zaterdag deed een juffrouw uit Kouderkerk aangifte dat uit haar fietstasch een portemonnaie met 1.50 was ontvreemd toen zij even in een woning aan de Julianastraat was. Inmiddels is de politie er in het laatst van vorige week ook in geslaagd een soortgelijke diefstal op te helderen. Zooals we gemeld hebben werd ten nadeelen man mej. B. een handtaschje ontvreemd uit haar fietstasch toen het rijwiel eenigen tijd onbeheerd stond in de poort bij de Geref. kerk aan de Hooft- straat. In het taschje bevonden zich -identi teitsbewijs en stamkaart en voorts een porte- onnaie met 15. De benadeelde herinnerde zich een meisje die buurt gezien te hebben, waardoor de politie op het spoor van een 11-jarige jonge dame E. S. kwam, die reeds driemaal zich diefstal schuldig gemaakt had. Zij was inderdaad in het bezit van de portemonnaie. maar blijft hardnekkig ontkennen dat zij hem uit de bewuste poort ontvreemd heeft Een bedrag van 3 werd nog op haar be vonden, de rest had ze reeds uitgegeven. De verdere inhoud van de tasch werd uit den Rijn opgevischt, waardoor de bestolene ook weer in het bezit kwam van haar distributie bescheiden. ALPHENSCHE DAMCLUB De stand van de bordenwedstrijd die gespeeld wordt door de A.D.C. is als volgt: M. Zijlstra, 7 gespeeld, 11 punten; W. B. de Knijff, 5 gesp., 10 p.; J. Ruytenberg,6 gesp., 10 p.; G. Zijlstra, 6 gesp., 10 p.; A. Bauer, 7 gesp., 8 p.; C. Schollaardt, 6 gesp., 6 p.; Joh. Ofwegen, 4 gesp., 5 p.; C. Zijlstra, 7 gesp., 5 p.; J. van Oeveren, 8 gesp., 5 p.; W. J. van Berkel, 6 gesp., 4 p.; J. J. Ditmar, 6 gesp., 4 M. van Triest, 6 gesp., 2 p.; A. Wolswiik, gesp., 2 punten ALPHENSCHE SCHAAKCLUB De uitslagen van de bordenwedstrijden ge speeld door den AlphenscheSchaakclub zijn als volgt: le tiental: H. SchollaardtA. H. Hooier 10, R. PosthumaH. Schollaardt 10, H. v. d. Lin denH. Schollaardt 10, R. PosthumaG. Schuilenburg 01. 2e tiental: H. de RuiterH. Verhagen 01, J. M. StehouwerD. B. van Nes 11, H VerhagenF. Schmall ViF. SchmallD. Tiemersma 1—0. DS PERSOONSBEWIJZEN Da regeling der uitreiking. Binnenkort wordt een aanvang gemaakt met de uitreiking der persoonsbewijzen. Deze uit reiking heeft plaats in het Stadhuis, ingang Breestraat, deur onder de monumentale trap. In alfabetische volgorde worden de daarvoor in aanmerking komende ingezetenen der gemeente opgeroepen om op een bepaalden dag en op een bepaald tijdstip te verschijnen. Men is ver plicht op den aangegeven dag en uur het persoonsbewijs te komen halen, daar de orga nisatie der uitreiking zoodanig is. dat hiervan niet afgeweken kan worden. Door op den vast- gestelden dag en uur te komen, voorkomt men lang wachten en dus ook teleurstelling. In aanmerking voor het halen van het per soonsbewijs komen in het algemeen zij die vóór 1 Januari 1927 zijn geboren. Het persoonsbewijs wordt uitsluitend af gegeven na overhandiging van de uitge zonden uitnoodiging. Men beware de uit- noodiging dus zorgvuldig en netjes. Bij het afhalen van het persoonsbewijs moe ten bovendien nog worden meegenomen: a. de distributiestamkaart en zoo men een afzonder lijk identiteitsbewijs heeft, ook dat bewijs: b. 2 foto's, geheel voldoende aan de gestelde voorschriften (dezen worden huis aan huis per strooibiljet medegedeeld); c. zij, die een z.g. beschermd beroep uitoefe nen móeten hel officieele bewijsstuk overleg gen. waaruit blijkt, dat de persoon, krachtens aanstelling of diploma afgegeven door een wet telijk bevoegde of algemeen erkende instantie, tot de uitoefening van dat beroep in het bezette Nederlandsche gebied bevoegd is. Als be schermde beroepen worden beschouwd elke functie in overheidsdienst, alle rangen en onder alle benamingen, advocaat, apotheker, arts. can- didaat-notaris. dierenarts, ingenieur, makelaar, notaris, predikant, priester, procureur, tandarts, verpleegster, verpleger enz. d. zij, die in het bezit zijn van een aanstelling tot onbezoldigd rijksveldwachter, moeten mede brengen de akte van aanstelling; e zij. die werkloos zijn hioeten het bewijs overleggen, dat zij bij de arbeidsbemiddeling zijn ingeschreven; Zooals reeds bekend geacht mag worden, worden bij de uitreiking van het persoonsbe wijs vingerafdrukken genomen. Om dit behoor lijk te doen slagen en oponthoud te voorkomen, dient men met goed schoongemaakte vingers te verschijnen. Voor het persoonsbewijs is aan leges ver schuldigd een bedrag van ƒ1. Bij onver mogen komt men in aanmerking voor een kos teloos bewijs. Bij minvermogen betaalt men f 0.50. Om voor een kosteloos bewijs of een 'bewijs tegen verminderd tarief (50 cent) in aan merking te komen, moet men bij den bode aan het Stadhuis formulier gaan halen, dit in vullen en terugzenden aan den inspecteur der gemeentebelastingen, die beoordeelt of men voor een kosteloos of een goedkooper bewijs in aanmerking komt. Zii die een geslachtsnaam dragen beginnende met een der letters A, B.CfD en meenen voor het bovenstaande kosteloos bewijs of verlaagd tarief in aanmerking te komen, moeten dit for mulier thans onverwijld halen en tevens onver wijld overgaan tot het laten maken van de be- noodigde foto's. De foto gehecht aan de distributiestamkaart of aan een ander identiteitsbewijs kan in geen geval dienst doen om aan het persoonsbewijs te worden bevestigd. DISTRIBUTIE VAN TEXTIELPRODUCTEN Houders van textielkaarten worden er op ge wezen. dat het aan handelaren in textielpro ducten verboden is goederen af te leveren bij aanbieding van textielkaarten. welke niet zijn voorzien van naam, adres, geboortedatum en distributiestamkaartnummer en gemeente van afgifte, van den belanghebbende. Om teleurstelling in winkels te voorkomen wordt een ieder aangeraden onverwijld zijn textielkaart en eventueel de toeslagkaart voor textiel van deze gegevens te voorzien. Katwijk a/d. Rijn 50-JARI GBESTAAN GEREF. KERK. Aangezien de kerk niet verduisterd kan wor den. heeft de kerkeraad der Geref. kerk be sloten de herdenkingssamenkomst met de ge meenteleden ter gelegenheid van het 50-jarig bes'aan niet te houden in de zaal op Woensdag 9 April a.6., zooals aanvankelijk besloten was, maar op een n?sder te bepalen datum in de maand Mei. De samenkomst zal dan plaats heb ben in het kerkgebouw. Noordwijk RAADSVERGADERING De Raad onzer gemeente komt Vrijdag 4 April n.m. 3 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, 2. Ingekomen stukken, 3. Mede- deelingen. 4. Vaststelling notulen, 5. Versla gen, 6. Goedkeuring van de Gasthuisreke ningen over 1940 7. Huur van gedeelten strand ten Noorden van den vuurtoren, 8. Verpachting consumptietent op het strand, 9. Verhuring van de woning Schoolstraat 2 boven den Politiepost, 10. Ingebruikgeving van gronden aan G. B. v. Rhijn en Gebr. v d. Putten, 11. Toekenning van weezen- gêlden, 12. Uitgifte van gronden in erfpacht in het Langeveld, 13. Benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School, 14. Wijziging van de kindertoeslag regeling voor arbeidscontractanten, 15. Voorstel van A. C. Meijer en 3 andere leden van den Raad tot het geven van een extra uitkeering aan behoeftigen, 16. Adres van de Slagerspatroonsvereen. Katwijk en Om streken tot het sluiten van slagersbedrijven op Woensdagmiddag, 17. Voorstel tot wijzi ging van de telefooninstallatie in het Raad huis. 18. Voorstel inzake het maken van een kruispunt in den Provincialen weg nabij de R.K Begraafplaats voor aanslui ting van eenverbindingsweg naar Noord wijk aan Zee, 19. Wijziging van de gemeen te- en bedrijvenbegrootingen voor 1940 1941. DISTRIBUTIENIEUWS. Deze week wordt een aanvang gemaakt met bet uitreiken van melk- en cacaokaar- ten. Deze bescheiden zullen worden uitge geven te Noordwijk Binnen in het kantoor Pickéstraat en te Noordwijk Zeé in het Stempellokaal Schoolstraat. De letters A tot en met D komen Donder dag 3 April, de letters E t. m. J Vrijdag 4 April. K t. m. P Maandag 7 Aprü, Q t m. S Dinsdag 8 April en T t. m/ Z Woensdag April. De kantooruren zijn 912 v.m., en 2—5 n.m. GEVEILDE PERCEELEN. bod: 6.200, kooper de heer J. C. van der Steen q.q. te Leiden voor: 7.050. Het huis en erf te Leiden Zuidsingel 39 in bod: 650, kooper de heer D. Vorstel man te Voorschoten voor: 760. Het huis en erf te Leiden Westhaven straat 9 in bod: 1.060, kooper de heer J. Mugge q.q. te Leiden voor 1.170. Ten overstaan van notaris A. A. van Haaften te Leiden. Het heerenhuis me-t tuin te Oegstgeest Spaargarenstraat 30 in bod: 6000, kooper de heer A. W. Vink q.q. te Leiden vnor: 7.300. Het huis met erf en open grona te Leiden Bakkersteeg 18 in bod: 1.280, ge mijnd op 700, totaal 1.980. Dit perceel is echter niet gegund. \b Thans zijn de borden geplaatst, waardoor het verkeer met motorvoertuigen in de rich ting HaarlemLeiden in de Hoofdstraat tus schen Burgemeester Pontstraat en Kerkplein verboden is. Motorrijtuigen komende uit de richting Haarlem, dienen dus nu gebruik te maken van de Van de Endelaan; voor het^jj verkeer naar de Haarlemmermeer dient dus nu de Burgemeester Pontstraat gebruikt te worden. Het verkeer in de richting LeidenHaar lem kan blijven gebruik maken van de Hoofdstraat Noordwijk aan Zee GEREF. BOND Voor den Geref. Bond treedt Woensdag avond te 8 uur in de zaal Julianaweg 27 op de heer P. L. de Witt. Hillegom WEEKDIENST Woensdag 2 April, n.m. 7.30, Chr. Geref. kerk: Prof. G. Wisse van Amsterdam, Tijdrede. J GEVONDEN VOORWERPEN i Te bevragen aan het politiebureau: motor- >j handschoen, sleutel, 2 paar wanten, houtje met 2 sleutels, glacé handschoenen, kinder- taschje, pak inh. ondergoederen, zilverbon, portemonnaie met inh., ceintuur, stuk dik touw, belastingmerk in étui. e Lisse ALG. VER. VOOR BLOEMENCULTUUR ,n De Alg. Ver. voor Bloembollencultuur komt Donderdagavond in vergadering bijeen sis in de Oud-Holl. zaal van „De Witte Zwaanl'. nd Distributie-nieuws De uitreiking van melkkaarten en cacao- kaarten zal plaats hebben als volgt: letters AD Donderdag 3 April, EJ Vrijdag I 4 April, K Zaterdag 5 April, LO Maandag 1 7 April, PSp Dinsdag 8 April, St-V Woens- i dag 9 April, WZ op Donderdag 10 April, telkens 9.30—12.30 en 1.30—4.30 uur (Zater- dags van 9.3012.30 uur.) UITREIKING SCHOENENBONS Medegedeeld wordt dat de uitreiking van schoenenbons op Woensdag 9 Apr. niet zal kunnen plaats vinden. VERKOOP VAN VERSCHE ZEEVISCH De eerste verkoop van versche zeevisch (waarvoor alle ingezetenen in aanmerking komen) was een groot succes. In het ver volg zal er iedere Donderdagmiddag onder de waranda van de Gem. Arbeidsbeurs van 9.3012 uur een verkoop van versche zee visch plaats hebben. Roelofarendsveen EINDLES TUINBOUWCURSUS. In de St Ignatiusschool alhier had Zaterdag middag. in tegenwoordigheid van den Rijks- tuinbouw-consulent ir. van der Helm en den vice-praeses van de St. Josephgezellenvereeni- fing Kap. von Fisenne de eindles plaats van de -jarige Algemeene Tuinbouwcursus. De cursus, welke in October 1939 met 32 leerlingen was aangevangen, eindigde thans met 24 leerlingen. Na een toespraak van het hoofd van den cursus werd door den De Jong van Oegstgeest een examineerende eindles gegeven in groententeelt en sierteelt, daarna werden de leerlingen door het hoofd van den cursus den heer L. G C. de Jong getoetst op plantkunde, grond-kennis, natuur- en scheikunde. Aan 22 van de 24 leerlingen werd een diplo ma uitgereikt, waarvan 14 met vrucht, 5 met veel vrucht en 3 met zeer veel vrucht. Hierna werden de diploma's door ir. Van der Helm onder een toepasselijk woord uitgereik., terwijl daarna Kap. von Fisenne en de voorzit ter i het Rijpwetering SLUITING HANDELSAVONDCURSUS. Maandagavond had in café de Vergulde Vos alhier de sluitingsavond plaats van de handels- avonrtcursus welke stond onder leiding van den heer H. M. Verhulst uit Lelden. Na een kort openingswoord van den waarn. voorzitter van de commissie van toezicht, den heer J. Th. Juffermans. sprak de heer Verhuls' een rede uit, waarbii hii dank bracht aan de commissie van foezicht, de leeraren en de cursisten die allen ertoe hebben bijgedragen dat aan een zoo 21-not aantal het diploma kon worden uitge reikt. waaronder zelfs drie candidaten wa\?n, aan wie het getuigschrif* kon worden u; 'e- reikt met lof. SDr. hoopte, dat de geslaaj\len veel profiit van het geleerde in de praktijk zul- len mogen hebben, waarna hij Pastoor Lint horst verzocht de diploma's te willen uitreiken. Pas'nor Linthorst voldeed hieraan gaarne, doch ;t erop wiizen. dat hii dit deed uit naam Pastoor Kwakman, die wegens oneesteld- heid hier niet tegenwoordig kon zijn. Hij deed de uitreiking vergezeld gaan van een persoon lijk woord van felicitatie tot de cursisten. Aan de drie geslaagden met lof werd -naast het diploma nog een stoffelijk bewijs van waardee ring uitgereikt. Het woord werd nog gevoerd door den heer mr. D A. Holtz. leeraar aan de R.K HBS. te Leiden en door den heer Ondam eveneens leeraar van den gegeven cursus. Beide sprekers wezen op de prettige sfeer tijdens de veeeven lessen, en zij hoopten nog dikwiils naar Riipweterinc te komen voor het geven van ver volgcursussen Naamens de cursisten bood hier op de heer Meiier aan de heide leeraren bloemen - «n nog een s'offeli'k bliik van erkentelilkheid aan. waarvoor beiden harteliik dank zegden. Na 'een sluitingswoord van den heer Verhulst waarbii hii dank bracht aan de autoriteiten- voor hun tegenwoordigheid behoorde deze zoo geslaagde cursus weder tot het verleden. Sassenheim DE MEIDOORNLAAN Aagi de bovengenoemde laan is men thans begonnen met het planten van Meidoorns. Ongetwijfeld zullen deze boomen in de toe komst een verfraaiing voor ons dorp zijn. COLLECTE WINTERHULP De collecte Winterhulp Nederland '-eeft 171.57 opgebracht. t Valkenburg RIJWIEL ONTVREEMD De landarbeider J. G. alhier liet tijdens het schaftuur zijn rijwiel onbeheerd achter. Bij zijn terugkeer kwam hy tot de onaan gename ontdekking dat da fiets was ver dwenen. Aangifte bij de politie volgde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6