&NITAIR „PAPIER TO UW" Radioprogramma DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT ierdag 27 maart 1941 4 PAG. 5 ~5e textieldistributie te van speciale punten en leveringsvergunningen ibekend is worden sinds 1 Februari J.l. flgemeen geen speciale vergunningen feeven. Hierdoor is het noodzakelijk een ancere regeling te treffen, op- Worden voorzien in die gevallen, waar pducten dienen te worden, aangeschaft, de textielsaart of bijslagkaart niet in [aatselijke distributiediensten zullen [afgeven: a. speciale punten, b. leve- Junningen. I A. Speciale punten bij de distributiediensten verkrijg. door den verbruiker is ingevuld en bij den distributiedienst. Wordt een toegestaan, dan ontvangt de aanvra- ïoodige aar.tal punten, nstelling met het vermelde in hand- ran het Rijksbureau voor de distribu- textielproducten door den handel ijn er 7 soorten speciale punten, n.l.: >mecne kleeding, B.K. beroepsklee- punten de verkoop in het algemeen is (wol). V.V.a idem (andere grond- A.K. punten kunnen uitsluitend arti- lochl worden, opgenomen in de lijst enwaardeering van Algemeene Klee- rkomende in bijlage 2 van handlei- 5, behalve de daarin vermelde be ling, waarvan hieronder een opstel buis. bakkersbroek, boezeroen (van drill), doktersjas, kapmantel (lang), kiel. koksbroek, koksbuis, labora- mouwvest (van stof), mijnwerkers- n stof), mijn werker shemd (tricot ol overall, serveerschor'.je, sloof, unifor- elig (alle soorten), uniformen 3-deelig erpleegstersjapon, verpleegstersschort, it, werkbroek van keper of drill, d zonder boord, werkjas (van keper werkpak (van keper of drill). K. punten kunnen uitsluitend de •ermelde artikelen, welke onder be- ïg vallen, worden verkocht, even aanvulling van de punten der tex- jslagkaart. LA. Punten kunnen uitsluitend „huis- aren" worden gekocht. (2e lijst van van handleiding no. 5). punten, welke in bijzondere gevallen erstrekt, kunnen uitsluitend artikelen •kocht, welke in die gevallen door het lü worden toegewezen. punten zijn bestemd vopr enkele langewczen groepen van artikelen, fluitend op V V bewijzen worden ge- dus niet op punten van textiel- of irt of op een der andere soorten speci- zijn hiervoor aangewezen: 1. ka- s (ook graslinnen), 2. wollen dekens ónder groep W. der puntenwaardee- S winterjassen, wintermantels of stof 14. luiers. f. punten zijn verdeeld in Ww en Wa w punten mogen uitsluitend de hier- mde artikelen worden gekocht, voor jj geheel of gedeeltelijk van wol zijn pgd, zooals b.v. wintermantels en wol- IfVVa punten uitsluitend de genoemde T indien uit andere grondstoffen ver- I dus katoenen lakens en luiers, inten mogen uitsluitend worden afge- •ens, genoemd in de 3e lijst van bij- n de handleiding No. 5, eventueel met i punten der textiel- of toeslag- fidel dient de speciale punten per soort .^derlijke opplakvellen te plakken. 'verd moeten worden tenminste 200 pun- itaal, dan wel veelvouden van 200 pun- is ni e t noodzakelijk, dat van elke i 0 punten worden ingeleverd, indien 1 slechts 200 of een veelvoud van 200 voorbeeld te geven, kan een winke- opplakvellen inleveren met resp. 110 nten voor mannen, 70 voor vrouwen, jongens, 40 voor meisjes, 30 punten toeslag kaart, 40 AK punten en 190 BK "of totaal 600 punten. IVOROL: De Kwaliteits-tandoasta. B. Laveringsvergunnlngcn Zooals medegedeeld in handleiding 5 zijn er een aantal artikelen waarvan de herbevoorra ding voor den handel niet geschiedt op in te leveren punten, doch op quoteeringsbasis Deze artikelen zijn: A. meubelstoffen; glasgordijnen anders dan uit kunstzijde en/of celvezel; afgepaste glas gordijnen anders dan uit kunstzijde; overgor dijnen; afgepaste overgordijnen? matrassen, kussens en peluws, of stoffen daarvoor; matras sen voor kinderledikantjes; donzen, gestikte en gewatteerde dekens of stoffen daarvoor; ge stikte en gewatteerde spreien. Donzen, gestikte en gewatteerde dekens voor kinderledikantjes; kaasdoek; zeildoek; tenten en rugzakken; mar- kiezendoek; vlaggendoek; lampekapstoffen; karpetten, tapijten, tapij tstoffen, loopers. matten; kleedjes en cocosartikelen, grooter dan 90 x 160 cm; tusschenvoering; pantalonlinnen; paardehaarvoering en andere haarvoering en daaruit vervaardigde voeringstukken; kleer makerslinnen, waarop watten; kleermakers watten; wattine (binnenvoering); kragenvilt; pocketing van kunstzijde; keper van kunstzijde. B. bestreken en gedrenkte boekbindersstoffen; in olie gedrenkte stoffen; doeken voor transport- riemen, doorvoersingels e.d.; binddoeken voor garven; vilterdoek en andere textielproducten voor technische en chemische doeleinden; voor- en meelooperstoffen; stoffen voor de passementindustrie; poetskatoen e.d.; schoen- en pantoffelpluche; waschnetten. De kleinhandel is verplicht, van de ohder A genoemde artikelen een voorraad-staat aan te leggen, waarop wordt afgeschreven wat op leveringsvergunningen wordt afgeleverd, onder vermelding van het nummer van deze leve ringsvergunning en waarop de ingekomen goe deren worden bijgeschreven. De leveringsver gunning en de facturen dienen ter controle van de voorraadstaten bewaard te blijven. Voor raadadministratie is voor de onder B genoemde artikelen niet noodig. De strijd tegen de prijsopdrijving 6000 boete voor prijsopdrijving van krenten Het A.N.P. meldt: Bij tuchtbeschikking van den inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Hertogenbosch werd een groot bedrijf voor manufacturen en levens middelen te 's-Hertogenbosch een boete opge legd van 6000 voor prijsopdrijving van levens middelen. Deze firma, welke in Februari van dit jaar krenten verkocht ad 0.90 per kilo, had dezen prijs verhoogd tot 1.20 per kilo. Ofschoon de winkelchef het bestaan van het prijsbeheer- schingsbesluit kende, was hij op eigen gezag hiertoe overgegaan. Als verweer voerde hij aan, dat er een zekere eenheid moest zijn tus- schen de prijzen van rozijnen en die van kren ten. De inspecteur voor de prijsbeheersching besliste evenwel, dat deze overweging geen motiveering is voor prijsverhooging. Bij de bepaling der boete hield hij rekening met den ernst van het feit, dat levensmidde len voor een te hoogen prijs aan de bevolking werden aangeboden. Specerijen Vooral specerijen blijken onderwerp te zijn van ongeoorloofde prijsverhooging. Verschillen de overtredingen op dit gebied werden berecht. Peper, welke voor 0.16 per busje was inge kocht door J. F. S. te Tilburg, werd verkocht voor 0.45 per busje. Hiervoor werd hem een boete opgelegd van 50. Mej. J. M. H. de L., winkelierster te Tilburg, berekende een te hoo gen prijs voor busjes nootmuskaat Zfj werd veroordeeld tot een boete van 5. Ook de kooper is strafbaar Echter ook het koopen voor te hooge prijzen is strafbaar. Art. 6 van het prijsbeheerschings- VRAAGT AANBIEDING AAN: N.V. Vereenigde Touwfabrieken Rotterdam besluit verbiedt immers ook de deelneming aan overtreding van prijsvoorschriften. De inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Hertogenbosch heeft dezer dagen enkele tuchtbeschikkingen gewezen, waarbij lieden werden gestraft, die den sluikhandel in de hand hebben gewerkt. De winkelier L, H. K. te Horst betaalde 2 per kg voor .varkensvleesch. Hij was zooals hij ter zitting verklaarde bereid te koopen wat hij maar krijgen kon. Deze koop komt hem ech ter te staan op een boete van 150. De hotelhouder A. J. J. uit Horst kocht even eens vleesch tegen een te hoogen prijs. Hij liet verstek gaan bij de zitting, waarin zijn zaak werd behandeld Hem werd een boete opgelegd van 500. A. J. M. de L., onderwijzer te Horst, verdacht van een overeenkomstig feit, was wel ver schenen. Hij verklaarde wel te weten, dat hij een te hoogen prijs had betaald en zag nu wel in, dat hij verkeerd had gehandeld. Zijn aan koop komt hem te staan op een boete van Het leven in de werkkampen Op C Maart rijn de eerste werkkampen van den Nederlandschen Arbeidsdienst ge opend, nadat in October van het vorige jaar met de voorbereiding van den dienst was be gonnen. Het was maar een bescheiden aantal kam pen, nL vier met ongeveer zeshonderd jon gelieden, die als pioniers optraden, doch een week later werden wederom vier kampen opengesteld, ^n den loop van April zullen nog tien kampen volgen. Verder zullen nog voor October vijftig andere kampen gereed zijn, zoodat in den herfst van dit jaar ongeveer 70 kampen met ongev. 12.000 jongens zullen arbeiden in dienst van de Nederlandsche volksgemeenschap. Een verslaggever van het A.N.P. heeft een bezoek gebracht aan twee kampen, waar men nog midden in het aanvangsstadium verkeert, met alle moeilijkheden daaraan verbonden. Men is nog bezig met de inrichting, aldus onit- leenen wij aan zijn relaas. In het werkkamp te Ba ara troffen wij een bijzondere sfeer. Wij zijn een volk van zee vaarders, en al zijn wij door de huidige om standigheden afgesloten van de zee, in de toe komst zal dit zeer zeker niet het geval zijn, en zal ons land gereed staan om ook daar zijn eervolle plaats weer in te nemen. Deze gedachte ligt ten grondslag aan de indeeling van het kamp Baarn, waar de barakken namen dragen van Nederlanders, die veel voor onze zeevaart hebben gedaan, zooals Petrus Plan- cius, Jan Huygen van Linschoten enz. Het geheele kamp is in een scheepssfeer gehQU- den, zoo worden er glazen geslagen, men spreekt van de brug, de kooi, het mandiehok, de toko, het kombuis, van stuurboord en bak boord, een corveeër is een „zeunitje" en bij het afloopen van den maaltijd klinkt de waar- sohuwing „drie minuten voor laag water". Dit geeft een bijzondere sfeer in dit zoo mooi tusschen de dennen gelegen kamp. Het is het oude jeugdkamp de „Drakenburg", dat uit-" gebreid met verschillende noodzakelijke ba rakken, een nieuwe bestemming heeft ge kregen. Het werkobject van dit kamp ligt op het gebied van het boschwezen. Thans is het werk het aanleggen van wegen in de boschrijke streek van het kamp. Hiertoe wordt e hei aangebracht, waarop een laag leem laag laag grint. Hierop komt weer een laag leem en een laag grint, tot de weg een dikte heeft van 4 cm. leem en 8 cm. grint. Dit werk, evenals in de komende maanden het bosch bouwwerk, geschiedt onder toezicht van het staatsboschbeheer. Ook de noodige leem en het grint wordt door de leden van den arbeids dienst uit den bodem gehaald en wel in de nabijheid van het kamp waar men rijke vind plaatsen van dit materiaal aantreft. In tusschen gaat, naast het werk in de werk kampen, de vorming van het kader in de oplei dingskampen en de kaderscholen onvermin derd voort, zoodat bij de uitbreiding van het aantal kampen van den arbeidsdienst steeds zal worden beschikt over voldoende kader. VRAAGBAAK voor CHRISTELIJKE INSTELLINGEN Vertrouwensadressen ten dienste van Stichtingen van Barmhartigheid. Zieken huizen, Sanatoria, Instellingen. Tehuizen v.ugi itviriDcin Tafefzuren, Mosterd, Piccalilly, Peekoffie H.Y. WED MATTHEEUSSEHS ft Z0HEH Ossendrccht (Holland). Brandassurantie Maatschappij* „WOUDSEND" van 1816 Voor verzekering van Kerken en Scholen billijke voorwaarden SS®"»» REE5INK ccntmle vedwapminc? DADIATODEN ^SS^KETEIS ÊvxJtuAt Oft tatuftOAg! Vrijdag 28 Maart 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Schriftlezing en medi tatie (Christ. Radio- Stichting) 8.10 Gramofoonmuziek 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 10.40 Molto Cantabile 11.20 Gramofoonmuziek 11.30 Cellovoordracht 12.00 De Melodisten en soL 12.42 Almanak 12.45 Nieuws berichten ANP 1.00 Omroeporkest 2.00 Gramofoonmuziek 215 Voor de vrouwen 2.30 Esmeralda 3.00 Vlaamsche schets 3.20 Gramofoonmuziek 4.00 Lezen in den Bijbel HILVERSUM II. 301.5 METER wen en meisjes vaa 11.20 Ensemble Rentmeester het platteland4' 12.00 Berichten 0.15 Voor de binnenschip- 12.15 Ensemble Rentmeester 6.30 Gramofoonmuziek 6.42 Almanak 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Oeconomische vragen van den dag (ANP) 7.15 Gramofoonmuziek 8 00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Amusementsorkest 9.15 Rococo-octet 9.40 Avondwijding (Uitzen ding voorbereid door het Vrijz. ProL Kerk- comité) 9.45 Engelsche berichten (Uitz. voorber. door h. Vrijz. Prot. Kerkcom.) 4.20 Gramofoonmuziek (m. toelichting) 5.00 Esmeralda 5.15 Nieuws-, oeconom. en beursberichten ANP 5.30 Esmeralda 6.0Q Causerie „Tot de vrou- 12.45 Nieuws berichten ANP 1.00 Amusementsorkest en „Klaver Drie" 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Orgelspel 2.30 Kamermuziek (gr.pl.) 3.30 Voor de vrouw 3.45 Gevarieerd middag programma (opn.) 4.30 Voor de kinderen 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, oeconom. en beursberichten ANP 5.30 Omroeporkest 6.00 Lezing „Jeugdige Be lijders" (Uitz. voorber. door de Christ. Radio- Stichting) 6.15 .Omroeporkest 7.00 Oeconomische vragen van den dag (ANP) 7.15 Groot Amusements orkest 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Actueele reportage of gramofoonmuziek 8.30 Gramofoonmuziek 8.45 Radiotooneel 9.S0 Gramofoonmuziek 10.00 Nieuwsbercihten ANP sluiting Dinsdagavond omstreeks 6 uur is op de Botermarkt te Ledden een droevig ongeluk gebeurd, dat den 15-jarigen A. V. het leven heeft gekost. V. reed per fiets uit de Mosterdsteeg en had, mede tengevolge van de vrij sterke hel ling, een tamelijk groote snelheid. Toen hij de Botermarkt had bereikt kwam uit de richting Oegstgeest een zware vrachtauto aangereden. C. trachtte, door geheel links langs den trottoirband te rijden, een botsing te voorkomen. Dit zou, mede doordat de be stuurder onmiddellijk het stuur naar links gooide, waarschijnlijk zijn gelukt, wanneer de jongen niet op het laatste oogenblik had ge poogd voorlangs den auto te rijden. Een bot sing was toen onvermijdelijk. De jongen werd zoo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het Academisch ziekenhuis is over leden. Diefstallen, inbraken enz. Te Amersfoort is zekere G. P. aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. P., een machinebankwerker uit Delft, had in een Amersfoortsch logement ten nadeele van de gasten een aantal winterjassen en eenige paren rijlaarzen gestolen. De man heeft bekend en zal naar Utrecht worden gebracht Wat doet de Duits In dit propagandageschrift geeft de schrijfster een uiteenzetting van den Duitschen Rijks arbeidsdienst. Wettelijk geregeld is deze sinds 26 Juni 1935, maar reeds twee jaar eerder mocht schrijver dezer regelen er kennis mee maken, en over de soldaten van de spade een en ander meedeelen. De arbeidsdienst had in de dagen na Januari 1933 sterk het karakter van heilzaam middel tot werkloosheidsbestrijding; de keuze der werkobjecten wees daarop. Toch was deze dienst ook toen reeds tevens een factor van scholing. Later heeft deze een bepaalde plaats gekregen in het kader der geheele Duitsche volksopvoeding. De arbeidsdienst van een half jaar komt na den schooltijd, voor de jongeman nen voor de vervulling van den dienstplicht en voor meisjes als ze 19 jaar zijn. Men beschouwt hem als „eeredienst aan het Duitsche volk", die er toe opvoedt den arbeid recht te waardeeren en in oude eere te heretellen. De ook door ons verfoeide leuze „arbeid is koopwaar" moest worden uitgeroeid. Arbeid is, naar scheppings ordinantie, iets anders dan koop waar,, afhanke lijk in waarde van vraag en aanbod. De arbeid is niet louter economisch van aard, maar draagt een zedelijk karakter en is te beschouwen als een zegen voor de individuen, welke ten goede komt aan de gansche samenleving. Dienst in den goeden zin des woords. De Duitsche Rijksarbeidsdienst is bedoeld voor de uitvoering van werken van algemeen nut. Een omvangrijk tableau van belangrijke werken wordt geleidelijk uitgevoerd. Ze liggen grootendeels op het terrein van den landbouw. De schrijfster staat, na vooraf een uiteenzet ting te hebben gegeven van de economische beteekenis van den besproken dienst, bij een aantal werken in het bijzonder stil en komt daarna nader terug op de organisatie en de opvoedkundige waarde er van. Besloten wordt met een opsomming van de belangrijkste plannen voor de uitvoering van groote werken van den rijksarbeidsdienst Natuurlijk bestaat er over dezen dienst reeds een omvangrijke litteratuur; velen zullen er bekend mee zijn.. Wie echter over dit onder werp in kort bestek iets leerzaams en oriën- teerends wil lezen, kan zich die gelegenheid verschaffen door het werkje van mevr. Müller, dat een deeltje vormt in de Bibliotheek voor goede voorlichting. Land- en Tuinbouw Met den wederopbouw van Scherpenzeef Is een begin gemaakt. - Langs de dorpsstr, worden de fundeeringen gelegd van een twaalftal woningen benevens hotel „De Prins" en het postkantoor. Een constructie voor het gewapeno beton wordt naar de plaats van bestemminq qebracht (Foto Pax Holland.) •Oflogsindustrie op volle capaciteit. In lange rij roerpen der Ju 68 gereed voor t elkander staan de vliegtuig- ere m(°Fnof9e-Veltb.ld) door G. TH. ROTMAN Over de vraag „Wat gaat er met onze tuin bouwveilingen gebeuren?" sprak de directeur der Ned. Groenten- en Fruitcentrale, de heer G. van 't Riet in de te Waalwijk gehouden jaar- lijksche vergadering van Bond Westland en daarbij besprak de heer van 't Riet meer spe ciaal ook de kwestie van de vaste prijzen voor de tuinbouwproducten. Iedere dag bouwt aan de toekomst van de veilingen en daarom komt het erop aan, dat we het heden goed realiseeren, zoo merkte spr. op. En het heden wordt gekenmerkt door het systeem van vaste prijzen. Die prijzen zijn een uitvloeisel van den export naar Duitschland en alles is gedaan om redelijke prijzen te waar borgen. In principe staat vast dat die mogen zijn: kostprijs voor den kweek er. Die prijs moet dan ook worden betaald in ons eigen land omdat het onjuist zou zijn indien de producten hier goedkooper verkocht zpuden worden. De vraag is, of in de toekomst het mogelijk zal blij ven om eerst voor Nederland vrijuit te laten koopen, en eerst daarna voor export beschik baar te stellen. Het zal in de toekomst immers niet steeds mogelijk zijn om tevoren te be talen hoeveel de export noodig zal hebben. In net huidige systeem vindt vaak verdeeling der producten plaats, waardoor de veilingen terzijde gesteld worden. De vaste prijzen hebben ten doel den kwee- ker garantie te geven. En, het mag worden ge zegd dat tot nu toe die prijzen zeer behoorlijk gesteld zijn geweest. Het lijkt aanlokkelijk dat door de vaste prijzen de kweeker weet dat zijn product steeds wordt verkocht, en het prijs- risico waar wij vroeger mee zaten daardoor ge heel wordt weggenomen. Evenwel is in het raam van vaste prijzen, ook een blijvende teelt- beheersching noodzakelijk, terwijl de prijzen ook geheel zuiver op elk product afgestemd zijn teneinde verschuivingen in de teelt naar nog beter betaalde producten te voorkomen. De heer van 't Riet stelde vast, dat het systeem der vaste prijzen: le de prijsrisico van de teelt wegneemt: 2e. dwingt tot hand haven der teeltregeling: 3e vaste prijzen bij een betrekkelijk groote vraag heeft tot gevolg, dat het veilen onmogelijk wordt; 4e. het verdeelen van de producten zonder vrije prijsvorming is alleen mogelijk bij een voortgezette distributie. Wanneer nu door vaste prijzen de veilingen niet meer veilen kunnen, wat .is dan haar taak? Die is nog velerlei, verklaarde spr. De vroegere bedrijfs-economische functie is nog volledig intact. De veilingen hebben te zorgen voor verzending der producten, de uni- formeering er van, de regeling der verpakking, standaardiseering in kwaliteit, enz. Dat is de richting waarin de veilingen zich hebben te ontwikkelen. De kweeker had het prijsrisico tot de veiling, de handel nam het over. Tenslotte wees de heer van 't Riet op de vele vraagstukken die vastzitten aan het sy steem der vaste prijzen en de juiste houding in deze van de kweekers. Op de rede van dén heer van t Riet werden, verschillende vragen gesteld, waarna beant woording volgde. De voorzitter van Bond Westland, de heer J. Barendse, heeft den inleider dank gebracht voor diens uiteenzettingen, waarna de vergade ring, welke om. werd bijgewoond door den directeur van het Rijksinkoopbureau voor Groenten en Fruit, den heer Velders, werd ge sloten. tafel. Amsterdam Kosmos. Meer dan ooit wordt thans getuinierd. Niet omdat het de tijd van het jaar is. maar omdat men wil pogen naast wat de distributie ons toewijst nog wat voedingsstoffen door eigen verbouw te verkrijgen. Maar tuinieren is niet zoo gemakkelijk als het wel lijkt. Memgeen komt thans tot die ervaring. Men weet er niet veel of letterlijk niets van en staat voor wat een tuinder de eenvoudigste dingen noemt ge heel verlegen. Een goede gids, niet te uitvoerig, toch duidelijk, die letterlijk alles mededeelt, wat een leek moet weten is net boekje van C. J. Ooms-Vinckers en anderen: Van tuin tot tafel. Dit geeft niet alleen aanwijzingen hoe men tuinieren moet maar ook hoe men de ge teelde gewassen voedzaam moet bereiden. En niet alleen dat, maar ook vele andere nuttige aanwijzingen omtrent steriliseeren, inmaken enz. en een veertigtal „goede" recepten. Letteren en Kunst BIO- EN BIBLIOGRAFISCH WOORDENBOEK Dit jaar zal bij den uitgever A. A. M. Stols te Rijswijk ëen bio- en bibliografisch woordenboek der Nederlandsche. Vlaamsche. Friesche, Zuid- Afrikaansche en dialect-letterkundigen verschij nen In dit werk; dat „Onze Letterkundigen" zal heeten, vindt men tal va*i gegevens over de letterkundigen van 1880 tot ultimo 1940, waar door men zich zal kunnen oriënteeren zoowel over de schrijvers uit deze. periode als over hun werken. Het boekwerk wordt samengesteld door den heer Dirk de Jong. er opnieuw een Hindoe op hem afkwam, die ook al schadevergoeding eiste. „Heb ik al aan den huisbaas betaald!" antwoordde professor Spuyt. ^Huisbaas?" zei de man, „dat ben ik. Het is mijn huis en ik woon er zeif in!" Pro fessor kwam tot 1 ;t inzicht, dat hij daarstraks leiijlk beetgenomen was en.... dokte ten tweeden male 20 pond. Vlagg ;npö. ade in het kamp van den Nederlandschen Arbeidsdienst te Baarn. Ifouo 3WIÏI. (4548) Op dit oogenblik trad er e^n Hindoe uit de omstanders naar voren. Hij zeide, dat hij de huisbaar was en ëiqte op hoge toon schadevergoeding. Na lang loven en bie den stelde hij zich tevreden met 20 pond ster ling, die professor Spuyt hem zuchtend uit betaalde. Hierop riep Professor het restje van de Hindoe's, die de PuleJt uit 't water ge haald hadden, en beléofde hun een flinks som gelds, als ze de Pulex naar beneden haalden. Met behulp van langfc touwen slaagden ze er in, waarbij het toestel evenwel op de neus terechtkwam. De Hindoe's die er nog inzaten vielen daarbij lelijk op hun knikker. Juist wilde Professor order geven, de Pulex weer naar de waterkant te dragen, alwaar geschikte ruimte was om op te stijgen, toen

Nieuwe Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5