EN EN SCHRIJVERS Zondagsschool-uitgaven G. F. Callenbach. pRACHHG op tijd zyn de nieuwe Zondags- JL school-uitgaven najaar 1940 van de firma G. F. Callenbach te Nijkerk weer gereed geko men. De catalogus geeft van 185 boeken en boek jes de geïllustreerde omslag te zien, met verder alle bijzonderheden, die voor 't bepalen der keuze van belang zijn aantal bladzijden en teekeningen, of 't een jongens- of meisjesboek is, voor welke leeftijd bestemd, enz. Honderd-vijf-en-tachtig boeken 1 Dat is een heele bibliotheek kinderlectuur. En onder die boeken en boekjes zyn echte juweeltjes. Eenige jaren geleden liet iemand ons *n „neutraal" kinderboek zien, dat er werkelijk keurig uitzag. Hy drukte er zijn spijt over uit „dat zoo iets van christelijke zijde niet bestond". Hij meende 't op recht, maar 't viel ons niet moeilijk hem aanstonds tot andere gedachten te brengen. Wij toonden hem een stapeltje kinderboeken „van christelijke zijde" en gaven hem voorts inzage van'de catalogi van de onder ons zoo bekende uitgevers, die jaar na jaar ons verrassen met hun schitterend uitge voerde kinderlectuur. Wat uitvoering betreft, kunnen deze kinder boeken een vergelijking met alles wat op neutraal gebied verscheen, glansrijk doorstaan, 't Zelfde geldt ook voor de prijzen, want 't is waarlijk verbluffend hoe voor een luttel bedrag zoo iets moois beschikbaar kan worden gesteld. Maar waar 't voor ons in de eerste plaats op den inhoud aankomt, daar is de keuze heelemaal niet moeilijk, want juist op den inhoud wordt door onze chris telijke uitgevers de scherpste keur toegepast. Een kind let echter vóór alles op 't uiterlijk van een boek of 't een mooi omslag heeft of er „platen" in staan en of *t een „dik" boek is. Hoe prachtig komen onze uitgaven aan dit echt kinderlijk verlangen tegemoet. We hebben hier voor ons Callenbach's 27 nieuw verschenen boeken. Op drie na zijn ze alle gebon den in keurige, fleurige band. Duizenden kinder- oogen zulten weer schitteren van vreugde, wan neer ze straks op 't Kerstfeest zoo'n mooi boek ont vangen. De titels van deze nieuwe uitgaven zijn N. Verschoor-v. d. Vlis Langs het donkere bos. Zilvervos-Serie Rood Linda Erics Wim en zijn ka; T. van VlietEen kleine jongen by een groo- te plas. Zilver-Serie Wit C. Gilhuis: De mooiste optocht; Jeanne Marie: Kerstfeest in Januari; C. Th. Jon- gejan-de Groot: Manke Harmke; M. Veren: Truus gaat naar huis; A. Wapenaar: Naar zee. Kind en BijbelAnne de VriesJozef; David; Toen Jezus geboren werd; Als Jezus wederkomt Voor onze Kleinen W. G. van de Hulst Kareltje; A. Grimme: Van Jan en Tineke; Jac. Hazevoet: 't Liep tegen Kerstfeest; T. Wiersema.-Brouwers; Marijke's brief. Zilver-Serie Groen: C. Th. Jongejan-de Groot: Toen 't kermis was; N. Verschoor-v. d. Vlis: Een avontuur op het water. Zilver-Serie Blauw: M. Veren: Udo's eerste kost schooljaar. Zilver-Serie Oranje: Leny Palm-Boelens. De beste van de klas; Agnes van Driel: Een jaar van strijd; N. Verschoor-v. d. Vlis; Nienke van den koster; K. Norel: Jonker op de vloot van Hout man; Koos van Doorne: Het leven in; H. King- mans: Veertien man in een boot; Riet Chardon: Trix heeft een baantje; Albert Zaaier: Pioniers en Papoea's. 't Is niet doenlijk hier van elk boekje iets te zeg gen. Daarom volstaan we met 't noemen der titels. Zoo men weet geven de vier groote Zondagsschool- vereenigingen in ons land elk jaar uitvoerige re censies van alle nieuwe uitgaven «n herdrukken. Voor de uitgave „Kind en Bijbel" willen we een uitzondering maken. Dat Anne de Vries een meester is, ook in 't vertellen der Bijbelsche Ge schiedenis, weten we, want dit jaar kwam zijn groote Jeugdbijbei compleet. We verheugen ons hartelijk, dat hij nu begonnen is met 't schrijven van afzonderlijke Bijbelsche verhalen. Heel anders dan in zijn Jeugdbijbei - de bovengenoemde boekjes zyn voor jongere kinderen bestemd maar even teer van taal en boeiend van vorm. En Tjeerd Bottema verluchtte deze boekjes met fijne pen teekeningen. Er verschenen dit jaar 68 nieuwe uitgaven en herdrukken. De herdrukken werden ons niet toe gezonden, maar er zyn boeken bij van W. G. van de Hulst, Carla, C. Th. Jongejan-de Groot, J. L. F. de Liefde, Apne de Vries, Joh. Breevoort, D. Men- kens-v.d. Spiegel, G. Kraan-v. d. Burg, H. te Mer- we en vele andere bekende auteurs. En dat zegt al gënoeg. Om uitdeeling en verspreiding op ruime schaal mogelijk te maken, zijn de boeken ondanks prijs stijging van verscheidene soorten grondstoffen, niet in prijs verhoogd. Als bijzondere attractie zijn zelfs een tiental boeken in prijs verlaagd. We kunnen niet genoeg waardeeren, dat de ver zorging van 't kinderboek in ons land op zoo hoog plan is gebracht. De schitterende collectie die voor ons ligt bewijst, dat de oude firma Callenbach aan dit loffelijk streven met jeugdig élan blijft meewerken. Ons eereslatuut aan uitgeefster, auteurs en illustrators met 't bereikte resultaat. Illustratie uit Jozef met zijn broeders" door Anne de Vries Illustratie uit Livingstone, de- padvinder" door Basil Mathews Van schaduwen en licht. Herinneringen van een Veldprediker, door Ds A. Dubois. N.V. Drukkers- en Uitgeversbedrijf Ste- merding Co. te Rotterdam. Vele veldpredikers hebben van hun ervaringen, opgedaan'tijdens de mobilisatie en in de oorlogs dagen, in de pers verteld. Dat is alleszins te be grijpen. De band tusschen leeraar en gemeente is gelukkig veelal sterk en innig. En waai de domi nee plotseling verdwenen was, daar wilde men graag weten hoe 't met hem ging en wat hij nu eigenlijk "deed. Vele gemeenten bezitten een kerkbode, en zoo l(ig 't voor de hand, dat daarin van tijd tot tijd een „brief' verscheen van den gemobiliseerden predi kant. Met zulke brieven konden twee goede din gen worden bereikt't contact tusschen leeraar en gemeente bleef bewaard, en men kon er zich va« overtuigen, dat de dominee zeer nuttig en noodzakelijk werk deed. Gedurende de mobilisatie hebben wij heel wat van zulke brieven van reserve-veldpredikers met genoegen en ook wel met stichting gelezen. Toen de oorlog voorby was, grepen eenige veldpre dikers weer naar de pen om hun belevenissen meer blijvend vast te leggen. Door deze omstandigheid is ons lezend publiek eenige mooie boeken rijker geworden, die ook lang na 1940 hun waarde zul len behouden. Thans ligt voor ons een boek van precies 200 blad zijden, waarin Ds A. Dubois van Góuda zijn herinneringen als veldprediker geeft. Dat ook hij aan 't schrijven toog verbaast ons niet. Ds Dubois heeft al heel wat geschriften op zijn naam staan, en nu heeft hij in officiersuniform zóóveel ervarin gen meegemaakt, dat hy heel wat te vertellen heeft Natuurlijk dragen deze herinneringen een sterk persoonlijk karakter. De schrijver vertelt in welke omgeving en omstandigheden hij onze jongens aantrof, hoe hij met hen sprak en hoe ze daarop reageerden. Hij bezocht ze in hun kwartieren, in 't ziekenhuis en in de gevangenis. Een veldpredi ker behoefde werkelijk niet naar werk te zoeken; waar hij den voet zette, daar wachtte 't hem in overvloedige mate. Er is tusschen veldprediker en soldaten heel wat gedebatteerd over onderwerpen van religieuzen en nationalen aard. Daarvan vertelt de schrijver ook. Een enkele maal kwam 't ons voor, dat dc dominee-majoor zijn tegenstanders wel eens te spoedig verslagen achtte, maar dat komt wellicht omdat D^Dubois de mentaliteit van onze jongens beter aanvoelt dan wij, die nooit den wapenrok droegen. Van de oorlogsdagen vertelt dc schrijver weinig. Zyn boek geeft meer een overzicht van den arbeid van een veldprediker gedurende de mobilisatie maanden. Ir J. M. J. W. Oostwoud Wijdenes, res. kapt. der Veld-artillerie, voorzag 't boek van een inleidend Een der illustraties uit het boek van Ds A. Dubois woord. Het bandontwerp en de illustraties zijn van J. G. van den Enden. Op meer dan een teeke- ning is de auteur te herkennen. Voorhoeve'* nieuwe kalenders. Van de firma J. N. Voorhoeve, Dunne Bierkade 17, Den Haag, ontvingen wij 'weer 't bekende pakket met kalenders voor 't komende nieuwe jaar. De kunstschilder Sierk Schroder ontwierp~*t mooi uitgevoerde schild, dat Psalm 42 2 in beeld brengt: „Gelijk een hert schreeuwt naar de water- stroomen Verder zijn in den kalender (die korte Schrift- overdenkingen en ontspanningslectuur geeft) vier houtsneden van P. Melse opgenomen, voorstellen de de jaargetijden. Het kalenderblok is ook gebonden verkrijgbaar. Als premieboeken kan men. bij den kalender be stellen: „Om den Hornkamp", door W. Schippers, en „Herman weet het beter", door C. Baardman. „Het licht tegemoet" is de titel van een keurigen maandkalender met prachtige foto's en kernge zegden. Hij is uitgevoerd in twee kleuren en mag een artistieke wandversiering genoemd worden. Verder bevat 't pakket een weekkalender en een driebladige maandkalender, waarvan de uitvoering in alle opzichten „af' is. De bekende Haagsche uitgever heeft ct op voor treffelijke wijze voor gezorgd, dat 't ons in 1941 niet aan betrouwbare gidsen zal ontbreken. En die gidsen zijn weer in onberispelijk gewaad ge stoken. Ook dat laatste is veel waard. Want tegen een leelijk ding kijkt men niet graag heel 't jaar. Martha-kalender 1941 De bekende Martha-kalender (die vroeger bij de firma Bredée verscheen) wordt thans uitgegeven bij J. N. Voorhoeve Dunne Bierkade 17, Den Haag. Het schild geeft een Oostersch tafereel te zien als illustratie van 't Schriftwoord: Die tot Mij komt zal geenszins dorsten. De voorzijde der blaadjes bevat korte meditaties van verschillende Ned, Herv. predikanten; de achterzijde biedt stichtende ontspanningslectuur. Deze'kalender is in vele gezinnen sedert jaren de welkome huisvriend, wiens woord bemoedigt, ver troost en vermaant. Ook dit jaar zal hij naar die gezinnen zijn weg wel weer vinden. Zoo men weet wordt deze kalender uitgegeven ten voordeele van de Marthastichting te Alphen a. d. Rijn, 'waar bijna 500 jongens en meisjes wor den opgevoed. Door het koopen van dezen kalen der steunt men dus tevens een groote philantro- pische inrichting, die vooral in dezen tijd be hoefte heeft aan en recht op den steun van velen. De kalender is ook verkrijgbaar in den vorm van een mooi gebonden boekje. KRACHT NAAR KRUIS God schenkt altijd kracht naar kruis; Dit zij u genoeg. Nimmer komt Zijn hulp te laat, Niirimer ook te vroeg. Zoo gij soms een pad niet ziet 't Pad van uwen plicht, Jezus kent uw nood, Hij waakt Jezus schenkt u licht. Stijgt de nood u haast te hoog, Is de taak te zwaar, Hij beloofde hulp Hij maakt Zijn beloften waar. Vragen wij maar eiken dag Hem om licht en kracht. Nimmer nog heeft een vergeeft Op Zijn hulp gewacht. 822 „We hebben een kennis, wiens oudste dochtertje met de fiets is gevallen en haar enkel heeft ge broken. Toen ze weer thuis was en met het ver bonden been, dat tot aan den knie in gips en «wachtels zat, op bed moest, zei kleine Tini, die twee jaar is, in haar taaltje: Dat moet je afschil len, Annie Een lezeres zond cms een lang>e rij aardige gezegden van haar kinderen, die nu ai zelf vader zijn, en van haar kleinkinderen. We nemen er graag enkele van over: „Mijn zoontje van 3 jaar was vaak ziek. Wij zelf vonden het een zwak ventje. Dikwijls vertelde ik hem van den Heere Jezus en van den hemel en ook, dat daar kindertjes komen en dat de Heere Jezus zooveel van de kindertjes houdt. Op een keer riep hij: Moe, moeder, kom eens even bij mei Toen ik gekomen was, zei hij ineens: Ik wil wel naar den Heere Jezus, maar dan moet U met me meegaan, hoor!. Eeu& gingen wc op Hemelvaartsdag met ons heele gezin van vader, moeder en zes kinderen in een auto naar de bloembollen velden. Allen wat-en ze verrukt, e. is, hier t i gaat, de een zegt: Kijk eens, hier 't mooi, i 'ander weer: Daar njoet je zien. Opeens begon ons jongste ventje, dat vlak bij moeder stond en zijn neusje plat tegen de ruit gedrukt had, te zingen: Hij strooit het veld rnet bloem en plant Uit Zijne milde Vaderhand En toen werd het ineens stil in de auto en keken we elkander even aan. Zulke gedachten als vaai dit kind maakten beschaamd en toch was ik ook weer heel dankbaar, 't Is zooala do Schrift het zegt: uit den mond dor kinderen.... Ook is hier iets van geheel anderen aard: Ons werd een zoontje geboren, dat we Jacob noem den. Toen de twee oudere broertjes het mochten tien on wé vertelden, dat hij Jacob heette, keken te mij almaar aan. Ik zei: Waarom zeggen jullie niets? En daar kwam het: „Moe, U zogt altijd, dat we geen leelijkc woorden mogen zeggen, en l»u zegt U zoomaar Ja-kop.... Het duurde nog wel eenige dagen, voordat ze ermede vereend wa ren! Op een keer, toen do jongens hun wekeüjksche waschbeurt kregen, liet een van hen me een vlekje op de bovenarm. Hij vroeg: Moe, wat is dat? Ik tei: O niets hoor, dat is een moedervlekje. En hij ging zichzelf zitten bekijken en vroeg toen: Moe, ■waar is vaders vlekje nu? Wij woonden niet in dezelfde plaats als onze ouders, en dus gingen we zoo nu en dan met dc kinderen naar hen toe. Eens, toen wij bij opa kwamen, zat er op zijn knie een ander kindje, •en van een zuster van mijn man, dus ook een kleinkind van hem. Het kindje was jarig en dus werd het een beetje meer dan gewoonlijk gepre- sen. Plotseling begon een van mijn kinderen aan mijn schooit te snikken. Ik vroeg: Wat scheelt «raan? En toen kon het ventje het niet langer uithouden en riep het ineens zoo hard het kon: Ik ben ook zoo eng jarig!.... Twee broertjes bespraken m»t elkaar wat ze wel zouden worden als ze groot waren. Wim zei: Ik koop een groeten winkel met liften en winkel-, dames I Maar Arie zei Ik niet hoor, ik ga op straat lie-djes zingen, dan krijg je centen! Z'n moe der hoorde dat en zei: Wel foei, Arie, je moet netjes je br'ood zien te verdienen. Toeu ze: hij: ,,0 nee, brood verdienen hoéf i-k niet," want dut noem ik dan mee in m'n zak...." Laat de karnemelksche pap niet aanbranden Het gemak dient de huisvrouw 1 SPIJZEN, waarin tijdens dc bereiding voort durend geroerd moet worden, staan in een Biecht blaadje bij de huisvrouw, daar het juist zoo prettig is, allerlei kleine huishoudelijke werk jes te verrichten, terwijl het eten aan 't gaar worden is. En bovendienhoeveel last veroorzaken zulke gerechten niet, wanneer we- een der vele lieden, die potlooden, veters, enz. langs de huizen ver- koopen, te woord moeten staan en plotseling de aangebrande geur er ons aan herinnert, dat v/è het roeren niet hadden mogen staken Tóch kunnen dergelijke gerechten niet zoo maar «onder meer uit de keuken verbannen worden, vooral niet, wanneer het zulk uitstekend voed sel betreft als b.v. karnemelksche pap, waarmede men letterlijk en figuurlijk gezondheid-met-lepele naar binnen krygt Daarom zal het volgende recept, waarbij vrijwel niet geroerd hoeft te worden, stellig welkom zijri. 1 liter karnemelk; 6 afgestreken lepels bloem, maizena of custard; 5 afgestreken lepels suiker of gedeeltelijk suiker en een zoetingsmiddel. Bereiding Spoel een pan met dikken bodem, b.v. «en geëmailleerde vleeschpan, om met water of wrijf den bodem in met een vettig boterpapiertje. Doe het bindmiddel in de pan. met 6 lepels karne melk. Roer dit tot een gelijkmatig papje en voeg daarna de rest van de karnemelk toe. Roer de massa nog even om en zet de pan op een zacht vuur, b.v. op een spaarvlam. Als de pap over de geheele oppervlakte kookt, kan de lepel even worden gebruikt. Laat de massa 4 minuten door koken en voeg daarna de suiker en het zoetings middel toe. Dit laatste mag nooit doorkoken Geef de pap warm of koud met suiker of stroop. Zeer smakelijk en voordeelig is het gebruik van enkele appelen of andere vruchten als vulling. Gelijk met de suiker worden de gesnipperde vruchten toegevoegd. Wordt als bindmiddel rijst of gort gebruikt, dan volgt men eerst de voorgaande bereiding, door op één liter karnemelk één lepel bloem te nemen. Kookt deze zeer dunne pap, dan wordt de ge- wasschen en geweekte rijst of gort (1 theekopje per liter) toegevoegd. Een enkele maal roeren zal hier noodig zyn tegen het aanbranden. Een uit stekend resultaat krijgt men ook, door deze pap in de hoöikist gaar te maken. Een goede soep voor dezen»tijd Er zijn nog altijd huisvrouwen, die meenen, dat er zonder vleesch of beencn geen voedzame, sma kelijke soep kan worden klaargemaakt. Wij vra gen in de eerste plaats de aandacht van déze dames voor onderstaand recept van selderijsoep. Dan zyn er nog enkelen, die een aardappelsoep niet weten te waardeeren. Ook zy zouden de sel derij soep eens kunnen probeeren. Het recept zal vanzelf de aandacht trekken van de vele liefhebsters (en liefhebbers) van een vleeschlooze aardappelsoep. Zij zullen niet teleur gesteld worden als de soep op tafel komt 1 Selderijsoep (voor vier personen) 1 middelmatig groote selderijknol, 1 kg. aardappelen, 250 gr. pond) uien, Vfe liter melk, 1 liter water, 30 gr. (1 y2 afgestreken eetlepel) boter, 1 eetlepel zout, enkele tak jes selderij, y2 ons belegen kaas. Snipper de uien en smoor ze 510 minuten met de boter. Voeg het water toe, de fijngesneden seldery- knol, de in blokjes (van 12 cm) gesneden aard appelen en het zout. Laat alles ongeveer 20 min. koken, tot de aardappelen gaar zijn. Wryf deze dan desgewenscht fijn. Voeg de melk toe en laat deze mee aan de kook komen. Maak de soep af door toevoeging van de fijngesneden tak jes selderij en de geraspte kaas. Dien de soep hierna meteen op en doe er - in de soepterrine enkele druppels aroma bij. VAN LIMBURG STIRUM SCHOOL EusebluibuiicnBinoe! ARNHEM CHR. MEISJESSCHOOL (met Internaat). Opgericht Mei 11)13 Vijfjarige Cursus aansluitend aan de Lagere School. Opleiding naai aard en aanleg in velerlei richting en vooi onder scheiden werkkring. Eigen erkend diplo ma. Prospectus en inlichtingen te ver krijgen bi) de Diiectnce: Mej. C M. ARNTZEN. OAMES EN MEISJE8 MAAKT NU ZELF UW KLEEDING Éendt bon en 25 cent aan postzegels b(J voorkeur van 3 cent en U ontvangt een nooi boek met ruim 100 maten en modellen tn tevens een gratis apparaat om U te laten tien hoe gemakkelijk onze methode is om THUIS alle kleeding te leeren maken en vermaken. aan INSTITUUT Bf\ ai E. N. S. A. I. D. V/ I w Tolsteegsingel 54 Utrecht Naam j DE BLADERFN De zonne zond haar stralen uit om d' aarde te vergouden, Dieal te langen tijd verwaaid, verregend en ontverfd, Niet meer aan blijde dagen dacht maar aan de winterkoude Zich zonder klagen overgaf en stil en willig sterft. De stralen die op t bladerdak een wijle wilden rusten Ze gleden door de takken heen en vonden vuil, versteurd, De kleine groene bladerkens die zij zoo gaarne kusten. „Och, arme bruine bladerkens! Wat is met u gebeurd?" Maar nauw gevoelt het bladervolk, het slappe, natbetraande. Verenen volk de warmte van den gouden zonnegroet, Of knisperend en knetterend begint het doodgewaande te leven en te krullen in den koesterenden gloed. Nu. loopen alle blaadjes in het zonlicht langs de wegen, Nu dansen zij hun rondedans den menschen voor den voet. Nu ruischen zij hun vrijheidslied den ouden boomen tegen, Die weten, dat het bladervölk zoo t' eiken jare doet. JACQUELINE E. v. d. WAALS Die Afrikaansche vrou IN „Necrlandia" schrijft Dr Anna de Villiers „Die Afrikaanse vrou het 'n nasie aan die wêreld gegee, en ons nasie dra die kenmerke van wat die Afrikaanse vrou van die verlede gewees het. In die hande van die vrou as moeder rus die karakter en toekoms van ons nasie; die vrou het die heersende invloed in die huis want die op voeding van die kinders is haar vernaamsle plig. Haar voorbeeld word nigevolg, en haar invloed geld die meeste omdat sy gedurig in aanraking met die kind is, en waar alle ander faktore faal, het die woord van die moeder nog die mag, om 'n kind in een of ander rigting te beweeg. Net soos dit grotendeels van die karakter en wil van die moeder afhang wat haar kind se hoedanighede gaan wees, so hang dit van die eienskappe van die vrou af wdtter stempel op die nasie gedruk word. Wie word nie met eerbied besiel vir die Afri kaanse vrou van die verlede nie by die gedagte aan wat sy vir haar nasie fbeteken het Sy het 'n roemryke geskiedenis agter haar rug en dit is die plig van haar nageslag, om te sorg. dat haar naam nie alleen hoog gehou word nie maar dat haar strewe om haar nasie goed op te voed, volgehou zal word. Die kenmerkende eienskappe van die Afrikaanse vrou van die verlede was haar liefde vir haar volk, kerk en taal. In die geskiedenis is daar tal- ryke voorbeelde van die selfopoffering wat die Afrikaanse vrou haar vir haar land en volk getroos het. Haar. liefde vir haar nasie sal niemand be- twyfel nie. Haar godsdiens is vir haar 'n houvas gewees in alle tye van beproeving. Hendrik Pot gieter. die groot Hollandse skrywer, het eenmaal gesê As die Afrikaanse vrou van enge- lowigheid kon beskuldig geword het. sou haar nageslag nie met soveel eerbied besiel wees nie. Die geskiedenis van die onderwijs in Suid-Afrika lewer bewys van die taalstryd wat tussen die twee landstale aangegaan het; toe die administrasie van die land so gekant was teen die Afrikaanse taal en in die skole probeer het om dit totaal te onder druk, was dit aan die vrou van Suid-Afrika te danke, dat sy deur volharding haar taal aan haar kinders geleer het Instede dat die taal langsa- merhand voor die vreemde taal geswig het het hy hom so geweldig laat geld, dat dit tot die offisiële erkenning daarvan gelei het Die Afrikaanse vrou van die verlede het ook me* bewustheid gestrewe om haar taal suiwer te hou* Alhoewel sy in. noue aanraking gekom het mei inboorlinge wat vreemde tale gebruik het, is dit opmerklik dat so weinige vreemde woorde, af komstig van die inboorlingetale, m die Afrikaans* taal aangetref word. Op die gebied van taalsui- werheid is die voorbeeld van die Afrikaanse vro* te bewondei'". Dr ANNA DE VILLIER^ SCHERTS Ongevoelig, ruw, koelbloedig Mag de scherts niet zijn; Vroolijk, vriend'lyk en goedmoedig, En niet scherp, maar fijn. *t Lachje, dat zij op doet ryzen, Zij noch wreed noch wrang; Glimlachje op de lip des wijzen, Kuiltje in poez'le maagdenwang. NICOLAAS BEETS. 327

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10