Hieuwe gnhscije (imtrunt jnementsprijs: iper 3 maanden in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2 36 Per week 18 ct. Losse nummers 5 ct [Alle» bij vooruitbetaling. crtentieprijzen: '22% ct. per regel. Ingezonden Mede- jdeelingen 45 ct. per regeL Minimum 5 regels. Bewijsnummer 5 ot Bij con tract belangrijke korting Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Bar. Redactie en Administratie: BREESTRAAT 120, LEIDEN. Telefoon 22710. (Na 6 uur 23166). Postbox 20. Postrek. 56034. MAANDAG 9 SEPTEMBER 1940 21e Jaargang or het geloof alleen I Rotterdamsche kinderen in Aalten ieen enkel woord hebben wij reeds !n op de rede, waarmede op 24 lus de heer M. Ruppert uit Utrecht Irvergadering van den Nederland- Lutherschen Bond voor Christel ijk- Actie opende. In deze rede deed hij >en, hoe niet Calvijn, maar ook de overheidstaak als' een beperkte rij hebben het verslag van zijn be- Si ons blad met genoegen gelezen, het aantoonde, hoe ten aanzien van eze dagen zoo bij uitstek belangrijk e volgeling van Calvijn goeddeels (denkt als de volgeling van Luther, p wat Calvijn leerde is niet steeds nmigheid geweest, doch evenmin letgeen Luther ons inzake zooveel •erpen te zeggen had. Meende men n inzicht in hun opvattingen te verworven, dan kon het gebeuren, en daarna andere uitspraken tegen- die niet geheel in dezelfde richting in te wyzen. laatste nu behoeft allerminst te :en. Wij, die zelf leven in een tijd, onderhevig is aan tal van verande- waaromtrent wij ons standpunt n te bepalen, kunnen ons zeer wel ellen, hoe moeilijk het voor de eer- eformatoren is geweest, over alle les volkomen zuiver in de lijn der rming te denken. En dan zwijgen ;og over verscheidene technische ;elen, die wij bezitten, als een vol- exegese van de Schrift, een betere van de oudste geschiedenis en een serie van handboeken, ons nagela- lor onze voorgangers, er, toen Calvijn op 26-jarigen leef- e eerste uitgave van zijn Institutie licht gaf, was deze studie reeds zoo acht en afgewogen, dat er later, wat ezenlijke betreft, niets in behoefde Inden gewijzigd. Doch men vergete dat toen reeds de eerste Reformato- t arbeid met vrucht was verricht. stond feitelijk geheel aan het be un den weg, en zoo is er minder reden erwondering over het feit. dat nog illes zuiver werd gezien, als wel over laarheid, die nochtans op zeer veel igrijke punten werd genoten. ook kwam er almeer helderheid e de verhouding van Kerk en over- In zijn eerste geschrift, gericht aan Duitschen adel, betoogde Luther, dat leping om de Kerk te reformeeren, derheid toekwam aan de wereldlijke ïeid, den Keizer, de vorsten en den i adel, als de voornaamste leden der De volgelingen van Calvijn plegen nders te zien. Zij zien de leden ogistratuur als zoodanig niet te- als de voornaamste leden der Kerk. jouden zich wel beter kunnen vinden et geschrift, dat Luther ndg in het- le jaar 1520 deed verschijnen over de leid van den Christenmensch. oe het zij. de een minder, de ander r, maar Luther zoowel als Calvijn ien getracht, het gebied van de Kerk lat van den staat te omlijnen, beide end onder het bevel Gods. En het is (het nageslacht gegeven, dit en der- Qce onderwerpen verder uit te werken, rbij kunnen ook onderling, de wegen leens uiteengaan. Misschien zou men jsommige volgelingen van Calvijn net- He kunnen zeggen, als de Genestet van [volgeling van Luther zei, toen hij het lige, maar wel wat ondeugende rijmpje eef onder den titel „De Lutheraan": lik hou 't met Luther maar, tot nu", at 's goed, maar Luther hield het zeker met u." pist om die mogelijkheid van uiteen- n, ook bij de volgelingen van Calvijn przijds en die van Luther anderzijds, is izoo verblijdend, dat de heer Ruppert aantoonen, hoe men in zijn kamp ide taak der overheid veelzins gelijk t als in het andere, beteekenis van Luther en van Cal- ligt vooral hierin, dat beiden den ch in heel zijn leven wilden zien in uiste verhouding tot God, Vader, Zoon Heiligen Geest. Bij het vierde eeuw- It van Luther's moedige daad op 31 Ober 1517 kon de Calvinist Prof. Dr. Bavinck dan ook schrijven: „Bij de brmatie is religie geen onderhouding I geboden, om daardoor de zaligheid te ^erven, maar eene objectieve, door in Christus uit genade herstelde, en van 's menschen zijde in kinderlijk rouwen aanvaarde verhouding, die eigen zekerheid meebrengt en tot het van goede werken den lust en de :ht schenkt". En voorts toonde hij aan, hier het leven wordt gezien als een n uit het geloof. Want zooals voor ïer in zijn torenkamertje te Witten- g het woord: „De rechtvaardige zal r het geloof leve n", van bijzondere |rde werd, zoo kon later de volgeling I Calvijn, Bavinck, schrijven: „Het Pro- jantsch beginsel van de rechtvaardiging het geloof is niet alleen godsdienstig idelijk, het sluit ook een politiek en een wetenschappelijk en een etisch beginsel in; het is het prin- van eene andere, nieuwe, tegelijk istelijke en moderne wereld- insbeschouwing". 'ieria ligt de schoonheid en tevens de ïeid van de beweging der Hervorming, ffin, in deze geloofskracht, ligt tevens Een maand lang zijn ze vertroeteld Prachtig stuk diaconaal werk verricht In de „Rott. Kerkbode" schrijft de heer G. J. H 0 o t s e n een artikel over het verblijf van Rotterdamsche kinderen in Aalten. We ont- leenen er het volgende aan: Vrijdag 30 Augustus was de dag, dat de kinderen van hun vacantie-oord zouden te- rugkeeren. Reeds in den vroegen morgen, toen het nog schemerde, had zich een gezelschap van 13 dames en heeren naar 't Maasstation begeven, per eerste gelegenheid naar Aalten te stoomen, eên reis die tot Arnhem vlug ver liep, maar daarna in meer vertraagd tempo werd afgelegd. De ontvangst te Aalten was, als steeds, hartelijk en het weerzien van onze Rotterdamsche jongens en meisjes stemde tot vreugde. Wat zagen ze er goed uit! Bolle wangen, gebruind door de zon, en overal stra lende oogen, toen ze de bekende gezichten zagen. Wat een aardig gezicht was dat, al die kinderen te zien aankomen aan de arm hun ner pleegouders. Deze, trotsch, dat ze konden wijzen op een gezonde kleur of konden mede- deelen hoeveel de kinderen in die maand waren aangekomen. Maar ook de kinderen, blij om te vertellen, alles wat zij genoten had den, en ook dat zij tevens al een uitnoodiging hadden voor het volgende jaar. De vrienden in Aalten, die gedurende een maand huis en hart hebben opengesteld voor zoovele Rotterdammertjes, hebben zich ook bij het afscheid waarlijk vorstelijk gedragen. Wij werden er klein onder, toen we zagen hoe de pleegouders hun gasten van alles hadden voorzien. Wat ze meekregen! Doozen en pakken werden getorst, haast te zwaar om te dragen en zonder uitzondering keerden allen belast en beladen huiswaarts. Het was een genot toen de kinderen aan het vertellen gingen, wat ze alzoo hadden meege kregen. Opgewonden kwam een peuter aan dragen met een doos, waarin een levend konijntje zat; een ander had een paar kippen meegekregen, zoodat zelfs de levende have niet was vergeten. Met hoeveel zorg bewaakte een jongen zijn mooie groote vlieger, of hield een ander zijn hengelstokken vast, die hem herinnerden aan zoo veel gelukkige uren. Een meisje had een kolossaal krentenbrood mee gekregen van wel 1 M. lengte en een omvang daarmee in overeenstemming, zóó zwaar, dat de kleine het zelf niet kon dragen. En dan niet te vergeten, allerlei cadeautjes en souve nirs, alles keurig ingepakt. Zelfs was een pre sentje voor een aanstaande verjaardag niet vergeten. Wat zagen al die kinderen er lukkig uit en hoe kon men het hun aanzien, dat ze een maand achter den rug hadden ongestoord genot, in een schoone rustige geving, omringd door een grooten kring menschen, wien het er om te doen was, alleen wél te doen en te vergoeden veel leed, dat in hun jonge leven is gekomen. Het was dan ook niet te verwonderen dat er vriend schapsbanden waren gelegd en dat menigeen een traan in 't oog had, toen afscheid werd ge nomen. Tot vlak voor den trein werden de kinderen weggebracht; zoo lang mogelijk wil den de pleegouders hun kinderen bij zich hou den, maar dan kwam het sein tot vertrek. De trein zette zich in beweging, een gezwaai armen en handen, een gewuif van zakdoeken, een geroep, waaraan schier geen einde kwam. De aankomst in Rotterdam En in Rotterdam wachtte op het Maasstation een groote schare van verlangende ouders, die reikhalzend uitzagen naar den trein, die zulk een blijde last herwaarts zou voeren. Onder weg was inmiddels tijd genoeg om allerlei bij zonderheden te vertellen over alles wat de jeugd in die maand had genoten. Ze raakten er eenvoudig niet over uitgepraat en het was één doorloopend verhaal van afwisselende beelden, die zij voor onze geest tooverden. Het weerzien te Rotterdam zullen we niet beschrij ven. Gij kunt begrijpen hoe het ouderhart klopte van verlangen en toen de jeugdige rei zigers met hun groote bagage uit den trein stapten, werden ze met uitgebreide armen opgevangen en menig oog werd vochtig bij het weerzien van een geliefd kind, dat vol dankbaarheid voor wat het had genoten, toch ook weer blij was, de hand van vader te kun nen drukken, de arm van moeder om zich heen te voelen, weer te hooren die welbekende stem, weer te blikken in die oogen Vol ouder liefde en oudertrots. Aan de Herv. Gem. van Aalten en alle vrienden die onze kinderen zoo spontaan onder hun gastvrij dak hebben opgenomen en verzorgd, past in dit verband een woord van zeer hartelijken dank. Wat een liefde is er ge. (Vervolg van de eerste kolom.) haar eigen karakter. „Zij heeft", en hier halen we nog eenmaal Prof. Bavinck aan, „zij heeft, als het er op aankwam zich- zelve te blijven, het bondgenootschap met Renaissance en Humanisme versmaad en de vriendschap Gods boven die der wereld gesteld." Wij spraken van eenheid. Want zooals wij dankbaar nota mogen nemen van de woorden, door Mr. R. Pollema, dezen Christelijk-Historischeh voorman in Fries land, op den Leeuwarder landdag vooi 13000 aanwezigen gesproken: „In het aan gezicht van de huidige tragische gebeur tenissen geven de volgelingen van Kuy- per en 'Hoedemaker elkaar de broeder hand", zoo ook nemen wij dankbaar ken nis van den wezenlijken band, die thans tusschen Lutheraan en Calvinist werd op gemerkt. Tenslotte zoeken zij allen, en daarin ligt het schoonste blijk van hun eenheid, de kracht niet bij hen, naar wie zij zich op deze aarde wel plegen te noemen, doch bij hun gemeenschappelijken Heer, van Wien zy mogen zingen met de woorden van den Reformator Maarten Luther: „Vraagt Gij Zijn naam? Zoo weet, Dat Hij de Christus heet, Gods eengeboren Zoon, Verwinnaar van den troon! De zeeg' is Hem beschoren!" geven aan die velen, die zoo veel in hun jonge leven hebben meegemaakt. In hdt hart van deze kinderen, maar ook in dat der ouders hebben deze vrienden zich een eerezuil opge richt voor alles wat zij aan gastvrijheid en liefde hebben gegeven. Prachtig stuk diaconaal werk. Ook past een woord van hartelijke dank aan het damescomité, dat met zooveel zorg liefde zijn taak heeft verricht en zich r dit weldadigheidswerk heeft gegeven. Aan Ds. Klijn, die spontaan zijn gewaardeer- den steun heeft ges'chonken en zijn tijd vol gaarne benutte met allerlei in orde te maken. In het bijzonder een woord van hartgrondigen dank aan den Heer Hopman, hoofd van een der Chr. Scholen, de ziel van dit werk, de motor, die alles 'in beweging zette, de spil, waar alles om draaide. Wij zeggen niet te veel, wanneer wij beweren, dat zonder zijn hulp alles niet zoo vlot geloopen zou zijn. Hoeveel werk heeft hij verzet, hoeveel gezin- ien telkens weer bezocht, hoeveel kinderen ■aderlijk verkwikt. Voor onze Diaconie, die deze reis van uit Rotterdam heeft geregeld en die heeft gezorgd, dat al deze kinderen be hoorlijk van alles voorzien, de reis konden aanvaarden, is het voorzeker een groote vol doening dat alles zóó schitterend is verloopen. Wat een prachtig stuk diaconaal werk is hiermede verricht. En bij de kinderen zal de naam van Aalten blijven voortleven tot in verre jaren als de plaats, waar zij verkwikking vonden na veel leed, rust vonden na zooveel dagen en nach ten van onrust, waar ze genoten hebben van Gods heerlijke natuur, na zoo lang gestaard te hebben op de troostelooze puinhoopen van ver loren geluk, de plaats, die zooveel zonneschijn en blijheid heeft gebracht in hun jonge leven. De herinnering aan dit alles zal voorzeker bij hen blijven voortleven tot in lengte van DE VERDUISTERING In het belang van de naleving van de bepalingen ten aanzien van de verduis- 1 tering: Zonsondergang 9 Sept. 8 u. 10 m. Zon sop gang 10 Sept. 7 u. 06 m. twhuh1 <~bcijijii t£epej\ IA cLoartaJe opt'' 'BIERBROUWERIJ DE LEEUW N.v. VALKENBURG(L) BEKEND OM HAAR PRIMA BIEREN ONDERWEG OVERLEDEN Zaterdagmiddag fietste de heer G de Vries, wonende aan het Cremerplein te Amster dam, op 't Weesper Zandpad nabij de Gaas perbrug. toen hij eensklaps onwel werd. Hii ging in het gras zitten en even later heefl éen passeerende dame die bemerkte, dat de heer de V. hulp behoefde, hem haar man tel gegeven, waarop hij kon gaan liggen De gemeente veldwachter werd gewaarschuwd die onmiddellijk dr J H Gortel te Abcoude verzocht naar het Zandpad te komen Toen deze ter plaatse kwam. had de heer de V inmiddels reeds den geest gegeven Het stof felijk overschot werd voorloopig per Roode Kruis-auto van Weesp naar het lijkenhuis te Weesperkarspel overgebracht HET NEDERLANDSCHE DAGBLAD De onlangs gepubliceerde mededeeling be treffende het Nederlandsche Dagblad, als zou de de uitgave daarvan zijn gestaakt, berust op een onjuiste informatie en is van eiken grond ontbloot Zooals uit het regelmatig blijven verschij nen van het Nederlandsche Dagblad inmid dels al voldoende gebleken is, gaat de uitgave als voorheen door. Het voornemen om hierin verandering te brengen bestaat geenszins en al evenmin de noodzakelijkheid om zulks te moeten doen. In dit verband is het gerucht, als zoude er contact worden gezocht met een idrukkerii in het Zuiden des lands, dan ook van elke juistheid gespeend. DE VERANDERINGEN IN ROEMENIË AANVAL OP EX-KONING KARELS TREIN Groot aantal nieuwe wetten en verordeningen Op bevel van den Roeméenschen minis ter-president, Antonescu, is Zondag in alle kerken des lands tijdens de kerkdiensten gebeden voor het welslagen van het ver- nieuwingswerk. Bovendien werden werden de marte laren van de nationale zaak herdacht. Aan het slot der kerkdiensten werd een oproep van den minister-president voorge lezen, waarin o.m. gezegd wordt: Een men- schelijk hoofdstuk van het verleden, dat de natie verscheurd, haar eer bevlekt en het bestaan van den staat in gevaar gebracht heeft, is definitief ten einde. Dit verleden zal nog slechts worden opgeslagen om de ver antwoordelijken te veroordeelen, niet uit wraak, maar opdat dit den komenden gene raties een les zij. Voorts roept de minister-president alle Roemenen op tot eenheid en noodigt hen uit een einde te maken aan iedere binnenland- sche vijandschap en eendrachtig aan het op bouwwerk van staat en natie te gaan. Zelf legt hij een nieuwe gelofte af om met fana tieke vastbeslotenheid, grenzenlooze energie en onbuigzamen wil zich in dienst te stellen van dit opbouwwerk. Nieuwe ivetten en verordeningen De Roemeensche bladen publiceeren een groot aanta Inieuwe wetten en verordeningen. Daarbij is o.m. bepaald, dat aan Prinses Helene, de moeder van Koning Michael, die overigens eerst de volgende week te Boeka rest wordt verwacht, den titel „Koningin- Moeder Helene" is verleend. Voorts worden de vermogens van alle per sonen, die tijdens den regeeringstijd van Koning Karei minister-president, minister, onderstaatssecretaris of secretaris-generaal generaal van een ministerie zijn geweest, door een bijzondere commissie van hooge rechters worden gecontroleerd. Bij het minister-presidium wordt een dere speciale commissie gevormd, die een onderzoek moet instellen naar de deviezen- vergunningen en toewijzingen, welke de Roe meensche Nationale Bank de laatste vijf jaar heeft verleend voor de bewapening van het leger. De staatsjeugdorganisatie „Landswacht" staakt haar activiteit tot zij gereorganiseerd is. Scholieren mogen de uniform dei; organi satie blijven dragen, maar zonder insignes. Een speciale, onder den minister-president staande commissie zal de gelden van de Lands wacht nagaan en het vermogen beheeren tot de reorganisatie. De uniformen der partij der natie en der landmacht worden afgeschaft. Bovendien is de rang van ambassadeur afge schaft, hetgeen terstond ingaat Roemenië had ambassadeurs in Frankrijk. Turkije. Zuid- Slavië. Griekenland en vroeger ook in het voormalige Polen, benevens bij het Vaticaan. Al deze ambassades worden thans weer ge zantschappen. Optreden tegen Roemeensche politici De Roemeensche staatsleider, Antonescu, heeft bepaald, dat geen politicus Roemenië zonder zijn uitdrukkelijk schriftelijk verlof mag verlaten. De grensbewaking heeft order gekregen, alle politici, die zonder verlof willen passeeren, onmiddellijk in hechtenis te nemen. De trein van ex-koning Karei aangevallen Uit Temeschburg wordt gemeld, dat daar enkele honderden legionairs ge tracht hebben den specialen trein, waar mede ex-koning Karei naar het buiten land reisde, te overvallen. Toen de trein tegen 17.00 uur het station binnenreed en de remmen aanzette om met vermin derde snelheid het station te passeeren, begonnen legionnairs. die aan weerszijden van di. spoorweg opgesteld stonden, met geweren en pistolen den trein te be schieten. Het militaire escorte van dezen trein, die onmiddellijk zijn snelheid opvoerde, beant woordde het vuur met geweren en mitrail leurs. Talrijke vensterruiten van den trein werden door de kogels vernield. Of van de inzittenden van den trein iemand gewond s nog niet bekend. Enkele legionnairs stapten, toen de trein snel wegreed, op een alleen staande locomotief en reden den speci al entrein achterna, terwijl anderen met een gehuurde auto naar het veertig kilometer verder gelegen grensstation Hatzfield (Jim- bolia) reden. Toen zij daar aankwamen, had de speciale trein echter reeds, zonder op het Roemeensche grensstation te stoppen, de grens gepasseerd en het Zuid-Slavische grens station bereikt. Ex-koning Karei van Roemenië is, naar een later bericht meldt, te 16.35 uur te Milaan aangekomen. Kort daarop heeft hij de reis naar Zwitserland over Chiasso voortgezet. Een D.N.B.-bericht uit Lugano meldde ten slotte, dat ex-koning Karei te 17 uur te Lu gano was aangekomen. DE NEDERLANDSCHE UNIE Het A.N.P. meldt uit Zwolle: In een te Ommen gehouden vergadering van de Nederlandsche Unie deelde de gewestelijke secretaris voor Overijssel, de heer J. Noë uit Hengelo, mede, dat het drieman schap zich op de Veluwe gaat vestigen, ten nde zich geheel aan de N. U. te kunnen wijden. Het zal ook geen spreekbeurten meer ver vullen, tenzij bij uitzondering. Een dier uit zonderingen schijnt de debatavond te zullen worden met dr. Colijn en prof. Telders, waar toe pogingen in het werk worden gesteld. De heer Noë deelde nog mede, dat zich dage lijks ongeveer 1500 nieuwe leden laten in schrijven. De ontruiming van Zevenburgen In een officieel Roemeensch communiqué wordt medegedeeld, dat de ontruiming van de derde zóne van Zevenbergen overeenkom stig de verdragsbepalingen op 7 September is geschied. De nationalistische organisaties der te Boekarest wonende Zevenburgers hadden hun leden opgeroepen tot een betooging voor het monument van den staatsman Joan Bratianu, die na den wereldoorlog als mi nister-president de aansluiting van Zeven bergen bij Roemenië ten uitvoer legde. Deze betooging is door Antonescu verboden. Er werd geen poging gedaan om de betooging desondanks te houden. rmn ■DEBOIK' „IN DE SMIDSE" K. L»id*ch»dw»rss1r»»t 2S KI. G»rtm«npl«nl»o»n S Jonf* Roelenste*g 2* Dimrik 6 Spui 30 AMSTERDAM H.en J. VAN SCHUPPEN. Veenendaal BOOM'S AAMBEIENZALF beien worden krachtig be streden dooi SOOM'S AAMBEIENZALF Het leuken bedaart spoedig Alleen echt zoo ae verpakking is voorzien van den nooiri BOOM. fO.93 per potje. Nedërlandsch fabrikaat Ernstige ongeregeldheden in Den Haag EEN DOODE EN ZWAAR GEWONDEN HOOFDCOMMISSARIS VAN POLITIE UIT ZIJN AMBT ONTZET Van offieieete zijde wordt gemeld: Op Zaterdag, in den namiddag, mar cheerde een afdeeling van den „Natio- nalen Jeugdstorm", ter sterkte van ongeveer 200 jongens en meisjes, bege leid door eenige W.A.-mannen van de N.S.B., door Den Haag in de richting van de Balistraat, om daar het N.S.B.- huis op te zoeken. Juist voor dit huis reed met een duidelijk provoceerende bedoeling een wielrijder op deze afdee ling in, waardoor een meisje op den grond werd geworpen. Hoewel van dezen marsoh aan de politie mededeeling was gedaan en hiervoor toestemming was gegeven, grepen de slechts in geringe sterkte aanwezige Nederlandsche politie-ambte- naren niet in. Daarop ontstond tnmult, hetwelk in een handgemeen overging. De ter plaatse aanwezige Nederland sche politie-mannen van de gemeente politie waren niet opgewassen tegen deze situatie, doch maakten op een door den toestand niet gerechtvaardigde wijze van hun wapens gebruik, waar door versohillende N.S.B.-ers zwaar gewond werden, tengevolge waarvan één hunner nog denzelfden avond in het ziekenhuis Is overleden. Ook bij de verdere behandeling van dit incident openbaarde zich een gebrek aan organisatie bij de gemeentepolitie.- De rijkscommissaris heeft op grond van dit feit den hoofdcommissaris van politie in Den Haag uit zijn ambt ontzet en aan den Höheren S.S.« und Polizeiführer, S.S.-Brigadeführe? Rauter, het verdere onderzoek inzakf dit voorval opgedragen. Weer Engelsche bommen op ons land Zondagmorgen zijn twee bommen ge vallen in het land van den landbouwer H. Stuyt aan den Jan Glijnisweg en den Huygendijk in de Heer Hugowaard. v De projectielen kwamen 300 meter achteï de boerderij neer en troffen daar vijf schapen* Twee van deze waren terstond dood, twee anderen moesten worden afgemaakt. Van da boerderijen van de landbouwers Schilder Sr* en Schilder Jr. gingen ruiten aan scherven. Gisternacht hebben Engelsche bommen» werpers in de omgeving van 's-Hertogenbosca een drietal bommen neergeworpen. De pro jectielen kwamen terecht in een polder te Orthen nabij Den Bosch. Een door dezen polder loopende kabel van bet P.E.N. werd getroffen, tengevolge waarvan de kabel niet meer functionneerde. Persoonlijke ongeluk-, ken kwamen niet voor. De materieele schade is gering. VRAAGT ONS PROSPECTUS: STAATSEXAMEN A en R H.B.S. (extraneus) A en B ONDERWIJZERSAKTE Mulo-diploma RESA - ARNHEM (BEKENDE SCHRIFTELIJKE CURSUSk De hopteelt in de Langstraat, en de oogst is thans in vollen die men belangrijk had uitgebreid, heeft gunstigs resultaten opgeleverd gang. Vele handen vinden druk werk (Foto Het Zu&n)

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 1