PAG. 5 van Nederlandschr J Q (aringexporteurs Bg van een federatie van DERLAtyajies io hel vischbedrijf. ^eft de B0nd van jjeder- LEDingexporteurs een spoedvergade- E ZEKfftHfn jn restaurant Den Hout te Ets, 0(6 ter bespreking van de plannen 5 vab een federatie van organi- vischbedrijf. waartoe ook de 38940 perlandsche exporteurs zal toe- »AM,C er, de heer P. Goedknegt, zeide p^^^^igswoord dat de leden er reeds ^^^^^ief van in kennis waren gesteld -n zijn tot oprichting van een fede- p* oprichting van eer. bond van i in dezelfde of aanverwante e zich onledig houden met het pelen, exporteeren, verwerken, ïserveeren) van visch. Onder worden verstaan versche en j, gerookte haring, versche en f :re zeevisch o.a. ook ansjovis visch. De bedoeling van de op- '■I federatie is in hoofdzaak wel j wij in Nederland onder een es tuur zijn gekomen wij ons zoo- t willen en xqoeten aanpassen [o.aiische levensopvattingen van ,uur welks- bestuur staat onder den rijkscommissaris dr. Seiss- |er het bestuur van het Groot- zullen wij ongetwijfeld tot een >lan komen in Europa en in dat ook Nederland. En dat ons geheel zal optreden tot mede den opbouw van een nieuw it ook Nederland daaraan zijn loeten bijdragen. Tot dat Neder- pi dan ook wij met onze vereeni- aan ons de taak als bedrijfsmen- If niet minder dan onze bedrijven Ireenigingen daarop in te stellen. ieening is in de allereerste plaats te houden wat wij thans nu ;n wat wij daarmee kunnen it wij willen is in hoofdzaak dit ilijkf.te, dat wij voor ons be- waarin voor ons zelf alsook rbeiders °en menschwaardig liend kan worden. Iedereen, han- cporteur, wist maar al te goed laatste jaren niet of bijna niet s. Om nu dat doel te bereiken spreking tot een onderwerp van geacht door het bestuur. Reeds ekingen gevoerd met de IJmuider rereeniging, den Bond van zoet- >urs en met de Ansjovis-export- Verder waren nog met verschil- re vereenigingèn besprekingen den regeeringscommissaris den welke besprekingen echter niet nd uit gingen doch het bestuur aarbij uitgenoodigd. Met eerst- :eenigingsbesturen was het ech- principieele overeenkomst ge- mdens goedkeuring van de diverse eringen van deze vereenigingen. us spr., is het streven, dat wij daden en wel in dier voege dat ledryfsgenooten en vakkundige hen zelf onze bedrijven zullen ials wij denken dat het zal moeten Et wij Opgelegd krijgen wat wij iet wenschen. 'zullen moeten weten hoe wy het 6n en op al deze besluiten moet de laar sanctie geven, opdat deze be- zullen worden uitgevoerd, zooals gedacht hadden en deze natuurlijk jd zullen zyn met ons belang. Daar- i wij de mogelijkheid scheppen om t rendabele bedrijven te komen, der welvarende bedrijven zal èr f wederopbouw niéts terecht komen, il en moet ieder daaraan medewer- rer stelde zich de werking zoo voor, i, die zich niet bij dezen wederop- n aansluiten, dan ook niet als genooten gehandhaafd zullen kun nen worden. Het moet nu eenmaal ophouden om te kunnen parasiteeren op het werk van andere bedrijfsgenooten, want een ieder heeft als eerste plicht, zooveel als in zijn vermogen is mede tc werken en als men het zoo wil in zien en ophouden met de ontwijking: ben ik mijns broeders hoeder, en zich overal zooveel mogelijk verre van houdt door anderen het werk te laten doen, dan zal er volgens spre ker een mogelijkheid geschapen worden om dit goede en nuttige werk nu aan te pakken het achter ons liggende tijdperk moet als af gesloten worden beschouwd. Wij gaan onver biddelijk een nieuwe en tevens anderen tijd tegemoet en deze kan alleen dan goed zijn, wanneer wij met elkander schouder aan schouder gaan staan en deze er onder zetten. Van het oude zal dan alleen dit overblijven en spr. zal dit als advies der vereeniging wil len maken, namelijk: eendracht maakt macht Hierna is breedvoerig over het bestuurs voorstel van gedachten gewisseld, doch met algemeene stemmen is dit tenslotte door de vergadering aanvaard. E. VAN DOUWEN t Gistermorgen is na een langdurige ziekte te Groningen, in den leeftijd van 67 jaar, overleden de heer E. van Douwen, oud burgemeester van Ooststellingwerf. De heer van Douwen vervulde sedert 1928 het ambt van burgemeester en werd in 1938 ge- pensionneerd, waarna hij zich te Groningen vestigde. Hij was officier in de Orde van Oranje Nassau. De crematie zal geschieden a.s. Maandag te Westerveld na aankomst van den trein van 14.15 uur. WAARSCHUWING De Duitsche marine-haven-commandant te Hoek van Holland wijst nog eens met nadruk op het gevaar, verbonden aan het betreden van het strand tusschen Hoek van Holland en Monster, in verband met het aanspoelen van mijnen. EEN WILDE HOND Eenige weken geleden kreeg de familie K. een driejarigen herdershond cadeau van een familie, wonende onder de gemeente Nigte- vecht Reeds aanstonds bleek er kwaad bloed in het beest te zitten, doch men hoopte, dat het dier spoedig aan zijn nieuwe omgeving gewend zou geraken. Dit is echter niet gebeurd. Toen een vijfjarig zoontje van de familie K met den hond speelde, waarschuwde de moeder hem, om dit niet te doen. Het kind staakte het spel en blijkbaar zag de hond wie er de schuld van was, dat hij zijn speelgenootje kwijt raak te. Op een gegeven moment sprong hij de vrouw naar de keel, waardoor zij kwam te vallen. Als een dol geworden dier begon het beest de op den grond liggende vrouw te bij ten. Gelukkig wist men na eenigen tijd den hond van de vrouw af te halen. Zij had echter al een tiental ernstige beten bekomen, zoodat DOODELIJK ONGELUK TE OOSTERI$OUT Gistermorgen is de 12-jarige wielrijder J. Bayens te Oosterhout door een vrachtauto aangereden en gedood. Het ongeluk gebeurde doordat de voor hem rijdende fietsers moesten inhouden voor een vrachtauto. Bayens kwam hierdoor in botsing met de fiets van zijn oom, die voor hem reed. Hij viel en werd door den auto gegrepen. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot is naar het St Jozef gesticht overgebracht. AANRIJDING Woensdag had te Apeldoorn op den hoek van de Jachtlaan en Asselschestraat een aan rijding plaats tusschen tweepersonenauto's respectievelijk bestuurd door J. C. C. te Rotterdam, en H. T., Apeldoorn. Er ontstond aanzienlijke schade, doch persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. G. M. Hemgreen t Op 69-jarigen leeftijd is te Alphen a.d. Rijn overleden de heer G. M. Hemgreen, een bekende figuur in de Rijnstreek en oud wethouder dier gemeente. Hoewel de heer Hemgreen aan het hoofd stond van de N.V. G. F. W. Hemgreen Fijnhouthandel en veelal voor zaken in het buitenland vertoefde vond hij nog ruimschoots gelegenheid zich op politiek terrein te bewegen. Met hart en ziel was de heer Hemgreen de beginselen der a.r. partij toegedaan en sinds hij in 1907 voor deze partij in den raad van de voormalige gemeente Alphen zitting nam heeft hij bijna tot aan zijn dood voor haar belangen op de bres gestaan. 32 jaar lang is de heer Hem green lid van den raad geweest, waarvan tien jaren als wethouder en loco-burge meester. Het vorige jaar noopte zijn zwakke gezondheidstoestand hem als zoodanig ont slag te nemen. Langen tijd hëeft de heer Hemgreen zitting gehad in het bestuur van de a.r. kiesvereeniging en in dat van de.-» kamerkieskring Leiden en meermalen is hij candidaat gesteld voor de Provinciale staten van Zuid-Holland. DE VERDUISTERING In het belang van de naleving van de be palingen ten aanzien van de verduistering: Zonsondergang 16 Aug. 9 u. 4 m. Zonsopgang 17 Augustus 6 u. 24 m. Verbond van Nederlandsche journalisten Naar wij vernemen heeft de Raad van Voorlichting voor de Nederlandsche Pers be sloten tot oprichting van een Verbond van Nederlandsche Journalisten. IN EEN TEIL VERDRONKEN Men meldt ons uit Waalwijk: In een onbewaakt oogenblik viel het an derhalf jarig dochtertje van C. v. d. Anker in een met chloorwater gevulde teil. Toen de ouders het bemerkte waren de levensgeesten reeds geweken. Wetenschappen Nederlandsche Akademie van Wetenschappen Het jaarverslag 1939'40 De Nederlandsche Akademie van Wetenschap pen te Amsterdam heeft haar jaarboek 1939—'40 in het licht gegeven. Het is gedrukt bij de N.V. Noord Hollandsche Uitgeversmaatschappij te Amsterdam. In de Achttiende Eeuw, toen in verscheidene landen van Europa van regeerings- wege akademiën v.-erden opgericht, als centraal orgaan ter bevordering van wetenschap en van internationale wetenschappelijke betrekkingen, in hoofdzaak naar het model, dat in Frankrijk reeds eerder zijn vorm gekregen had, bood de Republiek der Vereenigde Provinciën voor zulk een instelling nog geen plaats, uit hoofde van de souvereiniteit der provinciën, elk voor zich. Pas het Koninkrijk Holland zag zich door Ko ning Lodewijk Napoleon bij decreet van 4 Mei 1808 begiftigd met een „Koninklijk instituut van Wetenschappen, letterkunde en schoone kun sten". In de omschrijving van zijn aard ver raadt zich reeds de navolging van het Fransche instituut. De vier klassen toch, waaruit het Instituut zou bestaan, correspondeerden groo- tendeels met de vier (later weer vijf) Academies van het Fransche lichaam. Bij besluit van 6 April 1816 werd het voortbestaan der instelling als Instituut van wetenschappen, letterkunde en schoone kunsten, in Amsterdam bestendigd. „Wetenschappen1' is hier te verstaan 'in den zin van het Fransche „Sciences", „letterkunde" in de beteekenis van humaniora in het alge meen. In dezen vorm heeft het Instituut bestaan tot 26 October 1851, toen tendeele terwille van bezuiniging, tendeele wegens gerezen twijfel aan de nuttigheid van zijn werkzaamheden, het Instituut werd opgeheven en er een Aka demie van wetenschappen ter bevordering der wis- en natuurkunde voor in de plaats werd gesteld. Reeds in 1855 zag de regeering zich verplicht in de omschrijving van het doel der Akademie ook de bevordering der taal-, letter-, geschiedkundige- en wijsgeerige wetenschappen weder op te nemen. Een afdeeling voor Schoone Kunsten werd niet hersteld: ook de tweede klasse van het Instituut, die uit de verte op de Académie frangaise had geleken, bleef als zoo danig achterwege. Sedertdien is de inrichting der Akademie vrijwel onveranderd gebleven. Met haar twee afdeelingen, gewoonlijk „Letter kunde" en „Natuurkunde" genoemd, bestrijkt zy het gansche gebied der wetenschappen even als haar zusterinstellingen in de meeste andere staten van Europa. De Akademie is bestemd tot: a. een raadgevend lichaam voor de regeering op het gebied der wetenschap: b. een middelpunt van samenwerking voor de beoefenaars der wetenschap in Nederland, Ne- derlandsch Indië, Suriname en Curagao; c. een band van vereeniging tusschen de ge leerden van Nederland en die van andere lan den; d. een instelling tot bevordering van zooda nige wetenschappelijke onderzoekingen en on dernemingen als slechts door samenwerking van de beoefenaars der wetenschap en met ondersteuning van de regeering künnen tot stand gebracht worden. Van 1812 is eerst het Instituut en vervolgens de Akademie gevestigd geweest in het Trip penhuis, dat aanvankelijk gedeeld werd met 's Rijks Verzameling van Schilderijen. Sedert 1886 heeft de Akademie de beschikking over het geheele gebouw, dat behalve haar vergader zalen en dienstvertrekken, ook de bibliotheek bevat, alsmede het bureau der Dialectencom missie. Haar verzameling handschriften, incuna belen en post-incunabelen heeft de Akademie in 1937 in bruikleen gegeven aan de nationals Bibliotheek te 's-Gravenhage, Het hier aange kondigde jaarboek bevat de zeer belangwek kende en hier en daar ongemeen boeiende ver slagen nopens het beheer en het gebruik der fondsen en legaten, aan het beheer der Aka demie toevertrouwd. Dat zijn er voor de af deeling Letterkunde twee: het legatum Houff- tianum en het de Jong van Beek en Donk fonds. Op het gebied, der exacte wetenschappen beheert de Akademie vijftien fondsen. Aan de Akademie zijn voorts verbonden de volgende instellingen: Stichting de Goeje; Cen traal instituut voor hersenonderzoek, Embryo logisch instituut. Centraal bureau voor schim melcultures. het Ramsay Memorial Fund en het Zoölogisch station te Napels. Voorts treft men in het Jaarboek aan de rede van prof. Krom, op 30 Maart 1940 gehouden een vergadering der beide afdeelingen van Akademie over „Indisch en Indonesisch", en o een mededeeling over den Buddhakop in het bezit der Akademie Ook deze mededeeling over den Buddhakop was van prof. Krom. Deze kop was in 1819 van Java in het Trippen huis terecht gekomen, mogelijk ook iets later. De kop is beschadigd. Na jarenlang op een zolder te hebben gelegen, is het beeld thans weer te voorschijn gebracht en heeft het een meer passende verblijfplaats gekregen door plaatsing in de Lorentzkamer. Belangrijk als altijd zijn de levensberichten van gestorven leden der Akademie, de meeste met portretten. Zoo treffen we biografieën aan over prof. Jan de Vries, prof. Harvey Williams Cushing (bui- tenlandsch lid der natuurkundige afdeeling), Drof. A. J. Wensinck, prof. I. H. Gosses en prof H. J. Bmgmans. RUSLAND'S „TWEEDE BAKOE" Eenige dagen geleden heeft de directeur het Instituut voor geologische onderzoekingen te Moscou, prof. Kloebow, een lezing voor de Moscousche radio gehouden, welke door alle Russische zenders isuitgezonden. Hij deed daarbij enkele interessante mededeelingen over het probleem van het „tweede Bakoe". Op dit oogenblik zijn 30 geologische expedities in Rusland bezig, die de taak hebben, nieuwe petroleumvelden te ontdekken. Zeventien daarvan hebben als ontginningsterrein die ge bieden aangewezen, welke men in Rusland het „tweede Bakoe" noemt. De 13 andere doorzoe ken den Kaukasus, de Oekraine, het eiland Sachalin en de Oostkust van Siberië. Prof. Kloebow herinnerde er aan, dat het grootste petroleumgebied ter wereld zich in Bakoe bevindt. Daarna komen de olievelden der Vereenigde Staten en van Mesopotamië (Mos- soel), alsmede het Perzische Bakoe aan den Kau- kasischen oever der Kaspische zee. het 18e congres der Sowjets op de noodzakelijk heid gewezen het vraagstuk van de uitbreiding der Russische reserven aan motorische brand stof in studie te nemen. Het is een gebiedende eisch het „tweede Bakoe", tusschen Oeral en Wolga, zoo spoedig mogelijk in productie te brengen. Voor de Sowjetunie is het een levens probleem haar graanproductie te vermeerderen Dit is slechts mogelijk door op ieder gebied van den landbouw uitgebreidere motoriseering in te voeren. Ten einde dit doel te bereiken moet ieder dorp. iedere kolchoze over tractoren en motoren beschikken kunnen. Daarover is ech ter nog een paar millioen ton petroleum noo- dig. boven hetgeen Bakoe nu voortbrengt. Ook de belangen van de landsverdediging zijn met de verwezenlijkiing van dit plan ge baat. De arbeid der geleerden bestaat nu hier in met alle energie de rijkste oliegebieden van het „tweede Bakoe", in de streek tusschen Wolga en Oeral, te ontdekken. Vaststaat, dat het gansche gebied van den Oeral tot Leningrad in het Noorden en Woronjezj in het Zuiden ge weldige petroleumvoorraden bezit Dit terrein is 360.000 km2 groot, d.i. ongeveer geheel Europa zonder Rusland en Scandinavië. Enkele der nieuwe bronnen zijn reeds in bedrijf en leverden verledenjaar 2 millioen ton nafta. Prof. Kloebow noerpde dit slechts een begin. In de omgeving der steden Krasnokamsk, Sizran, Boeeoeroe'-lan en Stavropoli zijn reeds boringen gedaan. Alle teekenen wijzen er op, dat men eerstdaags hier zal kunnen beginnen met de naftaproductie. De geologische onderzoekingen hebben uitgewezen, dat de petroleumrijkdom hier zeer groot is, weshalve prof. Kloebow meent dat hier spoedig nieuwe petroleumcentra zul len ontstaan. De allerlaatste onderzoekingen leidden nog tot de ontdekking van petroleum- gas en petroleum in de omgeving van Moskou. OPGRAVINGEN TE DEVENTER dr. C. C. W. J. Hyszeler, conservator Rijksmuseum Twenthe te Enschede, hebben onlangs een bezoek aan Deventer gebracht op uitnoodiging van den gemeentearchivaris de oudste geschiedenis van Deventer. In een artikel van dr. F. Leyden in hel Historisch Tijdschrift, 18de jaargang, 1939, komt een beschouwing voor, dat er waarschijnlijk twee oude kernen zijn geweest. Eén, rond van vorm. op den Berg. rondom de plaats, waar nu de Bergkerk staat en één vierkant, in oen om trek van de Lebuinuskerk, begrensd door de tegenwoordige Graven, Engestraat, Broeren straat, Brink en Polstraat. Dit zou overeen komen met een Saksischen „burg" en een Fran kische „curtis", wellicht, volgens professor Van Giffen, op Romeinschen grondslag. De besprekingen in het Museum „de Waag" gehouden, en de bezichtiging van de oude slat.' hadden tot resultaat, dat een zestal plaatseri, geschikt voor een proefonderzoek, aangewezen zijn. Nagegaan wordt nu. op welke wijze de opgravingen georganiseerd en gefinanciq^ kunnen worden. Radioprogramma ZATERDAG 17 AUGUSTUS JAARSVELD, 414.4 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Be richten ANP. gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.). 10.30 Causerie „Huiselijke gezelligheid" 10.35 Secco en zijn ensem ble. 11.00 Declamatie. ll!20 Secco t l zijn soliste (opn.). 1.40 Lyra-trio. 2.30 Revuepro gramma (onp.). 4.00 Omroeporkest en soliste. 5.15 Berichten ANP 5.30 Gramoioonmuziek. 5.45 Zang- klasse van „Zanglust" met pianobegeleiding. 6.10 AVRO-Amusementsorkest en de AVRO-Girls. 7.00 Vragen van den dag A.N.P.). 7.15 Berichten. 7.20 Gra mofoonmuziek. 7.35 Cyclus „Nederlands provincie- schoon" (met reportage). 8.00 Berichten ANP 8.15 Omroeporkest en soliste._9110 Radiotooneel. 9.30 KOOTWIJK 1875 m. KRO-Uitzending. 7.00 Be richten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Haarlemsche Oratoriumvereeniging, Utrechtsch Ste delijk orkest en solisten (opn.). 9.45 KRO-Kr ANP.' i' (Engelsch) 3.30 Gramofoonmuziek 5.00" Berich ten (Duitsch). 5.16 Berichten ANP. 5.30 KRO-orkest en solist. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 KRO-orkest. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.). 7.15 Gramofoon- WELKE BONNEN? BROOD: Van 12 t/m. 18 Augustus ge ven de met 1. genummerde bonnen van het nieuwe broodbonboekje recht op het koopen van 2500 gram roggebrood oj 2000 gram ander brood. THEE OF KOFFIE: Bon 53 (algemeen distributieboekje). Geldig van 3 tot en met 30 Augustus, recht gevende op pond koffie of Vi ons thee. BLOEM OF BAKMEEL: Bon 40 (alge meen distributieboekje). Geldig tot en met 6 September, recht geven op 2Vi ons tarwebloem, of tarwemeel, of rogge bloem, of roggemeel, of zelfrijzend bak meel of boekweitmeel. SUIKER: Bon 66 (algemeen distributie boekje). Geldig tol en met 30 Augustus, recht gevende op één kg suiker. Van 15 t/m. 30 Augustus kan tegen inlevering van bon 74 van het alge meen distributieboekje het extra-rant soen van IV» kg suiker worden gekocht. PETROLEUM: Petroleumzegél „Periode 5", voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken, dan met petroleum. Geldig van 12 Augustus tot en met 8 September, recht gevende op 2 liter petroleum. Bon periode 4" is ongeldig verklaard. BOTER, MARGARINE EN VET: Van 29 Juli tot en met 23 Augustus geeft elke van de met 01 t/m. 04 genummerde bonnen van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. Elk van de met 01 en 02 genummerde bonnen der vetkaart geeft in die periode recht op het koopen van 250 gram margarine, gesmolten vet, voorzoover voorradig, of boter. De met 03 en 04 genummerde bonnen der vetkaart geven gedurende het ge noemde tijdvak elk recht op het koopen van 250 gram boter, op den prijs waar van een reductie van 10 cent per 250 gram zal worden verleend door de winkeliers. GRUTTERSWAREN: Bon 14 (algemeen distributieboekje). Geldig van 12 Aug. tot en met 6 September, recht gevende op 250 gram rijst of rijstemeel of rijste bloem. Bon 27 (algemeen distributieboekje). Geldig van 12 Aug. tot en met 6 Sept., recht gevende op 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten. Bon 105 (algemeen distributieboekje). Geldig van 22 Juli tot en met 8 Sep tember, recht gevende op 100 gram maizena. griesmeel of puddingpoeder, of puddingsauspoeder. Op 2 bonnen 105 kan men tot nader te bepalen dag een pakje maizena met een inhoud van 225 gram verkrijgen (spe ciale fabrieksverpakking). Bon 110 (algemeen distributieboekje). Geldig van 22 Juli tot en met 11 Sep tember, elk recht gevende op 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti. LEVERTRAAN. Mag slechts worden afgeleverd op recept van een arts of tegen overgave van een, door een in Nederland gevestigden arts, afgegeven bon. Een grootere hoeveelheid dan 200 cc per hoofd en per week is niet toegestaan. Per bon mag de arts niet meer uitschrijven dan noodig is voor 2 weken; voor meer personen uit één gezin kan met één bon worden vol staan. Voor het verstrekken van lever traan moeten goede medische gronden bestaan. mimek. "9.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Roeoco-octet, 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Gramofoonmuziek. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.00 Berichten (Dudtsch). 10.15 Berichten ANP. 10.30—10.45. 11.1511.30, 0.15— 0.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch), w i nui\ voor den winter. - De inmaak van bponen is in vollen gang en in itieken van den Langendijk hearscht da Jaarlijks weerkeerende V.K, drukt* (Foto Pax-Holland) EM LI Vaten vol Ingemaakte boonen zijn gereed, om naar do plaats van bo- stemming verzonden ta worden vanuit het groentencentrum in den Langen* dijk (Foto Pax-Holland) Ook het vredig dorpje Staphorst heeft te lijden gehad van een Engelschen vliegtuigaanval, waarbij dertig brandbommen en aenigo brisantbommen werden uitgeworpen. Twee boerenwoningen werden daardoor in de asch aelead (Foto Pax-Hólland) t!ïlende eierfabrieken worden met deskundig oog geschouwd. Een aardig detail op de C'hveémarkt te Purmerend,d:e de.re week over gebrek aan belangstelling niet had te klagen (Foto Pax Holland) Na den strijd in Frankrijk. In het zwaar beschadigde Neutchatei leggen Duitsche verbindingstroepen nieuwe teleioonleidingen. Do manschappen^ bij hot voor* bereidende werk Een bewli, v.n d.nkb.arh.ld, - De geë.eeueerden u't Amersfoort, die in de oj'logidagen te Broek ep Lengendijk weren ondergebracht, hebben aan het bestuur dier gemeente een •meublement geschonken .oor de reedaael «en het nieuwe a*m*^pxx.Holu..d)

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5