RESIDENTIE EN OMGEVE Woo: MAANDAG 3 JUNI 19-40 PAGINA 1 gunstige ontwikkeling van de vroege aardappelen. Het Westland baalt achterstand in. Dc regen die in dc laatste dagen der vorige week is gevallen, heeft voor dc Westlandscbe culture» veel beteekenis ge had, bijzonder wat betreft de ontwikke ling van de vroege aardappelen. Die re gen kwam juist op tijd, want in het laat ste stadium is hel van groot belang dat behoorlijk water voor de aardappelen komt, teneinde de noodige zwellinq te ver krijgen. Het blijkt dat in het algemeen dc aard appelen-cultuur er gunstig voor staat, en een behoorlijk beschot verwacht kan wor den. Met bet rooien is pas een bescheiden begin gemaakt, doch vooral na den regen zal dit spoedig in ruimer mate plaats vin den. De sla-oogst is, voor wat het Westland betreft, thans vrijwel ten einde, daar de kwaliteit van hel product sterk is vermin derd. Dit is ook het geval niet de andijvie. Met de bloemkool staat het heel anders; de kwaliteit van dit product is uitstekend, hetgeen vooral is veroorzaakI door de gunstige weersgesteldheid. Enkele heel warme dagen zouden hier veel kunnen bederven. Er blijkt vooral in het binnenland veel vraag naar dit product te zijn, zoodat een goede verdeeling met den export nood zakelijk is, en dit met den dag wijzigt Ook van komkommers wordt een flink percen tage naar Duitschland verzonden, toch is de export in de afgeloopen week niet zoo groot geweest als in de voorgaande, het geen wellicht wordt veroorzaakt doordat in de laatste dagen de vraag naar sla was afgeloopen en dc aanvoer van de jonge groenten nog niet zoo grool is. Het westland heeft overigens weer een groot deel van den achterstand, die was ontstaan door de strenge vorstperiode in het begin van dit jaar, ingehaald, waartoe het gunstige voorjaar veel heeft bijgedra gen. DE NIEUWE STADSUITBREIDING. De jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Bouw-, Exploitatie- en Administratie Maat schappij „De Nieuwe Stadsuitbreiding" te den Haag zal worden gehouden op Woensdag 12 Juni. des n.m. 4 uur. ten kantore der Vennootschap. Laan van Meerdervoort 436. Naaldwijk er KOMEN VLUCHTELINGEN. Dezer dagen zullen ook in Naaldwijk vluchtelingen uit Rotterdam arriveeren. Het aantal echter zal nog niet groot zijn en in verband hiermede zal men thans vrijwillig aangifte kunnen doen wie onderdak zou willen verleenen, desnoods tegen de bekende vergoedingsregeling. Verzocht wordt zoo spoedig mogelijk hiervan aangifte te doen bij de gemeen te-secretarie. EERSTE kersen. Aan de groenten- en fruitveiling Naaldwijk .zijn Vrijdag Ae eerste Mei kersen aangevoerd. Er werd f 1.— per kilo voor betaald. 's-Gravenzande gemeenteraad. Onder voorzitterschap van den Burge meester vergaderde gisterenavond de ge meenteraad. Verworpen werd een voor stel van b. en W. tot verhooging van de jaarwedde van den administrateur der bedrijven met f 2550—f 3000.— In de verordening op de brandweer werd eenige wijziging aangebracht. Be sloten werd tot verhoging van huren aan de Prof. Van Arkei- en Fremery- straat, zulks in verband met de aan sluiting op de waterleiding. Aan het hoofd van den luchtbescher mingsdienst werd een gratificatie ver leend van f 200 voor het Jaar 1939 De aftredende leden der commissie van toezicht op het agentschap der ar beidsbemiddeling werden herbenoemd De heeren A. C. van Geest en P. Vare kamp werden benoemd als gemachtig den van de gemeente in vergadering van aandeelhouders der Westl. Drink waterleiding Mij- In de rondvraag drong de heer Van' Daalen aan tot het stationeeren van een veldwachter aan den Maasdijk, waartoe hij in een volgende vergade ring het voorstel zal doen. Naaldwijk JUBILEERENDE VEILING. Het was Zaterdag 25 jaar geleden, dat de yeilingvcreenjgjnj. Naaldwijk werd op gericht. Er ihans aan dit feit geen bij zondere aandacht geschonken, hoewel het bestuur tijdens veiling vnn verschillen de zijden gelukwenscilcn int ontvangst had te nemen. Monster plunderaarswerk. Plunderaars hebben uit een woning die door bewoners moest worden ontruimd verschillende voorwerpen gestolen Naai de daders wordt een onderzoek ingesteld. 's-Gravenzande NIET GOEDGEKEURD. Ged. Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan-het raadsbesluit tot om zetten van hel verleende opcischbare voor schot van 759.20 aan hel Middenslands- horgstellingsfonds. Loosduinen Burgerlijke Stand Ondertrouwd: W. Zonneveld en A. Of- wegen; G. J. Oosterveen en A. Andeweg. wai e?: M" Lorsheyd geb. Kramer, d.; M. Molenkamp geb. v. d. Meiden, z.; J. A. P. v. d. Bol geb. de Bruyn, d.; J. A. P. de Zeeuw geb. Wezel, z.; M. v. d. Gaag geb. M. Engels, z.; G. Krul geb. van Dig- gele, z.; E. Th. P. Steyn geb. Roozen- burg, z. Overleden: W. Robert!. 22 j.; A den Daas, vr. van J. van Btraaten. 67 f.; G. Ritsman, 23 j. Rijswijk karnemelk tro Zaterdag is van een vracht, door J. F. W. V, uit Pijn Lindelaan de as van een der gebroken. De op deze auto ge sen karnemelk gingen over d loren.Met verkeer werd get kwartier zeer bemoeilijkt. RIJSWIJKSCHE ZWEMVEREENIGING. Heden wordt de zwemplaats achter het Huls te Werve weer opengesteld, dag van 7 tot 9 uur dos namiddags kan men zich bij den penningmeester, die in de serre van Hotel Leeuwendaal daartoe zitting houdt, als lid van de vereenlging opgeven. ONTVANGEN „GESCHENKEN". Aangezien het gebleken is, dat gedu rende de afgeloopen weken verschillen de personen min of meer waardevolle voorwerpen „ten geschenke" hebben ont vangen of „onbeheerd hebben aange troffen", verzoekt de burgemeester dezer gemeente een ieder, die iets op dergelijke wijze mocht hebben bekomen, daarvan ten spoedigste aan het bureau van Poli tie mededeellng te doen. GEM. REINIGINGSDIENST. In verband met de benzine-beperking zal het huisvuil met ingang van de vol gende week slechts op Maandag en Don derdag worden afgehaald. GEVONDEN VOORWERPEN. Wandelstok, Schoolstr. 66; padvinders- riem, v, Munster, Heerenstraat 22; vul pen, politiebureau; blauwe damesmantel, polltlebureaii; distributie-stamkaart, po litiebureau: bos sleutels, Groeneweg, Tonystraat 11. Den Haag: lederen acte- tasch, Visser. Kerklaan 57; lipssleutel, Bakkenes, Verh. Metmanstraat 43; brandbluschapparaat. politiebur.; hon denhalsband. politiebur.; bruine tasch, politiebureau; kleine portemonnaie. R.K. pastorie; heerenrijwiel, merk Gazelle, v. Santen, Heerenstr. 8; militaire overjas ('soldaat), politiebureau; vergrootglas ln etui. Boekhandel Smit, Haagweg; paar nieuwe wollen sokken, politiebureau; kinderportemonnale. politiebureau; rol gaas iijzer», Ottevanger, Leeuwendaal- laan 54: zadeltaschje, politiebureau. BURGERLIJKE stand. Gehuwd: H. J. Kerling, oud 26 J., en J. van Rhee, oud 26 j.; J. W. van Dijk, oud 23 j. en M. van Heusden, oud 18 j.; P. P. A. Osendarp. oud 25 j.; en H. J. H. La- vies, oud 22 j.; A. M. Kronenburg, oud 25 J. en A. J. M. Okhuijsen, oud 21 j.; J. A. H. Bovenlander, oud 22 j. en J. T. Krol. oud 22 j.; H. P. Lever, oud 34 J. en S. Peelen. oud 25 j. Geboren: Willem Pieter, z. v. S. A. de Bruljn en van J. Bol; Cornells Johannes Paulines, z. v. D. Schoneveld en van C. J. van Barneveld; Albert, z. v. A. J. van de Scheur, en van C. W. de Heer; Leen- dert Wilhelmus Antoniusi z. v. G. S. Boo- de en van C. C. M. Koot. Ondertrouwd: A. van der Zee, oud 23 J. en G. C. A. Meihuizen, oud 25 j.; P. Hijlarides, oud 29 J. en L. van de Wege, oud 27 j.. Overleden: Franclscus Christiaan van Maastrlgt. oud 10 J., wonende te Den Haag; Johannes Hendrik Antonie van Nieuwland. oud 59 j, echtgenoot van C. P. Quist. Voorburg Centraal comité voor den gewonden en zieken soldaat Warm aanbevolen doel. Onder warme aanbeveling van het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis is te Voorburg door de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis de stoot gegeven tot oprichting van de „Afd. Voorburg" van bovengenoemd comité. Dit comité stelt zich ten doel het lot van onze gewonde en zieke soldaten zooveel mogelijk te verlichten door: hen geregeld te bezoeken en op te beuren; fruit en andere toegestane versnaperin gen te brengen; dagbladen, tijdschriften en boeken uit te reiken; correspondentie met hun familieleden te bezorgen of te vergemakkelijken; de overkomst van veraf wonende familieleden mogelijk te maken, enz. Onze burgemeester, dr. J. A. Neder- bragt is eere-voorzitter en wethouder P. A. Schreuder is voorzitter van het Afd.- comité Voorburg. In de Woensdag JJ. gehouden eerste vergadering van de afdeeling hebben zich sub-comité's van dames en heeren gevormd, die, ieder in hun kring van bekenden, zullen trachten gelden voor bovengenoemde schoone doel te ver zamelen. Er zal niet met lijsten worden gecol lecteerd. Een leder be wege zijn vrienden en bekenden tot bijdragen van eenig geldelijk bedrag, groot indien mogelijk, klein als de financieele kracht niet meer toelaat. Ieder bedrag, hoe luttel ook. draagt er toe bij, het lijden en dulden dragelijker te maken van onze vader- landsche helden jongens, die niet geaar zeld hebben het hoogste veil te hebben voor de verdediging van den geboorte grond! Men kan ook storten op de giroreke ning van den penningmeester, den heer J. Blik, gironummsr 387400. De burgemeester beveelt deze zaak met den meesten aandrang bij de bur gers van Voorburg aan en noodlgt hen uit, een ieder naar zijn vermogen, tot de verwezenlijking van dit sympathieke vadrlandsche doel bij te dragen. burgerlijke stand. Geboren: Adrian us Leonardus Maria. z. v. W. J. Hijdra en G. M. Rijgersberg: Dirk Frederik. z. v. Th. v. Slooten en K. van Maren; Sijbrlgje Cecilia Maria, d. v. B. S. j. Wartna en J. G. v. Leeuwen; Theodorus, z. v. A. Th. B. v. d. Meer en E. M. Roodakker; Theresia Antonia. d v. A. Draaisma en C. Sijbrandy; Bruno Jan, z. v. M. van der Dussen en M. Zoe telief Tromp; Wilhelm Johannes, z. v. W. Wagner; Joostina uls en S. E. v. Lelj- eodorus Adolf, z. v. M. J. M. Beuk; Ma- dalona d. v. Th. A. M. J. v. Noort; Wim tUsson en G. M. H. Catharina. d. v. j. larenberg. hannes Wilhelmus Terlouw; Antonius Koenders en Alber- 1 Wiegand en Anna e; Hendrik Brink- )s; Henricus Joan nes Maria Heuser en Madeleine Geor gette Marchal; Paulus Wilhelmus Johan nes van Ro&sem en Marigje Giesselbach. Getrouwd: Dl: k Ippel en Adriana Ja cobs Both; Joseph" Johannes Mlchiel Kiggen en Dingena Adriana Kuljl; Cor- nelis Marie Witting en Catharina. Hen rietta Bosveld; Franclscus Christiaan van Rijswijk en Katharina Hauhart; Jan Scharroo en Maria Cornelia Jacoba van den Heuvel; Hendrik Hootsen en Maria Petronella Neeltje Taal: Hendrikus Ge- rardus Wijgh en Cornelia Alida Knijff. Overleden; Pietertje Keur, 54 J. echt- genoote v. H. Goos; Adriana Maria van Wissen, 59 j., echtgenoote van C. van der Burg; Petrus Johannes Wolters, 40 J., echtgenoot v. A. G. Franken; Jan Nicolaas Roest, 30 j., echtgenoot v. M. van de Water; Henricus .Nicolaas Ber- nardus 't Hart, 5 j.Johannes Antonius Schilt, 84 j.; weduwnaar v. M. Platteel; Johannes Gerardus Maria de Vries, 21 J., ongehuwd; Hendrika Elisabeth Jansen, 74 j. weduwe v. Th. M. P. Hulsker; Hen drikus Albertus van der Peyl, 24 J., echt genoot v. A. Plukker; Cornells Adriaan Gelijns, 55 j., echtgenoot v A P. Klop pers. DE WERKLOOSHEID. Volgens de laatste opgaaf staan bij de gemeentehjke arbeidsbeurs te Voorburg 700 personen als werkloos ingeschreven. Wassenaar FIETSRIJDSTER TEGEN BAKFIETS. Te Wassenaar botste een 16-jarig meisje uit Katwijk In de Van Zuylen- van Nijeveltstraat met haar rywiel tegen een bakfiets, waardoor zij een hersen schudding en een wond aan haar rech ter elleboog bekwam Nadat haar de eerste hulp was verleend, is zij per auto naar huis vervoerd. KIPPEN GESTOLEN. Ten nadeele van T. uit Wassenaar werden uit een schuur atn den Deijler- weg aldaar 40 kippen ontvreemd. Pijnacker torenklok ongeschonden. Daar de stemming van de scheep vaart lang6 de ruïne van den voorma- ligen scheeven toren loopende vaart veel ongerief aan de omwonende tuinders veroorzaakt, zyn sedert vorige week eenige gemeentewerklieden met behulp van een aantal hier gelegerde militairen werkzaam deze belemmering uit den weg te ruimen. Tijdens dezen arbeid is de groote luidklok te- voorschün geko men. Het is gelukt deze gaaf en onge schonden bloot te leggen. Hij dateert van 1402 hetgeen blijkt uit de inscriptie: Vocar Barbara me fecit Godefried de Hyntum anno Dni MCCCCII mensls April ls. De grootste diameter bedraagt 1.18 bij Interpretatie van de Neder- landsche Bank over het deviezenverkeer De Ver. voor den Effectenhandel te Amsterdam schrijft; De Nederlandsche Bank heeft, naar zij ons mededeelt, de volgende Interpretatie van de bepalingen van den deviezen- noodmaatregel gegeven met betrekking tot de behandeling van coupons: Incasseeren van coupons ten behoeve van een niet-ingezetene is verboden. Wanneer een hier te lande gevestigde instelling of firma vóór 10 Mei 1940 cou pons heeft gekocht (dus niet: ter incas so genomen) van een niet-ingezetene. mag zij die coupons wèl incasseeren. Immers in dat geval incasseert zij niet ten gunste van een niet-ingezetene, maar ten gunste van zichzelf. Een ln Nederland gevestigde firma of instelling mag ingevolge artikel 5 van den Deviezennoodmaatregel sedert 10 Mei 1940 zelfs geen coupons van een niet- ingezetene ter incasso nemen, ook niet al zijn de stukken hier gedeponeerd. Uitbetaling van chèques in guldens. De Deviezen noodmaatregel belet niet. dat chèques in guldens, uitsluitend in Nederland betaalbaar, voor den lOen Mei 1940 door een niet-ingezetene getrokken op een ingezetene en luidende op naam van of aan de order van een ingezetene, aan ingezetenen worden uitbetaald. Dit geldt ook voor cheques, getrokken aan de order van een niet-ingezetene. doch vóór den lOen Mei 1940 aan een ingezetene ge ëndosseerd. Ten aanzien van de vraag, of het ver bod van den Deviezennoodmaatregel ook geldt voor gevallen, dat voor rekening van niet-ingezetenen (byvoorbeeld Ne derlanders, die ln het buitenland ver toeven) door een bank of bankier perio dieke uitkeeringen worden gedaan aan ingezetenen (b.v. in Nederland verblijf houdende familieleden) heeft de Bank een bevestigend antwoord gegeven. Aan het verleenen van een voorloopig voorschot door de bankinstellingen aan de betrokken begunstigden wordt echter door de bepalingen van den Deviezen noodmaatregel geen hinderpaal in den weg gelegd. DIEFSTAL VAN DEKENS VOOR DAKLOOZEN. De politie heeft aangehouden en in bewaring gesteld, den 26-jarigen H. van N., die ten nadeele van het Comité tot hulp aan dakloozen een drietal dekens en twee overalls en ten nadeele van het rijk een tentzeil en en aantal militaire uitrustingsstukken heeft gestolen. De man bood zich bij het comité aan om te helpen bij het uitreiken van goede ren aan menschen die dakloos geworden waren en maakte van deze gelegenheid misbruik om ten nadeele van deze ge dupeerden de goederen te stelen. De Com; zoekt oni h {Na ge no de op Ia: ber van ruimde k woonplai gcsllcnlv, haar ver; trokken, hebber Lcu med< als beëindigd beschouwd wor den. Met groote erkentelijkheid memoreert de commissie de medewerking, welke zij bij de voorbereiding en uitvoering der evacuatie ullcrwegc heeft mogen onder vinden, WeJ zeer in liet bijzonder gaat baar dunk uit naar dc autoriteiten en in gezetenen der vluchtoorden, die zonder uitzondering de geëvacueerde bevolking een' ontvangst hebben bereid, de beste Nederlandsche tradities waardig. Tot groote voldoening stemt ook, dat het vervoer der geëvacueerden, ondanks dreigend gevaar, vrijwel zonder ongeluk ken is vcrloopen. Door den gang der krijgsverrichtingen hebben dc transporten over dc groote rivieren hun bestemming niet kunnen hereiken. Nochtans is ook hier, dank zii de medewerking van ge meentebesturen en bevolking, binnen hel kader van het mogelijke nog een redelijke huisvesting verkregen kunnen worden. Een van dc commissarissen afvoer bur gerbevolking heeft van de geëvacueerden gezegd: „de Voorzienigheid heeft over hen gewaakt". Dc commissie maakt dit woord lot het hare. Het verloop had zoo geheel anders kunnen zijn. Daarvoor past ons allen groote dankbaarheid. DOODELIJK ONGEVAL Vrijdagavond rijn te Rotterdam een aut en motorfiets met elkaar in botsing gekomen. De auto werd bestuurd door den heer P. v. d. E. uit Den Haag, op de motorfiets zat de 48-jaglge mr. D. B. W. Postma, advocaat te Hlllegers- berg. Laatstgenoemde ls Zaterdagmid dag aan de gevolgen overleden. DOODELIJK ONGELUK TE HILVERSUM. Op den hoek van de Emmastraat en het Achterom te Hilversum heeft een aanrijding plaats gevonden tusschen een militairen vrachtauto en een fietser, doordat laatstgenoemde plotseling den weg overstak. Het slachtoffer ls met een hersen schudding naar een van de ziekenhui zen vervoerd, kort daarop is hij over leden. MEISJE DOODGEREDEN. Op den Rotterdamscheweg te Delft is Vrijdagmiddag het driejarige meisje, M.A.W., wonende te Delft, door een vrachtauto aangereden. Het kind werd zwaar gewond en is kort na aankomst ln het ziekenhuis overleden. MINIMUMPRIJZEN ZOETWATERVISCH Het rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van 1 Juni voor een aantal zoetwatervisch-soorten minimumprijzen zyn vastgesteld. Deze prijzen hebben betrekking op de aflevering door de visschers aan hun directe afnemers, waarmede in het by- zonder handelaren in zoetwatervisch worden bedoeld. Het maakt daarbü geen verschil, of de visch voor het binnenland dan wel voor export wordt bestemd. De pry zen zullen in de dagbladen wor den gepubliceerd. ROOF EN PLUNDERING IN DE PEEL. Ook in het Paalgebied doen zich ln geëvacueerde streken plunderingen voor; zelfs voor het berooven van gesneuvel den ontzien zich dergeiyke schuimers niet. In Roermond zyn reeds 40 en in den Bosch 30 van dergehjke onverlaten opgesloten. WEER EEN HANDGRANAAT ONTPLOFT. Elfjarig jongetje het slachtoffer. Donderdagavond omstreeks 7 uur heeft een 11-jarig jongetje te Dordrecht aan den Straatweg een niet ontplofte handgranaat gevonden. Uit nieuwsgierigheid probeer de het kind het gevaarlijke voorwerp met een nijptang open te maken, wat hel nood lottig gevolg had, dal de granaat ont plofte. Het jongetje was op slag dood. RUIMERS, DIE SCHUIMERS BLEKEN. Te Rotterdam zijn weer een viertal puinruimers, die ten nadeele van den Slaat blikken vleescb gestolen hadden en ook allerlei andere artikelen van ande ren, door den politierechter tot 6 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Twee anderen, die veel schoenen gesto len hadden een ervan stond met de ge stolen schoenen aan terecht zullen door den kantonrechter worden berecht. Ze werden onmiddellijk gevangen ge nomen. Aloude traditie opgeschort. In verband met de huidige omstandig heden heeft, de burgemeester van Oot- marsum het houden van groote brui loften, die op het Twentsche platteland een. aloude traditie zijn, niet wenscheiyk geacht. Hy heeft, in verband hiermee, een bekendmaking tot de ingezetenen gericht en zegt daarin o.a.: Wel kan ik goedvinden dat het brui loftsfeest tot den naasten familie- en burenkring beperkt blyft, echter onder restrictie dat geen grooter aantal dan max. 30 personen of in uitzonderings gevallen cloor mij te bepalen aantal tot de bruiloften wordt toegelaten. PAARD ZORGDE ZELF VOOR DE DEMOBILISATIE. Na eerst drie soldaten gered te hebben Tijdens de afkondiging der voormo bilisatie op 23 Augustus 1939, werd by den landbouwer Oomen te Bavel een paard gevorderd, dat dienst moest doen in het Nederlandsche leger. Het paard kwam ongeveer 100 KM. van zyn haard stede in het Oostelijk deel van Noord- Brabant terecht en zag van den dag der vordering zijn eigenaar en stal niet meer terug, aldus de „Vooruit". Op den eersten Pinksterdag heeft het ird drie militairen gered, door hen j someren tot aan Dorst by Breda in a ren te verplaatsen. Hier zakte het r 'ii(geput ineen en werd in een wei- d ~'"s den weg neergelegd, terwyi militairen wegens ïyfsbehoud verder esten vluchten. n de weide is de achtergeblevene weer op .verhaal gekomen. Het is toen ei- gelegenheid naar zijn haard je '•uggeloopen, waar het trouwe re 5 vroeg in den ochtend aan de fderij van den landbouwer Oomen i meldde, door zich rustig naar zyn uutfe box te begeven, die sedert het ver trek van „bles" had leeg gestaan. De landbouwer was zeer verbaasd en verbiyd zijn trouwen makker weer in zyn stal te kunnen aantreffen. Hij deed hiervan aan het politiebureau te Gin- neken onmlddeiyk aangifte om zoo mo gelijk in het bezit te mogen biyven van zijn paard, dat zyn dienstplicht nu im mers had vervuld! Verboden Ingevolge de distributie van koffie en thee Vergunning van de Meelcentrale noodig. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in oorlogstijd brengt over de distributie van koffie en thee aan be langhebbenden ter kennis, dat zonder vergunning van de Meelcentrale verbo den is: 1. Het branden van koffie. 2. Het vervoeren en afleveren van ruwe (ongebrande) koffie. 3. Het verpakken van thee in eenhe den kleiner dan 10 kg zonder vergun ning van de Meelcentrale. 4. Het vervoeren van thee in verpak kingseenheden van 10 kg of meer. 5. Het bereiden van koffie-extract en'of producten, waarin koffie is ver werkt. Al degenen, die nog niet in het bezit zyn van zoodanige vergunningen, moe ten zich onverwyld schriftelijk bij de Ned. Meelcentrale. Riouwstraat 186, Den Haag, aanmelden, onder vermelding hunner voorraden koffie en thee. AF6LACHTEN EN KIPPEN Pluimveecentrale kan ze opkoopen. Met het oog op de veevoederpositie is het niet mogelijk den geheelen pluim veestapel in tact te houden. Als in Au gustus, September en October veel oude kippen opgeruimd worden, zijn de in het voorjaar geboren kuikens inmiddels uitgegroeid tot volwassen kippen en ne men dan de plaats in van de opgeruimde hennen. De voedertoewijzingen voor legkippen zyn op het oogenbljk kleiner geworden. De regeling van de voedertoewijzingen voor het in 1940 geboren pluimvee is dezelfde gebleven. Dit beteekent, dat de dieren, welke anders tot het najaar wor den gehouden, een paar maanden vroeger voor een goed deel van de hand moeten worden gedaan en dat de in 1940 geboren dieren op normale wyze kunnen worden ge houden. Ten einde een regelmatige afzet van slachtpluimvee zooveel mogelyk te bevorderen zal de N.C. EP. in vrieinrichtlngen geplaatste geslachte kippen op bepaalde voorwaarden koopen. De prijs per Kg. geslacht gewicht wordt voorloopig vastgesteld voor de le soort op 0.08 per Kg., voor de 2e soort op 0.53. De inkoopsprijs, die de ge- vogeltehandelaar by deze verkoopsprys kan betalen, is ten minste 0.40 per Kg. levend gewicht. Tusschenhandelaren, die de kippen veelal by de boeren opkoopen en aan de gevogeltehandelaren afleve ren, kunnen by een verkoopsprys van 0.40 ten minste een prijs van 0.35 Eer Kg. levend gewicht besteden by in- oop van de pluimveehouders. TABAKSFORMULIEREN BIJ DE K. v. K. Verzoeken om inschrijving by het Ryksbureau voor Tabak en Tabakspro ducten dienen uitsluitend te geschieden op daartoe bestemde formulieren, welke van 5 Juni af bij de Kamers van Koop handel en Fabrieken verkrijgbaar zyn. Eveneens zijn dan by deze Kamers verkrijgbaar de formulieren voor de ver plichte voorraad-opgaven van onbe werkte tabak, benevens de wekeiyks in te dienen afleveringsstaten voor tabaks producten. WERKLOOZE ZEEMILICIENS MOETEN ZICH MELDEN. De regeling, dat zy. die zyn gedemobi liseerd of op eigen initiatief naar hun haardsteden zyn teruggekeerd en die geen loongevenden arbeid hebben, zoodat zy gedwongen zyn zich om steun aan te melden en die niet aannemelyk kunnen maken, dat zy voor 8 Juni loonenden ar beid kunnen verkrijgen, door den burge meester in werkelij ken dienst moeten worden geroepen en onverwyld moeten worden gedirigeerd op de depots, geldt eveneens voor de zeemiliciens Allen, behoorende tot de zeemilitie, die terugkeeren, moeten zich melden by: 1. het Marinedepot Rotterdam, Mu seumplein 1( voorzoover zy met groot verlof van het depót of van het depót Oudenhoorn zyn vertrokken; 2. het Marinedepót Den Haag, Koning straat 3, voor zoover zy met groot verlof vertrokken van dat depót; 3. het Marinedepót Amsterdam, Mari nekazerne. voor zoover zy met groot ver lof vertrokken van het depót, van IJ mui- den of van Den Helder. Militairen der zeemacht, voor zoover zy met groot verlof vertrokken Van de de póts vaartutgendienst Rotterdam of Am sterdam, keeren in het bovenbedoelde ge val op die depóts terug. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN WANNEPERVEEN. Met ingang van 15 Juni a.s. is benoemd tot burgemeester van Wanneperveen de heer P. K. Roege, commies ter secretarie te Dalfsen. De nieuwe burgemeester is een zoon van den onlangs afgetreden burgemeester en volgt dus zyn vader op. Hy is tal van jaren op de secretarie van Dalfsen werkzaam geweest. De heer Roege die thans 38 jaar oud is, behoort tot de Chr. Hist. Unie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3