BINNENLAND Wat de Opperbevelhebbel bekend maakt De toestand van Legeronderdeelen WOENSDAG 22 MEI 1940 PAG i Spoorwegdirectie dankt het I personeel De directie van de Ned. Spoorwegen heeft in een dienstorder het geheele personeel haar warme erkentelijkheid betuigd voor de schitterende plichtsbe trachting en toewijding gedurende de laatste dagen betoond. „Wij herdenken aldus de directie met eerbied en dankbaarheid hen, die bij de uitoefe ning van hun plicht het leven lieten. Wij spannen, in loyale samenwerking met de Duitsche autoriteiten, onze uiterste krachten in om het bedrijf der Ned. Spoorwegen over het geheele net weer zoo spoedig mogelijk te doen func- tionneeren. Wij rekenen aldus de onderteeke naars, de heeren Goudriaan, Hupkes en Rljckevorsel hierbij op uw volledige medewerking, zdoals gij kunt rekenen op de voortdurende zorg, welke wij zul len blijven wijden aan de belangen van het geheele personeel". Hulpverleening-comité's Valkenburg en Grebbe. Op initiatief van den commissaris der Koningin in de provincie Utrecht heeft zich een commissie gevormd, die tot taak heeft de organisatie en coördinatie van de hulpverleening voor het gebied in de nabijheid van den Grebbeberg. voor zoover gelegen in de provincie Utrecht. Voorzitter der commissie is de oud- burgemeester van Rhenen. Voor Valkenburg (Z.-H.) zijn te Lei den en in omliggende gemeenten steun- comité's opgericht. LUIT.-KOLONEL J. A. MUSSERT. f- In den strijd bij den Moerdijk is 14 dezer gevallen de commandant van het korps pontonniers en torpedisten, luit.- kolonel J. A. Mussert. Overste Mussert was een broer van Jr. Mussert. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Sociale Zaken, maakt bekend, dat de kampen voor mannelijke en vrouwelijke werk- looze jeugd, de internaten voor dienst bodenopleiding, de centrale werkplaatsen, de vakcursussen en de werkobjecten voor jonge werkloozen, alsmede de arbeid der jeugdregistratie, zoo eenigszins mogelijk, op den ouden voet moeten worden voort gezet. Indien zich ten aanzien van deze voortzetting moeilijkheden mochten ▼oordoen, gelieven de organiseerende instanties zich te wenden tot de betrok ken af deeling van het departement van Sociale Zaken, Bezuidenhout 65. Amsterdamsche Burgerwacht Wordt ontbonden. De Amsterdamsche burgerwacht wordt zoo spoedig mogelijk ontbonden. De leden zijn ontslagen van hun verbinte nis en de officieren van hun eed. r De Maastunnelwerken Op zeer bescheiden schaal hervat. De Maastunnelwerken te Rotterdam hebben van de gebeurtenissen van de vorige week niets te lijden gehad. Noch het land-, noch het riviergedeelte heb ben ook maar de geringste schade op- geloopen. Op zeer bescheiden voet zijn thans de werkzaamheden hervat. UITSTEL VAN AANBESTEDINGEN. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de vanwege *iet ministerie van Waterstaat te houden openbare aanbestedingen van werken van den Rijkswaterstaat en de Zuider zeewerken. welke zijn aangekondigd op dagen, vallende na 9 dezer en vóór 15 Juni worden uitgesteld. ALG. NED. VERBOND. De voorzitter van het hoofdbestuur van het Alg. Ned. Verbond, de heer P. J. de Kanter, heeft het voornemen te kennen gegeven binnenkort zijn functie neer te leggen. De heer De Kanter is thans 72 jaar oud. Als opvolger wordt de Leidsche hoogleeraar prof. dr. J. de Vries genoemd. Buitenlandsche journalisten Getroffen door den normalen 7 gang van zaken. Een groep Berlijnsche Journalis- - ten heeft, op uitnoodiging van de persaf deeling van de Rijksregee- - ring, het ministerie van Buiten- - ïandsche Zaken en het O.K.W., een bezoek gebracht aan Neder land. Bezichtigd zijn Tilburg, Rotterdam, Den Haag en Scheveningen en gisteren vertoefde het gezelschap in de hoofd stad. Op de heenreis zijn de Peelverster- kingen en o.a. de bruggen over de groote rivieren in oogenschouw genomen. He den, op de terugreis, zal de Grebbelinie worden bezocht. Te Amsterdam hadden zich bij het gezelschap gevoegd Oberstleutnant dr. Blau van het O.K.W., Legatierat Rasche, de heer von Schimpff en dr. Eigh van het Propaganda-ministerie. Onder de journalisten bevonden zich drie Amerikaansche journalisten, name lijk van United Press. Associated Press en de New York Times, twee Japansche journalisten van het bureau Domei, een Finsche, een Hongaarsche en een Spaan- sche journalist. De buitenlandsche journalisten waren zeer getroffen door het feit, dat het nor male leven in Nederland, zoowel in de kleinere gemeenten op het platteland, als in de groote steden, weer een vrij wel normaal aanzien heeft. Over het al gemeen vonden de buitenlandsche be zoekers het land van een groote schoon heid. Vooral de oude stad Amsterdam en in het bijzonder de binnenstad, hadden de groote belangstelling van de bezoe kers. PLAATSELIJKE V.V.V.*S Het bestuur der Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer verzoekt alle plaatselijke V.V.V.'s in Nederland, voor zoover zij dit nog niet gedaan hebben, hun personeel ter beschikking te stellen van de plaatselijke overheid voor het verrichten van diensten. GEDENKTEEKEN VOOR MEVROUW J. VISSER-HOOFT. Blijkens een oproep in de Mei-afleve ring van het tijdschrift van het Aard rijkskundig Genootschap heeft een com missie met mr. J. J. Crantz, Gr. Wete ring 31 te Rotterdam, het voornemen een gedenkteeken te stichten voor mevr. J. Visser-Hooft, de bekende alpiniste en reizigster in de Karakorum-gebieden, die op 18 September van het vorige jaar te Ankara was overleden. Een aantal vereenigingen en organisaties steunen den oproep. 26 Mei een nieuwe voedertoewijzing. Spoedig een inventarisatie te verwachten. Het rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Met ingang van heden is alle aFeve- ring van veevoeder aan veehouders ten strengste verboden. Ook op witte bestel bonnen mag geen veevoeder worden af geleverd. Handelaren in veevoeder zijn evenwel verplicht de in hun bezit zijnde bestelbonnen tot nader aankondiging te bewaren. Met ingang van 26 Mei 1940 zal een nieuwe voedertoewijzing worden vastgesteld. Op korten termijn kan een inventari satie van bij handelaren en mengvoeder fabrieken aanwezige voorraden worden verwacht. Het rijksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd maakt ver der bekend, dat al degenen, die zijn be last met de uitvoering van de landbouw- inventarisatie. te houden van 14-26 Mei 1940, wordt medegedeeld, dat deze in ventarisatie is stopgezet. Binnenkort zal nl. een nadere aankondiging geschieden, wanneer de inventarisatie zal worden gehouden. Opleving tuinbouw Dan ook weer Duitsch materiaal. Indien de export van tuinbouwartike- len zou gaan toenemen met name voor Duitschland, verwacht men in tuinbouw- kringen tevens toeneming van den in voer uit Duitschland. Immers, Duitschland levert verschil lende bestrijdingsmiddelen voor plan tenziekten aan de tuinders, glas en ijzer voor den Westlandschen kassenbouw en steenkool voor de verwarming der Westlandsche bedrijven. Misschien herwint het Westland dus in de nabije toekomst weer zijn eere naam van „Europa's groenteschuur". Bloemen. Ook de bloemisterij, welker producten op de binnenlandsche markt niet kun nen worden verwerkt, ziet in Duitsch land weer een nieuw afzetgebied. Ver wacht worden betere prijzen en geen vernietiging meer van het product. De binnenlandsche handel ligt nage noeg geheel stil, wegens het gebrek aan transportmiddelen. Hopelijk zal echter weer zeer spoedig het transport op normale wijze kunnen plaats vinden. In- en uitvoerverboden Het Departement van Financiën ves tigt de aandacht van de belastingamb tenaren op de omstandigheid, dat in voerverboden, uitvoerverboden, contin- genteeringer., monopolies en clearing op den bestaanden voet blijven werken. Waardeherleiding in Nederlandsche munt bij in- en uitvoer geschiedt op nor male wijze. Hierbij vindt de omrekening van de Rijksmark bij aangifte naar dag waarde plaats volgens de laatst bekende clearingkoers en bij aangifte volgens koopprijs naar den clearingkoers op den dag van koop. Indien het publiek voor belastingdoel einden dient te beschikken over bank gelden, kunnen de ontvangers verklarin gen afgeven nopens aan hen verschuldig de bedragen. Rijksbureau voor metalen Het Rijksbureau voor metalen, tot dusverre gevestigd te Rotterdam, is voorloopig ondergebracht bij het Depar tement van Handel, Bezuidenhoutsche- weg 30, 's-Gravenhage. In verband met de buitengewone om standigheden is ingesteld een commis sie ad hoe bestaande uit de heeren: ir. M. H. Damme, D. C. Endert Jr. en ir. G. A. Kessler. Deze commissie zal het De partement van advies dienen over be langrijke aangelegenheden, de ijzer- en staalindustrie betreffende. Het boven genoemde bureau zal voorts optreden als secretariaat van deze commissie ad hoe. Een analoge regeling voor de niet- ijzerhoudende metalen is in voorberei ding onder leiding van ir. A. Groothoff ten kantore Prinsessegracht 21, 's-Gra venhage, telefoon 115992 en zal zoo spoe dig mogelijk bekend worden gemaakt. DE MOEILIJKHEDEN VOOR DE BEDRIJFSAUTOHOUDERS Men meldt ons. dat de Bond voor Be drijf sautoverkeer in Nederland (BBN.) te 's-Gravenhage, Groot Hertoginne- laan 16, tel. 390010, een specialen inlich tingendienst heeft ingesteld, teneinde de bedrijfsautohouders (goederen- en per- sonenvervoerders) van voorlichting te dienen ter zake van de oeconomische moeilijkheden, welke zich in het auto verkeer voordoen. Men wende zich dus met zijn moeilijk heden tot bovengenoemden dienst. De belangen van landbouw en veeteelt De directeur-generaal van den Land bouw maakt bekend, dat alle onder de directie van den landbouw ressortee- rende diensten hun gewonen arbeid dienen te blijven verrichten en met alle hun ten dienste staande middelen de bevolking moeten ter zijde staan. Het landbouwonderwijs dient op de gewone wijze te worden hervat. De landbouwvoorlichtingdsient dient er voor te zorgen, dat de bodemproductie niet alleen intact blijft, maar zoo sterk mgelijk worden gestimuleerd. Het Is dringend noodzakelijk, dat de hand wordt gehouden aan de verplich ting tot aangifte van de in de Veewet genoemde besmettelijke ziekten. Zooals bekend, bestaat deze verplichting niet alleen wanneer een besmettelijke ziekte is vastgesteld, maar ook, wanneer het vermoeden van besmettelijke ziekte be staat. De inspecteurs van den veeartse- nijkundigen dienst geven »oo spoedig mogelijk alle feiten en omstandigheden op, waaruit gevaar voor den gezond heidstoestand van den veestapel kan voortvloeien. Medegedeeld wordt, dat de Ryksseruminrichting en het Staatsvee- artsenijkundig onderzoeksinstituut nor maal werken, zoodat aan alle aanvragen om sera en entstoffen kan worden vol daan. Overproductie van groenten Uitvoer naar Duitschland De „Haagsche Courant" heeft van den heer J. Barendse, voorzitter van den Bond Westland vernomen, dat er giste ren een regeling tot stand is gekomen, ingevogle welke alle producten van den tuinbouw, die voor binnenlandsch ver bruik niet noodig zijn, uit de markt ge nomen en naar Duitschland gezonden zullen worden. Ook de producten, die in het binnenland geen kooper vinden zul len in het vervolg uitgevoerd worden. Bovenstaande regeling geldt in het al gemeen voor sla, bloemkool, tomaten, komkommers en peen. De heer Barendse wees er op, dat een en ander mogelijk is zonder de groen- tenvoorziening in ons land te schaden. DIEF GEARRESTEERD. Bij het ruimen van het puin had hij zich het een en ander toegeeigend. De Schiebroeksche politie heeft den 28-jarigen J. H., uit Schiebroek, in ver zekerde bewaring gesteld. De man was met een aantal andere arbeiders belast met het opruimen van een ingestort huis aan de Hoofdlaan. Hoewel deze werk zaamheden onder toezicht geschiedden, had hij toch kans gezien eenige gouden en zilveren voorwerpen, alsmede een portemonnaie met geld, welke aan de eigenaars van het ingestorte pand be hoorden, in zijn laarzen weg te smokke len. Toen de diefstal werd ontdekt en de politie er toe overging den arbeiders te fouilleeren, pakte de dader een fiets en sloeg op de vlucht. Hij werd echter spoedig gegrepen. NED. ZONDAGSCHOOLVEREENIGING. Het bestuur der Ned. Zondagschool- vereeniging (N.Z.V.) deelt rr.ede. dat alle aangekondigde conferenties tot nader order worden uitgesteld. RUBBERVOORZIENING. Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart heeft bekend ge maakt, dat importeurs en wederverkoo- pers van auto- en motorr' leibanden onmiddellijk hun afleverirTjp 5 ter, af gesloten per gisteren a >- 'ksbu- reau voor rubber mor - 2 $1- hilkaarten zijn ditm rc^ rl. Verder is een over h A) V raad verplicht. Ha' w#\ ,>n latex dienen omgjv V S*7, ige specificatie met e_ .un in Nederland aanwezig iLan het Rijksbureau voor ruh' Au te zenden. Idem de houders vaVi (bijv. Veemenl van rubber en latex, die tevens de eigenaren van die voorraden moeten opgeven. OPRUIMEN VAN MIJNEN. Opdracht aan personeel. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, in overeenstemming met den Duitschen bevelhebber in Nederland, draagt aan het personeel der 1 compag nie pionieren, dat de mijnen heeft ge legd in de omgeving van Berendal, Doesburg ën Dieren, op, zich onverwijld te begeven naar de Koning Willem Hl- kazerne te Apeldoorn, aangezien hun diensten bij het opruimen der mijnen dringend noodig zijn. Ook de vrachtwa gen, waarop zich oun. de administratie en de teekeningen dier mijnenvelden bevinden, moet onverwijld naar de Ko ning Willem Hl-kazerne te Apeldoorn gaan. HOUDERS VAN BINNENSCHEPEN. In overleg met den Duitschen bevel hebber in Nederland wordt bekend ge maakt: Het is zoowel in het belang van het verkeerswezen als zoodanig als van de binnenvaart, dat de houders van bin nenschepen zoowel behoorende tot de wilde vaart als zij. die geregeld deelne men aan beurtvaart, relatievaart, enz., voor zoover deze schepen nog in bruik- baren staat verkeeren, zich ten spoe digste melden bij de dichtstbijzijnde be vrachtingscommissies of hun agent schappen. Officieele berichten Vreemde onderscheidingen. Bij KB. is aan de na te noemen per sonen verlof verleend tot het aannemen van de achter hun namen vermelde vreemde eereteekenen: mr. A. van der Deure, lid van Gedep. Staten van Gelderland, te Bennekom (gem. Ede), dat van het Kruis van Ver dienste van de Orde van den Duitschen Adelaar eerste klasse; mr. K. F. O. James, burgemeester van Gouda, dat van commandeur der Ko ninklijke Orde van den Phoenix van Griekenland; H. Chr. Nijkamp, wethouder der ge meente Enschede, dat van de Orde van den Heiligen Gregorius den Groote van den Heiligen Stoel; Het personeel van het bewakingsvaar tuig P. V. 36 verkeert in goeden welstand. Kapitein Bach üeelt mede, dat het per soneel van de le, 2e en 3e afdeeling van de 5e vliegtuiggroep van het 2e lucht vaartreglement, behoudens de reeds aan de familie opgegeven verliezen, zich in goeden welstand „e Rijswijk (Z.-H.) be vindt. De volgende legeronderdeelen bevinden zich in goeden welstand: De manschappen op de eilanden Vlie land, Terschelling en Ameland. Personeel van de eerste en tweede batterij Lu. A. onder de kapiteins Westra en Smeding te Anna Paulowna. Personeel van den gas dienst der stel ling Den Helder. Het eerste en tweede eskadron van het eerste regiment huzaren te Haarzuilen. Tweede sectie van de 28ste compagnie mortieren te Dordrecht. 2H dep. Lu. A. te Egmond aan Zee. Eerste en tweede sectie van 12 m.c. vroeger gelegerd te Moerdijk, thans te Abbenbroek en Zuidland op Voorne Putten. Eerste mitrailleurcompagnie der eerste divisie, thuisbehoorend te Loosduinen, thans te Delft. Van deze compagnie zijn gesneuveld sergeant Th. H. Keyzer en korporaal J. van 't Zelfde. In het ge meente ziekenhuis Zuidwal te 's-Graven hage bevinden zich de gewonde sergeant A. A. Fresco en korporaal A. van der Kolk. Hun toestand gaat vooruit. Het personeel ingedeeld bij m.c. Hl 39 RJ. te Rotterdam, met uitzondering van den eersten luitenant K. H. Groensmit (vermist) en de soldaten C. B. J. Baren - dregt en J. J. van Klaveren (gesneuveld). De commandant van 3213 RA. kamvw2 officieren, onderofficieren, kor poraals en manschappen bevinden zich in goeden welstand te Abbenbroek, Zuid- Holland. Personeel aan boord van Hr. Ms. La- man de Vries en de mariniers van de marine kustwacht post van Oostmahorn in Friesland te West-Terschelling. 1/14 R.A. voorheen gelegerd te Eder- veen, thans te Jutphaas. Vermist worden de opperwachtmeester Kersen, de dpi. kleermaker Bennik en de schoenmaker Berends. De vermisten zijn waarschijn lijk nog in leven. 7e compagnie, 17e depot bataljon in Den Haag. Een vermiste, de dpi. van Don gen. Res. tweede luitenant Valkenburg van het derde bataljon van het IBe reg. inf. bevindt zich met zijn personeel te Soest. 18e batterij luchtdoelartillerie te IJmuiden. Staf van 13 RJ. te Spijk by Gorcum. Vermist wordt de eerste luitenant Kalse. Hij bevindt zich waarschijnlijk nog in leven. De tirailleurs gelegen te Rhederbrug bevinden zich in Den Oever. De officieren, onder-officieren, korpo raals en manschappen van den Krijgs raad van het derde legercorps, onder commando van kapitein Kapteyn, bevin den zich in goeden welstand te Meer kerk. Het personeel van de volgende leger onderdeelen bevindt zich in goeden wel stand. Depot intendancetroepen in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Twee de compagnie, eerste bataljon tweede re giment infanterie. Mitrailleurscompagnie eerste bataljon 34 RJ.: allen in leven. Militaider der 24ste afdeeling artillerie, vroeger gelegerd te Werkendam, bevin den zich allen behouden te Gorkum. De verkeexstroepen groep Merwede. ge legerd in de Willemskazerne te Gorkum verkeeren allen in den besten welstand. De commandant van 1-3-25 RJ. deelt mede dat allen van zijn onderdeel in goe den welstand zijn. De luit.-kolonel J. H. Sar deelt mede, dat de staf van het 2e luchtvaart-regi ment, voorheen gelegerd te Zeist, zich in goeden welstand bevindt. Staf 1-28 RX geen gesneuvelden. De commandant van het le eskadron pantserwagens maakt bekend dat alle officieren en onderofficieren zich in goe den welstand bevinden respectievelijk te 's-Gravenhage, Frederikskazerne, en te Badhoevedorp bij Schiphol. Kapitein-adjudant A. Rosmüller van de SR.OJ. deelt mede, dat de leerlingen van de S.R.OJ. en S.R.O.MA. van deFebruari- ploeg 1940, alsmede de officieren, onder officieren en het overige personeel ,van genoemde inrichting, die zich voor het uitbreken van den oorlog te Bredr. en Kampen bevonden, zich thans allen in goeden welstand te Haarlem bevinden, in het Concertgebouw en in het gebonw van den Haarlemschen Kegelbond. De commandant van de verbindings- afdeeling staf 1 regiment jagers, luite nant van den Berg, deelt mede dat deze afdeeling geheel ongedeerd is gebleven. De compagnie mortieren van het 15e regiment infanterie kapt. B. Maat, de 15e pantserafweer compagnie, le luit. P. W. van Toer, de verbindingsafdeeling van het 15e reg. infanterie kapt. E. Struik, en het bureau-personeel van den staf 15 RJ. luit.-kol. de Bok, zijn allen zon der uitzondering in welstand in Jutphaas bij Utrecht aangekomen, allen waren voorheen gelegerd in Woudenberg. Kapitein Maat, commandant van de 15e compagnie mox*tieren 15 RJ., deelt mede dat alle officieren, onder-officieren en manschappen ongedeerd zijn. Zij be vinden zich m de Ned. Herv. school te Jutphaas. De officieren, onder-officieren, korpo raals en manschappen van den staf van hEt artillerie-regiment bevinden zich te Zwammerdam in goeden welstand. Het is voorts noodzakelijk, dg vrachtingscommissies letter en: van de bevrachtingsboekjes en bewijzen die uitgegeven zijn, ci opzenden naar het Centraal Bu- de Statistiek. Secretariaat bevrachtingscotq Het secrettariaat van de bevrj; commissie te Rotterdam wordt j in het gebouw van de Nieuwe H koophandel te Rotterdam. In verbayd met de verkeerd heden in de stad wordt het seq tot nader bericht tijdelijk p Koemarkt no. ld te Schiedaa 68159. Met de leiding van het sea blijft belast de heer P. J, F. a LEVERING VAN INTENDAÏ GOEDEREN. De Opperbevelhebber van Zeemacht deelt in overeenstem den Duitschen bevelhebber l land, mede, hat alle werkzaam afleveringen ingevolge overtj voor de levering van intendancq aan de centrale magazijnen i taire kleeding en uitrusting, ai vóór het intreden van den oq stand, onmiddellijk moeten wq staakt. Dit betreft zoowel de ge de gedeeltelijk gereede goederei De Opperbevelhebber van I Zeemacht maakt in overeeru met den Duitschen bevelhebbe derland nog het volgende beker Militairen der Koninklijke Mj op eenige wijze zijn afgeraakt, hebben verwijderd van het q waartoe zij behooren, dienen i spoedigste te meiden bij de sche maritieme autoriteiten eri a. zij die behooren tot de Std Den Helder bij den commanda het wachtschip aldaar. b. zij die behooren tot de j Holland bij den commandant! rinekazerne te Amsterdam of i mandant der maritieme midi Rotterdam, gebouw Unilever, 1 plein 1. J H. J. de Jager, hoofdambt^ begrafenissen van de Ned. fli Diaconie, te Nijmegen, dat vanr van St. Sava, Ve klasse, van Z# mevr. de wed. L. M. J. A. Sijl boren Bresson, president-comi van de N.V. „Rotterdamsch Nia te Wassenaar, dat van ridder dr orde van België; P. A. van der Kind, te Am stad van ridder in de Kroonorde m J. van Ziil, brigadier van 's-Gravenhage, de .Deutsche K medaille", verbonden aan de P den Duitschen Adelaar; x F. van der Sloot, veldwacht meente Nijkerk, de .Deutsche medailleverbonden aan de den Duitschen Adelaar. Departement van Waten Bij Kon. besl. is wegens hui vol ontslag verleend aan Mej. M. Waterreus als commies bj| partement van Waterstaat, f Technische Hoogescho^ Bij Kon. besl. is aan G. Hf Aken, op zijn verzoek, eervif verleend als lector aan de Tl Hoogeschool te Delft. OPHEFFING INV OER VER GIJl^ Het Departement van Hantkti heid en Scheepvaart deelt f ontheffing wordt verleend vai plichtingen, voortvloeiend uit i noodwet 1939. Dientengevolge van de goederen, waarvoor J deze wet tot dusver vergunnlaj Alg. Ned. Invoercentrale werdP thans zonder bedoelde vergunf1 nen plaats vinden. rs DC Uitbetaling van de kostfï vergoedingen jj Bekendmaking van het Dejwj^ van Defensie. Het departement van maakt, in overeenstemmii den Duitschen bevelhebber derland, het volgende bel De burgemeesters behoor het uitbetalen van de kostvft, vergoedingen door te gaaape er Vele personen, aan wie deo.3 nersvergoeding is toegekend^ zich thans in een andere gen* waar zij vroeger vergoeding csti Dezen zullen zich veelal tot meester van hun verblijfplaat, om uitbetaling van vergoedi"1 gemeester kan daartoe overgi langhebbenden voldoende du ken, dat zij recht op de verg( ben. Hij dient dergelijke per te wijzen, dat wie zich in di eerlijkheid of misbruik van schuldig maakt, streng g« worden. De burgemeester, diej taling doet, moet den burge: de gemeente, waar de uit voren plaats had, zoodra lichten. Ten aanzien van overledentf burgemeesters voorloopig veeri door met het uitbetalen van gen aan de verwanten. NaffflL ningen kunnen spoedig wordenE Burgemeesters-comptabelen*^ voor zoover noodig, geld ter ning ontvangen. Andere bu%st, kunnen op hun aanvraag een' ontvangen van 90 pet. van K11"1 hetwelk door hen is uitbetasïcrd niet met het departement VU is verrekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6