Mededeelingen van den Burgemeester DINSDAG 21 MEI 19-40 PAGlf LEIDEN EN OMGEVING Helpt de baldadigheid bestrijden! De Burgemeester vestigt de aandacht der geheele burgerij op het feit, dat her haaldelijk baldadigheden gepleegd wor den door jeugdigen. Deze bestaan o.a. in het beklimmen, beschadigen en vernie len van schuilloopgraven en zandzakken, het. aanraken en verdraaien soms ver nielen van de richtlampen op vlucht heuvels. Een ieder wordt verzocht bij het con- stateeren van dergelijk onduldbaar op treden daartegen op te komen en zoo spoedig mogelijk de politie te waar schuwen. De bedrijvers van dergelijke baldadig heden zullen opgesloten worden gedu rende langeren tijd. De schoolhoofden gelieven de aan dacht der leerlingen bij voortduring hierop gevestigd te houden. De Burgemeester van Leiden, A. v. d. SANDE BAKHUYZEN. VEERTIG-JARIG JUBILEUM J. H. BLOKPOEL. Heden is het 40 jaar geleden dat de heer J. H. Blokpoel, commies le klasse bij den stationsdienst op het station al hier, in dienst trad bij de H IJ.S.M. De heer Blokpoel die 21 Mei 1900 te IJmui- den als leerling-klerk in dienst trad, werd op 1 Nov. 1905 benoemd, tot com mies 2e kl. bij den stationsdienst, in welke functie hij op 15 Febr. 1913 naar Leiden werd overgeplaast, waar- hij op 1 Jan. 1915 bevorderd werd tot commies lste kl. bij den Stationsdienst alhier. De heer Blokpoel was eerst werkzaam op het plaatskaartenbureau en later op het bureau binnendienst voor regeling van den stationsdienst. DIEFSTAL UIT LEEGSTAAND HUIS. Door de politie zijn aangehouden de 22-jarige J. S., alhier en zijn 18-jarige broer H. S. te Den Haag, die zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal uit een huis te Valkenburg. A.S. VRIJDAG LAMMERENMARKT. De eerste in ons land. De directeur van den Markt- en Ha vendienst verzoekt ons mede te deelen, dat a.s. Vrijdag hier ter stede de eerste van de j aarlij ksche zes groote lamme- renmarkten zal worden gehouden. In den regel wordt de eerste groote lammerenmarkt op den voorafgaanden Maandag op Texel gehouden, doch door verschillende omstandigheden heeft deze gisteren geen doorgang kunnen vinden en zal de eerste markt aldaar eerst aan staanden Maandag worden gehouden. Leiden heeft dus a.s. Vrijdag de pri meur van de lammerenmarkten in ons land. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes, zn. v. Th. J. Herruer-M. Schipaanboord; Cornelis, zn. v. W. Webbers-G. v. Zeist; Willem Mat thias Maria, zn. v. H. L. Snijders-C. J. F. Stolwijk. Overleden: P. de Vries, hsvr. van F. H. O. Theunissen, 71 j.; J. Lut, hsvr. van J. H. Plan je. 52 j.; W. F. Veltkamp, m., 83 j.; C. Meijer, wedn., 81 j.; Th. P. v. Gijlswijk, zn., 41 j.; N. P. J. Kapteijn, hsvr. van H. J. Arentshorst, 58 j.; A. v. Heusden, m., 73 j.; J. M. Hendriksen, m., 41 j. Gehuwd: H. J. A. M. Beekman, jm., M. Th. A. Vreeburg, jd.; H. J. F. Heyman, jm.. S. W. A. Schouten, jd.; P. A. H. Bee- len, jm., M. W. v. Leeuwen, jd.; G. J. W. v. Niekerk, jm., J. M. H. Singelign, jd. KAMER VAN KOOPHANDEL RIJNLAND. Nieuwe inschrijving. N.V. Bouw-, Handel- en Exploitatiemaatschappij Stagar. Leiden, Rijnsburgerweg 125. Wijziging. N.V. Koninklijke Neder- landsche Fabriek van wollen dekens voorheen J. C. Zaalberg en Zoon. Lei den, Vestestraat 22. Nieuwe inschrijving. Ir. E. E. Bouw man. Instrumentenfabriek. Leiden. Garenmarkt 10. Opheffing. Consumptie-Ijsfabriek „La Milano". Leiden, Morschstraat 46. Wijziging. H. van der Boon. Lei den, Hoogewoerd 74. Handel in boter, kaas, eieren en vleeschwaren. Wijziging. Firma C. van Wieringen Jr. Alphen a.d. Rijn, Bruggestraat 3. .Boekhandel, drukkerij. De rechten ten aanzien van derden zijn gewijzigd. Wijziging. J. Ginsberg. Leiden. Kort Rapenburg 17. Universiteltsboek- handel en antiquariaat. Opheffing. Verkoopcentrale „Pla- wa". Voorschoten. Burg. Treubstraat 54. Grossier in knoopen; fabriceeren van stoftreksluitingen, e.d. Opheffing. G. Hillenaar. Leiden, Buys Ballotstraat 5. Timmer- en aan nemersbedrijf. NED. ZONDAGSCHOOLVEREENIGING. Het bestuur der Ned. Zondagschool- vereeniging (N.Z.V.) deelt mede, dat alle aangekondigde conferenties tot nader order worden uitgesteld. EXAMENS PONTSCHOOL. Voor het examen Steno-Typen in de Ned. taal. 130 lettergr. per min., afgeno men door den Alg. Stenografen-Bond (A.S.B.), slaagden: de dames M. P. de Boer, W. Gaykema. E. W. C. v. Haarlem, G. Henny, Noordwijk-Binnen, C. H. Kra'ntz, H. C. Piekaar, Leiderdorp, E. C. M. Post, G. F. Siemens, J. M. Simons, J. P. Valkenburg en de heer H. L. Hen driksen. Voor Kantooorstenograaf in de Ned. taal: de dames M. Carton, B. J. Nieu- wenhuis, Lisse, B. H. Swart. Idem in de Engelsche taal: Mej. E. Hesselink, Oegstgeest. Idem in de Duitsche taal. Mej. E. Hesselink, Oegstgeest. Voor machineschrijven diploma A: de heer G. P. v. Werkhoven, Oegstgeest. Voor machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur>: de dames C C. v. d. Baan, E. J. Deumer, Leiderdorp, A. P. P. M. v. Dooren, Roelofarendsveen, M. F. O. v. Dooren, Roelofarendsveen, A. C. J. v. Haasteren. C. A. v. d. Meulen, G. Meijer, P. A. v. Niekerk. Sassenhelm, F. H. v. Noort. M. Verhoeven, A. H. Ver meulen en de heeren J. A. Braakman, J. C. Keereweer, P. A. v. d. Noordaa. J. v. Weeren. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. Weest zuinig met gas en eleetrieiteit Al wie op gas en eleetrieiteit bezuinigt helpt mede, om zoo lang mogelijk met de kolenvoorraden van de Lichtfabrieken uit te komen en draagt er tevens toe bij om bedrijven en industrie zoo laag mo gelijk op gang te houden. Indien ook U hieraan wilt medewer ken, dan bewijst U daarmede uw mede burgers en vooral de arbeiders der in dustrieën in Leiden en Rijnland een grooten dienst. Hoe U op gas en eleetrieiteit kunt be zuinigen? 1. Sta vroeg op en ga vroeg ter ruste. 2. Beperk uw kunstverlichting tot het uiterste. 3 Gebruik zoo weinig mogelijk gas en eleetrieiteit voor verwarming. 4. Neem bij het koken op gas de vol gende regels in acht: a. Zet de aardappelen met zoo weinig mogelijk water op (één theekopje is meestal voldoende). Breng het water op de groote vlam aan de kook en stoom de aardappelen op de kleine vlam gaar Houdt het deksel goed gesloten en weest niet 'nieuwsgierig, dat kost stoom. b. Zet gewasschen bladgroenten met aanhangend water op. koolsoorten met zoo min mogelijk water. Zomergrienten, zooals worteltjes, doperwtjes, princesseooonen wor den alleen met toevoeging van bo ter gaargestoofd. Kooktijd van alle zomergroenten ten hoogste y2 uur. c. Pas stapelkoken (pannen boven elkaar, zoo noodig met gebruik van stapelringen) toe waar dit moge lijk is. d. Zet eerst de pan op den brander, steek een lucifer aan en draai eerst dan de kraan open. Draai later eerst de kraan dicht en neem daarna de panu af. 5. Breng voor theewater, afwaschwater enz. niet meer water aan den kook dan strikt noodzakelijk is. 6. Neem zoo weinig mogelijk warme kuipbaden en beperk de hoeveelheid water per bad tot het uiterste, U be wijst het Waterleidingbedrijf daarme de een dienst. Laat ontsteekvlammen niet onnoodig doorbranden. Wanneer elk onzer 30.000 gasverbrui- kers per dag 1 10 m3 weet te besparen, beteekent dit, dat er dagelijks bijna één wagon kolen minder verbruikt wordt. Helpt dus allen mee! De Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst Blijft gehandhaafd De Commissaris van Politie, Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst maakt het navolgende bekend. De Gemeentelijke Luchtbeschermings dienst blijft op last van den Duitschen bevelhebber hier ter stede zijn taak ver vullen. Weliswaar is de bezetting dei- posten ingekrompen, doch ieder, die aan gewezen wordt om dienst te verrichten, is verplicht aan den oproep daartoe ge hoor te geven. Zooveel mogelijk zal re kening worden gehouden met zaken- of beroepsbelangen. Er wordt op vertrouwd, dat personeel van particuliere bedrijven, dat op de bovenbedoelde wijze in het algemeen belang in de afgeloopen dagen werkzaam was en in de toekomst werk zaam zal zijn. hiervan noch in zijne rechtspositie, noch in zijne salarieering nadeel zal ondervinden. Tegen degenen, die zich aan boven vermelde verplichtingen onttrekken, kunnen strenge maatregelen genomen worden. Eene enkele opmerking diene nog als raadgeving aan de bevolking. le. De volledige verduistering blijft onbeperkt gehandhaafd. Zoowel de Duitsche militaire bezetting als de ge- meente-politie (die onverkort haar rech ten uitoefent) controleert de door de bevolking genomen verduisteringsmaat regelen. De verlichting van rij- en voertuigen, motorrijtuigen, motorrijwielen en rijwie len moeten worden afgeschermd. Deze vervoermiddelen mogen dus niet onver licht rijden. 2e. Alle zelfbeschermingsmaatregelen ter voorkoming en bestrijding van brand, het beplakken der ruiten, in richten van schuilgelegenheden, aan brengen van zandzakken, moeten ge- handhaafdblijven en met kracht wor den voortgezet. LEIDEN, 21 Mei. Vette Varkens- markt. Aangevoerd 164 st. zwaar. Prijs per kg levend gewicht 626566 ct. Han del goed. Hazerswoude E IER VEILING. Bij de gehouden veiling waren aan gevoerd 9479 eieren, waarvoor werd be steed voor kippeneieren ƒ3 20 k ƒ3.80 per 100 stuks, eendeneieren 2.75 k f 2.95 per 100 stuks. In den Leidschen Gemeenteraad Voorzitter: mr. A. v. d. Sande Bak- huyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Key en Van Weizen. De Voorzitter legt volgende ver klaring af: De gebeurtenisse nvan de afgeloopen 10 dagen hebben ons volk naar lichaam en geest zulke overweldigende schokken toegebracht, dat het nauwelijks een on zer gelukt kan zijn zich een beeld te vormen van het leven, waarin wij plot seling geworpen zijn uit het ons zoo vertrouwde rustige en welvarende be staan, waarin wij ons verzekerd en veilig waanden en wel niemand zal zich een beeld kunnen vormen van wat de toe komst ons brengen zal. Niemand verwacht daarvan veel goeds. In angst en ongerustheid dobbert ons Nederlandsche volk op de baren. Het gemeentebestuur houdt het hoofd koel en wil het middelpunt blijven, reke nende op den steun en het vertrouwen der burgerij in al haar geledingen. Eenige ernstige gevaren. Ik zie eenige ernstige gevaren, waarop ik U wijzen wil. Dat zijn in de eerste plaats de „geruchten", die overal de ronde doen en die, onjuist als ze meestal zijn, tot hoogst nadeellge gevolgen kunnen leiden. Verzetten wij ons daartegen. In de tweede plaats waarschuw ik tegen de critiek, die op allerlei van wat gebeurd is geoefend wordt. Dit is onverantwoordelijk en on waardig en kan slechts verwarring stichten en de volkskracht en zijn eenheid verbreken. Men laat zich door gevel, door eerste indrukken tot conclusies leiden, die niet de juiste zün en waardoor blaam ge worpen wordt op hen die dit aller minst verdienen. Wat de regeering gedaan heeft, zal zij, wanneer daartoe de gelegenheid bestaat, verdedigen. Het is niet het gevoel, dat onze ge dachten of handeling moet leiden. Wij moeten meer dan ooit nu vertrouwen op ons verstand en begrijpen. Den vreemdeling boezeme men respect in door een waardige houding in het dragen van ons lot. Voor het regeeren in zulke dagen werkt de zoo samengestelde machine van onze stedelijke besturen te traag en zoo wel op het college van B. en W. als op mij «cwamen verantwoordelijkheden te rusten, die wij anders met U deelen. Wij hopen, dat de normale gang van zaken eerlang zal zijn hersteld. Naar ge be grijpen kunt, heeft er geen gelegenheid bestaan voor heden een agenda samen te stellen en was daartoe ook geen nor male stof voorhanden, maar wij hebben er prijs op gesteld de vertegenwoordigers van de burgerij te ontmoeten en weer voeling met hen te krijgen. Herstel van het normale leven. Tal van proclamaties zijn uitgevaar digd door de militaire bevelhebbers van het bezettingsleger. Wij hebben die te aanvaarden en er ons naar te gedragen. Op U en op de bevolking doe ik dus heden een beroep om zich in alle opzichten te schikken in wat onvermijdelijk is. Verzet daartegen kan het gemeenschappelijk belang slechts schaden. Indien er iets is dat behalve ons eigen belang ons daarin zou doen berusten, dan is het dit, dat de Duitsche bevelvoe rend officier te Leiden mij de ver zekering heeft gegeven, dat het ook zijn streven zal zijn de lakten van de bezetting van de stad zoo min mogelijk te doen drukken en dat ook hij het van het allergroot ste belang acht, dat het normale leven zich zoo spoedig mogelijk herstelle. Van dit streven en deze medewerking heb ik de duidelijke bewijzen met waardeering ontvan gen. Niet alleen geldt dit het onderwijs, dat heden weer hervat werd aan alle in richtingen en aan de Universiteit en, naar ik aanneem, weldra weer zal kun nen gegeven worden op de wyze en in de gebouwen waar dit voor de mobili satie het geval was. Een hervatting van industrie, zaken leven en vooral ook de bouwnijverheid is evenzeer dringend gewenscht. Laten ook zij die wellicht eenige risico moeten aanvaarden om hiertoe te geraken, toch den moed hebben om die risico's te dra gen en het leven van den arbeid op gang te brengen. De daarvoor o.m. noo- dige ordening der financiën komt, naar het blijkt, geleidelijk tot stand. Wat van de bestaande bepalingen en regelingen in stand zal blijven, wie kan het zeggen, maar een dure plicht voor ieder Individu is te trachten hoe dan ook en onder welke voorwaarden ook aan het werk te komen. Ongezonde nieuwsgierigheid en baldadigheid. En nu nog iets. Er bestaat naar mijn meening een ongezonde nieuwsgierigheid, die leidt tot praatjes en samenscholingen op straat. Ik acht dit onjuist en doe een beroep op de burgerij om dit te vermijden omdat anders daar tegen ook mijnerzijds zal moeten worden opgetreden. Eernstig verzoek ik den ouders en ordelievenden burgers om streng op te treden tegen de jeugdbalda- digheden, afc afscheuren of be schadigen van plakkaten en der gelijke. De gevolgen daarvan kun nen uitermate ernstig zijn. Men denke niet dat de Leldsche poli tie thans uitgeschakeld is. Integendeel deze is in het volle bezit van haar ge zag en kreeg van mij instructie op het naleven van alle bepalingen en verorde ningen zeer scherp toe te zien en met name niet toe te laten dat de bevolking in haar geheel het slachtoffer worde van baldadigheden, die naar mij bleek soms een zeer gevaarlijk karakter aannemen. Ook het vergoelijkend optreden tegen over dergelijke vergrijpen zal ten streng ste worden tegengegaan en kan onmo gelijk geduld worden noch door ons, noch door de militaire autoriteiten. Tenslotte nog dit. In samenwerking met de militaire autoriteiten, wordt het mogelijke gedaan om de voedselvoorzie ning der bevolking te verzekeren. Maar de uiterste zuinigheid en beperking is noodig. Zoodra mogelijk zullen wij u weder om oproepen voor de normale behande ling der gemeente zaken. Tenslotte nog een spoedeischend voor stel: Aangezien het in de gegeven omstan digheden kan voorkomen, dat maatre gelen moeten worden genomen zonder dat daarvoor vooraf de goedkeuring van den Raad kan worden gevraagd, geef ik den Raad in overweging het College en den Burgemeester te machtigen die spoedeischende maatregelen te nemen die in verband met de bezetting ver- eischt mochten zijn en de daarvoor on vermijdelijke uitgaven te doen. Aldus wordt z.h-st. besloten. Op verzoek van den heer RIEDEL wordt daarop 1 minuut stilte in acht genomen voor hen. die gevallen zijn. Hierop volgt sluiting. ZENDINGSCOLLECTE. De gehouden collecte voor de samen werkende Zendingscorporaties te Oegst geest heeft opgebracht de som van 105.30. Oegstgeest TROUWE HOND. Een bijzonder staaltje van honden trouw mag hier niet onvermeld blijven: Tijdens de mobilisatie is mevrouw L. uit deze gemeente met haar hond naar Zeist vertrokken, omdat haar echtge noot ter plaatse gelegerd was. Toen de oorlog uitbrak werd mevr. L. met nog vele anderen uit Zeist geëvacueerd naar de gemeente Voorburg. Ook de hond maakte de treinreis mede. Na eenige da gen vertrok mevr. L. uit Voorburg naar Oegstgeest. Zij liet haar hond bij de fa milie waar zij verbleef in Voorburg ach ter. Op een gegeven oogenblik echter was de hond in Voorburg spoorloos ver dwenen Na twee dagen kwam hij geheel uitgeput in Zeist aan, op het adres waar mevr. L. op kamers was geweest. Zoeterwoude VAN WIE? Bij den gemeenteveldwachter aan den Hoogen Rijndijk alhier zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent twee heerenrijwie len, die aldaar onbeheerd zijn achterge laten. EIER VEILING. 20 Mei. Aangevoerd 2400 eieren. Prijzen per 100 stuks. Kipeieren 4.304.70; kui keneieren 3.704.—; eendeneieren 3.10 —3.30; kaas 0.29—0.32 per pond; boter 0.65—0.67. Alphen a.d. Rijn BEGIN VAN BRAND. Zondagavond omstreeks 7 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand bij de Melkinrichting „De Slerkan" in de Raadhuisstraat. Het bleek dat een motor warm geloopen was en in brand geraakt. Het vuur kon met enkele emmers zand gebluscht worden, zoodat de motorspuit geen water behoefde te geven. ERNSTIGE AANRIJDING. In de Dorpsstraat te Aarlanderveen is een 15-jarige zoon van den hoofdonder wijzer Pasma het slachtoffer geworden van een aanrijding. De jongen reed met een rijwiel op het linker weggedeelte toen van tegenover gestelde richting een militair per motor kwam aangereden. Doordat de jongen aarzelde kwam hij onder het motorrijwiel terecht. Hij bleef bewusteloos liggen. Dr. v. d. W. en twee militaire artsen verleenden eerste hulp. Het bleek dat de knaap een schedelbasisfractuur beko men had. In zorgwekkenden toestand is hij naar de ouderlijke woning vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. EMMABLOEM-COLLECTE. Morgen zal in onze gemeente de jaarlijksche Emmabloem-collecte ten bate van de T.B.C.-bestrijding gehouden worden. Ieder geve, opdat het lijden van medemenschen verzacht kan worden. WOORDEN VAN DANK. De burgemeester van onze gemeente ontving het volgende schrijven van zijn collega te Jutphaas: „Het is mij een behoefte des harten U en uwe bevolking, mede namens de in woners mijner gemeente ten zeerste dank te zeggen voor de liefdevolle ver zorging, welke aan mijn ingezetenen tijdens hun overhaaste vlucht uit Jut phaas is verleend. Zeer zal ik het op prijs stellen indien U onzen dank op de aan U het best voorkomende wijze aan uw ingezetenen wilt overbrengen." VERDUISTERING BLIJFT VAN KRACHT. Hoewel de burgerij reeds op verschil lende wijzen er van in kennis gesteld is, dat de verduisteringsmaatregelen van kracht blijven, worden de voorschriften niet voldoende nageleefd en uit verschil lende huizen ziet men 's avonds licht naar buiten komen. Verschillend^ schuwingen zijn reeds gegeven 5. 't vervolg zal onmiddellijk proj baal opgemaakt worden. EINDEXAMEN CIIR. H.B.jf Het eindexamen van de Chr.J alhier is bepaald op 8, 9. 10 enl Als deskundigen zijn aangewezen» ren H. J. Osten te 's-Gravenhi van der Woude te Rotterdam en} E. van der Worp te Zutphen. KATWIJK A. D. RIJN. 20 Mej/1 Waspeen ƒ5 a ƒ8.25, Kroten 1.40?' Witlof ƒ5 a ƒ6.10, Prei 6 a ƒ61* nazie ƒ3 a 4 per 100 kg; Radfji1 ƒ2.15, 'Rabarber ƒ3.90 a ƒ4.25, f31 en ƒ0.60 a ƒ0.75 per 100 bos. c LÈIDSCHENDAM, 17 Mei. ;v' komkommers le soort ƒ5.60 a ji 2e soort ƒ4.50 a ƒ5.30, id. 3e sa ƒ4.10, Geie komkommers le soon 7.20, id. 2e soort ƒ4.50 a 5.21 soort 4 a ƒ4.10, Kropsla ƒ1.50 Stoofsla 5 a ƒ5.30, Peen ƒ10.50 Bloemkool le soort ƒ8.10 a ƒ15.3 soort ƒ6.50 a ƒ7.20, ld. uitschi ƒ4.60, Tomaten A ƒ7.50 a ƒ8.90, ƒ7.90 a ƒ10, id. C ƒ6.30 a ƒ7.20, ƒ5.10 a ƒ5.60; Andijvie per kg ƒ0.22; Spinazie per 4 kg ƒ0.13 Postelein 6 a ƒ6.60. Raapstelen ƒ0.80; Rabarber per 100 bos ƒ2 Snijboonen ƒ29 a ƒ30, Radijs ƒ1.80, Prei ƒ6 a ƒ6.40; Selderij ƒ0.90; Aardbeien 'ƒ0.35 a ƒ0.36. LEIDSCHENDAM, 18 Mei. komkommers le soort ƒ5 a ƒ6.5 soort ƒ4.50 a ƒ5.50, id. 3e soort komkommers le soort ƒ6 a 7.5 soort ƒ5 a ƒ6. id. 3e soort ƒ4 Kropsla ƒ1.50 a ƒ2.50, Stoofsla 5 Peen ƒ10 a ƒ18; Bloemkool lè 1 a 14, id. 2e soort ƒ6 a ƒ8.50. 1 A ƒ7 k ƒ8.50, id. B 7.50 a ƒ9, id. a ƒ8. id. CC ƒ3.50 a ƒ6. ld. bonk a ƒ8. Andijvie per 100 ƒ2 a ƒ5.2C kg ƒ0.07 a ƒ0.18, Spinazie per 4 a ƒ0.18; Postelein ƒ4.50 a ƒ7.20 ƒ1.50 a ƒ2.50, Prei ƒ6 a ƒ8.50. LOOSDUINEN, 18 Mei. Coöp. Bloemkool le soort ƒ5 a ƒ10, id. '4 k ƒ4.80, Kaskomkommers le ƒ4.20, id. 2e soort ƒ4. Komkom soort rijen ƒ4 a ƒ4J0. id. 2e s Gele komkommers ƒ5.50 per 10 Stamprincessen ƒ44. Snijboont Komkommerstek ƒ1.80 a ƒ5.90, Pi a ƒ4.40, Tomaten A ƒ14.20 a, ƒ15, ƒ15.20 a ƒ19.40. id. C ƒ11.60 a ƒ1 CC ƒ10 a ƒ12, Bonken ƒ14.80 a 100 kg; Postelein ƒ0.26 a ƒ0.35 pi Spinazie ƒ0.12 a ƒ0.21 per 4 kg; le soort ƒ1.50 a ƒ1.70 per 100 kro le soort ƒ12.60 a ƒ15.20, Radijs 1 Rabarber ƒ3.90 a ƒ4.80. Selderij terselie 5 a ƒ5.10 per 100 bos; ƒ0.32 a ƒ0.36 per 4 kg.; Stoofsla ƒ0.33 per 6 kg. LOOSDUINEN, 20 Mei. Coöp. Bloemkool le soort ƒ10.40 a ƒ1 2e soort ƒ6 10 a ƒ9.10. Kaskomk le soort ƒ835 a ƒ8.40, Rijen kt mers le soort ƒ9.35, id. 2e soor Gele komkommers ƒ7 a ƒ7.20, P le soort ƒ9, id. 2e soort ƒ7.80, id. ƒ6.40, Eieren ƒ5.80 a ƒ5.90 per 10 Meloenen groote ƒ1.25 a ƒ1.45, II kleine ƒ0 54 a ƒ0.95 per stuk; I nen ƒ41. Boonenstek ƒ28, Kom! •Uk MJO-a SO, ricl -4.50 maten A ƒ30 a ƒ30.80, id. B e ƒ34.20, id. C ƒ30, id. CC ƒ12.80 n Bonken ƒ21 a ƒ26.80 per 100 kg P lein ƒ0.26 a ƒ0.31 per 6 kg.; w ƒ0.12 a ƒ0.23 per 4 kg; Salad:- |j ƒ1.35 a ƒ1.65 per 100 krop; Peer.!1 ƒ12.40 a ƒ13 35. Radijs ƒ1 a ƒ2. 1 len ƒ0.50 a ƒ0.70. Rabarber ƒ2.201 Selderij ƒ4 a ƒ4.20, Peterselie F 100 bos: Andijvie 0.27 a ƒ0.49 P Stoofsla ƒ0.31 a ƒ0.33 per 6 kg. E I DJEF GEARRESTEERD Bij het ruimen van het puin hi> het een en ander toegeei> De Schiebroeksche politie h< 28-jarigen J. H., uit Schiebroe- zekerde bewaring gesteld. De met een aantal andere arbeic^11 met het opruimen van een ing( aan de Hoofdlaan. Hoewel deii zaamheden onder toezicht ge- l had hij toch kans gezien eenige! en zilveren voorwerpen, als R portemonnaie met geld, welke! eigenaars van het ingestorte n hoorden, in zijn laarzen weg te V len. Toen de diefstal werd onlf de politie er toe overging den te fouilleeren, pakte de dader P en sloeg op de""vlucht. Hij we» spoedig gegrepen. E De Leidsche Huisartsen verf maakt bekend, dat verzoekenh neeskundige hulp aan huis j 's morgens vóór 9 uur jnoetf L gedaan. Aan later ingekomen verzoel slechts worden voldaan, indien zakelijkheid van het bezoek op voldoende kan worden aangeto Deze bepaling geldt zoowel voor lieren als voor ziekenfondsprakt als in den Zondagdienst. De Voorzitter van de polders ELSTGEESE MORSEBELT,'d maakt bekend, a.s. belegde ver gerechtigde, ing worden uitgesteld. Baarn, 21 Mei 1910. N.V. Mij. tot Expl. v. Onr. „Leiden", te Leiden.^' Gewone JaarL Algem. Verg. v.lhi op Donderdag 30 Mei 1940 'sn«J0l ten kantore der N.V., Zoeterw. te Leiden, waar punten v. be'VF en Winst- en Verliesrek. vanaf De inzage liggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2