PUFVERBOD door Tweede Kamer aanvaard De wijziging der Dienstplichtwet NOVADA DONDERDAG 4 MEI 1939 DERDE BLAD PAG. 9 De Minister wijst uitstel af De behandeling van het ontwerp inzake opleiding van tandartsen Minister Steenberghe iheeft een harden dobber gehad en moest met krasse middelen werken, maar hij is er in geslaagd om het Londerische verdrag nopens het verbod van aanvoer van ondermiaatsohe visdh, zg. puf, er door te halen. Het stond or anders vrij hachelijik voor. Veel steun was hem Dinsdagmiddag niet ten deel gevallen en ook bij de voortgezette behandeling vermeerderde het getal van de bestrijders. Daar was allereerst de N.S.B.-er W o u- denbe r g, die vond, dat we niet moesten dansen naar de pijpen van anderen. Kloek k'lonik odk de knallende verklaring, 'dat we niet bang moeten zijn voor groote problemen. De daad bij het woord voegend stolde hij er één: een soort „parkeerverbod" op de pufvisohgrondienDe nationaol-socia- listische oplossing bleef echter achterwege, evenals die voor de pufkwestie in het alge meen. 1Ï»1 Beperkte de heer v. Lidtih de Jeudo ziich tot de verklaring van een vermoeden ,van ondoeltreffendheid, de heer Zandt zag in een ipufaaiivoerverbod niets dan schade. Scherp bestreed ten slotte de heer v. d. Heuvel 's mlinisters voorstel. Het effect er van achtte hij in alle opzichten twijfel achtig en beperkt. Bovendien schenen hem de argumenten zoo aanvechtbaar, dat de Kamer eigenlijlk buiten staat is een beslis sing te nemen, wil zij geen groote belangen Schaden van visschers, eendenlliouders en vischmeelfabrifkanten. In. oen -inderdaad knap. betoog waar aan later de heer v. d, Heuvel bijzondere hulde bracht, omdat het een z.i. zoo zwakke zaafk goldjieeft Minister Steenberghe die- voor dit compliment-salueerde zij u bestrijders partij gegeven. Hij was zoo diep overtuigd van de nopd- zakelijikheid van de aansluitende maatrege len: maaswijdte en aanvoerverbod, dat hij sprak van een spoedig komenden „zwarten dag!' voor de vissdherij pp de Noordzee, waar het vischbestand door het pufvisschen wordt „uitgemoord". Reeds nu is er te wei nig schol, vedklaarde de Minisiter. Willen we den vischstand weer op peil brengen, dan moet het aanvoerverbod voor puf er komen; ze wordt dan ook niet gevangen. Naar de meening van den Minister zijn juist de visschers diaar op den duur het meest mee gebaat. Voor de fabrieken kan wijting en haring worden gebruikt. Deze laatste zal ter beschikking wordlen gesteld als de prijs daalt beneden f 1.7b per kist. De eenden houders, die moeten bedenken, dat de belangen der visschers behooren te prevaleeren, zijn dan nog niet duur uit. Uitstel van den maatregel noemde de Minister onaanvaardbaar. Dan moet men het wetsontwerp maar verwerpen, was zijn conclusie. Het denkbeeld van den heer Woudenberg: vischgronden verbieden, is onuitvoerbaar in Verband met de contröle. Dat heeft het ÏJsselmeer met z'n verboden strooken wel geleerd. Men kan net zoo goed bloemen wil len plukken op de maan. Intusschen was de Minister toch tot een concessie bereid. Zij was belichaamd in de verklaring, dat geen maatregelen tegen pufaanvoer zullen worden genomen voor 't verdrag door alle betrokkenen is geratifi ceerd. Bovendien is daarna nog een wijzi ging van de Visscherijwet noodig. Zou 's Ministers dringend beroep op de Kamer, waarmee hij zjijn rede afsloot, helpen? 't Blee|k spoedig. De heer v. d. Heuve1 handhaafde het Standpunt, dat de Kamer buiten staat was tot een gefundeerd oordeel en dat niet is komen vast te staan, dat de voordeelen van den maatregel de nadeelen overtreffen. 0|p dien grond diende hij een motie in om tot schorsing der behandeling te besluiten. De Minister keerde zich daartegen met alle kracht. Verwerp het ontwerp dan liever, zeide hij, weet ook wel, dat ik schorsing met verwer ping gelijk stel en er niet aan denk om tc ©eniger tijd op deze zaak, die voor de Regeering geen dubio heeft, terug te komen. De motie bracht gedeeldheid in vrijwel alle Kamerfracties, de heel kleine dan uit gezonderd. Zij [kou geen meerderheid er- werven. Met 47 tegen 38 stemmen werd ze verworpen. Er volgden nog vr.ij langdurige replieken, die slechts invloed hadden op enkele Katho lieke afgevaardigden. Ten slotte ging het wetsontwerp er door met 51 tegen 35 stemmen. De heer Duymaer v. Twist, do kam pioen van ouds voor een ipufverbocl, ging den Minister de hand schudden. De Kamer had er schik om. Mettertijd zullen we dus den maatregel krijgen, waarover in de Kamer tiental!in jaren of meer scherp is gestreden, met een inspanning om van te puffen. Het zal velen verheugen, dat dit voorloopig eindstation is bereikt, al zullen weer anderen meenien, dat een andere, „geen beslissing", juister ware geweest. We zullen moeten afwachten. Het duurt nog even eer de maatregel effec tief wordt. En misschien verloopt het in dien tussohentijd wel zoo bv. door het vinden van een geschikt eendenvoer dat men zich uiteindelijk bij het verbod kan neerleggen. Het slot van den middag werd besteed aan het opnemen in de Hooger Onderwijs wet van den wettelijiken grondslag voor de regeling van de tandheelkundige examens, welke regeling dan uit de wet van 25 Dec. 1878 verdwijnt. De aanleiding tot dit voorstel is te vinden in de examien-moeilijkiheden, welke zidh in 1936 bij het Tandheelkundig Instituut te Utrecht, hebben voorgedaan. De Minister van Ond erwij s meen de de oplossing gevonden te hebben door het onderwijs in te schakelen in universi tair verband en voorts den medisdhen grondslag voor de technische kennis te ver sterken door er een onderdeel der genees kunst van te maken. We kunnen niet zeggen, dat de vondst een schoone is. Er is wat te zeggen voer het standpunt van den heer M o 11 e r, dat hier iets tot Hooger Onderwijs wordt ge- maajkt, waarbij geen wetenschapsbeoefening plaats heeft, noch vorming en opleiding wordt gegeven tot zelfstandig beoefenen der wetenschap. Er zullen slechts docenten komen onder toezicht van de medische faculteit. De tandheelkundige vakopleiding wordt daarvan een aanhangsel, maar ook niet meer. Om deze reden voelde de heer Moller niet veel voor het ontwerp. Hij wilde het aanhouden en eerst de wetenschappe lijke opleiding geheel uitwerken. De M i n i s t e r zal dit laatste doen in eon algemeenen maatregel van bestuur, waarover nog met de organisatie van be langhebbenden zal worden overlegd. Voors hands wilde hij echter gaarne zijn wetje zien aangenomen; de details der opleiding behooren niet in de wet. Waarschuwde Dr V o s er tegen om de op leiding der tandartsen al te wetenschappe lijk te maken de Minister was voor dien raad niet ontoegankelijk de dam.es De V r i e s—B ruins, M a c k a yK atz en BakkerN o r t hadden zich vereenigd in den wensch om niet alleen te Utrecht de nieuwe opleiding mogelijk te maken. De Minister kon daarin echter niet treden vanwege de kosten en omdat er reeds teveel studenten zijn. Vandaag praten we verder en wachten af of den Minister bij deze gelegenheid nog tanden of kieaen getrokken zullen worden. We hebben te weinig geoefende mannen Grootere vredes-sterkte door te nemen maatregelen Verlenging eerste oefentijd en herhalingsoefeningen noodzakelijk I Onder dagteekening van! 18 April, een week nadat de grensbataillons waren op geroepen, heeft de Regeering bij de Staten- Generaal een belangrijke wijziging van de Dienstplichtwet ingediend, ten einde, in verband met den algemeenen toestand in Europa, onze grenzen beter dan tot dusver te beveiligen, ter verzekering van onze po litiek van zelfstandigheid. Dit ontwerp van wet heeft voornamelijk ten doel: 1 voorzieningen te treffen omtrent de sterk te van in werk el ij ken dienst zijnde dienstplichtigen, door de mogelijk heid te scheppen den eersten oe fentijd tot twee jaar te verlen gen; 2 den duur der eerste oefening voor do dienstplichtigen van de marine-kust wacht te verlengen; 3 den totalen duur van de herhalings oefeningen te verlengen. Men ziet: een drietal punten zwaar van ernst Er blijkt uit dat we hij de wel veel verbeterde, maar ook nog niet geheel com plete, technische grensverdediging, geoe fende mannen te kort komen om alle stra tegische punten voor de grensbeveiliging tijdig, in voldoende sterkte en gedurende den door de omstandigheden geëischten tijdsduur, te bezetten. Dat is in zoodanige mate het geval, dat reeds noodmaatregelen moesten getroffen en personeel van de grensbataljons en ook andere dienstplichtigen onder de wapenen zijn geroepen. Gebleken is oolc, naar het oordeel der verantwoordelijke Regeering, dat voor de toekomst een grootere sterkte van de man schappen voor de grens- en kustbeveiliging dan voor het oogenblik ter beschikking staat, noodzakelijk is. Grensgebieden en kuststrook moeten per manent beter beveiligd worden. We heb ben het op 11 April in de radiorede van Dr Coiijn vernomen. 16 maanden geleden dus, dat in ó'e Tweede Kamer de Dienstplichtwet met 63 tegen 32 stemmen werd aangenomen. Tegen stem den de 60c.-dem., de vrijz.-dem., de com munisten en de defensie-nihilisten, de 2 c.d.u.-ers. De wet was voor die allen on aannemelijk; het contingent was te groot het tegendeel is thans gebleken en de diensttijd was veel te lang. Voor de vrijz.- dem. en de soc.-dem. was 8 maanden lang genoeg. Dat dit een fundamenteele vergis sing was, stond reeds toen vast en is door het verloop vam zaken bevestigd. Had' de Regeering zich destijds aan de zeer gezochte „demooratische" bezwaren gelegen laten liggen, dan zaten we nu in de grootste misère en waren de moeilijk heden nog veel grooter dan ze toch reeds Gelukkig is een meerderheid zoo verstan dig geweest dé Regeering te steunen, toen zij tegenover zich vond degenen, die nu het hardst schreeuwen tegen geweld en de vrij heid aantastend dictatoriaal optreden. Tegenover de woord-democraten stond de daad der Regeering, waardoor de hoogste belangen van het vaderland zijn gediend. De acutè gevaren, welke ons in Septem ber 1938 reeds moeilijkheden hebben ver oorzaakt en zich voor enkele weken scher per hebben herhaald, hebben de oogen ge opend voor de onvoldoende beveiliging on zer grensgebieden, waar bij een conflict eventueel de eerste stoot zou moeten wor den opgevangen. De Regeering heeft er geen gras over la ten groeien en zich onmiddellijk beraden wat haar te doen 6tond om te geraken tot een normale en permanente grens- en kustbeveiliging. Het oproepen van lichtin gen, die grootendeels ongeoefend zijn, kon niet bevredigen en was een maatregel, aie ver bleef onder den ernst van het pro bleem, waarvoor we werden geplaatst. Bo vendien het terstond oproepen van lich tingen, vooral van oudere, is uit sociaal en economisch oogpunt een kwaad van. zoo- danigen aard, aat het zoo mogelijk moet worden ondervangen. De greep naar ver lenging van dienstplicht lag daardoor min of meer voor de hand. Op deze wijze wordt grooter vredes- sterkte verkregen, en voorkomen, dat in tijden als bijzondere waakzaamheid' gebo den ie, dadelijk en onnoodig onrust wordt gewekt door een partieele mobilisatie. In haar toelichting heeft de Regeering deze dingen breeder uiteengezet. Grooter vre dessterkte onzer weermacht is noodig om op het plotseling en onver wacht intreden van buitengewone omstan digheden voorbereid te zijn. Met de 11 maanden diensttijd en de lichting van 32.000, waarvan we er nog slechts één ge had hebben, zijn we tegenover de toekomst niet verantwoord. Voorop staat het verlengen van den oefentijd. Dit grijpt het minst diep in het De plechtige installa tie van den nieuwen Soesoehoenan v, Solo had Woensdag 26 April plaats. Na de plechtigheid maak: de Soenan in de gala koets een rondrit. ROFFELRIJMEN EINDELIJK verraad scherper strafbaar stellen. Hoewél de ivet correct verbiedt Den landgenoot te smaden, Alsmede volk en vaderland Laaghartig te verraden, Bleek al te vaak de arm der wet Té kort om door te tasten Wanneer de spuiters van het vuil Ons op hun werk vergastten. De rechter zag zich zelfs verplicht Zich tegen hen te keeren Die in hun blad dit vieze werk Eens durfden signaleeren! Thans krijgt het parlement een kans Het stop-woord toe te roepen Aan 't landverraad en 't vuil-gespuit Van de extreme groepen, En krijgt ons vaderland een kans Op twee gezonde loetten Om dit misdadig persbedrijf Een wijle stop te zetten. Ik hoop maar dat Justitie slaagt, Dat wij het nog beleven Dat eindlijk aan het levend Recht Wordt vaste vorm gegeven! (Nadruk verboden Intrekking van oude bankbiljetten Voor 29 Mei ter betaling aanbieden AMSTERDAM, 4 Mei. De Ne- derlandsche Bank N.V. te Amster dam vestigt de aandacht op de be kendmaking, door haar geplaatst in de Nederlandsche Staatscourant van 3 Mei 1939 met betrekking tot het intrekken van bepaalde soorten bankbiljetten van f 300.f 200. f100.—f60.—, f40.—, en f 10.— Bedoelde biljetten zijn: ,1. de door de Nederlandsche bank van '1 Januari 1890 af uitgegeven biljetten van: .(model 1860/62) f 300.—, f 200.—, f 100.—, f 60.en f 40.De voorzijde der biljetten van f 300.f 200.en f 100.is geheel in zwart gedrukt. Boven den tekst in het midden van den gegraveerden rand komt een afbeelding van de Nederlandsche maagd voor. De biljetten van f 60.en f 40.zijn alleen op de voorzijde bedrukt De druk der biljetten van f 60.bestaat uit een licht paarsen ondergrond, die van de bilj'etten •van f40.uit een groenen ondergrond, beide met een in zwart gedrukten tekst en gegraveerden rand, in dien rand komt bo ven den tekst een leeuwenmo'tief voor; 2. de. door de Nederlandsche Bank uit gegeven zoogenaamde hulpbiljetten van 1 100.—, f 60.—, f 40.— en f 10.— die den datum van 1 Augustus 1914 dragen. Aangezien de termijn van tien jaren, be doeld in de vijfde alinea van artikel 22 der Bankwet, op 29 Mei 1939 afloopt, wordt aan houders van de biljetten in kwestie met aandrang verzocht, deze biljetten vóór 29 Mei 1939 ter betaling aan te bieden aan de hoofdhank van de Nederlandsche Bank N.V., Rokin 127/129 te Amsterdam. AANBESTEDING RIJKSWATERSTAAT MIDDELBURG, 4 Mei. De hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat te Mid delburg heeft aanbesteed het maken van verhardingen van. cementbetop, klinkers en tegels op een gedeelte van den Rijksweg nr. 58 onder de gemeenten Kapelle en Kloe- tinge. Het laagst werd ingeschreven door den heer J. Haringman te Colijnsplaat, voor f 135.000. volksleven. We kunnen dan afkomen van het buitengewoofi onder de wapenen roe pen van dienstplichtigen en ontkomen voorts aan vergrooting van het contingent, waaraan in de bestaande omstandigheden groote technische, persoonlijke en finan- cieele bezwaren verbonden zouden zijn. Daarom heeft de Regeering voorgesteld de bevoegdheid te scheppen om de eerste oefening tot twee jaar te verlengen en de kustwachters tot 21 maanden in dienst te houden. Deze 24 en 21 maanden zijn bedoeld als maxima. Gerekend wordt met de mogelijkheid een mogelijkheid, die niet onwaarschijnlijk is om het met minder af te doen. Ten einde voorts de geoefendheid van onze soldaten op peil te houden ook in dit opzicht is de achterstand groot is de Regeering bodacht op uitbreiding van aantal herhalingsoefeningen. Het maxi mum is thans 40 dagen. Deze gelden in den vorm van slechts twee oefeningen voor een lange reeks van jaren, gedurende wel ke de oienstplichtigheid blijft bestaan. M.a.w.: een groot deel van de 15 lichtingen van ons leger is onvoldoende geoefend, vooral nu de laatste jaren allerlei nieuwe wapenen, verdedigingsmiddelen, enz. zijn ingevoerd of belangrijke wijzigingen in de organisatie en strijd methoden zijn aange bracht. Het grootste deel onzer dienstplich tigen is daarmee niet bekend, laat staan vertrouwd. Men stelle zich de mogelijke gevolgen van zulk een toestand eens even voor. Deze kunnen een ramp beteekenen voor ons volk in zijn geheel, maar in de eerste plaats voor hen, die geroepen zouden kun nen worden om don vijand tegen te gaan. In sterke mate klemmen deze dingen voor de lichtingen van 1937 en vroegere jaren, die een eerste oefening van slechts 5Vfe maand of als z.g.n. voorgeoefende van nog korter duur (nauwelijks zes we ken) in de kazernes hebben doorloopen. Daar de jongste van deze lichtingen eerst in 1952 naar de aanvullingsre6crve over gaat, zou het, bij handhaven van den be- staanden toestand, nog jaren kunnen ren, dat de weermacht groote scharen van dienstplichtigen telt, wier geschiklheid voor de oorlogstaak niet staat op de hoog te, welke tegenwoordig noodig geacht moet worden. In verlenging van don duur oer herhalingsoefeningen tot 85 dagen, zal het middel gevonden moeten worden, om hier aan zooveel mogelijk tegemoet te komen. Chr. Fabrieks- en T ransportarbeiders Verschillende benoemingen ZEIST, 4 Mei. In aansluiting op het ver slag betreffende de gisteren in „Bosohlust" gehouden tweejaarlijkeche algemeen© ver gadering van den Ned. Bond van Ohr. Fabrieks- en Transportarbeiders, kunnen wij nog nader mededeelen, dat. na lezing van. de presentielijst door den secretaris, den heer H. H. Spools tra, onder applaus erd besloten een telegram van hulde aan H. M. de Koningin te verzenden, waarna staande het Wilhelmus werd aangeheven. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat het in de> bedoeling lag de navolgende maatregelen tot uitvoering te brengen: a. met ingang van 8 Mei a.s.. te benoemen tot lid van het hoofdbestuur, ter voorzie ning in de vacature omstaan door het over lijden van den heer J v. d. Steen, de heer W. Brak,tot dusver plaatselijk bestuurder te Rotterdam; b. met ingang van 1 Juli as. de heer C. Cornelissen uit Amsterdam, aan te stellen als districts-bestuurder te Zwolle; c. in de vacature, welke 18 Juli as. ont staat door pensionneering van den heer L. van Oudheusden te Rotterdam, te benoemen den beer K. Boer uit Eindhoven; d. in verband met de vermindering van het ledental te Vlaardingen, den heer W, Clements te verplaatsen naar Dordrecht; e. den heer W, v. d. Hof te benoemen tot plaatselijk bestuurder te Amsterdam. Het overige deel van den middag werd in beslag genomen door de bespreking van het jaarverslag van den secretaris en het beleid van liet hoofdbestuur over de jaren 1937 en 1938, alsmede door de bespreking van het jaarverslag van den penningmeester en het financieel beleid van het hoofdbe stuur over dezelfde jaren. 's Avonds had een intieme avondvergade ring plaats waarbij medewerking werd ver leend door den heer J. L. Feijtsn, voor drachtskunstenaar te Utrecht en het zang koor der afd. Hilversum „Toenadering"' di- rigente mej. Stinia Zijderlaan. TAVERNE PALACE PLACE ROGIER (Noord'■station) BRUSSEL HET MOOISTE ETABLISSEMENT Fransche Keuken - Gerenomm. Wijnen Specialiteit in Gebakjes en IJs. MATIGE PRIJZEN Groot Orkest vanaf 16 u. tot middernacht HOTEL ROYALbrSE! (Noord-station) ingang v. h. hotel: 1 rue des Croisades. 150 Kamers. Modern com fort 3S tot 90 frs.; met privat badkamer 50 tot 125 frs. Telegr.-adr.: Royalotcl. Grand Hotel De Flandre NAMEN ZIJN GASTVRIJE ONTVANGST ZIJN GROOT COMFORT ZIJN VERZORGDE KEUKEN Pension Gebr. SCHOTTE 342 Rue Royale 342 BRUSSEL, TeL 173316 Alle comfort, str. koud en warm wator. Volledig pension per maand 900 tot 1200 frs. PRIMA RESTAURANT Waar de Hollanders komen. RESTAURANT LE FILET DE SOLE „SUISSE NORD" Hotel-Restaurant en Banketbakkerij Bekend bij de Hollanders om zijn gerenommeerde keuken en matige prijzen. Prima Hotel. Kruidtuinlaan 78 - BRUSSEL (2 minuten van Noordstatie) OM GERIEFELIJK TE REIZEN per luxe-autocar, zoowel in Binnenland als naar Buitenland, wendt U tot: S. A. Beige de Voyages et de Transports f 144, Bd Em. Jacqmaln BRUSSEL Tel. 17.72.70 „LA VIGNETTE" te TERVUEREN (bij Brussel) is gedurende Uw vacantiereis het bij de Hollanders gerenommeerdo Bondshotel, Restaurant en Pension. RESTAURANT DES DEUX CLEFS PORTE DE NAMUR - BRUSSEL RESTAURANT a LA CARTE KOUD BUFFET ja MATIGE PRIJZEN Hotel LIMBURG - Restaurant JOSEPH «UB ST. LAZARR 72, BRUSSEI, (Noord) Verzamelpunt der Hollanders. Uitstekende Hollnndsche Diner» fr. 12.50 en fr. 10. Ook volledig HOLLANDERS I LOGEERT bij den Wielrijder PIET VAN KEMPEN HOLLANDERS Gedurende Uw verbluf te I 18 line de l'Ect bij LEWIS COMPAGNIE ANGLAISE ROSKAM ET ROLLIN GROOT KLEEDERMAKERSHUIS Kleeding naar Maat en gemaakt Mooiste keuze Engelsche stoffen Hoek van de Rues de la Cathédrale et de la Régence LUIK Koopt om GOED gekleed te zijn, In het sedert 100 jaar bekende Magazijn! AUX NEUF PROVINCES S.A. Burgerlijke en Militaire Kleermakers 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER, 1 fl., uitgelezen Menu en k la carte - Avondmaal naar keuze. Specialiteit: Kip, RoUandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISCII direct uit de Vischmijn v. Oostende. Attentie-adres: RUE NEUVE 22 Hollanders gedurende Uwe vacantie te BRUSSEL, maakt van de gelegenheid gebruik door Uw Inkoopen te doen bij: „ELLEN SPORT", Bd. Anspach 18 Specialiteit in: MANTELS, JAPONNEN, PULL-OVERS, HOEDEN, ENZ. E. FREMY ZOON Bonlevard Manrice Lemonnier 187 Brussol Gereedschap en Ele ioiteit voor Auto's De beste ONDERDELEN voor AUTO's tegen voortleeligste prijzen. In Brussel Wissel Uw Geld bij JOS. DE DECKKER 55 Boulevard Adolphe Max 55 centrum. VOORDEEL1GSTE KOERSEN TROIS-PONTS Schitterend gelegen L d. Belg. Ardennen HOTEL SONVEAU Prima keuk. W. en K. 6tr. water. Mod. comfort Badkam. Gar. Holl. bediening Pensionprijs 35 tot 40 fr. per dag. TROIS PONTSU-d. Ardennen) Hotel Marly Kamers m. groot comf. Prima keuk. Pension vanaf frs. 35.—. Garage. Hotel DE LA ROSERAIE SÏAVELOT (1. d. Ardennes) nabij Station Stavelot Schitterend gelegen, modern Ingericht Alle comfort Uitstekende keuken. Gar. 5 autom. Pension vanaf frs. 45.—. Bij Uw bezoek aan de bezienswaardige Grand Place te Brussel, gebruikt Uw LUNCH en DINER, in Restaurant LE CYGNE Grand Place 9 - BRUSSEL PENSION „BELLE-VUE" 43 Rue de Toulouse - BRUSSEL I PRIMA COMFORT - UITST. KEUKEN I Pension vanaf Frs. 35. HOTEL ATLANTIC COXYDE-BAINS Telefoon 39 Stroomend warm en koud water UITZICHT OP ZEE ♦- Compleet Pension 35 k 40 Belg. Frs. HOTEL EXCELSIOR LA PANNE 40 KAMERS, str. w. en k. water. Lift VERZORGDE KEUKEN Pension vanaffrs. 35. Logeert in La Panne in PENSION BEOINA MARIS Avenue Bortier 11 prés Augue Allo comfort - Lage prijzen - 00 Kamers Verzorgde Keuken - Str. water - Garage HET RENDEZ-VOUS DER HOLLANDERS AU BOUGUET ROMAIN In geheel Holland bekend om zijn heerlijk IJsl TEA ROOM BRUSSEL: 126 Rue Neuve BLANKENBERG: 3 Bakkershelling DE PANNE: 210 Zeelaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9