R&D BEHANGSELS t>aa/uforfi ZATERDAG 25 MAART 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 BINNENLAND De brug over de Zandkreek Zal 1.320.000,— kosten In-gediend is een wetsontwerp strek kende tot het toeataan van het heffen van een tol op een te bouwen brug over de Zandkreek. Op 20 December 1938 hebben de Staten der Provincie Zeeland besloten tot het bou wen en exploiteeren van een brug over c.e Zandkreek, mits o.a. een wet tot stand komt, waarbij gedurende 25 jaren een brug geld mag worden geheven. De kosten van de brug zijn geraamd op 1.320.000.—. De Minister van Waterstaat heeft zich bereid verklaard te bevorderen, dat ten laste van de begrooting van iiec Verkeersfonds worden opgenomen de kos ten van den Zuidelijken oprit van de brug, geraamd op 165.000, Verder wordt de brugbouw gefinancierd uit een b,ij het Werkfonds te sluiten lee ning van 1.060 000.—tegen een rente van 2y2 pCt. en af te lossen binnen 25 jaren. De a.s. verkiezingen Regeling voor de werkverschaffing Ten behoeve van de bij de werkverschaf fing tewerkgestelde arbeiders is voor de verkiezingen van leden der Provinciale Sta ten en van de Gemeenteraden de volgende regeling getroffen: a. Voor zoover de werkverschaffing ligt in de gemeente, waar de tewerkgestelden hun stemplicht moeten vervullen, vangen de werkzaamheden op den dag van de stem ming aan uiterlijk om 10 uur v.m. Ver goed worden twee uren, berekend naar de .voor die gemeente geldende loonnorm(en.. b. Indien de werkverschaffing buiten de gemeente, ligt en de arbeiders eiken dag heen en weer gaan, zal door de rijksinspec teurs voor de werkverschaffing in overleg met het gemeentebestuur in elk voorko mend geval worden vastgesteld, hoe laat. de arbeiders op den dag der verkiezing uiter lijk op het werk moeten zijn. Slechts het aantal verzuimuren mag worden vergooi €n wel op de basis van de voor de gemeen te geldende loonnorm(en). Het baanvak AmsterdamBrussel Elecfrificatie wordt voorbereid UTRECHT, 25 Maart Naar wij ver hemen is op initiatief van de directie der Ned. Spoorwegen te Brussel een bespreking gehouden door den directeur, Ir. W. «"?- kes met de directie der Belgische Spoor wegen over de electrificatie van het baan- ,Vak Dordrecht—Antwerpen, om aldus te ko men tot een electrisehe verbinding Amster dam—Brussel. De wenschelijkheid van oen dgl. verbinding werd door beide zijden er- kTer bestudeering van het vraagstuk is gen commissie benoemd, waarin vertegen woordigers der technische- en bedrijfsdi rectie der beide Spoorwegmaatschappijen zitting hebben. De eerste zitting van deze commissie werd gisteren te Utrecht gehou 'den. ONS FEUILLETON Korte inhoud van het voorafgaande Tusschen twee groote moderne gebouwen van een manufacturenmagazijn en een filiaal van de Provinciale Bank, staat in het d<mp Waterdam het kleine antieke pandje De Bloeyende Amandelboom, eigendom van den ouden heer Wiechers. Adriaan, eenig zoontje van den heer Wie chers, bekijkt zijn vader en tante Ditje, de huishoudster, op zijn eigen wijze. e Na de lagere school gaat hij naar de H.B.S. van een naburig stadje. Na het eindexamen komt Adriaan in den kruidenierswinkel van zijn vader. Dit leven bevredigt hem echter niet. In een vertrouwelijk gesprek met Sander Witkop, een onderwijzer, vertelt hij dezen iets van zijn moeilijkheden. Sander ivraagt of Adriaan er nooit aan gedacht heeft predikant te worden. Als Adriaan er eens terloops met zijn vader over spreekt ontmoet hij zooveel tegenstand, dat hij besluit er voorloopig maar over te zwijgen. Dat duurt eenige jaren. Tot de oude heer Wiechers gaat sukkelen en tenslotte komt te 'overlijden. Nog ruim een jaar na den dood van zijn vader zet Adriaan de zaak geheel in diens geest voort. Dan besluit hij achter dit leven, dat hem toch nooit zal kunnen bevredigen, punt te zetten en een nieuwe richting i slaan. Hij wil predikant worden. Hij koopt de zaak aan juffrouw Cosijn, de moe der van zijn winkelbediende. Nu wordt Adriaan student in Amsterdam. Hij woont op kamers bij het echtpaar Broekmeyer. Een jaar later ontvangt hij een onder- Irouwkaart van Sander Witkop, zijn vroe- geren vriend. Hij besluit er heen te gaan. (Zie vervolg hieronder) Het stucadoorsbedrijf te Emmen Nederlandsche Tuinbouwraad Een voorstel van den Rijksbemiddelaar ZWOLLE, 24 Maart. De Rijksbemidde laar in het eerste district, de heer H. P. J. B 1 o e m e r s, burgemeester van Arnhem, heeft ten staclhuize te Zwolle een bespre king gehad met de partijen, betrokken bij de staking in het stucadoorsbedrijf te Emr De Rijksbemiddelaar stelde aan beide partijen voor: de loonen van de stucadoors te Emmen bedragen van 27 Maart 1939 af 50 cents per uur. Zij zullen met ingang van 5 Juni verhoogd worden tot 53 cents. Ver volgens zullen zij worden vastgesteld op het bedrag, waarop de loonen zujlen wor den bepaald in de vergadering, welke inge volge art. 1 van de aanvullende Collectieve Arbeidsovereenkomst voor het Stucadoors bedrijf. vastgesteld op 21 Januari 1939, zal worden gehouden, met dien verstande, dat de loonen met ingang van den datum, welke voor de nieuwe loonsverhooging in die vergadering zal worden vastgesteld, voor Emmen gelijk zullen zijn aan die voor alle andere in bovenvermeld aanvullend C.A.O. genoemde gemeenten. Er zullen geen rancunemaatregelen worden genomen. De Rijksbemiddelaar vraagt een beslissing voor 28 Maart a.s. Kom fldriaan: gezelligheid kent geen tij.d! Nederlandsche arbeiders in Duitschland Een onderzoek naar loonbetaling ingesteld Betreffende de loonbetaling van in Duitschland werkende Nederlandsche ar beiders, heeft de Minister van Sociale Za ken medegedeeld, dat te dezer zake een on derzoek wordt ingesteld, waarbij ook de de partementen van Economische Zaken en Ei nanciën zijn betrokken en welk onderzoeK nog niet is afgeloopen. Zoodra de Minister over de noodige gevens beschikt, zal hij zijn antwoord op deze vragen doen toekomen. BUITENL. ZAKEN De heeren C. A. Kruis en mr. H. A. Helb, beiden commies aan het Dep. van Bultenlanö- sche Zaken zün bevorderd tot hoofdcommies. VOOGDIJRADEN Benoemd is tot lid van den Voogdijraad^ te Utrerht: Jonkvrouwe M. C. G. Bosch van Amellsweerd te Utrecht. HUIZE „WESTEINDE" TE 's-GRAVENHAGE biedt aan Dames en Meisjes een aangenaam Tehuis voor korten of langoren tijd. Zeer matige prijzen 1.50 A 3.p. d.) voor logies met voll. pension; desgew. alleen karn. m. ontb. Certr. verwarming, stroomend w. WESTEINDE 31 TELEFOON 113932 (Reel.) HAARLEM, 25 Maart. In de dezer dagen gehouden vergadering van de«n Nederland- schen Tuinbouwraad werd besloten zoo mogelijk in samenwerking met de drie cen trale landbouworganisaties den minister van Economische Zaken mede te deelen. dat men gaarne als organisaties, waaruit de leden der bloembollenziekte-commissie zul len worden benoemd, zou aangewezen zien Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur, den Bond van Bloem/bollenhande- >n het Hollandsch Bloembollenkweekers- Genootschap. Zeer uitvoerige discussies werden gehou- ;n over het rapjwrt inzake het overnemen van de crisismaatregelen door de organisn ties van particuliere belanghebbenden, welk rapport niet officieel ter kennis is gebracht van den Tuinbouwraad. In een nader te ont- women adros ral de Raad den min"ter van Economische Zaken als zijn opvatting o.in. mededeelen, dat de tuinbouw in Neoerland een eigen positie inneemt en als 'codairg ook beschouwd en erkend behoort te worden. In ieder geval is de tuinbouw geen onderdeel van den landbouw en wil als zoodanig ook niet beschouwd worden. Voor de behartiging der algemeene tuinbouwbelangc-n is de Ne derlandsche Tuinbouwraad het aangewezen orgaan. „Het echtscheidingsvraagstuk" De 40ste Algemeene Vergadering van den Nationalen Vrouwenraad van Nederland wordt gehouden op 25 en 26 April a.s. in restaurant „Roval" te Arnhem. Dinsdag morgen 25 April te 10.30 uur zal mevrouw A. van Reigersberg Versluys-Ba- ronesse Schimmelpenninck van der O v e een morgenwijding leiden. Op de openbare avondvergadering van Woendag 26 April, aan te vangen om 7.30 uur, zal het onderwerp „Het echtschei dings vraagstuk" worden behandeld. Spreek sters en spreker zijn mevrouw Dr. F. T. Diemer-Lindeboom te 's-Gravenhag?, mejuffrouw Dr. Estella C. Simons te Utrecht en Mr Dr J. deVrieze te Amsterdam» Veldwachter den dood ontsnapt Brugwachter veroordeeld ZUTPHEN, 25 Maart De Zutphensche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den gepensionneerden brug wachter A. C S. te Eerbeek, die terecht had gestaan wegens bedreiging tegen het leven gericht Hij had twee schoten gelost op den rijksveldwachter, toen deze een kommies van de belastingen, die aan S een dwangbevel mpest overhandigen, ter bescherming had vergezeld. Dank zij een boom, waarachter de veldwachter dekking had gevonden, hadden de schoten hun doel gemist, hoewel er toch nog een door de pet van den veldwachter was gegaan. De verdachte werd veroordeeld overeen komstig den eisch tot een jaar gevange nisstraf, te ondergaan in een bijzondere strafgevangenis met danima ter beschikking stelling van de Regeering. Auto m een sloot geraakt Een ernstig gewonde ZOETERWOUDE, 25 Maart. Gistermid dag omstreeks vier uur is door een ver keerde manoeuvre de 68-jarige boterhande- laar Jajison uit Stompwijk nabij het ge hucht Miening met zijn auto in een sloot gereden. J. en de naast hem zittende 24-ja rige Van Geylswijk konden door handrei king op den wal worden gebracht. De heer .Tanson bleek bij het ongeluk zulke ernsti ge inwend'ge kneuzingen te hebben opge- loopen, dat hij niet mocht worden vervoerd. Hij is in zorgwekkenden toestand een na- bijzijnde woning binnengebracht, waar hij voorzien werd van de laatste H. H. sacra menten der stervenden. Van G. bleef ongedeerd. Het slachtoffer bezweken ZOETERWOUDE. 25 Maart Gister avond om half tien is de heer Janson in het St. Elisabeths Ziekenhuis te Leiden, waarheen hdi voor operatief ingrijpen was overgebracht, overleden. De operatie mocht niet meer baten. DE INNEMING VAN DEN BRIEL DEN BRIEL, 25 Maart Op 1 Ajpril a.s. zal de inneming van Den Briel op feestelij ke wijze aldaar worden gevierd. Hiertoe heeft zich onlangs de „1 April Vereeniging" gevormd, waarvan de burgemeester van Den Briel, de heer J. A. Collette het voorzitterschap heeft aanvaard en welke ten doel stelt jaarlijks de inneming van Den Briel feestelijk te herdenken. Zaterdag, 1 April, zal des morgens om tien uur aan den voet van het 1 April-mo nument, dat in 1922 door H. M. de Konin gin is onthuld, een plechtige kranslegging geschieden, welke gevolgd zal worden door een toespraak van den burgemeester. Des middags zal een historische optocht wor den gehouden. Dat kan niet anders dan een héél mooi en héél gezellig huis zijn, heerlijk om in te wonen! Maar het leukste is, dat U daar niet voor behoeft te verhuizen. Als U nu direct laat behangen, bent U, als het ware, verhuisd in Uw eigen woning die dan volkomen nieuw lijkt., zonniger, vroolijker, echt opgefleurd! Zoekt U een paar fijne, nieuwe RD-behangsels uit! De collectie 1939 maakt U de keus lichter dan ooit. Vraag Uw behanger de Series 47, 48, of 49, die extra goedkoop zijn, dochvooral Serie 50. Als het R&D-merk op het kaft staat, geniet U het voordeel van de fraaie, zeer aparte „Fixa Color"-kleuren, die alleen R&D drukken kan. Levering via Uw behanger. Toonzalen te Leiden. Hooigracht 36. G, 26 MAART 103# I. 1875 en 301,5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram.muziek.. 9.00 Beriohten. 9.05 Tulnbouwpraatje. 9.30 Gram.muzlek. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Berichten. 10.00 Zondags school. 10.30 Rem. kerkdienst. 11.50 Cause rie „Een Vröz. Pnot. Internaat voor oplei ding in de huishoudelijke beroepen'". 12.U0 Causerie „Weg met de staketselen". 12.20 Beriohten gram.muziek. 1.00 Het Hawallan- orkest „The Kilauea'e" en solist. 1.30 Cau serie „Wat er in Indlë gebeurt". 1.50 Gram. muziek. 2.00 Boekbespreking. 2.30 LeJeD van „Huslca Antiqua". 3.30 Filmpraatje. 4.00 Omroeporkest. 4.55 Berichten AN P. 5.00 Ge sprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kin deren. 6.00 VARA-Klnderkoor „De Merels". 6.30 Sportp raatje. 6.45 Berichten ANP. gram. BOOM'S AAMBEIENZALF- In- en uitwendige, zoowei bloedende als blinde aam beien worden krachtig be streden door BOOM'S AAM BEI EN ZALF. Het jeuken bedaart spoedig Alleen echt 3 irpakking is BOOM. f 0.93 per potje. Nederlandsch fabrikaat. muziek. 6.55 VARA-Kalender. 7.00 Schuldig of onschuldig. 7.25 Noviteiten-orkest en so listen. 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal, mededeellngen. 8.20 AVRO-Amusementsor kest, Schurlcke-Trio en solisten. 9.35 Ra- diotooneel. 19.10 Omroeporkest en plano duo. 1L00 Betichten ANP. gram.muzlek. 11.30—12.00 AVRO-Danoe- Band. HILVERSUM II 415.5 M. 8.30 NCRV. 0.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.4511.30 KRO. 8.30 Morgen wijding. 9.30 Hoogmis. 11.00 Gram.muzlek. 12.00 Causerie „Gesloten gelederen". 12.20 R.K. Harmonie ..St. Cecilia". 12.35 Wij vul len onze lotkaarten ln. 12.45 Vervolg con cert. 1.00 Boekbespreking. 1.20 KRO-OrkesL 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Vervolg concert 3.00 Radiotooneel. 3.50 Gr. muziek. 4.30 Zlekenhalfuur. 4.55 Berichten. 5.00 Jeugddtenstkoor ..Vrede'' en Orgelcon cert. 5,40 Gewijde muziek (gr. pl.). 5.60 u. Ned. Hervormde Jeugddienst Na afloop: Gew. muziek (gr. pl.). 7.45 Berichten. 7.59 Gram.muzlek. 8.00 Berichten ANP. mede deellngen. 8.15 KRO-Koor en KRO-Sympho- nie-orkest. 9.15 Gram.muzlek. 9.30 KKO- Symphonieorkest 10.00 Spaan sch program, ma 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog 11.0011 30 Esperantolezing. DROITWICH 1500 M. 12.20 Orkest 1.00 Cello. 1.20 Orkest 1.50 Octet 2.20 Voor tulnllef- hebbers. 2.40 Orkest. 3.40 Kwintet 4.20 Re ligieuze causerie. 4.40 Harmonieorkest 5.20 Radiotooneel. 6 20 Orkest en Mannenkoor. 7.10 Orkest 7.50 Orgel. 8.16 Kerkdienst 0.26 Radiotooneel. 9.55 Orkest 10.30 Declamatie 19.50 Epiloog. BRUSSEL 322 en 484 M. 32 2 Mi 10.20 Zang en orgel. 11.40 Zang. 12.50 Orkest 3.35 Plano. 4.25 Zang. 7.20 Viool. 8.20 Orkest. 10.80 uur Orkest 484 Mi 10.20 Concert en declamatie. 11.35 u. Militair orkest 11.59 Pianoduo. 12.05 Ensem ble. 2.50 Operette. 8.20 Orkest 10.30 Orkest VARA. 10.(K' 10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gram.muzlek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatla 10.40 Cello en plano. 11.10 Ver volg Declamatie. 11.30 Zang plano en gr. muziek. 12.00 Gram.muzlek. (12.15 Bericht ten). 12.30 ..Esmeralda". 1.15—1.45 Orgel- Voor de kinderen. 6.05 VARA-Orkest 6.00 De Ramblers. 6.28 Berichten. 6.20 Muzikale causerie. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Voor Pluimveehouders. 7.20 Gram.muzlek. 7.29 Re- portaga 8.00 Herhaling SO.S.-berlchtcn. •«- richten ANP. 8.10 „De Steun des Volks de Haarlemsohe Orkesvercnelging en solisten. 9.10 Reportae. 10.00 Berichten ANP. 10.10 u. VARA-Orkeat 11.00 „Fantasia". 11.3012.09 izlek. (9.309.45 Uelukw 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke Lec tuur. 11.30 Gram.muzlek. 12.00 Berichten* 12.15 Orgelspel. 1.15 Instrumentaal trio en gram.muzlek. 2.90 Voor de soholen. 2.35 u. Vervolg concert 3.00 Causerie over vrucht- boomen. 3.40 Gram.muzlek. 3.45 Bijbelle zing. 4.45 Gram.muzlek. 5.15 Kinderuur. 6.IS Gram muziek. 6.30 Berichten, vragenuurtje. (7.00—7.15 Berichten) 7.45 Gram.muziek. 8.00 Berichten ANP. herhaling SOS-Berlch- ten. 8.15 Het kamerorkest ..Ars Nova et Antiqua". en solisten (9.009 30 LUdensover- denking). 10.00 Berichten ANP, actueel half uur. 19.30 Gram.muzlok. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 Planovoordracht en gram.muzlek. 11.30 Gram.muzlek. 11.aO—12.ui) Schrirtlf- 3.30 Orgel. 4.15 Vioo. en pianol 5.20 Pil syncopations. 5.40 Orkest. 6 49 Muzikale iet orgel. 7.20 Orkest. 8.20 Cai Orkest 8.20 Orkest. 9.20 Orkest 4 84 Ml 12.55 en 1.30 Orkest 6 35 Orkest* 8 29 Symphonleorkest en koor. 10.30 Cabaret Q)o^Löiyn wii cfe J, Stiene, de jongste dochter van den huize Witkop, heeft onlangs den leeftijd van achttien jaren bereikt. Vanaf haar dertiende jaar, toen ze thuiskwam van school, heeft ze haar moeder in de huishouding geholpen, 'n Onbezorgd, maar wel wat eentonig leventje leid't die Stiene. Geen wonder dat ze Zich van de bruiloft van haar broer Sander heel wat voor stelt. Trouw heeft ze haar moeder en Sanders aanstaande schoonmoeder en schoonzuster bijgestaan bij het treffen van de vele toebereidselen. Er is feitelijk niets gedaan of besteld of bedisseld, of Stiene heeft er haar neusje ingestoken. En met de jongelui van de wederzijdsche families heeft ze grap pen bedacht en voordrachten ingestudeerd. Zoo is Stiene volkomen op de hoogte van al wat staat te gebeuren, straks, als de groote dag is aangebrokenen tóch staat ze min of meer buiten alles. Feitelijk voelt ze dat zelf heel goed doch ze doet al haar best, om over dat gevoel heen te leven, en «en houding aan te nemen, alsoi er van Sanders feest niet heel veel terecht zou komen zonder haêr assistentie. Die houding zit 'm ook alweer voornamelijk in .Stiene's gevoel, niet zoozeer in haar wijze van optreden. Over het geheel genomen, maakt ze den indruk van een stil meiske te een kind,- dat weinig opvalt. Dat brengt ook haar positi* van jongste telg der familie mee. Bij moeder en haér relaties is ze met haar achttien jaren een kiind. En dat zal ze over tien jaren, en als ze het met elkaar beleven mogen over twintig jaren, nóg zijn. Doch ook onder de levenslustige nichten, neven, vrienden en vriendinnen, allemaal al een eindje in de twintig, is ze niet veel meer dan het meeloop- stertje: uitermate geschikt om karweitjes op te knappen, waar de anderen voor bedanken, welke dan beloond worden met een vriendelijk bedankje of een bonbon. Voor de rest doet ze mee voor spek en boonen. En als Stieno niet spoedig leert zich te doen gelden, zal dit ook zoo blijven. Toch hebben die jongens en meisjes, die haar niet heele- maal voor vol aanzien, ongelijk: in geen enkel opzicht is Stiene inderdaad hun mindere: alleen is ze wat stil, wat ver legen, wat ook alweer een heel natuurlijke oorzaak heeft. Moeder heeft haar kleine meisje wat teveel bij zich gehouden, waardoor haar aandacht te uitsluitend is gericht op dingen, die over het algemeen slechts menschen van middelbaren leeftijd interesseeren. Dat heeft die moeder ook alweer met de beste bedoelingen gedaan, maar het is en het blijft ver keerd. Het zal zich wreken in de naaste toekomst. Nu reeds wreekt het zich. De jeugdige energie en fantasie, die naar buiten zich den weg versperd zag, heeft zich naar binnen toe een bedding gezochtStiene peinst en prakezeert meer, véél meer dan meisjes van haar jaren gewoonlijk doen. Zulk peinzen en prakkezeeren slaat gemakkelijk over tot fanta- seeren en wie daaraan toe is, raakt gemakkelijk het spoor bijsterInderdaad, Stiene fantaseert veel: de kleinste voorvalletjes werkt ze uit tot hcele verhalen van wat had kunnen zijnEr zijn jonge menschen, die zulke fanta sieën aan het papier toevertrouwen, er dagboeken mee vullen, in de illusie eenmaal memoires te zullen uitgeven. Zóó erg is het met Stiene niet Zij houdt haar tritspinsels voor zich zelf. Ook weet ze heel goed, dat het maar droomen zijn en niets meer dan dat. Alleen wint ze er wat vreugde uit, wat kleur, waarmee ze haar inderdaad té grauwe leven een weinig tracht op te fleuren. Kwaad doet ze er niemand mee Is het onder die omstandigheden een wonder, dat de mede- deeling van Sander, dat ook zijn vriend Adriaan. aanstaande dominee, van de partij zal zijn, Stiene stof biedt voor een volslagen roman? Een haar onbekende vriend van Sander, een jongeman, die op het feest wordt verwacht, ja, bij hen logeeren zal. Dit feit alleen zou ook in een minder gevoelig meisjesgemoed een snaar aan het trillen brengen. Dén studeert deze jongeman voor domineeEn hoe! Een jongen van buiten, (dat is. naar Stienes stadsche begrip een „boerenjongen"), die de H.B.S. heeft bezocht en toen met een wit jasje aan, suiker heeft gewogen en stroop heeft laten afdruppen met een grooten lepel in de kan of jampot van een dorpskind, onderwijl zijn omgeving verbazend door zijn wijsheidDat is niet veel minder dan een vermomde prins Ja, als Stiene zich goed herinnert, dan weet ze nog wel. dat Sander vroeger wel een en ander over dien Adriaan heeft verteld. Die jongen wilde graag verder leeren. wat bereiken in de wereld, maar zijn ouderwetsche vader wilde daar niet van wetenDat bréngt het element ..martelaar" in de historiedoch nu is die vader gestorven. Zooiets als de slechte koning of de booze toovenaar in het sprookje... Nu is Adriaan vrij en hij is begonnen wat Sander, hun Sander, hem al jaren geleden heeft aangeraden: hij heeft de zaak verkocht en is gaan studeeren. Voor dominee nog wel. Dat is het happy end. En onder hun dak zal die nu slapenen zij zal hem mogenl^edienenStiene weet, dat Adriaan tien jaar ouder is dan zijzeH: een man die hard naar de dertig loopt. In de oogen van een meisje van achttien is dat oud. En toch Den dag vóór de bruiloft zal Adriaan komen, en Stiene kan het heusch niet helpen, dat ze al dagen te voren ver strooid is en bloost „om niets". Moeder schrijft dat aan de drukte toe. Als straks alles weer gewoon is, gaat dat wel weer over. Haar Stieneke is aan een geregeld leventje gewend, die kan niet tegen al die buitenissigheden. Stiene is het daar vanzelf roerend mee eens... Maar Sander cn de andere broers en de respectieve schoonzusters hebben Stiene al lang door en ze plagen haar met den theoloog, die nog steeds geen meisje heeft Adriaan is wel wat oud voor Stiene. toegestemd, maar re weten toch allemaal wel, dat een oude bok nog wel een groen blaadje lust en dén. van een bruiloft kómt een bruiloft, en ten slotte heeft een student altijd een jong hart, al is hij vijftig. Dat komt vóór. Inderdaad. Sander weet van een ge pensionneerden hoofdambtenaar, die zich op z'n ouden dag nog als student liet inschrijven en als „groen" door de straten van de Universiteitsstad liep. Bij dien vergeleken is Adriaan nog jong, en dan mag de man altijd wel wat ouder zijn Stiene laat al die plagerij maar over zich komenalle maal gekheid, nietwaar? En tochen tochHet wordt saai. zoo langzamerhand, als Sander nu ook de deur uitgaat, voor goedal de broers zijn dan getrouwdStiene zou toch niet graag overschieten ze heeft den tijd nog wel. nauwelijks achttien, maar je kunt toch maar niet weten er blijven méér meisjes ongetrouwd. Een oude vrijster worden, lijkt Stiene vreeseltjk. Later, als vader en moeder er niet meer zijn. op een hofje met een spinnende kat en een kanariepietje en een pot pruttelende keteltjes-kof(> op een petroleumstelletjeZóó stelt Stiene zich dat voor (Wordt vervolgd) t

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5