CHIEF WHIP Reeds 20 jaren de beste sigaret voor Uw gezondheid! Op bezoek in Grindelwald en Hondrich ZATERDAG n MAART 1939 EERSTE BLAD PAG. a Het gebeurde in Slowakije De jongste gebeurtenissen in Tsjechoslo- wakije zijn niet te begrijpen, zoo men niet ■tracht ze te bezien, zoowel in het licht van de historische wording van dezen staat, als in dat van de gebeurtenissen van September jongstleden. Toen 'tijdens den wereldoorlog Bén es j en Masarijk ijverden voor de oprich ting van een zelfstandig Tsjechisch gemeene- best, beseften zij, dat dit ideaal niet gemak kelijk te verwerkelijken zou zijn, daar de Tsjechen te weinig talrijk waren om geheel alleen een staat te vormen. Er werd derhalve contact gezocht met de verwante Slowaken, en zoo kwam men te Pittsburg tot een over eenstemming, welke voornamelijk met de naar Amerika uitgeweken Slowaken was tot stand gebracht, en waarbij werd bepaald, dat beide ethnische groepen in de te stichten republiek gelijke rechten zouden bezitten. Nauwlijks echter zetelde te Praag een zgn. Tsjechoslowaaksche regering, of de energieke Tsjechen trokken de leiding aan zich, be- heerschten de buitenlandsche politiek, en deden alsof de Slowaken er minder op aan kwamen. Eenzelfde houding, als overigens tegenover Sudeten, Polen en Roetenen werd aangenomen. Deze „Pruisische" manier van optreden der Tsjechen is hun tijdens de September-crisis, gelijk men weet, duur te staan gekomen. De jonge republiek bleek innerlijk zoo zwak van structuur te zijn, dat niet alleen de vreemde minderheden zich daaruit los maakten, doch ook de Slowaken en de Roetenen eischten autonomie, omdat zij het centralistische Praagsche regiem niet langer vertrouwden. Zoo ontstonden dan te Chust voor de Roetenen en te Bratislava voor de Slowaken regeeringen met tot op zekere hoogte autonome bevoegdhden. Voor namelijk wat de landsverdediging en de financiën betreft, bleef de centrale regeering te Praag echter toonaangevend. Deze cen trale regoering heeft steeds moeite gehad, twee uitersten te vermijden. Zij mocht de onderlinge band tusschen de samenstellende deelen van de republiek niet te los laten worden, doch deze evenmin te strak aan trekken. Voor dit laatste bestond, men heeft de Tsjechen niet ten onrechte als de Pruisen onder de Slaven gekarakteriseerd steeds de meeste neiging. Zoo benoemde de centrale regeering nog onlangs eigen machtig den Tsjechisohen generaal Prchala tot minister van binnenlandsche zaken te Chust, waarmee zij de grens van haar be voegdheden overschreed. Ook met Bratislava spande het den laatsten tijd geducht. Er werd nl. met Praag onderhandeld over de juiste afbakening van de bevoegdheid dezer beide hoofdsteden, waarbij Bratislava o.a. voor Slowakije ruimer financieelen armslag eischte, en het recht de Hlinka-garde te bewapenen, een organisatie welke men wel licht het best kan vergelijken met de vroe gere Oostenrijksche Heimwehr, en evenals deze sterk-Roomsdh-Katholiek-fascistisch be ïnvloed. De centrale regeering meende uit een en ander te moeten opmaken, dat de Slowaken op een geleidelijke losmaking van de Tsjechoslowaaksche republiek aanstuur den. Vandaar dat zij eensklaps den Slowaak- schen minister-president Tiso, een Roomsch prelaat van grooten invloed, en eenige van zijn zeer nationalistische mede-ministers af zette, en alleen die kabinetsleden in functie liet, die meer centralistisch georiënteerd zijn. Deze krachtdadige machtsverzetting te Bratislava, welke werd uitgevoerd onder bescherming van een Tsjechische gewapende macht, heêft onder een groot deel der Slo waken zoodanige verbittering gewekt, dat er zelfs schermutselingen hebben plaats gehad, waarbij eenige dooden zijn gevallen. Het schijnt, dat de Duitsche minderheid in Slowakije het met de oude, naar separatisme overhellende regeering houdt, gelijk ook de radio-zender te Weenen, die zelfs aan een gevluchten Slowaakschen minister toestond een Slowaaksche radio-toespraak te houden, waarin werd verklaard, dat Tiso's afzetting ongrondwettig moet worden genoemd. Het is nog niet duidelijk, welke houding de Duitsche regeering tegenover deze kwestie zal aannemen. De Duitsche pers legt over het algemeen Slowaaksche sympathieën aan den dag, en men vermoedt, dat Bratislava het niet'tot zulk een scherp ocnflict met Praag zou hebben laten komen, indien het zich niet vrijwel zeker van Duitschen steun zou hebben gevoeld. Misschien wijzen al deze dingen erop, dat het Derde Rijk zijn houding tegenover Tsje- ohoslowakije en de Slowaaksche en Roeteen- sche vraagstukken gaat herzien. Praag is den laatsten tijd niet meer erg toeschietelijk tegenover Berlijn geweest, het heeft gelei delijk getracht de Duitsche voogdij wat min der drukkend te maken. Wellicht zou men in Duitsche leidende kringen er thans iets voor gevoelen, met de verkaveling in dit brok van ons werelddeel nu maar wat verder voort te schrijden, teneinde ook Polen er Hongarije weder nauwer aan zich te ver binden. Sjeik El Arab is tijdens zijn bezoek aan aPrijs door president Lebrun op het Elysée ontvangen. De sjeik bij het verlaten van het Elysée KIND BIJ AANRIJDING GEDOOD HAASTRECHT, 11 Maart Gistermiddag om vijf uur is op den provincialen weg na bij den watermolen van den polder Roosen daal, in Boven Haastrecht, het drie jarig dochtertje van den koopman W. Vis ser, door een autobus aangereden en yrij- Syel op slag gedood; j_j, De toestand in Spanje De communistische weerstand te Madrid Nog steeds wordt er gevochten De communistische opstand in centraal Spanje blijkt veel belangrijker te zijn, dan men eerst had gemeend. Bevestigd wordt, dat de chefs van het legercorps van het centrum, de luitenants-kolonels Bueno en Bacelo den tweeden dag twee divisies hebben geleverd aan de opstan dige communisten. Het derde corps dat onder bevel stond van kolonel Ortega, bleef neutraal .Te 13 uur deelde het hoofdkwartier mede, dat de repuiblikeimsche troepen buiten Madrid snel vorderen op hun weg naar de hoofdstad, na op verschillende plaatsen het commjurmstiische verzet te hebben onderdrukt. In de stad werden de opstandelingen voortdurend teruggedron gen: de meeste gebouwen, waarvan de communisten zich hadden meester ge maakt, zijn weer in handen der loyale troepen gevallen, werd gezegd. Gistermiddag half twee hebben vier vlieg tuigen van den verdedigingsnaad boven Ma drid vlugschriften neergeworpen. In de vlug schriften wordt ojtl gezegd: „Eens te meer hebben de communds'.en hun woord niet ge houden. Aangezien alle middelen om te tran- sigeeren onmogelijk zijn, heeft de verdedi gingsnaad besloten energiek handelend op te treden. Wij betreuren de tijdelijke ongemak ken, die de houding der communisten de Ma- drüeenscbe bevolking kan veroorzaken. Wij stellen vertrouwen in uw kalmte, uw gebrui kelijke zielskracht". De troepen loopen storm Naar Reuter meldt, hebben gistermiddag troepen stellingen der opstandelingen in Oostelijk deel van Madrid bestormd- De com munisten vluchtten en ontruimden een langrijk plein. Ook elders in de stad werden de opstandelingen teruggedrongen. Er werd gevochten om de Plaiza Manuel Becerra, waarbij aan beide zijden van tanks en gepant serde wagens gebruik wordt gemaakt. Waar schijnlijk was dat de communisten er werden ingesloten, daar zoowel uit het centrum der stad als van CanilLejas troepen van den ver- dedigingsraad oprukten. De verdedigingsnaad verklaart de plaza reeds bezet te hebben. Gistermiddag om 16 uur 4-0 heeft Undón Radio medegedeeld, dat de haarden van ver zet bijna alle overmeesterd zijn. Andere groepen communisten zijn gevlucht in het park El Retiro. waar men hen spoedig zal hebben bedwongen. Op hetzelfde oogeniblük deelde zender La Voz de Espana mede, dat bloedige botsingen om 12 uur zijn ontstaan tusschen troepen van den verdedigimgsraad en communisten in de Serranostraat midden in Madrid. De troepen den verdedigingsraad behielden de over hand en duizenden communisten liepen naar hen over, roepende: Leve de Spaamsohe re publiek. Wat Burgos bericht Reuter meldt uit Burgos dat volgens de daar onibvanigen laatste berichten uit Madrid Miaja afgesneden schijnt van de rest der republiikeinsche zone. Dorpen en hoofdwegen in de omgeving van Madrid zijn door de communisten bezet. Een meedoogenlooze strijd wordt gevoerd-. Zoowel vliegtuigen, ar tillerie, tanks en granaten worden door beide partijen gebruikt De Plaiza de la Cibeles ver dedigen de communisten hardnekkig tegen de soldaten der junta. Het bericht over de overgave van het eerste commiunnstische le gercorps word ontkend. Gistermiddag vijf uur hebben bovendien 24 vliegtuigen van Franco Madrid gebomlbar- deerd. De luchtdoelartHierie beantwoordde het vuur. DE KUSTSTROOK VAN HET segorek REPUBLIKEINSCHE SPANJE Franco's voorgenomen kustblokkade Grieven tegen Engeland Te Burgos neemt men Engeland zijn hou ding tegenover de blokkade der Spaansche kust zeer kwalijk. Men houdt staande, dat de erkenning door Engeland en Frankrijk moet inhouden een toekenning der oorlogs rechten Nationalistische kringen geven het voor nemen te kennen koopvaardijschepen, die probeeren de Spaansche territoriale wateren binnen te komen, te bombardeeren en zoo noodig tot zinken te brengen. De Berliner Börsenzeitung schrijf,t dat het Engelsche dreigement met represaillemaat regelen tegen het tot zinken brengen van een schip, dat door de blokkade heen breekt, wel geen steun zal vinden in het internationale recht. Het voorwendsel, dat Franco's blok kade niet „daadwerkelijk" kan zijn, houdt geen steek, want na het vertrek van de re- pubiikeinsche vloot zij-n de zeestrijdkrachten van Franco volkomen voldoende om het re- publikeinsche kustdeel te blokkeeren. De Angriff spreekt over een Britsch drei gement jegens Franco, dat in Burgos wel gevoeld zal worden als een inmenging in de binnenlandsche Spaansche aangelegenheden. De Franco-regeering heeft het recht, haar macht te vestigen in de deelen van 't staats- gebied, waarin de opstandelingen nog heer- schen en zij mag dat doen met alle haar ten dienste staande middelen. HET PELMANISME la de beproefde toi die vrU mankt vat voelcna, blooe-. epi PELMAN'INSTITUUT (Opgericht 1000) AMSTERDAM DAMRAK 68 TELEFOON 41878 Fransche kamer over de Spaansche vluchtelingen Zeer rumoerig debat In de Fransche Kamer is gisteren het vraagstuk der Spaansche vluchtelingen aan de orde geweest. De vergadering was zeer rumoerig. De rechtsche afgevaardigde Ybarnegaray maakte melding van klachten over uitspattingen, die door de vluchtelingen zijn begaan en keerde zich tegen het verraad en de lafheid van de groote republikeinsche leiders in Catalonië. Hij maakte een onderscheid tusschen de sol daten en de misdadigers volgens het gewone recht, die zich in Frankrijk gedragen, zooals zij dat in Spanje deden. Voorts legde hij den nadruk op de nood zakelijkheid van terugkeer naar Spanje van 300.000 vluchtelingen. Vervolgens sprekende over de internatio-' nale brigades, deed Ybarnegaray een aanval op den communist André Mart y, die in Spanje Franschen heeft doen fusilleeren. Ybarnegaray zeide o.a.: „Op u drukt de verschrikkelijkste beschuldiging. Wij willen weten, of gij waardig of onwaardig zijt, om op deze banken plaats te nemen", waarop Marty antwoordde, zeggende, dat zijn aanklagers fascistische agenten zijn. Er werden scheldwoorden gewisseld tussrhen rechtsche en linksche afgevaardigden. Ybar negaray vroeg het instellen van een onder zoek om uit te maken, of de misdaden, waarvan Marty beschuldigd wordt, door hem begaan zijn. Hij vroeg hierover een stem ming te houden. De vergadering werd hierop verdaagd. Toch een internationale vredesbespreking LONDEN, 10 Maart. (HAVAS.) In gewoon- lijk goed ingelichte kringen werd gister- avond vernomen, dat minister-president Chamberlain voor het einde vap het jaar zal pogen den vrede in Europa te be vestigen. Hij zou van de huidige ontspan ning gebruik willen maken, om een con ferentie der groote mogendheden bijeen te roepen welke tot voornaamste doel zou hebben, de beperking van de bewapening te bestudeeren. Binnenkort zullen de voornaamste hoofd steden worden gepolst en wanneer het resultaat hiervan bekend zal zijn. zal de minister-president een beslissing nemen. In officieele kringen gaf men gisteravond te verstaan, dat het einde van den oorlog in Spanje niet lang zal uitblijven. Het einde van het Spaansche conflict zal dan voor Groot-Brittanië dienen als aanleiding om het vredeswerk in Europa voort te zetten en het wederzijdsch vertrouwen te herstellen. Hoare wil internationaal vijfjarenplan Het zou een „gouden eeuw" beteekenen De Britsche minister van binnenland sche zaken Samuel Hoare heeft gister avond te Londen een opvallende rede- gehouden, waarin hij het stoute denk beeld opperde van een vijfjarenplan, dat de heeie wereldgeschiedenis grondig zou kunnen wijzigen. Het zou, zeide hij, een plan zijn, uitgewerkt door vijf mannen in Europa, de drie dictatoren en de premiers van Engeland en Frankrijk". Als zij allen met slechts één doel voor cogen en eensgezind hiervoor zouden arbei den, zouden zij in ongelooflijk korten tijd de gelieele wereldgeschiedenis kunnen wijzigen, en als de president der Vereenigde Staten aan hun streven zijn zegen zou geven, zou den zij zich tot eeuwige weldoeners der menschheid kunnen maken. Chamberlain heeft zich vastbesloten getoond, met al zijn krachten naar dit doel te streven en ik kan niet gelooven, aldus Hoare, dat dé andere leiders zich niet bij zijn verheven pogingen zullen aansluiten. Het zou een plan zijn, ge raseerd op den vrede, en de aanvaarding ervan zou het mogelijk maken te streven naar verwezenlijking van een gouden eeuw, met de levensstandaarden gebracht op een hoogte als wij nooit te voren hebben kunnen tot stand brengen. Stel, dat het politieke vertrouwen in Euro- STORK ONDERNEMINGEN OP OE JAARBEURS TE UTRECHT STORK HIJSCH N V, - HAARLEM WERF CONRAD N V. HAARLEM (Reel.) pa kon worden hersteld en dat voor een tijdvak van vijf jaren er noch oorlog noch geruchten van oorlogen zouden zijn, dan, aldus Hoare. zouden handel en nijverheid kunnen beginnen met het meest bemoedi gende hoofdstuk van voorspoed, dat de we reld ooit gekend heeft UIT OOST- EN WEST-INDIE Boringen in Indië Onderzoekingen op groote diepte De Baitaafsohe Petroleum Mij verricht bo ringen op West-Java, oa. in Tjitjaoe. Hier wordt op aeer groote diepte geboord. Men reeds vender diam 3000 Metier. Maar men zaï nog een paar honderd Meter verder gaan om zekerheid te krijgen over de aardlagen De diepste boring die tot nog toe had plaats gehad, geschiedde in Amerika. Daar heeft men een put van circa 4500 Meter geboord Doch voor Nedierland-Indië staat niu het record op naam van de Baitaafsche Petrj;eum Mij met ruim 3150 Meter in Tj tjaoe, gelegen op ongeveer 40 K.M. ten Z.O. van Ba'. DE INDISCHE ZEDENAFFAIRE BATAVIA, 10 Maart. Te Klaten is nog een Europeaan in verband met de zeden misdrijven in preventieve hechtenis ge steld. De raad van justitie te Soerabaja veroordeelde een Europeaan wegens voort gezet zedenmisdrijf tot zes maanden ge vangenisstraf. De raad van justitie te Medan maakte een aanvang met de zaak tegen een Europeaan. Nadat verschillende getuigen waren verhoord werd de verdere behande ling uitgesteld tot 22 Maart. De officier van justitie te Padang heeft revisie aangetee- kend tegen een vonnis, geveld in een zaak tegen een Europeaan. DUBIEUSE VORDERINGEN P P FD U CI Al N C A S S O'S STAAT TOT UW DIENST zowel op als zonder contract VRAAGT BEZOEK - PROSPECTUS (ReclJ Hoe onze Koninklijke familie het maakt Eenvoud en rust Wat de dorpsbewoners zeggen BERN, 10 Maart. Het „Berner Tageblatt" bevat in zijn nummer van 9 Maart een speciale reportage uit Grin- dewald en Hondrich over het verblijf van H.M. de Koningin en het Prinselijk Gezin, waarin o.a. het volgende ver meld wordt. De geheele Nederlandsche Koninklijke Familie vertoeft op het oogenblik in het Berner Oberland. Het zijn Grootmoeder, Moeder en Kind, dus drie generaties: Ko ningin Wilhelmina vertoeft in het stille Hondrich ob Spiez, Kroonprinses Juliana en haar gemaal Prins Bemhard hebben het gletscherdorp Grindelwald uitgekozen, en hun dochtertje Prinses Beatrix meege nomen. Het is bekend, dat de vorstelijke gasten uit Nederland gaarne in Zwitser land vertoeven. Sedert vele jaren keeren deze hartelijk welkome bezoekers steeds weer, om gedurende eenige weken het hof te verwisselen voor het bergland. Zij willen hier wonen als menschen onder menschen, dus zonder hoffelijke buigingen, zonder stijf ceremonieel, zonder bekijk en zonder dat de fotographietoestellen voortdurend op hen gericht worden. Zij willen volop vacantie houden. Toonceltjes in de dorpsstraat Een paar minuten van het station Grin delwald verwijderd, staat in de dorpsstraat nen creme-kleurige kinderwagen. Er staan eenige personen bij, die een oog wenpen op de inzittende baby. De kleine, in haar blauwe manteltje, met kapje op het hoofd, schijnt behagen te scheppen in alles wat zij om zich hem ziet: uit haar helder-blauwe oogen lacht zij eiken omstander toe, zegt soms „dada" en toont daarbij haar tot dus ver twee eenige tandjes. Op het dek van den kinderwagen liggen 'n paar Mimosa's Dat is Prinses Beatrix, ruim dertien maan den oud. Zij zal. mocht zij geen broertje krij gen, eens als Koningin over de Nederlan den heerschen. Maar Beatrix weet daar allemaal nog niets van af. Haar eerste groote treinreis, de vele sneeuw, het slederijden, de nieuwe ioop en Inka van Inka zal later nog gesproken worden dat zijn de dingen waarvoor zij belangstelling toont. Twee mannelijke per sonen houden zich bij den wagen op. Het zijn rechercheurs, die de Prinses en haar dochter op alle schreden moeten volgen. De een is een Nederlander, de ander een Zwit ser, een specialist in het bewaken van vor stelijke personen. „Onze Prinses" Thans wachten zij bij den kinderwagen op Prinses Juliana, die zonder gevolg de winkels binnengaat. Daar komt zij uit een -Ier zaken met een ipaar stukjes kantwerk in de hand. De stoet zet zich in beweging: Prinses Juliana en de hofdame rijden den kinderwagen en daarachter volgen de beide rechercheurs. In het hart der dorpelingen neemt Prinses Juliana reeds een groote plaats in. Zij vragen elkaar: „Heb je de Prinses al gezien?" En de menschen praten onder elkander over „onze Prinses", hoe zij is, hoe zij alleen haai-' inkoopen doet en hoe zij nooit vergeet de menschen terug te groeten. Pnnses Juliana houdt veel van de win tersport, maar in Grindelwald moet zij vol ledige rust nemen wegens de gegronde hoop, dat half Augustus een blijde gebeurtenis te wachten staat, zooals een mededeeling van het Hof heeft aangekondigd. Daarom ver maakt de Prinses zich met wandelingen in het dorp en zijn naaste omgeving. Vaak moet Inka hofdiensten verrichten en den kinderwagen op slede van de kleine Beatrix omhoog trekken. Inka is een der bekendste figuren in het gletscherdorp. Hij is nl. groote trouwe St Bernhardshond, die het waarschijnlijk nooit heeft durven droomen, 'lat hij op zijn ouden dag nog een prinses zou mogen voorttrekken. De kleine konings dochter geeft hem af en toe een zacht tikje, maar Inka laat dat rustig toe. Hij kent manieren. De Prins een goed skl-er En waar is de Prins-Gemaal Bernhard? Om hem te zien moet men zich naar een ski-terrein begeven, want de Prins is een enthousiast ski-er, die dagelijks een paar tochten in het Scheidegg-gebied onder neemt. En naar 't oordeel van de gestrenge kenners in Grindelwald is de Prins zelfs een goed ski-er, die voor geen moeilijkheden terugdeinst. Een dezer dagen heeft hij de bekende gletschertocht Jungfraujoch—Hollandiahuet- teLoetsehenluecke Goppenstein onderno men, waarbij de Prins-Gemaal in de Hol- landiahuette heeft overnacht. Bruin ge brand door de zon schijnt de Prins den ge- heelen dag te lachen en te fotografeeren. Nooit ziet men hem zonder fototoestel. Wij verlaten Grindelwald, om in Spiez de postauto naar Aeschi te nemen. Weldra zdjn wij In Hondrich. De „Hirv schen" is een landelijk hotel van twee ver- diepingen, geel geschilderd en met groene vensters. Aan den ingang zijn blijkbaar ter eere van de hooge gast twee laurierboomeri geplaatst. De Vorstin heeft hier in gezelschap van twaalf personen Haar intrek genomen. Zij heeft het geheele hotel voor drie weken ge huurd. In ITaar gevolg bevinden zich een hofdame, een adjudant, hooge officieren, een kamerdienaar, een kamenier enrecher cheurs. Hondrich is stil en eenzaam. Op straat komt men soms geen mensch tegen. Vanuit Haar kamer op de eerste verdieping heeft de Koningin een prachtig uitzicht op het meer en het bergland. Stroomend water is in het hotel niet aanwezig, maar de Ko ningin houdt juist van eenvoud en heeft Haar tevredenheid betuigd. Hoewel Zij vacantie heeft, staat de Vorstin reeds om zeven uur 's morgens op, om half acht ge bruikt Zij het ontbijt, daarna maakt Zij eeni wandeling naar Haslenvinde of naar Aeschi, of zij zit aan het open raam te' schrijven of te schilderen. „De eenvoudige Koningin" Des middags maakt zij gewoonlijk in een open auto een uitstapje, waarvan het doel dikwijls Grindelwald is. Met de nauwkeu righeid van het hofceremonieel rijden do donkergelakte groote wagens voor de „Hir- schen". Op den vastgestelden tijd, geen minuut eerder en geen minuut later, treedt de Koningin der Nederlanden uit den hoofd ingang. De chauffeurs staan stram cn saluee-i ren. De Koningin neemt achter in den wagen plaats, met een hofdame aan Haar linkerzijde. De hotelhouder, die aanvankelijk zeer ver bouwereerd was, toen hij vernam, dat een Koningin bij hem kwam logeeren, is thans over zijn verbazing heen en zegt: „Het heeft zoo moeten zijn". Behalve het personeel is vrijwel niemand bij zulk een vertrek van de Koningin aanwezig. Zelfs wanneer de hooga Gast wandelt, valt er in Hondrich vrijwel niemand op straat te bekennen. Ook hier. bewaren de dorpelingen een voorbeeldige af zijdigheid, ja, zij kijken zelfs niet uit heti raam. „Zij is eenvoudiger dan de eenvoudigste vrouw van Hondrich", plegen de dorpelin gen te zeggen, wanneer zij vertellen van dó Koningin, die meer nog dan in het grootej Grindelwald, het onderwerp van gesprek vormt in het kleine dorpjel De winnaar van de gouden Cup bij de Engelsche nationale ruiterwedstrij- den te Cheltenham neemt de laatste hindernis in raaien stijl WAAR GAAT U ZICH VESTIGEN? IN AMSTERDAM P Dan naar het kantoor van L. BOOMSMA, Makelaar Bouwkundige Expert Nassankade 119 Telefoon 82521—85421 Te Helmersstr. 137 hs, 3 k., k.. t. 42.60 p. m. Slolerknde 6-11, 4 kam., k. badk.. zk42.60 p m. Geuzenkade 47-1, ,3 k., k. bade., zk 36.— p. m. Fred. Hendrikplantsoen 96-1, 4 k., k., zk40.— p. m. Fred. Hendrikplantsoen 6-II, 4 k., k., zk36.p. m. Sassenbelnstr. 61 hs, 3 k., k., badk 36.p. m. WonlngrltJst en Inlichtingen GRATIS HEERENHUIZEN TE KOOP met CENTR. VERWARMING In aanbouw zijnde Moderne Heerenhuizen met en zonder Centr. verwarming en stalen ramen, op eigen grond, en gelegenheid voor garage's, aan de Burgemeester Verkadesin- gel (Tuindorp) Vlaardinger-Ambacht. Aan de breede Sportlaan: Heerenhuizen to koop en te huur. Huurprijs 38.— p. mnd. Deze zijn ter bewoning gereed. Alle Inlichtingen bij den Bouwer: W. VAN VLIET, Raadhuisstraat 4 VLAARDINGER-AMBACHT - Tel. 309 KiCiüiiüüiiJlliliJ'TjU *1 NU (I uil HUN cT ICCIIN UT ICNINCEUREilJ 1CLIA UIL10G0ND&ST0.7 TGLBPOO, 142596 Wilt U een rustige GELDBELEGGING KOOP DAIM HUIZEN Inlichtingen en adviezen worden gratis verstrekt

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2