EEN VLOTTE JONGEDAMES-JUMPER Laten we verstandig blijven MOLENAAR's KINDERMEEL Wolhuis de Wending TOONTJ „VAN EN VOOR DE VROUW" UITGAVE DER VIJF SAMENWERKENDE CHRISTELIJKE DAGBLADEN 20-25 FEBRUARI 1939 3 MODE VAN DEN DAG. Een elegant Parijsch voorjaarsmodel stof in de nieuwe modetint benzinemet roode handschoenen Iets over de geestelijkezijde van de schoonmaak VERRUKKELIJK kan de zon in deze weken zijn. Hoewel het overigens nog vrij koud is gebleven, geven die heerlijk ver warmende zonnestralen een echt voorj aars- gevoel. En hoe fleurig ziet alles buiten eruit, overgoten met dat gouden licht! 't Is de tijd, dat we met ons kleintje in den kinderwagen gaan wandelen, om beiden zoo veel mogelijk van de versterkende buiten lucht te genieten. Datzelfde gouden zonlicht echter, dat ons zoo'n vreugdig lentegevoel bezorgt, en ons de schoonheid van de ont kiemende natuur doet her-ontdekken, ont hult, wanneer het in de kamers schijnt, in meedoogenlooze duidelijkheid elk vlekji elk stofje, érrretrïret stempel van smoezelig heid op vitrages,' gordijnen èn kleeden, die we voor kort nog zoo keurig vonden. En dan, juist als we die ongerechtigheden opgemerkt hebben, lezien we in onze krant in deze weken, vanaf half Februari reeds, sahoonmaak-aanbiedingen van wassche- rijen, die onze vitrages en gordijnen te gen zooveel en zooveel per el of meter willen reinigen, en onze fauteuils voor enkele gul dens door uitstoomen een hernieuwd aan zien beloven te geven. Nu moeten we oppassen, en ons zelf in be dwang houden! Want anders komt d( schoonmaakkoorts over ons, en dan zijn wij, -en althans onze huisgenooten, nog niet ge lukkig. Nee, ik bedoel niet. dat U die voorjaars beurt van uw geheele inrichting maar moet overslaan. Geen echte Hollandsche huis vrouw zou het zijn, die een dergelijk voor stel deed. We weten zelf veel te goed, hoe beslist nood zakelijk het is mannen kunnen daar zel den inkomen eens in het jaar alles eens grondig een beurt te geven. Dan wordt opge knapt en gerepareerd wat daarom vraagt en Vernieuwd wat eigenlijk reeds te lang bleef wachten, en dan vinden we'weer allerlei din gen, waarvan we niet meer wisten, dat we ze bezaten. En we geven weg aan diaconieën en christelijke liefdadigheidsvereenigingen (die altijd zooveel noodig hebben) kleeding- stukken en gebruiksvoorwerpen, die in ons gezin hebben uitgediend. Natuurlijk kost het aan wie steeds graag bewaart, ook al heeft men iets waarschijnlijk nooit meer noo dig, eenige zelfoverwinning, om tot weg schenken te besluiten. Maar de wetenschap Van zooveel armoede en ellende om ons heen, die om leniging vraagt, moet de weifelen den in onzen tijd wel gemakkelijk over het moeilijke punt heen brengen. Dwaas zou het zijn de noodzakelijkheid den schoonmaak te ontkennen. Nog dwazer echter is zich in die heerlijke voorjaars- weken tot slavin van het werk te maken. En dat doen vele, vele huisvrouwen, ook tegen woordig nog. Men stelt zich een bepaalden korten termijn, liefst van maar enkele we ken, waarbinnen het huis van den nok van het dak tot en met den kelder met bezemen gekeerd moet zijn. En doen onze kennissen het vlugger, zoo jachten we nog harder, om toch maar niet achter te blijven. Dat is met recht dwaasheid te noemen. Elk gezin heeft zijn eigen eischen en behoef ten. Bij de vaststelling van een arbeidspro- gram moet ieder daarmee rekening houden. En niet denken: nu ja, als ik het zoo druk heb, moeten vader en de kinderen voor een zei de dokier schoon huis ook maar een paar ongezellige, rommelige weken over hebben, 't Wonder lijke is. dat dezen daar niets voor voelen, er juist dan de noodzakelijkheid van die schoonmaak absoluut niet willen inzien. Met als gevolg een geprikkelde stemming in huis. De fout ligt niet bij hen, maar bij ons. Geen rage moet de schoonmaak worden. Rus tig, stuk voor stuk moeten we onzen inboe del de groote voorjaarsbeurt geven. Voorop moet staan, dat de sfeer in het ge zin er niet onder mag lijden en dat niemand iets te kort mag komen. Dit neemt niet weg, dat ieder zich in deze weken wel eens en dat is ook niet erg een kleine opoffering zal moeten getroosten. Bij voorkeur kiezen we oök eenvoudig te bereiden maaltijden, maar wanneer we er zelf niet over praten, zal dat waarschijnlijk niet eens door de an deren worden opgemerkt. Indien we ervan uitgaan, dat de ideëele ge- zinsbelangen gesteld moeten worden boven die van de schoonmaak, dan vinden we waar lijk wel bij goed nadenken uit, hoe we het moeten aanleggen, om met bewaring van de gezellige sfeer toch een grondige reiniging van heel ons hebben-en-houden tot stand te brengen. Wat is er tegen, als dit een week of zes zeven, duurt? Slechts dit, dat de huisvrouw er zoo lang mee geoccupeerd is. Doch overi gens is alles er vóór! Nu behoeft het werk niet al onze gedachten in beslag te nemen. De tijd om krant en week- of maandblad te lezen kan er, als we de schoonmaak zóó opvatten, nog wel af. Het blijkt niet noodig te zijn, in die periode geestelijk te verhongeren. Het lichaam wordt niet afgejakkerd, al voelen we onzen rug wel aan 't eind van iederen dag. Met een beetje goeden wil vinden we ook in deze weken op een werkdag nog «wel een oogenblikje om met de kinderen te wan delen, en aan hun gesnap en kindervragen aandacht te schenken. U zult eens zien, hoe veel prettiger u zich bij zoo'n opvatting van de schoonmaak ge voelt, hoe weldadig 't is, niet zoo te behoe ven te jachten, en hoe heerlijk het is, ook dien tijd toch niet te kort te schieten in de verheven taak van steun voor den man begrijpende toevlucht voor de kinderen! Op die wijze schoonmaken, dat is christe lijke levenskunst. WOL SPECIALIST DE NIEUWE WOLBAAL Jonkerfransstraat117 Tel. 51992. bij Goudschesingel Schiedamscheweg 65 Telef. 31 774, naasf Bervoets «k ROTTERDAM Bij een huiselijk feestje Wie op een huiselijk feestje met eigenge maakt gebak voor den dag komt, kan altijd zeker zijn er succes mee te oogsten. Voor haar, die niet over een oven beschik ken, laten wij hieronder een recept volgen van een cake, die in een z.g. „wonder- bakpan" gemaakt kan worden. Deze pan is in de meeste zaken voor keuken-benoodigd- heden te verkrijgen. Daarna volgt een heerlijke abriko zentaart, die men gerust een dag van te voren kan maken, mits ze op een koele plaats bewaard wordt. En tenslotte „biscuits met gevulde appe- jlen", een gebakje, dat voor dat uit den fijn sten banketwinkel niet onder zal doen. Veel succes! CAKE IN DE WONDERPAN Vele huisvrouwen, die niet over een oven beschikken zullen ook gaarne eens proeven van haar bakkunst afleggen en gebruiken een z.g. wonderbakpan. Een cake, hierin gebakken zal ongetwijfeld slagen, mits men met enkele wenken reke ning houdt. In de eerste plaats moeten beide helften met boter ingevet en met bloem of paneermeel bestrooid worden voor het beslag in de vorm komt. Het bakken moet op een lage pit plaats vinden, kan ook heel goed op een petroleumstel geschieden. Aan te bevelen is de pan op een asbest- plaatje te zetten en den bovenkant af te dekken met een laagje couranten waardoor de warmte niet verloren gaat. Opletten, dat de goede helft van de pan gevuld wordt en het gebak na ongeveer 20 minuten om- keeren en daarna den anderen kant bakken ook ongeveer 20 minuten. Nieuwsgierigheid bedwingen en pan gedurende het bakken gesloten houden! 100 gram zelfr. bakmeel wordt tweemaal gezeefd. 100 gr. boter in voorgewarmde pan met 100 gr. lichte basterdsuiker tot room roeren (minstens een minuut of 5), één voor één de eierdooiers bijvoegen en daar na lepelsgewijze de bloem. Zoo noodig één a twee eetl. melk toevoegen, wat citroensap of essence en tenslotte het zeer stijf geklop te eiwit luchtig door het beslag vouwen. Niet kloppen, want dan gaat de, zich in het wit der eieren bevindende lucht verloren wordt het gebak zwaarder. Men kan de cake in tweeën snijden en be-, strijken met jam, daarna beide helften op elkander plakken en bovenkant flink be strooien met poedersuiker. ABRIKOZEN-TAART 225 gr. zelfr. bakmeel, 125 gr. boter, 1 eetl. suiker, 1 eierdooier, 1 eetl. suiker (basterd)', i 2 eetl. koud water, 1 kl. blikje abrikozen, 1 eenige blaadjes gelatine, b.v. 3 op 2 dl. vocht, tikje zout. Men kan den taartbodem gerust eenige da-: gen van te voren klaar maken en op een koele plaats bewaren. De bereiding is heel eenvoudig en kan gemakkelijk gevolgd wor den aan de hand onzer gegevens. Inplaats van abrikozen uit het blik, kan de vorm ook met geweekte abrikozen gevuld worden. Men begint met de bloem te zeven en in een kom te doen; voegt er wat zout en de lichte basterdsuiker bij; daarna wordt de bloem met de vingertoppen vermengd met de boter, totdat een fijn kruimerig geheel is verkregen. Men voegt hierbij de eier dooier en 2 eetlepels water en kneedt alles tot een stevig samenhangende bal die men even laat rusten. Inmiddels maakt men een springvorm of een niet te kleinen vuurvas ten schotel met rechten rand, met boter vet en gaat nu het deeg uitrollen. Men strooit wat bloem op de aanrecht en over den deeg roller en rolt het zoo dun uit, dat men den bodem en opstaanden rand kan bedekken. Het binnengedeelte wordt met een stuk be boterd vetvrij papier belegd, nadat eerst in den deegbodem met een vork een aantal gaatjes is geprikt en nu komt op het papier laag boonen, waardoor de vorm van de taart bewaard blijft. Zijn de zijkanten lichtbruin, dan wordt het papier verwijderd evenals de boonen en gaat het gebak nog een minuut of tien den oven in. Koud ger Benoodigd materiaal: 150 gram dunne witte 4 draads wol, 10 gr. lichtblauwe en 10 gr. donkerblauwe wol. Het jumpertje is berekend voor maat 42. De maten van het gebreide werk (dus niet uitgerekt) zijn: halve bovenwijdte 43; leng te (van schouder tot onderkant boord) 45; halve boordwijdte 32; schouderbreedte 11. Er komen in de breedte 16 steken op 6 cM. Wij raden onze lezeressen ten zeerste aan eerst een proeflapje te breien, daarna zich zelf de maat te nemen en op deze manier het aantal steken te berekenen. Men voor komt zoodoende eventueele teleurstellingen wat de maat betreft. Het jumpertje wordt soepel gebreid. Men gebruikt: Naalden No. 2, 2i/2 en 3. Voorpand: Opzetten met wit 91 steken op naalden No. 2iA. Eerst breit men een boord van 7 cM. 1 steek recht, 1 steek averecht, zorgen dat recht op recht en averecht op averecht komt. Dan op naalden No. 3 als volgt: le naald: van de le steek 2 steken maken, dan nog 10 ste ken recht, 1 averecht, 16 recht, 1 averecht, vanaf herhalen, eindigen met 10 steken recht en van de laatste steek 2 steken maken. Alle volgende naalden breit men recht op recht en averecht op averecht. Als men zoo 2 cm. gebreid heeft, dan weer aan begin en einde van de naald 1 steek meerderen, deze meerdering nog 5 maal om de 2 cm. en 2 maal om de 3 cm. herhalen, doch als men in het geheel 5 cm. boven boord ge breid heeft (pl.m. 20 naalden), breit men 1 naald geheel licht blauw; deze naald met licht blauw breit men iedere keer met tusschenruimte van 21 naalden wit, pl.m. 5 cm. Als het werk een ge heele lengte heeft van 28 om dan kant men voor de armsgaten aan het begin der eerstvolgende 4 naal den 3 steken af, aan het begin der eerstvolgende 2 naalden 2 steken af, aan het begin van de eerstvolgende 6 naal den 1 steek af. Ais het werk een geheele lengte heeft, in het midden gemeten, van 30 cm., dan begint men met de donkerblauwe punt in te breien, door de middelste 3 steken met donkerblauw te breien en 1 naald over- breien, er voor zorgend, dat men aan den achterkant van het werk de witte draad om de blauwe draad slaat met breien, ter voorkoming van gaten. In de volgende naalden laat men aan weerszijden om de naald 't donkerblauw steeds 2 st. oploopen, tot men in het ge heel 35 steken donkerblauw heeft, dan breit men nog 6 naalden door zónder het blauw met 2 steken aan weerszijden te laten op loopen. Nu kan men op de goede kant van het werk de middelste 7 steken af, waar door het werk in tweeën is gesplitst. Men breit nu eerst dit gedeelte af, kleur op kleur, doch óm de naald kant men vanaf halskant steeds 2 steken af tot er 26 steken over zijn. Hierop breit men nog 2 cm. door en kant vervolgens voor de schouder vanaf armgat beginnende de steken in 2 maal 6 en 2 maal 7 steken af. Andere zijde afbreien als deze. Rugpand: Geheel gelijk voorpand, ools de meerderingen aan zijkanten en de af- kantingen aan armgaten, echter na het arm« gat gewoon doorgaan, dus zonder donker» blauw stukje tot het armgat even lang is al3 van voorpand, en als men voor de schouders de steken afgekant heeft worden alle ove« rige steken ineens afgekant voor hals. Mouwen: Opzetten met naalden No 2J-J 72 steken met wit 3 cm in 1 recht, 1 ave recht breien, dan op naalden No. 3 ver der in tricot, d.i. heen recht, terug ave recht, doch als men 4 naalden in tricot gebreid heeft, aan begin en einde der naald 1 steek meerderen, er 3 naalden overheen breien en deze 4 naalden her halen tot er 86 steken op de naald staan, dan volgt de kop der mouw. Aan begin van alle naalden 2 steken af kanten tot er 62 steken over zijn. Daij aan begin van alle naalden 1 steek afkan ten tot er 36 steken over zijn, daarna aan begin en einde van elke naald 2 steken samenbreien, tot er 16 steken over zijn, welke ineens afgekant worden Kraagje: Opzetten 107 st. geheel in 1 steek recht, 1 steek averecht, doch eerst breit men 2 cm. op naal- dan 2 cm. op naalden No 214, dan 2 cm. op naalden No 3, ver volgens alle steken los afkanten. De verticale don kerblauwe streepen haakt men met een kettingsteek op dg averechte steken. Materiaal voor bovenstaand model Is verkrijgbaar bij NOORDEINDE128 - DEN HAAG TEL. 11 25 57 tegenover de Oranjestraat worden belegt men de taart met abrikozen, terwijl het sap wordt verwarmd en hierin de geweekte gelatine wordt opgelost. Als het afgekoeld is, giet men het sap over de abri kozen. Indien de taart den volgenden dag gebruikt moet worden, wacht men zoolang met het overgieten van het sap. BISCUITS MET GEVULDE APPELEN 5 appels (zure, niet te groote), 1 dl. water, kopje suiker 10 ronde biscuits (b.v. Ma ria's), eenige eetlepels jam, 1 dl. slagroom, 10 kersjes of ronde schuimpjes, 1 eetlepel suiker. De appels worden geschild', gewasschen, door midden gesneden en daarna wordt het klokhuis verwijderd. Met een half kopje water worden ze in een platte pan gaar ge smoord, doch zij mogen niet stuk gaan. De tien biscuits worden op een schaal gelegd en op ieder komt een halve appel, waarvan het uitgeholde gedeelte van het klokhuis opgevuld wordt met jam. De slagroom wordt met ean tikje zout en suiker geklopt en over den bovenkant der appels verdeeld, in het midden komt een geconfijt kersje of een schuimpje. Electrische leidingen Veel te weinig aandacht wordt door de meeste huisvrouwen besteed aan de snoer- leidingen van het electrische licht. Zoo'n snoer ziet er oogenschijnlijk zoo onschuldig uit en wordt meestal min of meer achteloos behandeld, hetgeen geen gevaar op kan le veren, zoolang het contact niet ingeschakeld is. Inderdaad is de stroom, die daarna door de snoer wordt geleid naar het electrische apparaat hoogst gevaarlijk, kan zelfs doode- lijke ongevallen veroorzaken. Men moet het snoer nimmer om een nog heet strijkijzer winden, doch dit eerst laten afkoelen. Te stijf oprollen kan een breuk veroorzaken, waardoor kortsluiting kan ontstaan. Aan te bevelen is om nimmer een electrische lamp aan te raken die onder stroom staat, indien men niet weet of een aardverbinding tot stand gebracht kan worden. Het aan draaien van gloeilampjes, die onder stroom staan kan ernstige ongevallen veroorzaken, terwijl men deze kan voorkomen door even den stroom uit te schakelen. Vocht geleidt bijzonder goed en daarom kan het gevaar reeds zeer groot zijn indien men met een vochtige hand het glas van een gloeilampje aanraakt of met een vochtige hand metaal aanraakt of zelfs een muur. Alle reparaties aan contacten, snoeren, enz. moeten niet door leeken doch door deskun digen worden uitgevoerd. Vaak ziet men tegen een kleine uitgave op om voor veel grootere gesteld te worden ingeval een of ander niet volkomen goed gemaakt is. Trouwens de huisvrouw heeft het voor een groot deel in de hand om door het laten verrichten van werkzaamheden de werk loosheid te helpen bestrijden. Gedachtig aan de vele kleintjes, die een groot geheel vor men kan ieder er het hare toe bijdragen om andere menschen gelukkiger te maken door hen in staat te stellen te werken. Tenslotte nog de raad steeds eenige stoppen voor de school. Hij had zijn rapport bij zich en hij kon er mee voor den dag ko- Op een draf liep hij de stad doortot hij bij de Kraalstraat kwam. Daar zag hij ergens uit een raam een stofdoek wapperenAl was hij nog zoo vergeet achtig van aard geweest maar dat was hij niet, dan zou hij nu toch onmiddel lijk geweten hebbendat daar tante Groese woonde. Want Toontje kon zich niet herinnerendat hij bij zijn thuiskomst tante ooit zon der stofdoekpoetslap of wrijfdoek gevonden had. En toen hij daarover nog wat nadacht, kon hij zich evenmin herinneren, dat hij tante op vrije midda gen of 's morgens vroeg, of 's avonds laat ooit zon der die en dergelijke attri buten gezien had. Alleen 's Zondags, dan gunde zij zichzelf en haar meubeltjes en haar koper rust. Haar koper vooral lag haar na aan het hart. Het glom haar tegen van de muren van haar keukentje, het prijkte langs de wanden van haar kamer, het pronkte op etagères en in een ouderwetsche bonheur du jour, het vulde de lijst boven den schoorsteen. Het liep met haar mee de gang in, op den kapstok, ja het vertoonde zich zelfs buiten aan de voordeur, als bel, knop en naamplaatje. Ze kon niet dulden, dat een vlekje het ontsierde en het kreeg ook geen tijd om dof te wordenw Toontje kwam thuis met zijn rapport en liep ver heugd op zijn tante toe. „Tante, mijn rapport, kijkt u even?" Vol verwachting klopte zijn hartje. Zoo'n mooi rapport! „Je rapport, Toontje?" Tante was juist bezig de laden van de chiffonnière met het koperbesiag op te wrijven. Ze keek van dit werk niet op. Het nam al haar aandacht in beslag. „Je rapport, Toontje? Is het goed? Was de meester tevreden? Leg het maar zoolang op de boekenhan ger. Ik heb nu geen tijd, om het in te zien. Deze kast moet ik vóór het eten nog klaar hebben," Met voldoening zag ze, hoe de laden begonnen te spie gelen rond het koperwerk. Door het vochtige weer toas er een waas over het hout gekomen. Gelukkig kreeg ze het er met een drogen doek nu af. Het vaas van teleurstel ling, dat zich over Toontje's gezicht legde, merkte ze niet op. Dat zou ze er trouwens met een drogen dag. Maar vader en moe der waren allebei dqod Het was goed en milddadig van tante, dat ze nu voor hem wou zorgen. Anders had hij in een weeshuis gemoetenMaar het was toch jammer dat ze het altijd zoo druk had. Omdat hij wist, dat tante geen gedraai om zich heen kon velen, als ze werkte, bang als ze was. dat hij HB HMl,|i|:l!|l|| en E zijn tante doek ook niet afgekregen hebben. Gehoorzaam lei hij zijn rapport op de boekenhan ger. Nu tante er niet naar keek, was de grootste vreugde er af. Hij slenter de naar buiten en bedacht weemoedig hoe vader en moeder al dagen tevoren verlangend naar zijn cijfers hadden uitgezien. Die keken altijd dadelijk. Rap portendag was toen feest- vingers aan het koper zou maken, dwaalde hij op een keer het tuintje in. Luste loos keek hij naar het eenige perkje. Alles in het tuintje stond nog dor Hij ontdekte een wonder! Daar bengelden teer witte klok jes tusschen smalle, groene lintblaadjes. Prachtig was dat. Zoo lief en fijn die klokjes daar luidden. Zou tante het al weten Geestdriftig holde Toontje de kamer binnen. „O tante, kom eens gauw, de sneeuwklokjes bloeien!" Maar ongeduldig duwde tante hem terug. „Kijk eens wat je doet, ToontjeJe komt weer zonder voetenvegen binnen en ik heb pas mijn zeil ge boend. Haal gauw de was- lap en maak die vlekken weg." Gehoorzaam deed Toontje, wat tante beval. Binnen enkele minuten waren de vlekken op het zeil ver dwenen. Maar over Toon tje's vreugde om de bloeiende sneeuwklokjes, was een schaduw gevallen, die daarop blééf Hij keek voortaan alléén naar het ontwaken van de lente, maar zooals vroeger genoot hij er niet van, nu er niemand wasdie dat genot met hem deelen wil de. Hij was nog te klein, om zulk meegevoelen te kunnen missen. Nog een tijdlang hield Toontje het vol, zijn tante in zijn vreugde en verdriet te betrekken. Maar ze had nooit tijd voor hemZe besteedde al haar aan dacht, haar werkkracht en haar genegenheid aan haar huisraad en haar koper. Wel gaf ze ook haar zorg aan Toontje's uiterlijk. Dat was even onberispelijk als haar koper. Aan voedsel en kleeding ontbrak hem nietsMaar zijn zieltje liet ze eenzaam. Toen gebeurde het, tante ziek werd en si.t. Na de begrafenis kwam e. in tante's huisje een op- kooper van tweedehands meubelen. Hij had een handkar en een knecht meegebrachtSamen sleep ten ze de glanzende meu beltjes het huisje uit en laadden ze op de handkar. Het blinkend koper stopten ze oneerbiedig in jute zakken. Toen reden ze er mee heen en borgen alles op in de opslagplaats. Daar staat het dof te wor den en te beschimmelen Toontje had nu geen fami lie meer. Hij kwam in een weeshuis. Daar wordt hij óók goed verzorgd, gevoed en gekleedHet is hem erg meegevallen. Hij voelt er zich niet eenzamer dan in het huisje van zijn tante. i stierf. lichtleiding in voorraad te hebben. Om niet op een gegeven oogenblik in donker te zit ten, indien een of ander apparaat of een snoer gebruikt wordt, dat defect is. Kort sluiting kan hiervan het gevolg zijn. Bijzondere aandacht vragen de electrische apparaten ën schakelaars, die in badkamers worden aangebracht; deze moeten steeds, evenals de lampen volkomen geïsoleerd zijn. Vragenrubriek Mevr. J. v. d. B. te E. De w eer vlek ken in Uw gordijnen zyn moeilijk te verwijde ren, daar men met gordijnstof nu eenmaal voorzichtig om moet gaan. U zoudt kunnen probeeren ze in azijn te dompelen of in een oplossing van citroenzuur en water (15 gr. citroenzuur op 1 L. water). Nabehandelen met lauw water met een scheutje ammoniak. Sterkere middelen durven wij U, met het oog op het aantasten van de vitrage, niet aan te raden. De uitgeslagen boeken moeten eerst door en door gedroogd worden; daarna de banden flink afborstelen en, indien ze zich daartoe leenen, met was op wrijven. Weervlekken uit papier zijn niet meer te verwijderen. Huile-Anti-Ride Doet de rimpels verdwenen. Niemand ziet S ^def7iTünddagn me'nSs61 dCn behouden De Anti-^tRlVTotion helpt Uw hu'ld zult U zien, du. Verkrijgbaar bij Kar. salons, 1.251 1.75. Indien niet te verkrijgen tegen •slapte plekken, vooral om loofd, binnen enkele minuten .t(j de_ huid glad wordt. :hoonheids- cUur -furnxleicen xynalolop MELLONA en ADELSHOEVE HONING VLOEIBARE ZONNESCHIJN GEZONDHEID met lepels VRAAGT UW WINKELIER I N V. Bijenstand „MELLONA" Santpoort wol? Hebt gfj NEVEDA-brei-, patronen? indien niet. geliev» u het onderstaande Ingevuld) aan ons in te zenden: Aan de N.V. Ned. Wolspinnerij. Heerengr. 483. Adam (C.)_ M.. gelieve my GRATIS toa te zenden een NEVEDA- patroonsbeschryving voor eend Damesblouse, Deux - Piêeesj

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9