jHeuiwr Critetlir QTuurant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Schipholnooit Groote Bloembollenoogsten Sbomtemtntsprija: Per kwartaal in Leiden en in plaaBef» waar een agentschap gevestigd is 2J5 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkScBe zending4.50 Bij dagelijksche zending. 5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 ct No. 6572 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 33936 MAANDAG 12 DECEMBER 1938 19e Jaargang ütttjertentiepriptn: Van I tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22'/j Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureao wordt berekend0,10 ONJUISTE BERICHTGEVING IN DE „TIMES" Een Nederlandsch correspondent is de oorzaak AMSTERDAM, 12 Dec. Het hoofdbestuur Van de Nederlandsche beweging voor Een heid door Democratie heeft een motie aan genomen waarin gewezen wordt op een be richt in de Times van 9 December, behel zende, dat de Duitsche regeering zich in Den Haag beklaagd zou hebben over de veronderstelde „onvriendelijke houding van de Nederlandsche pers ten opzichte van de Duitsche jodenvervolging". Dr Colijn zou zich daarna tot de Nederlandsche pers ge richt hebben met den raad „een voorbeeld te nemen aan de waardige houding der Britsche pers te dezer zake" en gewezen hebben op „de mogelijkheid van ernstige consequenties" indien „de tegenwoordige campagne voortgezet zou worden". Dr Colijn zou zelfs den vorm van mogelijke Duitsche represaillemaatregelen nader gepreciseerd hebben. Het hoofdbestuur spreekt als zijn oordeel uit, dat het Nederlandsche volk recht heeft te weten, of, en in hoeverre, deze poging tot het door middel van dreigementen be ïnvloeden der Nederlandsche pers, inder daad is ondernomen. Naar wij wetên, is het bericht, gelijk het hier vermeld wordt, onjuist De Nederlandsche beweging voor Eenheid door Democratie had beter gedaan zich ver trouwelijk te wenden tot Dr CoLijn. De poli tiek van deze „beweging" is niet altijd even verstandig. Vraagt men zich wel altijd af, wai in het echt-Nederlandsche belang is? Persoonlijke, bepaalde politieke invloeden moeten zich daar niet doen gelden4 De „Reiger" te Johannesburg geland Geestdriftige ontvangst door de bevolking Groote vreugde in Zuid-Airika JOHANNESBURG, 12 December. Na eqn reis van 6 dagen is de „Reiger" gis teren in Pretoria aangekomen. Na een kort oponthoud is het toestel naar Johannesburg doorgevlogen. Een groote menigte had zich op het vliegveld te Pretoria verzameld, om de „Reiger" een feestelijke ontvangst te bereiden. Na i een eererondje gemaakt te hebben, streek het vliegtuig neer onder het geestdriftig gejuich der duizenden. Ter wijl de passagiers en de bemanning het vliegtuig verlieten, speelde de muziek het Wilhelmus, dat door de aanwezigen j werd meegezongen, 1 Voor de officieele ontvangst van jhr mr I BeelaertS van Blokland waren tal van j autoriteiten aanwezig, waaronder vertegen- I woordigers der regeering van Zuid-Afrika, en jhr- van Lennep, de Nederlandsche ge zant. De officieele begroeting had een bijzon- I der hartelijk karakter, waarna de heer Bec- I laerts en zijn zoon het vliegveld verlieten, j De aanwezige troepen brachten hierbij eer bewijzen. I Voor de landing te Pretoria, waar het militaire vliegveld voor de bufger-lucht- vaart is verboden, had de Zuid-Afrikaan- sche regeering een speciale toestemming verleend, gezien het bijzonder karakter van I de missie van den heer Beelaerts. Nadat de I omvangrijke hoeveelheid post, welke de „Reiger" heeft meegenomen naar Zuid- Afrika was uitgeladen, werd de reis voort gezet naar Germiston, het vliegveld van j Johannesburg. Onderweg passeerde men het groote voortrekkerskamp, dat in de nabijheid van Pretoria werd ingericht, rond de plaats voor het monument, waar- van a.s. Woensdag, ter gelegenheid van de j viering van Dingaansdag, de eerste steen zal worden gelegd. Groote geestdrift in Johannesburg In Germiston kende de geestdrift der duizenden, die voor de feestelijke ont vangst naar het vliegveld gekomen wa ren geen grenzen. Telkens weer stegen hoera's op en het kostte den burge meester van Johannesburg geruimen tijd vóór hij de gelegenheid kreeg zijn welkomstwoord uit te spreken. Hij ge tuigde van de groote vreugde, welke in geheel Zuid-Afrika was gewekt door het feit, dat Nederland op deze wijze de oude banden met de Unie hernieuwde. Toen hij den wensch uitsprak, dat hij nog dikwijls de vliegtuigen der K.L.M. in Johannesburg zou mogen begroeten, werd dit door de menigte met gejuich onderstreept De laatste etappe had een even vlot ver loop als de overige. Een verrassing voor de passagiers was de Victoria-waterval, waar langs gezagvoerder Scholte de route had verlegd en waarboven hij de „Reiger" ecnige malen liet cirkelen. Maandag en Dinsdag zullen worden be steed aan excursies in de omstreken van Johannesburg, waarbij een bezoek gebracht zal worden aan het Krugerpark. een der be langrijkste natmurreseryaten, .der jvereld. Een adres van zeven Kamers van Koophandel De Kamers van Koophandel en Fabrie ken voor de B e n e d e n-M aas, voor Delft en Omstreken, voor Dor drecht en Omstreken, voor 's Gravenhage, voor R ij n 1 a n d, voor Rotterdam en voor Utrecht, heb ben aan de Tweede Kamer, doordrongen van het groote gewicht van de beslissing, die weldra van haar zal worden gevraagd met betrekking tot de toekomstige ontwik keling van de burgerluchtvaart hier te lande, een schrijven gezonden, waarin ronduit wordt gezegd, dat genoemde Kamers eenstemmig van oordeel zijn, dat door een con centratie van het internationale lucht verkeer op het vliegveld Schiphol, gelijk aan de Regeering voor oogen staat, de ontwikkelingsmogelijkheden van de luchtvaart hier te lande wor den geschaad instede van gediend. Betoogd wordt, dat Schiphol ten op zichte van de economische centra binnen het gebied van sommige der genoemde Kamers te excentrisch is gelegen en dat het gevolg zal zijn, dat de gevallen, waarin men het zij voor het vervoer van personen hetzij voor het vervoer van goederen van het luchtverkeer gebruik zal maken, het karakter van uitzonderingen zullen blijven behouden, hetgeen er weer toe leiden zal, dat ons land in het internationale luchtver keer niet die plaats zal innemen, welke het, wanneer alle mogelijkheden die er zijn, zouden worden gebruikt, zou kunnen bezetten. De Kamers waarschuwen daarom ern stig tegen de aanwijzing van Schiphol als :eritrale luchthaven. Worcjt Schiphol een centrale lucht haven dan wordt een belangrijk ge deelte van het bedrijfsleven practisch van het internationale luchtverkeer afgesneden. Het vertrouwen in de mogelijkheden van de luchtvaart, dat door de K.L.M. zoo moeizaam is op gebouwd, zal door een dergelijk be sluit in breede kringen worden onder mijnd. „Al onze Kamers zijn het hiermee eens zoo besluit het adres dat indien be paald vastgehouden wordt aan de ge dachte van de gedachte van de centrali satie van het internationale luchtverkeer in één luchthaven, slechts een werkelijk centraal gelegen vliegveld te aanvaarden is, en dat kan Schiphol nooit zijn." Boter naar België Invoercontingent opnieuw verhoogd 's GRAVENHAGE, 12 Dec. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de Belgische regee ring het globale invoercontingent voor boter voor deze maand wederom met 100.000 kilo gram heeft verhoogd en gebracht heeft op in totaal 350.0000 kilogram. Het aandeel in Nederland bedraagt zooals men weet 27y2 pet- De betreffende hoeveel heid moet uiterlijk 31 December 1938 in Bel gië worden ingevoerd. NIET UITGEKEKEN BIJ HET OVERSTEKEN BEST (Nbr.), 12 December. Gisteravond om vijf minuten over acht is de 28-jarige landbouwer L. van de Ven uit Best, die per fiets den onbewaakten overweg nabij wacht post 42 onder de gemeente Best wilde over steken, door een Dieseltrein gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer werd twintig meter verder in een sloot geslingerd. Van de Ven had, vergezeld van een anderen wiel rijder, bij den overweg gewacht op den trein, die uit de richting Eindhoven naderde. Toen deze gepasseerd was staken de mannen de jails over zonder aandacht te schenken aan den trein, die op hetzelfde oogenblik van den kant van Boxtel kwam. De andere per soon wist zich nog juist bijtijds in veiligheid te stelling. De trein had ruim drie kwartier vertraging. Lijk opgehaald ROTTERDAM, 12 December. Zaterdag middag is uit het water van de Leuvehaven opgehaald het in verren staat van ontbin ding verkeerende lijk van een Noorschen zeeman, die op 19 November j.l. op onver klaarbare wijze te water is geraakt en ver dronken. Het stoffelijk overschot werd per „Politie II" naar het bureau van de rivier politie overgebracht, waar het geïdentifi ceerd werd als dat van den 23-jarigen Noor schen zeeman Kurt Heiland Madsen uit Christiansund. Deze heeft op 19 November het Noorsche stoomschip „Mexico" liggend bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. verla ten met 5.op zak. Hij had tegen zijn maats verteld, dat hij inkoopen ging doen en is nooit weer teruggekeerd. Niet onwaar schijnlijk is, dat hij door de duisternis mis leid te water is geraakt en verdronken. H A/ociacioo de Vinadore/ ibero; wroal/125ptleichl Ifteed/ bekroond lenioon/ieilinq Adam 18811 H B DE BEER, Ao1770 AM/TERDAM. 600 JOODSCHE KINDEREN IN ONS LAND Vjjfhonderd reizen door naar Engeland De anderen naar de Residentie NIJMEGEN, 12 Dec. Gisteravond om kwart over acht is te Nijmegen een extra-trein uit Weenen aangekomen met zeshonderd Joodsche vluchtelin gen, waarvan er vijfhonderd bestemd waren voor Engeland en honderd voor Den Haag. Het vluchtelingencomité had gezorgd voor koffie, brood en fruit, in zoo ruime mate. dat men nog overhield. Oo het station was aanwezig Dr. L. A. Veeger inspecteur van de Volks gezondheid in Gelderland en Limburg. Volgens zijn indruk was de gezond heidstoestand van de jeugdige vluchte lingen goed. Aankomst in Hoek van Holland Om elf uur is de trein in Hoek van Hol land aangekomen. Reeds geruimen tijd, vóórdat de trein het station binnenstoom' de, waren velen, die ter ontvangst en be geleiding van de kinderen uit Den Haag en Rotterdam gekomen waren, in de wacht kamer van het station verzameld. Zoo wa ren daar wethouder Buurman, uit Den Haag, wethouder De Zeeuw, uit Rotterdam, voorts goneraal-majoor b. d. dr. S. W. van Praae. vice-voorzitter van het Haagschc Vluchtelingen-comité, mevr. Janssen—Gil- lebrand, namens het Prot. Hulpcomité voor uitgewekenen om geloof en ras. De 102 kinderen 62 jongens van 2 tot 17 jaar en 40 meisjes van 6 tot 17 jaar voor Den Haag stapten het eerst uit den trein en begaven zich buiten het station, waar vier H.T.M.-bussen stonden te wach ten om hen naar Den Haag te brengen. Nadat deze bussen vertrokken waren, ver lieten de 500 anderen den trein en begaven zich aan boord van de „Prague", welke hen naar Engeland zou brengen. Te s-Gravenhaoe De voor Den Haag bestemde kinderen wer den eerst naar het gemeentelijk badhuis aan de Nieuwe Haven gebracht, waar zij een korte medische inspectie ondergingen en in het bad werden gestopt. Daarna het was reeds ver na middernacht geworden gingen de kinderen naar hun eerste tehuis hier te lande, naar de school in de Cooer- nicusstraat, waar zij na hun lange reis rustig kunnen gaan slapen. Zoowel bij het badhuis als bij de school was de belangstelling, ondanks het verge vorderd uur, nog zeer groot. Twee-en-twintig kinderen, wier papieren niet in orde waren, moesten aan de grens achterblijven. Alsnog werden pogingen in 't werk gesteld om vergunning tot toelating van deze groep te verkrijgen. Deze kinderen behoorden echter niet tot het groote trans port. EEN DOODE EN EEN GEWONDE BIJ AANRIJDING Burgers regelden het verkeer Nog een aanrijding het gevolg VUGHT, 12 Dec. Op den voor- rangsweg 's HertogenboschBoxtel is gistermiddag omstreeks zes uur bij het kruispunt St. Michielsgestel Esch een gecompliceeid auto-onge- geluk gebeurd, t waarbij een persoon om het leven kwam, een ander een been brak, terwijl drie luto's totaal werden vernield. Uit de richting 's-Her igen' osch naderde jp genoemd tijdstip een peisonenauto, be stuurd door den beer O uit Eindhoven, toen le 61-jarige wielrijder U vos uit St Mi chielsgestel op het kruispunt der. weg wude oversteken. De bestuurder van de auto trachtte hem te ontwijken, doch reed hem in de flank aan, waardoor de man met een smak tegen den grond werd geslingerd en vrijwel op slag werd gedood. De auto kwam tegen een boom terecht. E- n zekere W. v. d. Esch, uit Tilburg, die naast der bestuurder de auto zat, bleek een beenbreuk te hebben opgeloopen. Hij is naar het zieken huis te Tilburg vervoerd. De politie was niet gewaarschuwd, waar door het verkeer in den war liep en burgers de regeling ervan op zich namen. Uit de richting Vught naderde eenige oogenblikken later een personenauto, bestuurd door den heer A. H. K., uit Eindhoven, die van een der oms' anders een teeken kreeg om door te rijden. Door de vele menschen, die zich in verband met het ongeluk op deze plek had den verzameld was de autobestuurder ge dwongen oo het linker gedeelte van den weg te rijden. Toen hij daarna weer naar rechts wilde ga?n kwam juist uit de richting Box tel een oer.'rn,,'""uto. bestuurder de heer W. C. G., uit Uden. De wagens vlogen op elkaar en werden geheel vernield. De inzit tenden kwamen gelukkig met den schrik vrij. Minder goede financieele uitkomsten HAARLEM, 12 Dec. In het Krelagahule te Haarlem werd de 189ste algemeens ver gadering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur gehouden. De voorzitter Dr. A. J. Verhage wees in zijn openingswoord op de afwerende (maatregelen elders, die de wereldhandel be lemmeren en het bollenbedrijf vele moei lijkheden in den weg leggen. Een lichtpunt ia de opheffing van het narcissenembargo door Amerika, dat mede te danken is aan het werk van Prof. Van Slogteren, Dit bericht is in heel de bollenstreek met vreugde vernomen. Hoe de handel in narcissen zich in deze nieuwe omstandigheden zal ont wikkelen blijft nog een open vraag. Spr. is van oordeel, dat men niet te pessimistisch moet zijn. Verschillende kenners van Amerika zijn van oordeel dat daar een markt voor onze narcissen open ligt De Amerikaaneche beslissing is mede van zoo groote be teekenis, om dat daarin de erkenning ligt dat onze cultures gezond ls. Temeer daar de em bargo-opheffing gevolgd is door terzij destelling van restrictie® voor onze gloxinia's en rex-begoma's. Wat de jaaruitkomsten betreft, dan kun nen wij oonstateeren, aldus spr. dat het groote gewas, in het bijzonder de tulpen, ons groote parten gespeeld heeft. De finan cieele uitkomsten laten dit jaar dan ook veel te wensbhen over. Het surplus van b.yacintlhen is opnieuw zeer groot Ondanks den waarschijnlijk wat grooteren export, en bij de lagere prijzen worden de finan cieele resultaten hierdoor on gunstig beinvloed. Veel ernstiger is dit echter bij de late tulpen. Het seizoen werd begonnen op de basis van hoogere prijzen, maar het abnor maal groote gewas heeft het prijspeil sterk naar beneden gedrukt en voor handete- soorten is dit over nagenoeg de geheele li nie gebracht op de binnenlandsdhe mini mumprijzen. Hiertegenover stond niet een vergrooting van den omzet die deze prijs verlaging ook maar eenigszins' kon goed maken. Het is volkomen te begrijpen, dat 'de organisaties, waarin de kweekers ver- eenigd waren, zich gezamenlijk tot den Minister van Economische Zaken heb ben gewend met het verzoek, om al thans de verplichte inlevering van „le verbaar" niet op het vak te doen druk ken, om op die wijze de verliezen,- die de kweekers van late tulpen dit jaar zullen lijden, eenigszins te beperken. Het afwijzend antwoord van Minister Steenberghe op het desbetreffende request be- teekent voor het bloembollen- De Walvischmolen in brand gestoken Drie verdachten hebben reeds bekend Schade geschat op f 25.000 De Schiedamsche politie heeft Zaterdag in arrest gesteld H. G. J., firmant van de firma G. J., welke den Walvischmolen, die Vrijdag bijna een prooi der vlammen werd, in huur had voor het uitoefenen van haar bedrijf, als verdacht van brandstichting. Tevens zijn gearresteerd de beide arbeiders, die Vrijdag in den molen hebben gewerkt. Alle drie heb ben bekend zich aan brandstichting in den molen te hebben schuldig gemaakt Hoe de politie er achter kwam Reeds dadelijk bij aankomst van de politie bij de brandende molen, viel het deze op, dat de brand zeer fel woedde voor een der toograampjes aan de West- vestzijde, wat een ongewoon verschijn sel is bij een uitbrekende brand. Dit gaf de politie aanleiding om scherp toe te zien. Vervolgens was het opvallend, dat de toegang tot de molen zoo goed was afgesloten, dat het veel moeite heeft gekost een deur te openen. Hierin vond de politie aanleiding om eens te gaan praten met den patroon, de heer H. G. J. die bij den brand stond te kijken. Uit dit onderhoud bleek ver der dat de zaken niet best gingen en dat zelfs op ajs. Maandag, dus heden, de gasmeter zou worden weggehaald, door dat de gasrekening nog onbetaald was. Toen de politie nog later op den avond ter oore kwam. dat om ongeveer half zes een jongen op de fiets, zekere J. E., langs de molen kwam en eenig lichtschijnsel voor het meergenoemde toograam zag. kreeg aeze jongen 't vermoeden, dat er iets niet in orde was. Eerst fietste hij voorbij, doch niét ge heel gerust keerde hij terug, toen juist een van de knechts de molen uitkwam. Hij wees hem op het lichtschijnsel met de woorden: „Hebben jullie soms brand?" De 33-jarige expeditieknecht J. S. deelde hem evenwel mede. dat hij de generator had aangezet en hierdoor het lichtschijnsel werd veroorzaakt. De iongen cing daarop verder. Deze feiten hebben de politie aanleiding gegeven om den patroon, de meergenoemde Dr A. J. Verhage vak dan ook een grdiote te leurstelling, Spr. geloofde bescheiden te zijn, wanneer hij zeide dat de kweekers van late tulpen financieelen bijstand even hard noodig heb ben als dde van andere agrarische produc ten, die deze wed krijgen. Er is dan ook aLle redien om dien Mini® ter van Economische Zaken met klem van argumenten te verzoeken op deze beslis sing terug te komen, en er kan geen sprake van zijn, dat de organisa tie zich zonder meer bij deze b- sllssing zou neerleggen. Er zijn nog meer vraagstukken die in het belang van ons bedrijf en van vele be oefenaren dringend om een oplossing vra gen. Een van die meest urgente problemen wordt de wateronttrekking aan don bodem ten behoeve van de dirimk- atervoorziening. In de duinstreek in Noordlholland boven bet Noordizeekanaal is dit vraagstuk zeer ernstig. Reed® jarenlang wordien daar gronden, die eertijds voor bloembollencul tuur en tuinderij zeer geschikt waren, be dreigd met volkomen waardeloosheid door de wateronttrekking aan den bodem. Ten behoeve van de drinkwatervoor ziening van de groote steden wordt nu een streek, die eertijds een bestaan kon vinden in een gespecialiseerd agrarisch bedrijf, bedreigd met verarming. Zonder ook maar eenigszins tekort te wil len doen aan de eischen, die de volksge zondheid stelt, zou spreker er toch ook van deze plaats bij het bestuur der provincie Noord-Holland op willen aandringen om voor de drinkwatervoorziening dier groote steden een, volgens vele deskundigen ook mogelijken, weg in te slaan, waarop deze niet plaats heeft ten koste van belangrijke plattelandsstreken, die tot de welvaart van ons land immer in be teek ene nde mate heb ben bijgedragen. Want dat een voortgaan met de waterwinning uit de provinciale duingebieden dit tengevolge zal hebben, staat nu wel vast H. G. J. om half negen te ontbieden op het politie-bureau voor het verstrekken van in lichtingen. De expeditieknecht en de 54-ja- rige machinist V. d. D. waren spoedig opge spoord en eveneens op het politie-bureau ontboden. Uit dit verhoor bleek al spoedig, dat de inlichtingen zeer tegenstrijdig waren en toen de politie nog dieper op de zaak in ging, vielen zoowel de patroon als de beide medeplichtigen door de mand. Zij hebben bekend, dat de patroon Vrijdagmiddag voor zijn vertrek uit de molen, tegen de beide aanwezige arbeiders heeft gezegd: „Wan neer jullie de boel in brand steken, ben jc verzekerd, dat je bij mij kunt blijven werken, want dan kan ik weer voort." Hierna moet de patroon zijn vertrokken. Tegen ongeveer vijf uur hebben de beide arbeiders bussen petroleum geledigd op de in voorraad zijnde en op de eerste zolder liggende pindadoppen, die zij vervolgens met een lucifer in brand staken, waarna zij zich haastig uit den mo len hebben verwijderd. De patroon, de 33- jarige H. G. J. is i-n arrest gesteld wegens aansporing tot brandstichting en de beide anderen wegens brandstichting. Schade aanzienlijk grooter Nqar wij nader vernemen, is de schade belangrijk hooger dan eerst werd vermoed. Door de aanwezigheid van kostbare ma chines. die ook verloren gingen, rnoet de schade worden geschat op f 25.000. Hoewel hel scheen of de zolders tijdens den brand geheel instortten blijkt dit toch niet het geval te zijn geweest De zware bin ten, dqteerend uit de 17de eeuw, zijn niet doorgebrand. Wel zijn groote gaten in de zolders gebrand. Een doode bij auto-ongeluk Drie personen gewond BATHMEN, 12 December. Gisteren avond is op den rijksweg AlmeloDe venter, bij Bathmen, een personenauto met vijf inzittenden tegen een boom ge botst Hierbij kwam één persoon om het leven, drie personen werden gewond. Alleen de chauffeur bleef ongedeerd. De auto werd geheel vernield. Omstreeks elf uur reed de auto, een huur wagen, waarin vijf jongemannen zaten, met groote snelheid op den rijksweg in de rich ting Balhmen. De chauffeur, de heer D. S t e g i n k, reed met groote snelheid. Joor nog niet bekende oorzaak vloog de wagen tegen een boom werd totaal vernield. v Van de vijf inzittenden werden vier per sonen gewoond. Eén van hen, de 20-jarige VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit TWEE bladen Het vliegtuig „De Reiger" is op het vliegveld van Johannesburg geland. Het is dèor de bevolking enthousiast ont vangen. Op een voorrangsweg in Brabant is bij een aanrijding één persoon gedood en één gewond. Het Gewest Holland van het Ned. Chr/ Gymnastiekverbond heeft in Den Haag de jaarvergadering gehouden. Algemeene vergadering van de Vereen* voor Bloembollencultuur. Te Utrecht heeft de Ned. Chr. Offi- cierenvereeniging de jaarvergadering ge houden. De brand te Schiedam heeft drie arres taties als nasleep gehad. Cordell Huil spreekt op het pan-Ame/ rikaansch Congres te Lima. Frankrijk, Italië en de positie van Tunis In Memelland hebben gisteren de land* dag-verkiezingen plaats gehad. Wat voor weer krijgen we?, De kuststrook: Zacht weer, geen ré* gen van beteekems, zwaar bewolkt, matig* zuidelijke wind. Voor het binnenland: zacht wcer( overwegend droog, meest zwaar bewolkt, zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. V 20-tonnen motorfictvxi »nr» j^ondef d* 60"«n de duurito neemt men de „beito bumpers tn too groeit tteeds Het oontol van Ken die uH eigen ervorinj reggen» J. NIEUW PLAATJESVERHAAL Jongens en Meisjes, Vandaag beginnen we met een nieuw plaat]esverhaal, dat de veelbewogen geschiedenis geeft van Kwibus Kwast. Elke Maandag, Woensdag en Vrijdag hopen we dit spannende verhaal te vervolgen. Spannend1 Moet je maar eens goed opletten wat deze week al te zien geeft! krantenbezorger en petroleumventer G. P a al m a n, was er het ergst aan toe. Kort na het ongeluk overleed hij ter plaatse. In middels had men geneeskundige hulp inge roepen en spoedig waren drie dokters uit de omgeving aanwezig, evenals de politie en de burgemeester van Diepenveen. Het bleek, dat alleen de chauffeur er zonder letsel was afgekomen. De drie overigen hadden min of meer ernstige verwondingen. Zij werden per auto naar hun woning vervoerd. UIT OOST- EN WEST-INDIE BATAVIA. 12 Dec. (Aneta). Naar Aneta verneemt zal op 1 Februari 1939 de heer H, eerste stuurman van de „Van der Wijck'\ voor den raad van justitie te Batavia terechtstaan, beschuldigd van dood door schuld. tia/a

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1