Qimw gtitedft (üuurmit POGING TOT VREDE IN DE DUITSCHE KERK RYNBENDE IK SNAK ER NAAR abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is f 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkSche zending4.50 Bij dagelijksche zending. w 5.50 Alles bij vooruitbetaling j Losse nummers 5 ct. mgt Zondagsblad 7'/j Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro Ó893C 19e Jaargang 9btotrttntieprij?tn: Van 1 tot 5 regels t.171/» Elke regel meer C.22'/i Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 NO. 6567 DINSDAG 6 DECEMBER 1938 De Duitsche minister voor kerkelijke aangelegenheden doet een nieuw voorstel Het antwoord van de landskerken In het bezit der voorstellen, welke de Duitsche rijksminister voor kerkelijke aan gelegenheden Kerrl aan de hoofden der Duitsche Evangelische landskerken tot het oplossen van de hangende moeilijkheden deed, alsmede van het antwoord, door de leiders der landskerken gegeven, en het wederwoord van minister Kerrl, geeft het N.C.P. hiervan het volgende résumé: In zijn voorstellen tot ordening van de toestanden in de Duitsche Evangelische kerk zegt rijksminister Kerrl, „dat de geestelijke aangelegenheden der kerk door een synode zullen worden geregeld, die vrij en zelfstan dig de inwendige regelingen treft. Deze sy node wordt gevormd op grondslag der ker kelijke grondwet van 11 Juli 1933; ook de Evangelische kerk van Oostenrijk en van het Sudetenland zullen op deze synode ver tegenwoordigd zijn; te voren staat vast, dat deze synode niet aan een der in de kerk met elkaar strijdende stroomingen de over hand verschaffen zal, doch dat zij het feit late gelden, dat allen die in Christus geloo- Ven, in de Evangelische kerk vereenigd zul len blijven." Tot de voormelde geestelijke aangelegen heden der kerk behoort: de kerkelijke leer en de theologie, prediking en zielszorg, bijbel en liturgie, catechese, sacrament en geeste lijke ambtshandelingen, inwijding van ker kelijke gebouwen, opleiding en examinee- fing van geestelijken, ordinatie en bevea- ging van ambtsdragers, ook van bisschoppen senioren enz., evangelisatie, collecten. Intake het beroepen van predikanten gel de, dat zoo mogelijk elk beroep de instem ming aller stroomingen zal hebben; wordt dat niet bereikt, dan zal de benoeming aan de wereldlijke overheid worden overgelaten. De Synode wordt door den leider der Duitsche Evangelische Kerkkanselarij (ÏDr. Werner thans) bijeengeroepen, geopend en gesloten. De positie der Kerk Ten opzichte van het aanzien en de positie der kerk is noodig, dat geenerlei streven ge duld wordt, dat zich tegen den nationaal- socialistischen staat en tegen de aaneenge slotenheid der volksgemeenschap richt. Daarom is de straffe handhaving van een uitwendige discipline met handhaving van de Evangelische gewetensvrijheid ten aan zien van alLe personen, die in de kerk een ambt bekleeden, noodzakelijk. De uitwen dige (wereldlijk-juridische) aangelegenhe den der kerk worden toevertrouwd aan de Duitsche Evangelische kerkkanselarij; deze is een zelfstandig bestuursapparaat der kerk onder opzicht van het rijk. De kerkkanselarij vaardigt tot het doel der genoemde discipline een beambtenver- ordening en een tuchtregeling uit, welke zich aansluiten aan de beambtenwetgeving I van het rijk. De ontwerpen daartoe worden aan de synode voorgelegd, die voorstellen tot verandering kan doen. i De evangelische gewetensvrijheid der geestelijke en kerkelijke beambten wordt ge- I waarborgd, echter kan niemand zich voor het verstoren der uiterlijke orde en disci pline op zijn religieuse overtuiging beroe pen; inzonderheid is de Godsdienstoefening niet de plaats voor het uitdragen van poli- fleke of religieuse geschillen. Het wereld lijke bestuur der kerk heeft met leertucht- proceduren (zaak der synode) niets van doen. De la-ndskerkem beantwoordden deze voor stellen van den minister met een uitvoerig schrijven, waarop de minister weer een we derwoord zond, gericht aan de landsbis- sdhoppen dr. A. M a h r a r e n s, dr. Th. IWurm, dr. H. M e i s e r, dr. K h 1 Wein, F g e 1, dr. Jol n s e n, dr. H a p- i c h, lan dskerkpr es id ent H o r n te Aurich (Geref. landskerk)landssuperintendent Henk e-Bückeb erg (Geref.) en lands- Buperintendent Prof. Reuse r-D e t m o 1 d (Geref.) Het resultaat van overleg Daaraan ontleenen wij nog het volgende: Op het betoog der genoemde landskerken, dat zorgvuldig onderscheiden moet worden tusschen wat tot het geestelijk erf behoort en wat tot het wereldlijk-juridische gere kend moet worden, zegt de minister dat in elk geval het bestuur eener kerk, die een publiekrechtelijke positie geniet en jaarlijks 200 millioen Mark uit de rijksbelastingen ontvangt, zoo geregeld moet worden, dat deze positie en deze gelden in geen geval tegen den staat ge bruikt worden. Op de vraag om in lichting over de strekking der scheiding van de synodale macht en de macht der kerkkanselarij antwoordt de minister, dat zün bedoeling is dat de synode niet onder het toezicht van den staat sta, de kerkkanse larij daarentegen wel: dat daardoor bereikt wordt, dat de staat zich geheel bui ten het geestelijk theologische kan houden, zijnde dit het erf der synode, terwijl het feit, dat de kerkkanselarij van al het gees telijk-theologische wordt losgemaakt en uit sluitend uitwendig wereldlijk-juridisch be stuursapparaat wordt, duidelijk maakt, dat de staat hierop wèl toezicht handhaven wil. Op de opmerking der landskerken, dat deze scheiding niet zuiver door te voeren is en aanrakingspunten overblijven, antwoordt de minister dat hij dit toestemt, doch van de synode verwacht, dat deze dan tot een zoo goed mogelijke oplossing zal meewerken en desbetreffende voorstellen zal doen. Ook de kerkkanselarij wordt geen staatsinstantie, doch wordt door de kerk (de synode) be stuurd en staat slechts onder het opzicht an den staat. De belijdenisbeweging brengt als hoofd punten naar voren: a. dat bij een nieuwe regeling de geestelijke en de wereldlijke leden der kerk op een organische wijze met elkander verbonden moeten zijn; b. dat het staatstoezicht op de kerk zóó moet worden gergeld, dat de kerk ook haar wereldlijke aangelegenheden zelve regelt, dat het toe zicht van den staat zich gronde op een vertrouwensvol samenwerken en dat de Evangelische kerk tegenover de R.K. kerk niet in een uitzonderingspositie worde ge- De minister antwoordt hierop, dat zijn voorstellen slechts de strekking hebben om een basis te vinden, die tot een regeling leiden kan en dat de dan bijeen te roepen synode een en ander nader uitwerken kan. De minister zegt ten slotte, dat als de landskerken zijn voorstél niet aanvaarden kunnen, hij er zich toe beperken zal om in die landskerken; waar geen wettig kerkelijk bestuur bestaat, met de uitwerking van zijn voorslag proeven te nemen en dat hij hoopt en vertrouwt, dat de practische resultaten daarvan de gewenschte overeenstemming naderbij zullen brengen. Inmiddels zal het aan elke landskerk vrij staan zich aan te sluiten bij het complex van landskerken waar de voorgestelde proef genanten wordt, zoodat ook op deze wijze, mogelijk de gewensdhte ééne Duitsche kerk organisch groeit. Naar wij vernemen hebben de leiders der landskerken nog geen definitief besluit ge nomen: rij waardeeren de poging van den minister, dooh zijn van meening, dat deze voorstellen door te ernstige bezwaren ge drukt worden, dan dat ze onveranderd aan vaard zouden kunnen worden. Daladier naar Corsica en Tunis Tijdens het Januari-reces der Kamer ltaliaansche perscampagne duurt voort Daladier, de Fransche minister-presi dent, heeft het voornemen te kennen gege ven, om tijdens het Kamer-reces in Januari een bezoek te brengen aan Corsica en Tunis zulks in verband met de in Italië gevoerde anti-Fransche campagne. Intnsschen deed de premier een beroep op de bevolking van genoemde gebieden, waarin hij haar maant, kalm te blijven en zich te onthouden van elke betooging, die de waardigheid en den adel der vader landsliefde zou kunnen schaden. De anti-Fransche perscampagne in de ltaliaansche pers duurt intusschen onver minderd voort. De „vermoedelijke eischen van Italië" zouden zijn: autonomie voor de Italianen in Tunis, een statuut voor Dji- boeti, gelijk aan dat van Tanger, verlaging voor Italië van de Suez-kanaal-tarieven, definitieve regeling van de kwestie van den spoorweg Djiboeti-Addis-Abeba,- en toeken ning van oorlogsrechten aan Franco. In de „Giomale d'Italia" schrijft Gayda: „De nuttelooze en onvoorzichtige betoogin gen, door de Fransche regeering op touw gezet tegen de rechten van Italië, welke nadrukkelijk door onzen minister van buitenlandsche zaken in zijn jongste kamer- rede werden bevestigd, leverden het duide lijk bewijs, dat Frankrijk niet in staat is te begrijpen, dat het volharden wil in zijn dwalingen en zich verzet tegen iedere po litiek van opheldering en rechtvaardigheid. En daar Frankrijk de essentieele politieke en nationale doeleinden van Italië ver werpt, nog vóór het ze nauwkeurig kent, is het duidelijk, dat tusschen Italië en Frank rijk een barrière wordt opgetrokken en dat men een taak, die zou moeten worden toe vertrouwd aan het verstand en verantwoor delijkheid der bewindslieden, thans over laat aan obscuur geweld. De verantwoorde lijkheid voor de manifestaties op Corsica en in Tunis rust dus op Frankrijk. Men moet er echter te Parijs goed van overtuigd zijn, dat dergelijke manifestaties Italië nimmer zullen doen afwijken van zijn weg, van de bescherming zijner belangen en de verwe zenlijking zijner aspiraties,'* DE BELGISCHE REGEERINGS- CRISIS IN ACUUT STADIUM Socialistisch congres verwerpt Spaaks Spaansche politiek Minister Heymans afgetreden De moeilijkheden, waarmee het kabinel- Spaak heeft te worstelen, zijn plotseling aanzienlijk verzwaard door de houding van het congres der Belgische arbeiderspartij. Dit heeft n.l. met 372.450 tegen 187.598 stem men en 7.820 onthoudingen een door de meerderheid ingediende motie aangenomen, waarbij het besluit, een handelsagent naar de regecring van Fr a n c o te zenden, werd afgekeurd. De positie der socialistische kabinetsleden schijnt daardoor onhoudbaar te zijn geworden. Minister Spaak Tijdens de besprekingen heeft Vander- velde verklaard, niet te kunnen dulden, dat België wel een vertegenwoordiger heeft te Burgos en niet meer te Barcelona. Hij zeide geen oplossing te kunnen aanvaarden, welke niet het zenden van een handelsver tegenwoordiger naar Bnrgos afkeurde en hij verzocht het congres niet te wijken voor de dreiging van een kabinetscrisis. De heer Heymans, minister van eco nomische zaken, die des middags een on derhond had met den minister-president, heelt bevestigd, dat hij zijn portefeuille heeft neergelegd. Het stond trouwens reeds vast, dat hij van een eventueel gerecon strueerde regeering geen deel meer zou uit maken. Gisteravond laat heeft nog een kabinets raad plaats gevonden. Spaak heeft daar in voorgesteld, heden voor de Kamer te verschijnen, teneinde een beslissing uit te lokken. Verwacht wordt dat het lot van Spaaks regeering heden zal worden be zegeld. NOODWETJE VOOR DE WILDE BUSDIENSTEN Om in de gebleken lacune te voorzien 'S-GRAVENHAGE, 6 December De regeeringspersdienst meldt: Nu bij arrest van den Hoogen Raad art. 2 van het reglement autovervoer personen onverbindend is verklaard, heeft de regeering opnieuw over wogen wat haar in dezen te doen stond. Zij stelt zich vuoi, met spoed de totstandkoming van een nood wetje te bevorderen, teneinde in de gebleken lacune te voorzien. In den tusschentijd worden de vroegere politiemaatregelen inge trokken. Dit wil intusschen niet zeg gen, dat alle „wilde" bussen vanaf heden ongehinderd zullen mogen loopen. Vele busdiensten zagen n.l. presidentieele vonnissen tegen zich uitgesproken uitvoerbaar bij voor raad en met den sterken arm, waar bij deze diensten op anderen grond, n.l. art. 1 van de Wet Openbare Vervoermiddelen, werden verboden. DE „CONDOR" MAAKT NOODLANDING In het water terecht gekomen en gezonken; bemanning gered MANILLA, 6 December (Reuter). Het Duit sche vliegtuig „Condor", dat op de thuisreis was van Tokio naar Duitscbland, heeft we gens een defect cp zee moeten dalen en is daarbij gezonken. Het toestel kwam op nog geen 200 meter van de kust ter hoogte van Kaap Rosalio in de baai van Manilla terecht. In de nabij heid zijnde visschers schoten toe en brachten de bemanning in veiligheid. Een Amphibie- vliegtuig van de Amerikaansche marine is naar de plaats van het ongeluk gezonden, om de bemanning op te pikken. (De „Condor" maakte onlangs een record vlucht BerlijnTokio, en was thans daar van op den terugweg). Welkom, dat in duigen viel Thuiskomst van de vrijwilligers uit Spanje Politie voorkwam incidenten ROTTERDAM, 6 Dec. Een groote me nigte van eenige honderden personen heeft gistermiddag op het Stationsplein een paar uur langden trein uit Spanje staan opwachten. Niet echter om den goeden Sint te verwelkomen, maar een aantal Rotterdamsche leden van de Internationale Vrijwilligersbri- gade, die om kwart voor vier aan het station D. P. zouden arriveeren. Het werd echter bij half zeven, en toen de trein het station binnenstoomde, bleek alles nog vergeefscli te zijn geweest, want de politie had de dertien jonge lui al aan het Beursstation laten uit stappen om incidenten te voorkomen. Zoo viel een hartelijk weerzien van zoo vele geestverwanten letterlijk in dui gen 1 Er zouden met den trein van circa vier ulur 117 vrijwilligers uit Spanje naar Ne derland terugkeeren .Een deel daarvan zou doorgaan naar Den Haag en Amster dam, doch dertien jongemannen zouden in Rotterdam uitstappen. Een menigte van eenige honderden personen, waaronder zich behalve de familieleden pn kennissen ook vele communisten bevonden en van wie mm'geen LJocraen en geschenken had meegebracht, stond om ongeveer vier uur te wachten op de aankomst \an den trein. De politie voelde er echter niets voor orn al deze menschen op het station toe te la ten en om eventueele incidenten te voor komen werden dan ook geen perronkaart jes uitgegeven. Inmiddels liet het Nederlandsche deel van de internationale brigade op zich wachten en het werd tien minuten voor half zeven voor de trein het station bin nenreed. Kort voor de aankomst van den trein kregen de leiders van het gezelschap wachtenden op het Stationsplein toestem ming zich op het perron te hegeven. Groot was hun verbazing toen de trein arriveerde, dat er van de dertien Rotterdammers niets te bespeuren was. Er was gejuich, er was gezang, de „In ternationale"1 weerklonk, de voorste wa gons van den trein zaten opgepropt vol met enthousiastelingen, doch de Rotterdammers ontbraken in dit veel stemmig koor. Het raadsel was spoedig opgelost: de Rotterdamsche politie had het wenschelijk gevonden order te ge ven, dat de dertien Rotterdammers op het Beursstation uitstapte waar ter ver welkoming niemand aanwezig was. Men keek een beetje zuur, maar het leed was gauw vergeten, want de vrijwilligers uit Den Haag en Amsterdam waren er im mers. Daarom heeft de heer Reuderink tot hen vanaf het perron een speech af gestoken waarin hij hen dappere kerels noemde, die gestreden hadden voor de vrij heid van het verdrukte Spanje. De bloemen die men bij zich had heeft men maar aan de Hagenaars en Amsterdammers overhan digd. De politie heeft dit alles kalm laten begaan, omdat rij wel wist dat na eon paar minuten de trein toch zou vertrekken zoo dat de pret nooit lang kon duren. Zoo geschiedde dan ook: op een gegeven moment zette de trein zich weer langzaam in beweging en terwijl men met gebalde vuist de Internationale zong, werd het weerzien weer in een afscheid veranderd. De menigte die twee uur lang vergeefs op het Stationsplein heeft staan wachten, is rustig uiteen gegaan. De Rotterdammers, die op het Beursstation waren uitgestapt zijn onopgemerkt, zonder eenig luidruch tig vertoon, naar huis gegaan De indruk, die de mannen naar wij ver namen, mee naar Nederland hebben geno men is, dat het republikeinsche Spanje van geen wijken weet. Als bewijs van de groote dankbaarheid kreeg ieder vertrek kend lid van de internationale brigade een som van frs. 300.— mee. Twee kinderen gedood bij brand Vreeselijk ongeval te Wychen Bakkerij geheel uitgebrand WYCHEN, 6 Dec. Omstreeks zeven nar vanmorgen heeft alhier een hevige brand gewoed, waardoor twee kinderen om het leven zijn gekomen. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak brand uit in de bakkerij van den heer J. Berben. gevestigd in oe Spoonstraat te Wychen. Toen de heer B. den brand ontdekte, had vuur reeds een grooten omvang aangeno men. Het was reeds overgeslagen naar de woning, zoodat de bewoners ernstig gevaar liepen. De familie B. bestond uit man, vrouw en drie kinderen. In verband met de St. Nico- laasdrukte was er nog een zusje van de rrouw in huis om in den winkel te helpen. Alle kinderen lagen nog te beo, toen de heer B. den brand ontdekte. Hij en zijn vrouw trachtten onmiddellijk de kinderen in veiligheid te brengen. Tweo van hen kon men nog naar bniten brengen. Het derde kind der familie, de vijfjarige Jantje, had echter reeds zoo ernstige brand wonden opgeloopen, dat het kind spoedig daarop overleed. Helaas was het ook niet meer mogelijk de slaapkamer van het zusje van de vrouw des huizes, de zestienjarige Annie Hendriks, te bereiken. Het meisje kwam in de vlam men om. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon niets worden gered. Van het huis is alleen de voorgevel blijven staan. De heer B. en zijn vrouw en ae twee ge Redding onmogelijk Korten tijd nadat de brand in de bakkerij van den heer B was ontdekt, was de brand weer van de gemeente Wyohen ter plaatse. De grootste zorg van den burgemeester, die mede aanwezig was. was te onderzoeken of zich nog mensdhen in het brandende perceel bevonden. Toen de brandweer ter plaatse kwam, had het vuur reeds zoo'n grooten omvang aangenomen, dat aan blus- Bchen niet meer te denken viel en helaas ook de beide slachtoffere van den brand niet meer konden worden gered. Het vijfjarig kind van den heer B., dat met ernstige brandwonden overdekt, uit het brandende huis werd gehaald, werd voorloopig bij buren onderge bracht Het kind overleed echter 6pocdig. Het andere meisje, dat het leven heeft verloren, is waarschijnlijk reeds gestikt voordat het vuur haar bereikt heeft Beide lijken zijn in den loop van den ochtend naar het in de nabijheid ge legen Sint Josefsgesticht vervoerd. De brandweer moest zich beperken tot heit beschermen van de aangrenzende perceelen. De heer B. heeft behalve zijn bakkerij en daarbij behoorende winkel ook nog een si garenwinkel. Deze bleef behouden. De verslagenheid in het dorp is zeer groot Het totaal afgebrande huis bestond uit een beneden en bovenverdieping. De omge komen kinderen sliepen met twee andere kinderen op de bovenverdieping. Braziliaansche onderscheiding voor de Koningin 's-GRAVENHAGE, December. H. M. de Koningin heeft gistermiddag kwart over vier op Haar Paleis Noordeinde ontvangoi den buitgenwoon gezant en gevolmachtigi Minister van Brazilië bij Hr. Ms. Hof, den heer Pedro de Moraes-Barros ter overhan diging van het grootkruis in de orde van de „Cruzeiro do Sul" en van het tot de vei lee ning daarvan betrekkelijk eigenhandig schrijven van den President van de Ver- eenigde Staten van Brazilië. Met kracht wordt gewerkt aan de toegangswegen en opritten van de verkeersbrug over de Oude Maas te Dordrecht. De noordelijke oprit, bestaande uit een lange betonnen brug. voert langs een chemische fabriek naar de nieuwe brug. Naast deze fabriek ziet men nog een boog van de naast de verkeersbrug gelegen spoorbrug. Op den achtergrond ia het midden de bekende toren van Dordrecht. ^l&êireri Het betere fabrikaat VOCRNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit TWEE bladen Om in een gebleken lacune te voorzien zal een noodwetje inzake de wilde bus diensten worden ingediend. Vanmorgen is het K.L.M.-vliegtuig Reiger" naar Zuid-Afrika vertrokken in verband met de herdenkingen aldaar. Een beschouwing over het nieuwe voor stel inzake „Psalmen en Gezangen" voor de Ned. Herv. Kerk. Tegen een mijnwerker die zijn echtge-i noote vermoord had, is voor de rechtbank te Maastricht twintig jaar geëischt. De terugkeer der Nederlandsche vrij-, willigers uit Spanje. Bij een brand te Wychen zijn twee kin deren om het leven gekomen. Het Duitsche vliegtuig „Condor" heeft een noodlanding moeten maken. De regeeringscrisis in België ver scherpt. Von Ribbentrop heden te Parijs Minister Pirow zegt dat Europa naar oorlog drijft. Nieuwe Duitsche maatregelen tegen het Joodsche vermogen uitgevaardigd. If at voor weer krijgen we Voor het geheele land: Meest ma tige zuidwestelijke tot zuidelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen; weinig verandering Ln tempe ratuur. „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM OPSLAG-EXPEDITIE-CONTROLE HET ADRES voor: VAKKUNDIG VERTROUWENSWERK l vraagt tarieven i FIRMA D KATZ Spoorstraat 33/37, Dieren, Tel. 4202 DOORLOOPENDE TENTOONSTELLING VAN 17e EEUWSCHE OUD HOLLAND- SC.HE MEESTERWERKEN, ITALIAAN- SC.HE en VLAAMSC.HE PRIMITIEVEN. Dagelijks geopend van 96 uur. Prins Bernhard bij de mariniers ROTTERDAM, 6 Decembor. Z. K li. Prins Bernhard zal op Zaterdag 10 December a.s., d-.n dag, waarop het korps Mariniers 273 jaar bestaat een Lezoek aan dit Korps bron gen. Z. K. H. arriveert om 10.45 uur per auto uit Den Haag op het Schuttersveld le Crojs-. wijk, alwaar een bataljon mamiers, samen gesteld uit detachementen van Willemsoord, Vlissingen, Amsterdam en Rotter'tam, zal staan opgesteld onder commando van iJen luitenant-kolonel der Marine R. S. F. Lugt De Nationale Collecte Opbrengst in verschillende plaatsen We vermelden hieronder de bedragi-n, welke de Nationale Collecte Zaterdag j.l. in verschillende plaatsen opbracht: Delff 346S. Eindhoven 2333; Almelo 1516, Oosterbeen 1700, Gouda 350, Oud- Beijerland 4S4. Ermelo 450. Maassiuis 320. Waddinxveen 1%. Reeuwijk 196. Zevenbergen 221. Tholen 1S5. Bleiswpk f 118, Krimpen aan den IJssel f 178, Heer jansdam 66; Kethcl en Spaland f 95; Rotterdam 32.553.50. Bij het oversteken gedood ALMENUM, 6 Dec. Gisteren is op Jen Rijksweg tusschen Harlingen en den Afsluit dijk een ernstig ongeluk voorgeval Hm. De 18-jarige F. B., uit Harlingen. stak niet /'in rijwiel aan de hand van de rechterzijde naar den linkerkant over. Ongeveer op het mid den van den weg werd hij aangered n door een uit de richting Harlingen komen.I- per sonenauto bestuurd door B. van D., uit I.ieve Vrouwenparochie. De wielrijder werd teg n den weg geslingerd en bleef met een ernstige schedelbasisfractuur liggen. Dr. Duister verleende het slachtoffer de eerstn hu Id. waarna de ongelukkige naar het R.-K. ziekenhuis te Harlingen werd vervoerd. Hier is B. gisteravond aan de gevolgen van de aanrijding overleden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1