STADSNIEUWS De uitgang van 1938 Nieuwe Leidsche Courant MAANDAG 5 DECEMBER 1938 TWEEDE BLAD TAG. 6 J Nationale inzameling voor vervolgden om geloof en ras Het Comité Leiden bericht ons, dat de gehouden collecte op Zaterdag 3 December heeft opgebracht de somma van drieduizend driehonderd twee en vijftig gulden en tien cent, (3352.10). Het Comité brengt allen, die tot dit wel slagen meewerkten en in het bijzonder aan Dames en Heeren Collectanten, die het slechte weer trotseerden, hartelijk dank. Zij die niet in de gelegenheid war^m te offeren kunnen dit alsnog doen door te gi- reeren op No. 143732 van den penningmees ter M. L. Mussert Jr., Jan van Houtkade 37. De verhuurdersbond voor Leiden en omstreken De najaarsvergadering In het hotel Den Burcht heeft de Verhuur dersbond de najaarsvergadering gehouden, welke door den heer J. Zitman werd voor- gezeten. In zijn openingswoord liet de voor zitter de verschillende requesten, welke in het algemeen belang van de huiseigenaren van den Bond zijn uitgegaan, de revue pas- seeren. De begrooting voor de vereeniging en de exploitatie-rekening voor haar onroerende goederen werden voor 1939, nadat enkele inlichtingen waren verstrekt, zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Tot leden van de kascommissie voor 1939 werdem de heeren A. v. Amerongen, mr. H. R. Goudsmit en P. Oudshoorn gekozen. Bij de mededeelingen werd bij vernieu wing er op gewezen, dat de leden verplicht zijn, alvorens onroerende goederen te ver huren of toestemming rot onderhuur te ver- ieenen, inlichtingen naar de geadigden ten bondskantore in te winnen en een toestem mingsbriefje van den Bond tot verhuur in ontvangst te nemen. In den laatsten lijd hebben enkele leden tegen deze verplichting gezondigd, waarvan zij de onaangename fi- nancieele gevolgen hebben ondervonden. Verder is het noodzakelijk iedere huurover eenkomst, hoe gering ook, in een bondshuur- contract vast te leggen, om later groote on- aangenaamhedenen schade te voorkomen. Tijdens de rondvraag werd de vraag ge steld, of de bondsvergoeding in de kosten van een proces, wanneer na vonnis tot ont ruiming de huurder tijdelijk in de woning wordt gelaten, zal worden uitbetaald. Beslo ten werd, dat de leden verplicht zijn bij een dusdanige situatie hev feestuur onmiddellijk hiermede in kennis te stellen en dat de re geling van de proceskosten ieder geval afzonderlijk door het bestuur zal worden bekeken. Tenslotte kwam opnieuw de huurbelas ting ter sprake, waarbij werd opgemerkt, dat deze uit de huizen-exploivaties niet meer kan worden opgebracht. Duidelijk werd uit eengezet, dat deze belasting de huiseigena ren zal treffen als een tweesnijdend zwaard, omdat verwacht wordt, dat bij de inwerking treding van de 2 pet. belastingwetten, de huiseigenaren deze heffing van meerdere zijden in andere vorm op hun conto zullen krijgen. Ook tegen betaling aan de bron, waarbij om. gedacht werd aan het plakken van huurzegels, werden gegronde bezwaren ingebracht, omdat ongewenschte toestanden zullen ontstaan. Het bestuur zegde toe, in deze diligent te blijven in samenwerking met den Nederlandschen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers. Zilveren jubileum H. Penseel Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de heer H. Penseel, arbeider aan het Sta tion alhier, in dienst trad bij de Ned. Spoor 's Morgens om 10.30 uur had in de 3e klasse wachtkamer, welke hiervoor gereser veerd was en door de zorgen van den res taurateur met palmen en groen was ver sierd in bijzijn van verschillende chefs de Bureau en het spoorwegpersoneel voor zoo ver dat niet door dienst verhinderd was, de huldiging plaats. Nadiat de jubilaris met zijn echtgenoot^ en kinderen per auto door de commissie uit het personeel van huis was gehaald en was binnengeleid, nam allereerst de plaatsvervangende stationschef de heer Kuyk het woord, die den jubilaris allereerst feliciteerde namens den inspecteur. Spr. wees er verder op, dat de jubilaris veel standplaatsm gehad heeft. Van 1916 is hij in Leiden werkzaam geweest tot genoegen v zijn superieuren. Namens de directie bood spr. de gebruikelijke oorkonde voor 25-jarigcn trouwen dienst aan alsmede een geschenk on der couvert. Namens het personeel werd een fraaie rooktafel aangeboden, terwijl de echt- genoote van den jubilaris een fraaie bloe menmand ontving. Het cadeau ging verge zeld van een album met de namen der ge vers, op verdienstelijke wijze geteekend door een zoon van den onderladingmeester de Joode. Do jubilaris sprak woorden van Ned. Chr. Handelsreizigersvereen. De Ned. Chr. Handelsreizigersver. N.C.H.V, afdeeling Leiden, hield Vrijdag in café-rest. „Royal" haar 3Se ledenvergadering en werd op gebruikelijke wijze door den voorzitter, den heer H. de Graaf, geopend. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen hartelijk ivelkom en wees op het nut van deze vergaderingen, terwijl hij de leden tot oen geregeld bezoek aanspoorde. Na voorlezing der notulen, welke onver anderd werden vastgesteld, werden de inge komen stukken behandeld. Vervolgens hield de heer van Dijken een causerie over „Bel lamy cn Quo Vadis", hetwelk een aandach tig gehoor vond. De voorzitter dankte den inleider voor zijn uitvoerig en duidelijk be toog, waarna een interessante bespreking over dit onderwerp volgde. Hierna deed de secretaris der feestcom missie, de heer A. Brakhoven, enkele mede deelingen omtrent don feestavond, welke op 16 Dec. a.s. zal worden gehouden. Na de rondvraag werd deze vergadering met dankzegging door den heer van Dijken Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland za! vergaderen op Woensdag 7 December 1938 des nam. 2.30 uur in de Vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt om.: Goedkeuring Rekening en Verantwoording en voorstel tot décharge van het bureau. Adres nopens het vaststellen van een maaswijdte voor visch- netten en van minimum-maten op sommige vischsoorten. Adres betreffende schijnakten en inning van onbetwiste-kleine vorderingen- Adres aan Z. E. den Minister van Water staat inzake electriciteitstarieven in het district der Kamer. Schrijven aan de direc tie der Ntederlandsche Spoorwegen, inhou dende verzoek om den laatsten trein uit Pa rijs ook te Leiden te doen stoppen. De N.V. Middenstandsbank In een nieuw huis Met ingang van heiden is het kantoor Lei den van de Middenstandsbank N.V. ver huisd van Turfmarkt 8 naar het gebouw van de voormalige Bankassociatie op de Breestraat. De huisvesting op de Turfmarkt liet reeds jaren te wenschen over en men had reeds meermatetn naar een ander ge bouw omgezien, evenwel zonder succes, tot dat men na de samensmelting van de In casso-bank met de Bankassociatie op het getouw dezer laatste instelling de hand kon leggen. Men had het daarmee moeilijk beter kunnen treffen. Immers was dit gebouw speciaal voor een bankinstelling gebouwd en beziat het alle moderne gemakken en ook alle veiligheden die men voor zulk e^n in stelling kan vragen .Aan de inrionting be hoefde slechts weinig veranderd te worden. Alleen is het inwendig gerestaureerd, de ertrekinrichting werd naar behoefte gewij zigd en de safe-mrichting werd aan een re visie onderworpen. De restauratie geschied de door de fa J3. J. Huurman en Zn., het schilderwerk werd verzorgd door de fa. M. Ziegelaar en Zn., de stoffeering door de fa. Joh. van Weoren en het stukadoorswerk door de fa. Saivelkoul. Het interessants is uit den aard der zaak de kluisinrichting, die ondergronds is aangebracht en die inder daad aan de modernste eischen voldoet. Een groot aantal safe-loketten in allerlei afmetin- ■E-n is Ier beschikking van cliënten voor net opbergen van waardepapieren en waarde volle voorwerpen. Ook voor een aparte kof ferberging is zorg gedragen. Al met al be schikt de Middenstandsbank over een prach tig nieuw huis in het centrum van de stad, zoodat er ten opzichte van haar huisvesting momenteel eigenlijk wed niets meer te wen schen overblijft ST. NICOLAASFEEST Op Zaterdag j.l. heeft de Buurtvereeniging Eensgezindheid in het gymnastieklokaal der Christelijke scholen Ooster- en Munni- kenstraat hei' St Nicolaasfeest op luisterijke wijze gevierd. Bij het binnenkomen werden St Nicolaas en zijn knecht hartelijk toege zongen door de ruim 200 kinderen. De kin deren werden op verschillende versnaperin gen onthaald, ook werd een poppenkastver- tooning gegeven. Ieder kind kreeg versnape ringen en een mooi prentenboek mee naar huis. De voorzitter, de heer W. Zwart leidde dit St. Nicolaasfeest op uitstekende wijze. TE WATER GEREDEN Gistermorgen te 11 uur is de 14-jarige P. v. H., wonende Smidsteeg, op de Beesten markt per rijwiel te water gereden, doordat hij met zijn knie tegen een koffertje stootte, dat aan het stuur hing en zoodoende niet meer sturen kon. Hij kwam met het hoofd terecht op een staaldraad waaraan een schuit gemeerd lag en werd onder de huid gewond. Nadat hij door handreiking op het droge was gebracht vervoerde do E.H.D. hem naar het Acad. Ziekenhuis waar hij verbonden is. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: S C SchlagwetnHoppenbroi wer z E M Zweistrav Ham z A C J Welf—do Vries d. ONDERTROUWD: W Ouwerkerk 3-0 J en I KlcUn 19 J. OVERLEDEN: W Varkevisser z 5 ennd. UIT DEN OMTREK ILREMADE GUNNING SCHOEÏING EN STRAATWERK Door B. en W. is aan de wed. C. Langhout te Oudewetering opgedragen het maken van een beionnen walbeschoeiing in het Zuiden van Roelofarendsveen voor f 18.834, tenvijl aan de wed. H. van Driek te Koudekerk a. d. Rijn is gegund het leggen van een klin kerbestrating met bijkomende werken voor f 10.800. De wed. !H. v. Driel was op één na de laagste- inschrijver. HILLEGOM BENOEMING Wegens het vertrek van mej. A. M. Eisma is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Bur gerschool voor U.L.O. de heer W. P. Keun te Veendam. BEGIN VAN BRAND In den nacht van Zaterdag op Zondag is de brandweer uitgerukt naar het pcm el Langobrug la_. bewoond door E. J. C. In de woonkamer had een sigaret in een stoel liggen smeulen, waardoor de kussens in brand waren geraakt hetgeen een hevige rookontwikkeling tengevolge had. Nadat de kussrns waren verwijderd was het gevaar bezworen, zoodat do brandweer geen dienst behoefde te doen* P.G.C.HAJENIUS AMSTERDAM Rokln 92/96 TeL 37494 's-GRAVENHAGE Noordeinde 64 TeL 115453 SIGAREN - CIGARETTEN - TABAK VEERTIG JAAR BIJ DE SPOORWEGEN Zaterdag herdacht de heer H. J. Müller, Stationschef alhier, het feit dat hij veertig jaar geleden bij de Spoorwegen in dienst kwam. De heer Müller, die hier sedert 16 Maart 1936 is, is een geziene persoonlijkheid bij het reizend publiek, terwijl hij voor het personeel een humaan chef is. Het heeft den jubilaris dien dag niet aan belangstelling tferoken, terwijl „Crescendo" des avonds onder stroomenden regen een serenade bracht. RIJWIEL ONTVREEMD Voor de zooveelste maal werd Vrijdag bij de St. Josephkerk een onbeheerd staand rij wiel ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. GESLAAGD Onze plaatsgenooten de dames L. en M. Seel en de heer S. Langelaan slaagden voor het diploma imachineschrijven, systeem Mer- curiusy KATWIJK a.d. RIJN Chr. Hist. Kiesvereeniging Rede Ds. G. C. van Niftrik Op uitnoodiging van de C. H. Kiesvereen. hield Ds. G. C. van Niftrik, van Rijnsburg; rede over „De Christen en de Politiek", voorz. de heer De Nie opende op de gebruikelijke wijze en sprak een kort ope ningswoord, waarin hij o.a. zjijn leedwezen uitsprak over de ongesteldheid van den eere- voorz. Ds. Warmolts, en een bijzonder woord van welkom richtte tot den spreker, het lid van Prov. Staten, den heer C. D. van der Vijver en het Kamerkring-bestuurslid, den heer De Jong. Hierna verkreeg Ds. van Nif trik het woord. In 'n inleidend woord toonde spr. de nood zakelijkheid aan dat ook de predikant van tijd tot tijd op de politieke vergadering het woord neemt en mede leiding geeft. De stof felijke dingen toch hangen nauw samen met zedelijke normen en geestelijke waarden. Verder ziet spr. in Communisme en Nat. Soc. een religeuse beweging, de godsdienst van den mensch, waardoor de Kerk van Christus bedreigd wordt en daarmede ons volksbestaan. Spr. is echter niet blind voor de goede kant van het fascisme als hij er op wijst hoe in Berlijn sedert 1933 ontzaglijke verbe teringen op zedelijk gebied hebben plaats gehad. Er zit wel iets goeds in doch het beginsel deugt niet. Na gewezen te hebben op invloed van pers, piëtisme en V-beralisme op ons volk, komt spr. tot de kern van zijn betoog en wijst achtereenvolgens op: de tegenstelling, het verband en de verzoening van Christen en .politiek. In de eerste Chr. gemeenten was voor politiek geen plaats. De verhoudingen zijn nu anders. Toch mag de Ghristen zicli niet in de politiek verliezen. Het is een aan gelegenheid van deze voorbijgaande wereld. Aangezien politiek niet een eigen wetma tigheid is, geen natuur, doah geschiedenis, heeft de christen hier een -verantwoorde lijkheid en door zijn invloed mede te zorgen, dat de geschiedenis uitmondt in het Ko ninkrijk Gods. Verder kan niets neutraal zijn en als Christus Koning is, moet Hij het overal zijn. De christen is met lichaam en ziel het eigendom van Christus. De christen staat in de wereld. Hij bidt: „Uw wil ge schiede in den hemel alzoo ook op de aarde" mag niet lijdelijk toezien. Hij zal teeke nen en altaren van de heerschappij van Christus op moeten richten. De Kerk behoort geen positief politiek ge bod te geven, doch wel negatief door aan te wijzen, wat in strijd is met den wil van God. Christenen dienen Christelijk en Histo risch te verbinden, tegelijk luisteren naar Gods Woord en de Historie. Tenslotte wijst spr. op de verzoening van Christen en Politiek. Zijn burgerschap is in de hemelen. Wij gaan voort, niet strijdend voor onze indealen, maar gehoorzaam aan wat God van ons vraagt op een weg die be licht is met de historie achter en het Woord Gods voor ons, uitziende naar de voltooiing die God op Zijn tijd zal zenden. Een geanimeerde bespreking volgde, waar na deze uitstekend geslaagde bijeenkomst door den voorzitter gesloten werd en Ds. Van Niftrik voorging in dankgebed. AANRIJDING De zoon van den handelaar in bouwma terialen C. de H. te Valkenburg reed door kleine onachtzaamheid tegen den ach terkant van een vrachtauto, die op dat mo ment juist remde voor een naderende tram. De voorzijde van de auto van de W. werd ingedrukt Maar het bleef alleen bij matc- rieele schade. HET GING NIET DOOR Wegens de slechte weersgesteldheid is de collecte tot hulp aan de Joodsche vluchte lingen 1.1. Zaterdag niet doorgegaan. Deze zal thans geiliouden worden op a.s. Zater dag 10 December. VERKIEZING AMBTSDRAGERS In de vergadering van manslidmaten der Geref. Kerk werden tot ouderlingen geko zen de heeren C. A. van der Gugten, P. Noorl en W. van Veen; tot diakenen P. A. Schone- veld en herkozen P. de Vries P.zn. KATWIJK AAN ZEE Tou onderwijzer aan de Visscherijschool alhier in de voorbereidende vakken, is be noemd de heer H. v. d. Maaden, onderwijzer, KOUDEKERK a.d. RIJN OPBRENGST COLLECTEN De collecten in de Ned. H-erv. Kerk over de maanii November voor de Diaconie, hefe- ben opgebracht if 119.87. CHR. NAT. WERMANSBOND De afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond alhier, kwam onder leiding van den voor zitter, den heer A. v. d. En k, in vergadering bijeen in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk, alwaar Ds. van Binsbergen, eere-voorz. der afdeeling, een bijbelinleiding hield over Hebr. 148, waarop nog een leerzame gedachtenwisseling volgde. Hierna werden nog eenige huishoudelijke zaken afgehan deld. GUNNING Het maken van een nieuwe klinkerbestra- ving voor rekening van de gemeente Alke made, is gegund aan de fa. H. van Driel al hier voor de som van f 10.800. LEIDERDORP Uitslag aanbesteding Aschophalen en vervoer stortplaats De aanbesteding was verdeeld in 2 onder- deekm (A en B): A ophalen van asch en vuilnis, B vervoer hiervan naar storting plaats. Ingeschreven werd door; T. Molema A en B f 650; J. Dreef id. f 650; G. Overdevest: id. f 756; J. Blom id. f 800; G. v. d. Putten id. f 1000; F. Nagtegaal id. f 1100; D. Versteegen A voor f 520; H. v. d. Luit id f 540; J. van Leeuwen id. f 585; M. C. v. d. Ing id. f 624; L. J. v. d. Ing id f 700; G W Bloemendaal B voor f 350. LEI DSGHEND AM HUISHOUDELIJKE CURSUSSEN Naar ons wordt gemeld, zal Woensdag 7 December as. des middags half drie, in een lokaal van de Openbare Lagere School aan den Prinses Julianaweg een der leidsters van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten pl-attelande een nieuwe inschrijving openen op de daar in onderling overleg te houden cursussen. Tevens zal een der leidsters een causerie houden over de verschillende vak ken. Wie kan, ga e rheen. JAARVERGADERING „DE PKINCEVLAG" De pllaatselijke afdeeling van „De Prince- vlag" houdt Donderdag 8 December a.s. haar jaarvergadering in het dienstgebouw der Ned. Herv. kerk. Aanvang half acht GEVONDEN VOORWERPEN Twee dameshoeden, een paar zwarte da mes regenpijpen, een heeren beenpijp, 14 graanzakken, een autonummerbord. Voorts zijn twee honden aan komen 1» pen, waarvan de één verblijft bij G. van Oosten. St. Willebrordusstraat 31, tei\vijl de andere terug te rekomen is bij P. C J. van Eden, Veurschestraatweg 36. Voor de gevonden loorwerpen wende men zich tot de afdeeling Politie t^r Secre tarie, waar men dagelijks van 1012 uur v.m. inlichtingen kan bekomen. LISSE Candidaat P. A. Lefeber I DOOR TAXI AANGEREDEN Zondagavond omstreeks aóht uur, toen de 22-jarige timmermansknecht Schaken- bosch, wonende aan den Hoogen Rijndijk, Zondagavond werd de heer P. A. Lefeber theol. candidaat te Den Haag, tot zijn dienst werk als hulpprediker bij de Ned. Herv. Ge meente alhier ingeleid door den consulent der Gemeente, Ds. Chr. Eerhardt, van Hil- legom. Na de gebruikelijke aanvang van den dienst werd gelezen door Ds. Eerhardt Efeze '2, waarna deze in gebed voorging, waarin hij Gods zegen afsmeekte over deze gewich tige ure en den Heere om herstel van Ds. G. Tichelaar bad, om wiens ziekte de hulppre diker werd benoemd. Nadat gezongen was Ps. 72 2 en 4 ving Ds. Eerhardt zijn inleidend woord aan. s. Eerhardt sprak over den tekst Efeze 17a: „En komende heeft hij door hev evangelie vrede verkondigd" en wees in zijn woord ter inleiding op den gekomen Vredevorst en sprak over de eerste der twee volgende gedachten, die aan dezen tekst ten grondslag liggen: „Het vredesoffer dat door den Vredesvorst werd gebracht", tenvijl daarna door candidaat Lefeber zou worden gesproken over: „De vredesboodschap die door den Vredesvorst wordt verkondigd". Na een persoonlijk woord tot candidaat Lefeber en de gemeente van Lisse eindigde consulent met den wensch dat hij een vredestichter moge zijn en vrede mag ver kondigen in deze gemeente. Moge dit het parool zijn bij den arbeid in deze gemeente. Hierna werd gezongen Gezang 36 2, waarna candidaat Lefefeer sprak. Deze begon met te zeggen wat de juiste inhoud der prediking behoort te zijn in het midden der gemeente. Daarvan moet Jezus Christus het middelpunt zijn, hetgeen nader door hem werd uiteengezet. Spr. wil niet komen met eigen woorden, maar met het evangelie van Jezus Christus en dien gekruisigd. In Hem mogen wij met al onze nooden en behoeften naderen tot den Vader. God worde daarvoor ook in deze ure dank gebracht. Tenslotte werd gezongen het 4e vers van den Lofzang van Zacharla». DAMNIEUWS De uitslag van den gespeelden wedstrijd tusscben „Ontwikkeling", Lisse en „T.E.P.", Haarlem, luidt als volgt: A. v. DijkTL Rumps 20 J. v. d. PoelP. Hollenberg 2—0 A. LeuvenB. v. d. Kroft 2—0 M. v. Velzen—J. v. d. Kroft 2—0 Nic. DetterJ. Kramer 2—0 J. Oetelaar—J. Spijkers 20 A. MooyekindJ. Overtoom 20 P. ZweiP. Klaver 2—0 G. 't Hart—J. Valk 2—0 J. ElferingJ. Horreman 20 Totaal 200 De uitslag van „Gezellig Samenzijn" IJmuiden en „Ontwikkeling" te Lisse luidt als volgt: G. MeijsenA. v. Dijk 1—1 P. v. BurenJ. v. d. Poel 20 C. BakkerA. Leuven 20 L. Haver—M. v. Velzen 20 J. SpeetNic. Dekker 20 P. BalmJ. Oetelaar 20 S. NanneA. Mooyekind 02 P. v. d. Klooster—G. 't Hart 20 N. ZoontjesJ. Elfering 2—0 S. Haver—J. v. Hal 0—2 Toiaal 155 wordt, van heel ouden datum is en zou do vergadering willen verzoeken het bestuur vrij mandaat in dezen te geven. Nadat ver schillende heeren hun meening daarover hadden kenbaar gemaakt, werd 't bestuurs voorstel aangenomen. Bij de rondvraag wer den de ijsfeesten besproken» en wel dat bui tenstaanders buiten het bestuur om zich wel eens te- veel met de wedstrijden bemoeien De vergadering meende dat het bestuur de verantwoordelijkheid draagt om dat onder ling te regelen. Wanneer niemand van de rondvraag gebruik wenscht te maken, sluit de voorzitter mei een woord van dank de vergadering, waarna men overging tot de traditioneele verloting van sigaren, Sinter klaaspoppen en worst en allen met een prijs huiswaarts keerden. RIJNSBURG VEREEN. VAN VEEHOUDERS EN MELKHANDELAREN Bovengenoemde vereen, vergaderde in de zaal van den heer Verhee. Na opening ver welkomde de voorz. alle aanwezigen en zet dan, na het lezen der notulen, het doel van het samenzijn uiteen, nl. om te bespreken de vast te stellen censumpiiemelkprijs. Al gemeen waren de melkhandelaren zoowel als de zelfventende veehouders van oordeel, dat het niet wenschelijk geacht kan worden thans den consumptiemelkprijs te- verhoo- m. Van de zijde der veehouders wordt dan aangetoond, dat voor hen bij de thans gel dende prijzen geen bestaansmogelijkheid aanwezig is, aangezien de exploitatiekosten van hun bedrijven buitengewoon hoog zijn. Na breedvoerige bespreking wordt dan be sloten om noodgedwongen over te gaan tot verhooging van den melkprijs. Met ingang vandaag wordt deze dan gebracht van 11 op 12 cent. Verder worden nog eenige huishoudelijke punten besproken, waarna de voorz. de goed bezochte vergadering sluit MANNENVEREENIGING „CALVIJN" A.s. Dinsdagavond 8 uur hoopt de Geref. M.V. „Calvijn" te vergaderen in do Juliana- school. De heer C. v. d. Gugten hoopt dan een inleiding te houden over Johannes den Dooper. CURSUS GEREF. JEUGDCENTRALE We vestigen de aandacht, vooral van onze jonge menschen, op de eerste cursusavond de Geref. Jeugdcentrale, waar Dr. Los, van Den Haag, zal optreden. Op deze vergadering cn op de nog volgen de zal Dr. Los behandelen Johannes Mar cus. Op deze eerste vergadering: zijn ka rakter en zijn kerkelijke posivie en op de tweede vergadering: zijn Evangelie en ..ijn belijdenis. Dus a.s. Woensdagavond allen om half acht present in de Geref. Kerk aan de Voor- houterweg. WERKLOOZEN Gemeentelijk Radiodistr ibutiebedrij f MAANDAG 5 DECEMBER Programma 3: 8.09 Keulen, 9.20 Radio PTT Nord of dlv., 10.00 ParUs Radio. 10.20 Radio PTT Nrod of dlv., 11.20 Parijs Radio, 12.10 Droltwich, 12.20 Brussel (VI.). 2.20 Keulen, 2.40 Radio PTT Nord of dlv., 3.20 Keulen, 4.15 Droitwlch, 5.20 u Sisel (V.), 6.05 Keulen, 7.50 Straatsburg of lv„ 8.2-9 Keulen, 9.25 ParUa Post Par. of dlv., .55 Keulen Programma 4: 8.00 Brussel (V.). 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg.. 1.20 Droltwich, 2.00 Londen Reg.. 3.20 Droitwlch, 3.55 Londen Reg.. 5.20 Droltwich. 8.10 Londen Reg.. 8.30 Droltwich. 9.20 Londen. 11.40 Droitwlch. DINSDAG 6 DECEMBER 3: 8.00 Keulen. 9.20 Radio PTT Nord of dlv., 9.50 Keulen. 10.20 Radio PTT Nord 11.20 Partis Radio. 12.3o Brussel (VI.), 2.20 Radio Danmark of dlv., 2.49 Radio PTT of dlv., 3.20 Keulen, 4.50 Londen Reg.. 6.20 Brussel (VI., 6.50 Londen Reg., 7.20 Brussel (VI.). 7.50 Straatsburg of dlv., 8.20 Keulen, 8.50 Straatsburg of dlv., 10.50 Keulen. Programma 4: 8.90 Brussel (VI.), 9.20 diver- 10.35 Londen Reg., 12.05 Droltwich. 2.20 Leg.. 2.4 8.20 Droitwlch,. wlch. Londen Reg., 10.10 Droit- Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 tot en roet Vrijdag 9 December a.s. waarge nomen door d« apotheek C. B. Duyster, N, Rijn 18. telef. 523. Te Oegstgeest: Oegstgecstsche Apotheek, Wilhelminapark 8. teief. 274. KERKHERSTEL Voor de afd. Rijnsburg van hiet Verbond tot Kerkherstel hoopt a.s. Woensdagavond 7 uur op te ureden Ds. v. Niftrik, met het onderwerp: Kerkherstel. INWENDIGE ZENDING SASSENHEIM OPBRENGST COLLECTE De Zaterdag gehouden collecte voor de Joodsche vluchtelingen heeft' f 233.09 opge bracht. Een schitterend resultaat, waarvoor de jeugdige collectrices en collectanten, die hun werk onder de ongunstigste weer standigheden moesten doen, zeker een woord van dank toekomt. VALKENBURG „GROEN VAN PRINSTERER" De Anti-Rev. Prop. Club „Groen van Prin- sterer" hoopt Woensdagavond om 8 uur te vergaderen in de zaal van de Vries. De 1 zitter, de heer W. Star, hoopt dan in te lei den Art. 16 van heit beginselprogram „De Fi nanciën". Verder zullen verschillende huis houdelijke zaken worden behandeld en de Gaarne wekken wij op tot trouw bezoek. DE INSTALLATIE VAN DEN BURGEMEESTER Naar wij vernemen zal de installatie van den nicuw-benoemden burgemeester plaat3 hebben niet 15 maar 16 Dec. a.s., des nam om 5 uur. Er worden plannen beraamd voor een feestelijke ontvangst. VOORSCHOTEN Officieele ingebruikneming gemeentelijk schietlokaal Zaterdagmiddag j.l. is in tegenwoordig heid van Z. Exc. L. F. Duvmaer van Twist, voorzitter Nationale Landstorm Commissie en Res. Gen. Maj. H. de Iongh, inspecteur van de vrijwillige landstorm het gemeente lijk schietlokaal officieel in gebruik gesteld Om 2 uur ontving de burgemeester de de autoriteiten op het raadhuis, behalve de twee hierbovengenoemde heeren waren er NIEUWE WETERING IJSCLUB De ijsclub „Ijsvermaak" hield haar Jaap- lijksche vergadering in het café Remmers waal. De vergadering was matig bezocht. Slechts 24 leden waren aanwezig. Om half acht opende de voorzitter, de heer van Akkeren, de vergadering met een har telijk welkom en werden door den secretaris den heer J. Eekman, de notulen voorgelezen en vastgesteld. Hierna bracht de heer M. woiai .....v.... Jansen financieel verslag uit. De inkomsten QP den Rijksstraatweg liep te wandelen, I bedragen f 361.91; de uitgaven f 78.99, zoodal werd h|ij door een hem achterop komende een batig saldo aanwezig was van f 282 92. taxi, bestuurd door M. v. D., uit Alphen a.Door de heeren M. Spring in 't Veld en L. d. Rijn in den rug aangereden. De bestuur- Bontje zijn de boeken en bescheiden nage- der, die onmiddellijk stopte, nam S. op en zien en volgens rapport van laatstgenoemde j bracht hem met z'n auto naar dokter Vlaan-1 in orde bevonden. De periodiek aftredende dors. Het bleek, dat hij een enkel had he- heeren N. Haazebroek, J. Eekiman M. Jansen zeerd, terwijl hij over pijn in den rug klaag- en P. Vis werden met bijna alg. st, als be- I de. Na verhonden te zijn is hij naar -Je jstuursleden herkozen. ouderlijke woning vervoerd. j De voorzitter brengt een bestuursvoorstel Volgens den bestuurder is het ongeluk tc naar voren, betreffende de verloting op de I wijten aan het aanschakelen van het licht,algemecne vergadering, daar het vastgestel- juist rvoordat de aanrijding plaats vond, Ide bedrag, dat er jaarlijks voor uitgetrokken N.V. ADMINISTRATIEKANTOOR H. WINS Administratie en Beheer v. Vermogens EFFECTEN - COUPONS ASSURANTIëN HYPOTHEKEN i. de heeren L. G. Royaards, voorzitter, Th. H. Ruijs, penningmeester, D. J. Karres, secretaris van de Gewestelijke Landstorm- commissie Z.-Holland-West, de Res.-Luit.- Kol. P. J. Boots, aangewezen commandant het gewest. Heeren officieren van gewest, plaatselijke leiders en comman danten van de B. V. L. en Burgerwachten uit den omtrek, de leden van de pla lijke commissie alhier, bestuur Burger wacht, bestuur Voorschotensche schietver- eeniging (V.S.V.). en de raadsleden. Na de- ontvangst ging men naar het achter het raadhuis gelegen gymnastieklokaal, dat stemmingsvol versierd was, alwaar de- autoriteiten met applaus werden ver welkomd. De voorzitter van de plaatselijke landstorm-commissie, burgemeester M. F. Berkhout heette hier alle aanwezigen har telijk welkom. Spr. memoreerde nog even het opgewekte leven die er heerscht in de diverse organisaties die de schietsport be oefenen, om daarna het woord te gev Z. Exc. L. F. Duymaer van Twist. Spr. stond in zijn rede hoofdzakelijk stil bij het veel en groot omvattende werk van de consolidatie van de landstorm. Een van die consolidatiemiddelen, aldus spreker het beoefenen van de schietsport, en he verheugde spreker te kunnen mededeelei dat van de 94.000 vrijwilligers er pl. f 40.000 wekelijks op de schietavonden ko men. Hij sprak de wensch uit, dat de drie organisaties die nu het te openen schietlo kaal gaan gebruiken, in goede harmonie en samenwerking, lange jaren de vruchten mogen plukken van de activiteit van het hoofd dezer gemeente. Met een driewerf hoera voor onze Koningin, beeindigde spre ker deze, meermalen door applqus onder broken, rede. Daarna gingen, voorafgegaan door 't mu ziekgezelschap „Benvenuto" in volgorde van vaandels, autoriteiten, burgerwacht le den, landstormers en leden van de schiet- vereeniging naar het schietgebouw ai Molenlaan. Daar verrichtte Generaal L. F. Duymaer van Twist, onder het spelen van het volkslied de daadwerkelijke opening van het gebouw. Het inwendige van het gebouw dat door enkele landstormers pas send was versierd had aller bewondering. Generaal Duymaer van Twist loste daarna het eerste schot op deze banen en dezi ze generaal met zijn jonge hart, schoot staande uit de vrije hand een roos, hetgeen een luid applaus aan aanwezigen ontlokte. Nadat nog enkele of ficieren en genoodigden op deze banen hadden geschoten ging men op verzoek van den burgemeester terug naar het raad huis, alwaar in de laadszaal, waar nog nig hartelijk woord werd gesproken, -Ie thee geserveerd werd Des avonds had vooi de B. V. L. een schie.wedstrijd plaats, on der leiding van den hulpleider van de af deeling, den heer W. M. v. d. Burg. Aanstaan te Dinsdagavond van 7 tot 9 u. is er alsnog gelegenheid, ^oui de landstor mers. die ZalerJig verhinderd waren, om daaraan fleel te nemen. COLLECTEN De bekende diaconie-collecte der Ned. Herv. Gemeente alhier, langs de huizen, heeft opgebracht f 665,25%. De zendingscollecte in de kerk bracht op f 351.40 en ce inzameling voor de Joodsche kinderen leierde f 95 88 op. De collecte voor de vluchielingen voor geloof en -as icf 210.98 op. Ondergeteekende verzoekt de Administratie van den hierna te noemen nieuwen lezer wel te willen inschrijven per kwartaal voor minstens één jaar. De nieuwe lezer wil per week betalen en gratis ontvangen al de nummers tot 1 Januari a.s. Ondergeteekende heeft dus recht op de i zilveren Theelepel. Aanbrenger: Naam: W oonplaats: Adres: Nieuwe abonné; Naam: Woonplaats: Adres: Dit formulier op te zenden aan de Administratie van de N. Leidsche Courant. Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6