JHmm $triitëdj* (tfourmit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leideren Omstreken Ossche marechaussees zoeken eerherstel I V I V Om den lezerskring extra te vergrooten gfoomttmeittsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Ct Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro Ó393' NO. 6563 DONDERDAG 1 DECEMBER 1938 19e Jaargang gCrtjertentitprijjcn: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22 '/j Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0,10 Behandeling voor Cen iraien Raad v. Beroep Groote belangstelling in de zittingzaal Het getuigenverhoor aangevangen UTRECHT, 1 Dcc. Vandaag is de Centrale Raad van Beroep be- qonnen met de behandeling van een zaak, die wel zeer geruchtmakend geweest b en waarover nog steeds het laatste woord niet gesproken is: de zaak van de marechaussee te Oss. Over de voorgeschiedenis kunnen we wel heel kort zijn. Er is over deze kwestie al zooveel te doen geweest, dat de feiten genoegzaam bekend geacht mogen worden. Ieder weet, dat de zes onderofficieren, behooren- de tot de brigade van de Koninklijke Marechaussee te Oss, indertijd van hun opsporingsbevoegdheid ontheven en daarna overgeplaatst zijn. Bij het ambtenarengerecht te Den Haag werden klachten te dezer zake inge diend tegen den Minister van Justitie en tegen den inspecteur van de Marechaussee, kolonel van Selm. De klagers werden door het ambtenaren gerecht in het ongelijk gesteld en gingen in hooger beroep. Na langen tijd is thans dit beroep behandeld door den Centralen Raad van Beroep. 'Als Verdediger van Kolonel Selm trad op Majoor van Hoek, De centrale raad van beroep was als volgt samengesteld: Dr. E. J. Beunier, fungee- rend voorzitter, Mr. van Basten, Baterburg, en Mr. Kuyper, leden, Mr. van der Ven, griffier. Als getuigen waren opgeroepen van de zijde van den minister de procureur-gene raal bij het Bossche gerechtshof, Baron Speyaert, van Woerden en Burgemeester Ploegmakers van Oss. Voorts had Mr. James opgeroepen den subsituut-officier bij de rechtbank te s-Hertogenbosch, Mr. van den Burgh, den werklooze van Bergen uit Oss en de zes wachtmeesters. In de zittingszaal De stemmingsvolle zittingszaal van den Centralen Raad van beroep bood hedenmor gen een aanblik, welke wel zeer onderschei den is van het gewone aanzien, dat zij heeft als er „gewone" zittingen worden gehouden. De zaak-Oss, welke in den lande zooveel beroering heeft teweeg gebracht was de oor zaak van deze groote belangstelling. De publieke tribune moest worden vergroot om de getuigen een goede plaats te kunnen geven, terwijl voor het groote aantal pers vertegenwoordigers een groot aantal tafel tjes moest worden bijgeplaatst De luchters langs de wanden verspreidden met het mid denlicht, dat van het hooge bewerkte houten plafond afhangt een zacht licht, dat de con touren van de eikenhouten lambrizeering en de breede schouw nog versterkt doet uit komen. Langzaam vult de zaal zich. Op de voorste bank links van den president, zijn tie klagers gezeten. De martiale figuren in het uniform der marechaussees Rennes, opperwachtmeester, Curfs, die de chef der Ossche brigade was, wachtmeester de Gier en wachtmeester Van den Berg; voorts de getuigen die door de Verdediging werden opgeroepen. Voor het podium waarop de Centrale Raad zijn zetels heeft, zijn lessenaars ge plaatst, waarvoor links Mr. James de verde diger der klagers plaats neemt en rechts Mr. Meyjes, de vertegenwoordiger van den Minister van Justitie. Verder heeft de procureur generaal bij het gerechtshof te Den Bosch, Mr. E. L. M. H. Baron Speyart van Woerden, een zetel ge kregen achter den vertegenwoordiger van den Minister van Justitie. Precies tien uur komen de leden van den Centralen Raad van Beroep de zaal binnen en terwijl alle aanwezigen van hun zitplaat- een oprijzen neemt de Centrale Raad zijn zetels in. Met een zwaren hamerslag opent de president Mr. Dr. E. J. Beumer de kitting. Deze hamer is op zichzelf reeds een bij zonderheid. Hij is uit ebbenhout fraai gesne den en loopt uit in een fraai bewerkten man nenkop, wellce een frappante gelijkenis ver toont met Mussolini. Deze hamer is door Minister Slotemaker de Bruine geschonken aan den Centralen Raad van Beroep. Nadat de zaak is uitgeroepen, blijkt, dat de klagers Roffel en Tap niet zijn verschenen. Voor hen treedt op Mr. James als ge machtigde. De zaak-Roffel Eerst wordt dan behandeld de zaak-Roffel, Waarin als getuige gehoord wordt wacht meester van den Berg. Het gaat pm de vraag, waarom de manufacturer B. die zich bij de marechaussee ter zake van een aangifte van verduistering moest verant woorden den nacht over werd vastgehouden. Getuige van den Berg antwoordt dat men vreesde dat de man de gemeente zou ver- Mr. B. v. d. Burg, substituut-officier van Justitie bij de rechtbank te Den Bosch, wordt daarna gehoord. Hij deelt mee, dat. regel is, dat opsporings-ambtenaren iemand kunnen vasthouden, als het belang van het onderzoek dit eischt. Da gewoonte is dan, dat zij hém daarvan verwittigen. Of dat in het bewuste geval ook gebeurd is, aan spr zich niet herinneren, maar het is wel mo gelijk. De president stelt dan aan dezen getuige een aantal vragen, de an'derè zh j.i uit fende, o.m. het onderzoek naar de gedragin gen van de leiders bij de werkverschaffing van jeugdige werkloozen, de vraag, of aan de marechaussee verboden was zich bezig te houden met zaken waarbij orgauen dei- gemeente Oss waren betrokken, enz. Autobus in de Haarlemmervaart Bij uitwijken voor een wierijder geslipt Geen persoonlijke ongelukken AMSTERDAM, 1 Dec. Een autobus van de firma Sommeling, op weg van den Haag naar Amsterdam, is gisteravond kort voor half zeven aan den Haarlemmerweg ter hoogte van de van Hogendorpstraat in de Haarlemmervaart gereden. De bus verdween voor een gedeelte onder water, doch dank zij de snelle hulp van toegeschoten voorbijgangers konden de 22 passagiers, de chauf feur en de wielrijder, die het onge luk' veroorzaakte en die ook in de vaart terechtkwam, tijdig worden gered. Geen der slachtoffers kreeg noemenswaardig letsel. Niet ver van het Haarlemmerplein ter hoogte van de van Hogendorpstraat moest de 29-jarige chauffeur van de bus, J. P. G. Krijn uit Den Haag, plotseling uitwijken voor een wielrijder, die uit de richting van de binnenstad kwam en die blijkbaar van meening was dat hij nog wel vóór de bus den rijweg kon oversteken om de van Ho gendorpstraat in te rijden. Dit bleek echter onmogelijk. Door het krachtige remmen alipten de wjj?len van de autobus, de wagen «ehoof naar het linkergedeelte van den weg om via een smal trottoir in de Haar lemmervaart terecht te komen. De wielrijder, de 19-jarige kantoorbedien de J. C van Roon uit Amsterdam, was door de buffer van de bus opgenomen en in het water geschept. De motor van den wagen r.n ook het voorste gedeelte van de caros- serie verdwenen onder water. De bus kan telde voor een gedeelte, doch gelukkig ble ven de achterwielen boven water. Het lin kerachterwiel bleef tegen de zachtglooien- de steenen walbeschoeiing rusten. Dank zij deze gelukkige omstandigheid was het voor de ijlings toegeschoten voor bijgangers niet moeilijk de nooddeur achter in den wagen te openen en de passagiers op den wal te brengen. Hoewel alle 22 in zittenden .uit den aard der zaak zeer waren geschrokken en zij voor een gedeelte een nat pak hadden gekregen, bleek geen van allen ernstig te zijn gewond, ook de wiel rijder niet Alleen had de laatste een aan tal schaafwonden, die ter plaatse werden verbonden, waarna de jongeman ter obser vatie naar het Wilhelminagasthuis werd gebracht Hetzelfde werd gedaan met een vijftal inzittenden van de bus, die even eens onbeteekenende verwondingen schaafwonden, lichte kneuzingen enz. hadden gekregen. Via het Wilhelmina-gast- huis zijn allen ook de wielrijder naar huis vervoerd. Het spreekt vanzelf, dat politie, brand weer en G.G.D. onmiddellijk met groot ma teriaal ter plaatse verschenen. Zoo waren er drie motorspuiten, een groote kraanwa gen en drie auto's van den G.G.D. Wat in Amsterdam niet lukt, gaat in Den Haag ook niet Weer twee autobusdiensten tegen den staat 's-GRAVENHAGE, 1 Dec. Bij den presi dent van de Haagsche Rechtbank zijn we derom twee korte gedingen aanhangig ge maakt door wilde autobusdiensten tegen den staat der Nederlanden. Het waren de N.V. Nederlandsche Unie en Schouten's automobielcentrale, die een dienst onder hielden tusschen Amsterdam en de Neder landsch-Belgische grens. De spoorwegen hadden verbod van deze diensten gevraagd bij den president van de Amsterdamscho Rechtbank en dit verbod ook gekregen. Hierop breidden de beide diensten hun bedrijf uit en reden van Amsterdam naar België. Toen de politie hierop hun diensten belette, dagvaardden zij den Staat in kort geding. De oresident van de Haagsche rechtbank wees evenwel hun vorderingen af, o.m overwegende, dat het zijn taak niet is een interpretatie te geven van de strekking van de vonnissen van zijn ambtgenoot te Am sterdam. Bovendien nam één der onder nemingen onderweg passagiers op, zoodat van een rechtstreeksche dienst Amsterdam laten en overleg zou plegen met getuige, I —Belgische grens hier geen sprake was, DE TERUGKEER DER ORANJES HERDACHT Plechtigheid te Scheveningen 's-GRAVENHAGE, 1 Dec. Te Sche veningen heeft men gisteren op p'ech- tige wijze herdacht, dat 125 jaar ge leden Prins Willem van Oranje na een 19-jarige afwezigheid uit Engeland in ons land is teruggekeerd. Bij de gedenknaald aan den Zeeweg, nabij den vuurtoren, werden drie kransen gelegd nl. door het Haagsche Comité voor volks feesten, de stichting Scheveningen tot vie ring van nationale en Oranjegedenkdagen en door de vereeniging „De Princevlag". De heer Joh. G. L. Berlott als voor zitter van het hoofdbestuur van de Prince vlag en de heer M. den Heyer als voorzitter van de Stichting Scheveningen hebben daar bij een toepasselijk woord gesproken. Een vlaggenvendel van de Haagsche afdeeling van de Princevlag heeft aan deze plechtig heid luister bijgezet. Onthulling gedenksteen Toen Prins Willem op Scheveningen land de. werd hij het eerst ontvangen in de pas- tcric van Ds Petrus Faassen de Heer, in de Keizerstraat no. 58. waar de Prins na de koude zeereis eenige ververschingen heeft gebruikt. Ter herinnering van dit feit is in 't gebouw dat thans aan de Chr. Jongeman- nenvereeniging behoort een gedenksteen onthuld. Nadat alle genoodigden zich van den zee weg naar het gebouw van de voormalige pastorie hadden begeven, heeft burgemees ter dc Monchy de gedenksteen onthuld. In dit gebouw waren eenige afstammelingen van Ds Faassen de Heer aanwezig. De burgemeester wees er daarbij op, dat men hier te doen heeft met het eerste ge- denkteeken door Scheveningen zelf voor Oranje gesticht. De naald is een natio naal gedenkteeken. deze steen houdt de herinnering levendig aan de terugkeer van Oranje in Nederland. Spr. hoopte, dat het nooit noodig zou worden, dat deze steen een vermaning zou inhouden om aan J'* feit te denken. Hierna begaf het gezelschap zich naar buiten om den gedenksteen t eonthullen. Met een „Leve Oranje, leve Koningin Wilhelmina, leve Scheveningen," trok de burgemeester het doek, dat den steen be dekte, weg. De voor het huis verzamelde, menigte hief daarna het Wilhelmus aan. De steen, welke ontworpen is door den Sche- ningschen architect W. Ch. Kuyper, draagt het opschrift: „De Prins van Oranje werd na de landing op 30 November 1813 in dit huis ontvangen." Na de plechtigheid vond in het gebouw van de Chr. Jongemannenvereeniging de overdracht plaats van den steen aan deze vereeniging. De voorzitter, de heer Jac. van Duik Jr aanvaardde den steen onder dank zegging van den voorzitter der stichting Scheveningen. den heer M. den Heyer. Taptoe bl) de gedenknaald De trompetters en het tamboer- en pijper- korps van „De Princevlag" hebben gister avond een taptoe gegeven bij de gedenk naald te Scheveningen. Ook het muziekkorps „Juliana" deed zich hooren. Er was veel belangstelling. Voor de gedenknaald brand de een oranjevuurboom, bestaande uit 300 lichtfakkels. In een korte toespraak heeft de voorzitter van „De Princevlag", de heer Joh. G7 Ber lott, de herwinning van onze onafhankelijk heid herdacht Majoor W. G. de Bas heeft gisteravond in de Willemskerk een lezing over 17 en 30 November 1813 gehouden, op uitnoodiging van het Haagsch comité voor volksfeesten TUSSCHEN TREIN EN PERRON DOODGEDRUKT Ernstig ongeluk te Wormerveer WORMERVEER, 1 Dec. Gisteravond is op het stationsemplacement alhier een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 17-jarige rnej. G. Renters uit Amster dam, werkzaam bij de Cacao- en Cho coladefabriek der Erven H. de Jong te Wormerveer, om het leven is gekomen. Eiken avond, na het uitgaan der fabriek, bevinden zich op het station circa tweehon derd meisjes, die wachten op den trein naar Amsterdam, Aangezien niet altijd alle meisjes een zitplaats kunnen vinden, ge beurt het wel, dat er eenigen zijn, die op een volgenden trein moeten wachten. lede ren avond opnieuw ontstaat er een ge drang, daar ieder een plaatsje wil bemach tigen. Terwijl de trein nog niet geheel tot stilstand is gekomen, klauteren de meisjes reeds op den trein. Dit geschiedde ook van avond weer. Mej. K. greep de deurkruk, werd meegesleurd cn geraakte bekneld tus schen den trein en het perron. Zij was op slag dood. Het stoffelijk overschot is door de nolitie in beslag genomen. Jeugdige wielrijder tegen paard gereden en gedood VELP, 1 Dec. Gistermiddag reed de zeven jarige P. Kleynjan op een damesfiets in de Burgemeester Brandtlaan. Hij wilde vóór een naderenden, met paard bespannen groentenwagen van den heer Harmsen, de Rozpndaalsrhe laan opgaan. Dit bleek nipt mogelijk te zijn. Het gevolg was. dat de jongen tegen het paard reed. Het dier schrok en gaf den knaap een trap. Deze kwam te vallen en kreeg het voorwiel van den wagen over het lichaam. Hit was op slag dood. Uitgebreidere Weerberichten Wijzigingen in den dienst te De Bilt Waarschuwingen voor landbouw en verkeer Met ingang van 1 December zullen eeni ge veranderingen gebracht worden in de overzichten van het weer en in de ver wachtingen, die dagelijks op verschillende wijze vanwege het K.N.M.1. worden bekend gemaakt. De berichten, die op eiken werkdag te 10.50 uur, 12.55 en 17.55 uur met den eigen zender van het K.N.M.I. radio-telefonisch worden uitgeseind en die men aangeplakt vindt op verschillende plaatsen in ons land op de daarvoor bestemde publicatie-bordeb en ook aan de telegraafkantoren, blijven onveranderd. In plaats echter van het traditioneele uur van ingang der geldigheid der ver wachting van 19 uur zal de te 10.50 en 12.55 geseinde verwachting geacht worden in te gaan te omstreeks 16 uur, d.wz. op het uur van het verschijnen der avondbladen. De geldigheidsduur blijft 24 uur. Atji het overzicht van het weer in het buiten'and, dat men in het avondblad vindt, zal een kort overzicht van den weers toestand in het binnenland te 7.20 's mor gens worden toegevoegd. Naast deze min of meer in officieelen vorm gestelde berichten staan de door den algemeonen omroep verspreide berichten. De verwachting in alle berichten wordt gerekend in te gaan op het uur, waarop men ze hoort en geeft* eventueel districtsgewjjze gesplitst, respectievelijk het weer van don dag tot den avond, het weer van den middag, avond en nacht tot aan den volgenden dag omtrent den middag, en rhet weer van den avond, den nacht en den 'gcheelen volgenden dag tot omstreeks IS uur. In alle berichten zullen, indien daar toe aanleiding bestaat, waarschuwingen worden gegeven voor het verkeer (gladde wegen en ijzelvorming) en in het voor- en najaar waarschuwingen voor nachtvorst. De verwachting in het bericht van 20 uur zal in den regel gelijkluidend zijn aan die van 18.30. Het bericht geeft echter gelegen heid voor nadere waarschuwingen voor tn- cidenteele gevaren, op grond van later ont vangen weerberichten. De reeks wordt gesloten met de verwach ting voor den volgenden dag, die deel uit maakt van de nieuwsberichten van het A.N.P. Op Zondag blijft de berichtgeving be perkt tot het bericht via den algemeenen omroep te 12.15 en de avondberichten te 20 uur en het late avondboricht van 22 uur. Bij voorkomende gevaren voor het ver keer zal getracht worden een incidenteel bericht te geven via den algemeenen om roep. zoo mogelijk op het gewone uur van 18.30. JACHTOPIENER MET EEN SCHOP BEWERKT Mollenvangers werden handtastelijk IOPIK, 1 Dec. Gistermiddag omstreeks drie uur waren twee mannen, een uit Lo- pik, en een uit Jaarsveld, in het veld tus schen Lopik en Lopikerkapol bezig met het vangen van mollen. De jachtopziener B. Schep, die hen opmerkte, begaf zich naar hen toe en vroeg hun naar hun mollenoon- sent Toen de eene, van D., weigerde dit te toonen, sloeg G. de R., de andere mollen- vanger, den jachtopziener met een schop tot tweemaal toe op het hoofd, zoodat de jachtopziener duizelde. Van dit oogenblik maakten de mannen gebruik om een goed heenkomen te zoeken. Schep strompelde naar huis. De R. werd achterhaald en in verzekerde bewaring gesteld. Hij blijft ont kennen den klap te hebben gegeven. Tegen van D. is proces verbaal wegens stroopen opgemaakt. Met 5000 er van door Zeventienjarige jongen kwam niet terug AMSTERDAM, 1 Dec. Gistermiddag werd de zeventienjarige Gerard de Jong, werk zaam bij de Moluksche hanilelsvereeniaing aan de Keizensgracsht 382, alhier uitgezon den ter inning van een tweetal cheques, tw. een op de Ned. Handelmaatschappij groot f 1790 en een op de Associatieicas. groot 3050. Dit bedrag moest gestort wor den bij de Twentsche Bank. Inderdaad verscheen de jongen ook bij de Twentsc'ie Rnnk, waar hij een andere ontvangen op dracht uitvoerde De som van 4840 nam hij echter mee. Sindsdien is hij niet meer teruggezien. Toen de jongen om zes uur nog niet bij zijn werkgever was terugge koerd, stelde deze het politiebureau aan de Mnrnixstraat van het geval op de hoogte In verband hiermede verzoekt de com missaris van politie in de tweede sectie bureau Marnixstraat, opsporing van Ge rnrd de Jong. geboren op 21 Augustus 1921 lang 1.75 meter, blond, arhterovergekamo haar. hleek uiterlijk, gekleed in donkergrijv gestreeot colbert, zwarte lage schoenen, donkere winterjas, blootshoofds. Het ver moeden bestaat, dat hij zich te 's-Graven- hage of te Rotterdam ophoudt Hevige explosie in hotel te Vught Groote schade aangericht Soldeerlamp ontploft in kelder VUGHT, 1 Dec. In het bekende toe ristenhotel „De Hut" te Vught heeft zich gistermiddag een hevige explosie voorgedaan, waarbij groote schade werd aangericht. De loodgieter van Dun uit Vught was in een der achteruit gelegen kamers bezig met het repareeren van de waterleiding. Hij maakte hierbij gebruik van een sol deerlamp. Toen hij zich naar den kelder begaf om daar nog ©enige werkzaamheden te verrichten, liet hij de soldeerlamD bran dend achter. Kort nadat de loodgieter z'ch naar bene den had begeven hoorden de bewoners een knal en bleek de soldeerlamp te zijn ont ploft. hetgeen waarschijnlijk zijn oorzaak vond in een lek in de lamp, waardoor gas- vorming ontstond. Een begin van brand wisten de bewoners met enkele emmers water te blusschen. Evenwel bleek de ontploffing tot gevolg Wat er van een der muren overbleef na de explosie in 't Hotel „De Hut" te Vught te hebben gehad, dat aan den achterkant de buitenmuur aan de bovenzijde naar bui ten was gedrukt, zoodat deze thans.een halve meter uit het lood hangt. De binnen muur werd geheel ingedrukt, terwijl de in ventaris in een naastgelegen kamer werd vernield. Door den enormen druk was het dak over een lengte van ruim twintig meter en over zes kamers, van de muren gelicht. De schade schat men op drieduizend gulden Zij wordt door verzekering gedekt In de kamer, waar de ontploffing plaats greep, bevond zich de behanger de Bresser Deze werd van de trap geslingerd en bleel bewusteloos op den vloer liggen. Hij was snoedig weer tot het bewustzijn terugge keerd en bleek geen verwondingen te heb ben opgeloopen. Rotterdams stroomlevering aan Den Haag begonnen ROTTERDAM, 1 December. Het G.E.B. meldt ons: Hedennacht om half 2 is na een periode van veel proefnemingen de stroomlevering aan Den Haag begonnen. De burgemeester van Den Haag heeft hedenmorgen hiervan aan den Raad mede deeling gedaan en gezegd, dat thans wordt nagegaan, of de toestand voldoet, zoodat niet is uitgeste da' d" leveranties nog eens een keer worden onderbroken. De directeur van de Haagsche G.E.B. was echter vanmor gen tevreden over den gang van zaken tot dusver. GOUDEN JUBILEUM DR1EL, 1 Dec. Heden herdacht de heer ih. Gerritsen te Driel (Betuwe) dep dag, dat hij voor vijftig jaren als arbeider in dienst trad bij do jamfabriek der firma Baltussen te Eist. Ook de vader van den jubilaris is meer dan vijftig jaren bij de firma Baltussen werkzaam geweest FRIESCH-GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. Reserves f 10.800 000.- Verkrijgbaar van beide banken: 3—31/2 PANDBRIEVEN a 100 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Het vijftiende lustrum van het Studen- corps F.Q.I. te Kampen. De Tweede Kamer heeft de behandeling van de Begrooting van Onderwijs voort gezet. Gisteravond is een autobus in de Haar lemmervaart gereden. Er waren geen per* soonlijke ongelukken. Een hevige explosie heeft in een hotel te Vught groote schade aangericht. Overleden is Ds C. W. E. Ploos van. Amstel, emeritus-predikant der Geref. Kerk van Steenwij k. De Centrale Raad van Beroep heeft heden de zaak van de marechaussee te Oss behandeld. De stakingsbeweging van het Fransche vakverbond is op een volslagen fiasto uitgeloopen. Minister Ciano over de September- crisis in Europa. Dertien Roemeensche fascisten-leiders doodgeschoten. ff at voor weer krijgen we Voorde kuststrook- Meest krach tige wind tusschen zuidwest en west, zwaar bewolkte lucht, afgewisseld met perioden van opklaring, regenbuien met kans op onweer, guur weer. Voor het binnenland: krachtige tot matige wind uit zuidwest tot zuid, atwisseiend bewolkt, enkele regenbuien, guur weer. F 1 S K Is S u safti flight per Kwaliteit PALTHE's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij Pa'the in behandeling gegeven voor voiledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd, en ver schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch bijgeverfd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voorkoming van uitrafelen der stof. P A L T H E (Adv.) NDr. H. Nanning's P/jl Dr. H. Nanning's TANDPASTA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta I Dr. h. nanning's Ph.rm cb»«. f HET RESTAURANT VAN „SEINPOST" SCHEVENINGEN is ook gedurende de wintermaanden geopend. Wij verzorgen steeds met ?org Uw menu. Wie zich heden op ons blad abonneert ontvangt al de nog vóór i Januari aanstaande verschijnende nummers met inbegrip van de fraaie Zondagsbladen gratis. Wie een lezer aanbrengt voor minstens een jaar. heeft recht op de Iraaie premie. Het is nu de tijd om den lezerskring van ons goedkoop, veel gevend Christelijk Dagblad sterk uit te breiden. DE ADMINISTRATIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1