$lwvwt JTriJtëdjr üToumiit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Kerk en wereld Het vluchtelingenvraagstuk aan de grens ytriat Si, Abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/* ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 33936 ZATERDAG 19 NOVEMBER 1938 19e Jaargang gtbütrtrntieprtjjen: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meerf 0.22'It Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend ƒ0.10 no. 6553 1 Wij durven de stelling aan, dat Kerk en wereld in onze dagen dichter bij elkaar staan, dan in vorige tijden vaak het geval was. Men neme deze uitspraak in de meest gewone beteekenis. De massa zoekt de Kerk weer en de Kerk zoekt de massa. Het Was niet zelden zoo, dat de Kerk eenvoudig haar deuren openzette cn dan maar afwachtte óf de niet-leden ook eens zouden komen; thans gaat de Evangelisatie-arbeid naar het verlorene ilit en menig predikant om van anderen niet te spreken maakt zijn Zaterdagavond vrij om met of zonder zangkoor op marktplein en speelweide den Christus te verkondigen aan allen, die het hooren willen. De Kerk nadert de wereld, de massa ook, wanneer-zij getuigenisavonden or.ja- sineert, zooals thans vier weken achter elkaar in de groote Groote Kerk van den Haag gehouden werden. De opkomst was daarbij niet groot, maar overstel pend en overweldigend. Meer dan een uur voor de dienst aanving was het kerk gebouw gedeeltelijk bezet; drie kwartier voor het begin kon men geen zitplaats meer bemachtigen. Wel een bewijs, dat er voor deze Protestantsche Getuigenis avonden enorme belangstelling bestond. Wij weten niet of zich tusschen de compacte massa vele „andersdenken den", anders- of nietgeloovenden bevon den. Dat er roomsch-katholieken aanwe zig waren, is zeker. Welnu, zij hebben dan kunnen ervaren, dat Protestantsche getuigenisavonden niet behoeven te ont aarden in anti-papistische demonstraties. Dit is ons groote bezwaar tegen poli tieke partijen, die in bestrijding van Rome hun grootste kracht zoeken, dat zij eener- zijds in onberedeneerde aanvallen op Roomsche machtsaanmatiging vervallen en anderzijds in gebreke blijven eigen positieve levensbeschouwing te propa- peeren en aan de practijk te toetsen. De Protestantsche getuigenisavonden waren anders. Toen zij eenige weken geleden aangekondigd werden, geschied de dat met de uitdrukkelijke toevoeging: de bedoeling is niet een negatieve, anti- Roomsche propaganda te voeren, maar positieve Protestantsche belijdenis te doen hooren. Aan dat thema hebben de predikanten, die in deze diensten voor gingen, zich gehouden. De Roomsche kerkleer is weerlegd, ja, maar door steeds de Heilige Schrift te doen spreken. Vroeger deden boekjes over het leven van pausen en priesters opgeld en het waren vaak niet meer dan schotschriften, welke speculeerden op kwade instincten; thans werd de massa een positieve weer legging geboden, welke slechts het on schriftuurlijke der Roomsche Kerkleer in het licht stelde en de gevaren, die daar uit noodwendig voor het Christelijk leven voortvloeien. Zulke bijeenkomsten versterken de eigen geloofsovertuiging, doch bezorgen anderzijds het antipapisme geen voedsel. Dat kan reeds daarom niet, omdat telkens tegenover het onjuiste beroep op den Bijbel de Schriftuurlijke exegese geplaatst werd. Rome verdedigt zijn kerkleer met de Schrift, waarop ook de orthodox- protestanten hun belijdenis bouwen en daarin staan beide groepen naast elkaar. Doch onmiddellijk gaapt tusschen beide ook de onoverbrugbare klove van het pausdom en wat daaraan vast zit. Dit principieele verschil is ten overstaan van duizenden belangstellenden belicht met de kandelaar van Gods Woord. Jezus Christus als volkomen Verlosser is gepredikt. We hooren echter reeds de tegenwer ping, dat hiervoor toch geen aparte ge tuigenisavonden noodig waren; de Cate chismuspredikaties behandelen dezelfde stof in een opvolging van afdeelingen, welke even logisch en bevattelijk als Schriftuurlijk is. Voor tegenspraak is het laatste niet vatbaar, en niemand zal ont kennen, dat elke godsdienstoefening een getuigenis-samenkomst is. De tijden zijn voorbij dat men tenzij noodgedwon gen de kerken in een achterstraatje bouwt; zij behooren aan de knooppunten van het maatschappelijk verkeer te liggen. Maar déze getuigenis-avonden bedoel den zeker de eigen kerkleden een geeste lijke wapenrusting te verschaffen ter dediging van eigen belijdenis, doch evenzeer om de belangstelling op te wekken van de massa, die zich anders niet druk maakt met geestelijke vraag stukken. En vooral op die zijde willen wij de aandacht vestigen. Er is een tijd geweest, dat op karwei cn in werkplaatsen de meest diepzinnige discussies werden gehouden over funda- menteele belijdenisvragen. Al geschiedde het niet steeds op de meest gepaste eerbiedige wijze; de massa was er toch JODEN WILLEN NAAR NEDERLAND Geen onnoodige dramatiek (Van een i redacteuren) ARNHEM, 18 November. In de wachtkamer van de inspectie der Belas tingen in het stationsgebouw te Winters wijk zaten drie Joodsche kinderen van 9, 12 en 14 jaar. We zullen u de beschrij ving van den toestand dezer stakkers sparen „meer dood dan levend" is de eenigste typeering. I-Iet zijn vluchtelingen met een groep van 14 menschen meegekomen, voorzien van een Duitsche pas, gedagteekend 17 November, die, uit de gevangenis te Bor- ken ontslagen, naar Nederland zijn ge loodst. Als men ze maar kwijt isl Intusschen, deze kinderen hebben geen pa pieren, die het verblijf in Nederland toelaat baar maken. Ze moeten terug, en buiten het station waoht hun oom, uit Apeldoorn ge komen, om hen te halen. Zal het niet gaan? Telefoongesprekken met Den Haag zijn 't gevolg. Deze slachtoffers van een anmensche- lijk vervolgingssysteem kunnen niet terug gestort in de ipoel van ellende aan de andere zijde van de grens, en tenslotte volgt de toe lating, nadat oom een verklaring heeft ge- teekend voor de stumperds te zullen zorgen. Bij het lezen van zulke regels wrijven we onze oogen uit en vragen of we wel in 1933 leven. Temeer daar het geval niet op zich zelf staat. Aan hetzelfde station kwam een man met zijn vrouw aan. De man bezat de 'ereischte papieren en werd doorgelaten. Buiten het station gekomen miste hij zijn vrouw en het bleek dat deze de stukken niet in orde had'en terug moest. Men kan zich den gemoedstoestand van man en vrouw in denken. Doch weer werd een oplossing ge vonden: man en vrouw bleven hier. Andere gevallen zijn er waarbij het terug zenden onvermijdelijk is. Hartroerende too- neclen spelen zich daarbij vaak af. doch de ambtenaren hebben hun instructie, het moet De conductrice van een busdienst tusschen Emmerik en 'sHeerenberg vertelde ons, dat vrouwen soms bij het vertrek van een bus op de knieën vallen en smeek en haar toch mee te nemen en haar zoo uit haar nameloos lijden te verlossen. Maar de grens is dicht. Het baat niets. Het houden der voorschriften Het is noodig bij het lezen en hooren van dergelijke verhalen, die ons, bij een tocht langs de grensplaatsen, heden in tientallen werden gedaan, nuchter te blijven oordeelen. De tafereelen, die zich gister hebben voorgedaan, zijn voor een groot deel gevolg geweest van een on juiste interpretatie van de woorden van Dr Colijn van j.l. Dinsdag. De Neder- landsche grens is niet onbeperkt ge opend voor vervolgde Joden; er moet vol daan worden aan de voorschriften. Het is nu eenmaal voor ellcen vreemdeling die uit wil wijken, hard om als men de grens heeft bereikt, terug te moeten. Aan de amb tenaren gaat het. ook niet onbewogen voor bij, maar ieder zal toch moeten toegeven, dat Nederland niet de eenige klep kan zijn, waardoor de Nazi's ongelimiteerd de joden spuien. Dat zou een misdaad worden jegens een volk, dat zelf reeds de lasten torst van een jarenlang durende economisohe crisis. In dit alles is het onnoodig scenes te ont ketenen tegen de regeering en er zelfs den grondslag van het Kabinet bij in het geding brengen. Een blad vroeg: „Is dat positief- Christelij'k?" en dan antwoorden we: „Ja, als ge de groote lijm vasthoudt, en niet incidenteele 'gevallen onnoodig dramatisch uitbuit!" We kunnen nog zoo begaan zijn met het lot dezer menschen, en niemand zal dat meer zijn dan wj, maar dan nog is het on juist verhalen op te hangen, waarbij zelfs wachtmeesters van de marechaussee, die heusch voor geen klein geruchtje vervaard zijn, zich zelf niet meer meester blijven. De maatstaf van toelating kan nu eenmaal niet in een gewonden arm liggen of iets der gelijks, maar alleen in objectieve voorschrif ten. Dat is dan ook de uitdrukkelijke op dracht aan de ambtenaren. Het getal dergenen die zijn toegelaten is trouwens niet zoo gering als wel wordt voorgesteld. In Winterswijk alleen was het aantal 30 reeds genaderd in de laatste da gen en dat over het land gerekend, zal een respectabel aantal over het igeheeJ kunnen zijn. „Ik heb nog geen mensch weggestuurd" zei ons de burgemeester van A a 11 e n (vlak aan de grens gelegen plaats) „ik heb ze een Hollandsehe sigaar gegeven en tegen hen ge zegd: blijven jullie maar rustig hier". Meestal geldt het in de kleinere plaatsen menschen die" langs de officieele wegen zelfs door de Duitschers werden terug gezon den en door het land ontvluchtten. In Dinxperlo, dat precies op de grens ligt, kwam slechts een enkele vluchteling en drie auto's die wilden passeeren, we: door Duitschers nog terug gewezen. Voor erg dramatische verhalen aan deze zijde van de grens is geen plaats, 't Is i: Duitschland heusch erg genoeg. Elke over drijving schaadt. De druk op de grenzen De druk op de grenzen is nu reeds weer rat tot staan gekomen. Tal van vluchtelin gen reizen Per trein en worden aan een grensplaats als bijv. Emmerik door r'e^ Duit schers vastgehouden. „Eerst betalen" is na tuurlijk het voorschrift en pas daarna jaagt men ze uitgeschud over de grens Het is een systeem van de meest fatale onmenschelijk- heid, dat we niet fel genoeg hekelen kun- De druk is op plaatsen als Zevenaar, Nij megen en Winterswijk wel het ergst ge- eest. Ze kwamen daar per trein. De geval- 'ii waarin de voorschriften niet in orde' aren gaven aanleiding tot moeilijkheden. Joodsche autoriteiten in Nederland hebben zich daarmede bemoeid. De Arnhemsche opperrabbijn, de heer J. redenburg deelde ons mede, dat aan de grens legio aanvragen zijn om uit „die hel" verlost te worden. Geen illegaal binnenkouieL „Persoonlijk," aldus de opperrabijn, „ont raad ik elk illegaal passeeren van de grens. Het wachten is op de Regecring. Wat zou ik graag iedereen verlossen maar ik billijk vol komen het regeeringsstandpunt. dat men niet allen zonder meer kan toelaten. Er moe ten nu eenmaal voorschriften zijn. Die voorschriften hebben echter schrome lijke gevolgen gehad, waardoor kinderen te Zevenaar zijn teruggezonden, zonder meer. We zijn gereed, laat ze maar komen. Ik heb stanels aanbiedingen van joden en niet- joden, die de menschen graag onderdak wil len verschaffen. Er zijn gestichten aangebo. den die alleen maar ingericht moeten w den Alles wacht op de regeering". Intusschen zal de actieve opoerrabijn na ons onderhoud gerustgesteld zijn door bet betoog van den Minister van Justitie in de Tweede Kamer-vergadering van gister. Er wordt met spoed gewerkt. I-Iet is ook noodig, oordeelt evenwel ob ject if H mee bezig, en leefde er in mee. Men kan zich moeilijk voorstellen, dat er thans, zeg maar in een barbierswinkel, een dis cussie begonnen wordt over de leer der predestinatie: en toch was dat in de eerste eeuw der Hervorming heel gewoon. Men lette nu echter op de overweldi gende belangstelling, welke er voor deze getuigenisbij eenkomsten bestond. Dat stemt hoopvol voor de geestelijke ontwa king van ons Protestantsch volksdeel. De belijdenisvragen trekken weer de aan dacht van het groote publiek. We kunnen nog verder gaan, ze worden weer onder werp van publieke discussie. Ze spreken mee in het cultuurleven der volken. Over een treffend voorbeeld daarvan handelen ,5ve in een .volgend artikel, VRIÏE UNIVERSITEIT EN ECONOMISCHE FACULTEIT Naar aanleiding van enkele uitlatingen in Prof. Dr. J. Coops, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, dezer dagen te Rotterdam op een vergadering van het Prov. Comité Zuid-Holland ten Zuiden gedaan, waarbij door dezen spreker o.a. werd opgemerkt, dat niet tot 1955 kan worden gewacht met het overgaan tot stichting van een Handelswe- tetnschappelijke faculteit aan de V. U., ver nemen wij, dat in kringen, welke nauw be trokken zijn bij de leiding van de Vrije Uni versiteit, de vraag overwogen wordt, of het niet de voorkeur verdient, dat men over gaat tot het stichten van oen Economisohe faculteit, voordat men de uitbreiding van d< Medische faculteit voortzet. Hierbij dient men mede in aanmerking te nemen, dat de Medische faculteit naar den aard der zaak meer kosten vordert dan eenige andere. Van meer dan overwegingen is echter, zoo werd ons gemeld, op het mo ment nog geen sprake en van concrete plan- is nog niets te bespeuren. ENGELSCHE CALVINISTISCHE STUDENTEN IN ONS LAND 's-GRAVENHAGE, 19 November. Gis terenmorgen arriveerde alhier een groep van acht Engelsche studenten, uitmakend een delegatie van de Inter Varsity Fel- lowshiD of Evangelical Unions, welke delegatie op uitnoodiging van de Calvi nistische Studenten Beweging een bezoek aan Nederland brengt om kennis te nemen van den invloed van het Calvinis me in ons land. Gisterenmorgen had in het Dr. Kuyperhuis de eerste bijeenkomst plaats, waarin de praeses van de C.S.B., de heer R. H. B t mer, een uiteenzetting gaf van den stand van zaken in het Calvinistische studenten leven ten onzent. Gisteren werd door de delegatie en het be.'tuux van de C.S.B. een reis ondernomen naar Amsterdam, waar kennis werd gemaakt met het Studentencorps aan de Vrije Uni versiteit. Ook staan enkele bezichtigingen van Den Haag op het program. Zoo werd gisteren middag een kijkje genomen in de vergade ring van de Tweede Kamer, die toen juist bezig was aar de behandeling van de Justitie- begrooting. De delegatie bestaat uit drie Engelschen, drie Schotten, één Ier en één student uit Wales. Naar de faculteiten ingedeeld is de samenstelling als volgt: drie theologen, twee medici, één jurist, één econoom en één stu dente in de letteren. Leider is Rev. Ch tie Inn es, terwijl ook deel uitmaakt van de delegatie de secretaris van de Inter Var sity Fellowship, Dr. D. Johnson. Dit bezoek uit Groot-Brittanië is een heugend blijk van de internationale relaties, welke de Calvinistische Studenten Beweging heeft en welke het contact tusschen de Cal vinisten in de verschillende landen uiteraard zeer bevorderen. ALG. FRIESCHE LEVENSVERZ.-MY LEEUWARDEN - BURMANIAHUIS GROOT NOORDHOLLANDSCHE VAN 1845 AMSTERDAM - VAN BRIENENHUIS DUBBELE GARANTIE VOOR ALLE VERZEKERDEN Lugubere vondst te Amstenrade Lijk van jonge vrouw in bouwland gevonden De echtgenoot in hechtenis genomen BRUNSSUM, 19 Nov. Gistermiddag heeft de gemeentepolitie van Brunssum in een bouwland, gelegen te Amsten rade, een afschuwelijke ontdekking ge daan. In een gonje zak lag daar het lijk van een 23-jarigo vrouw uit Brunssum, die sedert enkele dagen werd vermist. Onmiddellijk werden de noodige maat regelen genomen en het parket te Maas tricht van deze lugubere vondst od de hoog te gesteld. Na eenigen tijd was de officier Justitie ter plaatse, waarna men onmid dellijk tot een diepgaand onderzoek over- ing. Naar wij vernemen heeft dit onderzoek ge leid tot de voorloopige in hechtenisneming van den 28-jarigen echtgenoot der vrouw. Het echtpaar was drie maanden geleden in het huwelijk getreden. Naar het schijnt kon den de jong-gehuwden het goed met elkan der vinden. Maandagavond j.l. heeft de vrouw per fiets haar woning verlaten en sedert dien heeft niemand meer iets van haar vernomen. CONCURRENTIE DER WILDE BUSSEN ONTOELAATBAAR Aldus concludeeren de Spoorwegen Zij parasiteeren op het vervoer per trein Indien er geen treinen meer reden, zouden zij de prijzen ook moeten verhoogen Ds Niemöller volhardt Onze Berlijnsche correspondent heeft naar den welstand van ds. Niemöller geïnformeerd en vèrnomen, dat hij blijft vasthouden zijn weigering, om afstand te doen van kerkelijke rechten als geestelijk voorganger. Kortelings mochten zijn bejaarde ouders uit Bielefeld hem bezoeken en ook zijn oudste dochter genoot voor de eerste maal sedert zijn gevangenschap dit voorrecht. Voorts werd aan een bevrienden ambtsbroeder ver gunning verleend, aan ds. Niemöller het Heilig Avondmaal te reiken „en uit het feit, dat wij zulke intieme feiten vermelden, kan worden afgeleid, hoe ver het in het land van Maarten Luther met de scheiding tusschen staat en kerk is gekomen!" Vrachtauto door stoomtram gegrepen NUMANSDORP, 19 Nov. Gisteravond had alhier een verkeersongeval plaats dat won derlijk goed is afgeloopen. Toen de stoom tram van 7.10 uur uit Rotterdam bij de halte Middelsluis kwam, passeerde op den overweg aldaar juist een vrachtauto van Gebr. de Bruin uit Dubbeldam. De auto werd in de flank gegrepen en meegesleurd. De cabine werd niet ingedruk t waaraan het te danken is dat de chauffeur vrijwel ongedeerd bleef. Een juist passeerend fietser werd door de wegschuivende auto gegrepen en tegen de straat gegooid, waar bij hij een enkel brak. De locomotief van dc tram liep uit de rails, terwijl de auto ern stig beschadigd werd. Met een oponthoud van 1 uur konden de reizigers voor Zee land hun reis voortzetten. De Directie der Nederlandsche Spoorwegen zendt ons een communiqué, waarin het stand punt der Spoorwegen inzake het wilde bussen-vraagstuk wordt uiteen gezet. Allereerst wordt er op gewezen, dat de Overheid aan het verleenen van een conces- vele verplichtingen verbindt, welke ver plichtingen een aanmerkelijke verhooging der exploitatie-kosten met zich meebrengen, juist en vooral voor de Spoorwegen, die belangrijke reserve aan materieel moeten hebben, om het vervoer op hoogtijdagen vlot te doen verloopen. Bovendien moet altijd een groot aantal reserve-zitplaatsen wezig zijn, om stoo'.en in het vervoer te kunnen opvangen. Voorts leggen de dienst- voorwaarden voor het personeel zware lasten op het bedrijf. De werkloosheidslasten, die de Spoorwegen zelf moeten dragen, vorderen bijvoorbeeld over 1938 een bedrag van f 1.800.000.Bovendien is van veel belang, dat de Spoorwegen ook minder drukke tra jecten moeten berijden, waardoor de prijs per vervoerkilometer veel hooger moet liggen. Al deze dingen zijn op de wilde bus sen niet van toepassing. In iets mindere mate geldt het hier boven uiteengezette ook voor de geconcessioneerde tramwegen en autobussen. Daarom moet men den strijd tegen de wilde bussen zien als een strijd van het geconcessioneerde vei tegen het vervoer dat door de mazen va wet kruigt. Bovendien is de concurrentie der wilde bussen parasitair. Zij doen niets anders dan het verkeer van de Spoorwegen afroomen. Indien bijvoorbeeld het heele vervoer op het traject Amsterdam—Den Haag met bussen bediend zou moeten worden, zouden onmid dellijk de prijzen moeten stijgen. Want dan zouden ook de bussen reserve-materieel moeten hebben voor de spitsuren, welk terieel op andere uren niet gebruikt zou kunnen worden Bovendien zou men dan ook stations enzoovoorts moeten inrichten, want men zal zich toch niet voorstellen, dat het geheele verkeer AmsterdamDen Haag zich vanaf de trottoirs van Damrak en Spui kan afwikkelen. Het wilde busbedrijf wordt op het oogenblik zonder eenig risico gedreven. Bovendien geldt het hier een strijd van de economie tegen de verspilling van economi sche volkskracht. De Spoorwegen besi door de vermindering van het reizigersgetal vrijwel niets, doch het vervoer over d.en weg beteekent een kapitaals-investatie alsmede een uitgave aan directe kosten, die samen vele malen hooger zijn dan de kostenbespa- ring bij de Spoorwegen. Voor de gemeenschap beteekent zoodanig vervoer dus een belang rijk nadeelig saldo. Op grond van deze overwegingen conclu deeren de Spoorwegen dat de concurrentie der wilde bussen ontoelaatbaar geacht moet worden. De ..Nieuw Amsterdam"die binnenkort vanuit Amerika eenige touristgn-reizen zal makenzal eerst in het dok van Wilton-Feijenoord worden nagezien. De zeereis wordt in h~t rn>deor,t. N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling \OOV2 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen In de Tweede Kamer heeft Minister Goseling gesproken over het vluchtelingen vraagstuk. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Binnenlandsche Zaken. De gemeenteraad van Amsterdam heeft de begrootingsdebatten voortgezet. Een uiteenzetting van de Spoorwegen over het wilde-bussen-vraagstuk. De begrafenis der slachtoffers van de ramp van de „Ijsvogel". Gisteravond is te Zaandam het 50-jarig imbtsjubileum van Ds. W. Breukelaar herdacht. De vierde zitting van de Alg. Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk. Japans antwoord op de Amerikaansche protestnota. In Kanton worden Japansche troepen, geconcentreerd. Amerika verlengt voor de vluchtelingeö de verblijfsvergunningen. Wat voor weer krijgen we ?t Krachtige tot matige meest westelijke wind, lichte bewolking, regenbuien met kans op hagel in het noorden, kouder des nachts» overdag iets kouder. pAlnCeSÓ ONZE NIEUWSTE NAJAARSMODELLEN H.J. VAN BLADEL, Waalwijk PRAKTIJKEXAMENS BOEKHOUDEN Middenstands - diploma Boekhouden M.0. Handelskennis L.0. Frans, Duits en Engels L.O. Wiskunde L.O. en M.O.K. 1 Nederl., Engelse en Duitse Handelscorrespondentie Hoofdakte}^.i'. voii. BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN J. M. VAN OSNABRUGGE KROOSWTJK (bij Oud-Beijerland) Telef. O.-B'land 108 ASSURANTIE'S EFFECTEN LIQUEURS FIHES ANNO 1721 Generaal Agent ANDRE KERSTENS. Tilburg WOTtL T€L3I660| n RIJKS-TELEFOON STROOMEND WARM UAK EN KOUD WATER OP A LLC KAMERS KAMERSMETONTBUT-f-3-MET BADKAMER -F-4" Installatie burgemeester van Gouda GOUDA, 19 Nov De installatie van den nieuwbenoemden Burgemeester, Dr. K. F. O. James, is bepaald op Vrij dag 2 December a.s., 's middags te 2 uur in een openbare vergadering van den

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1