$Limm (üouraut Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken De werkloosheidsbestrijding P A L T H E Sbonncmtntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Ct Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 19e Jaargang gUrtjtrttntieprüjtn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/* Elke regel meer022'ft Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 No. 6527 DONDERDAG 20 OCTOBER 1938 HET AMBT AANVAARD Met ingang van 15 October 1.1. is Mr P. JT. Oud als burgemeester van de groote stad Rotterdam benoemd; heden is hij als zoodanig geïnstalleerd. Hij heeft er, èn om zijn ambt, maar ook om zijn persoon, recht op, dat wij hem, mede namens de Rotter- damsche lezers van ons blad, een hartelijk welkom toeroepen. Rotterdam heeft in de 125 jaar, welke sedert de afschudding van het Fransche juk verloopen zijn, magistraten in grooten stijl gehad. Namen als Van Hogendorp, de eerste in deze rij, Joost van Vollen- hóven en zijn opvolger Vening Meinesz, 's Jacob in het laatst der vorige en het be gin dezer eeuw en als laatste In de rij Droogleever Fortuyn, die zoo plotseling aan Rotterdam ontviel, worden in de haven stad niet vergelen. Wij hebben goede hope, dat Mr Oud past in deze beeldengalerij van regeerders, die hun stempel op het gemeentelijk leven van de Maasstad hebben gedrukt. Want hij moge dan als stadsbestuurder nog geen .verleden hebben, zoodat in theorie teleur stelling niet uitgesloten is, als staats bestuurder heeft hij capaciteiten van hoofd en hart, van inzicht en beleid, van stand vastigheid, kracht en toewijding getoond, welke mogen doen venvachten, dat hij een goed burgemeester zal zijn. Moeilijkheden zullen hem daarbij niet ge spaard blijven. Dat volgt reeds uit de po litieke verhoudingen, de benarde finan- cieele positie en uit het feit, dat Mr Oud als minister van Financiën een niet steeds aangenaam contact met het gemeentebe stuur had. Echter twijfelen wij niet aan de begeerte van wethouders en raadsleden om elk per soonlijk element, dat een vruchtbare sa menwerking zou belemmeren, op zij ie schuiven; en wij zijn evenzeer overtuigd, dat de nieuwe burgemeester de bevoegd heden van zijn medebestuurders ten volle zal erkennen en waardeeren. De politiek spreekt wel eens een onhebbelijk woord mee in onze staatkundige verhoudingen; maar de nationale samenbinding is in on ze dagen zóó groot, dat ten slotte het ge meenschappelijk belang wel de doorslag zal geven. In dat vertrouwen durven wij voor de nieuwe bestuursperiode, welke Rotterdam heden ingaat, veel goeds verwachten. Moge Gods zegen op den nieuwen burgemeester, op zijn gezin, op zijn ambtelijke waardig heid en werkzaamheid, en ook op de stad en de burgerij van Rotterdam rijkelijk rus ten. Opdat ook het Christelijk volksdeel een stil en gerust leven moge leiden, waar in het God kan dienén naar Zijn Woord. Pres.-dir. Heldring- 1 gestichten Ds Heldring neemt benoeming aan Naar wij vernemen, heeft Ds. O. G. Heldring, predikant der j Vluchtheuvelkerk te Zetten, zijn be- j noeming tot president-directeur der j Heldring-gestichten te Zetten aan- genomen. Terstond nadat zijn beslissing bekend was, 1 is aan Ds. Heldring getoond, dat hij de sym- pathie geniet van de bevolking, die in het besluit van Ds. Heldring de vervulling van haar wenschen ziet. Gisteravond werd Ds. Heldring door de oudste directrice van de gestichten, mej. I. E s s e r van Talitha Kumi, en door Ds. B a 1 j o n, predikant der gestichten, te zijnen huize afgehaald en naar de normaalschool geleid, waar de meisjes van de verschillende gestichten en internaten een défilé hielden. Hierbij werden den nieuwen president-direc teur bloemen en vruchten aangeboden. Een druk bezochte receptie versterkte daarna den band, die reeds tusschen Ds. Heldring en Zetten bestaat. OOK IN INDIE Het is al eenige maanden geleden, dat wij schreven over een gevaar, dat de Christelijke school bedreigt, n.l. een al te groote toe name van leerlingen uit onchristelijke ge zinnen en de gevolgen, welke hieruit kun nen voortvloeien. Hetgeen wij schreven klopte zoozeer met de werkelijkheid, dat ouders uit enkele plaatsen aan de school van hun kinderen dachten. Men leide hieruit niet af, dat het kwaad al groote afmetingen heeft aangenomen, maar wel, dat het bestaat en waakzaamheid dus geboden is. Niet alleen hier te lande, maar ook reeds in Indië. Dit laatste blijkt ook uit een vraag in de Adv'iezenrubriek van het Juli-nunvmer van „Anti-rev. Staatkunde". Daarin deelt iemand in Indië mee, dat op de Christelijke school in zijn woonplaats 70 pet. der leerlingen uit niet-christelijke gezinnen komen. Dat is wel een hoog percentage. En de .vrager vreest het gevaar, dat de school zich richt naar de 70 pet Wat zal men daartegen doen? Het antwoord, dat den vrager gegeven wordt herinnert terecht aan wat Prof. Dr J. Wöltjer schreef in z,ijn brochure, „Wat is het doel van het Chr. Nationaal Schoolon derwijs?" Deze zegt precies waar het op staat De kinderen, die de school bezoeken zullen als regel gedoopt zijn en uit Christe lijke ge-zinnen komen. Maar, zegt de schrij ver: „Niet zelden wordt ook voor ongedoop te kinderen toegang gevraagd. Wanneer dit geschiedt, weten de ouders dier kinc^ren van te voren in welken geest het onderwijs wordt gegeven en behoeft de school voor deze kin deren geen onderscheid te maken, ja, zij mag het niet doen'\ De oipvatting is de eenig juiste. De kinde ren komen vrijwillig op de Christel, school cn de schoolorde moet dus ook geheel voor hen gelden. De onderwijzer verzaakt zijn be ginsel, wanneer hij b.v. permitteert om de Bijbelles niet bij te wonen. Tegen het gevaar, waarop de briefschrijver uit Indië doelt, valt niets anders maar ook niets beters te doen, dan zonder eenig marchandeeren vasthou den aan het beginsel, waaruit de Christelij ke school geboren is. Het komt in feite dus alleen op het schoolpersoneel aan. Natuurlijk is er ook nog een ander-gevaar: de omgang, het gezelschap. Vooral in de groote steden onderschatten wij dat gvaar niet; de conversatie der oudere leerlingen loopt dan zoo licht over bioscoop, kinderbals en allerlei vermaken, welke op zich zelf be- De moeilijkheden in het hotelbedrijf Adres aan den minister van Economische Zaken „Zoo kan het niet langer" Een aantal bonden, rechtstreeks of zijde lings betrokken bij het hotel- en aanverwant bedrijf, heeft zich tot den Minister van eco nomische zaken gewend met een adres, waar in wordt herinnerd aan het uitvoerige me morandum. dat het comité in Januari 19 3 aan den Minister zond, en waarin werd ge vraagd om regelen te treffen tegen de beun hazerij van pensions, tegen unfaire concur rentie van restaurants in warenhuizen en om voldoenden steun te verleenen aan de al- •gemeene Nederlandsche vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ter bevordering van haar propaganda. Adressanten stellen vast, dat sinds dien tijd van overheidswege voor dit bedrijf zoo goed als niets is gedaan iiy zegden, dat"dé 30:000 óndernemingen niet langer aan hun lot kunnen worden over gelaten. De steun kan bestaan uit: verlaging van lasten op het hotel-restau rant- en C3fé-bedrijf door rijk en gemeente. verlaging van accijnzen op gedistilleerd, wijn en bier; wettelijke bescherming van den naam ho tel en het invoeren van maatregelen, waar door het pensionhedrijf zich minder dan thans het geval is op het gebied van het ho tel-restaurant- en café-bedrijf kan begeven. het bevorderen van maatregelen, welke er op gericht zijn congressen naar ons land te trekken; verbod aan jeugdherbergen tot opneming van personen boven 25 jaar; vergrooting van het bedrag der reisover- een/komst DuitschlandNederland; verhooging van subsidie aan de A.N.V.V. medewerking ter bevordering van verma kelijkheden, welke den vreemdeling kunnen trekken; bescherming van den vreemden toerist tegen overmatige ipolitie-ccntrole. denkelijk zijn of die tot Zondagsontheiliging leiden. Wij schatten dit gevaar niet gering. Maar het mag er o.i. niet toe leiden (en het is soms wettelijk ook onmogelijk) om onze scholen voor kinderen uit niet - Christelijke gpzinnen te sluiten. Wij moeten ook deze kans aangrijpen om het Christelijk begin sel uit te dragen. Echter zullen de ouders in zulke gevallen met bijzondere zorg dienen te waken over hun kroost. En ook de onder wijzers zullen al het mogelijke moeten doen om op sahool het Christelijke milieu te hand haven. Eere-promotie Minister van Dijk Heden had ter gelegenheid van de acht-en-vijftigste Dies Natalis van de Vrije Universiteit de promotie plaats van Zijne Excellentie den Minister van Defensie, den heer J. C. van Dijk. tot eere-doctor in de rechtsgeleerdheid. De promotie geschiedde na een toespraak van den promotor Prof. Mr V. H. Rutgers, die wees op de groote verdiensten van Minister van Dijk. zoowel door zijn rechts- kundige publicaties als in zijn po litieke loopbaan. Van den wetenschappelijken geest van den promovendus getuigen zijn geschriften, zijn redevoeringen en de wijze waarop hij zijn ge wichtige functies u aarnam. (Voor een verslag zie men blz. 5) De werkloosheid In de week van 3 tot en met 8 October percentage 22.2 Sinds 1932 niet zoo laag 's-GRAVENHAGE. 20 Oct De directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverze kering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat blijkens door het centraal bureau voor de statistiek verstrekte voorloopige gegevens in de week van 3 tot en met 8 October 1938 bij gesubsidieerde vereenigingen met werk- loozenkas waren aangesloten 565.939 perso nen (waaronder 75 085 landarbeiders). Van de 490.854 verzekerden buiten de land arbeiders was het werkloosheidspercentage 22 2 (in de vorige verslagweek, 19 tot en met 24 September 1938, was dit percentage 21.9) In de eerste verslagweek van October was het werkloosheidspercentage voor verzeker den (zonder landarbeiders) in de laatste ja ren als volgt: 193? 26.6; 1933 24.3; 1034 262; 1935 30.3; 193C 30.3; 1937 23.6; 1938 22.2. Op 8 October 1938 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschre ven 324.362 werkzoekenden, waarvan er 307.335 werkloos waren (nl. 293.861 mannen en 13.474 vrouwen) Autovervoer van personen Protestvergadering tegei het wetsontwerp UTRECHT. 20 Oct. Onder groote belang stelling kwam gisteren dc Nederlandsche Bond van Touringcarondernemers onder voorzitterschap van den heer H. N. Koning te Utrecht in vergadering bijeen uit protest tegen het bi] de Tweede Kamer van de Sta ten Generaal ingediend ontwerp van wet op het autovervoer van personen. De secretaris van den Bond. Mr J. C. L. Vlaanderen, gaf een breedvoerige uiteenzet ting van het ontwerp. In vele opzichten acht te spreker de voorgestelde maatregelen in strijd met het algemeen belang. Besloten werd, dat het bestuur zich met andere vereenigingen en organisaties op het gebied van personenvervoer in verbinding zal stellen om op deze wijze een gemeen schappelijke actie tegen de aanneming van het wetsontwerp te voeren. De Prinses en Haar Dochter op het Loo APELDOORN, 20 Oct. Gistermiddag om een uur is H.K.H. Prinses Juliana met Prin ses Beatrix per auto op het paleis het Loo aangekomen voor een verblijf van enkele dagen. Gisterochtend heeft Z.K.H. Prins Bernhard in zijn functie van eere-voorzitter van de N.Z.H.R.M. een nieuw station op het Noorderstrand van deze Maatschappij geopend .waarmede hij een Koninklijke traditie heeft voortgezet. De Prins in zee temidden der bemanning van de .jNicolaas Marius" Geen arbeidsdienst of vierjarenplan De werkgever heeft hier een taak AMSTERDAM, 20 October. Voor de leden van het departement Amsterdam van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft Woens dagavond de heer dr J. E ij k m a n, lid van de directie der A.M.V.J., een voor dracht gehouden over het onderwerp: .Andere principia voor de werkloos- heidsbestrij ding". Na verschillende cijfers betreffende den omvang van de werkloosheid en de bestrij ding daarvan door de regeering te hebben opgesomd, kwam spr. tot de conclusie, dat de formidabele getallen in ons land aan werkloozen-, landbouwsteun en werkver schaffing besteed, de goede wil en inspan ning van de regeering boven iedere ver denking "erheffen. Wij mogen hier geen voorbeeld van an dere landen volgen, als dit geschieden moet ten koste van goederen, die meer waard zijn dan het eigen leven en wij zul len juist op dit punt in een democratisch land, het koninklijke woord tot het onze moeten maken: „Wij willen ons zelf zijn en blijven". Waarom heeft in ons land de regeering bijvoorbeeld den arbeidsdienst van de hand gewezen, waarom van haar geen vierjaren plan, waarom geen arbeidsleger in uniform enz. enz.? Omdat een democratische regee ring dikwijls meer intuïtief dan bewust weet, dat er aan de overheid grenzen ge steld zijn, waarbuiten zij niet gaan kan, 'onder zeer ernstige gevolgen. Zulk een regeering weet als een axioma, dat zij bijv. geen kerk kan zijn. Doet zij dat wel, dan loopt bet mis, en met de kerk *n met de overheid. Geen staatszor". maar staatsbemoeienis Er bestaat een grens, niet voor staatszorg maar voor staatsbemoeienis ten opzichte van de werkloosheid. Dat de regeering dit misschien meer In tuïtief dan bewust gevoeld heeft moge blij ken uit het feit, dat de werkloozensteun nog steeds niet wettelijk geregeld is, waar door ons althans de belasting van eenige honderdduizenden officieele staatsrente- niers bespaard is. Wat ziet men nu, dat overal, waar de overheid deze grenzen verbrak, en kerk en opvoeding en handel en industrie en iedere arbeidzaamheid, ook die der vroegere werk loozen, in eigen brutale hand nam, het vraagstuk der werkloosheid zoogenaamd wordt opgelost. Werkloozen en werkloosheid kent de over heid pas in tweede instantie. In eerste in stantie weet hiervan en is dit de taak van den werkgever Hij heeft tezamen met den werknemer 1 nauw met hem verbonden het appara. 11 handen, dat werkloosheid maakte en die werkloosheid ook alleen kan opheffen. In een democratisch land heeft de over heid het recht, zelfs den plicht, om, opko mende voor de belangen van honderddui zenden werkloozen, als de sociaal en eco nomisch zwakkeren, de gezamenlijke werk gevers en werknemers hier voor de taak te stellen, om een oplossing te vinden. Zelf zal de overheid door middel van haar wet geving en door naar uiterste vermogen, daarvoor gelden beschikbaar te stellen, deze taak mogelijk moeten maken. Drang op de werklooze jeugd Als voorbeeld noemde spr. tegenover den arbeidsplicht, de mogelijkheid om onmid dellijk de noodige drang op de werklooze jeugd uit te oefenen. Wanneer n.l. de Nederlandsche werkge ver vandaag besluit, geen jonge menschen meer aan te stellen, wanneer zij b.v. langer dan drie maanden werkloos geweest zijn en niet bewijzen kunnen, ernstig te hebben deelgenomen aan de gelegenheid tot her scholing, vakopleiding, werkkampen, enz. enz., overal in den lande geboden, dan is er meer dan drang genoeg om tienduizenden jonge werkloozen van den desastreuzen lediggang terug te brengen. Indien de overheid, tezamen met de werkgevers en werknemers een instantie zou maken, die bijv. onder regeeringsgaran- tie een groot kapitaal tegen lage rente leent, dan moet het op de basis van goed koop geld en andere loonen mogelijk zijn, zooveel aan ons industrie- en handelsappa raat te verbeteren, dat daarin voor zeer velen arbeid te vinden is. FRIESCH-GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. Reserves 10.800.000.- Verkrijgbaar van beide banken: 3—31/2 0/0 PANDBRIEVEN a 100 De dubbele moord te Vlissingen Geen bewijzen tegen de daders Verdachten worden in vrijheid gesteld VLISSINGEN, 20 Oct. Op 4 Maart 1937 was te Vlissingen ontdekt dat het echtpaar Lau wereins in café Keersluis om het leven was gebracht en dat roof vermoedelijk hiertoe de aanleiding was geweest. Hierop zijn drie arrestaties gevolgd. De gearresteerden waren L. B. B. P. de K- en D. van T., allen uit Maassluis. Deze verdachten zitten resp. sinds Augus tus en December 1937 in voorarrest. L. B. DOOR ELECTRISCHEN STROOM DOODGESLAGEN Vergissing kostte monteur het leven ROTTERDAM, 20 October. Op het ter rein van de oude Gasfabriek aan den Oostzeedijk is hedenmorgen omstreeks hali negen een vreeselijk ongeluk ge beurd, dat aan een monteur van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrij! het leven heeft gekost Op het terrein van de Gasfabriek achter de Libellenstraat is een nieuw transformator huisje gebouwd. Een aantal werklieden van de gemeente was vanmorgen begonnen met het verleggen van de kabels van het oude heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd.' I huisie naar het nieuwe' In de «1 wa»r de De Justitie ia er echter niet in geslaagdmoesten werken had men den 'oidoende bewijsmateriaal bijeen te brengen, s m n'lgesthakeld om ongelukken te terwijl geen veroordeeling mogelijk is uit sluitend op de bekentenis van een verdachte De instructie is daarom j.l. Dinsdag geslo ten en de verdachten zullen dezer dagen in vrijheid worden gesteld. Geen hulp verleend bij verdrinkingsgeval Veerlieden voor den rechter SITTARD, 19 Oct Voor het kantonge recht te Sittard stond heden een drie tal personen terecht uit Berg. gemeente Urmond, verdacht geen hulp te hebben verleend, ofschoon zij daartoe in staat werden geacht, aan in verdrinkingsge vaar verkeerende jongens, die zich in de grensrivier de Maas bevonden. Het betreft h:er het verdrinkingsgeval van den 13-jarigen J. Wolters en don 14-jarigen W. Steins, op Zondag 31 Juli j.l. In de nabijheid van de plaats des onheils is een veer en toen het ongeluk gebeurde onder de oogen van den veerman, heeft deze niets gedaan om hulp te verleenen Deze, J. A. de W., zijn broer H. M. de W. en een zoon van den eerstgenoemde, allen uit Berg a. d. Maas, hebben zich voor den kanvonrech ter Mr Hobus terzake te verantwoorden ge had. Als verdediger trad op Mr. J. Vencken uit SUtard. Tijdens de eerste behandeling, nu veertien da?en geleden, werd. de zaak aangehouden, omdat de ambtenaar van het O.M., Mr Bahmen, nog enkele getuigen wenschte te hooren. Uit de verklaringen ter zitting kwam dui delijk vast te staan, dat de jongens verdron ken zijn op een afstand van 150 tot 180 me ter van het veer en wel op bet Belgische ge deelte der Maas, hetgeen het O.M. dan ook deed requireeren, dat de kantonrechter van Sittard in dezen geen bevoegdheid heeft- De verdediger. Mr J. Vencken, kon niet an ders dan zich daarbij aansluiten. Men ging toch even op de zaak nader in, omdat be- slagen, trcurd moet worden, dat de gang van zaken i Omstreeks kwart voor tien waren kinde niet de gewenschte rehabilitatie voor de drie ren ter plaatse aan het spelen. Vermoedeli'k verdachten heeft gehad, die juist op het puntis een van hen roekeloos met vuur omg'e •an rcrMen van personen een schitterenden igaan waardoor brand is ontstaan. Voorbij- staat \an dienst hebben. I gansers zagen rookwolken en een rosser. Binnen acht dagen zat de kantonrechtergloed. Het bleek, dat het vuur reeds ver om schriftelijk vonnis wijzen. zich heen had gegrepen, en, aangewakkerd voorkomen. Een van de monteurs, de 57-ja- rige J. Scheffer gewoond hebbend in de Ruwaardstraat heeft daarbij echter de ver gissing begaan een cel binnen te stappen, welke wel onder stroom stond. Nauwelijks kwam de monteur in aanraking met de binnenwand van de cel of hij kreeg de stroom van vijfduizend volt door het lichaam. Men zag een groote vlam en voor ook maar iemand te hulp had kunnen snel len, lag het lijk van den ongelukkige geheel verkoold op den grond. Per auto geneeskundigen dienst is het stoffelijk over schot van het slachtoffer naar het zieken huis aan den Coolsingel overgebracht Scheepsbouw-opdracht voor de Shell-groep Nederlandsche werven krijgen een deel De Anglo-Saxon Petroleum Co., belioorende tot de Shell-groep, zal, naar wij vernemen, in de naaste toekomst contracten afsluiten voor den bouw van twee tankbooten van 8000 tons elk. Men meent te weten, dat in schrijvingen van Nederlandsche en Engel- sche werven zijn ontvangen. Venvacht wordt, dat de Maatschappij nog orders zal plaatsen voor den bouw van acht diesel-tankbooten van 12.000 tons elk. Aangenomen mag worden, dat ook een deel daarvan op Nederlandsche werven gebouwd zal worden. Vijf schuren in vlammen opgegaan Roekelooze kinderen? HAARLEM, 20 Oct. Gisteren heeft een felle brand gewoed in een complex van vijf schu ren aan den rijksstraatweg in Haarlem- Noord, waarin auto-onderdeelen waren opge- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert De beraadslagingen in de Tweede Kamer over de spoorwegpensioenen zijn, nadat het amendement-Van Braambeek' was aangenomen, op verzoek van Minis ter Van Buuren geschorst. De Eerste Kamer heeft gisteravord vergaderd. De werkloosheid in de week van 3 tot 8 October geeft weer een lager percen tage aan. De Amsterdamsche Raad heeft gister een tweetal nieuwe hoogleeraren aan de Stedelijke Universiteit benoemd. Nieuwe maatregelen der Duitsche re geering tegen oppositioneele predikanten en priesters. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam heeft heden de eere-promotie plaats gehad van Minister J. J. C. van Dijk. De veertiende partij van den wedstrijd om het wereldkampioenschap dammen is na 66 zetten met remise geëindigd. De stand is 1513 voor Raichenbach. Chineesche troepenconcentraties rond de stad Kanton. Engelsche troepen bezetten het oude stadsdeel van Jeruzalem: er zijn slechts weinig slachtoffers. Tsjechoslowaaksche ministers bezoeken München. SNEEK (Fr.) S K safti-flight is BUITENGEWOON TIJDELIJK 15 pCt. KORTING VOOR ALLE DAMESKLEEDING REINIGEN EN VERVEN Dr. H. NANNING'. IKINADRUPPELS Hei aangewezen middel bi)- BLOED ARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA GEBREK AAN EETLUSTeu. Men lette op den oaam^Or. H. Nanningbulten op de roode doos en op de flacon. Prijs 1.30 Or. MANNINC*i PUra. Qca. fibrlsk. N.V. OEN HAAG. SEINPOST-BERICHT CAFE REST. SEINPOST SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern Ingericht restaurant Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. door den feilen wüid stonden de schuren drie groote en twee kleine, spoedig: in lich ter laaie Men kon den 76-jarigen eigenaar, den heer D. van Stavenen, die in een der schuren aan het w.-i' was tijdig in veilig heid brengen. Een n .1 kwam in de vlam men om. Een auto kun men tijdig bergen, een andere wagen is door het vuur vernield. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen en kon voorkomen, dat ook de zesde schuur in vlammen opging. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1