Effatha" viert haar gouden jubileum kdO)) DINSDAG 18 OCTOBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 5 II „God verheerlijkte zich in ellendigen" „Het beteekent een stuk volkskracht, wanneer met alles van den staat worat verwacht". Prof. L. Lindeboom aan wiens initiatief „Effatha" te danken is. VOORBURG, 17 Oct. Velen hebben van de gelegenheid, hun gelboden, een dank baar gebruik gemaakt door het bestuur van de Vereeniging „Effatha", die haar vijftig-jarig bestaan mag herdenken, op recht geluk te wenschen. De zeer fraaie on ruime kapel was juist dezer dagen ge reed gekomen, en een schat van bloem stukken bood aan het geheel een feeste- lijken aanblik. Woorden van dank en erkentelijkheid zijn gesproken tot de bestuursleden; gewaagd is van hetgeen door verscheidene harde wer kers en bidders in het verleden werd ge wrocht; herinnerd werd aan veel strijd en moeite; maar getuigd kon worden van rij ken zegen. Gansch het samenzijn in den ka pel stond in het teeken van dankbaarheid jegens God, Die het wèl heeft gemaakt. Tal van vereenögingen en corporaties had den vertegenwoordigers gezonden, maar niet minder talrijk waren de afzonderlijke be langstellenden, die van hun meeleven blijk wilden geven. Ontroerend was het niet zel den, te zien hoe oud-leerlingen van „Effa tha" uiting gaven aan veel, wat hen ook in deze dagen van hei-denken vervult. Alle woorden van dank en genegenheid hier te vermelden gaat uiteraard niet. Wel willen we een overzicht geven van vele or ganisaties en personen, die gelukwenschen kwamen aanbieden. Zoo zagen we Ds M. van Grieken en den heer R. Venema namens het Chr. Nationaal Schoolonderwijs; de heeren de' Gaay Fortman en Dr C. Beekenkamp na mens Bartimetis de heer de Gaay Fort man herinnerde eraan, dat Bartimeüs eigen lijk een dochter van Effatha is; hij bood na mens de vertegenwoordigde vereeniging een fraaie klok aan, welke spoedig een plaatsje, verwierf in den kapel Ds P. K. Keizerin den heer W. yan den Brink namens denKeV- keraad van de Geref. Kerk van Voorburg; den heer K. van Dongen namens den Bond van Chr. Geref: Jongelingsvereenigingen in Nederland; den heer S. Stemerding namens de Vereeniging voor Chr. Buitengewoon La ger Onderwijs; den heer C. van Leenen na mens de Chr. Geref. Kerk van den Haag- Oost; de heeren C. Mulder Jr en T. J. de Heer namens de Geref. Theol. Ver. „Voetius" te Utrecht; den heer H, J, Schilder na mens de Calvinistische Stud.-beweging; de heeren F. Kouwenhoven en R. H. Bremmer namens het Studentencorps aan de Theolo gische Hoogeschool te Kampen, Fides Quae- rit Intellectual?'; namens 'het Geref. Schooi- yerband Dr C. Bouma en den heer J. Bos; de heeren C. Glaubitz en H. Munnik namens de Theologische Faculteitsvereeniging aan de vrije Universiteit; den heer B. Hioolen, sec retaris van de Chr. Doofstommen-Vereen, >,Ken klem in al uwe wegen", te Den Haag. De Geref. Kerk van Den Haag-Oost was vertegenwoordigd door den heer P, Beuke- jna; de R.K. Doofstommenvereen. „St. Mi chielsgestel" door do heeren W. F. J. Hen driks en J. Voorbeek; het Bestuur van de .Vereeniging voor Doofstommenonderwijs te 'Amsterdam door drie van zijn leden; de Geref. Kerk van Dei^ Haag-West door den heer J. J. Floor; de Hoofddirectie te Gronin gen door de heeren J. Offerhaus Wzn. en B. Noordhoff. Van de Inrichting voor Doofstom menonderwijs te Rotterdam was de voorzit ter gekomen; van de Ned. Vereen, voor Ar beid voor Onvolwaardigen de heer Folmer; van de Diaconie der Geref. Kerk van Rijs wijk de heer Braebaart. Voorts zagen we den heer M. H. Roodschilt, lid van de Staatscommissie voor Onvolwaardige Ar beidskrachten, en Ds J. H. F. Remme, Ned. Herv. Predikant te Amsterdam, Het Gemeen tebestuur van Voorburg was vertegenwoor digd door den burgemeester, Jhr. C. W. Stern, en den wethouder P, A. Schreuden Een oogenblik van weemoedig gedenken was het, toen verscheidene leden van de fa milie van wijlen Ds C. Lindeboom gelukiwen-! schen kwamen aanbieden. Ds Lindeboom heeft eon lange reeks van jaren in het be stuur zitting gehad, daarbij een werk voort zettend, waarna zijn vader, Prof. L. Linde boom zich reeds zoo had onderscheiden* Ds W. F. M. Lin d,eb oöm ivan Seroos- kerke heeft in enkele woorden gewaagd van den band tussohen „Effatha" en de familie, die den verderen groei van de vereeniging met groote belangstelling volgen blijft. Namens 't geheele personeel van de stich ting heeft de heer H. A. v. Holten uiting gegeven aan de dankbaarheid, welke onder het personeel leeft. God heeft veel gegeven, 't Onderwijs is sterk uitgebreid en staat op aanmerkelijk hooger peil, dan in het begin het geval kon zijn. Ook de financieele toe stand is aanmerkelijk verbeterd. Zoo kan 't thans een feestdag zijn. Moge het ook i toekomst blijven „Hosannah, Excelsior'" Prof. L. H. van der Meiden heeft als Voorzitter daarop herinnerd aan den langen staat van dienst van den heer Van Holten en vóórts alle sprekers hartelijk dank gezegd voor hun aanwezigheid en goede woorden. Van verschillende organisaties en ver gingen waren nog brieven en telegrammen ingekomen. Zoo een van het Unie-Bestuur der Societas Studiosorum Reformatorum, 0:1- derteekend door den ab-actis, den heer G. J. Duvverman, van 't Chr. Geref. Stud. Corps, onderteekend door den heer D. Biesma Jr, terwijl van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Den ITaag een schrijven was inge komen, onderteokend door Dr W. J. de Wil de. Fraaie bloemen waren o.a, ingekomen Prof. v. d. Meiden van het personeel en van de dames van de Commissie van Toezicht en van de naai- krans. „Effatha". Niet weinigen ook hebben dezen middag kennis genomen van de wijze, waarop de doofstomme kinderen onderricht worden, en zonder twijfel is men diep onder den indruk gekomen van de opmerkelijke resultaten, welke hierbij worden bereikt. Dankstond aan den vooravond DEN HAAG, 17 October. Aan den Vooravond van de eigenlijke gedachte nisviering vond heden in de Oosteikerk een dankstond plaats, waarin voorging Ds J. H. F. Remme, Ned. Herv. predi kant te Amsterdam* De bijeenkomst werd door den voorzitter van de jubileerende vereeniging, Prof. L. 11. I. Meiden, geopend met het doen zingen van Ps. 113 3 en 4, 't lezen van Mare. 7: 3237 en gebed. Hierna sprak pro- I fessor v. d. Mei den een openings woord onder den titel: „Alles wel gemaakt", waarin wees pp de beteekenis van 't Chr. doofstom menonderwijs, dat het schoone laat zien tusschen de idee en de werke lijkheid. Ook het doofstomme kind kan alleen het sohoone ontvangen in Chris tus. Effatha wil onder den zegen Gods zijn als de zon, die opgaat in haar kracht. Het dankt heden den Heere voor wat Hij deed. Het werk van Effatha was onvolkomen, vol gebrek en door de zonde bezoedeld, der halve vloekwaardig. Maar de Heere heeft Zijn werk schoon gemaakt. Daarom, kunnen we aldus spr., instemmen met het woord der Schrift: „Hij heeft alles welgedaan". Gedachtenisrede Ds. J. H. F. Remme Spr. wees er op, dat deze bidstond Gods daden in gedachtenis wil houden. Daarom kan hij ook tegelijkertijd dankstond zijn. Spr. herdacht de voorgangers in dit werk en wees er op, dat God getrou is en Sion daarom niét wordt verteerd. Lpr. wilde de aandacht van 'zijn gehoor bepalen bij het woorcl van Paulus uit Hand. 26 22a: „Dan, hulpe van God verkregen hebbende, sta ik tot op dezen dag". Spr. teekende eerst nader de figuur van den apostel Paulus, die streed voor zijn levenswerk en daarvoor zijn pleit rede hield in Hand. 22. Mutatis mutandis is Paulus' geschiedenis die van elk Christen en van elk Christelijk werk. Het geldt ook van Effatha, bij welker geschiedenis Ds •Remme nader stilstond. Het onderwijs aan doofstommen was van neutrale en R.K. zijde reeds ondernomen, toen „Effatha" geboren werd. Ook dit werk heeft met moeite ge worsteld en moest menigmaal tegen storm en golven in. Zorgen van allerlei aard be legerden het, maar thans mag getuigd: Rehoboth, de Heere h'eeft ons ruimte ge maakt in dit land. Niemand zal twijfelen aan het alleszins geoorloofd zijn van het vol hardend pogen in Effatha belichaamd om medemenschen, die zooveel missen, te hulp te komen, opdat ook hen moge bereiken het ruischen van de blijde boodschap van Hem, Wiens alvermogen het groot heelal heeft voortgebracht. God geeft Zijn zegen over het levenswerk van hen, die zic'h geven om lasten te verlichten en nood te lenigen. Als Jesaja de heerlijkheid van 't heil, dat komt bezingt, ruischt ook de-ze lieflijke profetie van zijn profeten-harp: „Alsdan zullen der blinden oogen opengedaan worden en der dooven ooren zullen geopend worden". Het is schoon, om onder biddend opzien tot den Heere Zijn mede-arbeiders te mogen zijn. Zoo moet het werk van „Effatha" gezien, zal het worden erkend in rechte waardij en zal een ootmoedig smeekgebed kunnen opgaan tot den troon van Hem, Die Zich ontfennt over ellendigen. Amen, De herdenking van heden GRAVENHAGE, 18 October. Hedenmor gen wend in de Oosterkerk do officieel® her- •d'enkings'-samenkoimst gehouden. De voorzitter, Prof. L. H. v. d. Meiden van, Apeldoorn opende om 10 uur de plech tigheid met het doen zingen van Ps. 77 7, het lezen van Jes. 35 en gebed. Hierna hield hij een openingsrede getiteld: „Retrospectieven en Perspectieven des ge- loofs". Openingsrede Prof. v. d. Meiden Spr. wees er op dat de retrospectieven, de terugblikken in de historie van Effatha zeer leerzaam zijn. Yooral als zulks geschiedt in het geloof. En dan treft spr. drieërlei: God zorgde voor Effatha; Hij zegende het onder wijs en: Hij verheerlijkte zich in ellendigen. Dat opent ook drieërlei perspectief, nl. God blijft zorgen; Hij zal zegenen en daarom zal het werk met vruchteloos zijn. Aan de hand van de historie ging spr. nu na Gods zor gende hand voor Effatha. In dit verband bracht spr. hulde aan de stoere voortrekkers Ds. H. Beuker, Prof. L. Lindeboom en Ds. J. Vonk. De offers der liefde, de tranen der dankbaarheid, de ontroerende voorheden, de arbeid der harmha.rt.igen zijn de talrijke be wijzen van Gods trouwe zorg, Die in de toe komst Dezelfde blijft. Gods zegenende hand bleek inzonderheid bij opvoeding en onder wijs. De strijd tusschen de gebarerumetihode en de spreekmethode is door de laatste glans rijk gewonnen. De geschiedenis van het doofstommenonderwijs volgens de spreek methode laat ons een vooruitgang zien, welke tot dankbaarheid stemt. Zonder het doofstommen onderwijs is het leven der doof stommen als een woestijn. Maar door het onderwijs van Effatha gaat hun leven in het werk van Effatha openbaar geworden en spr. roëpt allen op om den God werlc der vaderen hier niet te vergeten. De vereeniging blijve op den beproefden weg en jage het heilig wit'blijvend na. Als Jezus in het leven van den doofstomme komt dan zingt hij in heerlijk perspectief des geloofs. Vervolgens riep ae voorzitter aan verschil lende autoriteiten een woord van welkom toe. Van hen noemen we den minister Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Dr J. R. Slotemaker de Bruine; de oud-inspec teur van het Buitengewoon L. O., Dr A. v, Voorthuizen, de tegenwoordige inspec teur Dr I. Chr. v. Houte te Utrecht, de inspectrice van het Nijveih.onderwijs, Mèj. M. M. A, Michfils en de burgemeesters Rijswijk en Voorburg, de heeren Mr J. A. G. M. Helbenherg Hubar en Jhr. C. W. Stem. Van Z.Exc. Dr H. Colijn was een telegram van verhindering en gelukwensch binnen gekomen en van Z.Exc. Mr J. A. de Wilde, dat deze althans in den morgen verhinderd was de vergadering bij te wonen. Hierna verleende d'e voorzitter het woord aan den Minister van Onderwijs, Dr J. R. Slotemaker de Bruïne, Toespraak Minister Slotemaker de Bruine De Minister wenschte de vereeniging telijk geluk met haar gouden ju bileum, De regee- ring waardeert in haar arbeid al da delijk, dat deze door particulier initiatief en door maatschappelijke krachten wordt verricht. Op het terrein der verzor ging van misd'eel- den heeft zeker ook de overheid haar taak; doch het heteekent een stuk volkskracht wanneer niet op den staat wordt gewacht en alles van hem verwacht; wanneer in tegendeel mannen en vrouwen uit het vrije maatschappelijke leven zich tot dezer ver zorging opmaken. Het is een reden tot duhbele verheuging, wanneer zulk werk slagen mag, gelijk het hier het geval is; de toename van het aan tal kinderen, de toevoeging van voor-zorg voor de jongsten en van nazorg voor de ouderen, de uitbreiding van Nijverheidson derwijs voor jongens en meisjes spreken daarvan. Met dankbaarheid gewaagde de Minister er van, dat maast dezen groei op organisatorisch erf, er ook groei in de me thoden van het hier gegeven onderwijs schuilt en men niet tevreden is met nu een- maai aangenomen gewoonten. De diepste dank zal wonen in het hart dergenen, die Prof. Schilder door de stichting zijn verzorgd en opgevoed met het resultaat, dat zij thans hun plaats in het bedrijfsleven kunnen dus de groote hindernis, die op hun bestaan dreigde te drukken zien overwonnen. Spr. besloot met den hartelijken wensch, dat het bestuur bij voortduring den zegen en de kracht ontvangen zal, die noodig zijn om het moeilijke maai- sympathieke werk te blijven voortzetten. Bij het begin van zijn rede heeft de minister meegedeeld, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd den voorzitter van „Effatha", Prof. v. d. Meiden, te bevor deren t -""firier in de orde van Oranje- Nassau. Hierna verleende de voorzitter, na eerst den Minister te hebben dankgezegd voor zijn sympathiek woord, de gelegen heid aan Prof. Dr. K. Schilder, hoog leeraar aan de Theol. School te Kampen, om de feestrede te houden. Rede Prof. Dr. K. Schilder Prof. Schilder stond eerst kort stil bij de oprichting van Effatha om er vervolgens op te wijzen dat den oprichters niets meer of minder interes seerde dan 't pro bleem der godde lijke roeping door het Evangelie. De goddelijke roe ping is steeds een komen met den imperatief: effatha. Zoo vaak de stem van God in Christus effa tha spreekt, is het steeds do mensch die „ge opend" moet wor den; de mensch met zijn oog, zijn oor, zijn baarmoeder, zijn ziel, zijn geest, zijn hart. Hier nu lag het probleem dat de vaders van Effatha bezig hield. Zij wilden naar den geopenbaarden regel te werk gaan. Zij wilden voorzoover het binnen hun vermogen viel, alle „toe- geslotenen" „openen", opdat het Woord Gods. dat ook hen tot zaligheid roept, mocht ingaan tot in de „binnenste deelen" van het hart, óók bij de „toegeslotenen" naar oog, oor en mond. Hier is geen eigen willigheid die speculeert op Gods almacht, doch gehoorzaamheid, die „den weg dei- middelen" volgt. Wetende dat Gods onover winnelijke genade sterker is dan de poort van oog en oor en dat haar communicatie niet hangt aan tong en mond, zetten Gods knechten die deuren toch open, zoover 't maar even kan; want al is God niet gebon den aan den regel, wij menschen zijn het wèl. Niet het religieuse subject is het einddoel van al den ingespannen arbeid, want dan ware 't toph weer de religiositeitscultuur van het humanisme, waaraan de impuls ontleend zijn. Het wordt een algemeene mo bilisatie ter eere van den Koning op den dag Zijner heirkracht. Slechts wie in dezen gedachtencyclus geen vreemde is, kan in komen in den zin der woorden vervat in den oproep tot de eerste algemeene verga dering van Effatha. Spr. wees op het werk van de pioniers der vereeniging, wijlen prof. Lindeboom en ds Beuker die den ganschen mensch openden, eerst door de stichting van het Chr. krankzinnigenge sticht Veldwijk te Ermelo, dan door Effa tha en ten slotte door de stichting van het chr. blindeninstituut „Bartimeüs". Want de Hoogepriester onzer belijdenis roept om de gegevenen zijns Vaders. En de gemeente heeft ook in 1888 dit bevel met lust, en lief de ontvangen. In 1938 past het hiervoor den Vader der geesten te danken. Spr. riep zijn gehoor op om het in Effa tha toebetrouwde pand zuiver te bewaren en heden in allen deemoed als knechten van Christus voor Gods aangezicht te gaan staan. Alle roem is over de geheele linie over deze 50 jaar uitgesloten. Maar we mo gen het hoofd ook weer opsteken als we letten op onze taak, onze roeping als door God gestelde mede-arbeiders. Wij allen, al dus spr. weten het: Christus zelf geeft van zijn wonderen de goede en eenige verkla ring. Zoo komt op dit feest geen humanis tisch philantropencollege zich bij de buren melden, doch gaat een patrouille soldaten het rijk der hemelen even halt houden, de stafkaart openen, den weg vaststellen en verder marcheeren. Zij spreken luid hun: Effatha, geen wachtwoord evenwel, geen herkenningsteeken ook, doch een genade bevel dat zij van hun „oversten leidsman" hebben vernomen en dat zij naar hun beste weten mogen doorgeven. Christus sloeg de oogen naar den hemel en Hij zuchtte. Bei den waren gebedshandelingen. Hooren kon de doove niet, maar die opgeslagen oogen kon hij zien. Welnu, zoo willen wij, aldus vandaag zuchten op ons jubileum feest. De gezonden en zieken moeten weten Van de werf der Rotterdamsche Droogdok Mij is gisteren met goed gevolg te water gelaten de voor Polen bestemde onderzeeër „Sep". De tewaterlating ge-, schiedde door de echtgenoote van den Poolschen gezant mevrouw Babinsky. De „Sep" in het water van de Maas. Als je wakker wordt! en je voelt je loom en je hebt hoofdpijn, dan helpt Instantine. Dus onthoudt II nsfanfine stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct^ zakjes a 2 tabletten 15 ct. Instantine UIT OOST- EN WEST-INDIE Oostenrijksche immigranten voor Australië Scherpe controle vereischt Aan de scheepvaartmaatschappijen, welke een dienst van Ned.-Indië of Singapore Australië onderhouden, is thans officieel door de Australische regeering geadviseerd om geen Oostenrijksche vluchtelingen meer te vervoeren, als deze niet in het bezit zijn een door het Australische gouvernement verleende landingsvergunning, meldt Java-Bode. Tot nu toe werden de Oostenrijksche uit gewekenen vrijwel zonder uitzondering van Europa vervoerd, meestal op 'n Nederland- sche boot, om in Australië aan land gezet te worden. Men behoefde daar tot voor kort slechts te kunnen aantoonen, dat men ii bezit van een geldsom ter waarde van Australische ponden was, om zonder meer te worden toegelaten. De toevloed van immigranten naar vjjfde werelddeel blijkt thans echter zulke vormen aan te nemen, naar verluidt zou den momenteel reeds een 10.000 aanvragen gezinnen in behandeling zijn dat van regeeringswege in Australië maatregelen zijn genomen om dezen aan banden te leggen, teneinde althans bewaard te blijven voor on- gewenschte elementen. Mooie opdracht voor de K.N.I.L.M. Luchtfoto's Australisch Nw-Guinea Naar wij uit Sydney vernemen, heeft de K.N.I.L.M. van een Australisch olieconcern opdracht gekregen om een gebied in Australisohe deel van Nieuw-Guinea, onge- drie millioen hectare beslaande, fotografeeren. Binnen enkele weken zal een aanvang ge maakt worden met het werk. Waarschijnlijk zal de K.N.I.L.M. binnen een half jaar deze fraaie opdracht hebben voltooid. Het betreft 'hier dus het fotografeeren van uit de lucht van het aangewezen gebied: voor geologische doeleinden, precies het zelfde dus als de K.N.I.L.M. in Ned. N.-Gui- heeft gedaan in opdracht van de B.P.M. waarbij van den Vogelkop een gebied van 10 millioen. hectare werd gefotografeerd. dat het werk wordt gedaan in geloof en in gebed. Die zucht van Christus was de pre diking van God-Almachtig aan een nog doofstomme. Christus heeft als 't er op aan komt ons werk niet noodig, maar Hij wil het toch gebruiken. Daarom komt het er op aan dat dit werk voortgang hebbe. Zoo doet de genade haar evangelische wonderen, door Hem, die ons heeft liefgehad. De voorzitter dankte prof. Schilder voor zijn woord en sloot vervolgens de officieele gedachtenisviering. Hedenmiddag kwam de vereeniging in jaarvergadering bijeen. Deze foto, mamp men o.m. het Bestuur van „EHatha" ziel. werd tijdens 'de 'druh bezochte receptie genomen. 18 OCTOBER HILVERSUM I. ÏS75 en 301.5 M. NCRV-Uit- wndlngr. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten. Gram.muziek. (9.30—0.45 Ge- lukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 Pianovoordracht en gr. muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek muziek. 1.30 De Eemlandens en gram.muzielc 12.30 Berichten, hierna: Zang, piano en gr, 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Vervolg concert en gram.muziek (Om 3.45 Berichten). 3.65 Pauae. 4.00 Chr. Lie- derenuurtje. 5.00 Gram.muziek. 5.05 Geluk wenschen. 5.20 Kinderuurtje. 6.05 Gram.mu ziek. 6.15 -C - van het Chr. les en Causerie over het Blnnenaanvarings- reglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Vliegtuig of vliegboot"? 7.30 Causerie „Als Hollandsch gast in Hongarije". 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berlchben (Het avondprogramma zal worden afgewisseld door nieuws van het dammen). 8.1f Utrechtech Stedelijk Orkei Ca ui „Wat ligt ichter 9.15 psal- muziek. 10.00 ANP. 10.05 Causerie over leerbewerking. 10.20 Sonora-kwintet. 10.45 Gymnastiekles, 11.00 Vervolg kwintetooncert. 11.30 Gram* muziek. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 415,5 M. VARA-Uit zending. 10.0010.20 vm. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.15 Gr. muziek. (Om ca. 8.16 Berichten). 9.30 Keu kenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Alrb elders in de Continubedrijven. 11.40 Causerie „Vrouwen van werkloozen'". 12.00 Gram.muziek. 12.15 Berichten. 12.17 Orgel spel. 12.45—1.45 VARA-Orkest. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gram.muziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie: „Hoe maken wij onze kinderen gelukkig"" 7.00 Felicitaties. 7.05 Vocaal ooncert. 7.30 Cursus „Werk en Werkloosheid VI" 8.00 Herhaling SOS-Berichten, 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest en Solist. 8.40 RadSotooneel. Hierna: Huldi gingsplechtigheid. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Zang en Plano. 11.00 Causerie „Met wie(n) zal ik niet trouwen?" 11.3012.00 Gram.muziek. DROITWICH 1500 M. 12.10 Kwintet. 12 5" gel. 1.20 Orkest. 2.00 Declamatie. 3.20 Sport reportage. 3.55 Zang en cembalo. 4.20 Ves per. 5.40 Band. 6.40 Causerie. 6.55 Strijk kwartet. 7.15 Orkest. 8.05 Causerie. 8.35 Symphonleorkest. 10.00 Concert. 10.50 Band KEULEN 456 M. 11.20 Kamerorkest. 12.35 Or kest. 1.30 Concert. 3.20 Orkest. 5.50 Cello en piano. 7.30 Orkest. 9.50 Viool en plano. koor. 10.30 Zang en accordeon. 8 4 M: 1.00 en 1.30 Orkest. 5.50 Pian •k-est 8.20 Voordracht. 9.05 Orkest 10.20 Orkest. BINNENLAND DE AANKOOP VAN GERST Van bevoegde zijde wordt ons, met be trekking tot de een dezer dagen aangekon digde aankoopen van gerst, medegedeeld, dat voorloopig de aangekochte gerst noch voor binnenlandseh gebruik noch voor uit voer beschikbaar zal worden gesteld. Volksgezondheid Voor den Inspecteur v Dr Ir F Bakker Schut, 1 aangewezen de gemeente Haarlem. Onderwijsraad Bü den Onderwijsraad is in vasten dienst «■S0f?K? commies Mr D. W. de Roos. thans tijdelijk adjunct-oommies. audiëntie van den minister v zal. behoudens tegenbericht, i -g om de 14 dagen, te beginn- a-s., plaats hebben. WAAR WERK TE VINDEN IS AANBESTEDING TE GRONINGEN GRONINGEN, 18 Oct. B. en W. van Gro ningen hebben aanbesteed: de demping van het Boterdiep en de verbetering van een ge deelte van den Korreweg en aansluitende :raten. Het aantal inschrijvingen bedroeg 26 Hoogste inschrijver was D. Kerkstra, te Grijipskerke voer 89060. Laagste inschrijver was B. Meyering, Stadskanaal, voor f 61873, De gunning is aangehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5