Qittmt £riitscljr (SEourmtt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken De Japansch-Chineesche oorlog I ?ortThS-ry Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is f 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Cf. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 MAANDAG 17 OCTOBER 1938 19e Jaargang Aöbertentieprirjen: Van 1 tot 5 regels !.17'/> Elke regel meer 0.227» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 S* Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureao wordt berekend0.10 No. 6524 HET KWAAD DER GOKAUTOMATEN Wie wel eens met de eigenaars van Duit- sche badhotels sprak, heeft stellig moeten hooren, dat een badplaats zonder roulette tafel geen toekomst heeft. De Nederland- sche regeering handelt h.i. zeer dom door het hazardspel hier te verbieden. Het goede jaar, dat Zandvoort door het Staperlo-spel maakt, bewijst genoeg. Wie wel eens kennis maakte met de speel bank in Monte Carlo, heeft diep medelijden gevoeld m.et de verslaafden aan het gokspel, die hun laatste cent verdobbelden en be rooid naar huis keerden of mogelijk in wan hoop in het blauwe water den dood zochten. Want hoe het ook gaat, zoo schreef onlangs een gewezen directeur van een speelbank, ten slotte verliest de dobbelaar: „het zijn praatjes, dat behendige spelers de bank kunnen laten springen". Dat badplaatsen geen financieel voordeel zouden trekken van roulette-tafels, zouden wij niet gaarne beweren: het tegendeel staat wel vast En toch prijzen wij de houding van onze Regeering, dat zij deze holen van zonde en ellende weert Maar, zoo schrijft nu het weekblad „Handelsbelangen": de rou lette is een liefdadige instelling, wanneer men ze wat de kansen betreft verge lijkt met het andere hazardspel, dat me3i de aandacht van den minderen man trekt: de gokautomaat in café's en sociëteiten. En het blad vraagt: Heeft men eenig idee hoeveel geld er 'door die dingen het land uitgaat, hoe de Amerikaansche fabrikanten der automa ten het publiek plunderen? Als de regec- ring wiskundigen laat berekenen, hoe de kansen zijn op die gokmachines, zullen de haren haar te berge rijzen. De speler be taalt geen 3 pet, hij ligt 30, 40 en nog meer procent achter. Weet de Regeering, dat eenvoudige lie den, die deze vernuftig-geconstrueerde apparaten niet vermogen te doorgronden, voor hun doen kapitalen, d.w.z. een groot deel van hun weekloon op die manier ver gokken, dat de winkeliers hun geld niet kunnen krijgen en er in gezinnen ontbe ring is, omdat de kostwinner niet van de gokautomaten kan afblijven? De kans is voor den speler op deze dingen zoo slecht, dat hij zijn zuurverdiend geld eenvoudig in het water gooit; iedere wiskundige kan dit voorrekenen en aantoonen. Dit is een scherp oordeel, doch zeker niet te scherp. De dobbelzucht zit er ook bij ons (volk diep in en dit kwaad moet radioaal be streden worden. De roulette verbieden en.de gokautomaat toestaan, is niet consekwent. De regeering mag niet toelaten, dat slimme 'Amerikanen met hun verleidelijke apparaten den kleinen man „brandschatten". Dat geldt in het algemeen. De financieele kant is waarlijk niet onbelangrijk. Als het weekloon in het goktoestel verdwijnt, lijdt het gezin gebrek. Maar de grootste ellende is het godsdienstig en zedelijk bederf, dat uit dit toegeven aan het dobbelspel geboren wordt Daarom zij de Regeering dubbel waak zaam, diligent en actief Het heeft al te lang geduurd. Karl Johann Kautsky f Op precies 84-jarigen leeftijd is te Am sterdam overleden de - bekende socialist ICarl Johann Kautsky, bekend vooral om zijn star volhouden aan het Marxisme en heftig bestrijder van het met Bernstein op komend Revisionisme. Op 16 October 1S54 werd Kautsky te Praag geboren. Van 1S74 tot 1878 studeerde hij te Weenen aan de Universiteit Geschiedenis en Philosophie. Tijdens dezen studententijd werd hij overtuigd socialist. Na zijn studententijd woonde hij te Zürich, waar hij als schrij ver en journalist leefde. In 1883 richtte hij te Stuttgart het tijdschrift: „Die Neue Zeit" op, dat hij eerst van uit Londen redigeerde. Later vertrok hij naar Stuttgart en vandaar naar Berlijn. Verschillende werken verschenen van zijn hand. We noemen: ,.Ivarl Marx ökonomische Lehren gemeinverstandlich dargestellt und erlautert", „Thomas More und seine Utopia" „Die Klassengegenzatee von 1789", Das Erfurter Programm erlautert", „Die Agror- frage", enz. Dit laatste werk was een poging om het Marxisme op den landbouw toe te passen, wat een zeer ondankbare taak was, waar voor hij echter niet terugschrikte. Nog noemen wij „Handelspolitik und So- zial-Demokratie' en „Die Soziale Revolution"* Kort na het uitbreken van den wereld oorlog keerde hij zich tegen de regeering. Bij de gevolgde scheuring onder de socialis ten bleef hii (natuurlijk) bij de onafhanke- lijken. Na de revolutie van 1918 werd K. benoemd tot secretaris van het Departement van Buitenlandsche Zaken en kreeg opdracht om een onderzoek in te stellen naar de voox1- geschiedenis van den oorlog. Resultaat van zijn studie is een zeer belangrijk boek ge weest, dat in het Nederlandsch vertaald is en tot titel heeft: „Hoe de wereldoorlog ont stond." Tegenover den persoon van Jezus Christus stond Kautsky afwijkend van de opvatting van andere socialisten, die Jezus als den Vriend van de proletariërs, als „eersten sociaal-democraat" zelfs beschouwden. Hij noemde in zijn boek: „De oorsprong des Christendoms" Jezus een bestrijder van Mam mon, een rebellische natuur, die een aanval op de regeering beoogt, doch ondergaat. Eenige jaren geleden, bij de opkomst van het Nationaal-Socialisme in '31 verliet Kauts ky de Duitsche hoofdstad, om zich te Wee nen te vestigen. Na de „Anschluss" in Maart van dit jaar vertrok de bejaarde strijder voor het Marxisme naar Nederland, waar hij onder de socialisten zooveel persoonlijke vrienden Het partijbestuur van de S. D. A. P. heeft het initiatief genomen hem naar Amsterdam te laten komen. Japansche radio geeft ooggetuige' verslagen De diensttijd verlengd Dat de Japanners voornemens zijn, weldra met den aanval op Hankau te beginnen, is te Tokio op een al zeer origineele manier bekend gemaakt. Twee radio-omroepers, zoo meldt Domei, zijn reeds aan het front aan gekomen; zij zullen daar eiken Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond, te beginnen 18 October, tien minuten lang een ooggetuige verslag geven van de „omklemmingsactie" tegen Hankau. Bij beschikking van den Japanschen mi nister van oorlog, is de militaire diensttijd van alle officieren en soldaten zoowel in ac tieven dienst als ln de reserve, die thans onder de wapenen zijn, doch dienst doen in Japan, verlengd. De diensttijd van de officieren en soldaten, die op de slagvelden in China strijden, was reeds, zooals bekend, verlengd. Voor hoe lang deze verlenging geldt ls nog niet bekend gemaakt. Dc actie in Zuid-China Qhineesche vliegtuigen hebben boven de Biae-baai gevlogen en Ha Tsjoeng, waar Ja pansche troepensdhepingen plaats vonden, gebombardeerd, alsmeae Japansche vaar tuigen aan de kust De Japansche landingstroepen ontmoeten thans feilen tegenstand, niet ver van Wai Tsjau. Naar vernomen wordt, ligt de 6tad Wai Tsjau. welke de Japanners zijn binnenge rukt volkomen in puin. Nog 6teeds worden Japansche troepen in de Bias-baai ontscheept De bezetting van de geheele kust over een lengte van 30 kilo meter is thans door de Japanners voltooid. De kustblokkade De Japansche vloot voert thans in de Ghi- neesche wateren een bijna ondoordringbare blokkade uit voor oe Zuidelijke kust Ln de omgeving van het gebied, waar de groote aanval thans is ingezet. Op de eerste plaats zijn Ihet de snelle tor pedoboot jagers, die hierbij goede diensten bewijzen. Rond Hongkong hebben de schepen een JAPAN'S ACTIE IN ZUID-CHINA^ f CMKESCUE ItKirmiBTTEBReim te reus vi lEc&ret/itPmrea j&p&usltte vtksiteuuptmteb jap&usche ooblozsheves jjspiuscffe vloot bewegingen kringvormigen patrouilledienst ingericht Deze patrouilleering komt ook de nog steeds doorgaande troepenonrtsohepingen in de Bias baai ten goede. De tactiek der Japansche troepenbewegin gen is, oen spoorweg van Kanton naar Hong kong geheel in te sluiten. Troepen naar het Zuiderfront Meer dan 200.000 man Chineesche troepen is thans via Kanton onderweg naar het Zuid-Chineesche front, om er de soldaten af te lassen, die daar den eersten stoot hebben opgevangen na de Japansche ontschepings manoeuvre in de Bias-baai. Ook de Chinee- zen erkennen dat deze troepen-afdeelingen er niet zonder kleerscheuren zijn afgeko men honderden soldaten hebben onder het moordenae mitrailleurvuur der eerste Ja pansche aanvallen den dood gevonden. Uiteraard heerscht onder de bevolking der millioenenstad groote verwarring. De berich ten, die van het Kwantoeng-front binnenko men, zijn over het algemeen weinig gerust stellend en ook Ihet besluit van de autori teiten. het provinciale bestuur van Kanton naar het Noorden van Kwantoeng over te brengen, heeft er allerminst toe bijgedragen, de burgerbevolking te kalmeeren. Daarbij komt nog. dat velschillende plannen zijn be kend gemaakt om grijsaards, vrouwen en kinderen naar een speciaal voor oit doel ingerichte veiligheidszone over te brengen. Eens te meer een bericht, dat den ernst van de situatie fel belicht. Japanners landen bij Hongkong De Japanners hebben thans ook ten wes ten van Hongkong troepen aan land gezet. De bedoeling daarvan is. den spoorweg van Kanton naar Kauloen (tegenover Hongkong) af te snijden en zich vervolgens te ver< gen met de colonnes, die in de Bias-baai ont scheept werden. Op het oogenblik is de te lefonische verbinding tussdhen Kanton en Hongkong verbroken. Aan het front tusschen de Bias-baai Kanton wordt de Japansche opmarsoh met groote energie voortgezet. Waitsjau is bezet. De troepen zijn bezig over de Ooster-rivier te trokken. De Japansche voorhoede rukt reeds op in de richting van Sjekloeng, een stad, die ten Oosten van Kanton gelegen is. De Chineesche stellingen ten Noordwesten van Waitsjau zijn den geheelen dag gebom bardeerd. Het landingsleger wordt voortdu rend versterkt met troepen, die van For- a, naar de Bias-baai worden overge bracht >y;TSJEKIANGt WENT5JAU /#ZÜÏDV* FOEHIWGFOE SOEUTOEAO 1 F0ET5JAUa FÖEKIEN „Na den storm" Ambtsaanvaarding Prof. Mr Dr J. H. W. Verzijl Bij zijn overgang naar de Universiteit van ..msterdam als gewoon hoogleeraar in het Volkenrecht en het Staats- en Admini- stratierecht der overzeesdie gebiedsdeelen heeft prof. mr. dr. J. H. W. Ver zijl, tot dusver hoogleeraar dn het Volkenrecht en de Diplomatieke Geschiedenis aan de Rijks universiteit te Utrecht, hedenmiddag zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede in de aula der Universiteit, getiteld: ,Na den storm". Na eerbiedige hulde te hebben gebracht aan de nagedachtenis van zijn plotseling overleden voorganger prof. Kleintjes, zeide spr., dat hij na de ernstige crisis over het internationale recht moeilijk kon zwijgen. De ontwikkelingsgeschiedenis der Brifsche Dominions diende hem als uitgangspunt, in zooverre dat hij zich had afgevraagd, of de laatste internationale gebeurtenissen wellicht eenige parallel daarmede vertoonden. De groote evolutie van het Britsche rijk gaf in de feitelijke gebeurtenissen tegelijk een merkwaardige rechtsontwikkeling te zien. Mocht men misschien in de politieke schok ken in de internationale sfeer eveneens een nieuwe rechtsorde in wording zien? Na het vele afstootelijke en het weinigje goeds, dat de feiten ons hebben laten zien, de slotsom volkomen negatief. De historie, die achter ons ligt,' was slechts een serie volkenrechtsschendin gen van groot formaat, een triomf van het onrecht. Evenmin als de vrede van Versailles ons de internationale rechts orde heeft kunnen brengen, kan de „vrede" van München dat. Voor de toekomst bergt hij geen beloften oor een ware rechtsorde. Naar het verleden toe, ligt er slechts in geringe mate een ele ment van gerechtigheid in. Opnieuw hebben de groote mogendhe den het volkenrecht verkracht en met haar vieren een monument van trouwe loosheid voor zich opgericht. Achtereenvolgens roerde spr. drie moei lijkheden aan. Vooreerst de noodzakelijke onderscheiding tusschen volkenrecht en al lerlei min of meer aannemelijke politieke leuzen of leerstellingen van internationale moraal, zooals de leuze van het „zelfbeschik kingsrecht", dat nooit een rechtsbeginsel van het volkenrecht geweest is of zelfs kan wor den. De Stimsonleer, die evenmin volken recht is, ook al was uit anderen hoofde Nederlands erkenning van den geroof- den Ethiopischen keizerstitel een duide lijke volkenrechtsschending, en de Kano- nieke leer omtrent den „rechtvaardigen oorlog", die evenmin geldend volken recht is. Een tweede moeilijkheid is, dat er in het geldende volkenrecht veel schuilt, dat onrechtvaardig gevoeld wordt, maar dat niettemin recht- is, zoolang er niet langs gelmatigen weg verandering in gebracht wordt. Nooit zal de rechtsorde het oordeel over wat rechtvaardig is, kunnen overlaten aan het souveredne oordeel van den staat, die met eischen komt, nog minder diens ge bruik van wederrechtelijk geweld mogen tolereeren. Een derde moeilijkheid bestaat hierin, dat menigmaal nauwelijks te zeggen is, of een volkenrechtsnorm nog geldt. Wat Js er over gebleven van het zeeoorlogsrecht na den wereldoorlog? Wat houdt het neutraliteits- recht thans nog in? Geldt art. 16 van het bondspact nog? Spr. meent van wel, zij het ook in een toestand van verdooving. Het volkenrecht vertoont een sterke ge spletenheid: regels, die normaal functione^- ren, naast regels, die doorloopend geschon den worden. Handhaving van de regels door het internationaal gerechtshof naast ver loochening er van door de practijk. Gelukkig is althans de internationale rechtspraak nog in werking. Gelukkig ook wordt tegen het onrecht nog geprotesteerd. Anders zou men aan gelding van het volkenrecht gaan twij felen. Is de toekomst dan geheel duister? Spr. blijft overtuigd: op den langeren duur niet. De menschheid kan in zulk een chaos van onrecht op onrecht niet berusten. De drie opkomende, zij het ook weer snel verduis terde, nieuwe waarden voor de internatio nale rechtsorde: een internationaal be stuursorgaan, internationale justitie en de eerste aanvangen van een internationale af weer van onrecht kunnen niet meer geheel /X V I lentoon/teHioq Adam 180 J l_ H B OE BEfR. Aol77D AM/TERDAM. DE MILLIOENENZWENDEL TE AMSTERDAM De verhouding tot de verzekeringsmaatschappij Belangen der verzekerden veilig AMSTERDAM, 17 October. Betreffen de de verhouding tusschen de Com manditaire Bankvereeniging Wiege- rinck, Muschter en Co., waar Zaterdag een groot tekort ontdekt werd, en de Verzekeringmaatschappij de Nationale Lloyd, die gevestigd is Keizersgracht 267, en die, zooals wij reeds schreven, door de manipulaties van de Bank ernstig is gedupeerd, vernemen wij nog het volgende: Ongeveer vier jaar geleden kocht de Com manditaire Bankvereeniging de aandeelen op van de Nationale Lloyd, zoogenaamd voor groepen menschen, die zich voor deze Verzekeringmaatschappij interesseerden, in werkelijkheid echter voor de Bank zelf, die daardoor vrijwel de geheele financieele zeggingskracht aan zich trok en de be schikking kreeg over de effectenportefeuil le van de Verzekeringmaatschappij, die een waarde had van 450.000,bovendien vertrouwden de beide bedrijfsleiders van de Verzekeringmaatschappij, de heeren Bijlsma en Borrius, de Bank hun privé- bezit toe. De Bank kreeg hierdoor dus in totaal de beschikking over een half mil- lioen. Aanvankelijk ging alles uitstekend. De commissarissen van de Bank en een zeer goed bekend staande Amsterdamsche ac countant oefenden bij de Bank geregelde controle uit en op papier werd alles uitste kend in orde bevonden. De effecten an dit is een groote fout werden echter bij die controle nooit vertoond. Volgens de boeken berustte het effectenbezit bij de Kasvereeniging. Verzekerden veilig gesteld Betrekkelijk korten tijd geleden kregen de beheerders van de Nationale Lloyd de overtuiging, doch niet de bewijzen, dat de zaken bij de Commanditaire Bankvereeni ging Wiegerinck, Muschter en Co. niet in orde waren. Zij stelden aan de directie van hun Verzekeriögmaatschappij, die uit geoefend werd door de heeren Wiegerinck en Blonk de laatste is procuratiehouder bij de Commanditaire Bankvereeniging den eisch, dat het effectenbezit van de Verzekeringmaatschappij moest worden getoond en bij een andere groote Bank moest worden gedeponeerd. Gebeurde dit niet, dan zouden de beheerders van de Nationale Lloyd, die zich verantwoordelijk achtten voor de belangen van de verzeker den, de verzekeringsposten bij een andere maatschappij onder brengen. De directie van de Commanditaire Bankvereeniging, die dus tevens de directie voerde van de verzekeringsmaatschappij, ging op den eisch van haar beheerders niet in. Toen hebben de heeren Bijlsma en Borrius alle verzekeringsposten, behalve die van de transportverzekeringen, ondergebracht bij een groote Deensche Verzekeringmaat- Dr P. R. Switters f Op 50-jarigen leeftijd is te Rotterdam- Delfshaven zeer plotseling overleden Dr P. R. Switters sedert 1921 medicus daar ter stede. Dr Switters, die 30 Juni 1888 te Gro ningen geboren was, heeft aan de Rijksuni versiteit te Groningen gestudeerd. Hij was tot het vorige jaar voorzitter van het Me disch Gezelschap te Rotterdam en stelde inzonderheid belang in de kindergenees kunde, in verband waarmee hij een consul tatiebureau voor zuigelingen aan het Sam. Mullerplein leidde. Ook was hij gemeente- Dr Switters was voorts bestuurslid van de Vereen, voor L. O. op Geref. Grondslag te Rotterdam-Delfshaven en bestuurslid van het Rusthuis dor Geref. Kerk. De begrafenis is bepaald op Woensdag 11 uur op Crooswijk. Offïcieele Berichten Leger en Vloot De officier van administratie le kl. C. J. Gröaeels. dienende bU de centrale magraaönen van militaire kleeding- enz. te. Amsterdam, le ter beschikking gesteld. De medaille van het Roode Kruis ls ver leend aan den heer P. J. v. Munnkrede, luik een. der inf., lid van het Hoog Militair Ge rechtshof. De volgende plaatsingen zijn gelest: de lult ter zee le kl. A. S. Lunbeck a.b. Hr Ms „Vaa Speük": de kapitein ter zee K. v. Aller, eer vol ontheven van het bevel over het vlleg- p ..De ICooy" en ter beschikking gesteld; ^Jfcier van den marinestoomvaartdienst 2' kl. R. de BruIJn, bU den onderzeedlenpt t< Willemsoord: de officier van den marine stoomvaartdienst 2e kl. P. J. Drijver, bU den onderzeedienst te Willemsoord. schappij. De belangen van de verzekerden zijn dus veilig gesteld. De vraag is nu of de Verzekeringmaat schappij door zal kunnen werken, wat waarschijnlijk wel het geval zal zijn. Te verwachten is,dat de officiee van justitie ambtshalve het faillissement van de Com manditaire Bankvereeniging zal aanvra gen. Nadat de rechtbank het faillissement zal hebben uitgesproken, zal de Nationale Lloyd een regeling met den te benoemen curator moet entreffen, daar thans de be heerders van de Lloyd bijvoorbeeld geen geld op kunnen nemen, daar geldzaken geregeld werden door de heeren Wiege rinck en Blonk, die cheques en dergelijke stukken moesten teekenen. Van de beide gearresteerde directeuren van de Commanditaire Bankvereeniging was bekend, dat de heer Muschter gaarne speculeerde. Hem was nog kort geleden in een vergadering van de commissarissen van de Bank verboden nog posities bij de beurs te nemen. In weerwil van dit verbod heeft hij Maandag j.l. weer een positie bij de beurs genomen. Deze kon nog tijdig worden geannuleerd en de Bank trok zich hierop van de beurs terug. VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit TWEE bladen De Ned. Herv. Scholenbond op Geref. grondslag heeft te Utrecht de jaarverga dering gehouden. Te Nijmegen heeft een felle brand ge* woed in een winkel van sanitaire artikelen. Overleden is de bekende socialistische publicist Karl Kautsky. Nadere bizonderheden over de in Am* sterdam ontdekte zwendelpractijken. Van wildernis tot vruchtbaar land. Een bezoek aan de werkverschaffing in Over* ijsel en Drente. Bij een verkeersongeval nabij Borne is een persoon gedood en een ander zwaar De opening van het Instituut voor Reli gieuze en Kerkelijke Kunst. De Japanners hebben thans ook ten Westen van Hongkong nieuwe troepen aan land gebracht. De communistische partij in Tsjecho- slowakije is ontbonden, vermoedelijk zul len ook de sociaal-democraten worden „gelijkgeschakeld". De terugtocht der Italiaansche vrijwil* ligers uit Spanje. Felle rede van Churchill tegen de die* tatuurlanden. 13.000 ton haring aan Rusland verkocht 's-GRAVENHAGE, 17 October. De reedersvereeniging voor de Nederland- sche haringvisscherij heeft heden van de vangst 1938 aan Rusland verkocht 13.000 Schotsche tonnen haring. Felle brand te Nijmegen Verscheidene brandhaarden ontdekt NIJMEGEN, 17 October. Gisternacht heeft een felle, uitslaande brand gewoed in een winkel van sanitaire artikelen aan de Stikke Hezelstraat te Nijmegen. Kort na het uitbreken van den brand ver scheen de brandweer ter plaatse. Zij tastte het vuur aan weerszijden van het perceel aan. Aanvankelijk viel aan blussc'nen niet te denken. Op een gegeven oogenblik sprong de winkelruit, waarna de vlammen fel naar buiten sloegen. Hierdoor werd de mogelijk heid grooter, dat de naastgelegen perceelen door het vuur zouden worden aangetast. De brandweer bestreed het vuur met verschei dene stralen. Eerst :_a twee uur was men den brand meester. De winkel werd totaal verwoest, niettemin is de schade betrekke lijk gering, daar het Irer een oud perceel gold en de inboedel n;et jan groote waarde was. De schade wo;dt door verzekering ge dekt. Bij het onderzoek, dat door de politie naar de oorzaak van den brand werd ingesteld, werden verscheidene brandh aarten ontdekt. Tragisch verkeersongeluk bij Borne Een doode, een zwaar gewonde BORNE, 17 October. Gistebavond te onge veer half twaalf is op den Deldenscheweg, lusschen Borne en Delden een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Hier reed de 26-j'arige wielrijder B. Arend- sen, die uit Deldem naar Borne terugkeerde. Door nog niet opgehelderde oorzaak werd hij door een auto aangereden. De auto bot ste na de aanrijding met een hevigen slag tegen een boom. De inzittende, de heer Ten Cate uit Almelo, werd zwaar gewond uit de totaal vernielde auto gehaald en is in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd. De heer Ten Cate kon nog zeggen, dat hij iemand had overreden en toen men den weg afzocht, vond men Arend- sen met een zware wonde aan den slaap dood langs den weg liggen. De heer Ten Cate kon omtrent het noodlottige ongeval nog geen nadere bijzonderheden mededeelen. rtla/a 11 PijpTabak Taeonis Le«irwardati

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1