PHILIPS SPECIAALZAAK Fa, de Wed. J, P, VAN BERGE HENEGOUWEN EN ZONEN TE HUUR: Maison „Nelty" ZATERDAG 15 OCTOBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 7 belt terecht komt, doch gisteren gebeurde zulks in massa. Duizenden tweede soort, doch die, vooral dit seizoen, voor de con sumptie uitstekend geschikt is, gingen naar de bek, omreden deze den minimum-prijs van 1.50, zegge één gulden vijftig cent per 100 niet kunnen opbrengen. En het groote kwantum eerste soort gaat voor 3,tot 3.50 per 100. Begrijpelijk, dat er steeds meer stommen opgaan om een steunactie uet gaan voeren. PERSONALIA Naar we vernemen is Burgemeester Wol- dringh van der Hoop benoemd tot voorzitter van den Zuidhollanijschen Brandweerbond en wel in de vacature van den heer Koe man, die sedert de oprichting van genoem den Bond voorzitter is geweest. De heer Keeman was een van de oprichters van den Bond. In de laatst gehouden vergadering van den Bond werd voorgesteld Burgemeester Woldringh v. d. Hoop te benoemen tot voor zitter, welk voorstel door da benoeming werd aangenomen. LEIMUIDEN Raadsvergadering De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle le den. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. Secretaris de heer J- W. de Ren. De voorzitter opent de vergadering met het gebruikelijke gebed. De notulen van die vorige vergadering worden voorgelezen en door de vergadering onveranderd vastge steld. Alvorens tot de behandeling van de agen da over te gaan feliciteert de voorzitter den heer W. Koot met zijn 25-jarig huwelijks feest, dat hij eenige weken geleden mocht vieren. Hij hoopt, mede namens den Raad, dat de heer Koot en zijn echtgenoote nog een gelukkigen tijd te. midden hunner kin deren mogen doorbrengen. Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van Ged.Staten d.d. 20/22 Sept. j-1., waarbij het besluit van den Raad tot aan leg van een centrale verwarmingsinstallatie in het woonhuis van den burgemeester goedgekeurd teruggezonden wordt. Schrij ven d.d. 17 Sept. j.l. van het Centr. Bureau voor Verificatie enz- der Ver. van Nederl. Gemeenten, waarin wordt medegedeeld, dat sedert 192-4 de administratie van den ont vanger zoodanigen omvang hieeft aangeno men, dat de vergoeding voor de controle ad 75.— moet worden gebracht op 100.— B. en W. weten zelf, dat de administratie sedert 1924 bijna verdubbeld is en vinden de verhooging der vergoeding niets overdreven. Zij stellen voor op een vergoeding van 100 op de begrooting 1939 uit tie trekken. De vergoeding voor de controle en het opstellen van de jaarstukken van de bouwvereeniging „Gemeentebelang" dient van 50.- op 70.- gebracht te worden. Tot nu toe betaalde de Bouwvereeniging de volle 50.B- en W. vinden het niet meer dan billijk, dat nu de vergoeding verhoogd moet worden de ge meente 30.— en de Bouwvereen. 40— be taald. De gemeente heeft bij een goede finan- cieele controle groot belang. De Raad kan zich met dit voorstel geheel vereenigen. Schrijven van het bestuur van dtet School met den Bijbel d.d. 14 Sept. j.l., waarin wordt medegedeeld, dat' het accoord gaat met de afrekening der vergoeding ex art. 101 der L.O.-Wet 1920 over 1936. Schrijven van het R.K. Schoolbestuur d.d. 20 Sept. J.l., waarin er nog eens den nadruk op wordt gelegd, dat een vergoeding per leerling ex art.. 101 der L.O. Wet ad 8,— pier leerling veel en veel te laag is. De voorzitter deelt' mede, dat B. en W. deze meening ook toegedaan zijn. Ged. Sta ten hebben er echter steeds op aangedron gen, dat de vergoeding tot 8,per leerling teruggebracht werd. Zoolang de gemeente een extra bijdrage in die. werkloosheidsuit gaven had, was verhooging van dit bedrag uitgesloten. B. en W. stellen den Raad thans voor om voor 1939 het bedrag te bepalen op 'f 9.per leerling. Op de begrooting '39 die in een volgende raadsvergadering zal wor den behandeld, zal dan met een en ander nog rekening gehouden worden. Deze verhooging: met 1.— per leerling wordt voor de gemeente een uitgave van 300.— Vaststelling gemeenterekening De commissie belast' met het onderzoek heeft de gemeente-rekening" onderzocht. Zij heeft giemeend geen bijzondere opmerkingen te moeten maken. De commissie stelt voor de rekening vast te stellen als volgt: Ge wone dienst: Inkomsten f 74648.31, uitgaven t 71216.47, Baiig slot f 3431.74. Kapitaal- dienst; Inkomsten f 114056.13, uitgaven t 111659.72, Nadeelig slot f 2396.41. De Raad besluit met algemeene stemmen de rekening dienst 1937 vast te stellen con form het voorstel der commissie. Aanvrage crediet Luchtbescherming De Voorzitter deelt mede, dat bij schrij ven d cL 8 Sept. j.l. het Luchtbeschermlngs- plan der giemeente door den Inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen is goedgekeurd. De critieke dagen van omstreeks 28 Sept. j.l. hebben 't besef gebracht, dat met spoed aan de orga nisatie van den Luchtbeschermingsdienst moet worden begonnen. Verschillende bie.- noodigdheden zullen moeten worden aan geschaft, als gasmaskers en diergelijken. Het ligt in de bedoeling om eerst de allernoo- digste behoeften aan te schaffen. B. en W. vragen aan den Raad voor 1938 nog een crediet van f 400. Alle leden van den Raad voelen de noodzakelijkheid voor een goede organisatie van den dienst en de Raad besluit met algemeene stemmen hie.t gevraagde crediet toe te staan. De Voorzitter deelt mede, dat de aan schaffing zal geschieden na advies der Ned- Vereen, voor Luchtbescherming. Reclames Straatbelasting Op voorstel van B. en W- wordt een viertal reclames tegen de straatbelasting 1938 afgewezen n.l. de wed. P. van Graas, A. van Tol, wed. J. Visser-Visser en N- Roo- denburg. De Raad besluit op diei reclame van de wed. Visser-Visser, voor zooveel be treft de boerderij die het verst van den openbaren wieg is gelegen gunstig te be schikken, door dezen aanslag te vernietigen. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een bijdrage aan de Chr. H.B.S- te Alfen aan den Rijn over 1937 in het exploi tatietekort dier H.B.S. Tot nu loe is steeds afwijzend beschikt op adressen dier H.B.S. ®n zÖn de nioening toegedaan, dat billijkheidshalve deze bijdrage moet worden toegestaan- De Raad besluit met algemeene stemmen aan hei' bestuur der Cbr. H.B.S., bver 1937 een bijdrage van f 44,64 voor de 'eorlingun S. J. K. Ham en J. Ham te ver leenen. De heer Rietdijk is met dit besluit van don Raad zeer ingenomen. Reeds verschei dene jaren heeft liij op billijkheidsgronden een bijdrage verdedigd, echter steeds zonder succes- Voorstel van B. en W. tot vaststelling eenier verordening krachtens an1. 6 der Win kelsluitingswet 1930 no. 460 voor kappers- raken. De diverse kappers hebben ge vraagd om vaststelling eener verordening waarin is bepaald, dat de kapperszaken op de Donderdagmiddagen gesloten moeten zijn. B. en W. hebben om hiertoe te geraken een verordening ontworpen. De Raad be sluit na eenige toelichting deze verordening aan te nemien mei' algemeene stemmen. Behandeld wordt dan nog een reclame inzake hondenbelasting 1938 van J. den Haan- De Raad besluit op voorstel van B. en W. zijn hond aan te slaan in <te, 2e klasse Op voorstel van B. en W. wordt dan nog vastgesteld een nieuwe Rekening-Courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Ge meenten. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad de brandweerverordening der gemeente nog aan te, vullen met de bepaling: „Inzake den luchtbeschermingsdienst heeft de brand weer zich te gedragen, naar hetgeen in het luchtbeschermingsplan voor de gemeente door dien Burgemeester is vastgesteld onder goedkeu ring van den Inspecteur voor de Luchtbescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen, is bepaald"- Naclat nog eenige besluiten tot wijziging dl?r begrooting dienst 1938 worden vastge steld, sluit de Voorzitter de vergadering. LEIDSCHENDAM VEILING „HET BES SE PAARD" Aanvoer en prezen: Kipeleren 5—5.85, Hen eleren <.50—4.75, per 100 stuks. VRIJE VEILING Aanvoer en prüzen: 7918 Kipeieren 3.20 5.65 per 100 stuks. Kippen 0.351.05, Duiven 718 ct., Konijnen 0.251,05 per stuk. LÏSSB L. S. C. Naar wij vernemen zullen Maandag 17 October, 8 uur de competities aanvangen voor het le tiental. Ontvangen wordt a.s. Maandag de Leidsche arbeiders schaakclub. NOORDWIJK Patrimonium Donderdagavond vergaderde Patrimonium in het vereenigingsgebouw aan de Hoofd straat. Na afwikkeling van verschillende huishoudelijke zaken leidde de heer C. v. d. Wiel het onderwerp: „Christelijke arbeids- waardeering" in- De vraag der arbeidswaardeering staat, zegt spr., nog steeds in het centrum der be langstelling. Met haar verbonden is het ge voel van arbeidsvreugde en arbeidsverdriet. Men kan dit alles in zuiver materialistischen zin verstaan. Doch dan is er iets fout. Want met het materieele is steeds het geestelijke verbonden. Wel is de ééne mensch meer geestelijk ingesteld dan de andere, en dat is dan ook weer van invloed op zijn arbeids waardeering, op de mogelijkheid den arbeid te verstaan als een doelbewuste aanwen ding van geestelijke en lichamelijke kracht ter vervolmaking van Gods schepping. De oude wereld verachtte den arbeid. Hij was goed voor slaven. De toonaangevers streefden naar harmonische ontwikkeling van hiun geest, met den nadruk op het individualistische- Het christendom was, dank zij de gege vens der Heilige Schrift, tot betere beoor deeling in staat. Doch het viel dn oude kerk moeilijk zich van den ban van het heiden dom te ontslaan. Wel werd de arbeid als middel tot zelfkastijding gewaardeerd, maar als heilig Soheppingsgebod kwam hij niet tot zijn recht. Zelfs Lutjher kwam niet op het juiste standpunt. Dit was overgelaten aan Calvijn. Hij zag de groote genade, die er in den arbeid ligt. De vloek van het paradijs is tevens een zegen. En op verschillende plaatsen leert ons de Schrift God kennen als Degene, die de mepschen onderricht bij hun werk. Zoo behoort cle arbeid tot den adel der men- schelijke natuur. En tot belooning wordt den mensch gegeven, dat hij van den arbeid zijns handen ete. Lediggang daarentegen veroordeelt de Bijbel. Hoe staat het met ónze arbeidswaardee ring. De indringing van het moderne oul: tuurleven in onze gedachtenwercld, doet meer waardee'ring hechten aan het loon. dan aan den arbeid- Al mag het eerste niet worden onderschat, het is eenzijdig déérom alleen den arbei te willen. De moderne tech niek, met haar arbeidsverdeeling werkt deze opvatting zeer in de hand. Maar in vele gevallen komt men tot minachting van hetgeen men zelf verricht en anderen ver richten, zonder dat zij de schuldige is. Men moet leeren om, luisterend naar het Woord van God. den arbeid op zijn juiste waarde te schatten. En dan trachten deze betere waar- deermgs-methode ingang te doen vinden in onze omgeving, opdat wij ook op deze wijze ren Van het Koninkl"ijk Gods bevorde- WERKLOOSHEID Het, werkloozencijfer voor mannen is deze week gestegen van 304 tot 327. Deze stijging wordt voornamelijk veroorzaakt doordat ve le arbeiders vanwege het slechte weer, hun werk moesten beeindigen. Er staan 30 vrou- wen^ingeschreven, zoodat het totaal cijfer GESLAAGD De heer H. van Venetiën, alhier, slaagde te Rotterdam voor het politiediploma met aanteekeningen. BENOEMING De heer P. L- Hofman, rijksontvanger, al hier, is benoemd tot lid der examencommis sie voor schrijvers 1ste klasse der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. OEGSTGEEST Herdenking De Unie „Een school met den Bijbel" Gisteravond werd in de Pauluskerk al hier een Unie-herdenking gehouden ter ge legenheid van het zestigjarig bestaan van de Unie: „Een School met den Bijbel". Voorganger was Dr. G. van Iterzon van s-Gravenhage. Ds. Jansen Schoonhoven spreekt een in leidend woord, waarbij hij zich met een woord van welkom richt tot de weinig aan wezigen en inzonderheid tot den spreker van dezen avond Dr G. van Iterzon. Tevens beveelt hij de te houden Unie-collecte in de mildheid van de vrienden van het Chr. On derwijs aan en geeft het woord aan den spreker. Spr. begint zijn betoog met de noodzake lijkheid aan te toonen van de TJnie-collecte. Toch zijn we hier niet samengekomen om de financieele zijde van de schoolzaak te bezien, maar spr. wil hedenavond de vragen beantwoorden: „Waarom is Christelijk On derwijs nog noodig? Heeft een Christelijke wereldbeschouwing nog reden van be staan?" Om deze vragen te beantwoorden wil sgr. met enkele woorden een viertal wereldbe schouwingen typeeren, nl. het Deïsme, het Pantheïsme, het Roomscli-Katholicisme en het Protestantisme. Deze vier beschouwin gen kunnen we kort weergeven door: 1. God buiten ons; 2. God in ons; 3. God naast ons; 4. God met ons. Het Deïsme wordt getypeerd door de Baaipriesters, die roepen: „O, Baal, ant woord ons", maar die nooit antwoord ont vangen. In deze levensbeschouwing is geen plaats voor het Christelijk onderwijs. Im mers indien God buiten ons is, dan heb ben we in ons onderwijs ook niet met Hem te rekenen. Het Pantheïsme culmineert in de uit spraak van een der Nieuwe Gids-dichters: „De Godheid troont diep in mijn trotsch ge moed". Dan is geen zonde mogelijk, geen verzoening door Christus noodig en dies ook geen Christelijk onderwijs- dat de kin deren beschouwt als in zonden ontvangen en geboren. Hoewel we in den schoolstrijd vaak naast, de Roomsch-Katholieken hebben gestaan, kan hun levensbeschouwing en mitsdien ook un onderwijgedachte niet ds onze zijn. Hun beschouwing van 's menschen val komt in wezen neer op bet feit, dat de mensch ook na dien val als een volmaakt mensch voor God kan staan in het natuur lijke leven. Het streven van Rome is, dit natuurlijke leven binnen den kring van de Kerk te trekken. Ook in de sfeer van die Kerk moet het kind getrokken worden, liet kind, dat goede werken kan doen, maar de bovennatuurlijke genade Gods, die binnen het bereik der Kerk ligt telkens weer noo dig heeft. De Protestantsche levensbeschouwing be lijdt, dat we in onzen zondeval all e s kwijt zijn en alleen door Christus alles weer kunnen verwerven. Daarom hebben we niet alleen onderwijs noodig voor onze kin deren, maar ook opvoeding. We willen scholen waar Jezus Christus als de Midde laar in het middelpunt staat. Om den kin deren deze heerlijke gedachte bij te brengen is juist de ontvankelijke kinderleeftijd zoo bijzonder gescflikt. Spr. geeft enkele treffen de voorbeelden van den geweldigen invloed, die dit onderwijs heeft ook in de gezinnen. „God met ons!" Maar dan ook God in onze scholen. We hebben tot taak deze banier hoog te houden. We hebben tot taak deze gewichtige zaak telkens biddend aan God op te dragen. Met een krachtige opwekking tot waken en bidden besluit spr. zijn bezielende rede. OUDE WETERING eersten keer open om onderwijs te geven, gebaseerd op Gods Woord. „Voor Christus en de Jeugd", was haar devies. Onder den zegen Gods heeft zij dit devies 75 jaar mogen uitdragen. Om dit te Uerden- ken zal in November D.V. een feestelijke vergadering worden gehouden. Een commissie om een en ander te regelen- werd reeds door het bestuur aangezocht en nam dit bereidwillig op zidh. Op die verga dering zal een huldeblijk aangeboden worden namens oud-leerlingen. Circulaires zijn aan de oud-leerlingen verzonden. Ds. G. P. v. Iterson, van Den Haag, (oud leerling der school), zal een feestrede uit spreken. RIJNSBURG BLOEMENVEILING „FLORA" Chrysanten: Brown 1323, Cream 915, October 138, Normandië 916, Rose Queen 7-21, Gold 9—15, Phoenix 510, Harvest 8 —12, Nartimos 910, Hagenaar S12, Dou glas 9—15. Rayonanten 7.107.20, Emma 12, Pulling 98, Ghoco 6.10, Mont Blanc 4-605. Rozen. Hadley 26—32, Briarcl. 26—43, San- dia 28—34, Butterfly 52—56, Physalis 16—25, Zinnia 40—60, Asters 2643, Lelies 66.20, Tritoma 40—45, Judorp 24—32, Eik 8—9—6, Anjers 4540, Freesia 812, Gladiolen Bet- vy 35—60, War 55-1.75. SASSENHEIM BALLONWEDSTRIJD De ballonwedstrijd, gehouden door de schooljeugd, ler gelegenheid van het Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin is thans geëindigd. 584 Ballonen zijn opgelaten, waarvan 6S kaartjes weder naar Sasscnheim rijn terug gezonden. De eerste prijs werd toegekend aan no. 280 welke gevonden werd op 3 K.M. van de Belgische grens. 2e Prijs, no. 11 gevonden bij Breda; 3e pr. no- 476 gevonden bij Zevenbergsche Hoek; 4e prijs, no. 61, gevonden bij Woerdensche Brug. COLLECTE DIERENBESCHERMING De gehouden collecte ten bate van de Ned. Vereeniging van Dierenbescherming heeft opgebracht f 39.S5. SCHAAKCLUB De Sassenheimsdhe Schaakclub is deze week haar nieuwe wintercampagne begon nen. In zijn openingswoord deelde de voor zitter mede dau de club heden haar 3e lus trum viert. VOORSCHOTEN GUNNING Het bouwen van een archief en safe-ruim te met wachtkamer, ten behoeve van de Coöperatieve boerenleenbank alhier, is ge gund aan C. Osnabrugge, wonende alhier. LEERAARSBENOEMING Onze plaatsgenoot, de heer N. de Boer is tot leeraar in de bouwvakken aan de am- bachvsavond-teekenschool, te Noordwijk be noemd. GOED AFGELOOPEN Gisterenochtend heeft op de Voorstraat 'n ongeluk plaats gehad, dat wonderlijk goed is afgeloopen. Daar reed, namelijk ter hoog te van het Postkantoor, in de riohting Gebr- Treubstraau een zwaar beladen vrachtauto, over een ijzeren putdeksel, die aldaar op verscheidene plaatsen in de bestrating zijn aangebracht. Op onverklaarbare wijze is dit deksel van zijn plaats weggeschoten en kwam pl.m. 12 M. verder eerst Tegen de pui, daarna een deurstijl vernielend en uitein delijk in de vestibule van hev postkantoor terecht. Gelukkig liep of stond er op dat moment iemand daar ter hoogte en bleef het alleen maar bij materieele schade. POGING TOT INBRAAK Bij de politie is aangifte gedaan dat in den nacht van 12 op 13 October j.l. een po ging tot. inbraak is gepleegd bij mevr. S. en mevr. W., wonendei Leidscheweg 175 en 177- Men heeft getracht de achterdeur van de wóning te forceeren, hetgeen niet gelukt is. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Vermoedelijk zijn hier wel beroeipsloii bezig geweesv, aangezien men voetspoor noch vin gerafdrukken. heeft kunnen vinden. Ingezonden Stukken de Redactie» „Tehuis voor Kinderverzorging", waar kinderen, die verpleegd worden, om ze voor de gevolgen van onvoldoende of geheele on verzorgdheid te behoeden, welk Tehuis reeds lang overvol ligt, terwijl er steeds geworsteld wordt om 't werk finantieel drij vend te houden, doet nog eens een beroep op hen, die iets extra's kunnen geven, dit spoedig te zenden. We zijn heel dankbaar aan de vrienden, die ons iedere, maand mot een klein bedrag steunen; was div niet het geval, dan was ons urgent werk reeds lang opgehouden. Komt u zelf maar overtuigen, vrienden, hoezeer uw hulp noodig is en het werk waard is om geholpen te worden. We doen voor arme menschen een beroep op hen, die een kinderwagen of wat meubeltjes en beddogoed over hebben staan, 't Is voor deze menschen dringend noodig en wij kunnen hen niet helpen. Bel s-v.p. No. 1743 op en we komen een en ander gaarne, halen. Gironummer 150753. J. VERKERK Burgerlijke Standen ALPHEN a. d. RIJN. Bevallen: J A van Kes- seivan Zundort z; J MegchelseVerkade z; II G HogenoboomJan.' VOORSCHOTEN. Bevallen: D Verhaar—v Nieuwkoop d; C A A Devllee—v Drunen d; M KutterlnkWit z; G C Verrips—Koolstra d Ondertrouwd: P P v Leeuwen 27 j M A Wit- teman 32 j- J Zwaan 31 j en H Builcema 33 j. wd: C D de Rooü 27 j WOUBRUGGE. Getrouwd: G Verkade 1 Ier Salm, eohgei HILLEGOM. Bevallen: M A Telkamp—Veld an Zanten z: E .M Veldh.van Zanten—Kraay II Th Weijers—Bakker z; A J Kardol—v d üe.ek d: Q W de Grootvan Maris d; M War- nerdamLippens z; L v d Lindenvan Berkel J Nieuwenhulzen—Kroon z Ondertrouwd: L J Brouwer en C H van Steln Tansen; A O Heemkerk en A C Berbeo Getrouwd: G Lams Leeuwen en A de R< Overleden: A H Kasteel, eohtgen. Vries, 48 jr. J M van Maris; J i Sch 102 verspeelt zijn stuurhut Ook de f 4000 haring als verloren beschouwd Voorloopig nog geen bergingspogingen 's-GRAVENHAGE, 14 Oct. Het wrak van den voor den Scheveningschen ha venmond verganen logger Sch. 102 heeft het de laatste dagen weer zwaar te verantwoorden gehad, zóó zwaar, dat de stuurhut totaal kapot geslagen is en op enkele resten na geheel is verdwenen. Ook de 38 last haring, die zich aan boord bevindt ,en waarvan de waarde minstens 4000 bedroeg, moet als ver loren worden beschouwd. Het is immers niet denkbaar, dat na de groote werking, die de ruwe zeeën in het schip hebben veroorzaakt, de vaten haring nog volmaakt intact zouden zijn gebleven. En dat is beslist noodzakelijk, daar zelfs kleine werkingen van de duigen het zeewa ter doen binnendringen. Dit nu kan déze haring niet verdragen. Ze bederft onher roepelijk. Wat de bergingspogingen betreft, heden ochtend heeft personeel van de N.V. W. A. van der Taks Bergingsbedrijf te Rotterdam de situatie van het schip opgenomen vanaf de Noorderpier. Men liet het bergingsvaar tuig „Meermin" echter rustig in de Oude Binnenhaven liggen, daar de zee nog veel te woelig is. Alleen a's de wind gedurende een paar weken Oostelijk werd en dus lage waterstand zou optreden, zou redelijke kans hebben. Althans, het schip al niet te ver in het zand is weg gezakt. Want op dit punt bestaat er weinig reden tot optimisme. Daar komt nog bij. dat de achtersteven, die naar het Westen is gekeerd en hierdoor voortdurend het meest van de beukende zeeën te lijden heeft, hoe langer hoe verder uit elkaar gaat. Zooals altijd na een stormperiode, voeren de loggers die thans binnenkomen, veel ha ring aan, in tegenstelling met een paar dagen terug, toen de „vangsten bijna allen beneden die van verleden jaar bleven. Van ochtend liep de Sch. 134 van de reederij H. Frank Vrolijk binnen met niet minder dan 47 last. De haring schijnt zich weer geheel geconcentreerd te hebben op de z.g.n. visch- gronden. Vandaar dat de visschers een storm om dezen tijd van het jaar als een „op- wekkertje" betitelen. UNIVERSITEIT VAN LEIDEN Geslaagd: Doet. ex. Rechten: de heer D. Knol, Lelden. Economisch cand. ex. Indologie: de heer P. Wesseling, Den Haag. Doet. ex. Geneeskunde: mej. M. H. BordewUk Den Haag en de heeren F M van Gent, Schie dam. H de Groot, Oegstgeest en P v d Meer, Lelden. Cand. ex. Rechten: mej. B. van Krimpen, Leiden en de heeren D. 't Hart. Rotterdam en M A von Oven, Den Haag. Artsexamen le gedeelte: de heeren W. DUIc, Den Haag en J G Wester, Den Haag. Bevorderd- tot arts: mej. K. van Zwanenberg, Den Haag en de heeren T. G. Lauw. Lelden en K Vaandrager, Lelden. LAATSTE NIEUWS Algemeen weeroverzicht De kern van den hoogen luchtdruk ligt thans over zuid-Duitschland. De depressie over zuid-Scandinavië trok snel oostwaarts af, die bezuiden IJsland bleef vrijwel sta- tionnair. In het Oostzeegebied waait nog een krachtige tot stormachtige noordweste lijke wind, met buiig weer. Overigens zijn de luchtdrukverschillen en dientengevolge de wind overal afgenomen. In midden- en noordscandinavië en zuid-Frankrijk is het practisch windstil, overigens is de wind zwak tot matig uit het zuidwesten. Uitge zonderd in het reeds genoemde Oostzee gebied is het weer overal opgeklaard, met gedeeltelijk bewolkten hemel. In zuid- Frankrijk wordt het warmer, overigens daalde de temperatuur in vrijwel het ge heele waarnemingsgebied. Zij is meest ech ter nog iets boven normaal, alleen in Frank rijk is zij er onder. Ook voor morgen wordt nog droog weer verwacht, met gedeeltelijk bewolkten hemel. Overdag zal de temperatuur vermoedelijk iets stijgen, de wind zal r^ar zuidelijke richtingen krimpen en met zwakke tot ma tige kracht waaien. GENERAAL-MAJOPR J. H. R. VAN DE SIEPKAMP f 's GRAVEXHAGE, 15 October. In 67-jari- gen ouderdom is gisteren te dezer stede over leden de gep. generaal-majoor van het In dische leger J. H. R. v. d. S i e p k a m p. AMSTERDAM, 15 October. Naar wij ver nemen, zal Woensdagmorgen 19 October a.s. in tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Bernhard het nieuwe station der Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatscihappij bij paal 8 op de Noordkust van Terschelling in dienst worden gesteld. In het nieuwe boot huis zijn gestationneerd de nieuwe motor- strandredrlingboot „St. Ni colaas Marius" en de waterdichte motortractor „Het Zeepaard" Het nieuwe station komt in de plaats van het station bij paal 7, waai- tot nu toe een reddingboot was gestationneerd. HET BEROEP VAN Ds SILLEVIS SMITT Volgens een Aneta-telegram uit Semarang zal Ds. J. H. Sillevis Smitt. predikant der Geref. Kerk aldaar, het beroep van de Geref. Kerk in H. V. te Amsterdam-Zuid aiet aannemen. Uitreis: VALK. Vrijdag te Batavia en Bandoeng. OEHOE. Vrijdag te Jodhpur. ZILVERREIGER. Vrijdag te Alcxandrie. EMOE. Zaterdag 7.03 vm. van Amsterdam naar Batavia. Thuisreis: Daar kunt U het beste verzekerd wezen van een prima ontvangst en de beste service. Koopt in een vertrou- wenszaak, die altijd voor U gereed staat. De gehele serie voorradig vanaf 89.tot 375. Gunstige Huurkoopcondities Zie de Etalage Oudste Radio-zaak met de meeste ervaring voor Leiden en omgeving. Erkend Installateur Erkend Philips reparateur AALMARKT 12 TELEF. 1782 Prima zuiver wollen f Q Crt dekens, 2 pers. voor I O.üU Voor de prijs en degelijkheid van dekens van Abonneert U op ons blad Aan de ERICALAAN te Leiderdorp nog EEN HEERENHUIS: 7 ruime kamers met veel meubelruimte, ingebouwd bad, 2 W.C.'s, balcon, mooien voor- en achtertuin, warmwatervoorziening dóór het geheele huis. Vele moderne gemakken in keuken; in hall ingebouwde kapstok, enz. Huur 7.85 per week of 34.per maand (water inbegrepen). v. d. VELDEN's Bouwbedrijf, Leiderdorp, Tel. 2224 (Ook te bevr. Koningstraat 11) - Het adres voor beteren bouw DAMES KAPSALON Permanent Wavevanaf f 2.50 LORLEX PERMANENT, zonder electriciteit, speciaal geschikt voor geblondeerd, geverfd en grijs haar TEL. 1185 - BREESTR. 171A (t.o. Gerzon) LEIDEN KLEERMAKERIJ FIRMA VAN ZWIETEN Co. BREESTRAAT 150, Telefoon 1865 Nu reeds in VOORRAAD: de Najaars- en Winterstoffen COSTUUMS en WINTERJASSEN ƒ45. Stalen op aanvr. Ook verkrijgbaar de nieuwe TWEED-Regenjas 22.50 ENGELS en FRANS CONVERSATIE GRAMMATICA ENZ. Privé-,club- en cursuslessen. Cursusles: 2.50 p. maand MERCURIUS-DIPLOMA; OPLEIDING L.O. Mme A. SPYKER (Fr. M O.) N. SPYKER (Eng. M.O.) GANGETJE 1 HOEK BREESTRAAT TE KOOP en TE HUUR de NIEUWGEBOUWDE MODERNE WONINGEN, bevalt.: \estibule, gang, vv.c., keuken (alles betegeld), zes kameis, event, badkamer, vaste waschtafels, groot terras en voor- en achtertuin met achteruitgang aan de Accacialaan te Leiderdorp. TE HUUR EEN BURGERWONING aan den Hoogmadescheweg, onmiddellijk bij Leiderdorpschebrug. Inlichtingen: ALB. MOL, BOUWBEDRIJF EN WONINGBUREAU, LEIDERDORP Hoogmadescheweg 14 TELEF. 3176 Van ouds Uw adres voor Lompen, Papier cn Metalen is Fa. Wed. W. KOOREMAN OUDE R IJ N 51 TELEFOON 1247 Goederen worden KOSTELOOS afgehaald ANWEX VERHUREN VAN OPEN EN DEKSCHUITEN W VERLAAGDE TARIEVEN TE HUUR Ruime MODERNE WONINGEN aan de EIKENLAAN (Centrum) tc LEIDERDORP, zijn voorzien van BruinzeHs keukeninrichfin- gen. Pracht uitzicht, zijn gereed 1 Nov. a.s Huurprijs 26 per maand, vrij water. Nog slechts ENKELE WONINGEN TE KOOP aan de v. d. BRANDELERKADE te LEIDEN. Voor geldbelegging een blokje van vier goed verhuurde woningen te koop. Te bevragen bij het BOUW- en WONINGBEDRIJF van N. MOL, Hoofdstraat 38, Leiderdorp, TeL 3481.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7