I I STADSNIEUWS HANDEL en NIJVERHEID BENDER ZATERDAG 15 OCTOBER 1938 TWEEDE BEAD PAG. 5 Huldigingsavond N.Z.H.T.M.-personeel Het was gisteravond groot feest in de Stadsgehoorzaal! Feest-fanfares, van waardeering-getuigende speeches en ge zonde humor wisselden elkander in bon te volgorde af en zorgden er voor, dat, toen de avond nog maar goed en wel was begonnen, er een stemming heersch- te, die volkomen beantwoordde aan het doel, daï voor oogen stond: huldiging van een groot aantal leden van het N.Z.HT.M.-personeel, dat vijf-en-twin tig of meer dienstjaren heeft. Het is ongetwijfeld een goede gedachte ge weest om, ven einde deze jubilea recht fees telijk en hartelijk te vieren, een jubileum fonds op te richten, welk fonds nu juist ook tien jaar bestaat Zoo was het gisteren al jubilea wat de klok sloeg. Voor wat hel' ju bileum van het „Jubileuanfonds" betreft kan hier medegedeeld worden ,dat dit fonds in de tien jaar van zijn bestaan vruchtbaar heeft gewerkt en in niet geringe mate heeft bijgedragen tot de algemeene feestvreugde van het gansche personeel der N.Z.H.T.M. Niet minder dan 237 jubilarissen zijn van 1929 tot en met 1938 „bejubeld", waarvan 221 25-jarige, 15 40-jarige en 1 50-jarige. Dit heeft even zoovele geschenken beteekent, waarbij nog gevoegd moet worden een ongeveer ge lijk aantal bloemstukken, alsmede zeventien afscheidsgeschenken. Hiervoor is noodig ge weest de eerbiedwaardige scm van meer dan 14.000, welk bedrag nog vermeerderd kan worden met de kosten van achttien hul digingssamenkomsten, waarvan het deel van het Jubileumfonds kan vastgesteld den op ruim 5000,—. Maar lieren wij terug tot onze jubilaris sen, de wakkere mannen van „de blauwe", die er mede voor gezorgd hebben, dat zoowel locale- als interlocale diensten met een re gelmaat als van een klok konden worden uitgevoerd, uitgezonderd dan het vaak lange wachten voor den onder ons Leidenaars „be- ruchten" overweg. Maar dit ligt geheel bui ten him schuld. Zij doen en deden hun best en par envoorkomendheid aan de meest ge- wenschte service. Daarvoor verdient op deze plaats het gansche N.Z.H.T.M.-personeel, maar de jubilarissen van heden in het bij zonder, een woord van hulde» en dank. Tegen acht uur traden de jubileerende „mannen van de tram", vergezeld van hun echtgenooten, de groot© feestzaal binnen, waar een dankbaar en feestelijk gestemd ge zelschap hun onder de klanken van een feestmarsch geestdriftig verwelkomde. Als allen de voor hen bestemde plaatsen hebben ingenomen sprak de voorzitter van de huldigingscommissie, de heer A- van Breda, het welkomstwoord uit In het bij zonder richtte hij zich tot de directie, de ju bilarissen en de afgevaardigden van vakver- eenigingen. Het bestuur van het Jubileum fonds dankte spr. voor de vele werkzaam heden, die het in de tien jaar van zijn be staan heeft gedaan. In aansluiting hierop voerde de voorzitter van het Jubil^unfonds, de heer J. Use n- d ij k, het woord, die zich allereerst tot de jubilarissen wendde en hun gelukwenschte met hun jubileum. In het kort zette» spr. nog het doel van het Jubileumfonds uiteen, Spr. betreurde het, dat nog enkelen buiten de nj staan van hen, die nu al vele jaren spon taan daarvan lid zijn. Een voorname eigen schap van dit fonds is, dat het de harmonie onder de» leden sterk aankweekt Namens het bestuur dankte spr. de directie, den advi seur, mr Immink, den heer Muil, de voorbe reidingscommissie, de beide N.Z-H. muziek corpsen en tenslotte alle leden voor den steun en medewerking in den loop der tien jaren bewezen. Onder hartelijk applaus betrad de direc teur der N.Z.H.T.M., ir W. J. Burgers- d ij k, het podium. In een geestig speechje wekte spreker op vrouw te blijven aan de saamhoorigheid waardoor Jubileumfonds en maatschappij er wel bij varen. Na dit min of meer officieel© gedeelte werd het doek gehaald voor de „vier" Tho- len en Van Lier, welk gezelschap in een mi nimum van tijd een maximum aan gezel ligheid en humor opdischte. NED- CHR. VROUWENBOND De Ned. Chr. Vrouwenbond, die leder jaar een aantal lezingen voor zijn. leden houdt, hield gisterenavond in de groote zaal van „Den Burcht" zijn eerste samenkomst in dit seizoen. Mej. Van Loo opende als presidente dit samenzijn op de gebruikelijke wijze waarna zij allen welkom heette en een kort inlei dend woord sprak. Hierna werd een lezing, verduidelijkt met films, gehouden door het Thee-propaganda- bureau te Amsterdam. Uitvoerig werd hier in stil gestaan hoe de thee geplant, geoogst, gedroogd en vervoerd werd. Prachtige beelden waren in deze films te vens opgenomen van Indië, heit land met zijn rijke thee-plantages. De stationschef gaat met pensioen Onze stationschef, de heer W. C. Legusver, zal met ingang van 16 November a.s. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd den dienst der Nederl. Spoorwegen verlaten. De heer Leguster was een humaan chef voor het personeel, dat hem ook noode ziet vertrekken. Hij is twee jaar op het station alhier werkzaam geweest en werd benoemd als opvolger van den heer Van Druten. De heer Leguster heeft onlangs onder veel belangstelling van personeel en publiek zijn veertigjarig jubileum bij de Nederlandsche Spoorwegen herdacht- l. d. v. De uitslag van den gespeelden bordenwed strijd luidt als volgt: G. v. d. WielH. de Water afgebroken, T. D.v. d. BoschD. de Roode 0—2, D. A. Eppinga—I. Teling 0—2, J- Hes—M. J. van Houten uitgesteld, C. Teu- nissen—A. J. v. d. Lelie uitgest., W. de Roo de—P- van Leeuwen 2—9, J. Dreef—H. Lambooy 02, F. Lardee—C. Klinkenberg 2—0, W. HeemskerkB- de Kier 20, J. F. StolwijkJ. Vermeer 11, P. F. JansenTh. Barthen 2—0. Uitgestelde partij: A. J, v, d. LelieC, Klinkenberg 2—0£ Roode Kruis-collecte Het bestuur van de afdeeling Leidien van het „Nederlandsche Roodfe Kruis" verzoekt ons ter kennis te brengen dat op Woensdag 19 dezer hier ter stede zal worden gehouden 's ochtends een collecte langs de huizen, ter wijl 's middags op straat vlaggetjes zullen worden verkocht, teneinde het Roode Kruis in staat te stellen zijn vredestaak naar be- hooren te vervullen- Wij mogen u in herinnering brengen, dat deze taak veelomvattend is. Het Roode Kruis heeft thans ongeveer bloedtransfusiediensten, die voor velen le vensreddend werken. De hulpposten langs de groote wegen zijn in het laatste jaar aanmerkelijk opgevoerd en zijn thans ruim 600 in aantal, hetgeen ^en vermeerdering beteekent van ongeveer 43 pCt., waardoor de exploitatiekosten van zelfsprekend belangrijk zijn toegenomen. Een helaas steeds stijgend aantal slachtof fers langs de. wegen ondervindt dagelijks het groote nut dezer hulpposten. Voorts mogen wij nog wijzen op de orga nisatie voor de opleiding van helpsters, den radio-medisch en dienst voor schepen, de parkhersve 11 ingsoordende reclasseering van afgekeurde militairen, het ziekenver- voer per spoor en aan de stations. Het behoeft geen betoog, dat al deze tak ken van dienst veel geld vragen, zeer veel eeld, hetwelk grootendeels door de collecte bijeengebracht moet worden. Aan dezen arbeid wordt het geheele jaarlijksehe collecte bedrag besteed en de op brengst komt niet ten goede aan onzen eigen administratieven dienst. Sliechus nationale, maatschappelijke be langen worden door de collecte gediend. In verband met het bovenstaande meenen wij dan ook op uw aller steun te mogen rekenen. Geeft ieder naar vermogen! KWALITEITS- en toch niet duur Dan naar: WC F. MEERPOEL ALLEENBreestraat 171, Tel. 2657 Levering uit voorraad van: AD LEB - LADA - PFAFF DüRKOPP - HUSQVABNA - A.V.O. afdeeling Leiden Leiden krijgt een consultatie-bureau voor onvolwaardige arbeidskrachten De afd. Leiden van de Nederlandsche Ver- eeniging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten ont plooit momenteel groote activiteit- In de vergadering van 30 September j.l. onder lei ding van den Wethouder van Sociale Zaken is een voltallig bestuur gekozen, bestaande uil de heeren: J. J. van Stralen, voorzitter, C. R. L. Oostveen, mr P. A. van Toorenburg, mr F. J. J. Trapman, H- W. Wittenaar en Th. W. Zouteriks, secretaris-penningm. Beslóten is tot oprichting van een consul tatie-bureau, waarvoor zitting houden de heeren C R. L. Oostveen en L. H. Janssen, met daaraan toegevoegd als adviseur de ambtenaar voor den buitendienst der A-V.O. de heer G. W. Paauw Jr. Het. ligt in de bedoeling der commissie te beginnen met het verstrekken van adviezen aan jeugdige onvolwaardigen en het nemen van prerventieve maatregelen, in de hoop in de toekomst velen hunner aan gepasi'en ar beid te kunnen helpen. Het is uiteraard niet doenlijk, dat de A.V.O., met als centraal punt Amsterdam, alle gevallen kan behandelen. Vandaar dat ia verschillende plaatsen consultatie-bureaux zijn opgericht, zooals nu ook in Leiden is geschied. Daar zullen de onvolwaardigen in de» gelegenheid gesteld worden, hun verlan gens kenbaar te maken. Hierbij zij opge merkt, dat het niet de bedoeling ls, dat de A.VO. zich op sociaal-medisch gebied gaat begeven; haar taak is zuiver sociaal-econo misch. De gevallen die binnenkomen, zullen gescheiden worden in de navolgende groe pen: 1. de onvolwaardigen geschikt voor het bedrijf; 2. daarvoor niet geschikt, doch in aanmerking komend voor een werkplaats; 3. bestemd voor een opleiding; 4. de plavte- landsgevallen, waartoe behooren degenen die door hun gebrek aan huis gebonden, ge holpen dienen te worden aan huis-arbeid. De afdeeling Leiden is er van overtuigd, at door de instelling van een plaatselijk consultatie-bureau in een reeds lang be staande behoefte wordt voorzien en hoopt, dat door zeer velen hiervan gebruik ge maakt zal worden. Hei' consultatie-bureau heeft zitting iedere derde Dinsdag van de maand, van 7—8 uur namiddag, in een der lokalen van de Ge meentelijke Arbeidsbeurs, Levendaal 1 hoek Garenmarkt, voor de eerste maal op Dins- ag 18 October #..s. De werkzaamheden van het consultatie bureau strekt zich uit over belanghebben den uil' Leiden, Katwijk, Leiderdorp, Oegt- gcest, Rijnsburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Militaria Op Maandag 17 October komen bij 6 R. V. A. voor het volgen van een gecomprimec- den cursus T.M.D. de volgende officieren onder de wapenen: Reserve le luitenants H. E. Bloembergen, C. J. Veldhuizen, J. dc Kluijver, P. van Dijk, C. Koert en Mr. P. W. A. Immink en de res. 2e luitenants G. J. Bottenveg en Ir. J. G. M. Tinsel boer. De ze officieren vertrekken op 22 October weder met groot verlof. BEROEP AANGENOMEN De, heer J. Zandee, alhier, theologisch cand-, die een toezegging van beroep had ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te 's-Heerhendrikskindieren (Zeeland) heeft dat beroep aangenomen. De heer Zandee was gedurende geruimen tijd hulpprediker in wijk VI der Ned. Herv. Gemeente alhier. (Ds. Riemens) ■-Mannborg Pianochord- is door zijn voor namen eenvoud en beschaafd toon- karakter nog steeds de meest gewilde kleine piano. Prijzen Lelden an/ 360.- af A dam - Rotterdam - Arnhem - Breda LUTHERSCHE KERK Hennie SchoutenMevr. Annie Ham Voor een klein, doch daarom niet minder aandachtig publiek er waren ruim dertig toehoorders heeft Hennie Schouten gis teravond met medewerking van mevrouw Annie Hans een kerkconccrt gegeven. Mevrouw Hans was debutante. Naar wij vernamen trad zij voor de eerste maal in het openbaar op. Uitzonderingen daargela ten, zou het tegen den gewonen regel der dingen zijn, wanneer men van een debutan te kon getuigen, dat alles grensde aan den trap der volkomenheid. Dat kan en mag men nooit eisohen. Een begin is altijd een begin en een begin vooronderstelt vorde ring, opgang. Vooral wanneer de potenties daartoe in ruime mate aanwezig zijn- Mevr. Hans be «chikt over een zeer moot sympathiek ge luid van het mezzo-sopraan-type. Aan de scholing van dit geluid is reeds veel zorg besteed en vooral in het midden-register klinkt de stem vrij. In de hoogure regionen blijft de vlekkelooze zuiverheid van haar zang wel bewaard, doch het wil ons toe schijnen, dat zij zich daarin nog niet vrij en ongedwongen beweegt. Doordav de techniek nog niet absoluut wordt beheerscht, kan zij niet in alles wat zij zingt de geestelijke verdieping geven, oie zij er krachtens haar innerlijke eruditie aan zou kunnen geven. Als men deze dingen zoo neerschrijft klin ken zij misschi enharder dan men ze be doelt. Een regel geschreven schrift kan iemand immers aan de galg brengen. Doch dat is toch de bedoeling niet. Ik herinner aan het feiu: mevr. Hans is debutante. En haar tekortkomingen zijn de bijna natuurlijke tekortkomingen van iemand die begint. Bij elk vernieuwd optre den. vooropgesteld, dat zij even ernstig en nauwgezet blijft studeeren als zij blijkens haar prestaties hegft gedaan zal zij winnen aan technisch kunnen, winnen aan zelfver zekerdheid en routine en de voortreffelijke kwaliteiten, waarmee zij ruimschoots is be deeld, overtuigender kunnen doen spreken. Zij belooft een prachtige aanwinst te wor den voor de vertolking van het religieuze lied- Zij begon met een Aria van Bach uit de Cantate „Schwingt heudig euch empor", waarbij de heer Bernard Poolman op ver dienstelijke wijze de obligaat-vioolpartij ver zorgde. Wij voor ons persoonlijk werden het meest geboeid door de beide Fransche lie deren, welke zij zong: de prachtige „Noc turne" van César Franck en „La Cloche" van Victor Hugo, getoonzet door Sain Saëns. Het wil ons toeschijnen, dat stem. ming en geest dezer beide liederen door haar het fraaisï werden weergegeven. Ook in de beide liederen van Hugo Wolf: „Führ mich Kind nach Bethlehem" en „Ge bet", de bekende tekst van Mörike, gaf zij veel goeds te genieten. Hennie Schouten opende het concert met een klaar geresgistreerde en streng in stijl gespeelde vertolking van „Fantasie en fuga in G. van Bach. En verder gaf hij eenige noviteiven, in dien zin, dat zij voor het eerst te Leiden werden gespeeld. Als zoodanig noemen we in de eerste plaats twee Trio's van Beet hoven, bekoorlijke werkjes, waarschijnlijk uit zijn jeugd. In mijn literatuur kon ik ze niet vinden. Uitermate frisch zijn de „Zwei Choralvorspiele": „Morgenglanz der Ewig- keit" „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend" van den jongen Duitschen orgelmees ter S. W. Müller. Geschool aan Bach, hoe zou het anders kunnen, heeft deze orgelcom ponist toch wel een eigen uitdrukkingswijze gevonden- En eindelijk speelde de heer Schouten nog ..Toccata, fuga en Hymne" van Flor Peeters. In de Toccata met haar galoppeerende ac- coorden en den fraaien tusschenzang trof de Vlaamsche uitbundigheid. Nieï min der frappant was het mooie fuga-thema met zijn uitwerking, tenslotte overgaand in een krachtig bruisende hymne. Een mooi slot stuk van dit concert. Het Residentie Orkest Eerste Abonnements-Concert Donderdag 20 October a.s. zal het. eerste abonnements-concert van het Residentie- Orkest in de Stadsgehoorzaal gegeven wor den onder leiding van Prof. Georg Szell. Soliste is de zangeres Herta Glückmann. Het programma vermeldt orkestwerken van Bach en Brahms. Herta Glückmann zingit liederen van Gustav Mah1"- GEVALLEN Gistermiddag omstreeks 2 uur ksvam de 25-jarige wielrijdster J. de G.-G. in botsing met twee onbekend gebleven meisjes. Zij kwam te vallen en kreeg een bloedende wond aan den slaap. Door den E. H.-dienst is zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: A Zuidema—SjardtJn z: E M ZwetslootKerkvliet z; E L LeueringKuljl d C M M CommissarisSpierings z; A de Knegt -Verbiest z; A J v Tilburg—Timmerman z; A Tolv Iperen z; C G Jongv Brugge d OVERLEDEN: J IV Livingstonhsvr van P J IV Pranger 48 j ONDERTRIOU WD: F A Nunnink 42 j en J Drogt 37 J: N D Vreeswijk wedr. 66 j. en W P le Feber wede. «3 j; A U v Deursen 24 J. en M Colla 22 J. UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN De Gemeentebegrooting en jeugdige werkloozen Naar aanleiding van het feit dat er door verschillende jonge menschen gewensch! wordi', dat de vakcursus voor jeugdige werk loozen weer opengesteld zal worden, lijkt 't ons niet overbodig de motieven van B. en W. wat nader bekend te maken. In de Gemeentebegrooting 1938 werd reeds betwijfeld of dit jaar de gemeentelijke cur sus weer opengesteld zou worden. En ook voor 1939 hebben B. en W- dc post cursus voor werkloozen voor „memorie" geraamd. Tot nog voe is er geen sprake van dat de cursus dit jaar geopend zal worden. Waar om niet? Zijn er in onze gemeente geen werklooze jongeren meer. Zeer zeker, hoe wel met blijdschap geconstateerd mag wor den, dat «?r minder zijn als verle'Un jaar. Dit is voor de jeugd zelve gelukkig, maar als men dan weet, dat men in verschillen e bedrijven ouderen ontsloeg, vaders van ge zinnen, en daar jongens voor in de plaats stelde, die natuurlijk minder verdienen, dan wordi' de vreugde toch wel vergald. Maar ondanks dat zijn nog heel wat jon gens tusschen 16 en 20 straatslenteraars En er zijn er onder diie dat goed vinden. .Te eet toch wel. En zij zijn het die iets voelen voor een vakcursus. Maar zooals ir. veel ge vallen moeten ook hier de goeden voor de kwaden lijden- Want de deelname aan de cursussen is naar de meening van B. en W. te gering. Men kan hierover van gevoelen verschillen. We vermoeden dat bij de behan deling van de gemeentebegrooting of door het verhandelde in de afdeelingen een en ander nog wel ter sprake zal komen. Want het is toch 7.00. dat door 19 jonge werkloozen een dankbaar gebruik gemaakt is van de gelegenheid om 8 weken in het werkkamp door te brengen. Dat alleen nog maar dezen zomer. Dus die willen wel. En nu weten we wel dat liet geld >kosfi aan de gemeente. Want er moet leiding zijn en materiaal en dat alles kost geld. Maar het is toch hard dat de goeden, omdat er zijn die niet willen, dag in dag uit zich moe ten vervelen en 'n oplosing die voor hen wat goeds medebrengt, zal dan ook door velen toegejuicht worden. GEREF. VEREEN. VOOR DRANKBESTRIJDING In de Oranjeschool werd een ledenverga dering gehouden van de Gcrcf. Vereen, voor Drankbestrijding, afd. Alfen a. d. Bijn. Na opening op de gebruikelijke wijze sprak de voorzitter, de heer Koning, een opwekend woord, naar aanleiding van Richteren 6 en wees er op, dat indien we onze zaak tot Gods zaak durven verklaren, dit ook in onzen strijd tot uiting moet komen. Vervolgens bracht de secretaresse verslag uit omtrent de algemeene vergadering die te Breda gehouden is. Enkele mededeelingen van den penning meester wezen uit, dat, ondanks het feit, dat de hernieuwde actie was ingezet met ©en klein financieel tekort, thans een klein batig saldo aanwezig is. Nadat de voorziteier een verslag had uit gebracht omtrent de q,ctie tijdens de blau we week, werden plannen gemaakt voor de a.s. winter-campagne. Na dankgebed van Ds. Brouwer sloot de voorzitter de vergadering. AANBESTEDING Door den architect W. Brouwer alhier, is aanbesteed het bouwen van een boerderij te Woubrugge. De inschrijvingen hiervoor wa ren als volgt: Perceel. De Bouw: G Koppe f 11.287; H. L. J. v. Dillen. Wasenaar f 11.274; D. Leenheer- Koudekerk a. d. Rijn f 11.237; J. Bontenhal, Zevenhuizen (N H.) f 10.942; A. J. Seijsener, Hillegom f 10.771; L. Ph. Schotte, Zevenhui zen (Z.H.) f 10.642; J. Vonk f 10.590; F. Don ker f 10.295; H. Oudenes f 90SS; L. van Beu- sekom f9885; Gebr.'J. en J. A. Bons f9654; Fa. Boers en v. Bennekom, Hazerswoude f 9649. Perceel 2. Schilderwerk: T. Otte, Hoog- made f485: 1'. Otto, Langeraar f459; J. P. v. .Beek, Roelofarendsveen f 434; W. van Diest f 396; H. M. v. Keeken f 370; L. Mcn- ginc, Wassenaar f363; A. Scheer, Koude kerk a. d. Rijn f237.94. Waar geen plaats namen, wonen inschrijvers alhier. 1AZERSWOUDE BEL OP Bij het Postkantoor alhier zijn da volgen de personen onder het daarachter vermelde nummer bij het Rijkstelefoonnet aanges'o- ten: G P. Schouten, Ijzerhandel, 45; Firraa Cok, Kappersbedrijf, 36; D- Hasselras, 46; B. Offringa, 47; L. van Tol, slager, 48; J. J. van Vliet, kaashandel, 39. BENOEMD Mejuffrouw H. J. Veerman, onderwijzeres aan de Chr. school op het Dorp, is met in gang van 1 Januari 1939 in gelijke betrek king te Voorthuizen benoemd en heeft die benoeming aangenomen. HILLEGOM RIJWIEL VERNIELD Een loopjongen had aan de Haarlemmer straat zijn fiets ie dicht bij de tramrails ge plaatst, met het gevolg dat het karretje werd aangereden. De jongen trachtte op hef laatste nippertje zijn fiets nog te redden, hetgeen hem echter niet mocht gelukken. Hij bekwam verwondingen aan handen en becnen en moe3t zich onder doktersbehan deling stellen. BLOEMBOLLENBEURS Deze week werden er 197 beurskaartjes verkocht. De handel was traag, waaraan de laatste politieke verwikkelingen niet vreemd zijn. ZONDAGDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag a.s. waarge nomen door Dr. van Straaten. MOND- EN KLAUWZEER Thans neemt het mond- en klauwzeer langzaam af. Bij twee boerderijen is het vee geneizcn. KATWIJK a.d. RIJN T uinbouwoverzicht De verwachtingen van vorige week dat door de koude nachten dc groei der bloem kool wel eenigszins tot staan zou komen, is niet bewaarheid geworden. Integendeel. Een vloedgolf van bloemkool is deze afgeloopen week losgekomen en de gevolgen waren zeer teleurstellend. Men is hier voorname lijk op het binnenland aangewezen en de binnenlandsche markten konden den aan voer van dit product lang niet verzwelgen. Want zoo het hier is, zoo is het ook in an dere bloemkoolcentra. En, ziegt men veelal, ze (bloemkool) staan allemaal buiten. Daar bij heeft de aanhoudende storm de noodige schade aangericht. Het is droevig aan te zien hoe 2eer vele perceelen door den storm geleden hebben. De kwaliteit is er voor den gewonen handel danig op verminderd Voor de zouters die thans volop hun slag kun- roen slaan, komt hei' er niet zoo erg op aan of er een vlekje op zit, of dat het blad niet KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM O, SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Execuleele" wordt gaarne op aanvraag toegezonden. frisch er uit ziet- Gelukkig nog dat de zou ters een massa plaatsen kunnen al is het tegen een zadit prijsje. Ware dit niet hei geval dan zou „het Binnenhof' tegen den minimumprijs een groote afnemer zijn. Do prijs voor de beste kwaliteit varieerde ge regeld tusschen f '2.70 en f 4.90; alleen d»-s Zaterdags was er iets beter prijs te maken, tot f 5.80 per 100. Doch deze week zette al weer bedroevend in. Nog steeds een missa len aanvoer met zeer teleurstellende prijzen tot hoogstens f 4.60 in de eerste aoort. Maar het groote kwantum brengt dan niet meer op dan f 3,30 tot f 3.60 per 100- Dat de twee de soort in die kwaliteit best moet zijn om boven den minimumprijs te blijven ligt voor de hand. De noteering bewoog zich geregeld tusschen f 1.50 en f 2.60 per 100 Dat het gewas, waarop zulke verwachtingen ge bouwd waren en dat in de maand Septem ber zoo prachtig bijgegroeid was, nu zulke slechte uitkomsten geeft, is voor alle tuin ders. zonder uitzondering, wel een groote teleurstelling en een streep door de reeds gemaakte rekening. Men heeft er zich in te schikken. Voor bospeon was iets meer animo, maar dit zal wel het' gevolg zijn van een vermin derde aanvoer. Het slechte weer leende zich niet voor het bossen van peen en het lof was bij velen totaal tegen den grond ge slagen. De prijs bewoog zich tusschen f300 tot f 5.60 per 100 bos. Dit is niet wat men kan noemen een sk-chte prijs doch er zal voor velen, die geen extra gewas hebben, met veel winst aan zitten- Van waspren zouden we hetzelfde kun nen zeggen. Er was de laatste dagen een kleine prijsverhooging waar te nemen in d.ï extra kwaliteit doch die niet bij die hoogste noteering behooren, zullen moeilijk van een loonende veelt kunnen spreken. Betaal 1 werd van f 0.40 tot f 0,70 per kist van 20 K.G. Met de sla is het afgedaan. Wat nog bul ten stond is door den storm, regen en hagel tot derde kwaliteit gedegradeerd en dus waardeloos. Kroten deden het nog vrij goed. Ze brach ten naar kwaliteit van f l.GÖ tot f 3-10 per 100 K.G. op. Een redelijke prijs voor dit grove product. Uien hebben in den handel nog een ..slechten reuk". Er is geen vraag voor. De prijs blijft almaar door laag. Van f 1.60 tot f 2.60 per 100 K G. Met andijvie is het ook al niets gedaan. Beste Andijvie gaat voor f 0.80 tot f 1.10 per 100 stuks. Met de boonen is hei' verloop ook geheel anders dan men verwacht had. De late boonen beloofden nog veel goeds. Ze ston den prachtig, zooals het zeldzaatn in Sep tember of October voorkomt. Doch ook hier aan heeft de storm een einde gemaakt. De kwaliteit van hei' aangevoerde is zeer ver schillend, evenzoo de prijs. Snijboonen bijv- van f 5 en van f 14, Prinsesseboonen van f ,6 tot f 14.20 per 100 K.G. Met de sluitlcool nog even sleoht als voor heen. Gele kool noteerde van f 1.60 tot f3 80 per 100 K.G., Roode kool kon niet hooger komen dan f 1. tot f 2-90, naar kwaliteit. Groene kool deed heï even beter en bracht van f 2.60 tot f 3.70 op. In aardappelen is de handel nog erg stug met lage prijzen. Van f 1.60 tot f 2.80 per 100 K.G. Summa summarum kunnen we conchi- deeren dat er in het algemeen geen reden is voo:- de tuinders om in de goede stem ming te zijn. Integendeel helaas- RADIO-DISTRIBUTIE J2.05 dHersen, 12.20 Brussel VI.. 13.30 Keulen, 14.50 Brussel VI., 15 20 Keulen, 16.20 Brussel Fr., 17.20 Parijs Radio, 18-20 Bruasel VI., 19.20 Keu-, len, 22.20 Brussel VI., 22.30 Boedapest of div., 23.20 Parijs Radio. Programma 4: 8.— Brussel VI., 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg., 12.50 Droitwich, 14.20 Londen Reg., 16.20 Droitwich. ZONDAG 16 OCTOBER Programma 3: 8.30 ParUs Radio, 9.20 Keulen, 10.20 Parijs Radio. 11.20 Brussel Fr.. 12.20 Brus- sel VI., 14.05 Radio PTT Nord of dlv., 14.25 Brussel VI.. 15.20 Keulen. 17.20 Parijs Radio of div., 19.20 Keulen, 20.20 Brussel VI., 22.30 Keus len. 23.20 Brussel VI. of diversen. Programma 4: 8.30 Brussel VI., 9.20 diversen, 9.40 Brussel VI.. 11.05 Droitwich, 14.20 DeutschL sender of dlv.. 14.40 Droitwich. 16.20 Londen R., 16.40 Droitwich, 17.20 Londen 'Reg., 17.50 Droit wich, 19.50 Parijs Radio of div., 29.15 Droitwich 21.25 Londen Reg 21.55 Droitwich, 23.Brus sel Fr.. 23.20 Parijs Radio MAANDAG 17 OCTOBER Progran-ma 3: 8.Keulen, 9.20 Deutschl.s. of div., 10.35 Parijs Radio, 12.05 diversen, 12.20 Brussel VI.. 14.20 Keulen. 15.05 Parijs Radio. 15.20 Droltwloh, 15.50 Keulen. 16.20 Parijs Radio 16.50 Londen Reg., 17.20 Brussel VI., 18.— Brus-. re] Fr.. 18.20 Keulen, 19.10 Beromunster of dlv., 19.30 Weenen of dlv., 21.29 Brussel VI., 22.30 Keulen, 23.20 Parijs Radio of diverse 9.20 Droitwich. Agenda De Zondagsdienst der huisartsen zal op 16 October worden waargenomen Joor de dokforen: Flun, Kortemann, Hovens Gróve en Simons. Te Oegstgeest door Dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 tot en met Vrijdag 21 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. de Metz, Kauierl. On- neslaan 21. tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotneek, Wilhelminapark 8, telef. 274. KATWIJK AAN ZEE STAND DER WERKLOOSHEID Bij het bureau voor arbeidsbemiddeling stonden heden 161 personen als werkloos ingeschreven. Stand vorig jaar 164- JEUGDGROEP OPGERICHT In de gisteravond gehouden vergadering van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond is besloten om over te gaan tot de oprichting van een Jeugdgroep. GESLAAGD Voor het poliviediploma slaagde te Amster dam de heer A. Smallenbroek, agent van politie alhier. BINNENBRANDJE In den afgeloopen nacht brak brand uit in de woning van J. A. A. in de E. A. Bor- gerstraat alhier. De brand werd spoedig ontdekt door de buren, die met emmers water het vuur wisten te blusschen- VER. VOOR HERV. JONGE VROUWEN Alhier is opgericht een vereeniging voor Ned. Herv. Jonge Vrouwen. Doel van deze vereeniging is de geestelijke en maatschap pelijke ontwikkeling van de vrouw. Het be- stuur werd als volgt samengesteld: mevr, R. GerritsenVerhagen (voorz.) B- Lemmer zaal (secr.esse), mevrouw Lugthart—Altena (penningm.esse) en zuster Vos, Zeehospi tium (algem. adj.), KOUDEKERK a.d. RIJN EET TOCH BLOEMKOOL! Het gaat er voor de bloemkooltelers nog slechter uitzien als zulks al reeds het geval was- Wel draaide den laatsven tijd 300 nu en dan een partijtje door, wat dan op de RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S Kantoor A. MARTIJN Boekhoudingen en Belastingzaken Eerste Algem. Begrafenis Associatie Dir. Gebr. v. d. Lalt. BEGRAFENISSEN. TRANSPORTEN le klasse uitvoering tegen vastgestelde tarieven vanaf f 40.- Kantoor: Haagweg 50, tel. 3574, Lelden. Fa. L. A. VAN BRERO Zn. VOLMOLENGRACHT 4 - TEL. 2466 HOOFDLEIDINGEN VOOR GAS 2N WATER LOOD- EN ZINKWERKEN Het leveren en plaatsen van Sanitaire Installaties, enz. Ref. staan U ten dienste. LET OP DIT JDRES SINDS 1887 Laat het INRICHTEN van Uw WONING verzorgen door ons. GRATIS ADVIES en TEEKENINGEN. D. M. VAN EWIJK BREESTRAAT 73 TELEF. 414 SOREN DE BETERE PERMANENT zonder electri-lteit M A I S O N „HENRY" BREESTRAAT 50 TELEF. 431 JAN STIGTER THORBECKrSTRAAT 12 - TeL 2929 ÜW ARCHITECT EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, TeleL 1772, OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER Electro-Technisch Bureau J. L. NOUWENS Lz. GEVERSSTR. 25 OEGSTGEEST TEL. 904 VERLICHTINGS - ORNAMENTEN HOOVER STOFZUIGERS Vertegenwoordiger Westinghonse Koelkasten Technisch Bureau H. DE NIE AANLEG EN ONDERHOUD VAN ELEOTRISCHE LEIDINGEN NIEUWE RIJM 57 - Telefoon 1155 REPARATIE AFDEELING MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN JR. Beëedigd Makelaar BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 - TELEFOON 2774 FOTO BLEUZE APOTHEKERSDIJK 27. TeL 308 FOTO'S en FILM op IEDER GEBIED GELD voor Hypotheek beschikbaar. Lage rente Inlichtingen kosteloos. D. N. DEN HAAN Beëedigd Makelaar HOFSTRAAT 13A, Tel. 81, RIJNSBURG

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6