M. S. DE JONG N,V. WOENSDAG 12 OCTOBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Jubilarissen der N.Z.H.T.M. Tienjarig bestaan van het Jubileumfonds Het personeel der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij heelt dit jaar de taak 43 mer.sahen uit zijn midden te huldi gen in verband met het ambtsjubileum, dat zij vieren- Aien zal daartoe bijeenkomen op 14 OcL te Leiden in de Svad gehoorzaal en op 21 October te Haarlem in de Gem. Con certzaal. Het personeel fonds, dat de viering der ambtsjubileums verzorgt, is zelf ook, zij het in bescheiden mate, aan een jubileum toe. Het bestaat op 23 December 1938 tien jaar en uit den aard der zaak zal ook hieraan op 14 en 21 October eenige aandacht worden geschonken. In deze tien jaar heeft het Jubileumfonds Vruchtbaar gewerkt. Zijn voornaamste werk zaamheden bestaan hierin, dat het een ge schenk aanbiedt aan de jubilarissen en bo vendien een bloemstuk, aan hun echtge noot en.Voorts wordt een aischeidsgeschenk uitgereikt aan hen, die gepensionneerd wor den met meer dan 20, doch minder dan 25 dienstjaren. Niet minder dan 237 jubilarissen zijn van 1929 tot en met 1938 „verzorgd", waarvan 221 25-jarige, 15 40-jarige en 1 50-jarige. Dit heeft beteekend even zooveel geschenken, waarbij nog gevoegd moeten worden een ongeveer gelijk aantal bloemstukken, alsmede 17 af scheidsgeschenken. Hiervoor is noodig ge weest de eerbiedwaardige som van meer dan f 14.000, welk bedrag nog vermeerder kan worden met de kosten van 18 huldigings- sarnenkomsten, waarvan het deel van hot Juhileunifonds kan vastgesteld worden op 1UDezo 120.000 zijn geheel opgebracht door de leden van het Jubileumionds met een wekelijksche contributie -van 5 cent Dii schitterend resultaat van saamhoorig- heidszin zal ongetwijfeld aanleiding geven tot een dankbaar en enthousiast samen zijn, waarin de jubilarissen het middelpunt 2ullen vormen, doch evenzeer bedrijfsleiding en personeel hun jarenlange uitnemende verstandhouding zullen bevestigen. Het Jubileumfonds is er in geslaagd, zoo wel voor Leiden als Haarlem beslag te leg gen op „De vier van Tholen en van Lier. Hiernaast de foto's van de Leidsche jubilarissen, voor zoover deze hun beeltenis hebben beschikbaar gesteld. Gemeenteraad Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 13 October, des namiddags te 4 uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen" (Sieens-chuur 21). Te behandelen onderwerpen: 1. Praeadvks op het verzoek van prof. dr L. Knappert om ontslag als curator van het Stedelijk Gj-mnasiurn- Tegen inwilliging van het verzoek van prof. dr L. Knappert om ontslag als curator van het Gymnasium, alhier, bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Met verwijzing naar het in de Leeskamer .ier inzage gelegd advies van Curatoren van het Gymnasium, geven B. en W. de raads vergadering in overweging aan prof. dr L Knappert, te rekenen met ingang van 1 Oct. j.l., eervol ontslag te verleenen als curator van het Stedelijk. Gymnasium, onder dank betuiging voor de gedurende een reeks van jaren als zoodanig bewezen diensten- 2. Voorstel tot het inbrengen in de Sport stichting van het sportveld bij het militair oefenterrein nabij den Haagweg. B. en W. schrijven hieaover aan den Raad: In Uw vergadering van 1 Februari 1937 jwerd overeenkomstig ons voorstel van 22 Januari 1937 besloten het nieuwe militair oefenterrein met sportveld nabij den Haag- weg te verhuren aan den Staat der Neder landen. Als voorwaarde werd o.m. gesteld, dat ook de gemeente gebruik kan maken van het sportveld, teneinde dit door sport- vereenigtngen te doen bespelen. In verhand •hiermede is het uiteraard gewenscht, dit sportveld, voor zoover de gemeente daarvan het medegebruik heeft, in te brengen in de Sportstichting. Onder verwijzing naar de in de Lees kamer ter visie liggende stukken, geven wij Uwe vergadering mitsdien in overweging te besluiten het sportveld bij het militair oefenterrein nabij den Haagweg, voor zoover de gemeente daarvan op den voet van de met den Staat der Nederlanden aangegane overeenkomst het medegebruik heeft, met angang van een door ons te bepalen datum in te brengen in de Sportstichting. VERVOERSOPBRENGSTEN N.ZH.T.M. Vervoersopbrengsten gedurende Septem ber 1938 (ongecontroleerd). Totaalopbrengst 1938: 261.396,— J937: J 254.566,—. Leidsche officiers-jachtvereen. Maandag 17 October, des avonds te 20.30 uur, wordt door de L.O.J.V. een algemeene ledenvergadering gehouden in „De Vergui den Turk". De agenda vermeld o a. benoe ming van drie nieuwe bestuursleden; als candidaten worden voorgesteld: reserve le luitenant mr P. O. F. M. Cremers, als ver- tegenwoordigr van de reserve-officieren; ir A. O. Rijsdijk, als vertegenwoordiger van de burger-leden en de 2e luitenant J. Stam, als penningmeester. Tevens zal behandeld worden een voor stel betreffende een te organiseeren wed strijd. ROTTERD. LLOYD RAPIDE De Rapide, in aansluiting mailschip „In- 'drapoera", wordt Donderdag 7.33 v.m, in Den Haag verwacht. VAN PLANK GEVALLEN Gistervoormiddag, omstreeks half twaalf is in het in aanbouw zijnde nieuwe tele foonkantoor de 19-jarige P. K., wonende aan de Rijnsburgersingel van een plank geval len. Deze plank bevond zich op 2 M. hoogte van den vloer. Hij viel met den rug op den vloer en klaagde over pijn in den rug. Ter onderzoek is het slachtoffer naar het Dia- conessenhuis overgebracht. GEVALLEN Vannacht omstreeks half één is de 44- jarige caféhouder P. B., bij het afloopen de Vischbrug gevallen en met het hcofd te recht gekomen tegen een hardsteenen paal voor het perceel Nieuwe Rijn 2. Met een bloedende hoofdwonde stond hij op en werd door den Geneeskundigen Dienst verbonden- BURGERLIJKE STAND ONDERTRPUWD: C Strik 23 Jr en J H Ab- fcpor-1 21 Jr GEHUWD: G L Krol en C B E Eerdmana BRV ALLEN; D J StoutenFasseur zn J v OostenBlansjaar dr F H J v d Water Wijnhoven z J Mark—Brouwer d H P v d Heijdenv d Blom d F W v Ulden—CoztJn 2 H B M Oltle Junlnek—Bertelink d OVERDEDEN: W F Louwrler, man. 46 J B S Nugteren, zn, 22 J M Sleval man, 73 J, 1. C. van Leeuwen"wegwerker, Voorschoten (40 jaar). En verder de 25-jarigen in volg orde van de datums hunner jubileumviering. 2. N. Cigaar, brugwachter, Rnsburg; 3. C. G. Keyzer, conducteur. Leiden; 4. J. C. Koppier, conducteur, Leiden; 5. I. Wagenmaker, ambachtsman I. Leiden; 6. F. J. P. Baars, monteur, bovenl. I, Leiden; 7. A. J. Hoek, monteur, bovenl. I, Leiden; 8. J. van Duivenboden, wagenvoerder. Leiden; 9. A. Flippo, voorman onderh. monteur. Leiden; 10. J. H. de Bruin, wegwerker, Rijnsburg; 11. H. Bavelaar, voorwerker. Rijnsburg; 12. J. H. G. E. Wouters, wegwerker. Rijnsburg; 13. P. Bekooy, wagenvoerder, Leiden; 14. A. G. J. Beuse, controleurVoorburg; 15. L. P. J. Smits, afrekenaar. Leiden; 16. A. B. Meuldijk, ambachtsman I, Rijnsburg; 17. P. Phi- lippo, commies tit., Leiden. EEN WRAKKE STAL Een schooljongen passeerde gister een stal aan de Agnietenstraat en kreeg een steen op het hoofd, waardoor hij bloedend ver wond werd. De Geneeskundige Dienst: ver bond den jongen. Men ging echter nu den gevel van het per ceel eens wat nauwkeuriger bezien en het bleek, dat er heel wat aan mankeerde. Onder leiding van inspecteur Couzy heeft de brandweer den gevel gedeeltelijk ge sloopt, na ingewonnen advies van Bouw- en Woningtoezicht, welke dienst nu een verder onderzoek naar de soliditeit van het: bouw sel instelt. KLEERMAKER s-GKAVENHAGE AMSTERDAM L Hnulstraat 28 Haerensrachl 440 UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN DE GEMEENTEBEGROOTING Zeer waarschijnlijk zal de behandeling van de Gemeentebegrooting 1939 en van de bedrijven reeds half November plaats heb ben. Men deelde ons mede, dat het afdee- lingsonderzoek reeds afgeloopen is- Met hei' oog op de opening van het Raad huis is het vermoeden gewettigd, dat men daarom wel eerder klaar wil zijn als ge- oonlijk, daar in de begrooting verschillen de posten betrekking hebben op hot nieuwe Raadhuis. VARKENSPEST Onder de varkens van den land-bouwer C. V. te Aarlanderveen is varkenspest gecon stateerd. AANRIJDING, DIE GOED AFLIEP Op het kruispunt Van Boetöelaerstraat Bruggestraat werd een leerling van d-e land bouwschool aangereden door de bestelauto van den bakker S. V. alhier. Hoewel de jongen kwam te vallen, kwam hij met den schrik vrij, maar zijn fiets werd geheel vernield. De oorzaak was onoplet tendheid van den jongen. GEVAL VAN KOLENDAMP VERGIFTIGING Enkele leden van heit gezin van' den heer L. V. in de Zaalbergstraat werden gister morgen, voen zij eenigen tijd in do huis kamer vertoefd hadden, onwel- Men kwam de gedachte, dat de kachel wel eens de schuldige kon zijn. Direct werd alles open gezet en een arts gewaarschuwd, wien het mocht gelukken enkele kinderen, die reeds meer of min bedwelmd waren, weer bij to brengen. De echtgenooto van den heer V. was er het ergste aan toe, zoodat die enke le dagen hei' bed moet houden. De oorzaak van de bedwelming is vermoe delijk kolendamp, ontstaan door een defect aan de schoorsteen. Gelukkig is het tijdig ontdekt, daar behalve de heer V. en zijn echtgenoote nog elf, meerendeels jonge, kin deren in huis waren. HAZERSWOUDE BEMALING Het bestuur en gecommitteerde ingelan den van den polder Rietveld vergaderden in hovel „Het Oude Raadhuis", onder leiding van den voorzitter, den heer G. van Dorp, ter behandeling van een verzoek van den Hoomschen polder, betreffende de bemaling. De Hoornsche polder is een kleipolder en werd gedurende de laatste twaalf jaren be malen door den polder Kerk en Zanen, leens een kleipolder. Dat de- polder Kerk en Zanen geen philantropische instelling is blijkt uit het feit, dat gedurende dat dozijn jaren aan den Iloornschen polder 160 pek in rekening gebracht werd van de bemalings- kosten per H A. van den polder Kerk en Zanen. Daar polder Rietveld een laagveen polder is met een aanmerkelijk hooger pol- derpeil dan de Hoornsche polder, kon vroe ger geen bemaling van den Hoornschen pol der door Rietveld geschieden. Daar echter in den laatsten tijd het polderpeil aanmerkelijk is verlaagd, en in de toekomst nog lager zal worden,was het technisch niet zoo bezwaar lijk voor den polder Rj-*veld om ook den Hoornschen polder te bemalen. Na uitvoerige uiteenzetting en bespreking werd het verzoek van den Hoornschen pol der aangenomen. Deze polder zal nu in 't vervolg bemalen worden door den polder Rietveld en tegen gelijke bemalingskosten per H.A. Voor den Hoornschen polder een prachtig buitenkansje. SCHAKEN De Hazerwoudsche Schaakclub „U.S.C.' hield haar onderlinge competitie-wedstrij den in hotel „Het Oude Raadhuis", met de volgende uitslagen: Klasse 1: M. RavensbergL- van Gorkum 01; G. RuijsC. van Veen y2y2\ J- P- CokJac. van Gorkum y2y2\ G. Ruijs Jac. Cok afgebroken; Jac. Cok—C. van Veen 1—0. Klasse II: Jac- Raaphorst—P. Verheul 10; P. VerheulJac. Raaphorst y2A. Helmus—P. van Veen 01; M. KroonD. Buitenhuis 10; G. de Wilde»—M. v. d. Waag 1-0; M. v- d. Waag—G. de Wilde 0—1; A. C. Hoogendoorn-J. v. d. Zwaan 01; Jac. RaaphorstJ. v. d. Zwaan 01; M. v. d. WaagJ- v. d. Zwaan 01; C. van VeenP. Verheul 10; A. RaamsbergB. v. d. Loo 0—1; A. C. Hoogendoorn—G. de Wilde y2y2 HILLEGOM PERSONALIA Voor het diploma machine-schrijven sys teem „Mercurius" slaagde onze plaatsge noot, de heer C. L. van Steewijk. GEGUND Het schilderen van de straatlantaarns Is door B. en W. gegund aan George Kroon oor 623.50. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand September is hier bij de Rijkspostspaarbank 16.859.45 inge legd en 31.924.25 terugbetaald. INLEVERING RIJKSGOEDEREN De inlevering van de Rijksgoederen zal niet zooals bekend gemaakt op 24 October plaats hebben, doch op 3 November a.s. STAND DER WERKLOOSHEID Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden deze WAT OP STRAAT BLEEF LIGGEN Te bevragen aan het Politiebureau: blauwe mantelceintuur, eierenrek, blauwe cape, grijs kinderjasje, ceintuur, paar da meshandschoenen, paar klompen. Te be vragen: Hoofdstr. 140, kinderjasje, Haven straat 62 zilveren armband; Haven 12 pad- vindersriem; Havenstraat 49 nikkelen hee- renhorloge; Coöperatie belastingmerk in etui; Patrimoniumplein 11 portemonnaietje m. inh. Hoofdstraat 140 pak zakken; Haar- lemmerstr. 10 portemonnaietje inh. 44y2 ct; le Amerikastr. 14 ceintuur; Loosterweg II 130 bruine portemonnaie. KATWIJK a.d. RIJN ACTIE De bedroevende financieele uitkomsten der bloemkoolteelt, veroorzaakt doordat in 'n veel te kort tijdvak de massa bloemkool geoogst moet worden en de markt dit kwantum niet venverken kan en men dus is aangewezen op de zouterijen die op hun beurt trachten zoo goedkoop mogelijk in te koopen, hebben er toe geleid dat men in tuinderskringen reeds nu eenige actie wil gaan voeren om te bewerken, dat het arti kel bloemkool van den kouden grond zeker in de steunregeling zal worden opgenomen Een bespreking zal in de L.T.B. a.s. Don derdag plaats hebben. 't LIEP BEST AF De abnormale groote aanvoer op het veilingterrein was oorzaak dat het ver voer eenige hinder ondervond, en dienten gevolge reed de voerman G. met zijn wa gen bloemkool met twee wielen naast den wal. Gelukkig dat daar een schuit lag welke de vracht kon opvangen. Ware dit niet het geval geweest dan had een ernstig ongeval aldaar kunnen plaats hebben. Nu liep het af met eenige materieele schade, KATWIJK AAN ZEE COLLECTE De collectei alhier gehouden ten bate vj het Roode Kruis heeft opgebracht 81,10- VERDUISTERINGSOEFENING Donderdag 13 October a.s., des avonds tus- schen 9 en 10 uur precies zal er alhier een verduisteringsproef genomen worden. De Burgemeester heeft hiervoor de navolgende Dijzond-ere gedragsregels vastgesteld: 1. Een ieder is verplicht aan de bevelen van de politie of andere orde-bewakers geven in het belang van de oefening, onmid dellijk gevolg te geven; 2. Het doen uitstralen van licht uit hui zen, gebouwen, schepen, woonwagens en dergelijke is verboden. Mede is verboden het doen uitstralen van licht uit van buitenaf zichtbare voorwerpen, als benzinepompen, klokken enz., alsmede van stilstaande voer tuigen; 3. Een ieder Is ge-houden er tegen te ken, dat bij het binnentreden en verlaten van huizen en gebouwen, schepen enz. door de geopende deiur licht naar buiten kan stralen. Er dient zeer zorgvuldig voor worden gewaakt, dat noch uit dakvensters, noch uit achterdeuren licht uitstraalt; 4 Het gebruik buitenshuis van lantaarns en fakkels en andere lichtgevende voorwer- pen is verboden; GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Maandagavond hield de Raad dezer ge meente een open-bare vergadering. Voorzit ter was burgemeester W. Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden behalve de heer M. van 't Wout, die bei-icht van ver hindering stuurde. B. en W. zonden namens de burgerij tele grammen bij gelegenheid van 't Regeerings- jubileum en den verjaardag van H. M. de Koningin, waarop dankschrijven is ontvan-1 gen. Tot leden van de belastingcommissie wer den gekozen de heePen J. Bubbeldam, wet houder-voorzitter; Jac. v. Elk, H. W. Grims- bergen, W. Kulk, M. van der Marei, C. van Rijn en J. G. Schoneveld, allen aftr. Tot leden der Havencommissie (toekomstige öerghaven) de heeren C. A. Veltkamp, wet- houder-voorzitter; D. F. E. Meerburg, W. Kulk, J. G. Schoneveld on L. van der Zwan, die ook reeds deel uitmaakten van de be staande commissie. Voorstellen tot het vei'koopen van grond. Door den Staat der Nederlanden is in koop gevraagd het perceel grond, groot 695 m2, deel uitmakende van de perceelen aan den Zeeweg, hoek. Prinses JulianalaanSchel penpad te Katwijk aan den Rijn, bij het Ge meentehuis, met het doel om daarop voor de automatiseering der telefoon een gebouw te stichten van de Rijkstelefoon, een gebouw dat, in verband met de omgeving van het Raadhuis, aan de voorgeschreven welstands eisc-hen zal voldoen en wel tegen den prijs van f 4.50 per M2, kosten van overdracht ten laste van den kooper. Aldus wordt be sloten. Door meerdere commissies wordt daarna verslag uitgebracht over diverse diensten van 1937. De commissie, belast met het nazien der rekeningen 1937 der bedrijven voor gas, wa ter en electi'iciteit, heeft aan de haar ver strekte opdracht gevolg gegeven. De heer T. Lodder, was verhinderd aan dit onderzoek deel te nemen. De heeren J. v. Elk en C. v. Rijs rapportceren, dat de rekeningen vol komen in orde waren. Met voldoening heeft de commissie kennis genomen van de belangrijke veiiaging van den gasprijs en de veiiaging van den Elec- triciteitsprijs, die het verbruik hebben doen toenemen. Aan de Commissie voor de Bedrij en den directeur wordt dank gebracht. Ook dit rapport krijgt de goedkeuring van den Raad. Door M. van Duyn, wonende Duinstr. 67, wordt verzocht in 4 op te mogen hebben twee perceeJen grond, onderscheidenlijk ge legen op den hoek van de Parklaan, noord oostzijde en de Duinstraat zuidwestzij de; beide perceelen voor den prijs van f8 per vierk. meter. B. en W. stellen voor dezen grond aan verzoeker in koop af te staan. Nadat de heeren v. d. Bent en M. v. d. Marei hieromtrent nog vragen hebben ge steld, betrekking hebbend op aansluiting aan het riool en gasbuizennet en electrische leiding, wordt met algemeene stemmen tot dezen verkoop besloten. Punt 5 behelst een voorstel tot conversie van een gcldleening. Dit betreft een leening groot f124.700, gesloten bij de Coöperatieve Middenstands Spaar- en Credietbank te Aal ten. De 4 pet leening zal dan geconverteerd worden tegen een 3y2 pet leening. Conform het voorstel wordt besloten. Punt 6: Voorstellen tot wijziging van de rekening-courant-overenkomsten met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten en de N.V. Rotterdamsche Bankvereeniging. Ook hier mede kan de Raad zich geheel vereenigen. Voorstel tot het verleenen van medewer king ingevolge art. 72 L.O.-wet 1920 ten be hoeve van de school voor Geref. Lager On derwijs te Katwjjk aan Zee. Het bestuur van genoem.de schooi vraagt de benoodigde gel den te mogen ontvangen voor verandering van inrichting van de school aan den Sluis- weg, nl. het aanbrengen van een 7-tal hand- wasch-drinkwater-fonteintjes in de lesloka len. De totale kosten worden geraamd f 180. Aldus besloten. Punt 8: Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de luchtbescher ming. Een plan voor de luchtbescherming in deze gemeente werd reeds ontworpen. Dit plan was echter door de betrokken autori- RADIO-DISTRIBUTIE teiten nog niet goedgekeurd, toen in de week van 25 Sept.—1 October de internationale toestand zoodanig verscherpte, dat een oor log onvermijdelijk scheen. B. en VV. acht ten het voor de veiligheid der bevolking noodzakelijk eenige voorwerpen aan te schaffen, welke bij aanvallen uit de lucht onmisbaar zijn. Terstond moest toen een be slissing genomen worden. Waar hier groote belangen op het spel stonden, hebben B. en W., in het vertrouwen, dat op dc sanctie van d-en Raad mocht worden gerekend, o.m. aangekocht een sirene, welke bestemd is om de bevolking tegen naderend luchtgevaar te waarschuwen. Zooals verwacht mocht wor- één instrument niet voldoende. Het ligt dan ook in de bedoeling om langzamer hand een zoodanige organisatie tegen lucht gevaar op te bouwen, dat gezegd kan wor den, dat de Overheid voldoende maatregelen voor dc beveiliging van de ingezetenen ge nomen heeft. Thans verzoeken B. en W. den Raad ter dekking van de eerste maatregelen een crediet van f 1000 ter beschikking tc stellen. Punt 6, het voorstel om de huurovereen komst der brugwachterswoning te verlengen kan gevoegelijk vervallen, omdat deze woning 1.1. Donderdag is afgebrand. B. en W. hebben intusschen een nieuwe keet gekocht, die dienst zal doen ais waohtgelegenheid, aangezien het nog niet vaststaat, dat het huis weer opgebouwd zal worden. De heer V a r\ Elk vraagt inlichtingen over het feit, dat de brandweer kwam, toen de brand een uur woedde. De Voorzitter geeft hier over uitvoerige inlichtingen, waaruit blijkt, dat de brandweer geen enkele blaam, treft. En met een storm als toen woedde, kon er onmogelijk iets gered worden. Zelfs de be woner is nauwelijks aan den brand ont komen. Punt 15: Voorstel tot vaststelling van een verordening als bedoeld in art. 30 der Leer plichtwet. Ingevolge dit artikel is de ge meenteraad bevoegd bij verordening te be palen, dat onder bij die verordening te stel len voorwaarden, ambtenaren van politie ge machtigd zijn, een kind, dat zij gedurende de schooltijden op den openbaren weg aan treffen, naar het hoofd der school te bren gen, tot welker leerlingen het kind behoort. Hierbij ware als voorwaarde te stellen, dat van het brengen van schoolverzuimers naar school, onmiddellijk aan de aansprakelijke personen kennis wordt gegeven. De mede werking van de hoofden der scholen zal worden ingeroepen, door hun te verzoeken verlofkaarten af te geven, ter voorkoming, dat naar de school kindoren worden ge bracht, die verlof -hebben. Tegen het voorstel bleken L. v. d. Zwan, W. Kulk en M. v. d. Marei. Aldus aange nomen. Punt 16 is een voorstel betreffende het in brengen van gronden in het Grondbedrijf. Het betreft de gronden voorheen van J. W. en J. Spaanderman alhier, gelegen bij uen Vreugdeweg, ten Noorden van den Zeeweg, in de vorg. van 30 Aug. 1.1. aangekocht en noodig voor de sportvelden, welke gronden B. en W., zooals te doen gebruikelijk is, wenschen in te brengen in het Grondbedrijf. Z.h.st. wordt hiertoe besloten. De rondvraag. Op een desbetreffend vroe ger gestelde vraag door den heer v. Rijn antwoordt de voorzitter dat de Directie der N.Z.H.T. genegen was aan weerszijden van de v. Egmondstraat een halte te maken doch dan zouden de twee haltes, Voorstr. en Ach- terweg-Noordwijkerweg moeten vervallen. B. en W. hebben geantwoord dat zij het op prijs zullen stellen als de bestaande toe stand bestendigd blijft. De heer v. Tongeren had gewezen op het gevaarlijke en ondoelmatige om zeer langen tijd aaneen te parkeeren op de Voorstr. B. en W. overwegen een parkeerverbod in te stellen gedurende de zomermaanden vanaf de Noordstraat tot de Boulevard. De heer M. v. d. Marei vraagt hoe het staat met de uit voering van het besluit wat betreft de verla ging der keurloonen. De voorzitter antwoord dat dit besluit door Ged. Staten nog niet is goedgekeurd en vermoedelijk wel nimmer goedgekeurd zal worden. Hierna sluiting met dankgebed. WOENSDAG 12 OCTOBER Keulen, 9.20 diver ParUs Radio, 12.05 diversen, 12.20 Bri 14.20 Radio PTT Nord 15.30 Keulen. 17.20 P n, 10.35 jel VI., -ltwlch. Radio, 18.20 Londen div., 15.1< Reg.. 19.20 Keulen, 20.20 Brussel Fr., 21.20 Brus- sel VI.. 23.20 Keulen. Programma 4: S.— Brussel VI., 9.20 GRD of div., 10.35 Londen Reg., 12.50 Lroitwicr. 14. Brussel Fr.. 14.20 Londen Reg.. 15.45 Droitwlch, 20.05 Londen Reg„ 20.35 Droitwlch. DONDERDAG 13 OCTOBER Programma 3: S Keulen; 9.50 Diversen; 10.05 ParUs Radio; 12.05 Diversen; 13.20 Parijs Radio 13.20 Brussel VI; 14.20 Radio PTT Nord of div; 15.05 Parijs Radio; 15.20 Keulen: 16.20 ParUs R 16.30 Keulen; 17.20 Bruesel VI; 19.05 Diversen; 19.20 Keulen; 20.20 Brussel Fr; 21.20 Keulen; 22.20 Brussel VI; 23.20 Keulen Programma 4: 8 Brussel ,V1; 9'20 Diversen; 10.35 London Reg; 12.05 Droitwlch; 12.50 Lon don Reg; 13.30 Droitwlch; 14.20 Londen Reg; 17.20 Droitwlch; 18.40 F - ----- wlch. 19.20 MAATSCHAPPIJ CVCEÜlcm 1657 v4//e£ankzökcx\ A JleEffec fetïiatew 5. Het niet volstrekt noodzakelijk ver keer in de gemeente, waaronder begrepen het rijverkeer, wordt stilgelegd. De lichten van voertuigen, met welke noodzakelijk moet worden gereden, dienen te worden af geschermd door ze te voorzien van een on doorschijnend materiaal, waarin een spleet van ten hoogste 10 c.M. lang en 1 c.M. breed onder het brandpunt. De oefening zal aanvangen des avonds te 9 uur precies en zal uiterlijk te 10 uur des avonds eindigen. Het begin der oefening zal worden kenbaar gemaakt door het in wer king stellen der sirene op de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee en het dooven der straat verlichting. Het einde der oefening weder om door hot ontsteken van de straatverlich ting. Diverse posten zullen worden opge steld. De Burgemeester vertrouwt, dat een ieder er toe zal medewerken, dat deze oefening in alle opzichten zal slagen- SPELDJESVERKOOP De speldjesverkoop ten bate der Katwijk- sche Reddingsbrigade, heeft opgebracht 134,-. LEIDSCHENDAM Zendingswerk der Geref. Kerken Vertooning van de Keboemenfilm Maandagavond werd in de Geref. Kerk aam de Damlaan de Keboemenfilm vertoona. Deze film geeft weer het zendingswerk, dat in de provincie Keboemen door de Geref. Kerken van Friesland wordt onderhouden. Het eerste deel laat ons den Hoofddienst zien, nl. de verkondiging van het Evangelie. Wij volgen Dr Bergema op zijn tochten naar de dessa's en maken een bespreking mee, die hij voert met zijn helpers. Deel II toont ons de groote beteekenis van ae school in dienst der Zending. Zij immers biedt gelegenheid om het zaad des Evange lies te zaaien i-n dem morgenstond van het leven. Wij brengen o.a. een bezoek aan de Hall. Clhineesohe school te Keboemen en aan eenige dessa-scholen. Het derde en het vierde deel zijn gewijd aan den Medisohen dienst. Dit is een prach tig werk, waardoor vele zieken worden ge holpen, terwijl tevens het zaad des Evange lies wordt uitgestrooid. Wij maken kennis met Dr Vonk, den geneesheer-directeur van het uitgebreide ziekenhuis en bezoeken tevens verschillende ziekenzalen. Ongetwijfeld krijgen wij een pracht beeld van d-e liefdevolle hulp die steeds weer wordt Het zien van deze film doet zeer zeker de liefde tot het mooie Zendingswerk groeien. De samenkomst, waarin de film vertoond werd, stond on-der leiding van den heer R. Groeneveld, voorzitter van de pl. Zendings commissie. Deze riep den talrijken aanwe- een [hartelijk welkom toe. Tijdens de film heeft de heer Broos een toelichting gegeven, hetgeen zeer op prijs werd gesteld Ds M. Boukema sprak een kort slotwoord, waarin hij de gemeente op het hart bond vooral het Zendingswerk te ge denken in het gebed. Hierna heeft hij de samenkomst op ge bruikelijke wijze gesloten. GEEN VEILING MEER OP ZATERDAG In verband met den steeds afnemenden aanvoer zal op Zaterdag geen veiling, van wege de Coöp. Groenten- en Fruitveiling, meer worden gehouden. A. A. BONTJE OVERLEDEN Na een korte ongesteldheid is alhier in den ouderdom van 49 jaar overleden de heer A. A. Bontje, beheerder van den bekenden kaashandel hier ter plaatse. De heer Bontje was oprichter en voorzit ter van de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" terwijl hij tevens een vooraanstaand figuur was in de R.K. sociale actie. Het aantal werkloozen is wederom geste gen en bedraagt thans 179 (v.m. 150), waar van 19 geplaatst in de werkverschaffing. MOND- EN KLAUWZEER ONGEVEER GELIJK Vorige maand bedroeg het aantal door mond- en klauwzeer aangetaste veestapels 242; daarna daalde het iets, om thans weer te stijgen op 244. LISSE DELVEN MET DRAINEERING Het was ongeveer Augustus 1933 dat de Bedrijfsraad uit de bloembollenstreek advi seerde: „Delven met draineering". Deze raad beoogde hiermede grondverbetering eenerzij ds en werkverschaffing anderzijds. Met veel critiek werd dit vraagstuk dooi de vakgenootcn besproken. Thans is dit werk in de practijk uitgeoefend en te zien Op den tuin aan de Spekkelaan va-n den heer P. Warmerdam, welke in eigendom toebehoort aan Graaf van Lynden, wor.tt bovengenoemd werk verricht. Met voldoe ning kan gezegid worden dat de proef slaagt. Een woord van hulde aan Graaf v. Lynden en zijn helpers voor het initiatief. De oppervlakte welke behandeld wordt be slaat 2 H.A. Deze proef wordt uitgeoefend zonder eenigen steun van de Overheid. Men Eal trachten nog andere gedeelten te bewer ken met Overheidssteun, waarin een mooie werkverschaffing gelegen is. Moge dit mooie I streven slagen en onze werkloozen alzoo ge legenheid vinden .voor hun gezinnen een goed stuk Ibrood te verdienen. Belangstellen-" den kunnen het werk komen bezichtigen op iederen werkdag. PREDIKBEURT Oud-Geref. Gem.: Donderdagavond 7 uur Leesdienst. PERSONALIA De heer Boxma, gemeente-veldwachter, slaagde voor het politie-diploma met aan- teekeningen. NOORDWIJK KASGELDLEENING B. en W. hebben bij de N.V. Ned. Beleg- gingsbank te Rotterdam een kasgeldleening aangegaan, grooï 50.000,voor den duur van drie maanden, tegen een rente, inclusief provisie, berekend naar 2*4 pet. per jaar. LUCHTBESCHERMINGSDIENST Naar wij vernemen is de heer E. de Groot, Wilhelminastraat 59, alhier, door den.Bur- gemeiester benoemd tot plaatsvervangend hoofd van den luchtbeschermingsdienst voor deze gemeente. Gelijk bekend is het hoofd van dien dienst do lieer A- van Oudgaardcn. DIENSTPLIOHT De mannelijke peronen, die in 1920 gebo ren zijn, moeten zich in deze maand aange ven voor den diensvplicht. Daarvoor is spe ciaal gelegenheid Maandag a.s. voor hen, wier namen beginnen met A tot en met L. en Dinsdag voor hen, wier namen aanvan gen met M tot en met Z. De secretarie is al leen voormiddags geopend voor dit doel. OUDE WETERING LIJK VAN SCHIPPER GEVONDEN Hedenmorgen half 8 zijn de bergings werkzaamheden van de „Maria II" beëin digd en is de lichter weer naar Rotterdam vertrokken. Eenige uren na het vertrek van de lich ters, begaven de Gebr. Kennis van Roelof- arendsvecn zich naar de plaats van de ramp teneinde naar het stoffelijk overschot van den sclüpper v, d. Pluym te gaan dreg gen. Nauwelijks ter plaatse aangekomen von den zij het lijk drijvende. Het stoffelijk overschot is door de Rijkspolitie naar het lijkenh-uis te O. Wetering overgebracht. VOORSCHOTEN UNIE-COLLECTE De Unie-collecte voor de Scool met den Bijbel heeft in onze gemeente opgebracht 131,771/2. RAADSVACATURE In de vacature van den heer E. Gh. Mul- holland (Gemeentebelang), die nog steeds niet vervuld was, daar het gekozen ver klaarde lid, de heer Van Hilten, voor de be noeming bedankte, is nu voorzien, daar de heer W. L- v. d. Ham de benoeming tot raadslid heeft aanvaard. ST. NICOLA AS-SURPRISES Er heeft zich in onze gemeente een comité gevormd, bestaande uit de heeren B. L. de Boef, Schoolstraat 70, N. A. Lamhoo, Nieuw- Voordorpstraat IS en J. Waasdorp, Leidsche- weg 243, dat aan de inwoners onzer plaats een kleine bijdrage zal vragen in den vorm van gebruikt en toch nog bruikbaar speelgoed, met de bedoeling dit tegen het St. Nicolaasfeest ten geschenke te geven aan de kinderen der allerbehoeftigsten onzer plaats. Uitreis: WIELEWAAL. Dinsdag te Singapore. VALK. Dinsdag te Jodhpur. OEHOE. Dinsdag te Napels. Thuisreis: IBIS. Dinsdag te Bagdad. PELIKAAN; Dinsdag te Medan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6