STADSNIEUWS s= Peek&Cloppenburg VRIJDAG 7 OCTOBER 1938 TWEEDE BEAD PAG. 6 VADER JOOSTEN t Na korte rust heengegaan Men schrijft ons: Hedenmiddag overleed in heit Diaco- nessenhuis in den ouderdom van bijna 70 jaar nog vrijwel plotseling de heer W. Joosten, oud-huisvader van het Te huis voor Militairen te Leiden. Wat zijn leven beteekende en nog be- teekent voor duizenden die in den loop der bijna 40 jaren, dat vader Joosten dag in dag uit voor zijn jongens klaar stond, wie zal het vermogen zulks te- beschrijven, Hoogstens zijn wij in staat een paar gno- pen uit zijn loopbaan aan te stippen en dan denken wij aan zijn altijd opgetvekt humeur, zijn buitengewone gave om direct eiken nieuw aangekomene voor zich in te nemen. Hoe menig oud-marineman die als jongen van 13 jaar zijn intrede deed bij de kweek school voor zeevaart, zal terugdenken hoe hij des Zondagsmiddags vanaf de kweek school regelrecht naar het tehuis ging en hoe (jongenskenner als hij was) vader Joos ten altijd klaar was met de Jongens te spe len, kortom alles voor ze te doen- Hoe kon den soms de tranen rollen bij een enkeling die zioh wat eenzaam voelde zoo ver van huis en nog zoo jong en het was vader Joos ten die dezulken opbeurde en ze' steeds weer 'hun toekomst voorhield. Dan de drukke mobilisatie-jaren, als ver loven waren ingetrokken en het spande. Maar ook in gewone tijden, rijk aan hu mor als hij altijd was, zag hij zijn jongens graag en omgekeerd zijn jongens hem. Het aantal brieven door hem ontvangen van oud-bezoekers alsmede het aanval daar op gestuurde antwoorden, ze zijn legio. En toch onder dat alles was hij steeds eenvoudig, nimmer eenige zelfverheffing, alleen bereidheid tot dienen van God en zijn naaste. Hoe gaarne had hij niet de veertig jaren vol gemaakt, doch een plotseling opkomende ziekve deed hem ineens instorten, waardoor hij genoodzaakt was met ingang van 1 Fe bruari van dit jaar zijn geliefd huis te ver laten om te Leiderdorp in een rustige omge ving zoo mogelijk herstel te zoeken. Dat zijn werk waardeering gevonden heeft ook buiten den kring der bezoekers, Ja zelfs door de Regeering, bewees de hem door H, M. de Koningin verleende onderscheiding de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, terwijl hem reeds vroe ger voor al zijn werk tijdens de mobilisatie het Witte Mobilisatiekruis was uitgereikt En nu lijkt het alles voorbij, maar wat blijft is de door hem gebrachte zegen aan velen en de dankbare harten van allen die het voorrecht' hadden met hem in aanraking te koimem. Dat hij ruste in vrede! Nieuws van het Hoogheemraadschap In de op 6 October J.l. te Leiden gehouden Vereenigde Vergadering van het Hoogheem raadschap van Rijnland werd kennis gege ven van de herbenoeming en beëediging van den heer P. F. Noordam, als hoogheemraad van Rijnland, terwijl tevens werd overge legd een aan H. M. de Koningin op 6 Sept. gezonden schriftelijke gelukwensqh met het 40-jarig regeeringsjubileum en van de daar op ontvangen dankbetuiging. Het bestuur werd gemachtigd tot over schrijding van een begrootingspost wegens aanschaffing van een scheepsmotor voor den dienst te Katwijk. Besloten werd tot het, met ontbinding van het loopende huurcontract, opnieuw verhu ren van een terrein te Rijnsburg, longs het Oegstgeesterkanaal, aan de Ver. „Veiling Tuinbouwproducten Rijmsburg" tot eind 1958 Met wijziging van een besluit van 2-4 Nov. 1937 werd besloten 1/3 deel van de bijkomen de kosten van dijkherstel, van den polder Broekvelden en Vettenbroek, tot een maxi mum van f 1000 voor rekening van Rijnland te nemen, mits de provincie Zuid-Holland en het Rijk een gelijike verplichting op zich nemen. Verder werd besloten tot verkoop aan de provincie Zuid-Holland van een stukje wa ter der Leidsche Voart onder Rijnsaterwoudc-, ten behoeve van den aanleg van weg no. 7 van het Povinciaal Wegenplan 1936 (rijibrug Alphen—Rijnsaterwoude—Haarlemmermeer polder) en het in dien weg maken van een brug over de Leidsche Vaart. Voorts werd besloten tot het aangaan van rieurwe bemalingsovereenJkomsten met de eigenaren der Verdolven landen onder Vel- sen enz. en met den Ouden Spaarndammer- polder, welke door Rijnland tot dusverre wordt bemaJen door den Slapermolcn. In verband met de daarbij door Rijnland op zich genomen verplichtingen werd tevens besloten tot vervanging van den Slapermo len door een diesel-vijzel-stoommachine, te leveren door M. Spaans v/h. Machine-fabriek „Spaans" te Hoofddorp. Ten slotte werd besloten tot verkoop van Rijnlands aandeel in de Wierikkerdijklan- den (Ceflia's hoeve). De openbare behandeling der Ibegrooting voor 1939 zal op 30 Nov. a.s. geschieden. Gemengd Koor „Sursum Corda" opgeheven Naar we vernemen heeft hec koor „Sursum Corda" in zijn laatst gehou den vergadering tot opheffing der vereen i- ging besloten. Voor het muziekleven in Lei den is dit zeker een ernstig verlies. In haar 32-jarig bestaan heeft S. C. onder leidin; van zijn opvolgende dirigenten, Louis Ro bert, Hubert Cuypers en zeker niet liet minst de laatste jaren onder de eminente leiding van den bekenden organist-dirigent Anth. v. d. Horst een zeer belangrijke plaats in het Leidsch muziekleven ingeno men. Door de weinige belangstelling echter hier ter stede voor het streven van S. C. om toonkunst te brengen is een einde gemaakt aan het baanbrekend werk door S. C. ver richt en is een voortreffelijk koor voor Lei den verloren gegaan. Geslaagd voor het diploma voor ziekenverpleging De Directeur t Academisch Zieken huis bericht ons geslaagd zijn de dames: H. Cremer, J. <lu Croo, C. J. Diesbergen. C. den Duik, B J. S. Dijk, J. M Eikerbout, A. T. Gesink, M. de Gier, A. Goede, C. Hoek- veen, E. G. Kcrr'.s. G. Lodder, M. Meijer, D. Poppe, A. P. C. Saarloos, H. van Soest, M. H, Tielen, P. Versloot, M. Ta M. Waterreus. .Het zestig-jarig bestaan van de G.J.M.V.-Levendaal Geslaagde feestavond De herdenking van hev zestig-jarig be staan van dei C.J.M.V. Levendaal, is gister avond voortgezet met een feestavond in het wijkgebouw Levendaal. De groote zaal van dit gebouw was voor deze gelegenheid feestelijk met groen en bloemen versierd. In een hoek der zaal prijkte tusschen een eenvoudige palmver- siering een foto vhn den oprichter der C. J. M. V., wijlen Ds. S- H. J. de Wolff. Met leden en belangstellenden waren dezen avond mede tegenwoordig de eere voorzitter, ds. M. J. Punselie, de wijkbe- stuursleden de heeren Jac. Wilbrink en Fontein en afgevaardigden van alle onder- afdeelingen. Van den eenigen nog in leven zijnden oprichter, dito heer van Borselen en het wijkbestuurslid was bericht van ver hindering ingekomen. De heer J. M. G. Hakken', die bijna een- en-twintig jaren voorzitter der C-J.M.V. is, opende deze feestvergadering met allereerst bei wijzen op het vele en belangrijke werk, dat de stichter der wijkvereeniging en de initiatiefnemer ïot oprichting der C.J.M.V., wijlen Ds. de Wolff, als wijkpredikant heeft verricht. Zijn naam wordt heden ten dage nog met eere genoemd. Op dezen herden kingsavond, aldus spr., brengen wij dan ook in de allereerste plaats hulde aan de nage dachtenis van Ds. de Wolff. Daarnaast gaat onze dankbaarheid uit tot hen, die ln den loop der jaren veel in het belang der C.J. M-V. hebben gedaan. In dit verband maakte spr. melding van een ingekomen geluk- wensch van een oud-bestuurslid, die thans in West-Indië vertoeft. Hartelijk heette spr. vervolgens allen wel kom, in het bijzonder Ds. Puntjeiie, die than9 reeds ruim 28 jaar eere-voorziuter der C. J. M. V. is en nog geregeld van zeer nabij de werkzaamheden der vereeniging volgt en daarin belang stelt. Tenslotte gaf de heer Hakkert nog enkele, persoonlijke herinneringen uit den tijd, dat hij het voorzitterschap bekleedt. Spr. zag het als een heerlijk voorrecht', dat de leidraad der C.J-M.V. bedoelt Jonge mannen op eenvoudige wijze te wijzen op en te lei den naar Jezus Christus. Van de gelegenheid tot het houden van een korte toespraak maakte allereerst Ds. Punselie gebruik, die wees op het Schrift woord: „God zij geloofd, want' Zijne goeder tierenheid duurt tot in eeuwigheid". Spr. vond het zulk een onuitsprekelijk voorrecht, dat de C.J.M.V. niet is opgericht tot het scheppen van wat gezelligheid maar om het' verlorene te zoeken en het evangelie te pre diken. Met ernst wekte spr. dan ook op om zich te laten vinden en zoo te komen tot de heerlijkbedd, die in Christus is Ds. Punselie sprak den wensch uit. dat' Be C-J.M.V. nog vele jaren haar zegenrijk werk zal kunnen voortzetten en dat zij moge schijnen als een licht op een kandelaar om de donkerheid te verdrijven. Namens de mondaccordeonclub „Kunst en Genot" bood de heer Roman de gelukwen- schen aan, hetgeen hij vergezeld deed gaan met de aanbieding van een bloemstuk. Har telijk dankte spr. de C.J-M.V. voor de be langstelling, die zij nu tien jaar voor een van haar grootste onderafdeelingen heeft gehad. Het C.J.M.V.-zangltoor, o-l.v. den heer K. W. C. Böseke, het C.J.M.V.-tooneel en een quartet van 't Nw-Leidsch Symphonie-orkest' o.l.v- den heer Jac. Blitz, zorgden verder voor een alleszins geslaagde vulling van het feestprogramma. In den loop van den avond heeft de heer Hakkert' de Jubileum commissie, die voor de gehoede feestviering zich zooveel moeite getroost heeft, nog har telijk toegesproken en bedankt. Wederkeerig deed dit de voorzitter van deze commissie de contribuanten, waar zij het' toch feitelijk zijn, die zulk een feestviering hebben, moge lijk gemaakt. Met een oud-leden-avond, welke heden plaats vindt, worden de jubileumfeesten be ëindigd. De Natuurvriend Gisteravond hield bovengenoemde Vereen, haar maandelijksche vergadering in gebouw „Patrimonium". Na opening door den voorz. was het woord aan de keuringscommissie, die een zeer uitgebreid verslag gaf van de gehouden huiskeuringswedstrijd. Hoogst te behalen aantal punten 72. Ie prijs: J. Gijzenij 69^2 pnt. Verg. zilver med. en Berker; '2e prijs: W. Zwart en A. Blok elk 60y2 pru, zilver med.; 3e prijs P. Swanenburg, 60 pnt., zilver, med.; 4e prijs: J: v. Hugten en M. Barkema 531/» pnt., elk bronz. med.; 5de prijs: P. W. Hanselaar, 5r pnt brons. med. Een diploma werd uitgereikt aan mevr. v. Ginkel en de heeren A. d. Lof, W. P. Griensven, J. Stouten, W. P. v. Wijk en J. Korenhof, allen met minstens 50 punten. Na uitreiking der prijzen bracht de voorz. dank aan de keurmeesters voor de nauwge zette keuring en bedankte ook de schen kers van een medaille. De werkloosheid Het aantal ingeschrevenen bij den Gem. Dienst voor Sociale Zaken voor deze week luidt: bouwvakarbeiders 871, fabrieksarbei ders 218; kantoorpersoneel 180; hotel-café- personeel 63; houtbewerkers 154; kleerma kers 104; land- en vuinarb. 101; metaalbewep kers 549; sigarenmakers 22; technici, opzich ters 32; textielarbeiders 292; transportarbei ders 903; typografen 77; voedingsmiddelen- arb. 241; vrouwen 163. Alg. totaal 3970. 7 Oct. 1937: 42S6- 8 Oct. 1936. 4915. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 5 October. 7238. „As toria-Bar", Leiden, Steenstraat 10a, café met vergunning. E.: W. J. van der Heydt, Leiden. Wijziging. 5 October. Gebroeders Rijkaart, Hazerswoude, Voorweg C. 55, boom-, plant en bloemkweekerij, enz. Uittr. Venn.: Arie Rijkaart, Hazerswoude. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: P J Preenen 26 Jr en J Mieremet 26 Jr N G J Vergeer 26 Jr en M Langeveld 25 jr Chr Pasma 24 jr en C Rasser 21 jr L Huijs 31 jr en M E Starkenbrug 27 Jr BEVALLEN: S Verver—v d Velden dr T Lens—v Weeren zn G NteuwkerkLaurier dr OVERLEDEN: E A Frongois vr. 87 jr IW Wessel zn 13 jr De Prinses Beatrixschool aan de Heerensingel geopend Een oude school in een nieuw gewaad In de gymnastiekzaal van de school Lust hoflaan werd gisteravond ecm ouderavond gehouden ter gelegenheid van de opening van de verbouwde Fröbelschool aan de Hee rensingel de Prinses Beatrixschool. De heer Pothuis, hoofd der school Lust hoflaan, opende deze zeer druk bezochtei bij eenkomst, waar enkele honderden ouders van hun medeleven blijk gaven, liet zingen Ps- 118 1 en las vervolgens den acht en zeventigsten psalm. In zijn openingswoord, als waarnemend voorzitter der Schoolver- eeniging, heette 'hij allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Inspecteur van het on derwijs, den heer Vriend, den architect, den heer Kraan en verschillende medewerkers en medewerksters. Hij gaf een overzicht van de ontwikkeling van het Geref. Fröbelonderwijs in onze stad, daaibij memoreerend den steiun welke steeds van de dameskrans Clara Dozij werd onder vonden. Plaatsgebrek dwong tot uitbreiding, waar van tevens gebruik werd gemaakt om cen trale verwarming aan te leggen. Er is nu een lokaal bijgebouwd en alles is opgeknapt. Dank werd gebracht aan den opzichter, den heer Koekkoek en de aannemers Gebr. Guyt uit Katwijk. Ook aan het personeel, dat onder de be kwame leiding van meij. de Rave, zooveel moeite zioh heeft moeten getroosten in de afgeloopen maanden. Herinnerd werd aan den velen arbeid die de heer Goslinga voor de Vereeniging heeft ver richt. Tenslotte verklaarde spr. de school voor heropend- Gelukwenschen De heer de Vriend, inspecteur van het la ger onderwijs, wensch te de vereeniging ge luk met het succes dat zij ook nu weer heeft bereikt. Hij sprak zijn vreugde uit over de mogelijkheid die in Leiden nog bestaat om gelden beschikbaar te stellen, in den vorm van subsidie voor het voorbereidend lager onderwijs. De heer J. Veenendaal, voorzitter van de Geref. Schoolvereeniging, gaf uiting aan de belangstelling welke bij deze vereeniging be staat voor het werk van het Fröbelonder wijs en sprak den wensch uit, dat er ook in de toekomst een groote toevloed van leerlingen de eene schoolvereeniging naar de an dere moge zijn, en eindigde met hartelijke gelukwepschen en zegenbede voor bestuur, personeel en leden. De heer Pothui9 dankte de sprekers voor hun goede woorden ein ging daarna over tot installatie van zijn dochter, mej. Pothuis, als tijdelijke leerkracht. Een woord van afscheid sprak hij tot mej. Marcelis, die een benoeming te Alfen a. d Rijn heeft ontvangen. Een schrijven van den voorzitter Vervolgens werd een schrijven van den heer Goslinga gelezen, die door verplichte bedrust niet in staat was, de opening bij te wonen. Hij zond zijn beste wenschen voor hie<t verloop van de weckzaamheden in de school, die nu vernieuwd in gebruik geno ïen wordt- Spr. gaf het voornemen van het be stuur te kennen, den heer Goslinga te benoemen tot eere-voorzitter der vereeni ging. Het bleek, dat de heer Goslinga bij zijn afscheid het niet hij woorden gela ten had, maar drie groote ingelijste schoolplaten had aangeboden als blijven de herinnering, Mn dankwoord werd gericht aan mevr. Goslinga, die verzocht werd dit aan haar echtgenoot over te brengen. Mej. de Rave, het hoofd der school, wenschte vereeniging en ouders geluk met de vernieuwing, namens het personeel. Zij gaf uiting aan haar teleurstelling dat de heer Goslinga niet aanwezig kon zijn. Ook bracht zij dank aan de ouders, die zoo uit stekend hebben meegeholpen in de maanden van verbouwing. Ieder, ook in de omgeving, heeft meegewerkt om alles goed te doen ver- loopen. Spr. wekte de ouders op, de kinde ren erop te wijzen mede te helpen de school mooi te houden- Een woord van welkom richtte zij tot mej. Pothuis en enkele hartelijke woorden van afscheid tot mej. Marcelis. Na een pauze, waarin ververschingen wer den aangeboden, ving_ de vertooning aan van een aantal leuke films, waarin de leer lingen der school de medespelenden waren Jubileum Heden herdacht de heer G. v. d. Lelie den ig waarop hij voor 45 jaar als jongmaatje in dienst trad bij de N.V. Kon. Ned. fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg &Zoon. De jubilaris werd met zijn echtgenoote op het privé-kantoor ontvangen en gefeliciteerd, waar hem namens het personeel een bloe menmand en door de directie een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Bij de toe spraak van de directie vracht de spreker dank aan den heer v. d. Lelie, welke sinds zoo vele jaren meesterw.ever bij de firma Zaalberg is, voor de vele diensten welke hij de N.V. heeft bewezen. Het zijn bekwame arbeiders als v. d. Lelie welke het Zaalberg product haar wereldreputatie hebben doen handhaven. Spreker meikte nog op, dat het aantal werklooze textielarbeiders voor eenige maanden nog boven de 400 personen, thans, dank zij de goede samenwerking tusschen het bestuur der gemeente en onze N.V., tot 292 is gedaald. Spreker hoopt dat v. d. Lelie nog vele jaren bij de N.V. werkzaam mag zijn. Hij kan er van overtuigd zijn, dat de directie steeds gaarne van <zijn diensten bruik zal maken. UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN De begrooting voor de water- en lichtbedrijven Begrooting Electriciteitsbedrijf Deze begrooting, gewone dienst, sluit aan inkomsten en uitgaven op een eindcijfer van f 209.684,04 tegen vorig jaar op f201.265.11. De werkelijke inkomsten en uitgaven vol gens de laatst vastgestelde rekening waren f 208.635,39. Vergeleken bij vorig jaar heeft de inkom- stenpost stroom een verhooging van bijna f 10.000. De meterhuur is plm. f 500 hooger geraamd. Verder onderging de inkomsten- lijst weinig verandering. 193/«, 22Vi, 26-293A, 33-39 wm=. ..'^rllew Verhoop Gireestraai 7Q/80 - Bij de uitgaven heeft men rekening ge houden met meerdere kosten voor stroom- inkoop en deze post bijna f 6000 hooger ge raamd. Ook de post salarissen en iverkloo- zen is verhoogd van f 15-300 voor 1938 tot l 16.000 voor 1939. In de post winstuitkeering aan de gemeen te is begrepen een extra-winstuitkeering in verband met tariefsverhooging. De post is vastgesteld op f 62.500 tegen f 58.500 in 1938. Ook de uitgaafposten ondergingen verder weinig wijziging. De kapitaaldienst sluit op een eindcijfer van f 244.887.46 tegen vorig jaar f 235.585.66. Begrooting Gasfabriek De begrooting gewone dienst voor de gas fabriek sluit aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 156.775,87, tegen vorig op f 167-369.67. De werkelijke inkomsten en uit gaven volgens de laatst vastgestelde reke ning waren f 173.863,42. Die inkomstenposten voor verkoop gas, co kes eu teer zijn alle drie verlaagd, de eerste met plm. f 6000, de tweede met plm. f 5000, de derde met f 700. Meterhuur en inuntgas- installatiehuur zijn bedde I 100 hooger ge raamd; de post terugontvangst wegens pen sioenbijdragen plm. f 450 hooger. Wat de uitgaven betreft is de aankoop voor steenkolen f 8000 lager geraamd. De post onderhoud is voorts f 2500 lager geraamd dan vorig jaar. De winstuitkeering en extra-uitkee-ring aan de gemeente is be paald op f 13000 tegen f 13.300 op de begroo ting 1938. De post afschrijvingen is met f 2500 verhoogd. Wat' den kapitaaldienst betreft, deze sluit aan inkomsten en uitgaven op f 120057-20, te gen f 134.512,40 vorig jaar. Begrooting hoogdruk-bronwaterleiding De begrooting gewone dienst hoogdruk- bronwaterleiding sluit aan inkomsten en uilgaven op een bedrag van f 78.174,86 tegen vorig jaar f 78.384.10. Dit wijst reeds uit dat er niet veel verschil bestaat in de verschil lende posten. Bij de inkomsten is de meter huur f 200 hooger geraamd en de waterver koop met f 400 lager geraamd en thans ge steld op f 71.454. 6 Bij de uitgaven zijn de kosten voor stroom f 50 lager geraamd. De post winstuitkeering en extra-uitkee- ring aan de gemeente is verhoogd van f 28.700 tot f 30.500. Wat dein gewonen dienst betreft is er verder niets te meiden- De kapitaaldienst sluit aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 110.8-80,64 te gen vorig jaar f 117.637,89. Begrooting Grondbedrijf Deze begrooi'ing, gewone dienst, sluit aan haten en lasten op een bedrag van f 15.128,45 tegen vorig jaar f 15.9955,79. Het bedrag huren en pachten van lande- rijen uit de omschrijving der baten is ver hoogd van f 6438.7S tot f 7108.45. De post na- deelig saldo is gesteld van f 9500 in 1938 op thans f 8000. F In de omschrijving der lasten zijn de pos ten rente van bedrijfskapitaal en van kas geld resp. verhoogd met ruim f 1400 en ver laagd met f 1700. De post kosten van onder- f 600-' admin,saratie enz- verlaagd met De kapitaaldienst sluit aan inkomsten er een. S«raam<1 bedrag van f 200.000, tegen vorig jaar f 190.000. BIBLIOTHEEK JEUGDCENTRALE Men verzoekt ons mede ve deel en dat de bibliotheken van de Geref. Jeugdcentrale weer geopend zijn. In Concordia op Zater dagavond, in de Ruyterstraat op Vrijdag avond en bij de Geref. Kerk Hooftstraat op Maandagavond. Ook de bibliotheek van de Ned. Herv. J. V. op G. G. „De Heere Is onze banier" is mor- weer opengesteld in „Rehoboth" SUBSIDIE CHR- H.B.S. B. en W. stellen den Raad voor het subsi die voor de Chr. H.B.S. alhier te bepalen op een bedrag van ten hoogste f 2000. In ver band met een gerezen misverstand wil men over 1938 nog uitkeeren een bedrag van f 2947.71. JUBILEUM BIJ OOSTHOEK N.V. Woensdag was de heer P. Dirkzwager 25 jaar werkzaam aan de fabriek voor beton en bouwmaterialen van fa. Oosthoek en Zn- N.V. alhier. Dit feit is voor hem niet ongemerkt voor bijgegaan. 's Morgens werd hij ten kantore der firma toegesproken door den heer A. Oosthoek, die hem het gebruikelijke diploma met medaille en een envelop met Inhoud overhandigde. Hierna werd door hem verder de dag in huiselijken kring doorgebracht, hij ook van collega's en tal van ande ren gelukwenschen in ontvangst had te ne- VOETBAL Voor A.R.C. is morgen een schamel pro gramma vastgesteld, dat bestaat uit twee thuiswedstrijden: A.R.C. I—Woubrugge I en A.R.C. IV—M.S.V. II. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 7 5 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 Beveelt zich beleefd aan v. d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN HAZERSWOUDE VERGADERINGEN AANGEVANGEN De Chr. Jongelin'gsvereeniging „Eere zij God" heeft haar wekelijksche vergadering, die gehouden wordt op Zondagmiddag in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, weer aan gevangen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd het bestuur samengesteld als volgt: Jac. Kroon, voorzitter; P. ae Vogel, oorz-; J. A.Overbeeke,secretaris; D. Bui tenhuis, penningmeester; A. van Pijlen, bi bliothecaris; J. P. van Klaveren, algemeen secundus. Besloten werd in het wintersei zoen weer een tweetal sprekers uit te noo- digen een lezing te houden. SCHOUW Door het bestuur van den Ambachtspolder zal op Dinsdag 11 October schouw worden gehouden over alle bruggen, hoofden, wij ken, slooten en kunstwerken in den polder, gelegen. KATWIJK a.d. RIJN TUINBOUWOVERZICHT Niets Veranderlijker dan het weer, maar niets varieert meer dan het oogsten van bloemkool. Het had er langen tijd voor ge staan of er zoo ongeveer niets van terecht zou komen, dooh het weer werkte mee en de gewassen werden toch nog zeer goed tot best. Daarna eenigen tijd, dat de kool alleen in het gewas groeide en men niet kon oogsten. Gevolg hooge prijzen, tot f 29 toe. Maar het kwanturn was gering. Men zag met verlangen uit naar ander weer; dai andere weer kwam ook en, we wezen er worige week reeds op, te verwachten was dan een aanzienlijke verlaging van den prijs. Die lagere prijs tot om de f 8 ver meldden we reeds in ons vorig overzicht, doch daarna liep het voor de tuinders mis en men heeft het «nadien kunnen zien dat massa's tweede, doch ook verschillende par tijen eerste soort naar de zouterijen gingen. Dat is voor de bloemkooltelers geen gunstig teeken en einde vorige week. 's Vrijdags, was de noteering voor 1ste soort slechts f 4.50 tot f 7, tweede soort f 1.50 tot f 3.30. Doch ook deze prijs kon zich niet handha ven, want s Zaterdags liep deze zelfs terug tot f 4.80 a f 5.90. En telkens werd de aan voer grooter, zoodat gevreesd werd dat deze week wel eens een buitengewone teleurstel ling kon brengen ivoor de tuinders De eerste dagen der week was de aanvoer nog enorm en de prijs laag, varieerend van t 3.70 tot f 5.80 in de eerste kwaliteit, tweede soort van f 1.70 tot f 2.70, maar tegelijk kwam het veranderlijke weer de berekening weer an ders maken. Want legen en hagel wisselden elkaar af, zoodat de vlugge groei er wel even uit was. De aanvoer werd niet kleiner, doch de kwaliteit had van den hevigen storm wel te lijden. Er staat nog een massa bloemkool te veld en bet product is aanmerkelijk later dan andere jaren. Mochten er vroeg nacht vorsten komen dan wordt dit een ramp voor den tuinbouw. Met peen is het beter gesteld dan vorige week, doch een prijs van f 0.30 tot i 0.70 per kist van 20 kg. is te laag. Er zijn ook nog jjartijen waspeen doorgedraaid. De kwaliteit was hiervan niet best, maar de tuinder die geen andere heeft moet het er toch mee doen. Met bospeen was het niet beter, eerder slech ter gesteld. De prijs varieerde de geheele weck van f 3.40 tot f 6.40. Doch de tioogere noteering kwam maar zelden voor. Ook dit product geeft velen den laatsten tijd teleur stelling. Sla komt niet veel meer. Maar ook hier voor is weinig vraag, met lagen prijs, van f 0.60 tot f 1.20 per 100 stulks. I 'Met de boontjes zal het nog slecjit afloo- RADIO-DISTRIBUTIE 12.05 Radio PTT Nord of dlv.. 12.20 BruBsel Vi.. ,20 Radio PTT Nord of dlv., 14.45 Droltwlch. 15.05 Parijs Ttadio, 15 35 Keulen. 17.20 Brussel VL. 17.50 Brussel Fr.. 18.20 Keulen. 21.50 Lon den Reg.. 22.20 Brussel VI., 22.30 Brussel Fr., 23.20 Parös Radio. Programma 4: 8.Brussel Vl„ 9.2o diversen, 10.35 Londen Reg., 17.20 Droltwlch, 18.45 Lon den Reg.. 19.20 Droltwlch, 20.20 GRD of dlv., 22,— Droltwich ZATERDAG 8 OCTOBER Programma 4: 8.Keulen, 9.50 Parijs Radio, 12.05 diversen, 12.20 Brussel VL, 13.30 Keylen. 14.55 Brussel Fr., 15.20 Keulen. 17.20 diversen, 18.20 Londen Reg., 18.35 Brussel Fr.. 19.20 Keu- 19.30 Weenen of dlv., 21.20 Keulen, 23.20 Us Radio. rogramma 4: 8.Brussel VL, 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg.. 12.20 Droitwlch. 21.45 Boeda- of dlv., 22.20 Bruseel VL, 22.30 Boedapest of dlv, 22.50 Londen Reg., 23.30 Droitwlch. Agenda Van Maandagmorgen 3 tot en met Vrijdag 7 October nemen waar de apotheken G. I-I. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en G. F. Reyst, Steenslraat 35, telef. 136. Voor Oegstgeesi: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark S. telef. 274. pen. Het stond er ivoor of er nog veel late boonen zouden komen, doch de storm heeft er ontzettend veel schade aan teweeg ge-. bracht en de koude zorgt wel, dat de vrucht niet vooruit komt Princesseboonen noteer den van f 10 tot f 16.50 en snijboonen van f 9 tot f 14.50 per 100 kg. Ze zullen nu wol weer gauw in prijs stijgen. Sluitkool heett nog onvoldoende belang stelling en de prijs is onvoldoende, f 1.60 tot f 3.20 voor gele cn f 2.10 tot f 8.10 per 100 kg. voor roode kool. Groene kool is wel wat beter en bracht van f 3.20 tot f4.40 op. Geen slechte prijs. Met uien is het nog steeds mis. Een prijs an f 2.20 tot f 3.50 per 100 kg. is nogal erg verschillend, doch het is ook maar een hoo ge uitzondering als iemand f 3.50 op zijn veilingboek genoteerd ziet Dan moet het prima zijn. Kroten geven nog steeds een bevredigende opbrengst. Gekocht werd steeds voor f 2.50 tot f 3.70 per 100 kg. Over de opbrengst van een dergelijk product dat niet veel aan teelt- kosten vraagt, kan men .tevreden zijn. Over aardappelen kunnen we kort zijn. Nog steeds niets gedaan, f 0.40 tot f 0.70 per kist van 25 kg. en nog geen beterschap te zien. DE DAKLOOZE BRUGWACHTER Daar de brugwachterswoning geheel is afgebrand, is de heer C. v. D. dakloos. En de brug vraagt toch een wachter. Door gemeen tewerken is voor den brugwachter de hou ten hulppost van politie, die 's zomers dienst doet op het strand, tijdelijk bij de brug ge plaatst, zoodat v. D. weer een dak baven het hoofd heeft, KOUDEKERK a.d. RIJN SCHOUW Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben ter openbare kennis gebracht dat in de weck van 1015 Oct. a.s. in deze gemeente zal worden gevoerd een schouw over de rookgeleidingen, stookplaatsen en schoorsteenen. GOED APGELOOPEN Gistermorgen had het 10-jarig dochtertje van den gemeenteveldwachter V- van den Hoogen Rijndijk nabij de Koudekcrksche brug het ongeluk met haar fiets vanaf het jaagpad in den Rijn te rijden. Op haar hulp geroep snelde de brugwachter v. O. onmiddel lijk toe, die met behulp van een toegestoken stok het meisje naar den kant wist te trek ken en behouden op het droge te brengen. LEI DSCHEND AM Gedeeltelijke verduisteringsproef Hedenavond zal van 2122 uur te Voor burg een groote verduisteringsproef plaats hebben. In verband met de inéénloopende grens situatie tusschen de gemeenten Voorburg en Leidschendam is bepaald, dat deze proef ook geldt voor een gedeelte van de gemeente Leidschendam en wel voor de Looierslaan,' Mauvelaan, Voorburgscheweg tot no. 52, Broekweg tot den tol en den Westvlietweg tot aan de grens der gemeente Rijswijk. De desbetreffende bewoners zijn per cir culaire van den proef en de daarmede in ver- Gisteravond is het nieuwe gedeelte mm de Chr. Fröbelschool „Prinses Beatrice" aan den Heerensingel te Leiden officieel geopend Bestuur en onderwijzend personeel na de opening.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7