AKKERTJE (AART VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1938 DERDE BEAD PAG. 9 Opkomst van militairen uitgesteld Voor herhalings-oefeningen en voor eerste oefening DEN HAAG, 30 Sept. De Regee- ïingspcrsdcenst meldt: De Minister 'van Defensie maakt het .volgende bekend: Zooals reeds in de dag bladen en door middel van den radio- omroep werd bekend gemaakt, is de op komst voor herhalingsoefeningen van dienstplichtigen, beshoorende tot de Ko ninklijke Landmacht, die in 1938 op of na 29 September in werkelijkcn dienst moeten komen, tot nader order uitge steld. Het vorenstaande is thans ook van toepassing verklaard voor officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten, die behooren tot het reserve- en overige personeel, der Koninklijke Landmacht. Eveneens worden tot nader order uit gesteld de inlijving van dienstplichti gen en de opkomst van dienstplichtigen, die reeds zijn ingelijfd, doch wegens het verstrijken van verleend uitstel enz. de eerste oefening nog moeten volbrengen. Dit laatste in afwijking van de geldende voorschriften. Al het vorengenoemde personeel volgt vanzelfsprekend bij voor-mobilisatie on aligomcene mobilisatie zijn bestemming, zooals in de lastgeving in het zakboekje is aangegeven. We hebben gisteren al medegedeeld, dat de Regeering in verband met don internationalen toestand een achttal wetsontwerpen bij de Statcn-Generaal heeft ingediend. Hieronder geven we thans oen resumé van de daarbij behoo- rende memories van toelichting, voor zoover deze niet reeds eerder in ons blad vermeld werden. Liefdesdrama te Leiden Jongeman verwondt zijn vroegere verloofde Met een dolkmes gestoken LEIDEN, 29 September, Gisterenmiddag omstreeks half vijf werd de 19-jarige dienst bode S. T., uit de Oostdwarsstraat alhier, op den Hoogen Rijndijk aangesproken door tien 2-i-jarigen kapper P. O., uit de Sieboldstraar, met wien zij geruimen tijd omgang heeft gehad. De vorige week had »ij de verloving ver broken'. Na een kort gesprek, waarin het meisje te kennen gaf, niets te gevoelen voor een hervatting der betrekkingen, haalde de jongeman een dolkmes te voorschijn en bracht haar daarmede een viertal steken toe. Het meisje zakte bloedend ineen, doch bleek niet levensgevaarlijk gewond. Zij werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, alwaar operatief werd inge grepen. Haar toestand was gisteravond be vredigend. De dader vluchtte per fiets, doch kon eenige uren later worden gearresteerd. Korps vrouwelijke vrijwilligers Thans tot stand gekomen AMSTERDAM, 30 Sept. Gisteren is ineen bijeenkomst in het Amstelhotel, waar bijna 200 vrouwen, opgeroepen door het voorloop'.g bestuur, vereenigd waren, opgericht stichting „Korps vrouwelijke vrijwi ligers Dit korps heeft ten doel om, op verzoek der Overheid, hulp te verleenen bij de be scherming van personen en goederen in tij- ?n van oorlog en andere nationale rampen, v. overstrooming of cyclonen. Mén wil trachten dit doel te bereiken door zich tc verzekeren van clc medewerking var. vrouwen, die den 18-jarigen leeftijd heboen bereikt en daartoe door het bestuur geschikt worden geacht, evenals door het bijeenpren gen der daartoe benoodigde gelden. Fokker werkt op volle krapht Gisteren acht vliegtuigen afgeleverd AMSTERDAM, 30 Sept. Bij Fokker wordt thans dag en nacht gewerkt aan de versterking van onze luchtmacht. Ofschoon de geëischte levertijden voor de in het be gin vain dit jaar bestelde groote series vlieg tuigen reeds zeer kort waren, spreekt bet vanzelf dat het tihans, met het oog op den internationalen toestand, dringend noodza kelijk is, de aflevering zoo veel mogelijk te bespoedigen. Gelukkig is de technische or ganisatie van de Fokkerfabriek van dien aard dat in dringende gevallen het tempo kan worden versneld en de afleveringen zoodoende kunnen worden vervroegd. Geregeld zijn dan ook in de laatste weker» vliegtuigen afgeleverd, doch de dag van gisteren spande op dit gebied wel de kroon. Op Schiphol werden nl. dien dag niet min der dan acht vliegtuigen aan hun bestem ming overgegeven. De theorie van het bakkersvak Een handige uitgave Als uitgave van den Ned. Bakkersbond, het Instituut voor Bakkersvakonderwijs, den Ned. R.K. Bakkerspatroonsbond en den Ned. Bond van Prot. Chr. Werkgevers in het Bakkersbedrijf is bij de N.V. Uiig. Mij. A. F. Kluiver te Deventer verschenen de „Inleiding tot de Theorie van het bak kersvak". geschreven door den heer C. J (Schoep, Directeur van Van der Meer en Schoep N.V. Broodfabrieken te Rotterdam. Deze uitgave zal bestaan uit drie deeltjes, resp. getiteld: „De tarwekorrel", „De Maal derij en de Bloem" en „Het Rijs- en Bak- •proces", waarvan wij het eerste dezer dagen ontvingen. Tot op heden bestond bijna geen littera tuur over de theorie van de hroodbakkerij. Toch is hieraan groote behoefte omdat menigeen zich als gevolg van de vestigjngs- eiscfien voor het Bróodbakkersbedrijf wil bekwamen voor het desbetreffend examen. Het thans verschenen deeltje geeft een eenvoudige duidelijke uiteenzetting van de theorie van het bakkersvak. De schrijver weet vaak ingewikkelde dingen op een voudige wijze uiteen te zetten. Het boekje, is op fraaie, origineel© wijze geïllustreerd hetgeen aan de overzichtelijk heid van den tekst ten goede komt'. De aan schaffing van deze uitgave behoeft voor niexn-arwi een bezwaar te zijn, want de t»rijs is billijk gehouden.; u Dienstplichtigen blijven onder de wapenen Op grond van de politieke spanningen 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. Gisteravond is een Kon, Besluit van 29 Sept. in het Staatsblad afgekondigd, waarin bepaald wordt, op grond van de overweging dat de politieke spanning tusschen sommige staten in Europa het noodzakelijk maakt om maatregelen te treffen ter beveiliging van de landsgrenzen en om bovendien te beschikken over een grooter aantal ge oefende troepen, dat de voor eerste oefening of voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst zijnde dienstplichtigen,, die na de dagteekening van dit besluit in aanmerking zouden komen voor groot verlof, tot nader order in werkeljjken dienst blijven. Het voorafgaande geldt niet voor de groepen van dienstplichtigen, ten aanzien van welke de Minister van Defensiebepaalt, dat de daarin gelegen maatregel niet op haar zal worden toegepast. Een Rotterdamsche 'Jongen laat eenige militairen kennis 'nemen van liet goede nieuws uit Mixnchen. En dat daarvoor groote belangstelling bestaat, laten de ge zichten wel zien. De werkgelegenheid neemt toe Werkloosheid daalt niet evenredig Drie prae-adviezen over dit vraagstuk AMSTERDAM,' 30 September. De na tionale vereeniging tegen de werkloos heid heeft in een Ojp 22 October a.s. te Amsterdam te houden vergadering de volgende vraag aan de orde gesteld: „Daalt de (geregistreerde) werkloosheid in gelijken tred met de toeneming van de werkgelegenheid in handel en in dustrie? Zoo neen, wat zijn hiervan de oorzaken?" Over.dit onderwerp zijn drie praeadviezen uitgebracht, namelijk door de heeren F. P. Fuyk schot, secretaris van het Christe lijk Nationaal Vakverbond te Utrecht, H. Lindeman, secretaris van het Ned. Ver bond van Vakvereenigingen te Amsterdam en Mr. A. J. R. Mau rits, secretaris van Centraal overleg in arbeidszaken voor werk geversbonden te Haarlem. De heer Fuykschot constateert tus schen het verloop van de werkloosheid en van de werkgelegenheid een volstrekt paral lelisme. Indien men echter verband brengt tusschen toeneming van de bedrijvigheid en daling der werkloosheid, dan kan den aangetoond, dat de daling van de werk loosheid resp. de toeneming van de werk gelegenheid geen gelijken tred heeft gehou den met de toeneming der bedrijvigheid in handel en industrie. De oorzaak daarvan ligt in de toenemende r at ion al is a- t i c, met name in de mechanisatie* De heer Lindeman is eveneens van meening, dat er inderdaad een groote gapi.ig moet bestaan tusschen het aantal nieuwe arbeidsplaatsen, dat beschikbaar komt cn de daling van 't aantal geregistreerde werk loozen. Oorzaak van dit versohil is bet aan tal nieuwe jonge arbeidskrachten, waarme de de arbeidsmarkt telkenjare vergroot wordt; voorts het feit, dat hij een verbeter den bedrijfstoestand ook een deel cier ni'-t- geregistreerde werkloozen aan den gang gaat, alsmede de omstandigheid dat, het geen sedert het najaar van 1936 het geval is relatief meer jeugdige dan volwassen werkloozen werk hebben gevonden. Mr. A. J. R. Mau rits beperkte zich in zijn prae-advies tot het samenvatten van een aantal punten uit de discussie der laat ste twee jaar. TELEGRAM OM VREDE DEN HAAG, 30 Sept. Het Centraal Comité Vrouwens-Vredesgajng, heeft zidh met het volgende telegram tot de in Mün- chen confereerende staatslieden gewend: „Centraal Comité Vrouwen Vredesgang, dat telkenjare duizenden Nederlandsche vrouwen oproept om op IS Mei van haar vredeswil te getuigen, wendt zich met de dringende bede tot u uw uiterste krachten in te spannen om oorlog te voorkomen". 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. De heer van der Goes van Naters, lid der Tweede Kamer, heeft aan de ministers van Justitie en van Buitenlandsche Zaken gevraagd of de regeering bereid is de in Spanje strijden de Nederlandsche vrijwilligere in ons land toe te laten indien zij worden teruggezonden. BOTERHEFFING I-Iet bedrag van de heffing en de steun- uitkeeriing op boter is, 'behoudens tusschen- tij dsohe wijziging, voor de week van 29 Sep tember tot 6 October vastgesteld op 60 cent per kg. Naar wij vernemen zijn in de gistermid dag te Utrecht gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Nederl. Spoorwegen benoemd tot president prof. dr ir J. Goudriaan Jr en tot directeuren de heeren ir W. Hu pk es, chef van den dienst van tractie cn-materieel r W. F. H. van R ij c k e v o rse 1, chef den dienst van vervoer cn'handels zaken der maatschappij. LAND- EN TUINBOUW Toewijzing van Wieringermeer boerderij en De toewijzing van boerderijen in-pacht in de Wieringermeer heeft ook. voor dit jaar haar beslag geinregen. Slechts 54 van de meer dan. 1000 gegadigden konden wor den bevredigd, omdat er dit jaar nu eenmaal niet voldoen de bedrijven beschikbaar waren om in ruimere mate in de behoefte te voorzien. De nieuwe pachters zijn uit verschillende deelen van ons land afkomstig, in hoofdzaak uit de kleigebieden. Groningen, Friesland, Noordholland en Zeeland leverden dit jaar elk negen pachters, Zuidholland zes, Gelder land vier, Ovërijsel en Noordbrabant elk drie en Drente twee. Met deze uitgifte is het tal verpachte boerderijen in de Wieringer meer tot 268 gestegen, terwijl de oppervlakte in particuliere exploitatie daarmede tot 11.750 h.a. zal zijn opgevoerd. Van de c blijvende voor uitgifte in pacht bestemde oppervlakte zal in 1939 en 1940 telkens i 3000 h.a. van. boerderijen worden voorzien en worden vérpécht. De, blijvende staats exploitatie wordt tot ongeveer 1000 h.a. be perkt. Ruim 7'5 procent van.de thans in par ticulier gebruik zijnde gronden worden als bouwland geëxploiteerd. Op het resteerende gedeelte wordt het weidebedrijf uitgeoefend. De bodemgesteldheid deed aanvankelijk een andere verhouding verwachten. De betere' financieele uitkomsten van hetakkerbouw- bedrijf hebben er evenwel toe geleid dat ook op een deel d?r daarvoor in -.aanmerking kp-v menden zandgrond akkerbouwgewasse worden geteeld. De opbrengsten der produc ten zijn met uitzondering van den wintergerst, waarvan do or den storm eind Juni veel zaad verloren ging, ook dit jaar zeer bevredigend. In verschillende gemeenten aan de grens wordt door de daar gedetacheerde man schappen gefourageerd. Met vrachtauto's worden dekens, schoenen etc, aangevoerd en aan de manschappen uitgedeeld. j Neem dadelijk 'i bij hoofdpijn of migraine. binnen 'n kwartier zijl ge er van af, dank zij de bijzondere samenstelling. Weiger namaak, let op AKKER-merk. Per koker van 13 stuks -12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. De veehouders heb be n even min te klagen, al heeft het koude voorjaar den grasgroei en daardoor den hooioogst in belangrijke mate belemmerd. De melkproductie uit .de Wieringermeer wordt voor het over groote deel aan de zui velfabrieken in de randgemeenten geleverd, >velke er een jaarlijkschen prijs voor betalen, Doch het blijft het ideaal van den Wieringer- meerveehouder een zuivelfabriek in omge ving te hebben zoodat de stichting van een eig enfabriek dan ook wordt voorbereid. In het komende voorjaar wanneer de nieuwe pachters zich in den polder hebben gevestigd, zal tot verwezenlijking van deze plannen worden overgegaan. Zoo groeit het nieuwe land steeds verder uit tot een eigen zelfstandigheid en met een eigen karakter, dat in veel opzichten tot voorbeeld kan strekken aan belangrijke landbouwgebieden elders. Invoerverbod van kaas in België Intrekking verwacht De Regeeringspersdienst meldt: De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den con sul-generaal te Brussel, tevens hoofd der handelsafdeeling van Hr. Ms. gezantschap aldaar, binnen enkele dagen intrekking kan worden tegemoet gezien van den Belgischen maatregel, waarbij de invoer van kaas in België afhankelijk wordt gesteld van een vooraf verleende invoervergunning. Aangebrachte biggenmerken Beduidend meer als verleden jaar Van 12 tot 17 September zijn aangebrach! 48236 (v. j. 41506) biggenmerken. Van de toekenning 193S zijn tot 17 Sept. 1.1. gebruikt 1407161 merken, tegenover 1260036 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het .vorig jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in to taal zijn gemerkt 1.669.890 (v.j, l.ilO.175) biggen. om ZATERDAG, 1 OCTOBER HILVERSUM I 1875 cn 301 M. KRO-flUcn- dlug. 4.005.00 HIRO. 8.00 9.15 en 10.00 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 13.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (1-00 1.20 Gram.muziek2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.muziek. 3.Ou Kinderuur. 4.00 Gram. muziek. 4.05 Causerie ..De handelsreiziger en de vakbeweging". 4.20 Gram.muziek. 4.25 Voor de kinderen. 4 40 Gram.muziek. 4.45 Causerie „Redelijke dierenbescherming"- 5.00 Flitsen van de 100-jarige herdenking ?rloke Wet- gevin,g (opn 5.456.15 De KRÖ-X gaaltjes. 6.20 Journalistiek weekoverzicht; 6 45 Gram.muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Cau serie „Sobrlëtas-werk is een stuk aposto laat". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten AXP., mededeelingen. 8 15 Over peinzing met- muzikale omlijsting. 8.35 Gr. muziek. 8.40 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.55— M. VAK AUltzcndll -S.OO VPRO. 8.00 Grt 'richten10.00 Morg-i uciek (Om 12.151 muziek (Om 8.16 wijding. 10.20 Voor tinubedrijven. 12.00 Berichten]). 1.001.45 VARA-Orkest. 2.00 Radiotooneel. 2.20 Cembalovooróracht en Gram.muziek. 3.00 Reportage. 3.30—4.00 en' 4.05 Gram.muziek. 4.30 Esperanto-ultzen- ding. 4.50 The Four Blue Stens m. m. van- soliste en gram.muziek. 5.10 Reportage. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel. 6.30 Herdenking 100-jarig b&staan van het Burger- Polit-lek Radiojournaal, gen. 8.00 Herhaling hten ANPf it en soliste. Oké",- 10.45 Toespraak. 10.55 Damnieuws. Bérlch- NP. 11.00 „Do Ramblers", 11.3012.00 lijk W 7.30 Bïjbelvertellii S. O. S.-Berlchten. 8.03 VARA-Varia. 8.15 VARA- 9-_00_ Orgelspel. 9.30 „En Grai iziek. Orkest. 4.50 Kwintet. 5.20 Ensemble. 7.0? Cello en plano. 7.50 Orgel en Zang. 8.21» Variété. 9.20 Actueel programma. 10.25 De clamatie. 10.50 Band. 11.20 Band. RADIO—PARIS 164S 31. 12.35 Orkest. 1.S9 "20 Zang. 4.05 Piano. C.05 Zang* 8.35 Zaï .50 Radiotooneel. 9.33 Variété.- 10.20 Symphonie-orkest. KEULEN 456 31. 7.30 Orkest. 8 50 Orkest 12.21} Symphonie-orkest. 4.20 Concert. 7.20 En semble. 8.30 Orkest en koor. 10.35 Orkest.' BRUSSEL 322 en 484 31. 32 2 31. 12.50 en 1.30 3.20 Orkest. 4.20 Orkest.- ist. 8.20 „Prinses Zon- 4 84 31. 12.50 en 1.30 ïuziek. 4.00 Ensemble, >rkest. 10.30 Mond- en Klauwzeer Tengevolge van mond- en klauwzeer zijn in de week van IS t/m. 24 September gestorven- 278 runderen, lil kalveren, 197. varkens en biggen, 17 schapen en 2 gei tets. Sedert de week 19—26 September 19:17 zijn ;n totaal bezweken: 3917 runderen, -4524 kal veren, 3612 varkens en biggen, 283 schapen en 69 geiten, Geen denaturatïe rogge, aardappelen en veldboonen 's-GRAVENHAGE, 29 Sept. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is beslo ten, dat meu ingang van 30 September tot nader order geen gelegenheid zal worden gegeven tot het denatureeren van rogge, aardappelen en veldboonen. De aangekon digde steunregeling voor goedgekeurde poot- aardappelen zal in verband hiermede voor- loopig geen doorgang vinden- Voorts zullen met ingang van den ge noemden datum hij uitvoer van peulvruch ten geen prijsverschillen meer worden toe gekend. (17 Waar zou Dolf de Jager zich bevinden? Waarschijnlijk weer op zee, of in het buitenland, in vreemde havens. Wat een leven vol afwisseling hadden zulke mannen. Nu bier. dan daar, en overal weer nieuw en anders. En door dat nieuwe vergaten ze natuurlijk het oude. Ze waren zwervers, die ner gens rust vinden. Of misschien niet wilden vinden. Het was toch een bijzonder slag menschen. Heelemaal begrijpen kon je hun leven niet. Ze hadden zulk een volkomen ander be staan, dan de lieden aan wa4, Hoe hielden ze het uit, weken lang op zee niets dan lucht en water te zien. Het moest ont zettend eentonig zijn. En als je goed nadacht, kon je eenigs- zins begrijpen, dat ze, eenmaal weer aan land, wel eens uit den band konden springen. Zouden zij zich ooit aan een an der kunnen hechten? Was het niet logisch, dat die jonge ma troos totaal vergeten had weer te komen naar oom en tante, om weer een avond in het rustige huis door te brengen? Niet temin scheen hij toen blij te wezen, dat hij haar ontmoet had. Maar van blijvende waarde was het niet voor hem geweest. Dat stond buiten kijf. Zou hij ooit in Amsterdam komen? Stel je voor. dat ze elkander eens zagen? Zou hij haar herkennen? En indien het zoo was, welk een verontschuldiging over zijn nalatigheid zou hij aanbieden? De jonge vrouw liet haar fantasie den vrijen loop. Met droomerig genoegen en verlangen spon zij haar gedachten uit tot een vrij aannemelijk verhaal. Plots werd ze gestoord door een waarschuwende stem. Haar moeder riep: Ina, moest je niet naar Kit Wester? Ze wreef haar oogen uit, zon op wat moeder geroepen had, begreep en antwoordde: Kit? O ja, ik ga dadelijk. Het is nog vroeg. Terwijl ze dit zeï, keek ze naar de overzijde van de straat. Ze schrok. Door haar oogen scheen een fijne priem naar haar hart te springen. Zoo hevig, zoo onverwacht, dat het na een schok even stil bleef staan. Toen perste het snel achter elkaar het bloed naar het hoofd. Was het gezichtsbedrog? Stond ze nu nog te soezen? Speel de het voorjaar parten? Of haar fantasterij? Ze stapte op het venster toe, bleef staan, verschrikt en verheugd tegelijk. Daar. aan de overzijde liep Dolf de Jager! Hij was het, beslist! Dezelfde rechte gestalte, forsch en sterk en toch met ietwat schroom het hoofd onderzoekend opzij ge wend. Hij zocht. Hij zocht haar woning. Hij zocht haar! Öf kwam hij zeer toevallig in deze straat? Want nu liep hij naast een heer. Misschien een kennis, die hem afgehaald had? Haar eerste gedachte was zich zoo snel mogelijk te kleeden en naar buiten te snellen. En dan?... Ze wachtte. Ja, wat dan? Pardoes naar hem toestappen en zeggen: Hallo, meneer de Jager, dat is de tweede maal. Hoe gaat het met U? Dwaasheid Tenslotte was hij een man, dien ze slechts even ontmoet had. Maar heelemaal onbekend mocht ze hem toch niet noemen? Dus toch gaan? Maar wat zou hij wel denken?... Of anders, vlug voorbij stappen en dan terugkeeren, de straat oversteken en hem als bij toeval ontmoeten? Ze overwoog vlug, en alles dooreen, en keek ondertusschen. Hij liep verder, nam een sigaret, bereikte den hoek van de Etraat. Toen nam zij een besluit. Ze wilde hem toch spreken. Haas tig nam zij haar mantel, groette haar moeder. Je hebt geloof ik geslapen, zei deze lachend. Een beetje wel, moe. Het was warm in de zon. Je hebt er tenminste een kleur van gekregen. En wat een haast Ina Vreugd had de knop van de tochtdeur al gegrepen. Je zei zoo-even, dat het nog vroeg was. Ja maar Als gewoonlijk, hé? Tot het laatste moment wachten, en dan opeens haast-je rep-je. Pas maar op buiten, hoor! Als gewoonlijk, moe. Dag! Dag! Doe Kit Wester de groeten van me. De buitendeur klapte reeds dicht. Nu rustig handelen, dacht de jonge vrouw. Maar in haar klopte en joeg het. Waar was Dolf de Jager gebleven? Hij liep toch naar den hoek? Zou hij dan werkelijk met dien heer verder zijn gegaan? Een moment viel de teleurstelling over haar. Toen ging zij naar waar de stille straat in den drukken verkeersweg omboog. Dat was het oogenblik, waarop Dolf zich, omwendde. Ze zagen elkander. Ze bleven staan. Er was nog een groote afstand tusschen hen. Maar die werd kort en snel overbrugd door twee gedachten, welke elkaar kruisten: Daar is ze! Daar is hij! Toen zag zij hem in blijde verrassing glimlachen, en op haar toestappen. Dag juffrouw Vreugd! zei hij en stak haar een hand toe. Hoe gaat het? Zij beheerschte zich en groette hem koeltjes: Dag meneer de Jager. Dank u. En u? Hij antwoordde niet direct, keek haar een weinig ontnuch terd aan. Zou ze de ontmoeting onaangenaam vinden? Ik had den straatnaam onthouden, zei hij tenslotte, '1c moest in Amsterdam zijn, en dacht Zij viel hem in de rede, Oom en tante waren van meenïng, dat U nog eens op bezoek zou komen. Toen lachte hij, zocht in zijn binnenzak, haalde er een brief uit. Dus dat was het. Ina Vreugd was gepikeerd, omdat hij zn belofte niet had gehouden. Uitstekend. ,Ik was het werkelijk van plan. juffrouw Vreugd. Maar. kijk. lees u maar Ze nam den brief aan en las. Hebt u die gisteren geschreven? vroeg ze en keek schuin naar hem op. Gisteren? Hoe bedoelt U? Waarom hebt u die brief niet gepost7 ~F°\ik snaP Well. ik het adres van uw Oom i u eiS ,,k ee" hcele geschiedenis aan verbonden. Maar ik houd u misschien op? Mij niet. Zullen we dan een eindje oploopen? Goed. Nauwkeurig vertelde hij. •iT *jn besIoot -* aIs u soms eens schrijft aan uw oom wilt u dan mijn groeten overbrengen? Ze beloofde het. Genoeglijk praatten ze verder. Geen van beiden sloeg acht op den tijd. En evenm.n bemerkten ze dat iemand hen nastaarde. n .e. •Wordt vervolgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9