STADSNIEUWS VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 Gebedsure voor den vrede Het was een indrukwekkende gedach te, dat, terwijl de vier leiders der groo- te mogendheden te München confereer den over den gespannen internationa len toestand, men gisteravond zoowel van Hervormde als Gereformeerde zijde in een gebedsure bijeen kwam. Beide diensten, die van de Hervormde zijde in de Pieterskerk en van Gereformeerden kant. in de Hooigrachtkerk werd gehou den, waren zeer druk bezocht. Onder hen, die de Pieterskerk bijna ge heel vulden, merkten wij o.m. op de plaat selijke predikanten der Ned. Herv. Ge meenten en vele leden van kerkelijke colleges en van den gemeenteraad. Ds M. J. P u n s e 1 i e, die hier het eerst den kansel betrad, las Psalm 33 voor, waarna hij in een lang en ernstig gebed de nooden en behoeften van de gansche we reld aan den Almachtige opdroeg. Dr J. Rieraens heeft vervolgens een indrukwekkende predikatie gehouden over Psalm 33:14 en 18: „Hij ziet uit van Zijn vaste woonplaats op alle inwoners der aar de; Zie des Heeren oog is over degene die Hem vreezen, op degenen die op Zijne goe dertierenheid hopen Onder hen, die de Geref. Kerk aan de Hooigracht geheel vulden, merkten wij o.m. op de predikanten ds H. A. Wiersinga, ds Weggemans, ds W. Bouwman, ds J. Verkuyl, ds Merkelijn, oud-Indisch predi kant. Dr H. J. Westerink leidd^ hier den dienst en sprak over: Jes. 321 en 17 „Zie een Koning zal regeeren in gerechtigheid en de vorsten zullen heerschen naar recht; en het werk der gerechtigheid zal vrede zijn en de werking der gerechtigheid zal zijn gerustheid en zekerheid tot in eeuwig heid". Ook dr Westerink ging dn ernstig gebed voor. Diep onder den indruk verliet de groote Schare het bedehuis. Dank- en Bedestonden van hedenavonJd A1 p h e n a. d. R ij n Geref. Kerken Raadhuisstraat en de Ruy- ierstraat om 8}4 uur. (Voorschoten Geref. Kerk Ds. J. C. Houtsagers 8^4uur, Generale repetitie Koraalmuziek In het Waaggebouw werd gisteravond de generale repevitie gehouden van de Koraal muziek- Voor de repetitie een aanvang nam, beklom de voorzitten- van de 3-Octobervereen. de heer W. v. d. Laan de dirigentstoel en riep alle dames en heeren een hartelijk wel kom toe. Toen ik dezer dagen op een wande ling was en de echoone natuur bewonderde, die toch zóó mooi, zóó schoon is, en ik aan de verschrikkingen van een nieuwen oorlog dact, vroeg ik mij af: hoe zal hev met de leestviering op 3 October afloopen? In een spoedvergadering met onzen Burgemeester en den commandant van de weermacht die jk had laten roepen, werd ook besproken of de feestviering op 3 Oct. toch zou doorgaan en renslotte werd besloten als een 2e mobilisa- tiebevel zou afgekondigd worden de feest viering zou vervallen. Gelukkig hebben nieu we berichten over den vrede ecnige ontspan ning gebracht en kregen wij weer hoop dat toch de feestviering zou doorgaan, in alle geval hadden wij besloten dat de koraalmu ziek een der mooiste nummers en de uitdeeling van haring en wivte brood zouden doorgaan. Hedenmiddag werd ik door den Burgemeester opgebeld die besliste hoe wel eenigszins somber dat als de ontspan ning bleef buiten bijzondere omstandig heden de feestviering op 3 October zou doorgaan. Het zou voor ons een ramp en een groot financieel nadeel zijn geweest die ons duizenden gekost* Jiad, als de feestviering niet was doorgegaan, maar nu komt nog alles ten goede. Er zijn niet zooveel zangers als anders het geval is, maar die hebben zeker gedacht, 3 October gaat toch niet door, ik hoop dat u deze opwekt om Maandag 3 October toch te komen zingen. Spreker bracht verder dank aan den heer Leo Mens en het orkest „Orpheus", dat zich weer be langeloos beschikbaar heeft gesteld om den zang te begeleiden. Ten slotte deelde S»pr. roede, dat er een commissie was benoemd bestaande uit de dames v. d. Berg, v. d. Hey- den en v. Mark en de heeren Blije en Smit', die bij het uitgaan een collecte zullen hou den om op 3 Oct. een krans aan het stand beeld van den grooten v. d- Werf te hechten die niet alleen Leiden maar ook Holland be vrijd had. Mijn laatste wensch, zoo eindigde spr., is nu een beetje mooi weer op 3 Oct, het is zoolang mooi weer geweest. Daarna nam de repetitie een aanvang. Begonnen werd met „Wilt heden nu tre den en Psalm 9, die ook na het ontzet in de oude Pieterskerk werd gezongen en daarna werden de overige zangnummurs van het programma onder leiding van den heer Leo Mens, begeleid door „Orpheus", vlot en goed gezongen. Sluiting van café's op 3 Oct. a.s. Namens den Burgemeester dezer gemeente brengt de Commissaris van Politie ter ken nis van belanghebbenden, dat het sluitings uur voor drankinrichtingen in den nacht v^n 3 op 4 October a.s. is bepaald op één uur Tot dat uur mogen houders van muziek- vergunningen in hun inrichtingen muziek laten maken. Degenen, die zich alsnog van zoo'n vergun ning wcnschen te voorzien, moeten een daar toe strekkend verzoek vóór Zaterdag, 1 Oc tober 6 uur namiddags a.s. bij den Commis saris van Politie hebben ingediend. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: L CramaBoelee z; J A M v Noort—Neuteboom z; C M Jansen—Roelofsen z ONDERTROUWD: J v d Wal 24 J en J v d WeiJder/ 20 J: WC Hoogeveen 25 J en A DpvI- lee 25 J; T» J Bavelaar 22 J en W L HuUs 19 J A C Klmpel g&sch. 39 J en E A Siedenburg ges 33 j.; P Rijlaarsdam 30 J en A M H v Beers 21 J Verkeerswenken voor 3 October In het belang van de goede orde en een ongestoord verloop van den 3-Octoberoptocht wordt het publiek dringend verzocht: het middengedeelte der straten vrij te hou den; niet met den optocht mede te loopen; zich bij voorkeur niet in smalle straten of op bruggen op te stellen; niet met serpentines of confetti te werpen; op alle wogen en bruggen rechts te hou den; niet tot kort voor de komst van den op tocht op den rijweg te loopen en dan boven dien een plaatsje te zoeken vóór de rijen wachtenden, doch daarachter; overal de voorschriften der politie stipt en onmiddellijk op te volgen. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat voor de a.s. feesten door de poli tie de navolgende maatregelen zijn getrof fen: 1. Het Van der Wertpark wordt morgen avond om 8 uur voor het publiek afgesloten. Alleen de lichtstoet trekt door het park; 2. Maandag 3 October is de toegang tot het Van der Werf park voor de deelnemers aan de Koraalmuziek over de voetpaden langs het water. Het publiek heeft toegang over ae paden van het voormalig gymnasium en museum De Commissaris van Politie alhier brengt ter kennis, dat het bij politieverordening verboden is op den openbaren weg: a. Vertooningen te geven (acrobatiek e.d.); b. Aapjes, marmotten e.d dieren te vertoon- nen; c. Verlotingen te houden of gelegenheid te geven tot deelname aan de spelen; d. Zonder vergunning een standplaats in te nemen met een wagen 0. d. Bij constateering van overtreding zal pro ces-verbaal worden opgemaakt, terwijl do voorwerpen, waarmede het feit is gepleegd, inheslag zullen worden genomen. Past oip de zakkenrollers! Het liefdesdrama In aansluiting met het bericht op blz. 9 vernemen wij hedenmorgen dat de toestand van het meisje redelijk wel was. De dader, die om half acht 's avonds door de politie op een bank in het v. d. Werljpark werd aangetroffen betuigt berouw te hebben van zijn daad. Vereen, tot bev. der bel. van slechthoorenden Op Woensdag 28 September j.l. opende de Vice-Voorzitter, de heer J. Mater, de eerste bijeenkomst van de afd. Leiden in dit nieuwe seizoen. De Presidente Mevr. T- Kra- nenburg-Siemens, was door ongesteldheid verhinderd den avond te leiden. De heer M. heette allen hartelijk welkom, inzonderheid den heer J. A. Christiaanse, die een lezing met lichtbeelden zou geven over ,Mooi Nederland". Alvorens den heer Chr. het woord te geven, werd de Secretaresse verzocht een brief van mevr. Kr. aan de leden te willen voorlezen. Mevr. Kr- betuigt daarin haar spijt niet aanwezig te kunnen zijn en dringt er hij de leden nogmaals sterk op aan dat allen zullen medewerken in het belang der Afd. en zooveel mogelijk loten verkoopen voor de a.s. verloting. De ingekomen prij zen geven blijk van een sterk medeleven met ons werk. De heer Chr. doorkruist op het doek een groot gedeelte van ons mooie land met ons, te beginnen met de eigen stad. Allerlei gre pen uit de verschillende provincies geven ons de mooiste gezichten van 6tad en land. Gelukkig heeft de heer Chr. nog meer plaat jes en heeft hij ons beloofd ons nogeens op zoo'n uurtje te vergasten. Dat. de heer Chr den velen aanwezigen een prettig uurtje be' zorgd had, bleek wel uit het applaus en het hartelijk woord van dank van den heer M. Na afloop bood de Secretaresse den heer M. het lidmaatschap van verdienste met een oorkonde aan, waarna de jubilaris van dezen zomer uiteen zette, hoe hij een 10-tal jaren geleden gewerkt heeft, om de toenma lige Afd .weer nieuw leven in te blazen. Spr. dankte hartelijk voor deze onderscheiding. In de pauze, die hierop volgde en waarin <?en kopje thee gebruikt werd, kwamen de tongen los; men had elkaar sinds April niet op een bijeenkomst ontmoet. Vervolgens werd een kwartiertje aan lip- lezen besteed onder leiding van Mej. M. Driessen, waarna nog een en ander bespro ken werd over de verloting en tentoonstel ling, die in verband met de ongesteldheid van Mevr. Kr. nog eenigen tijd uitgesteld zullen worden. De heer M. wilde nog even de aandacht vestigen op de excursies van den afgeloopen zomer, ofïder leiding van den heer en mevr. Laman. Veel leden hebben daarvan volop genoten en dringen er op aan weer een spaarfondsje te maken voor het volgend jaar. Spr. breng: namens allen hartelijk dank aan de fam. L. oor haar moeite. De volgende bijeenkomst is vastgesteld op 26 Oct. a.s. Op welke wijze die avond ge vuld wordt, zal nader bekend gemaakt wor den. Een oude zaak in een nieuw huis De firma B. Paddenburg die sinds 15 jaar een meubelzaak op den Ouden Singel dreef, heeft dezen met ingang van heden verplaatst naar het pand Haarlemmerstraat 170. Een goed door daglicht verlichte zaak, met een aantrekkelijk front en fraai inte rieur is met medewerking van den aannemer v. 't Riet, de schilders de Bat en Goutier en den installateur Gottenbos tot stand geko men. Gaarne veel succes gewenscht in dit nieuwe pand. UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN SAMENTREKKING SPORTVELDEN In het uitbreidingsplan voor onze gemeen te is 4 H.A. uitgetrokken voor aanleg van sportvelden. Hiervan is inmiddels door de voetbalvereeniging Alfen een gedeelte in ge bruik genomen. Naar wij vernemen zal ook de R. K. voetbalvereen. Alfenscbe Boys bin nen afzienbaren tijd een gedeelte van d t terrein aanvragen om daar een voetbalveld aan te leggen. DE KINDERFEESTEN In verband met de toen heerschende kin derverlamming werden op 6 Sept. j.l. de kinderfeesten uitgesteld alsmede de optocht en zanghulde. Vooral dat de optocht niet doorging is bijzonder jammer geweest daar door ver schillende scholen veel tijd besteed en geld geofferd was, om de kinderen goed voor den dag te doen komen. Deze week zijn de scholen weer geopend maar het zou nu wel wat te gek worden om nu die feesten nog te houden. In haar laatste vergadering heeft het comité besloten om het uitstel definitief af stel te maken, daar het seizoen nu reeds te ver gevorderd is om de kinderen in dunne zomerjurkjes de straat op te sturen. Het is wel heel jammer dat het comité dit besluit moest nemen, maar het is alleszins te bil lijken. VERSTERING BRUG AARKADE Nu door het eenrichtingverkeer in de Van Manderloostraat de Aarkade als verkeers weg is aangewezen heeft het gemeentebe stuur het noodig geoordeeld de brug over den zijtak van de Aar te versterken. De oude brug is reeds gedeeltelijk weggebroken ter wijl een noodbrug is gelegd voor voetgangers en wielrijders. Het eenrichtingverkeer in de Van Manderloostraat is door een en an der tijdelijk niet van kracht. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Wenting. EEN GOEDE VANGST Bij een rijwielplaatjes-controle door amb tenaren van de belastingen snapten deze heeren in de tijd van 20 minuten niet min der dan 16 personen, die niet in het bezit waren van het vereischte merk. Verschil lende die de boete niet direct konden vol doen, mochten zingen: „Laat mij maar loo pen", want hun fiets ging achter slot. GEVONDEN VOORWERPEN Over de volgende gevonden voorwerpen zijn aan het politiebureau Julianastraat inlichtingen te bekomen: een zwart Jederen tasch met inhoud; twee kinderportemon- naies; een gekleurd pluche tafelkleed; een pop; een schildpeadden sigarenkoker; eenige rijwielbelaestingplaatjes; een gouden damies- armband. VOETBAL Het programma voor Zaterdag is als volgt: Te Leiderdorp R.C.L. 1A.R.C. 1; te Leiden Fides Pacta 1—A.R.C. 2; op het eigen terrein aan de Steenstraat A.R.C. 3—Weteringsche Boys 1 en A.R.C 4Fides Pacta 2 uit Leiden. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 75 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 BRANDSTOFFEN ALKEMADE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING „ALKEMADE" Gisteravond werd door Dr A. van der Bij" te OudeweteTing, namens de vereeniging voor luchtbescherming, een causerie ge geven over het onderwerp: „Hoe te hande-? len bij eventueel luchtgevaar?" Deze cause-: rie gaf spreker om 7 uur VQor de radio-cen trale „Alkemade", om 8 uur in hotel „De Vier Heemskinderen te- Roelofarendsveen en om 9.15 uur in hotel van den Bosch te Oude-; wetering. De heldere uiteenzetting van dit, in de dagen van spanning, zoo belangrijke onder-i werp, werd zoowel te Roelofarendsveen als te Oudewetering met groote belangstelling door een talrijk publiek gevolgd. Op het einde zijner rede deelde spreker mede dat, op last van den Burgemeester van Alkemade, V r ij dagavond 30 Sept een verduisteringsproef zal worden genomen in de dorpen Oude wetering en Roelofarends veen- De aanvang hiervan zal worden aan gekondigd door sirenegeloei, hetwelk in beide dorpen dit sein zal geven, en het einde door kioikgeiui van de kerken in beide plaat- Teneinde onaangenaamheden te voorko men, achten wij het gewenscht mede te deè- len dat. iedere inwoner wettelijk verplicht is mede te werken dat deze proef volkomen slaagt, dus ieder zorge ervoor dat vanuit zijn woning niet het minste licht naar buiten kan uitstralen. Tegen overtreding in dezen kan volgens wettelijk voorschrift proces-verbaal worden opgemaakt met de gevolgen, hieraan ver bonden. KATWIJK a.d. RIJN Tuinbouwoverzicht Het overzicht moet deze week helaas in mineur staan. Er was al eenige dagen ge vreesd, dat de massa bloemkool zou nikonish met een groote prijsverlaging voor dit pro duct. Men had al enkele weken als 't ware op de tuinen loopen zoeken, of men een kooltje kon vinden. Er zat geen gr ei ^n. Maar met het mooie weer, aanvangende in het laatst van vorige week, zijn ze nu toch afgekomen. En even geleidelijk is de prijs naar beneden gegaan. Verleden week Vrij dag was do teruggang van de hoogste notee ring voor 1ste soort «van f 16.50 op f 12.80 per 100. Maandag was de aaaivoer nog groo- ter en kon niet hooger genoteerd woraen dan f 8.10. Dinsdags was er iets meer vraag en werd tot f 8.8Ö betaald, doch algemeen verwacht men een nog grootere verlaging. Voor 2de soort was de prijs resp. f 8.10 toi f 10.10, f 2.10 tot f 7.20, f 1.60 tot f 2.80 en f 3 tot f 4.70. Met Ihospeen liep het ook al niet naar wensch. Wel was er weinig variatie in den prijs, doch over het geheele tijdvak was deze te laag. Soms draaiden er partijtjes, die wel wat fijn waren, door. Betaald werd van f 3.50 tot f 5.10 per 100 bos voor de goe de kwaliteit. De aanvoer is nog toenemend, de late gewassen staan best. Met waspeen ging het nog minder goed. Een prijsverlaging als met dit artikel voor kwam, komt weinig voor. Kort geleden was de prijs extra, thans heelemaal niet loonend Er wordt gekocht voor f 0.40 tot f 0.80 per kist. De hoogste notcering is alleen maar voor de extra kwaliteit. Sla kon ook al niet op voldoende belang stelling rekenen. Wat redelijk van kwaliteit was werd betaald met f 0.60 tot f 0.90 per 100 krop. Ook al niet om jaloersch op te worden. En met gele cn roode kool wilde het ook niet vlotten. Roode kool is lang niet 1ste kwaliteit. Het gewas is over de geheele linie slecht. Wat aangeroerd wordt kan lus moei lijk best zijn. De prijs is ook laag. f 2.10 tct. f 3.50 per 100 kg. Gele kool, welke iets beter groeide, had tot noteering f 1.90 tot f 3.60. hoogi lïjT Kan Groene kool ging voor f 2.10 tot f 4.70. Uien waren moeilijk te verkoopen. Er was trouwens nogal schommeling in den prijs; f 1.60 tot f 3.50 werd betaald. Kleine uien gingen soms naai- de belt. Er was geen koo- per voor. Kroten konden, in verhouding tot de an dere artikelen, 'nog vrij goed koopers krij gen met een redelijke noteering van f 1.90 tot f 5.10 per 100 kg., waardoor de teelt hier van nog loonend ia Boonen komen in kleine partijtjes en de prijs is niet slecht, hoewel er ook daling ta constateeren viel. Princesseboonen brachten van f 12 tot f 18.40 en snijboonen wan f 12.30 tot f 19.20 per 100 kg. op. Als het weer nog eenigen tijd mooi blijft wordt er weer een toenemende aanvoer van princesseboonen venvacht. Het 1ste product staat er good voor. Mogelijk krijgen de huismoeders nog een kansje om wat in te maken. KATWIJK AAN ZEE JAARVERGADERING DAM- EN SCHAAKCLUB De leden van de Dam- en Schaakrlub ver gaderden gisteravond in de conversatiezaal van liet Jeugdhuis. Het openingswoord weid gesproken door den heer J. M. Gerritsen. Het tijdelijk bestuur, bestaande uit de hee ren: J. M. Gerritsen, le voorz., G. Guijt, 2e voorz., L. Brouwer, le secr., Ph. Admiraal, 2e secr., M. Houwaard, le penn., H. ile Wit, 2e penn., werd definitief herkozen. Als al gemeen adjunct werd gekozen de heer A. C. Berkheij. Na uitvoerige 'bespreking had een reglementswijziging plaats, terwijl het ove rige deel der vergadering een vlot verloop had. Besloten werd om het volgend jaar, wanneer de vereeniging haar eerste lustrum viert, dit feestelijk te herdenken. ONTVREEMD Ten nadeede van J. S., uit de Roest van Limburgstraat, is van zijn rijwiel een belas tingplaatje ontvreemd. DE SIRENES LOEIEN Gisterenmiddag werd ons dorp plotseling opgeschrikt door een hevig sirene-geloei; ge lukkig waren dit maar oefeningen welko vanuit het politiebureau alhier werden ge nomen. Het geluid was op zeer grooten ar- stand nog goed te hooren. Op verschillende pflaatsen werden hierna sirenes goplaats'. o.a. bij particulieren, hij B. G. Lammens, C A jv. Dorp, de Leidsch© Drinkwaterleiding en de Kalkzandsteenfabriek. KOUDEKERK a.d. RIJN BIDSTONDEN In verband met den nood der tijden zal hedenavond om half acht in de Geref. Kerk alhier een gebeds-bijeenkomst gehouden worden en in de N. H. Kerk om 7 uur. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING De Burgemeestei' dezer gemeente brengt ter kennis, dat vanavond- (30 Sept) in deze gemeente een Juchtbeschermingsoefening zal gehouden worden. In verband hiermede wordt de aandacht gevestigd op het voilgende: dat het uitstra len van licht uit huizen of gebouwen als anderszins is verboden, alsmede het gebruik buitenshuis van lantaarns, zooals op sche* pen, enz. enz. De lichten van motor- en voer tuigen moeten worden gedekt met zwart of blauw papier, of andere vrijwel ondoorschij nende stoffen, waarin een spleet van ten hoogste 5 c.M. breedte en ten hoogste 1 c.M jlé onder het brandpunt van de lamp ,'an worden vrijgelaten; motorrijtuigen mo gen slechts de z.g.n stadslichten voeren; rijwielen mogen geen licht voeren,.-terwijl het verkeer te water geheel cal worden ge stremd. INBRAAK? De fabrieksarbeider J. H., wonende in de Hoogewoerd alhier, kwam gistermiddag tot de onaangename ontdekking, dat zijn geld kistje uit zijn woning is ontvreemd, waarin een tamelijk bedrag aan geld aanwezig was. De politie heeft de zaak in onderzoek. LEIDERDORP Gemeenteraadsvergadering De Raad dezer gemeente kwam in verga dering bijeen- Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter bu/gefneester K. Brug. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige .er- gadering worden vastgesteld. Ingekomen zijn: a. proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, administrateur van het grondbedrijf en bij den penningmeester van de Sportstichting. b. Een missieve van Ged. Staten ten ge leide van de goedgekeurde 4e begroorings- wijziging. Beide stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. In behandeling komt vervolgens het voor stel tot medewerking van den aanleg van een rijwielpad in den Achthovenerpolder. De voorzitter geeft hiertoe een uitvoerige toelichting, aan de hand van een desbetref fende kaart, dit voorstel aangaande- Op de provinciale begrooting, aldus de voorzitter, was nóg eenig geld beschikbaa:- voor den aanleg van.rijwielpaden in deze provincie, zoodat men op het idee is geko men, het in dit voorstel bedoelde rijwielpad aan te leggen en wel in werkverschaffing. De voorzitter zet verder uiteen de kosten van arbeidsloonen e.d. vorderen, door de wegen daarheen eenigszins van de hoofdwe gen af te leiden en de meren, b.v. in Wou- brugge, door een aantrekkelijk rijwielpad door den polder bereikt kunnen worden. De behandeling van dit voorstel wordt eenigen tijd onderbroken door een pauze, waarin de radiorede van dr. Colijn wordt beluisterd. Nadat de leden in de vergaderzaal zijn weergekeerd, wordt de behandeling voortge zet en wordt van gedachten gewisseld over het voorstel rijwielpad-aanleg. Met alg. stem men wordt besloten het voorstel aan to ne men. Vervolgens is aan de orde de behandeling van een gevraagd advies door Ged- Staten inzake de benoeming van een districts-ont- vanger. In verband met de e.v. vacature van den gemeente-ontvanger te Zoeterwoude wordt voorgesteld de ontvanger dezer ge meente ook ontvanger van Zoeterwoude te maken* De voorzitter deelt een en ander mede om trent de gevolgen, welke uit een eventueele benoeming zouden voortvloeien. Ged. Staten vragen eerst het standpunt van deze gemeente, voor een beslissing ge nomen wordt. De voorzitter stelt voor zich in principe vóór deze regeling ve verklaren en aan het advies aan Ged. Staten eenige nood zakelijk geachte voorwaarden voor te stel len.. Aldus besloten. Hierna volgt een mededeeling van den voorzitter betreffende het beschikbaar stel len van gelden uit het Werkfonds voor de uitvoering van een nog nader te bepalen plan voor werkverruiming, niet in werk verschaffing- Vermoedelijk zal in Januari hiermede worden begonnen. Het station te Voorburg is door de architecten vart de Ned. Spoorwegen geheel omgebouwd en in overeenstemming gebracht met de eischen des tijds. Het nieuwe stationsgebouw. De heer Rijnsburger vraagt of het plan alsdan geheel of in gedeelten zal worden uitgevoerd. De heer de Haas juicht zoo'n plan toe en spreekt er zijn blijdschap over uit dat het niet- in werkverschaffing zal worden uitge voerd. De voorzitter zegt, dat het plan later uit gewerkt den Raad zal worden aangeboden om definitief vast te stellen. De leden kunnen zich in principe met het plan vereenigen. Nadat de voorzitter eenige mededeelingen heeft gedaan betreffende het tertiaire we genplan, is de rondvraag aan de orde. De heer Klaver klaagt over den onmoge- lijken toestand van het wegdek van de Van der Does6traat en vraagt of de mogelijkheid van overname door de gemeente niet kan worden overwogen. De voorzitter vindt dit een moeilijke kwes tie en adviseert den heer Klaver de eigena ren van de huizen van die straat aan te ra den een adres aan den Raad te zenden. Met den wensch, dat voor ons land en volk alles in goede banen zal worden leid en de wereldvrede bewaard zal blij- sluit de voorzitter de vergadering. LEIDSCHENDAM OPBRENGST COLLECTE De^ collecte, voor de Ned. Centrale voor Practische Werkverruiming en Hulpverlee ning, welke gisteren alhier werd gehouden, heeft opgebracht f 27.47. LEIDERDORP DE LEIDERDORPSCHE SCHAAKVEREENIGING Genoemde Vereeniging hield de Jaar vergadering in het clublokaal aan de Kerk- laan. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer van Klaveren, las de secretaris, de heer M. Splinter, de notulen die onveranderd werden vastgesteld. Nu het spelen met klokken in de eerste klasse van den Leidschen Schaakbond ver plichtend is gesteld werd besloten tot aan schaffing van de nog benoodigde schaak- klokken. Voorts werd besloten dit j'aar we derom met twee tientallen deel te nemen in de competitie van genoemden Schaak bond. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den Leidschen Schaakbond werden aangewezen de heeren De Geus en Eich- horn. Van de winterwedstrijden zullen drie groepen worden gevormd van een gelijk aantal spelers. Er wordt één ronde ge speeld. Tot de te vormen schoolklasse, waartoe in een vorige vergadering was besloten, kunnen hoogstens tien adspirant-leden worden toegelaten. Leeftijd niet beneden 14 jaar. Enkele leden hebben de leiding van deze schoolklasse op zich genomen. Het speelseizoen zal beginnen op Don derdag 6 October a.s. De voorzitter wekte in zijn sluitings woord de leden op trouw de speelavonden te bezoeken en vooral aanwezig te zijn bij de competitiewedstrijden van den Leid schen Schaakbond, opdat een beter resul taat zou worden verkregen dan in het af geloopen seizoen. LISSE DE JAARLIJKSCHE DRAVERIJEN Onder groote belangstelling en op een ongekenden zomerscben Septemberdag werden Donderdagalhier de jaarlijksche groot e kortobaan-hard draverij en gehouden. Alvorens deze een aanvang namen werd een ruitersport- en springconcours gehou den door de Ruitersportvereeniging „Kapi tein van der Wal" te Hoofddorp. Dit was iets geheel nieuws voor Lisse en er werd dan ook met groote belangstelling gekeken naar de prestaties van deze mooie sport beoefenaren. Vooral het slot, het spring concours, dwong aller bewondering af. Er waren spannende momenten. De uitslag was als volgt: le prijs P. Meerburg, 2e pr. J. van Leeuwen, 3e pr. W. Klay en 4e pr. J. de Rijk, allen te Haarlemmermeer. De voorzitter der harddraverij vereeniging reikte de prijzen met een woord van lof en dank aan de winnaars uit. Het groote moment was aangebroken toen des middags de harddraverijen een aanvang namen. Deze middag zou het Kampioenschap voor Zuidholland verre den worden. Er waren 26 paarden inge schreven waaronder de beste dravers van Nederland gerekend mogen worden. Een drietal was aanwezig In den eersten omloop werden 11 paarden uitgeschakeld. De twee de omloop verliep zeer snel en bleek reeds spoedig tusschen wie het in dezen kamp eigenlijk zou gaan. De derde ronde was aanmerkelijk spannender. Ton slotte moest tusschen Zoo Doorlooper en Determinateion een beslissingsrit gedraafd worden, waar in het eerstgenoemde paard wist te over winnen. De ritten om de vier prijzen wij- ren uiterst fel. In de beslissende omloopen wist Xuthus harf beide concurrenten. Zoo Doorlooper en Princess tweemaal te klop pen, waarmede zij definitief op het Kam pioenschap voor Zuidholland beslag legde. De volledige ui' .lag was tenslotte als olgt: le pr. Xuthus, eig. Valkeveen, Naarden, berijder W. H. Geersen f 500; 2e prijs Zoo Doorlooper, eig. H. v. d. Pol, Heemstede, berijder F. A. Bosveld f 150, 3e pr. Princess eig. M. Renswoud, Wassenaar, berijder LI RADIO-DISTRIBUTIE VRIJDAG 30 OCTOBER 1 - Programma 3: 8 Keulen: 10.20 Parijs R; 12 05 i Radio PTT Nord of dlv; 13.20 Brussel VI; 12.50 - Droltwlch; 13.20 Brussel VI; 13.35 Keulen; 14.20 Radio PTT Nord of dlv; 17.20 Brussel Fr; 17 40 Keulen: 18 20 London Reg: 19.40 Diversen; i 20.30 Keulen; 22.20 Brussel VI; 22.30 Boedapest I of dlv.; 23.20 Keulen Programma 4: S Brussel VI: 9 20 Diversen; 10.35 London Reg: 17.20 Droltwlch; 18 45 Brus- ael VI; 19.05 Droltwlch; 20.20 GRD; 23 Droltw, Radio PTT Nord of dlv; 12 20 Brussel VI; 14.20 Keulen; 15.59 Brussel VI; *16.20 Keulen; 18 20 Brussel VI; 19.50 Boedapest of dlv; 20.20 Keulen Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 London Reg; 11.20 Droltwlch; 22 25 Parl)j Radio; 22.55 Droltwlch Agenda Dienst der apotheken De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 24: tot en met Vrijdag 30 September a.s. waar-1 genomen door de apotheek: du Croix, Ra penburg 9, telef. 807. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, telef. 274. HOLLANsocieteit A° 1807 Heerengracht 475 Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN ***•- PENSIOENEN Ensing, f 75; 4e pr. Determination, eig. J de Vlieger, Nieuw Vennep ook berijdei f 25. Door den voorzitter werden de prijzen met een kort woord uitgereikt. Het was voor de paardensportliefheber^ een schoone dag, SCHAAKCLUB L.S.C. LISSE Uitslag le ronde onderlinge wedstrijden. Groep I: J. BrauckmanC. Markusse 0lj C- v. d. LipJ. Brauckman 6—1. Groep II: G. Zeestraten—Jac. Elslnga y2—\ y2; J. G. Snel—H. T. Lamers y2—y2; J. Eisin-| ga—J. G. Snel 1—0. Groep III: H. v. DiemenF. v- Dijk y2, H. v. WamelJ. A. v. Velden 10; F. van Dijk—H. v. Wamel 1-0. Groep IV: J. HeykampP- G. Mijland 01,1 Groep V: A. KrosechellM. de Blieck 01. LAATSTE BUSLICHTINGEN VOOR MAILPOST 4 Oct 5.10 uur voor s.s. Normandië. 6 Oct. 5.10 uur voor s.s. Bremen- 7 Oct. 16.05 u. voor s.s. Nieuw-Amsterdam. NOORDWIJK AAN ZEE KINDERSPEL Een paar jongens speelden met pijl en boog. Eén hunner had het ongeluk het zoon tje van den heer D. bij het oog te raken. De jongen moest onmiddellijk naar het zieken huis te Leiden worden gebracht. Waar schijnlijk zal hij zijn oog niet behoeven te missen- VOORSCHOTEN Gemeenteraad Gisteravond kwam de raad onzer gemeen»: te onder leiding van den loco-burgemeester1 J. A. Mens (de burgemeester was door drukke werkzaamheden verhinderd) in openbare zitting bijeen. Afwezig de heer Viveen; één vacature. De notulen der vorige vergadering worden niet gelezen. Het punt: Electriciteitstarieven, waarbij door B. en W. voorgesteld worden met in» gang van 1 October a.s. een kleine wijziging; te brengen in het gebruik daarvan voor watl betreft de vastrechtverbruikers, wordt naj enkele opmerkingen goedgekeurd. Eveneens zoo, het voorstel van B. en WJ gezien de droeve tijdsomstandigheden om een crediet van f 1000 voor den luchtbescher mingsdienst. Mede in verband met de tijdelijke ont« wrichting van het gemeente-secretarie, door» dat er nu al enkele en misschien nog meer» deron door de mobilisatie zullen worden' opgeroepen, vragen B. en W. voor het aan-1 stellen van enkele reserve-krachten een crediet van f 165voor de overige drie maanden van het jaar 1938. Ook bij dit punt was de raad eenstemmig en verleenden 5. en W. toestemming. Na rondvraag die niets opleverde volgde de sluiting. VERDUISTERINGS-OEFENING Gisteravond heeft onze gemeente haaf eerste verduisteringoefening gehad, en dank zn de volle medewerking der inwo- kan men zeer zeker spreken van een geslaagde oefening. Een aantal inwoners, plm. 50, heeft na ontvangen instructies van den burgemeester de verschillende wij ken van ons dorp gecontroleerd. Ook da Noord- en Zuid-Hollandsche Tramweg-Mij. gaf haar medewerking door de tram met geheel gedoofde lichen te laten rijden*

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6