i STADSNIEUWS HANDEL en NIJVERHEID SOREN ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 Leiden viert straks weer feest Optocht: de geschiedenis van het Leidsche Stadhuis Wat er op 3 October te doen zal zijn Nauwelijks is het feestgerucht, veroor zaakt door de hartelijke viering van het Rcgeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin in onze ooren verstomd of een nieuwe grootsche feestviering staat voor Je deur, nl. ons eigen 3 Octoberfeest, aan de voorbereiding waarvan men thans met man en macht aan het tyerk is. Tiet is de 49-ste feestviering, die door de S October-vereeniging wordt georganiseerd (in drie. oorlogsjaren werd geen herdenking gehouden) en die ditmaal op Maandag valt- zoodat de taptoe niet aan den vooravond, maar op Zaterdag moet plaats vinden. Voor dien Zaterdag hebben ook reeds de exploi tanten der vermakelijkheden op het Schut tersveld vergunning gekregen om. te „draaien" vanaf drie uur tot kwart over elf, op welk tijdstip met een vuurwerk, dat tegen een kleine entree vanaf het Schutters veld zal kunnen bezichtigd worden, de dag besloten wordt. Het programma van den eigelijken dag vermeldt natuurlijk in de eerste plaats weel de punten, die reeds lang tot traditie gewor den zijn: reveille, koraalmuziek en uitdee- ling van haring en wittebrood, waarbij ten opzichte van het laatste punt moet worden opgemerkt, dat het aap tal inschrijvingen tot dé helft verminderd is en nog slechts onge veer 2000 bedraagt, waaruit blijken kan, dat in vorige jaren, toen minder streng werd opgelet of de menschen niet dubbel of meer dan dubbel kregen, vari het vertrouwen van het bestuur der 3 October-vereeniging op grooten schaal misbruik is gemaakt. De fa. Van Nelle verleent ook dit jaar weer haar medewerking door het uitreiken van koffie en tabak. Een bijzonder nummer van den och tend is de Ster-estafette-loop, waarover wij reeds verschillende bijzonderheden publiceerden en die een novum is op sportgebied. De ar.imo voor deze esta fette is zeer groot. Er hebben zich reeds meer dan duizend deelnemers opge geven. De deelnemers worden in drie groepen in gedeeld: schoolk in deren en de jongere leer lingen der middelbare scholen, waarvoor 't (parcours 10 X 60 meter bedraagt- oudere leerlingen der middelbare scholen, die 10 X 120 M. en leden van sportvereenigingen die 10 X 200 M. moeten loopen. We komen op deze estafette nog wel eens terug. De Lakenhal weer open Men zal dit jaar ook weer een poging 'doen om het bezoek aan het stedelijk museum „De Lakenhal", dat vroeger op den 3 Octoberdag wel eens 4000 per sonen heeft bedragen, in eere te herstel len. Alle voorwerpen, die pp het beleg en ontzet van Leiden betrokking hebben zijn thans in één zaal ondergebracht en de directeur van „De Lakenhal" stelt zich voor, dat velen deze zaal zullen wil len bezoeken. Daartoe bestaat van 10—12 uur kosteloos de gelegenheid. Er zal iemand aanwezig zijn om de bezoekers van voorlichting te dienen. Moge dit hernieuwde initiatief met succes worden bekroond. Het programma voor het avondfeest wijkt ïn geen enkel opzicht van dat van vorige jaren. af. De groote optocht Het gloriepunt van den dag zal ditmaal Ook weer het middagfeesc zijn met den tradi- jtioneelen luisterrijken optocht, die thans het onderwerp heeft: „De geschiedenis van het Leidsche Stadhuis", een goede vondst in deze dagen, waarin onze oogen zich verlus tigen aan den fraaien herbouw in fraaien stijl van dit verwoeste Leidsche monument. De optocht zal bestaan uit twaalf groe pen- waarin zes praalwagens zullen meerij den, benevens twee karossen, die speciaal voor dit doel zullen worden gemaakt en de bekende gouden koets. Het aantal deelne mende personen zal ruim 400 bedragen, .waaronder een kleine honderd ruiters. De ondenverpen der twaalf groepen zijn -de vo'gende: I. het Stadhuis zooals het was Van 1413—1597; II. De overmeestering van Leiden door de Hoeksche partij op 20 Jan. 1481, waarbij het stadhuis door een bus- krui tontoloffinp gedeeltelijk in de lucht vloog; lil. De blyde incomste van Hertoge Karei- prins van Spanje (Karei V) op het Stadhuis op 14 Januari 1515; IV. Burge meester Pieter Adriaansz. v. d. Werff biedt voor het Stadhuis zijn degen aan het mui tende volk in September 1574; V. Het Leid sche. stadhuis middelpunt van een bespre king met de Leidsche Regeering over de vestiging eener nieuwe draperie (1577— 1581); VI. Het Stadhuis zooals het was van 1597—1929; VTI. De blyde incomste van Eli sabeth- gravin van de Paltz op 22 Mei ll'l"; VIII. De ontvangst ten stadhuize van stad houder Willem V met z'n gemalin en doch ter en zoon op 4 October 1788; IX. Lodewijk Napoleon. Koning van Holland begeeft zich van het Stadhuis naar het terrein der bus-. Jtruiiramp op 12 Januari 1807; X. Het Ja- pansche gezantschap van Z. M. den Taikoen van Nippon bezocht Leiden op 4 Januari 1S62; XI. Symbolische vooretelling van den brand en de verrijzenis van het Leidsche Stadhuis; XII. Het nieuwe Stadhuis-caril lon. De laatste wagen is in zeker opzicht de belangrijkste, omdat zij het uitgangs punt is voor een collecte die onder het publiek zal worden gehouden met het doe! voldoende gelden in te zamelen .voor een 3 October-klok in het nieuwe carillon van der. Stadhuistoren, het ge schenk der burgerij. Ongetwijfeld zullen op een dag nis deze, wanneer iedereen zich in blijde en gulle stemming be vindt de giften in ruime mate toevloeien voor het symathieke doel. Twee zilveren jubilea bij de Spoorwegen Huldiging van den heer J. Rijsdam Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer J. Rijsdam, onderladingmeester op 1 station alhier, in dienst trad bij de Nederl. Spoorwegen. Des morgens om 10 uur had in de derde klasse wachtkamer, welke hiervoor gere serveerd was en door de zorgen van den restaurateur met bloemen en groen versierd:, in bijzijn van het personeel, dat niet door dienst verhinderd was, de huldiging plaats. Aangezien de Inspecteur niet aanwezig kon zijn en de Stationschef ziek was, nam allereerst de waarnemend Stationschef de heer K u ij k, chef-commies het woord. Na mens de directie der N. S. wxnschte hij den jubilaris hartelijk geluk. Van de 25 jaar heeft hij er 25 in Ledden doorgebracht. Met genoegen kan hij daarop terugzien. Tot voile tevredenheid van de directie en superieuren heeft hij steeds in opgewektheid zijn dienst verricht, zoodat hij is opgeklommen va 1 arbeider tot on deriadiingmo ester. Namens dj directie bood spr. een oorkonde voor 25-ja- rige trouwe dienstvervulling aan met hef gebruikelijke geschenk onder couvert. Daar op bood epr. namens het personeel een fraaie niststoel aan, benevens een mooie tabaks pijp. tabak en 6igaren, en voorts nog een wekker. De eohtgenoote van den jubilaris ontving bloemen. Deze cadeaus gingen ver gezeld van een mooi album met de namen der gevers op keurige wijze geteekend door een zoon van den onderladingmeester De Joode. Als voorzitter van de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel bracht de heer Bone de gelukwenschen vrm het hoofdbe stuur over. Ook namens den heer Marles, chef van Station S. S.- die verhinderd was feliciteerde den "jubilaris. Nadat alle aanwezigen den jubilaris en familie gelukgewenseht hadden, dankte de heer J. Rijsdam met enkele woorden voor de huldiging. Ten zijnen huize. Marnixstraat, ontving de jubilaris vele blijken van belangstelling waarbij vele in den vorm van geschenken en bloemstukken. Heden was het ook 25 jaar geleden, dat de heer W. S. J. Burghout, assistent bij den Stationsdienst op het Station S. S. alhier, in dienst trad bij de Nederlandsche Spoor wegen Hij werd om "negen uur gehuldigd in de 3de klasse wachtkamer. Ook hier sprak de waarnemend stationschef! de heer Kuyk gelukwenschen uit en overhandigde namens de directie een geschenk onder coui benevens een oorkonde voor 25-jarige trouwe dienstvervulling en een bloemstuk voor me vrouw Burghout, die door ziekte niet aanwe zig kon zijn. Namens het personeel bood hij een gasstel aan met een fraai album met de namen der gevere, geteekend door commies Budtendorp Nadat de heer Boekhout een zelf vervaar digd koperen keteltje had aangeboden sprak de jubilaris woorden van dank. Ten zijnen huize bracht de heer Nabcr, voorzitter van St. Raphael de gelukwen schen van het Hoofdbestuur over. Vele blijken van belangstelling mocht de jubilaris verder nog ontvangen. De Fa. Pulle bestaat 25 Jaar Op 22 September a.s. herdenkt de N.V. Boekbinderij voorheen firma J. G. Pulle aan de Oude Rijn nr. 3436 alhier het feit, dat de zaak vijf en twintig jaren geleden te Al melo werd gevestigd door den heer J. G. Pulle, die thans met diens broeden den heer J. H. Pulle, de directie van voornoem de vennootschap vormt. Welke Leidenaar, die een leesboek in fraaien band ter hand neemt, een groot his torisch werk naslaat of een Encyclopaedic raadpleegt, zal vermoeden dat deze werken wellicht in zijn woonplaats- in de werk plaatsen van de N.V. Boekbinderij voorheen firma. J. G. Pulle van losse drukvellen wer den gemaakt tot de boeken- zooals deze het publiek in handen komen. Niet alleen lees boeken van allerlei aard en vorm, schooi en leerboeken voor het onderwijs, grootere wetenschappelijke en populair wetenschap pelijke boekwerken worden in de werk plaatsen van Pulle voor de Nederlandsche uitgevers gemaakt, maar ook aan proef schriften, gedenkboeken en albums, kantoor- ooeken e.d. wordt in dit Leidsche bedrijf, met zijn vele moderne machines en uitge breid geschoold personeel .gestadig ge werkt. Hoewel het publiek van dit, in het bijzon der voor uitgevers en drukkere werkend Leidsche bedrijf weinig hoort, er zelden mee in aanraking komt, behoort het tot de be drijven- die den naam van Leiden als In dustriestad in Nederland hoog houden. Op 22 September a.s. des namiddags van 15.3017 uur vinden relaties der firma en belanghebbenden gelegenheid, commissaris sen en directie der vennootschap, met het 25- jarig bestaan der zaak geluk te wenschcn in Maison Bruijns, Rapenburg 8, alhier. MET EEN RIJTUIG VERMINDERD In verband met het verminderde reizigers, vervoer zijn de treinen op hot baanvak Lei denUtrecht' weer met een rijtuig vermin derd. PAARD IN EEN KUIL Gister is op den Stationsweg een paard in een diepe kuil. die voor werkzaamheden tus- schen de rails was gegraven, terecht geko men. Met zeer veel moeite wist men het paard uit zijn benarde positie te bevrijden. Een en ander gaf nog al stagnatie in in het drukke verkeer. GEVEILDE PERCEELEN Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden. Het huis met erf en tuin te Oegstgeest, Regentesselaan 49, in bod f 3-450; kooper de heer J. Meijer q.q. te Leiden voor f 3.950. doen zal zijn. Het bestuur der 3 October- vereeniging is er in 't geheel niet bang voor, dat de pas plaats gehad hebbende feestelijkheden de intensiteit van het speci fiek Leidsche feest zullen verminderen, voor al niet nu er alles op gezet is om de luis ter van het feest op het hooge ipeil, dat men in de laatste jaren bereikt, in alle opzich ten te handhaven, Het werkloosheidscijfer stijgt weer snel Het aantal ingeschrevenen bij den Gem. Dienst voor Sociale Zaken is deze we-ck tot 3942 gestegen, zoodat het weer dichter het cijfer van vorige jaren begint te naderen. Op de overeenkomstige data van 1937 en 1936 be droeg het resp. 4162 en 45-14. Het cijfer is als volgt over de verschillende groepen ver deeld: bouwvakarbeiders 756, fabrieksarbei ders 204, kantoorpersoneel 193, hotel- en café-personeel 61, houtbewerkers 132. kleer makers 110. land- en tuinarb-eidere 106, me taalbewerkers 590, sigaren makers 19, tech nici en opzichters 30, textielarbeiders 315, transportarbeiders 919, typografen 85, voe- dingsmiddelcnarbeiders 245, vrouwen 170. De Boerhaave-herdenking Het definitieve programma Het programma van de Boerhaave-herden king, welke Vrijdag a.s. hier ter stede zal worden gehouden en waarover wij geruimen tijd geleden reeds verscheidene bijzonderhe den publiceerden, is als volgt vastgesteld: 's Middags om half drie is er een samen komst in het Academisch Ziekenhuis, waar, als geschenk van de Leidsche studenten in de geneeskunde, een klok voor den toren van dat ziekehuis zal worden aangeboden. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan Boerhaave's graftombe in de Pieterskerk, daarna aan de zalen van het voormalige St Caecilia Gasthuis, waar Boerhaavc 1- ssen aan het ziekbed gaf, en tot slot aan het ge boortehuis van den grooten dokier to Voor hout, alsmede aan zijn buitenplaats „Oud Poelgeest" te Oegstgeest. Den volgendtn dag zal te Harderwijk, Boerhaave's Uniyersiteitsstad, eveneens een herdenking plaats vinden. Het gemeentebestuur zal de bezoeker» ontvangen; dr. C. P. J. Penning zal ten stadhuize een rede' uitspreken en daarna zal een bronzen gedenkplaat, ter herinne ring aan Boerhaave's promotie op 13 Juli 1693, worden onthuld. Na een gemeenschappelijke lunch zal het geheele gezelschap zich per extra boot naar Amsterdam begeven. BURGERLIJKE STAND BEVALL.EN: J F ICerstensKamphues d: A Ftdderhof—Versluis d; D Llndenburg—Theunis sen d; L v PolanenBenninj- d: A C Uitendaat —Staats d; J Hertog—Vink z; J C C Fleur—de UIT DEN OMTREK ALKEMADE AANBESTEDING Door B. en W. van Alkemade is aanbe steed het maken van een betonschoeiing op houten paalfundeering nabij de Boerenleen bank te Roelofarendsvecn. Ingescheven werd als volgt: Wed. C. Lang- hout te Oude-Wetering: f975: M. J. M. Jan sen te Nieuwe-Wetering f 1037: Gebrs. Jan sen te Rijpwetering f997; J. L. Zoet te Oudc^ Wetering: f 10-40 en P. G. Buschman te Roe- lofarendsveen f 1070. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. MOND- EN KLAUWZEER De besmettelijke ziekte van mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente steeds verder uit. Op het einde van deze week waren reeds 75 gevallen geconstateerd. ALFEN a.d. RIJN Propaganda-avond Geref. Jeugdcentrale Ds, Feenstra over „Onze roeping" Het behoort sinds eenige jaren tot de goede gewoonte van de Geref. Jeugdcentrale om bij den aanvang van het winterseizoen een spreker van buiten op te laten treden met een propaganda-onderwerp. Gisteravond was een dergelijke avond belegd in de Geref. Kerk aan de de Ruyterstr., waar als spreker optrad Ds. Feenstra, Geref, predikant te Scheveningen. De avond werd op de gebruikelijke wijze geopend door den voorzitter Ds. J- II. A. Bosch, die na een kort welkomstwoord Ds. Feenstra gelegenheid gaf voor zijn rede, welke handelde over „Onze roeping", Spr. begon met er op te wijzen hoe in onze dagen veel dingen besproken en becritiseerd worden op den omtrek. Ook de oesctiouwin- gen over de jeugdverecnigingen zijn heel ver schillend. Doordat men op den omtrek blijft, praav men wat langs elkaar heen en ieder houdt zijn eigen meening vast. Zoo komen we er echter niet, We moeten naar het hart van den cirkel, naar het centrum en daar komt wat God vraagt. Het woord roeping zegt, dat Iemand met gezag rot ons komt. Goddelijk gezag. Als Hij roept, mogen we niet neen zeggen. Hier be slist geen willekeur. Niet wij, of onze ouders, God beslist, God roept. En als God roept, dan bewerkt Hij de wil- En dan kan men tegenwerpingen maken, dat men niet ge schikt is enz., maar als God roept dan maakt Hij ook bekwaam. En niemand kan gemist worden. Hierin komt ook reeds vot ons het ambte lijke dat we als profeet, priester en koning doen wat Hij van ons vraagt. Hij roept tot profetisch werk. De gedachtenwereld moet gevuld. De vraag in de jeugdjaren is: Wie vult uw gedachten? En daarvoor is Gods Woord de bron voor elk terrein van het le ven. Dan zal niev het kwade de gedachten- wereld vullen. Ook roept Hij tot priesterlijk werk. Liefde tot elkander, zelfverloochening. Niet vragen, wat heb ik er aan, wat krijg ik op de jeugd vereen, maar: wat mag ik geven! En zeker is er verscheidenheid in talenten, maar wie zich het meest geeft, ontvangt ook het meest. Wie spaarzamelijk zaait, zal spaar- zametijk maaien! Van elk lid gaat invloed uit, of ten goede, of ten kwade. We moeten strijden voor Chris tus niet alleen verdedigend, dat wil leder wel, maar ook aanvallend. In de kracht van Chrisms onze roeping verstaan- De jeugd leeft heden in een zwaren.maar ook mooien tijd. Men zegt: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Het is eer zoo dat wie de.toekomst heeft, de jeugd heeft. En Christus heeft de toekomst. En nu zijn be ginselvaste menschen noodig. Achter het ru moer der menschen is de stj'ijd-van de booze geesten in de lucht. En ook in onzen kring tracht men binnen te dringen. Daar zijn Schriftcritiek, relatisme, de critiek op rle Kerk. Nooit mogen we loslaten in den strijd het woord: „Daar staat geschréven". En daarom is de jeugdvereen. van zoo groot' be- KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM C„ SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Execu)eele" wordt gaarne op aanvraag toegezonden. lang. Daar heeft men de beginselstudie. Daur is geen wikken en wegen, zooals bij het relativisme1, het kan zoo, maar het kan ook zoo zijn, maar een duidelijk: dat zegt God- Een zware tijd, maar ook mooie tijd. Als men vergelijkt met 20 jaar geleden, wat be schikt de jeugd dan over een schat van ma teriaal. God gaf veel- Daar moeten we reeds in de jeugd kennis van nemen, anders staan en blijven we achter. Veel vraagstukken moeten aangesneden. Op de vereen, staat ln het centrum de Schrift. Daar moeten we on voorwaardelijk voor buigen. Voorts zien we Gods leiding ln de geschiedenis der Kerk. We nemen kennis van de schoone belijdenis- schrmen. Hier moet medewerken de Invloed der ouders. Zij moeten meeleven, meewerken, opdat de kinderen in liefde voor den arbeid het juk van Christus dragen. Ieder moet verstaan hoe noodig het is het beste te geven voor God De beteekenis va'n een land wordt niet uit gemaakt door het feit dat het zooveel ka nonnen heeft maar door wat het volk als volk deed voor de komst van het Koninkrijk Gods. B-cginselvaste mannen en vrouwen zijn noodig. Misschien komen zware tijden- Dan moeten we pal staan. Onze gedachten vullen met de openbaring Gods. Het is Gods zaak waarvoor we strijden. Daarom met ver trouwen de toekomst in. Want we behoeven de overwinning niet meer te behalen. We gaan uit van de overwinning die door Chris tus werd verworven. Met het citeeren van Ps. S9 7 en 8 besloot spr. zijn met stille aandacht gevolgde rede. DE SCHOOLSLUITING Het verlengstuk aan de vacantie is voor verschillende scholen nu reeds'drie weken, terwijl er thans nog weer een week bijkomt. Door de ouders wordt er dan ook over ge klaagd dat men de kinderen bijna nipt meer bezig kan houden. Om hieraan eenigszins tegemoet te komen besloot het hoofd van de Mulo-school met den Bijbel, afd. L. O-, alhier, om de leerlin gen van klas 5b, 6a en 7 huiswerk te geven. Dit werk wordt door het hoofd en enkele on derwijzers bij de leerlingen i'huis nagezien. Daar verschillende leerlingen buitan de ge meente wonen is dit werk van het onderwij zend personeel des te meer te waardeeren. Men overweegt het plan om de kinderen der lagere klassen bij gunstig weer dagelijks een klein uurtje in de overdekte speelplaats samen te roepen om ook aan hen huiswerk op te geven. Hiervoor is echter de toestem ming noodig van den burgemeester en den inspecteur voor de Volksgezondheid. .Sinds Dinsdag deden zich geen nieuwè gevallen van kinderverlamming voor. HET MiOND- EN KLAUWZEER Deze veeziekte neemt ook in onze gemeen te schrikbarende afmetingen aan. Bedroeg vorige week het aantal aangegeven gevallen plm. 70, dit aantal was gister gestegen tot 25-JARIG JUBILEUM De heer J. C. Zwijgers, assistent-dienstge- leider bij de directe belastingen, herdenkt 22 September a.s- dat hij vóór 25 jaar als amb tenaar der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen werd aangestejd. Hiervan was hij 18 jaar in onze gemeente werkzaam. VERHOOGING MELKPRIJS Met ingang van Maandag wordt de melk prijs met 1 cent verhoogd en gebracht op 12 HILLEGOM RIJKSTUINBOUWSCHOOL Voai' het toelatingsexamen voor de Rijks tuinbouwschool voor de bloembollenteelt tp Lisse slaagden onze plaatsgenooten D. C. van Egmond, J. Hylkema jzn., A. C. Lan ge! aan en F. Muller. SCHOLEN WEER GEOPEND De lagere scholen en de kleuterscholen, die deze week in verband met een geval van kinderverlamming waren gesloten, zullen a.s. Maandag weer geopend worden, aange zien spen uitbreiding is voorgekomen. OPBRENGST COLLECTE De collecte die gehouden is ten bate van „Simavi" (steun in medische aangelegenhe den voor Inlanders) heeft f 111,70 opge bracht, hetgeen iets minder is dan verleden -jaar. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag a.s. waargeno men door Dr. Wijkmans. VERKEERSVERBETERING De beide vluchtheuvels nabij de Van Tets- slraat zijn weggehaald en de tramrails een weinig omgelegd. Nu is de bedoeling dat cr een vluchtheuvel tusschen de rails m komt Dit zal een groote verbetering voor het ver keer zijn. BLOEMBOLLENBEURS Deze week werden er 235 beurskaartjes verkocht. De handel in kleine tulpen was levendig. KATWIJK a.d. RIJN PERSONALIA Onze plaatsgenoote mej. Riek Meijerlng ontving een benoeming als leerares in zang aan een Chr. Opleidingsschool voor Meisjes te 's-Gravenhage (directrice mej. A. S- M. Haaxman). KATWIJK AAN ZEE STAND DER WERKLOOSHEID Bij het bureau voor arbeidsbemiddeling stonden heden 108 personen als werkloos ingeschreven (vorig jaar 153). SCHOLEN WORDEN WEER HEROPEND De Burgemeester heeft in overleg mot den inspecteur van de Volksgezondheid voor Zuid-Holland besloten de scholen met ingang van 19 Sept. weer te doen openen. KOUDEKERK a.d. RIJN „KUNST NA ARBEID" 't Was Donderdagavond voor de muziek- vereeniging „Kunst na $rbeid" alhier een buitengewone repetitie-avond. Behalve de gewone leden waren aanwezig de burgemce» ter, do heer Kwint, alsmede wethouder Sleg- tenhoref en een tweetal leden van de com missie voor toezicht. Nadat eenige nummers waren uitgevoerd, nam fci de pauze de voor- r. de heer H. v. d. Berg het woord en heette den -eere-voorzittcr en de andere hee- welkom- Hij verblijdde zich er over, dat na een reorganisatie in het bestuur en een erbevering in het samenkomen, ook gevolg was kunnen geven aan de verbetering en vernieuwing van de instrumenten, waardoor men meer aanpaste aan de tegenwoordige «ischfin. Een woord van dank werd gebracht voor de royale medewerking van B. en W. dezer gemeente en speciaal aan het commissielid den hoer Bos, die geen moeite gespaard heeft om de zaak in orde te brengen. Spr. verzoekt den eere-voorzitter 't viertal nieuwe instrumenten uit te reiken. De nurgemeester nam hierna het woord. Hij verblijdde zich dat het fanfarecorps de zoo noodigc verandering heeft ondergaan, prees den grooten ijver en toewijding van den directeur den heer J. van der KaalJ en drong aan bij de leden op ernstige studie p.n vooral ook op krachtige en eenparige sa menwerking, waardoor het corps een sieraad voor de gemeente kan worden en zeker dan op alle waardeering en medewerking kan rekenen. Op geestige wijze werden hierna aan de leden de nieuwe instrumenten ver hand ee«tpl(l. EEIDSGHENDAM VOOR f 12.800 GEGUND Het werk van 't vernieuwen van 60 schuur tjes en diverse erfscheidineen van de wonin gen der R.K. Woningbouwvereeniging „St. Willebrordus" gelogen aan de St. Will brordusstraat is door het Bestuur dezer vereeniging gegund aan de op één na laagste inschrijfster, firma N. Tetteroo, alhier. De in schrijving van genoemde firma beliep een be drag van f 12.800. DIEFSTAL VAN KONIJNEN Door den heer van V., aan den Oost- v 1 i e t w e g is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van vier konilnen. MOND- EN KLAUWZEER TOKGENOMEN Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer in deze gemeente is gestegen tot 242. Thans is bijna de geheele veestapel van Leidschendam aangetast. LISSE DAMNIEUWS Door do damclub „Ontwikkeling" alhier werd een propaganda-avond georganiseerd waarbij de heer K. Bordon uit België uitge- noodied was om een dam-simultaanseance te geven. Een 25-tal spelers* w.o. ook uit Sassen- heim en Haarlemmermeer nam hieraan deel, tevens vele sterke spelers van „Ont wikkeling" zelve. De heer Bordon speelde 25 partijen, waar van er 18 gewonnen werden, 3 remise (W. Kortekaas, S. A. van Bezu en A. Leuven), terwijl er 4 verloren werden, n.l. tegen heeren W. Krom, Sassenheim en A. van Dijk, W. van Velzen en Jo Elfering, allen te Lisse. De tijdsduur bedroeg uur, hetgeen wil zeggen, dat Bordon gemiddeld 5Y2 minuut voor een partij noodig had. Voorzeker een mooie prestatie! Deze Belgische damkampioen maakt klein tournooi door Holland en speelde reeds in 5 plaatsen, waaronder eenige groo te steden van Nedprland. Van 105 gespeelde partijen won hij er 66, remise 17 en verloren 22. GEVONDEN VOORWERPEN Hondenriem, mantelceintuur, regenpijpen, keeshond, twee sleutels, Vulpen, bougie. Inl. bij de politie. RADIO-DISTRIBUTIE ZATERDAG 17 SEPTEMBER Programma 3: 8-Keulen, 10.20 Parits 'Radio i ii.05 Radio PTT Nord, 12.20 Brussel VI14 20 Keulen, 15.50 Brussel Fr., 17.— Keulen. 22.20 russel VI., 23.20 Partis Radio of dlv. Programma 4: 8— Brussel VI 0 20 diversen. 10.35 Londen Reg., 12.35 Droltwlchl 17.Lon den Reg. I.50 Parijs 'Radio; 10.40 Keulen; 11.20 Brussel 71; 12.2n Keulen; 13.20 Brussel VI; 14 20 B" iel Fr; 14.35 Brussel VI; 16 20 Keulen: 3russel VI; 18.50 London Reg; 10.20 Kei 10.55 Parils Radio 20 20 Keulen; 22.20. Bero ~*er of dlv; 22.63 Keulen Programma 4: 830 Brussel VI; 320 Brussel Fr II.05 Droltwich; 17 20 Parijs Radio;l9.20 Londen MAANDAG 19 SEPTEMBER 3; 8 Keulen; 10.20 ParUs R; 12 0 Radio PTT Nord of dlv.; 12.20 Keulen; 13.20 .VI; 14 20 Keulen; 15.20 Droitwloh; 16.20 Keulen; 17.20 Brussel VI; 18.05 Parüs Radio; 18.35 Brussel Fr; 19.20 Brussel VI; 19.30 Kei len; 20.10 Boedapest of dlv; 20.30 Weenen dlv; 21.45 Brussel Fr; 22 20 Brussel VI; 22.50 Keulen 8 Brussel VI; 9.2C 10.35 London Reg; 13.20 Droltwich; 14.05 Lon- Reg; 17.20 Droltwich; 18.45 London Reg; •h; 20 20 London Reg; 20.40 Droit- Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordC morgen waargenomen door de doctoren va Bockel. van Es, v. d- Meer, Tceuwen en Winkler. De geneeskundige dienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 2030 De avond-, nacht- on Zondagsdienst der apotheken Leiden wordt van Zaterdag 17 t-m. Vrijdag 23 Sept. '38 waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest: 0eg6tgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. TOELATINGSEXAMEN RIJSTUINBOUWSCHOOL Voor het toelatingsexamen der Rijkstuin- bouwsc.hool alhier slaagden de heeren: G< A. J. Alkemade en A. M. v. Went te Noord-, wijk; J. H. C. v. Diest, J. Dreef, A. K. v< Hoorn en A. J. v. d. Voort te Sassenheimj Ch. A Duyn te Santpoort; D C. v. Egntond, J. Hvlkema, A. C. Langclaan en F. Muller te Hillegom; G. B. N. de Vroomen te Lisse; R. J. H. Scholtens te Deventer. Afgewezen 1 candidaat BAZAR VOOR GROENE KRUIS Wij vernemen* dat iri Oct. a.s. ten bate van het „Groene Kruis" een bazar zal wor den gehouden, welke wordt georganiseerd door de afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrou wenbond. VOORDWIJK MOND- EN KLAUWZEER Deze veeziekte neemt in deze gemeente weer grooi'er vormen aan- Reeds meer dan 50 gevallen zijn weer aangegeven en er ko men er dagelijks nog bij. ZIEKTE VAN WEILL De 17-jarige K., die eenigen tijd geleden de ziekte-Van Weil kreeg door het wasschen van zijn handen in sloot of rivierwater, is gister overleden, GEEN ONGERUSTHEID Door deze gemeente ging het hardnekkig gerucht, dat zich alhier een en het groei- de uit tot eenige geval van kinderverlam ming voordeed. Dit is echter onjuist. Het geval, dat aanleiding hiertoe gaf* is er waar schijnlijk een van hersenvliesontsteking. Hoe ernstig oip zichzelf ook, tot de ongerustheid, door die praatjes verwekt, mag het geen aanleiding geven. RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S Kantoor A. MARTIJN Boekhoudingen en Belastingzaken D. M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 Eerste Algem. Begrafenis Associatie Dir. Gebr. v. d. Luit. BEGRAFENISSEN. TRANSPORTEN le klasso uitvoering tegen vastgestelde tarieven vanaf 40.- Kantoor: Haagweg 50, tel. 3574, Leiden. Fa. L. A. VAN BRERO Zn, VOLMOLENGRACHT 4 - TEL. 2466 HOOFDLEIDINGEN VOOR GAS 2N WATER LGOD- EN ZINKWERKEN Het leveren en plaatsen van Sanitaire Installaties, enz. Ref. staan U ten dienste. LET OP DIT ADRES SINDS 1887 JAN STIGTER THORBECKPSTRAAT 12 - Tei 2929 ÜW ARCHITECT DE BETERE PERMANENT zonder electririteit MAISON „HENRY" BREESTRAAT 5G TELEF. 431 EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, TeleL 1772. OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER Electro-Technisch Bureau J. L. NOUWENS Lz. GEVERSSTR. 25 - OEGSTGEEST TEL. 904 VERLICHTINGS-ORNAMENTEN HOOVER STOFZUIGERS Vertegenwoordiger Westinghouse Koelkasten Technisch Bureau H. DE NIE AANLEG EN ONDERHOUD VAN ELECTRISCHE LEIDINGEN NIEUWE RIJN 57 - Telefoon 1155 REPARATIE AFDEELING MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN J". Beëedigd Mabelaai BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 - TELEFOON 2774 FOTO BLEUZE APOTHEKERSDIJK 27. TeL 308 FOTO'S en FILM op IEDER GEBIED GELD voor Hypotheek beschikbaar. Lage rente Inlichtingen kosteloos. D. N. DEN HAAN Beëedigd Makelaar HOFSTRAAT 13A, Tel. 81, RIJNSBURG

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6