OudeBoll STADSNIEUWS DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 SLUITINGSAVOND JUBILEUM-FEESTEN Prijsuitreiking Gondelvaart Gisteravond hield de Jubileumcommis sie 1938 een geanimeerde vergadering, waarbij tal van genoodigden aanwezig waren en waarin tevens de uitreiking plaats vond van de bij de op 3 Septem ber gehouden Gondelvaart behaalde prijzen. De bovenzalen van Café-Restaurant „In den vergulden Turk" waren tot de laat ste .plaats bezet, toen de voorzitter, ir P. C Lindenbergh. het woord nam. Hij zeide de prijsuitreiking met veel genoe gen te zullen verrichten, temeer daar de gondelvaart zoo buitengewoon goed is geslaagd. Alvorens echter tot de eigenlijke prijs uitreiking over te gaan, wilde spr. van do gelegenheid gebruik maken om allen, die op eenigerlei wijze tot het welslagen van de Jubileumfeesten hebben bijgedra gen. namens de Jubileumcommissie har telijk te danken. Dankbaar memoreerde spr. de welwillende medewerking van de burgerlijke en mili taire autoriteiten. Het Collego van B. en W. van Leiden en de Garnizoenscommandanten zijn staf, hebben de Jubileumcommissie steeds met raad en daad ter zijde gestaan en men toonde daarbij een bewonderens waardig begrip voor de moeilijkheden, die er nu eenmaal aan het organiseeren van een uitgebreide feestviering zijn verbonden. Voorts is men veel dank verschuldigd aan de leiders en leden van de organisaties, die. waar noodig. medische hulp verleenden met het oog daarop posten hebben uitgezet. Het zijn de afdeeling Leiden van de Nederl. Vereen. „Het Jtoode Kruis", de eerste Leid- sche EHBO-fcirigade, de afd. Leiden van de Ned. Vereen, voor Eerste Hulp bij Ongeluk ken en de Leidsche Reddingsbrigade. Verder gaat de dank van de Jubileumcom missie uit naar de verschillende commissies en besturen van vereenigingen, waarmede zij zoo prettig heeft mogen samenwerken. In dit verband noemde spr. de Commissie voor het Kinderfeest &1 Augustus, de Commissie voor de Kinderfeesten, het bestuur van do Vebo, het bestuur van de Meer-Werk-Actie, dc besturen van de zwemvereenigingen de Zijl en L.Z.C., de Chr. Zangvereeniging Kerk koor Ex Animo, het Chr. Muziekgezelschap Symphonie, de Leidsche Chr. Oranjevereeni- ging. de Oranjegarde, de vereeniging de Princevlag, de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie de Graal, de Katho lieke Jongenscentrale, de Padvinders, de Federatie van Muziekvereenigingen te Lei den, de Burgenvacht en de Leidsche Athle- tiekver. Holland. Allerwege medewerking, waarvoor de Ju bileumcommissie niet dankbaar genoeg kan zijn. Zoo herinnerde spr. zich dankbaar het mooie aanbod van directie en commissaris sen der Overdekte, waardoor men de be schikking kreeg over de fraaie zweminrich ting aan de Haarlemmerstraat en het moge lijk werd de zwemwedstrijden te organisee ren, die zulk een succesvol verloop hadden. Ook wilde spr. niet nalaten hulde te bren gen aan den leider der aubade, welke door de schoolkinderen werd gebracht, aan de leiders van den wielerwedstrijd „De Jubi leumronde", de commissie, welke de sterrit organiseerde en leidde, de jury-leden bij de verschillende wedstrijden, den Nat ionalen Beclameoptooht en Bloemencorso en de Gcn- detvaart, die zioh allen op zoo voortreffelijke wijze van hun dikwijls lang niet gemakke lijke taak hebben gekweten. Zeer ingenomen is men ook geweest met liet keurig verzorgde Openluchtspel, dat zoo veel kinderen en volwassenen heeft geboeid. Spr. brengt ook hiervoor dank aan leider cn medespelenden. Dat de feesten met zulk een schitterend vuurwerk konden worden besloten i-i mede te danken aan de wel zeer groote tegemoet komendheid van den fabrikant, den h?er Kat, dien spr. daarvoor hartelijk dank zegt. De heer Lindenbergh wilde voorts een woord van lof en waardeering niet onthou den aan de Leidsche politie, die overal voor zulk een keurige regeling zorgde, een taak, die -voorwaar niet licht was, doch steeds met do grootst mogelijke tact werd volbracht Ook de overige gemeente-instanties betrekt spr. in deze 'hulde. Zij hebben zich alle van hun beste zijde laten zien. Een extra woord van dank richt spr. ver volgens tot de pers, het voor elke organi- reerende commissie zoo onmisbaar instru ment, waarop spr. nooit vergeefs een be roep heeft gedaan. Het welslagen van de feesten dankt hij dan ook voor een groot deel aan de pers, die zoowel in de dagen van voorbereiding als gedurende de eigen lijke feestdagen haar volle medewerking nimmer ontzegde. En zoo mag men dan terugzien op een uitnemend geslaagde feestviering, die .allen die er aan meewerkten ongetwijfeld voldoe ning zal hebben gegeven door de weten schap, dat men zoodoende iets mocht bij dragen tot de grootsche hulde van het Ne- derlandsche Volk aan zijn Koningin, die gedurende 40 lange jaren op zoo onvolpre zen wijze het bewind voerde. Spr. acht het niet de juiste gelegenheid om nogmaals te wijzen op de groote ver diensten onzer Vorstin. Dat is in de laatste dagen op velerlei manier en in vrijwel alle toonaarden geschied en dat deze verdien sten worden gewaardeerd heeft de Leidsche Burgerij op de meest ondubbelzinnige wijze getoond. Hij wil dan ook volstaan met het uitspreken van den wensch, dat Zij nog zeer vele jaren voor ons volk en Haar Huis gespaard moge blijven en verzoekt de aan wezigen met dezen wensch in te stemmen door gezamenlijk het eerste couplet van het .Wilhelmus te zingen, aan welk verzoek allen spontaan voldeden. Hierna gaat de heer Lindenbergh over jtot de uitreiking van de prijzen, waarvan ,wij de winnaars reeds eerder hebben ver meld. Verder ontvingen de deelnemers aan de gondelvaart op vertoon van hun nummer een herinneringsboelcjo. Ten slotte zij nog vermeld, dat Dr Wiche- rlnk na afloop van de prijsuitreiking het gezelschap aangenaam heeft .bezig gehou den met proeven .van zijn dichtkunst, Leidsche Burgerwacht Op Zaterdag 10 September a.s. zal de Tweede Ja&rl. Nationale Schermwedstrijd voor leden van Burgerwachten plaats vin den, welke wedstrijd is uitgeschreven door de Schermafdeeling der Leidsche Burger wacht. Deze wedstrijd zal uit twee afdeelin- gen bestaan, tw. Afd. Corps en Afd. Perso neel. Zij vangen aan resp. 10 uur vjn. en Een vrij groot aantal personen zal aan dezen wedstrijd deelnemen, die de Burger wachten uit Nijmegen, Bussum, Monster, Den Haag, Seheveningen, Voorburg, Haar lem en Leiden zullen vertegenwoordigen. De „Zomerzorg-Wissellbeker". welke in 1937 door den heer Segaar uit Leiden is gewonnen in de Afd. Personeel, zal ook thans weer omstreden worden, terwijl voor de Afd Corps door den Ned. Bond van Vrijw. Bur gerwachten een ..Burgenvachtbeeidje" als wissel prijs is beschikbaar gesteld. De heer D. Gysberti Hodenpijl heeft zich ook thans wederom bereid verklaard de ge- heele leiding van dezen wedstrijd op zich te nemen, met medewerking van de hooid- «econdanten, de heeren De Jager, Haerden, Swaan, Jhr. van Eysinga en adj. Sluyter u:t Voorburg. Dat deze wedstrijd in de belangstelling staat van de verschillende autoriteiten blijkt wel uit het feit dat het Wedstrijd Comité weer tal van medailles heeft ontvangen, o.w. van den Minister van Defensie. Burge meester van Leiden, Comm. Haagsche Bur gerwacht, Mr. Pijnacker Hordijk, Mi. Nord Thomson, Collegium Civ. Acar. Lugd/Bat. Supr. Het is wel de moeite waard een bezoek aan dezen wedstrijd te brengen. Beëediging reserve-officieren Gisteren is door den Garnizoens-Comman- dant de bij Kon. Besluit van 3 Augustus 193S Nr. 56 benoemde reserve-officier van Ge zondheid 2de klasse W. J. Wissema beëedigd. Vandaag werd door den Garnizoens-Com- mandant de bij Ken. Besluit van 25 Augus tus 1938 Nr. 36 benoemde reserve-officier van Gezondheid der 2de klasse N. Wakkie beëedigd. De Kinderverlamming En het verzoek van den Burgemeester Ter aamjvuflling en verduidelijking van de circulaire van den Burgemeester, waarbij maatregelen worden getroffen, om uitbrei ding van kinderverlamming te voorkomen, diene, dat de burgemeester, waar hij het ver zoek richtte tot particulieren, om geen bij eenkomsten voor kinderen te beleggen, ook het oog had op kinderbijeenkomsten van kerkelijken (Zondagsscholen) en sportieven aard. Aanbesteding Gisteren werd door den Commandant van het 6e Regiment Veldartillerie een ondcr- handsche aanbesteding gehouden voor dc levering aan de soldaten-menages over hei tijdvak van 31 October t/m 31 December 1938. Er waren 37 inschrijvers. De levering is ge gund aan de laagste inschrijvers, t»w.: Eieren: F. Fisser, f 5.50, Leiden. Groenten: H. Zwaan, f 2323, Leiden. Melk: Fa. Kmgma, f 381,45, Leiden. Varkensvleesch: Th. M. W. Bergers, f 2200, Leiden. Fijne vleeschwaren: I. Zandvoort, f 1469,50, Leiden. Ontbijtkoek: J. C v. d. Steen, f 362,70, Leiden. Krentenbrood: E. Beulink, f 129, Leiden. Visch: H. Glastra en Co., f 507,50, IJmul- den. Kruidenierswaren: N.V. Albert Hein, f 727, Zaandam. Banketbakkerswaren: H. M. Biesiot f 480, Leiden. KINDERSAMENKOMSTEN STOPGEZET Alle kindersamcinkomsten in het Evang. Gebouw, Morschweg 59, zijn stopgezet en vangen weer aan, zoodra de scholen worden geopend. VERDUISTERING Op verzoek van de politie te Voorschoten is alhier aangehouden de 22-jarige N. <v. 0„ die zich in Voorschoten aan verduistering van geld heeft schuldig gemaakt. DE LEIDSCHE WINKELSTAND Fa. J. J. A. van Schio Hedenmiddag heeft in de zich nog steeds uitbreidende stadswijk achter den Lanuqen schansweg, n.l. in het nieuw gebouwde per ceel De Sitterlaan 17, de heer J. J. A. vuu Sahie een zaak geopend in zuivelproducten, fijne vleeschwaren en comestibles. De win kel ziet er keurig uit en voldoet oah alle eischen van hygicne, die aan een dergelijk bedrijf kunnen worden gesteld. HANDELSREGISTER Wijziging. 7 Sept. Gebroeders van Hoeken's Houthandel, Leiden, Waardstraat, houthan del, stoomhoutzagerij en schaverij. De sta tuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Ge broeders van Hoeken's Houthandel N.V. P. Oudshoorn, Leiden, le Groenest^eg 9 en 11. handel m huish. artikelen. De verkoop _n het UI. Haarl-str. 259/261 en 265, is uitge breid met: handel in kachels, haardkachels en haarden. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: R Kantebeon wed.nr 37 Jr P Chlappk 21 jr GEHUWD: W F Abbink on P C Reaondaal D P Blok en M T da Roode CP Blonk en S Betgen A TI Brandt en P Berlemon D G Eek en M C Stüser J W Hartevelt cn W F Lotte A A v Hattum en B E M v d Brink H J v d Laan en S C Zandvliet R Lancel ed.nr en C J Optendrees EC Leeuwenburgli A Hettema N Ruijgrok on N v Vliet J •heffers en J F A Witteman O Sprong en J v Amson J W v Zelat en A H Hooger- >rst, wed. BEVALLEN: W v d Bos—v d Fluit dr J HoogeSteenbergen dr S Veltman—Mord- >rst dr J G LeuvenKolenbrander an J M de CooKrot dr D Sjardln—v Leeuwen dr OVERLEDEN: B J v Wely wed nr 68 jr J Oudehoorn an 8 jr N Eikerbout m. 58 Jr UIT DEN OMTREK HAZERSWOUDE De Jubileumfeesten Het veertig-jarig Regeeringsjubileum H. M. de Koningin is alhier in blijde en dankbare stemming op feestelijke wijze herdacht. Maandagavond werd het feest ingezet met klokgelui van den gemeentetoren 7 tot 7.15 uur. Daarop had een kerkdienst plaats in de Ned. Herv. Kerk, waarbij voorging ds P. L. Kiehl, die de gemeente voor deze ure bepaalde bij 1 Samuel 10 24. In de Gereformeerde Kerk hield ds M. Heuzeveldt een herdenkingsrede en stond stil bij Ps. 212 en 3. Hierop had een samenkomst plaats op het plein der Chr. school op het dorp, waarvoor zeer groote belangstelling was en waar de Chr. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" en het Kinderkoor „Looft den Heer" concerteerden. De Burgemeester, de heer A. Warnaar, opende deze bijeenkomst met een kort be zielend woord, waarop door de Zangver* ecnigingen, onder -leiding van den direc- teur, den heer H. Zonen, van Bergambacht, c enige nummers op zeer verdienstelijke wijze werden ten gehoore gebracht. De Nationale Feestdag werd des morgens begonnen met klokgelui van den Gemeen teloren. Daarop had een kinderoptocht nlaats van de leerlingen van de drie scho len op het dorp. Verschillende eigenaars hadden hun brik, waarvan vele keurig waren versiert, voor dit. doel disponibel gesteld, om de kinderen te rijden. De lange stoet werd voorafgegaan door de Ghr. Muziekvereeniging alhier en gevolgd door een groot aantal versierde fietsen, waar tusschen de gouden koets, getrokken door paarden, en omgeven door lakeien in pas send costuum. Voor de verieringen waren prijzen h schikbaar gesteld, die daarop aan de ge lukkigen werden uitgereikt Des nam. 12.30 uur werd door burge meester Warnaar bij het Raadhuis, onder zeer groote belangstelling der ingezetenen de vlag van Hazerswoude uitgereikt aan de deputatie der jeugdvereenigingen. Door den burgemeester werd bij deze gelegen heid tot de jeugd, de hoop der toekomst, een warm bezielend woord gericht. Des nam. 2.30 uur werd door de leerlin gen der drie scholen bij het Raadhuis aan Burgemeester en Wethouders een zang- hulde gebracht onder leiding van den heer Jansen, hoofd der Hervormde school. Met een woord van hartelijken dank tot jonge garde werd door burgemeester War naar de hulde aanvaard. Er was zeer veel belangstelling voor hetgeen door onze jon gens en meisjes werd gepresteerd. Tenslotte vereenigde men zich in grooten getale op het plein der Chr. school, v door de leerlingen van de drie scholen kinderspelen werden gehouden, waarvoor keurige prijzen waren beschikbaar gesteld, en tevens werden de kinderen op ruipje wijze onthaald. HILLEGOM WERKLOOSHEID IETS STIJGENDE Bij de gem. arbeidsbéurs stonden deze week 74 werkloozen ingeschreven, tegen 140 verleden jaar en verleden week. GEVONDEN Te bevragen aan het politiebureau: sleutel, rozenkrans, portem. m. ihh., linnen riem. dameshandschoen, rol serpentine, damesrij- wiel. Te bövragen: Haven 36 blauwe .ceintuur; Loostecweg II 130 2 zilv. medailles; Venne- pervveg 530 Engelschc sleutel; Ambachtstr. 51 portem. m.37 ct.Weeresteinstr. 40 zilv. horloge; Mariastr. 41 portern. m. f 2.28; Hoofdstr. 133 postduif geringd B 38 2063 N. H.; Regenvlietweg 23 belastingmerk. KATWIJK AAN ZEE EEN MOOI HISTORISCH SPEL Het was van de Chr. Zangvereen. „Halle lujah" een goede gedachie om in deze feest- week. een mooi historisch spel op te voeren. De keuze was gevallen op „Slaet oip de trom- mele", geschreven door Ds. H. P. Brandt, Herv. pred. te Delft Omstreeks 8 uur opende de heer J. Valbe- da deze bijeenkomst, welke in de groote zaal werd gehouden. Alvorens met de opvoering werd begonnen werd een korte toeliohting gehouden. Het stuk speelt in het jaar 1574 tijdens het beleg van leiden en bestaat uit drie deelen. Het stuk werd keurig opgevoerd en genoot veel succes. Het geheel stond onder regie van den heer J Hoeve. Hedenavond wordt nogmaals 'n opvoering gegeven Wij kunnen ven harte een ieder op wekken om deze te gaan zien. De leiding van de zang berustte in handen van den heer P. de Rook, die de teugels goed in han den had. De zaal was goed gevuld. LEIDERDORP De jeugdhulde Met een jeugdhulde en het terugbrengen der gemeentevlag aan den burgemeester is het jubileumfeest hier besloten. De deelnemende vereenigingen stelden zitfh weer op aan de Acacialaan. Met de Chr. Harm. Vereen. „Devote" ging het in optocht door het dorp tot aan Achthoven waar bij Rijnstroom werd gekeerd. Bij het Raadhuis waar de voorzitter der feestcommissie, de heer A. J. v. di Wijn gaard, met een korte toespraak de gemeente- vlag met wimpel wederom aan den burge meester ter hand stelde had zich weer een groote menschenmenigte verzameld. De burgemeester sprak een dankwoord tot de jeugd en ook tot de inwoners der ge meente, die op zoo spontane wijze aan de feestelijkheden hadden meegewerkt, waar door het mogelijk werd, dat deze in alle opzichten konden slagen. Mevrouw Brug ontving een bloemenhulde. Met een „Lang leve de Koningin" en het zingen van het Wilhelmus, eindigde deze plechtigheid. Prijsuitreiking volksspelen De uitreiking van de prijzen van de in „De Munnik" gehouden volksspelen had later aats in het gemeentehuis. Hier laten wij volgen de namen der prijs winnaars. Ringsteken op tandems: le prijs P. Ver vork en Mej. R. Rooda; 2e prijs A. Limburg W. v. Osnabrugge; 3e prijs J. Rietveld en v. Winkel. Ringsteken op fietsen: le prijs Chr. v. d. Geest; 2e prijs W. Jansen; 3e prijs F. Nach- gaal. Behendigheidsfietsen: le prijs A. v. Am sterdam: 2e prijs P. Vis. Boegsprietloopen: le prijs P. van Leeuwen: 2e prijs H .van Winkel; 3è prijs W. Jansen. Hardloopen: le prijs L. v. d. Meer; 2e prijs Mej. D. v. d. Meer. Van de „voordorpmeisjes" die „en bloc" een hardloopwedstrijd hielden was de geluk kige prijswinster Mej. M. v. d. Broek. Daar zoowel de versiering der praalwagens enz. in den optocht als de versieringen van straten en gevels unaniem werden geroemd vooral door niet-inwoners onzer gemeente, zij nog vermeld, dat die van den optocht grootendeels werd verzorgd door den heer Buurman te Leiden. Vele versieringen in het dorp waren ge maakt door de heeren v. d. Sijs en van Wijt, Kweek er ij „Die Leythe". LEIDSCHENDAM Jubileumfeesten teneinde Grootsch défilé van de jeugd Nadat Maandag het Vorstelijk Jubileum in de kerken was herdacht word de dag daarop de Nat Feestdag, geopend met een aubade der schoolkinderen voor den burgemeester. Onder de vroolijke tonen der muziek van „St. Cecilia" trokken de kinderen vanaf de Damlaan naar het gemeentehuis, waar de Burgemeester, vergezeld van zijn echtgenoo te zich had opgesteld. Een tweetal liederen werd ten gehoore gebracht, terwijl besloten werd met de t bekende coupletten van ons volkslied. Aan het eind heeft Burgemeester Keyïer de orga nisatoren en de kinderen vc liet gebodene bedankt. Het défilé der Jeugdvereenigmgen, waar aan verbonden de plechtige u''reiking der Gemeentevlag aan de deputatie, die naar Amsterdam ging voor de Nationale Jeugd hulde, is werkelijk het mooiste onderdeel der feestelijkheden geworden. De stoet werd op een uur opgesteld in de Damlaan en het was hier om dien tijd een drukte van belang. Met schetterende trom petten kwam het muziekcorps van „De Prin cevlag" de Danilaan ingemarcheerd en deze fleurige stoet had uiteraard veler belang stelling. Het défilé werd geopend door het muziek corps St Cecilia", waarna een groote natio nale driekleur volgde. Hierop volgden de vaandels en banièren der deelnemende vereenigingen, in welker groep de duidelijke vlag van het Geref. Jeugdver band het bijzonder goed deed. Voor het Ge meentehuis aan den Vlietweg stonden de autoriteiten opgesteld. Allereerst de Burgemeester, de wethouders de predikanten Ds Boukema en D3 Vermet. bijna alle raadsleden on meerdere notabelen der gemeente, allen met hun dames. In keurige formatie trokken de groepen voorbij. Na het défilé kwamen allen voor het Ge meentehuis terug, waar Burgemeester Key- zer de Gemeentevlag aan de deputatie heeft uitgereikt. Hij hield hierbij een toespraak, waarin hij wees op de banden die er tus schen Koningin Wilhelmina en de Neder- landsche jeugd in 't bijzonder bestaan. Deze plechtigheid werd besloton met het zingen van het le en 6e vers van het „Wil helmus". Vervolgens maakten de vereeni gingen nog een marseh door de Gemeente, waarvoor van de zijde der burgerij veel be langstelling bestond. De Wilhelminavereeniging had haar feest terrein aan de St Jozefstraat, waar den ge- heelen dag kinder- en volksspelen waren ge organiseerd en waar men het jammerlijk niet zonder „kermis-gedoe' afkon De Chr. Oranjevereeniging had haar feest terrein ingericht op een weiland aan Prins Hendriklaan. Hier werd 's middags door de Chr. Gvm- nastiekvereeniging „O.D.I.L.O. een prachtig geslaagde uitvoering gegeven. Gisteren waren er ook hier kinderspelen en volksspelen, terwijl er gisteravond concert werd gegeven door „Euphonie" uit de Residentie. (Door een misverstand eerst heden ge plaatst. Red.) HULDIGING ECHTPAAR KEYZER Ter gelegenheid van de lierdenking van hun 25-jarige echt vereeniging, zijn Burge meester en Mevrouw KeyzerWaterreus Dinsdag door de burgerij en gemeente-perso neel gehuldigd. Tegen 12 uur hadden velen daartoe zich in de versierde raadszaal verzameld. Alle voor aanstaande personen uit de gemeente waren hierbij tegenwoordig. Nadat de Burgemeester en zijn pchtge noote waren binnengeleid heeft Weth. de Koning als voorzitter van het huldigings-co- mité het zilveren bruidspaar toegesproken. Hierbij bood spr. namens burgerij en ge meente-personeel een fraaie staande hall klok aan. De Burgemeester het woord verkrijgende bracht allen dank voor het geschenk, als mede wethouder de Koning en den wnd. gem.-secretaris den heer Bieleveld voor de organisatie van de huldiging. Vervolgens was er gelegenheid het bruidspaar geluk te wenschen waarvan velen gebruik maakten, terwijl ververschingen werden rondgediend. Motor op een auto gevlogen Op den Vlietweg by den Achterweg heeft Maandagavond een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een melkauto van en bestuurd door C. A. van Kempen uit Leidschendam en motorrijwiel, bestuurd door den 25-jari- gen H. van Amstel uit Lith (N.-Br.) met als duopassagier den 16-jarigen D W Stoop alhier. Op genoemd tijdstip kwam de melkauto van af den Achterwee den Vlietweg oprijden, ter wijl de motorrijder uit de richting Den Haag kwam. Volgens de ooggetuigen reed de mo torrijder te veel links van den weg of heeft hy op 't laatste moment de auto, die van rechts kwam. noe links willen passeeren om een aanrijding te voorkomen. Dit mislukte, met het gevolg dat de motor met groote snel heid op de auto botste. De berijder en de duo passagier werden van den motor geslingerd 1 bleven langs den weg liggen. Dr. Perouin. die spoedig ter plaatse was. verleende de eerste hulp, waarbij bleek, dat van A. een gecompliceerde beenbreuk, een ge broken arm, een gekneusden schouder en ver schillende verwondingen had opgeloopen, ter wijl de duo-passagier er met eenige verwon dingen aan het gelaat afkwam Eerstgenoemde werd, na voorloopig ver bonden te zijn in ernstigen toestand per zie kenauto naar St. Antoniusbove te Voorburg verboerd, terwyl de duo-passagier, na verbon den te zijn. naar huis is gebracht. Auto en motor liepen ernstige schade op. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. Hedenmorgen vernamen wij dat de toe stand van Van Amstel naar omstandigheden goed is. AANBESTEDING Het bestuur van de Tedingorbroekpolder heeft Woensdag in hotel de Wijkerbrug pu bliek aanbesteed het maken van een nieuwe schutsluis met bijkomende werken nabij de nieuwe rijksweg den HaagUtrecht Inge komen waren 30 biljetten met de volgende cijfers: N.V. In 't Veld, Voorburg f 22470; A. Ver hagen, Breda f 19700; N.y. Visser en Smit, Papendrecht f 19302; E. Sanders en Go., Gouda f 17956; Transport-, Handels- en Aan nemingsbedrijf de Zeeuw, den Haag f18662; L. Zoetemeyer Den Briel f 18900; J. Kasber- gen Moordrecht f 20S00; A. Voordouw, Zoe- terwoude f 19100; H. Bakker, Giessendam f 24445; W. F. Staal. Amsterdam f 23100; G. Onder de Linden, Hillegersberg f 19500; G. M. Deeremberg en Gebr. van Wijk, Alfcn a. d. Rijn f 19600; do Geus en Stampraat Aan nemingsbedrijf, Leictechendam f 16051; San ders Aannemingsbedrijf, Rijswijk (Z.H.) f 17400; J. P. Haak en J. H. Nijssen, Amster dam f 23800; J. B. Noordenne, Giessendam f 17680; F. Bijl, Kethel f 16787; M. Roomers Rozenburg f 16964; J. M. Dekker, Schiedam f 16035; A. J. Verjaal, Dreischor/Barendrecht f 16171; J. Visser Wzn., Voorburg f 22500; A. J. de Laater, Oegstgeest f 15500; N.V. Aan- nemings Mij. v.h. G. Nollen, den Haag f 17793; Gebr. J. en P. van Tilburg, Nootdorp f 14750; N.V. C. Kf^teleyn, Dordrecht f 18884; N.V. van Splunder Aannemingsbedrijf, Rid derkerk f 21300; J. Kuipers, Tjummarum (Fr.), f 19200; J. C. Simon. Schiedam f16680; A. Bontenbal, Schipluiden f 15600; J. de Vries en B. Loeven, Delft f 14850. De gunning is aangehouden. BURGERLIJKE STAND Getrouwd: L. W. Hofstede en J. M. van Veen. Getrouwd: J. P. van Wyk en J. v. Lochem. Bevallen: E. S. G. van Beek geb. Smits, z.; A. J. E. Bus Meijer geb. Surie, d.; C. B. Wensveen geb. Overvliet, d.; A. J. H. Heijstek geb. de Vet, d.; E. P. Holstijn geb. van Benten, d. Overleden: J. C. Hage, 14 j.; P. J. Vitters, 73 j. LEIMU1DEN De Jubileumfeesten Van v.m. 8 tot 9 uur werd van gemeente wege de klok in den gemeentetoren geluid. In do R.K. Kerk en in de Ned. Herv. Kerk hadden herdenkingsdiensten plaats. Die in de Ned. Herv. Gemeente werd geleld door Ds. D. Kuilman uit Leiden, aangezien de plaatselijke predikant met vacantie is. Om ongeveer kwart over elf werd door de school kinderen van de r.k. school en van de bijz. school met den Bijbel een aubade gebracht aan den burgemeester. Het muziekkorps Symphonie verleende zijn medewerking. Onder leiding van don heer D. Ham, hoofd der bijz. school met den Bijbel, werden door de kinderen verschillende nationale liederen ten gehoore gebracht. De burgemeester dankte den heer Ham, de schoolkinderen en het muziekkorps voor hot gebodene; hij liet duidelijk uitkomen dat het zingen bij andere jaren sterk verbeterd was. Daarna marcheer den de kinderen onder tonen van het mu ziekkorps naar het café van mej. de wed. J. Sneeboer, waar zij door het Oranje-comité rijkelijk wierden onthaald. Des namiddags te ongeveer drie uur stel den de jeugdvereenigingen ter plaatse zich op om bij het Raadhuis de gemeentevlag in ontvangst te nemen van den burgemeester. Een deputatie uit deze jeugdvereenigingen. nl. de heer P. de Rijk Pzn., voor de Ned. Herv. Jongelingsvereen. Uw Koninkrijk Kome, de heer H. Visser, voor de Chr. Gem. Zangvereen. Excelsior, de heer Jac. van Beij- ren voor de Kath. J.M.V. en mej. D. Mlom, voor de Geref. Meisjesvereen. „Wees een zegen" zouden met de gemeentevlag op den Dam te Amsterdam défileeren. Door den burgemeester werd in een gloed volle speech de gemeentevlag aan een depu tatie uit de jeugdvereenigingen ter plaatse overgedragen. Het deed spr. veel genoegen dat de jeugdvereenigingen in zoo grooten getale aan de optocht door het dorp had deelgenomen. Na het spelen van het Wilhel mus door de muziekvereen. Symphonie en een driewerf hoera voor H. M. de Koningin, vertrok de deputatie met de gemeentevlag naar Amsterdam, terwijl de jeugdvereeni gingen nogmaals in optocht door het dorp trokken. Des avonds besloot een lampionop tocht, waarvoor zeer veel deelname bestond, de feestelijkheden. De organisatoren van de zen dag kunnen op een zeer geslaagde feest viering verugzien. VAN HET GEMEENTEHUIS B. en W. dezer gemeente hebben pan den heer H. A. J. Heuzen vergunning verleend vot het bouwen van een woonhuis. Aan den heer J. Boerë werd vergunning verleend tot het bouwen van een boerderij in plaats van de j.l. afgebrande boerderij. Bovendien werden aan dr. P. Boot, dr. Cannegieter en P. Straathof vergunningen verleend tot het verbeteren van stallen. Het gaat den laavsten tijd met de bouwerij hier goed. Het ie in geen jaren gebeurd dat er zooveel bouwvergunningen zijn afgegeven dan in 193S. DE BEGROOTING SLUITEND! De heden door B. en W. aan den Raad aangeboden gemeentebegrooting 1939 ls voor het eerst na verscheidene jaren weder slui tend gemaakt zonder extra bijdrage van het Rijk in de kosten voor de wierkloosheidsuit gaven. Voorwaar een gunstig teeken. De voorspelling dat Leimuiden na den bouw van het Raadhuis steeds verder den kant van dc noodlijdendhoid zou opgaan is dus niet bewaarheid geworden. NOORDWIJK ZIEKTE VAN WEIL Alhier doet zich een geval dezer ziekte voor. De patient, een zoon van den heer K., kreeg dit onheil waarschijnlijk door zijn handen in een sloot te wasschen. GEMEENTEREKERING De gomeenterekening over 1937 en die der bedrijven zijn oip de secretarie voor een ieder ter lezing neergelegd. Tegen betaling der kosten kan men afschriften bekomen. NOORDWIJK-BINNEN Jubileumsdag 's Morgens kwart over acht verkondigde tromgeroffel den volke dat het feestdag was. En het is inderdaad iets heel moois gewor den. Reeds aanstonds waren de straten vol leven en beweging vanwege de jeugdhulde- manifestatie. De opstelling van den stoet der jeugdvereenigingen had plaats op den Offers weg. Eerst arriveerden de protestantscho groepen van Binnen en even later beduidde de muziek der Mondharmonicavereeniging dat deze met de andere Herv. en Geref. cluhs in aantocht was. De Katholieke organisaties kwamen, na afloop van den korkdienst en sloten de rij. Toen ging het naar het gemeen tehuis Na een dankwoord van den voorz van het comité, den heer Witteman, aan het adres van B. en W. gemeenteraad en verdere aanwezige autoriteiten, sprak de burgemees ter eenige woorden van waardeering voor het Oranjehuis, wees op den voorspoed, on der de regeering der tegenwoordige Vorstin genoten, en wekte de jeugd op om krachtig eensgezind en flink te zijn in hun moei- RADIO-DISTRIBUTIE DONDERDAG 8 SEPTEMBER ogrramma 8: 8.Keulen. 10.50 Parijs Radio, 12 05 Radio PTT Nord, 12.20 ParUs Radio, 13.20 Brussel VI.. 14.20 Brussel Fr.. 17.2o Brussel VI.. 18.05 Radio PTT Nord, 18.20 Londen Reg., 19,20 Keulen, 20.20 Brussel VI., 22.60 Keulen. Programma 4: 8.— Brussel VI. 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg.. 12.15 Droitwlch. 19.30 Sport-, praatje door den heer J. G. A Janssen, Journa- it, 20.— Droitwlch. VRIJDAG 9 SEPTEMBER Programma 3: 8.Keulen, 10.20 ParUa "Radio, 12.05 Radio PTT Nord, 12 20 Keulen, 13.20 Brus «el VI-, 13.So Brussel Fr!. 14.20 Londen Reg., 15,15 Partis Radio, 15.35 Londen Reg., 17.20 Brus sel Fr., 18.20 ParUs Radio. 18.60 Keulen, 20.0S Droltwloh, 22.Brussel VI., 22 30 Boedapest oC dlv., 23.20 Keulen. Programma 4: 8.Brussel VI., 9 20 diversen.; 10.35 Londen Reg., 13.35 Droitwlch, 16.50 Deuteohls of dlv., 17.20 Droitwlch, 18,45 Lon den Reg., 19.20 ParUs Radio, 20.20 GRD of dlv.( 22.Droitwlch. Agenda De avond-, nacht- en Zondagdienst 'der apotheken wordt van: Zaterdag 3 Septenr" ber ('s-avonds 8 uur) tot en mot Vrijdag 9 September a. s. waargenomen door de Apo theken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Telef, 85; A. J. Donk, Doezastraat 31, velef. 13, echter met dien verstande dat voor vandaag tot vanavond 8 uur alléén waarneemt': Apo theek Duyster, Kr. Rijn 18, tel. 523 en Dins dag 6 September (nat. feestdag) allééns Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Voor Oegstgeest: Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. BOLL& DUNLOP 3.75 5CHIEDAM PER LITERKRUIK lij'ke taak, waarvoor de impasse, waarin wo waren geraakt, hen plaatste Daarna overhan digde hij do vlag. Eenige coupletten van hut Wilhelmus werden gezongen. Vervolgens de fileerde de stoet, die, dank zij de hulp cn voortreffelijke leiding van de (politie, niet uit elkaar had behoeven te gaan, doch in aan eengesloten rijen opgesteld bleef, voor het gemeentebestuur. De Oranjevereeniging wol willend wach tend tot dit nummer, dat eenigszins haar programma doorkruiste, afgeloopen was, be gon nu met de spelen. Zo waren alle arirdig. We treden niet in bizonderheden en laten slechts de uitslagen volgen. Tobbetje steken: 1. A. v. Woerden, 2. J. Wij nands, 3. P. Pastoors, 4. Ant. v. Rijn, 5. C. v< Houten, 6. J. Boon. De eerste prijs was een rijwiel. Spijkcrslaan: 1. Gretha v. Went, 2. 'Jö Mink, 3. Lena Passchier, 4. J. Droog. 5 Joha. Zonneveld, 6. M. v. Rhijn. Een tweetal raads leden deden, buiten mededinging natuurlijk, mee, en hadden anders, dank zij hun vak kundigheid, zeker de beste prijzen behaald. Naar den trein: 1. A. Caspers, 2. J. Slats, 3 J. Groenendijk, 4. W. Hoek, 5. W. Vegt, 6 H« Dekker, 7 J. Vink, 8. J. Bierman, 9. J. Glas bergen, 10 A. Vink, 11. R. Bernard, 12. J, v4 Woersem. Hetzelfde gecostumeerd: J. Glasbergen, 2, L. Bosman, 3. G. Steenvoorden. Estafetteloop Seniores: 1. S.J.C.A. (Voet balclub); 2. Noordwijk (voetbalclub); 3. S.O, S. (gymnastiekvereen.)4. St. Jozephsgezel- len; 5. S. J. C. b. (voetbalclub). Juniores: 1. Noordwijk, 2. S. J. C. (beiderë voetbalclubs); 3. Wilskracht (gymn. vereen)4 Ringsteken op tandems: 1. M. Lindhout— G. Alten, 2. A. de VosM. Steenvoorden, 3< W. SteenvoordenA. Mourits, 4. Fr. Mourits H. Steenvoorden, 5. C. Warmerdam, P4 Scholten. 6. A. v. Rhijn, A. v. Halderen, 7. Cj WaasdorpC. Waasdorp, S. A. v. d. Poel cni echtgenoote, 9. L. ZonneveldG. Steenvoor den. 10. Ko Lindhout—J. Middel. Touwtrekken: 1. Vereen. Bloembollencultu ren, 2. fa. Konijnenburg en Mark, 3. De Han ze; 4. Gebrs. v. Went; 5. fa. C, Alkemado Azn. Met Noordwijk aan Zee samen was een op tocht georganiseerd voor versierde voertui gen en groepen. i Voor fietsen, kleine voertuigen en wandel groepen werden de prijzen als volgt toege kend: 1. matroosjes, Wilhelminaschool; 2. De' oude stoomtram; 3. Racefooot, Kret; 4. Race- boot, Siemerink; 5. Trekwagcntje met oran je-tulpen, B. Ike; 6. Sneeuwwitje met kabou tertjes, Mej. v. d. Hoven met haar leerlin gen van de v. d. Berghstichting; 7. Zweefmo len, G. Mourits; 8. Zigeuners in huifkar- H, Smit; 9. Versierd rijwiel, ai Went; 10. Auto ped, Caspers; 11. Versierde fiets, de Mooy« Voor de grootere stukken: 1. Versierde auto, L. Beuk; 2 Bananenarbeidsters, Meisjes vereen. Bid en Werk; 3. Als 't Moet, B.V.L.; 4. Van visschersdorp tot badplaats, V.V.V, Noordwijk Vooruit;/5. Zonnebloem. Meisjcs- vereeniging De Zonnebloem7. De Karimata Leerlingen der Van den Berghstichting; 8j Drie wagens van de Geref. Knapen- en Meis- jesvereeniging te Noordwijk aan Zee, voor stellende, arbeid kunst en wetenschap. Des avonds maakte het coren nu verlicht, nog eens een tocht door het Ho—- OEGSTGEEST Gemeenteraad Gisteravond kwam de Raad onzer ge meente in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Gerre- vink. Wethouder Zandbergen was afvvezig. Met enkele woorden memoreert de voor zitter het feit van den dag, n.l. het regee ringsjubileum van H. M. de Koningin. Met een terugblik op de feestelijkheden hier, kon hij niet blijdschap constateeren, dat op av a a r d i g e wijze is feest gevierd. Hij brengt èn de Oranjevereen. èn vooral den Middenstand, dank voor het gepresteerde en beveelt de belangen van dien stand bij de Oegstgcostcr bevolking aan. Van de ingekomen stukken A-crmelden Verzoek van de samemverkende onder wijzersorganisaties om adhaesie te betui gen aan een door deze organisatie tot do Regeering gericht adres, Avaarin A-erzocht wordt gelden beschikhaar to stellen voor de verlaging der leerlingschalen. B. en W. stellen voor geen adhaesie tel hetuigen, daar de onderhavige aangelegen heid de aandacht der Rcgecring heeft Aangenomen. Verzoek van het bestuur der Gvmnastielc- vereen. H.B.S. in de a'erdeeling van het ge bruik van het gymnastieklokaal Avijziging te brengen. B. en W. stellen voor het verzoek vooï kennisgeving aan te nemen, daar huns im

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6