VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN Een avond van laaiend enthousiasme Voor veel oudjes zal de avond van den lsten September nog lang in de herinne ring voortduren. Het ia ongetwijfeld van het comité een zeer goede gedachte ge weest ook hen te doen genieten van al de lichtschittering en kleurenpracht die onze gemeente thans biedt. Een 40-tal autobezitters waren zoo wel willend hun wagens voor dit sympathiek doel af te staan. Het was dan ook een heel lange stoet die de gemeente in alle rich tingen doorkruist heeft. Voorop gingen de tamboers van de Oranje Garde, vervolgens jongens van de R. K. organisatie De Graal* en padvindsters en padvinders.. Hierop volgde een auto met den Burgemeester en zijn echtgenoote, en den voorzitter van het feest-comité de heer Lam. Voorts reed voor in de stoet een groote auto met een muziek korps terwijl de stoet door een dergelijke auto gesloten werd. Onnoodig is het te ver tellen dat door de oudjes veel is genoten en het feest voor hen geslaagd is. De belangstelling van het publiek dat .weer in dichte drommen de straten vulde, concentreerde zich voor een groot deel op het Toussaintplein. Op initiatief van het buurtcomité Toussaintstraat is daar een volkszangavond gehouden die klonk als klok. Onder leiding van den heer Böckling is een groot Vaderlandsche liederen reper toire afgezongen. Er zat werkelijk gang in. De volkszang duurde een uur. Na afloop is door den heer W. G. van Wijk namens de buurtcommissie een woord van dank ge sproken tot den heer Kruyt die twee maan den gewerkt heeft aan de totstandkoming van de fraaie versiering aldaar. Vervolgens Wist deze er aardig den gang in te houden niet marcheeren op de maat van Piet Hein enz. Een geluidsinstallatie bracht vroolijke muziek door, kortom het was daar een ge zellige boel. Ook in het dorp werd den geheelen avond gehost en gezongen. Er heerschte werke lijk een enthousiaste Oranjestemming waar toe het fraaie weer niet weinig medewerkte Hedenavond staat op het programma de zang- en muziekuitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang kwart over 8. Mor genmiddag sport, morgenavond gondel vaart, GESLAAGD KINDERFEEST Voor de kinderen van de leden van de Buurtvereeniging Java/—Van Velzen en Bor- neostraat werd Donderdagmiddag een kin derfeest georganiseerd op het plein van do garage ..Centraal" van den heer D. van Gorkum aldaar Deze onlangs opgerichte buurtvereeniging die wat versiering en ver- liohting betreft niet ten achter is gebleven, heeft het zeker goed gezien, ook de kinderen niet te vergeten,-waarvoor speciaal een da mes-comité was saamgesteld. Zoowel van de zijde der jeugd alsmede van de ouders bestond voor dezen middag zeer veel belang stelling, terwijl voor deze gelegenheid ge noemd plein ook op keurige wijjte was ver sierd. De leiding der spelen was in goede handen bij den heer en mevrouw A. Visser. •Heï enthousiasme nam spoedig 'n zoodanige omvang dat ook de ouderen onder groote hilariteit deelnamen aan het zakloopen en bal dragen. Na afloop ontvingen de kinderen allen een prijs, terwijl zij bovendien rijkelijk werden getracteerd. Voor oud en jong was het een prettige middag. De uitslagen der spelen zijn als volgt: Pop aankleeden: le prijs Frieda van Leeuwen; 2e pr. Ot van Hemessen: 3e pr. Willy Vierbergen; zakloo pen: le pr. Cor Wassenaar; 2e pr. Hans van Leeuwen; 3e pr Maup van Leeuwen; bal- dragen: le pr. Arie Vis: 2e pr. Dik van Gorkum; 3e pr. Zusje Bos; blokjesrapen: le pr. Alie Wassenaar; 2e pr. Nico Verschuur; Se pr. Jantje Vis. Rest ons te vermelden dat des 's avonds nog een keurige lampion-op tocht werd gehouden, BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 75 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 Beveelt zich belécfd aan v. d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN HAZERSWOUDE Jubileum Op 1 September herdacht "de heer Klaas Staring, eerste knecht b,ij de firma K. Wez'e- lenfburg Zoon, boomkweekerij- en tuinarchitec tuur te Hazers- woude, het feit. dat hij veertig jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad. Op het kantoor werd hij in zeer waar- deerende bewoor dingen toegespro ken door den heer T. Weze lenburg, onder aanbieding van een geschenk on der couvert. Ook de burgemeester der gemeente, de Ed. Ach tb. héér A. War- naar, sprak hem in hartelijke bewoordingen toe en deed den jubilaris de heugelijke mededeeling, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hem wegens zijn trouwe plichtsvervulling de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verleenen. De heer J. C. Ballego, voorzit ter van de af deeling Leiden van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, overhandigde den jubilaris namens deze Mij. een zilveren medaille met oorkonde. Nadat nog de heer A. van Rijssel, medo namens het personeel, zijn gelukwenschen had uitgesproken, onder aanbieding van een rooktafel, werd de jubilaris in de gelegen heid gesteld het verdere gedeelte van den dag in den huiselijken kring door te bren gen* KONINGINNEDAG Woensdag 31 Aug., den verjaardag van H.M. de Koningin, wapperdei van openbare gebouwen en van zeer vele woningen in de gemeente de Vaderlandsche vlag met Oran je; wimpel. Aan den avond van den dag werd door 0e Chr, Miuziekvereeniging een muzikale rondgang door het dorp gemaakt, gevolgd door een groote menigte in opgewekte stem ming. HILLEGOM ZILVEREN DIENSTJUBILEUM Gisteren herdacht de heer A. Schoon de r b e e k het feit dat hij voor 25 jaren bij de N.V. K. V e 11 h u y s Co. in dienst kwam. De jubilaris en zijn echtgenoote wer den pt-.r auto van hun woning gehaald, en door de directie en het personeel in het voor de/.e gelegenheid versierde kantoor ont vangen. De oudste directeur, de heer K. Velthuys sprak den jubilaris op harte lijke wijze toe en memoreerde hetgeen in deze 25 jaren is voorbij gegaan. Vooral de moeilijke oorlogsjaren, waardoor het niet mogelijk was .handel met Duitschland te voeren, zullen niet licht vergeten worden. De betrekking van oplcooper kwam echter vacant, en de jubilaris werd hiervoor aange wezen en hij is thans nog als zoodanig werkzaam Namens de directie werd hem een gouden horloge en ketting met inscriptie aangeboden. De .heer J. A. Steenvoorden sprak namens het personeel woorden van geluk wenschen en bood hem een boekenkost aan. De heeren J. B ij I en P. v. M o u r i k spra ken nog als vrienden van den jubilaris. Voor vrienden en bekenden was er 's mid dags gelegenheid tot feüciteeren, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Van vele bekenden en corporaties ontving hij een schat van bloemen. Deze dag is hem tot een onvergetelijke geworden. KATWIJK a.d. RIJN Jubileumfeesten Was de dag van gisteren voornamelijk bestemd voor de kinderen die volop feest vierden, en welke ouders vieren dan met de kinderen niet mee het feest, den Don derdag waren het de oudere die hun vreug de konden botvieren in het uitvoeren van een reeks van volksspelen enz. Die in den morgen niet tijdig uit de veeren was, werd wakker „geblazen" door de Harmonie die te 7 uur in verschillende punten in het dorp Koraalmuziek gaf. En te 8 uur moes ten de versierde rijwielen op het appél zijn op de Kerklaan om daar door de jury be oordeeld te worden. De uitslag hiervan was dat de 1ste prijs verwierf Marie Zwaan, de 2e pr. de Oranjekleuters. Ook de groep ma trozen verkreeg een 2e pr. De volksfeesten namen te half 10 een aanvang met hard- loopen met hindernissen. Het was voor jon gelui van 14 tot 18 jaar. De matadors wa ren, als no. 1 A. Verhoog, no. 2 Jan Bekker en no. 3 Henk van der Does. Op een nabij gelegen baan had het ring- rijden met versierde fietsen voor dames van 14 tot 18 jaar plaats. No. 1 Corrie van der Perk, no. 2 Aagje van der Jagt, en no. 3 Co Castenmiller. Vervolgens was er stoelendans voor jon gelui van 14 tot 18 jaar. De uitslag van dit spel was dat no. 1 werd J. de Jong, no. 2 G. van Dijk, en no. 3 R. van der Jagt. De voormiddag was hiermede vol en onder de lustige tonen van Katwijks Har monie trok men in optocht naar de Turf markt waar steeds de finish is. Het was pas even 1 uur toen het alweer aantreden was voor de versierde tilbury's Deze moesten voor den strijd aanving, in hun versiering beoordeeld worden door een hiervoor aangewezen jury. Voor die ver siering werden de volgende prijzen toege kend: 1ste pr. P. v. Paridon, 2e pr. Joh. Heemskerk. Voor de vierwielige wagens was een bestuursprijs die C. Beuk verwierf Hierna ving de kamp aan om de prijzen met Ringrijden met de versierde tilbury's. Na een langen kamp was de uitslag al dus: No. 1 G. Knetsch en Annie de Graaf, no. 2 C. Beuk en Mien van Paridon; no. 3 D. v. d. Gugten en Maart je Haasnoot. Op het wielerpad aan den Zeeweg waren jongedames boven 18 jaar bezig elkander de prijzen af te snoepefi met het ringrijden per rijwiel. Ten slotte waren de gelukkige winsters: no. 1 Gr. Fennes; no. 2 Nel van Delft en no. 3 Ali de Vries. Al tijdig hadden honderden zich verza meld om dat terrein waar het boegspriet- loopen voor jongelui boven 14 jaar zou plaats hebben. Want dat is nog steeds een van de meest aantrekkelijke spellen. Een boegspriet boven een kunstmatig aangeleg de vijver. Kan men de boegspriet niet hou den, fcolgt een nat pak en het wekt de lach lust van de honderden belangstellenden op telkens als er een „drenkeling" is. Na een vinnigen strijd warlen- de winnaars: no. 1 Arie van Zuylen, no. 2 Piet Bekker; en no. 3 Henny Slingerland. Voor dames van 14 tot 18 jaar was er Stoelendans waarvan Annie Verhardt üe> eerste prijswinster was, Nel Blonk won de 2e pr. en Corrie van Paridon Pd. de 3e pr. De Stoelendans voor dames boven 18 jaar had tot uitslag: no. 1 Mej. C. Heemskerk; no. 2 Mej. J. Abbink—van Beelen, no. 3 Mej. Cuna Peet. De avond zette in met een bijeenkomst der wagens voor de Lichtstoet. Allereerst had de keuring dezer wagens plaats. Het waren er zeer velen en er was buitenge woon veel werk van gemaakt. Er waren vakgroepen, oud-Hollandsche voorstellingen comische groepen enz. Eerste prijzen wer den behaald door: „Een oud-Hollandsche smidse". Deze wagen trok bijzondere aan dacht. Het was een getrouwe nabootsing van de travaille aan de Voorstraat De lan ge stoet van voertuigen wagens, auto's fietsen, enz. ging met de muziek voorop de straten door en honderden feestelingen slo ten zich er achter aan. Ten slotte was weer het eindpunt de Turfmarkt waar de stoet werd ontbonden en het verdere van den avond werd doorgebracht met een Hos- concert rond de tent waaraan ontelbaren meededen. Voor 12 uur was het einde daar. Er was feest gevierd op waardige wijze Geen wanklank werd vernomen. Het weer had ten volle meegewerkt. Het be- bestuur der Oranjevereeniging kan tevre den zijn en met voldoening op hun werk terug zien. De bevolking is dankbaar ge stemd en weet zich dankbaar te toonen door o.m. het bestuur der Oranjevereen. getrouw te volgen in de voorschriften en bepalingen. Het was een mooi feest, dit 40 jarig Jubileumfeest. KOUDEKERK a.d. RIJN De feestelijkheden Donderdag werden de feestelijkheden voortgezet. Reeds vroeg was het dorp rijk versierd met vlaggen en wimpels. Om negen uur namen de volksspelen, die ook den geheelen middag vulden, een aan vang,o.m. ringrijden met paard en tilbury, ringrijden op fietsen enz. enz. waarvan de uitslag der prijzen is als volgt: Ringrijden met paard en tilbury voor de heeren: N. J. van der Ploeg le prijs; W Wille Jzn. 2e prijs, C. Koot 3e (prijs, J. C Klerk 4e prijs, M. van der Lelie 5e prijs; voor dames: Mej. A. van der Bijl-De Bruin le prijs, Jannetje van Wensveen 2e prijs, 2e priis; Mej. T. Hoogeveen 3e prijs; Jannie Hoogeboom 4e prijs; Jans Reyneveld 5e pr. Versiering der tilbury's: J. Dorrepaal, le pr., M. van der Lelie 2e prijs; W. H. van der Bijl 3e prijs; K. de Jong 4e prijs; T Basie 5e prijs. Ringsteken op de fiets voor dames: Jo Verburg le prijs; Krijna Reyneveld 2e prijs; Ali Vcrbree 3e prijs; Mej. Oppelaar-Vlas- veld 4e prijs; Dina de Wit 5e prijs; voor jongens: A. I-Iortensius le prijs; Jan Duiker 2e prijs; Nico Reyneveld 3e prijs; Henk de Graaff 4e prijs; Jac. Oelius 5e prijs. Versiering der fietsen, voor dames: Trucs van der ITorst le prijs; Jannetje van Wens veen 2e prijs; Bep van Leeuwen 3e prijs; voor jongens: Teun Molema le prijs; An dre Mourits 2e prijs; Renier Vergunst 3e prijs. Boogsprietloopen: Gerrit van der Voorst le prijs; Henk de Wit 2e prijs; Dirk Reyne veld 3e prijs; Marinus de Jong 4e prijs; Piet de Ligny 5e prijs. Veldloop: Dirk Reyneveld le prijs; Kees Guldemond 2e prijs; N. de Jong 3e prijs; Joop Franken, 4de pr.; Wim v Wageningen 5de pr. Tonnetje steken: André Mourits, le prijs; Wim v Wageningen, 2de pr.; Marinus van Harskamp 3dp pr.; Piet Horstman, 4de pr.; A. Hortensius, 5de pr. Huwelijkswedloop voor dames: Hes do Wit, le pr.; Lena Visser, 2de pr.; Dina do Wit 3de pr.; Flora van Egmond, 4de pr.; Marrij van Vliet, 5de pr Het feest werd gesloten met een schitte rend vuurwerk. Alles bij elkaar Is het uit nemend geslaagd en de feestcommissie kan met voldoening op dit feest terugzien. NOORDWTJK COMITÉ NED. FABRIKAAT Gisteravond 7 uur was het Comité „Neder- landsch-fabrikaatweek met etalagewed strijd" in het Hof van Holland samengeko men om de week op waardige wijze te ope nen. De middenstand zelf was niet zoo druk opgekomen. Maar wel merkten we op den burgemeester, de heeren E.L. de Witt en A. C. Meyers, wethouders en oen heer B. Ike, secretaris. Na een hartelijk welkomstwoord, waarin de slechte opkomst wcra 'betreurd, gaf de voorzitter, de heer S. P. C. van Wely. den burgemeester de gelegenheid zijn rede ter opening van deze week uit te spreken. Op dezen dag aldus spr., wordt in 190 gemeenten van de 1100, die Nederland rijk is, een Ned. Fabrikaatwcek gehouden. Het verblijdt mij, dat onder die ook Noord- wijk gevonden wordt. Er is geen enkele reden een artikel van over de grenzen te betrekken wat we even goed en goedkoop hier kunnen krijgen. Immers aftrek van eigen artikelen beteekent verhooging van eigen bedrijvigheid en dat brengt vemiin- dering der werkloosheid mee. Een mooie gedachte is. dat deze reclame campagne samenvalt met deze jubileum- week. Dat is edhter iets wat in deze dagen ieder zal kunnen vertellen, die de eer heeft in één van die 190 gemeenten een openings woord te spreken. Maar dit is wel iets bi- zonders: Er is in dezen volledige samenwer king tusschen de twee deelen, waaruit deze gemeente bestaat. Dat is verblijdend. Binnen en Zee Ihebbcn sammen één belang. Dat be grepen te hebben strekt den midenstand tot eer. Spr. hoopt, dat deze week een gunstig verloop moge hebben. De heer v. Wely dank den spreker voor zijn sympathieke woorden en onderstreept nog eens de gedachte der samenwerking, die hierin tot uiting komt. Dan gaat de jury haar taak beginnen: het critisch bekijken der etalages en 'het toewij zen van den prijs. NIEUWE WETERING Oranjefeest Voor het eerst sedert 1923 worden hier ter plaatse weer Onanje-feesten gehouden. De eerste dag was uitsluitend bestemd voor de kinderen met tractatie. Reeds te 10 uur werden de kinderen op 2 motorboo ten ingescheept ten einde een tocht te ma ken naar de West-einderplas. De kinderen stonden onder geleide van het onderwijzend personeel en de bestuursleden der Oranje vereeniging. Tegen den middag keerden kinderen in opgewekte stemming weer op de plaats terug. Des namiddags om 2 uur hadden op het feestterrein de verschillende spelen plaats, waarvan de uitslagen de volgende zijn: Meisjes van 6 en 7 jaar: 1 C. Straathof, 2 N. van Tol; van 8 en 9 jaar: 1 A. Klerks en 2 T. van Es; van 10 en 11 jaar: 1 Joh. van Schie en 2 Th. Bakker; van 12 en 13 jaar: 1 G. Zoetendaal en 2 P. Remmers- waal. Jongens van 6 en 7 jaar: 1 P. van Beek en 2 A. van Es; van 8 en 9 jaar: 1 B. West- steyn, 2 W. Booxe; van 10 en 11 jaaru L. W. Raaphorst en 2 J. Zoetendaal; van 12 en 13 jaar: 1 C. Mollers en 2 W. Kinkel. Des avonds werd het feestterrein geopend waar dank zij den muzikalen rondgang van het muziekkorps al spoedig een gezellige drukte heerschte. NOORDWIJK-BINNEN Hoe feest gevierd werd Ofschoon over een week wederom een welverzorgd feestprogramma zal worden aangeboden, behoefde de Oranjevereeniging zich toch voor dezen dag geen beperkingen op te leggen, 's Morgens kwart over 10 begon de feestelijkheid met gezang van de school kinderen. De heer de Boer, hoofd der R.K. school had hier de leiding. Vooraf sprak de burgemeester een plechtig woord opening en door de aanwezigheid van het geheele Gemeentebestuur en wat op een dag als deze nog meer zegt, die van de Oranjevereeniging werd het natuurlijk nog indrukwekkender. Het gezang van de jeugd was enthousiast en mooi en Dr. Niekerk had dan ook weinig moeite met zijn dank woord waarin natuurlijk ook de leiding werd betrokken. Nu volgde de kinderoptocht door het dorp, met de prettige, luchtige muziek v< „Sempre Crescendo" en „Excelsior". Na zooveel tot het feest te hebben bijgedragen was de tractatie van de schooljeugd wel op zijn plaats en ze werd zeer gewaardeerd. 's Middags deden ze op het sportpark extra hun best met hun spelletjes, school voor school en klas bij klas. Maar de pop penkastvertooning om half vier was niet minder interessant. Nadat D.O.S. feestvierende menigte, thans een uurtje had beziggehouden met de blijken van haar kunst kregen de ouderen openluchtfilm te zien. De belangstelling hiervoor was enorm De voorzitter, dr Niekerk, sprak nu 't was onderwijl half elf geworden een slotwoord en daarmede behoorde dit wel geslaagde Koninginnefeest weer tot (het ver leden, In d eno tocht, Woensdag in de Residentie gehouden.was de Prince- vlag op schitterende wijze verte genwoordigd. In 14 groepen, elk voerende het wapen van een der Oranjevorsten (vanaf Prins Willem I tot en met Prinses Bea trix) trok de fleurige stoet voorbij OEGSTGEEST De Jubileumfeesten Tweede dag en sluiting werd geopend met een keurigen stoet leerlingen der verschillende Oegstgeester scholen, waarbij interessante groepen te zien waren, o.a. de Koningin en gevolg, waarbij vooral opvielen de kranige adjudan- hun keurige uniformen. Het was een kleurige, fleurige stoet, voorafgegaan door het te paard gezeten muziekkorps der Veld artillerie. Voorts stond het verdere van den dag in het teek en van kinderspelen en volksspelen. De prijzen werden door den Burgemeester met de hem eigen humor uitgedeeld. Avonds begaven we ons naar de Prins Bernhardlaan, waar op een aldaar gelegm terrein een vreugdevuur werd ontstoken takkenbossen, oude autobanden en de traditioneele teertonnen, hetgeen af en toe n grillig en fantastisch effect veroorzaakte Als pakkend slot van deze feestdagen werd een taptoe gegeven in het Wilhelminapark door het Muziekkorps, waarna door een po pulair concert de spanning er nog lang in gehouden werd. En zoo mag de Oranjevereeniging alhier terugzien op een schitterend geslaagd, hoog staand feest en daarin de voldoening vin den voor veel moeizamon arbeid. RAADSAGENDA De Raad onzer gemeente is opgeroepen ter vergadering tegen 7 Sept, a.s. te 7 uur De agenda vermeldt o.a.: Aanbieding rekening 1937 van het Grond bedrijf. Aanbieding Gemeenterekening 1937. Voorstel B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f 97.000 en het ver- 'roegd aflossen van een geldleening. Idem tot vaststelling van de exploitatie •ergoeding voor de bijzondere lagere sche len over 1936. Idem tot wijziging van de instructie van den Gemeente-ontvanger. Idem tot aanvulling van het Ajnbtenaren- reglement en het Arbeidsovereenkomst-regle ment. Idem tot wijziging van de verordening op de speelautomaten. Idem tot uitbreiding van het aantal stem- districten en tot aanwijzing van stemlokalen. Behandeling prae-advies van B. en W. op ;t verzoek tot verbetering der trottoirs in de Juffermans- en de Duivenvoordestraat. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een strook grond aan den Rhijngeestèr straatweg aan de N.Z.H.T. ,voor plaatsing 'an een tram/huisje. SASSENHEIM Gemeenteraad In de Raadsvergadering waren do heeren Verkley en van Zonneveld afwezig. De tweede dag der jubileumfeesten alhier Na de opening herinnert de voorzitter i aan rïen verjaardag van H. M. de Koningin het Rogeeringsjubilcum. Naast groote vreugde is bij ons groote dankbaarheid. Hij stelt voor een telegram van gclukwensch te zenden, waartoe de Raad onder applaus besloot. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat 1 Sept. de heer Bader 35 jaar in den Raad „zit". Zitten duidt op rust, doch dit is bij den heer Bader niet het geval, hij is steeds actief geweest. Hij heeft in dien tijd de ge meente zien uitbreiden, om een bollcnterm te bezigen; hij heeft ae gemeente over de kop zien groeien; van 2350 inwoners steeg ze tot 6100. Hij wenscht den heer Bader, mede namens den Raad, nog vele jaren als raadslid toe. De heer Bader dankt voor de hartelijke woorden. De heeren Danijs, Bisschops en v. Breda feliciteeren den heer Bader. Onder de ingekomen stukken was de mededeeling dat de begrooting voor 1938 was goedgekeurd. De uitgaafposten mogen evenwel niet overschreden worden. Verder de mededeeling dat in verband met het zielental de gemeente 1 klasse hooger komt en de salarissen van Burge meester, Secretaris en Wethouders ver hoogd moeten worden met ingang van 1 Januari 1938. De Burgemeester krijgt 150, de Secretaris 125 en de Wethouders ieder 60.per jaar meer. Een verzoek van de bewoners van de Iepenlaan tot verbetering van den weg wordt voor kennisgeving aangenomen. B. en W., zoo zegt de voorzitter, kunnen niet alles tegelijk aanpakken en er is ook geen geld. Te zijner tijd zal ook deze weg onder handen worden genomen. De havengeld verordening wordt ongewij zigd vastgesteld. Goedgekeurd worden de Beheersvenorde- ning en de Legesverordening. De rekening over 1936 werd voorloopig vastgesteld, evenals de bedrijfsrekeningen over 1937. De balans, winst- en verlies rekening van de Woningbouwvereeniging werd goedgekeurd. Het kohier hondenbelas ting werd vastgesteld op 729.50. Het punt loonen en werktijden los per soneel en werktijden vast personeel werd op verzoek van den heer Schrama aange houden, daar er te weinig tijd is geweest om er kennis van te nemen. Bij de benoeming chef-fitter zegt de heer v. Breda, dat bij den aanvang der vergade ring erop gewezen is, dat de verhoudingen hier zoo goed zijn. Dit beaamt hij en hij is dankbaar dat de Kath. van hun macht geen misbruik maken. Nu hoort hij dat de R.K. fractie beslist een Kath. zal stemmen. Hij betreurt dit, do verhouding was gelijk. De heer Bissehops weet niet hoever deze zaak in kannen en kruiken was toen ze in de fractievergadering besproken is. Wanneer een Prot. dezelfde capaciteiten had, dan twijfelt spreker niet of deze was no. 1 geworden. Wethouder Warnaar: Bij benoemingen moeten we zoeken naar de bekwaamste en dan zien naar de religie. Was het andera, dan zou de gemeente schade lijden. Spr. adviseert over deze zaak niet verder te spreken en geeft den raad dat de fracties in het vervolg overleg plegen. De heer Vogelaar zegt dat van te voren reeds vaststond, dat een Kath. benoemd zou worden. Wethouder Bader: De heer v. Breda zegt wel dat we misbruik van onze macht ma ken, maar dat is niet zoo. De Chr. Hist, hebben bij 295 stemmen 6 ambtenaren met 10.192 salaris, de A.R. met 565 stemmen 6 ambtenaren met 12.149 salaris en do Kath. met 1091 stemmen 11 ambtenaren met 19.971 salaris. De heer N. H. Breedeveld te Leiden wordt benoemd met 7 stemmen, de hoer Ouwe hand verkreeg 2 stemmen. Hierna geheime zitting. OUDE WETERING Viering Koninginnedag Op Koninginnedag werden alhier volks spelen gehouden, welke waren uitgeschre ven door de Oranje-vereen. „Prins Bern- hard". Hoewel niet geheel onbevredigend was de deelname toch niet zoo groot als ten vorigen jare. Nadat het Muziekkorps „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarends- veen een rondgang door de plaats had ge maakt en de stemming er alzoo wat inge bracht had werd met de afwerking van het programma begonnen. Deze volksspelen op zich zijn uitstekend geslaagd en menig v rooi ijk moment werd den toeschouwers geboden. De uitslagen waren als volgt: Hardroeien met Ringsteken: le pr. H. Horsman; 2e pr. L. de Jager; Ringsteken dames: le pr. Mej. A. Adema; 2e. pr. Mej. N. Adema; 3e pi*. Mej. Cozijn; Sprietloopen: le pr. Cor van Dröcl, 2e pr. Jo Boer; 3e w. G. Meyer; Hindernis-fietsen heeren: le pr. J. Meyer; 2e pr. Cor Kaptein; 3e pr. E. Knibbe; Tonnetje steken: le pr. I. Meyer: 2e pr. Mej. Sien Verbrugge; 3e pr. Mej. Bep van Dam; Hardloopen met Hindernissen: le pr. W. van Veen; 2e pr. Jo Boer; Esta fetteloop le Ploeg Van Veen. Op het feestterrein heerschte een pret tige stemming, welke des avonds nog werd opgevoerd tijdens den gecostumeenden voetbalwedstrijd. De deelnemers hadden aan hun uiterlijk groote zorg besteed en zoo was het inderdaad een aardig kijkspel, waarvan het talrijke publiek wel heeft kunnen genieten. De prijzen voor de fraaiste en de origi neelste costuums werden behaald door de heeren J. Schoenmaker, H. van Heek, Di- seraad en D. Langhout. Na afloop van den voetbalwedstrijd had nog een gondelvaart plaats, waaraan met 5 booten werd deelge nomen. De eerste prijs werd toegekend voor het vliegtuig, hetgeen niemand zal ver- wonderen. I zilveren dames armbandhorloge met lede ren riempje, een belastingmerk met speld. Nadere inlichtingen bij de politie alhier. VOORHOUT Van vele zijden is het Oranje-comité al hier verzocht om, nu de plannen tot feest viering bekend geworden zijn en blijkbaar in de sympathie der bevolking zich mogen verheugen, een collecte langs de huizen te organiseeren, om hun eertijds ge geven bijdrage te verhoogen. Het comité heeft evenwel gemeend aan deze verzoeken niet te moeten voldoen, alhoewel een finan- cieele bijdrage eigenlijk noodzakelijk moet genoemd worden. Daarom doet het comité een beroep op die ingezetenen die nog niets of naar eigen meening nog niet voldoende hebben bijgedragen, om hun gaven alsnog af te dragen aan de heeren Jac. Colijn, B. van der Lubbe of P. A. v. Werkhoven Thzn. Als belangrijke mededeeling moge wor den beschouwd, dat het comité bekend maakt dat de deelname aan de volks- zoo wel als aan de kinderfeesten open staat voor iederéén; dat wil dus zeggen ook voor hen die niets zouden hebben bijgedra gen aan het comité. Om de leerplicht vrije jeugd uit de ge meente Voorhout (1416 jaar) in de gele genheid te stellen de avondvoorstellingen te kunnen bijwonen, wordt medegedeeld, dat zij toegang kunnen bekomen tegen be taling van 15 cents, evenwel niet bij vóór verkoop van kaarten. Een zeer belangrijke mededeeling vooral voor de bewonen; langs de Teijlingerlaan, 's-Gravendamscheweg en Loosterweg wordt hierbij bekend gemaakt, dat speciaal ook van hen daadwerkelijke medewerking tot het welslagen der feesten wordt verwacht. Het comité wil het feest gemeentelijk hou den, en zoo zullen ook alle buiten de ge meente Voorhout schoolgaande kinderen worden vertvacht bij de tractatie, de aubade en de kinderspelen. Bovendien wordt, van Teijlingerlaan, 's-Gravenendamscheweg en Loostenveg-bewoners verwacht dat ook zij mededoen aan den allcgorischen optochv. etalagewedstrijd enz. Laat Voorhout zich thans „één" gevoelen, is de leuze geweest van het Comité. Tot en met Zondagavond a.s. bestaat er nog gelegenheid tot het zich opgeven voor volksspelen, etalagewedstrijd etc. bij den heer F. M. Angevaare en voor kinderspelen bij de heeren H. A. Allard en J. v. d. Berghe, de hoofden der scholen; dit geldt ook voor de leerplichtige kinderen die buiten Voorhout op school gaan. GEVONDEN VOORWERPEN Een zakmes, een boodsahappentasch, een leesboek, een fototoestel in etui, een zwart met witie strepen dames handschoen. VERLOREN VOORWERPEN Een belastingmerk met speld, een porte- monnaie, een los belastingmerk, een belas tingmerk in étui, een gouden trouwring, een blauwe overall, een ring met sleutel tjes een vulpenhouder, een koffer met kleedingstukken, een grijze gabawlim" da mesmantel, een belastingmerk in étui, een BOERHAAVE-COMITE VOORHOUT Onder voorzitterschap van burgetmeesver Mr. G. F. W. van Berckel, kwam een groot aantal genoodigden in de groote zaal van het parochiehuis bijeen. De voorzitter open de mei: een welkomstwoord tot de genoo digden, en prees hun aanwezigheid, omdat daaruit sprak een liefde voor hun gemeente een liefde voor hun dorp. Het is de goeet- tijd die ons één maakt, die ons hier van* avond samenbrengt zegi' spr.. om één van de grootsten uit ons midden te eeren. Hoe ves- Hei-man Boerhaave ook in het verleden ligt, hij is toch één der onzen. Spr. treft hier een vergelijking met de Heiligenver- eering bij de Katholieken. Ook al is een Heilige nog zoo lang geleden van deze we reld verdwetnen, zijn nagedachtenis blijven de Katholieken tooh steeds eeren. Zou daar bij de belangstelling voor Herman Boer haave bij velen die hier bijeen zijn geheel ontbreken, dan is deze avond de anieke gelegenheid om die belangstelling aan te kweeken. Oud-burgemeester Bulten, eere voorzitter van het plaatselijk comité die een grondige studie van H-ca-man Borhaavo heeft gemaakt, werd op eerste aanvrage be reid gevonden om dezen avond een keing te houden over het leven van Boerhaave en zijn groote beteekenis van het heil van de metnschheid. Oud-burgemeester Bulten verkreeg hierna het woord voor zijn rede. WOUBRUGGE FEESTEN UITGESTELD De feestelijkheden te Hoogmade, welke zouden worden gehouden op 6 September, zijn uitgesteld, omdat de commissie geen voldoende apiusementen voor dien dag kon bekomen. Het feest is nu vastgesteld op 27 September. MOND- EN KLAUWZEER Het mond- en klauwzeer is weer onder 'V vee uitgebroken en komt voor onder het vee van D. in den jiolder Oudendijk en het vee van Van Z. in den Veenerpolder ZOETERWOUDE HET FEEST AAN DEN HOOGEN RIJNDIJK De feesten werden gister voortgezet aan den Hoogen Rijndijk, alwaar op een weiland nabij ca>fé „Ik leer nog" de kinderen in op tocht bijeen kwamen en er verschillende spelen werden uitgevoerd. Te ruim twee uur nam. werd een optooht gehouden langs den Hoogen Rijndijk. Ongeveer alle vereonigin- gen uit de gemeente namen aan deszen zeer versierd aangekleeden optocht deel. Vervol pens werden nog eenige volksspelen op het feestterrein gehouden, waarna eveneens de prijzen aan de winnaars der spelen en ver siering door den Burgemeester werden uit gereikt. Zoetenvoude heeft dit jaar op zeer groot- sche wijze feestgevierd. EEN NACHTELIJK AVONTUUR Toen gisteravond dc knecht van den vee houder ran L. en de knecht van den veehou der K. met hun versierde tilbury's, na afloop der ringrijderij op het Dorp alhier, hun meisjes gingen thuisbrengen, en daarna achter elkaar het erf van den veehouder van V. weer afreden, kwam een hunner, doordat het paard nog wat onder den indruk van de feestelijkheden was, in botsing met een langs den weg staande, met 40 liter melk gevulde melkbus. De bus viel om en dc in houd daarvan dreigde verloren te gaan. Da bestuurder der achterste tilbury verliet daarom zijn voertuig en zette de 'bus weer spoedig overeind, docih van die gelegenheid maakte het schichtige paard gebruik en trok er zonder bestuurder vandoor. Het dier kwam in botsing met de tilbury die voor hem reed. Een wiel werd van hét voertuig genikt; paard en voertuig kwamen daardoor in den langs den weg gelegen sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Met man en macht werd het ge span weer op 't croge gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7